DUITSCHLAND DINSDAG 17 MAART 1942 DE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 STADSNIEUWS L. v. d. LAAN. t In den ouderdom van bijna 78 jaar is overleden de heer L. v. d. Laan. De heer v. d. Laan was een bekend en geëerd Leidsch architect. Vader van een groot gezin zijn eer en zijn glorie kon hij naast zijn drukke oeroepsbezigheden toch nog gelegenheid vinden voor veel ander werk in den dienst van zijn naaste. Een Vincen- tiaan eert hieronder de gedachtenis van den oud-president der Maria Conferentie. De heer v. d. Laan heeft een zeer ar beidzaam leven gehad. Stond bij hem het Liefdewerk van den H. Vincentius voor aan hij v/as gedurende vele jaren presi dent van het Liefdewerk voor Kinderbe scherming hij was ook bestuurder van Geloof en Wetenschap en van de St. Jo sephs Gezellenvereeniging. Voorts was hij destijds voorzitter van de Vereeniging voor Bouwkunst, bestuurs lid van de Vereeniging „de Leidsche Am bachtsschool", van het Genootschap „Ma thesis Scientiarum Genitrix" en lid van de vroegere Plaatselijke Schoolcommissie. Gedurende precies vijftig jaren oefende hij zijn beroep van architect uit vanaf 1922 in associatie met zijn zoon ir. Jan A. v. d. Laan en tal van werken binnen en buiten Leiden kwamen onder zijn lei ding tot stand. De plechtige uitvaartdienst zal a.s. Vrij dagmorgen te 10 uur plaats hebben in de St. Willibrorduskerk te Oegstgeest, waar na de begrafenis op het R. K. Kerkhof aldaar. IN MEMORIAM L. v. d. LAAN. Oud-President der Maria Conferentie der St. Vincentius Vereeniging. Bij dit afsterven passen weinig woor den, omdat.woorden, hoe welgemeend ook, holle vaten zijn, die niet kunnen uitdruk ken de volheid van zijn leven, dat nu op gegaan is naar een beter leven. Het heele leven van onzen Oud-Presi dent was gericht op de eeuwigheid. Zijn groot en onwrikbaar geloof stelde hem er toe in staat, die richtsnoer consequent te volgen. Hij was een voorbeeld als Vin- centiaan, en was vóór alles Vincentiaan. Daarom hielp hij waar te helpen was en had hij zijn evenmensch lief, wie hij ook was. Hij leerde ons, hoe voorspoed zoowel als groote tegenslagen te dragen en leerde •ons ook O. L. Heer daarvoor dankbaar te zijn. Hij leerde ons, te gelooven met een kinderlijk geloof en alle hoop en vertrou wen op dat geloof te stellen. Blijven wij voor onzen leermeester bid den, Dat hij in vrede ruste. N. CREYGHTON. President Maria Conferentie der St. Vine. Vereeniging. IN EN OM DE N. S. B Hilversum II brengt van 1830 tot 18.45 uur op Woensdagavond a.s. een reportage van gedeelten van de rede, welke Mus- sert heden te Hilversum houdt. IN MEMORIAM J. A. VLASVELD. Het bestuur van „Katholiek' Leiden" schrijft: In den vroegen Zaterdagmorgen verna men wij het ontstellende bericht, dat onze vriend en secretaris J. A. Vlasveld plotse ling was overleden. Een goed vriend te moeten missen, is zwaar, zwaarder als het niet alleen een vriend betreft maar bovendien een vol ijverig secretaris, een medewerker en raad gever in den besten zin des woords. Hij was onze vriend door zijn gematigd op treden, hij was onze medewerker door zijn geweldige energie, hij was een die bergen werk kon verzetten. Verleden jaar werd hij gekozen tot 1ste secretaris en in dien korten tijd, dat het hem vergund is ge weest, deze functie te vervullen, hebben wij hem leeren kennen als een nauwgezet en plichtsgetrouwe man. Het secretariaat onzer vereeniging lag hem zeer na aan het hart, daarvoor gaf hij zich ten volle en alleen ingewijden weten, hoeveel werk er door hem verzet is voor het afgeloopen „winterprogram". Dat dit geslaagd is, heb ben wij voor een groot deel aan hem te danken. En nustaan wij plotseling bij zijn lijkbaar. Wij denken aan de woorden uit de laatste opvoering van „Elckerlyc": Media vita in morte sumus midden in het leven omringt ons de dood. Moge God, onzen vriend Vlasveld eenzelfde ontvangst hebben geschonken, als „Elckerlyc" in het Middeleeuwsche spel. Wij vragen alle me debestuursleden der Ver. „Katholiek Lei den" en allen, die van het werk van on zen vriend en secretaris getuige zijn ge weest, voor zijn ziel te willen bidden. Komt daaróm allen zooveel mogelijk bij zijn uit vaart, welke gehouden zal worden a.s. Woensdag te 10 uur in de kerk van O. L. Hemelvaart en St. Jozef. God geve zijn ziel de eeuwige rust en aan zijn zoo zwaar beproefde echtgenoote de kracht, om dezen zwaren slag met be rusting te kunnen dragen. Het dag. bestuur der Ver. „Katholiek Leiden", Rector F. BERNEFELD, moderator. C. ZANDBERGEN, voorzitter. A. v. DIJK, penningmeester. ST. FRANCISCUS LIEFDEWERK Hedenavond 7.15 uur in de kapel van het St. Franciscus Liefdewerk rozenkrans- bidden voor de zielerust van den heer J. A. Vlasveld, ld van het St. Franc. Liefde werk. Het zangkoor van de parochie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph noodigt zan gers uit tot versterking van het zangkoor bij de uitvaart van den heer J. A. Vlasveld, morgenochtend om 10 uur. DE HANZE Gisteravond kwam de Leidsche Hanze in jaarvergadering bijeen in café-rest. „In den Vergulden Turk" onder voorzitterschap van den heer H. L. J. Tobé. In zijn openingswoord herdacht de voorz. het overlijden van den 2den secretaris der afdeeling, den heer J. A. Vlasveld, in wien de Hanze een waardig bestuurslid verliest. Staande werd door de vergadering een ge bed voor zijn zielerust gestort. De notulen der vorige vergadering wer den na lezing onveranderd vastgesteld. Na afhandeling der ingekomen stukken deed de voorz. mededeeling van het bericht der liquidatie van alle stands- en vakorga nisaties, in verband waarmede de agenda in dier voege werd gewijzigd, dat alleen de punten betreffende de dingen, welke reeds hebben plaats gehad, behandeld wer den. Het eerste daarvan was het verslag der kascommissie, dat gunstig luidde en waar door den penningmeester, den heer J. L. C. Perquin, .décharge werd verleend. Het financieel verslag gaf een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 3579.30. De geestelijk adviseur, rector F. Berne- feld, hield hierna een geestelijk kwartiertje. Uit de aanwezigheid van zoovele leden meende spr. te mogen concludeeren, dat de Hanze voor de leden toch wel iets ge daan heeft, op godsdienstig, op sociaal en maatschappelijk gebied. In dit verband wekte spr. op tot bezoek aan de retraite, van 912 Mei te Noord- wijkerhout te houden. Wellicht kan daar uit een retraiteclub geboren worden, welke nog veel geestelijk goed aan de Hanze- leden kan bieden. De voorz. dankte den geest, adviseur voor hetgeen hij in de afgeloopen jaren voor de Hanze heeft gedaan en vooral voor de woorden thans door hem gesproken. Bij de rondvraag uitte de heer H. P. Jansen woorden van dank tot den geest, adviseur, tot den voorzitter, de overige be stuursleden en de trouwe leden, terwijl hij de hoop uitsprak, dat de middenstanders elkaar altijd zullen blijven steunen. Het slotwoord van den voorzitter was een woord van dank tot allen, die de Hanze door de jaren heen hun medewerking heb ben verleend, t.w. den geest, adviseur, het dag. bestuur en de overige bestuursleden, alsmede de leden, die den band tusschen de middenstanders hebben stevig gehouden. Spr. hoopt, dat allen elkander zullen blij ven beschouwen als collega's en niet als concurrenten, dat zij elkander in den strijd om het bestaan zullen blijven steunen. Hierna volgde sluiting met den chr. groet. BALLETSCHOOL H. J. VAN LEEUWEN. Naar de heer H. J. van Leeuwen ons me dedeelt, heeft hij hier ter stede een ballet school opgericht in een zaal van het Ge recht 10. De heer van Leeuwen, die vroeger zijn Ibekewd dansinstituut aam Ide Lamigeibrug had, heeft na een lange rustperiode zijn geliefd vak weer ter hand genomen en we derom een balletavond uitgeschreven. De ze wordt op Vrijdag 27 Maart in ,,'t Schut tershof' gehouden. De orkestvereeniging „Musica" zal haar medewerking bij de uit voering verleenen. Aan het verslag van de Contact-Com missie voor de samenwerking tusschen de Stedelijke Lichtfabrieken en de erkende Installateurs te Leiden over het jaar 1941 ontleenen we: Omtrent de werkzaamheden valt helaas weinig te vermelden. Zij werden nog ver der beperkt dan reeds in het voorafgaan de jaar het geval was, doordat de in De cember 1940 in werking getreden en met ingang van 1 Juli nog verscherpte gas. en stroomrantsoeneering, alsook het in Mei afgekomen verbod tot het afleveren van bepaalde electrische artikelen, het onmo gelijk maakten eenige actie voor den ver koop van verbruikstoestellen te voeren. De voorheen gebruikelijke propaganda voor het gebruik van gas- en electrische vc-rbruikstoestellen moest plaats maken voor de voorlichting van het publiek be treffende bezuiniging op het gas- en stroomverbruik. Nopen de bijzondere omstandigheden dus tot een zekere rust met betrekking tot het verrichten der normale C. C.-werk zaamheden, dit beteekent geenszins, dat de commissie bij de pakken blijft neerzit ten. Integendeel, zij stelt zich voor dezen tijd te benutten en het hare er toe bij te dragen óm ae installateurs in staat te stel len straks, wanneer ook zij hun krachten weer ten volle kunnen ontplooien, met kennis van zaken tegenover allerlei vra gen op hun vakgebied te staan en daarmee hun cliënten zoo goed mogelijk van advies te kunnen dienen. Tot dit doel werden voorbereidingen getroffen om in het win terseizoen voor de installateurs enkele oordrachten over verschillende onder werpen op hun vakgebied te doen houden. JALTRIO'S STERRENPARADE. Leiden blijft gunstig reageeren op de vele sterrenregens en sterrenparades, die er dit seizoen zooal gebracht zijn. Steeds was de groote Stadszaad goed bezet en zoo was-het Zondagavond bij het eerste optre den van Jalthrio, weer. Het is evenwel op merkelijk, dat steeds een zekere categorie publiek aanwezig is en wel de jeugd. Jeugd houdt van moderne muziek, en al deze avonden, en gisteravond was dat weer, zijn gewijd aan moderne klanken, al zou wat afwisseling met klassieke muziek niet on- gewenscht zijn. Alle optredenden hadden een groote bekendheid, zoowel door her haaldelijk optreden voor de radio of an derszins. De Grashoppers, een dansorkest, bestaande uit tien personen, opende den avond die, zooals zoovele uitvoeringen, ongeveer twintig minuten te laat begon met een aantal békende dansmelodieën, die er reeds dadelijk de stemming in brachten. De Adlers, 'n drietal jongelui,, leverden fan tastische prestaties op hun mondharmoni ca's. Wie kent verder Jacues Gerlach niet. Een ieder, die wel eens zijn radiotoestel aan zet, natuurlijk. Van hem kan men zeg gen, dat hij een meester op de accordeon is. Hij laat zijn instrument beurtelings kla gen en juichen om het ten slotte op een or gel te doen gelijken. Zijn operagedeelten werden buitengewoon goed gespeeld, ter wijl het derde nummer „Circus Renz" zijn vingervlugheid demonstreerde. Ook hij oogstte een ovatie. Als laatste nummer voor de pauze trad de muzikale clown „Borano" voor het voetlicht, een „miezerig" manne tje, wiens miezerigheid omgekeerd evenre dig was aan zijn musikale prestaties. Zoo'n nummer gaat er altijd in. Na de pauze kwamen allen nog eenmaal terug, waaraan thans ook de Honolulu-ko- ninginnen hun altijd weemoedige klanken toevoegden. Een zeer beschaafd nummer. Han Hofmeester had de taak om de di verse nummers aan elkaar -te praten, het geen hem geen moeite kostte. Jaltrio's sterrenparade mag geslaagd genoemd worden. P. L. Neuteboom. JEUGDIG INBREKER AANGEHOUDEN. Door een ambtenaar van den Nachtvei ligheids dienst werd vannacht in de koffie teut aan de Jan van Houtkade slapende aangetroffen de 15-jarige Jac. W. Hij bleek zich eerste tegoed te hebben gedaan aan eenige lekkernijen in de tent en daarna zich te slapen te hebben gelegd. Bij het verhoor bekende hij ook schuldig te zijn aan de inbraak in de sigarenkiosk aan den Rijnsburger weg, vorige week ge pleegd. RIJWIEL- EN SIGARENDIEF IN ARREST Door de politie is aangehouden de 23-ja- rige H. K., die op 21 Februari had ingebro ken in een sigarenfabriek je aan het Koren- hof. Hij had daar ten nadeele van v. d. L. 1300 sigaren. 7!;; kg. tabak en een rijwiel ontvreemd. Alleen het rijwiel bleek nog in zijn bezit te zijn. De aangehoudene heeft bekend en is ingesloten. Handelsregister K. v. K. W z i g i n g: 3641. N.V. Katwij'ksche Kalkzandsbeenfabriek. Katwijk a. d. Rijn, Valkeniburgerweg 26. Fabricage van kalk zandsteen. Bijv. uitgeoef. bedr.: poeder- kalk, cementsteen en bimssteen. Vest. £11.: 's-Gravenhage, Bezuidenhoutscheweig 255 o. d. naam: Verkoopkantoor der N.V. Kat- wijksche Kalkzandsteenfabriek. 4196. „De Verfton". Leiden, Hoogewoerd 75. Glas- en verfhandel. Uittr. E.: P. A. de Jong, Leiden, dd. 15 Maart 1942. H. E.: P. A. de Jong jr., Leiden. 140. „De Twee Sleutels". Gebrs. Over- diuin. Leiden, Wasstraat 15. Grossier in wollen garens, gebreide goederen, kleinh. in wollen garens, gebreide goederen en manufacturen. Uittr. E.: C. H. Overduam, Leiden, dd. 12 Febr. 1942. Wijz. handelsn. in: T. Overduin. N.E. T. O verduin, Leiden. Nieuwe inschrijving: 7991. D. Ravelli Co. Oegstgeest, Em- malaan 12. WandtegelsChildersbedrij fBeh. Venn.: D. Ravelli en J. J. Ravelli, Oegst geest. Aant. venn. b.w.v. geldsch.: één. Voor het examen voor scheepswerktuig- kundige, voorloopig diploma is te 's-Gra venhage geslaagd, den heer J. Kieft al hier. De dezer dagen in de pers verschenen mededeeling, dat mr. J. J. van Troosten- burg de Bruyn op <23 Maart a.s. zijn gouden doctoraat zou vieren, "berustte op een mis verstand en wordt hierbij ingetrokken. MUZIEK. KUNSTKRING VOOR ALLEN. Jiri Straka. Ontegenzeggelijk is Jiri Straka een tech nisch knappe en veel begaafde violist, een intelligent jong musicus, maar, niettegen staande zijn prestaties hiervan voortdurend getuigden, waren wij toch niet zóó bevre digd als wij hadden gehoopt en wel hier om: zijn spelkwaliteiten wendt hij niet ge noeg aan van uit de ziel, maar meer van uit de materie. Ons inziens moet de jonge violist zich meer verpuren naar den geest, zich méér verdiepen en rustig de dingen tot zich laten spreken en, wanneer hij deze overwinning zal hebben behaald, zal hjj ook het hoogtepunt van zijn violistisch mu zikale visies vermogen te bereiken. Met Theo van der Pas aan den vleugel begon hij met het „concert g kl. t" van Vivaldi. Opmerkelijk is de schoone sterke klank kleur, die Straka weet te geven, ook wel coloristische verscheidenheid, maar wij misten hier poëtische lyriek en gevoels- extase. In de prachtige sonate van Cécar Franck, een meesterwerk van conceptie, bouw en bewerking, bewees de violist, dat hij zeer veel bezit, dat de belangstelling ruim schoots verdient, maar ook hier kon hij niet dat geven, wat wij er van verwacht ten. Wel technisch-groote dingen doet hij, maar den geest van dit werk heel en al omvatten vermocht hij nog niet. Eigenlijk zou men dit verwacht kunnen hebben om zijn jeugd, welke niet die innerlijke diep te, levenservaring en rijpheid met zich b^ngt. V1V Na de pauze was zijn spel en innerlijk wezen meer in overeenstemming met de te spelen werken. Vooral wyzen wij op de beide duo's van Smetana ,.Aus der Hei mat" voor viool en piano. Hierin was hij uitmuntend op dreef. De beide „Capri- cio's" van Paganini kunnen als werk niet meer voldoen en slaagden ook niet onberis pelijk. Een fluweeligf teêren toon ontwik kelde hij in de voor viool gezette „Noctur ne" van Chopin, waarna de „Danse espag- nole" van de Falla, die hem zeer goed ligt, hem geen klein succes bezorgde. Straka heeft groote virtuose capaciteiten. Nu is het de tijd voor hem zijn spel van binnen uit te gaan ontwikkelen, hard te werken om zijn wel wat flegmatische energie de baas te blijven evenals een zeker pessimisme, zoodat mousseerende. levensvolheid, le vensvreugde en ziélewarmte zijn spel door- davert! Zal hij dit bereiken, de gezegende blijmoedigheid, dan ligt er toekomst voor hem open, want hij staat er goed begaafd Theo van der Pas was buitengewoon op dreef en is een begeleider van beteekenis, knap verdienstelijk en met oplevende mu- ziek-óntroering. De vele toehoorders ageer den spontaan en een toegiftje bleef niet uit. J. Kortmann. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Arnoldus, zn. van J. J. A. Glasbergen en M. P. E. Neuteboom. Guurtje, dr. van F. v. Delft en G. v. d. Luijt. Maria Gezina, dr. van J. Borst en W. F. v. Diesen. Catharina Maria, dr. v J. Pison en C. M. v. Oosten. Charlotte Johanna, dr. C. A. J. Godthelp en H. Th. Link. Ondertrouwd: J, Cornelissen jm, 26 j. en E. H. Impelmans jd. 23 j. G. Chapchal jm. 30 j. en A. S. Westermann jd. 23 j. G e h u w d: L. D. v. d. Vijver, jm. en M. Fukken jd. Overleden: D. v. Vliet m. 56 j. J. v. d. Reijden, hsvr. van D. v. d. Linden 73 j. a. v. d. Kleut, hsvr. van: I. Pels, 63 j. J. de Jonig, wedn. 75 j. C. Sta- vleu, m. 61 j. a. Domiburg, hsvr. van: M. v. d. Bos 56 j. J. Karstens, m. 80 j. H. J. v. Kampenhout wed. van: P. C. Kerkvliet 90 j. G. v. d. Bneggen, m. 62 j. C. Huge wedn. 73 j. M. G. v. d. Eeken-J. a. de Nijs 43 j. Gemeentel. Aankondiging Schippers of schippersknechten, die hun gezin aan wal hébben, doch zelf perma nent aan boord wonen, kunnen eerst op 1 Mei a.s. rantsoenibonnen voor kookdoel- einden bij de Distributiediensten aanvra gen. LEIDEN, 17 Maart 1942. De Burgemeester van Leiden', STEVENINCK. 5201 OMGEVING WARMOND IN E£N WAK VERDRONKEN. De heer H. alhier, die op weg was naar het distributiebureau ter afhaling van distributiebescheiden, is bij het overste- Ken van de Groote Sloot in een wak te recht gekomen. Toen de heer H. des nachts niet thuis kwam werd direct de ge- meente-politie gewaarschuwd. Toen men raging, welken weg H. genomen had bleek, .lat hij de Groote Sloot was overgegaan en wel op een plaats waar een wak was. In derdaad haalde de politie het lijk na eeni ge pogingen boven water. Distributie van vaste brandstoffen De garantie, dat in ieder geval op de vóór 15 April ingeleverde bonnen zal worden ge leverd, is niet van toepassing ten aanzien van de aflevering van turf op bon „08 H.K." van de kaart K (haarden en kachels). Aflevering van turf op genoemden bon is met ingang van 15 April a.s. verboden. DE STUDIE AAN DE UNIVERSITEIT. Nieuwe mogelijkheden. Iedereen weet, dét de studie aan een universiteit in ons land doorgaans afhangt van de financieele positie van den betrok kene. Het Centraal Bureau voor de Statis tiek vermeldt bijv. voor 1936, dat er van de 12387 toenmalige studenten in het geheel 49 uit een arbeidersgezin kwamen. Deze cijfers spreken een duidelijke taal. Zoo lang dit zoo blijft, moeten wij het uanzien, dat jaarlijks honderden werkelijk begaafde jongelui gedoemd zijn in een ne derige positie hun leven te slijten. Dit is meer dan een sociaal onrecht, dat bedreigt ons volksbestaan. De Langemarck-oplei- ding tracht mede dezen misstand op te hef fen. Begaafde jongelui tusschen 17 en 24 jr.ar kunnen door haar bemiddeling alsnog een passende opleiding op theoretisch of practisch gebied verkrijgen. Inlichtingen kunnen worden aange vraagd bij het Langemarckstudium, Waalsdorperweg 12, Den Haag. NEDERLANDSCHE AMBULANCE VERTROKKEN De Nederlandsche Ambulance is naar haar bestemming vertrokken. Dank zij de bijdragen van duizenden Nederlanders is de hulpexpeditie voor vriend en vijand in staat haar menschlievenden arbeid in het Oosten aan te vangen. Zij weet zich gedra gen door het Nederlandsche volk. Laat dit zoo blijven. Steunt de Ambulan ce, juist nu. Stort uw bijdrage op giro rekening 8 7 6 0 0 Nederlandsche Ambulance, Koninginnegracht 22, 's Gravenhage STRIJDT VOOR EUROPA Bloedige Russiscbe verliezen HOOFDKWARTIER VAN DEN FüH- RER, 17 Maart. (D.N.B.) Hot op perbevel der Duitsche weermacht maakt bekend: Op het schiereiland Kertsj zijn nieuwe aanvallen van den vijand te pletter geloopen op de Duitsch-Roe- meensche stellingen. Nog 33 vijande- leijke tanks werden stukgeschoten. Op sommige plekken kwam het tot een verbitterd handgemeen. Aan de rest van het Oostelijk front leed de tegenstander bij de herhaling van zijn aanvallen zonder succes zware, bloedige verliezen. Concentra ties en bewegingen van vijandelijke strijdkrachten werden doeltreffend onder vuur genomen. Batterijen ver dragend geschut beschoten voor den oorlog belangrijke doelen te Lenin grad met succes. Aan het front in Lapland waren stormaanvallen van Duitsche berg jagers succesvol. De luchtmacht heeft met sterke formaties gevechtsvliegtuigen en ja gers in voortdurenden aanval gecon centreerde en aanvallende Sovjet troepen uiteengedreven, schoot bezet te plaatsen in brand en stremde ra- vitailleeringswegen van den vijand. Tegen vier eigen verliezen werden zeventig vijandelijke vliegtuigen in luchtgevechten of op den grond ver nield. In Noord-Afrika sloegen Duitsche en Italiaansche verkennersformaties vijandelijke strijdkrachten terug, na men een aantal soldaten gevangen en maakten buit of vernietigden elf stuk ken geschut. Tijdens de gevechten van 14 Maart heeft onderofficier Gauger van een regiment luchtdoelartillerie negen aanvallende tanks van uiterst geringen afstand kapotgeschoten. LAATSTE BERICHTEN SUCCESSEN VAN JAPANSCHE DUIKBOOTEN. TOKIO, 17 Maart. (Domeij). Het keizer lijke hoofdkwartier deelt mede, dat Ja- pansche duikbooten, die opereeren in de Kustwateren van Indië en Birma, de vijandelijke scheepvaart zware slagen hebben toegebracht. In totaal werden 11 rchepen met een gezamelijken inhoud van 81 000 ton tot zinken gebracht en wel 2 gewapende koopvaardijschepen met een totalen inhoud van 6500 ton, 2 tanksche pen met 20.000 ton bij Colombo. 3 gewa pende koopvaardijschepen met 24.000 ton, 1 tankschip van 7000 ton bij Madras, 2 ge wapende koopvaardijschepen met 19.000 ton en 1 vrachtschip van 5000 ton bij Ran goon. PAX. Op 17 Maart 1942 is te Leiden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van 77 jaar, in den Heer ontslapen LEONARDUS VAN DER LAAN, Echtgenoot van wijlen ANNA MARIA LOUISE STADHOUDER. Begiftigd met het eerekruis pro Ecclesia et Pontifice, als lid van de Sint Vincentiusvereeniging. Ubbergen: Rév. Mère M. LUTGARDE VAN DER LAAN, Chan.sse de St. Augustin. Oegstgeest: JOHa. N. M. VAN DER LAAN. Leiden: ir. JAN A. VAN DER LAAN. E. VAN DER LAAN—CLAESSENS. Haarlem: W. C. VAN DER LAAN. P. VAN DER LAAN—MONNéE, en kinderen. Biltho ven: JOS. A. VAN DER LAAN. H. VAN DER LAAN—SENGERS, en kinderen. Brussel: Rév. Soeur GERTRUDE M. VAN DER LAAN, Rel. Ob. S. B. Semarang, N.O.I.: J. E. VAN DAM—VAN DER LAAN. J. P. VAN DAM, en kinderen. Bondowoso, N.O.I.: J. L. VAN DAM—VAN DER LAAN. Dr. W. P. VAN DAM, en kinderen. Oosterhout: Sint Paulusabdij, R. P. Dom. JOH. VAN DER LAAN, O.S.B. Huissen (G.): L. J. VAN DER LAAN. P. VAN DER LAAN—TUMMERS, en kinderen. Oegstgeest: ir. N. VAN DER LAAN. H. VAN DER LAAN—TUMMERS, en kinderen. Oegstgeest, Burgemeester van Griethuyzenplein 10. De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden in de Parochiekerk van Sint Willibrord te Oegstgeest op Vrijdag 20 Maart a.s. De stille H.H. Missen te 7.30 uur en 8.15 uur. De gezongen H. Mis van Requiem te 10 uur, waarna de begrafenis op het R. K. Kerkhof te Oegstgeest. Rozenkransbidden Woensdagavond te 7.30 uur Rijns- burger weg 160, Leiden, Donderdagavond na het Lof in dé Parochiekerk.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3