MAANDAG 16 MAART 1942 DE LEIDSCHE COURANT PAG. 5 STADSNIEUWS Het zilveren priesterfeest van den wel- eerw. pater A. J. Dolle, kapelaan der St. Leonardusparochie aan den Haagweg, is gisteren door de parochie op feestelijke wijze herdacht. De Zondag „Laetare" was daarvoor een uitgezochte dag. De stemmige wijding der Vasten-liturgie was voor een oogenblik geweken om plaats te maken voor den luister van groen en bloemen en feestgewaden. De jubilaris droeg gistermorgen te 9 uur de plechtige Hoogmis op, daarbij geas sisteerd door den zeereerw. pater Wilhel mus de Leeuw, pastoor der parochie, als presbyter assistens, en zijn beide neven den zeereerw. zeergel. pater drs. J. Bou- man, O.Carm., leeraar aan het Lyceum der paters Carmelieten te Oldenzaal en den zeereerw. hooggel. heer J. Bouman, pro fessor aan het Philosophicum te Warmond, resp. als diaken en subdiaken. De kerk was tot in allé hoeken gevuld met geloovigen, die dit dankoffer van den jubilaris wilden bijwonen, om getuigenis af te leggen van hun eerbied voor den priester Gods wien het gegeven was ge durende vijf en twintig jaar een andere Christus te zijn. De feestpredicatie werd gehouden door den zeereerw, pater drs. J. Bouman, die hiervoor geen betere tekst had kunnen kiezen dan het toepasselijke „Laetare" van den dag, de woorden van den Introïtus. Vandaag klinkt weer het blijde orgel spel, het hoogaltaar is weer versierd met bloemen, aldus de eerw. redenaar. Wij mo gen terecht blijde zijn onder onze overwe gingen van het lijden van onzen Goddelij- ken Meester, welke tot op de helft gena derd zijn. Er is recht en reden tot blijd schap, want wij zijn kinderen van het he- melsch Jerusalem. Wij hebben reden om blij te zijn, omdat God ons niet verlaten zal. Hij zal niet toelaten, dat wij boven onze krachten beproefd worden. Op dezen Zondag-Laetare is het de dag, dat de neophieten der Franciscaner Orde opgaan tot het altaar, om de zegenende handen van den bisschop op zich te voelen neerdalen. Velen zijn hier, aldus vervolgde spr., om hun Zondagsplicht te vervullen, maar er is meer. Hier jubileert een priester, onze gids en leidsman op den weg naar den hemel. Daarom wilde spr. uiteenzetten wat het is den priester in ons midden te heb ben, den mensch, die boven alle anderen door God tot de hoogste waardigheid is verheven, want van hem heeft Christus gezegd: „Wie u hoort, hoort Mij" en „Ik noem u geen dienaren meer, maar vrien den". Spr. schetste vervolgens hoe de priester is de middelaar tusschen God en 'de men- schen, hoe de priester is leeraar, genees heer, rechter en offeraar. En vooral over deze twee laatste hoedanigheden weidde spr. nader uit om tenslotte te concludee- ren, dat wij eerbied moeten hebben voor den priester, die uitverkoren is om voor de zielen te werken. Bestond er in het Oude Verbond reeds groote eerbied voor den priester, hoeveel temeer eer moeten we dan bewijzen aan den priester van het Nieuwe Verbond. Maar al te veel zien we in den priester den mensch. die fouten en" gebreken heeft. Daarom kon spr. niet anders doen dan vandaag een extra gebed voor den priester te; vragen, om Gods genade af te smeeken over het priesterschap, want de priester kan niet zonder de gebeden der geloovi gen. Na de predicatie werd het H. Offer voortgezet. Het zangkoor vertolkte de Missa in ho- norem Sancti Eduardi van Refice. Onder het uitreiken der H. Communie zong de heer C. de Heiden het „Panis Angelicus" van César Franck, terwijl de plechtigheid besloten werd met „Haec Dies" van Gies- sen. Na de H. Mis van 11 uur recipieerde pa ter Dolle in de pastorie. Vele parochianen kwamen daar den jubilaris gelukwen- schen. De verschillende parochieele colle ges, parochieele instellingen enz. zonden afvaardigingen en het parochieel comité van de Kath. Actie bood bij monde van den heer W. Geene zijn geluk wenschen aan. onder aanbieding van eenige boek werken. Pater Dolle dankte hier recht hartelijk voor en wees er de léden van het comité op, dat er nog veel werk te wachten staat. Spr. zal zich daarvoor gaar ne geven en hij rekent daarbij op den steun van alle leden tot heil van de pa rochie. PATER MR. DR. L. J. C. BEAUFORT Woensdag herdenkt de zeereerw. zeergel. pater mr. dr. L. J. C. Beaufort (pater Di- dymus), leeraar aan de R.K. H.B.S. te Lei den, zijn zilveren priesterfeest. Pater Beaufort zal om negen uur een plechtige H. Mis celebreeren in de kapel van de H.B.S. Van 11.30 tot 12.30 zal er aan de H.B.S. gelegenheid zijn, om den jubilaris geluk te wenschen. Hedenmorgen te 9 uur vond in de kapel van het St. Elisabeth-Ziekenhuis de plech tige uitvaartdienst plaats voor de zielerust van de eerw. zuster Paula. De H. Mis van Requiem werd opgedra gen door den weleerw. heer rector F. Ber- nefeld, terwijl het zangkoor der zusters onder leiding van den heer Abr. Martijn de liturgische gezangen ten gehoore bracht. De rouwdienst werd bijgewoond door den hoogeerw. heer deken A. Homulle, den zeereerw. heer pastoor Th. Beukers en de weleerw. heeren Jansen, Metsemaekers en Visser. De algemeen-overste der Con gregatie, de eerw. moeder Assisia uit Bre da, was verhinderd aanwezig te zijn. Wel waren aanwezig de eerw. moeders Huber- ta, overste van het huis, moeder Sebastia- na, overste der St. Margarita van Cortona Stichting en Huize Elisabeth aan den Haagweg, moeder Xaveria uit Hillegom, moeder Agatha uit Noordwijk en moeder Petra uit Lisse. Ook de doktoren dr. Nie- mer en dr. Simons gaven blijk van hun belangstelling. Na de plechtige uitvaart vond de begra fenis van het stoffelijk overschot plaats op de begraafplaats aan de Zijlpoort. De ab- soute in de kapel en de beaarding werd verricht door den weleerw. heer rector F. Bernefeld. NEDERLANDSCHE AMBULANCE VERTROKKEN De Nederlandsche Ambulance is naar haar bestemming vertrokken. Dank zij de bijdragen van duizenden Nederlanders is de hulpexpeditie voor vriend en vijand in staat haar menschlievenden arbeid in het Oosten aan te vangen. Zij weet zich gedra gen door het Nederlandsche volk. Laat dit zoo blijven. Steunt de Ambulan ce, juist nu. Stort uw bijdrage op giro rekening 8 7 6 0 0 Nederlandsche Ambulance. Koninginnegracht 22, 'sGravenhage HET „KWARTIERTJE". Het „kwartiertje" in de Hartebrug-kerk iederen werkdag te half twee precies wordt deze week geleid door den weleerw. pater H. Ponsioen. ST. FRANCISCUS LIEFDEWERK. Hedenavond om half acht 2al in de kapel van het St. Franciscus Liefdewerk het ro zenhoedje worden gebeden voor de ziele rust van ons bestuurslid, den heer J. A. Vlasveld. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g: 4129. N.V. Zilverfabriek „Voorschoten" voorheen J. M. van Kempen en Zonen, Kon. Ned. Fabriek van Gouden en Zilveren Werken, Voorschoten, Leid- scheweg 219. De gedelegeerd commissaris D. Vos, tevens wnd. directeur, is afgetre den als wnd. directeur. D$ Pres. commissa ris C. J. A. Begeer treedt thans op als wnd. directeur. Wegens diefstal van een japon uit een winkel is door de politie aangehouden mej. W. uit Alphen aan den Rijn. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in de sigarenkiosk van den heer C. L. aan den Rijnsburgerweg. Een hoeveelheid sigaren, sigaretten en tabak werd ontvreemd. Zaterdagavond omstreeks 8 uur werd door een politieagent op den Nieuwe Rijn een wielrijder aangehouden, die iemand op den bagagedrager meevoerde. Deze man was opvallend dik en bij onderzoek bleek, dat hij een rijwielband onder zijn jas ver borgen had. Het was de 21-jarige I. v. d. B., die dezen band ten nadeele van zijn pa troon v. d. P. had ontvreemd. GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIG ONGELUK IN MT GEDRANG OM EEN AUTOBUS. Een doode en een ernstig gewonde. Aan het station te Venlo heeft Zaterdag middag in het gedrang om een aankomen de autobus door een groot aantal passagiers, die, voordat de bus stilstond, reeds tracht ten zich een goed plaatsje te veroveren, een ernstig ongeluk plaats gevonden. Te gen ruim 3 uur verscheen de autobus van de onderneming Vitesse uit Horst, die den dienst VenloVenray onderhoudt op het Stationsplein. De wachtenden, ten getale van 40 a 50 personen, stormden bij de na dering van de autobus op het voertuig af. Voordat de bus stilstond, verdrongen zij zich om het voertuig, met het noodlottig gevolg, dat de 15-jarige jongen L. Volle- berg uit Venlo onder de bus werd geduwd. Hij kreeg het achterwiel over het hoofd en was onmiddellijk dood. De ongeveer 25- jarige J. Vullings uit Venray kwam even eens in het gedrang. Hij klemde zich vast aan de gasleiding van de autobus welke af knapte. Er volgde een ontploffing die ech ter geen ernstige gevolgen met zich mee bracht. Door het afbreken van de gaslei ding kwam Vullings eveneens onder de autobus en voor de achterwielen terecht. Hij heeft zware inwendige kneuzingen op- geloopen en is in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Het lijk van het slachtoffer en de autobus zijn in beslag genomen. INVAL IN EEN SPEELHUIS TE 'S-GRAVENHAGE. Op vermoeden, dat gelegenheid werd ge geven voor hazardspel, heeft de Haagsche politie Zaterdagmiddag om ongeveer vijf uur een inval gedaan in een bovenhuis aan den Rijswijkschen weg. In een achterka mer werden elf mannen en twee vrouwen aangetroffen, die roulette speelden. Een tafel met een groen kleed, een roulette en bijbehoorend materiaal, waaronder pl.m. 200 fiches, alsmede een bedrag van onge veer 360,'dat op tafel lag, zijn in beslag genomen. BEROOVING VAN EEN CASSIERE. Vrijdagavond omstreeks kwart over 9 wilde de cassière van de Cineac aan den Nieuwendijk te Amsterdam, na de voor stelling haar geldkistje overbrengen naar het kantoor, hetwelk in het gebouw is ge vestigd. Toen zij de deur van haar hokje opende, kwam er een man op haar toe, die een greep deed naar het geldkistje en haar de woorden toevoegde: Schreeuw niet of ik schiet. Inderdaad had de man een re volver in de hand. Het 28-jarig meisje liet zich daardoor echter niet van streek bren gen en gaf den man een schop, terwijl zij het geldkistje uit zijn handen wist los te rukken. De man schopte haar daarop te rug tegen haar enkel, tengevolge waarvan zij bloedend werd gewond. Inmiddels wist zij echter te ontkomen met het kistje. De 25-jarige portier van de Cineac, die het gebeurde had gezien, kwam daarop aan hollen en gaf den man een slag, met het gevolg dat hij op den grond viel. Toen ging evenwel de revolver af en de portier schrok zoo hevig, dat hij naar buiten holde. De roover rende hem achterna en ontkwam op straat in de duisternis. In de hal van het gebouw is de revolver teruggevonden. De politie stelt naar het gebeurde een onder zoek in. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johannes Gerardus Wille- brordus z. van A. P. J. Stikkelman en M. W. Klein Jacob Jacobus z. van J. Ka- paan en E. J. C. Weeda. Ondertrouwd: W. J. H. Nauta 25 j. jm. en E. Plaat 22 j., jd. W. Kuiters 21 j., jm. en G. Klinkhamer 21 j., jd. SPORT „DE VOETBALVLEGEL." Zaterdagavond werd in de groote zaal van 't Schuttershof te Leiden een uitvoe ring gegeven vfm „De Voetbalvlegel", een voetbaltooneelspel, geschreven door Jan Schrooth uit Den Haag en ten tooneele ge bracht door de Haagsche voetbalvereeni- gingen Duno en Celeritas. Het initiatief voor de opvoering hier ter stede was ge nomen door A. S. C., als jaarlijksche uit voering. 't Was aan "de opkomst wel te zien, dat het ditmaal geen eigen A. S. C.- v/erk was, dat de belangstelling vroeg. Niettemin was de opkomst niet onbevre digend. „De Voetbalvlegel" bedoelt te zijn een stuk van paedagogische strekking, doch deze zoeken we er tevergeefs in. Het too- ne.elstukje brengt het verhaal van een jongen, die met zeven „onvoldoendes" van de H. B. S. thuis komt en wien daarom door zijn vader het voetballen voorloopig verboden wordt. Natuurlijk worden alle pogingen aangewend om den vader te be wegen den jongen zijn straf kwijt te schelden, temeer wijl het kampioenschap van de club op het spel staat. De vader blijft evenwel op zijn standpunt staan, ondanks allesEn als dan 's middags zijn zoon en zijn dochter en ook zijn zuster (of schoonzuster) niet naar de match gaan verdwijnt plotseling alle paedagogie en geeft de vader toestemming! Dat is het onlogische in het stuk. Overigens, het publiek toonde zich dank baar voor het spel en toonde dit door her haald applaus. Wij hadden de entourage rond dit spel wat flinker willen zien. Nu gaat het uit als een nachtkaars. SPANJE WINT VAN FRANKRIJK. Voor ruim 25.000 toeschouwers werd gisteren te Sevilla de landenwedstrijd ge houden tusschen Spanje en Frankrijk. Deze v/edstrijd eindigde in een verdiende 4—0 overwinning voor het Spaansche elftal. Bij de rust was de stand reeds 20 voor Spanje. De doelpunten werden gescoord door Campos, Mundo, Campos en Epi. Deze wedstrijd werd financiëel eveneens ten groot succes daar 400.000 pesetos wer den ontvangen, hetgeen op zichzelf reeds een recordontvangst uitmaakt voor sport wedstrijden in Spanje. Spanje zal 12 April a.s. tegen Duitschland uitkomen in het Olympiastadion te Berlijn. ATHLETTEK PRESTATIELOOP ROTTERDAM. Het Holland lid Van Nood slaagde erin deze prestatieloop (3 K. M.), binnen de 12 min. af te leggen, daarmee een A-tijd te maken. Veertien dagen geleden liep hij de 2 K.M. in B-tijd (binnen 8 min. 30 sec.) De baan was zeer zwaar, de organisatie uitstekend. De eerst aankomenden werden niet geregistreerd, daar het hier geen wed. strijd, doch alleen een prestatieloop gold. Het Holland-lid Zilvertant was door om standigheden verhinderd te starten. LEIDSCHE SCHAAKBOND. De uitslagen waren nog de volgende: le kl. A.: Alphen IGymn. 1 100 (n. o.); Alphen IBoskoop I 73; Gymn. I Noordwijk I 1.58.5. 2e kl.: Alphen II—VTL I 4.5—5.5; Phili- or II—VTL I 5—5. 3e klasse: Leithen IIGAS I 2.57.5. Alphen I werd ongeslagen kampioen der le klasse A en moet nu om het kampioen schap spelen met den winnaar van le kl. B., (dat is waarschijnlijk Philidor I). Enkele wedstrijden moesten wederom uitgesteld worden. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. Op Woensdag 1 April des avonds om kwart over zeven zullen in de Harmonie re Leiden de voorronden dezer wedstrij den beginnen. Er zijn nu 24 deelnemers, die verdeeld zijn in 4 groepen van 6 spe- iers. De hoogst uitkomende in elke groep komt in den eindstrijd, waarin dus met de 6 reeds vrijgestelden 10 spelers komen De indeeling der groepen is de volgende: I. 1. J. P. van Ham, 2. A. G. de Kier, 3. J. Koet Jr.. 4. W. H. v. d. Nat, 5. B. D. Robbers, 6. W F Schüss. II. 1. Th. v. d. Berg. 2. J. Berg. 3. G. Bos scha, 4. A. E. J. Modderman, 5. P. J. Plan- jer, 6. G. Ruys. III. 1. H. Boekkooi, 2. Th. J. de Bruijn, 3. J. A. Loef, 4. E. V. A. Remouchamps, 5. H. Staats, 6. F. Teleng. IV. 1. Mr. A. G. de Blécourt, 2. N. Cok, 3. A. van Es, 4. J. Koet, 5. A. J. Rotteveel, 6 A. Tytzema. In de eerste ronde speelt 1 tegen 6, 2 tegen 5 en 3 tegen 4. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Voor het persoonlijk hoofdklasse kam pioenschap van Nederland werd Zaterdag te Haarlem de vierde ronde gespeeld. De uitslagen luiden: R. C. KellerJ. C. P. van Dartelen 11; Ph. J. HamA. M. Olsen 2—0; W. Huisman—J. H. Vos 1—1; A. de GraagG. Pors 11. De vijfde ronde werd Zondag ii\ Lom merrijk te Hillegersberg gespeeld. Hier van zijn de volgende resultaten: J. H. Vos A. M. Olsen 11; A. de GraagJ. J. van Dartelen 20; J. C. P. KaldenPh. J. Ham 02; J. M. BomG. Pors 02; W. HuismanR. C. Keiler 02. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. pnt. R. C. Keiler 5 4 1—9 J. H. Vos 5 2 3 —7 Ph. J. Ham 5 3 117 A. de Graag ,5 2 3 7 G Pors 5 2 2 1 6 P. J. v. Dartelen 5 12 2 4 W Huisman 5 12 2 4 J. M. Bom 5 3 2 3 A. M. Olsen 5—232 J. C. P. Kalden 5—141 „HERINNERING AAN ONZE OOST" Hedenavond, van 19.1519.30 uur, spreekt Max Blokzijl, via den zender Hilversum II, in zijn politiek week- praatje over het onderwerp: „Herinne ring aan onze Oost". OMGEVING MEISJE VERMIST. De commissaris van politie te Bloemen- daal maakt bekend, dat wordt vermist He lena Matla, geboren 6 Juni 1924, te Zand- voort en wonende te Aerdenhout, Hout- vaartkade 36. Haar signalement luidt: Lengte 1.60 M., gezet postuur, smalle gelaatsvorm, frissche kleur, loshangend donkerbruin krullend haar, groote donkerblauwe oogen. Mist een stukje uit een der oorschelpen, gaaf gebit, kleine tanden. Zij draagt een bril met hoornen montuur en maakt den indruk van ongeveer 15 jaar oud te zijn. Bovenkleeding: marineblauwe, wollen mantel, capuchon-muts, helblauwe wollen trui, marine blauwe rok, hooge zwarte le deren sportschoenen. Om het haar draagt zij een oranjeband, haar onderkleeding is genummerd 33. Zij is in het bezit van een leeren schoudertasch, waarin o.a. schoolbe- hoeften en breiwerk, waarvan de pennen naar buiten steken, voorts een handtasehje, waarin haar persoonsbewijs en dat ge merkt is met haar initialen H. M. De commissaris te Bloemendaal verzoekt namens de ouders opsporing en overbren ging naar zijn bureau te O verveen. Op de aanhouding is een goede belooning in het uitzicht gesteld. Het vermoeden bestaat, dat zij zal trachten in de omgeving van Leiden bij particulieren onderdak te vin den. RECHTZAKEN VOOR DEN ECONOMISCHEN RECHTER. Wollen dekens zonder punten. J. Frank, koopman uit Overveen, had van een fabriek van wollen dekens te L ei - den, dekens betrokken zonder daarvoor textielpunten te geven. Deze dekens had hij later weer clandestien verkocht. Voor dit feit had hij zich voor den economischen rechter te verantwoorden. Hij werd des wege veroordeeld tot twee maanden ge vangenisstraf. Vervolgens moest terecht staan W. A. Schrandt, directeur van .de N.V. Ned. Fa briek van wollen dekens, voorheen J. C. Zaalberg te Leiden, die -.de wollen de kens geleverd zou hebben aan den heer bovengenoemden Frank uit Overveen. De verdediging van verdachte was, dat een en ander buiten zijn schuld was gebeurd. De textielpunten voor de wollen dekens waren door Frank toegezegd en de daar toe aangewezen afdeeling van zijn fabriek had de wollen dekens toen geleverd. Een en ander had de fabriek in groote moeilijk heden gebracht, want men was in goed ver trouwen geweest, dat de textielpunten wel degelijk zouden gegeven worden. Thans, hierdoor geleerd hebbende, is er speciaal iemand belast met het controleeren en het r.aleven van de distributiebepalingen. Op zet is hier absoluut niet in het spel ge weest. De economische rechter kon zich voorstellen, dat verdachte er ingeloopen was, maar was toch van meening, dat er hier een fout gemaakt was, althans een slordigheid, die in een bedrijf, zooals dat van verdachte niet toegestaan kon worden. Verdachte is de aansprakelijke persoon, al heeft het personeel de fout gemaakt. Het slot van deze zaak was, dat de econo mische rechter volstond met het opleggen ran een geldboete van f 5000.— subs, vijf maanden hechtenis. LAATSTE BERICHTEN VAK- EN STANDSORGANISATIES VAN DEN MIDDENSTAND IN LIQUIDATIE. De organisatie-commissie voor het be drijfsleven, gelet op artikel 2 sub lb van het „eerste untvoeringsbesluit organisatie bedrijfsleven 1940", heeft in overeenstem ming met den secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart besloten, over te gaan tot liqui datie van alle stands- en vakorganisaties van ondernemers in detailhandel, ambacht en kleine nijverheid, daaronder begrepen vereenigingen, federaties en organen van samenwerking van deze stands- en vakor ganisaties, alsmede hare afdeelingen en in stellingen van niet-commercieelen aard. Naar wij vernemen omvat, bovenstaand besluit alle middenstandsbonden en vakver- eenigingen van ondernemers, welke op dit zelfde terrein of een deel daarvan werken, ook al voeren zij den naam „middenstand" niet. De organisatie-commissie, welke thans binnen zeer afzienbaren tijd over zal gaan tot het oprichten van de vakgroepen op het gebied van kleinhandel en ambacht, heeft dit besluit genomen, teneinde de liquidatie der bestaande bonden te doen geschieden gelijkloopend met den opbouw der nieuwe organisatie en om op die wijze er voor te kunnen zorgen, dat de taken, die door de middenstandsbonden worden waargeno men, op de naar haar oordeel juiste wijze geleidelijk door de nieuwe organisaties kunnen worden overgenomen. DE ZEESLAG BIJ JAVA. GENèVE, 16 Maart. (AFIP). Het com muniqué van de Britsche admiraliteit, dat Zaterdag te Londen is bekengemaakt, zegt dat de geallieerde vloot tijdens den zeeslag bij Java vijf kruisers heeft verloren: „Perth" (Australië), „Exeter" (Engeland, „Houston" (V.S.), „De Ruyter" en „Java" (Ned.). Voorts werden vijf torpedojagers in den grond geboord, de Britsche schepen „Elec- tra". „Jupiter", „Encounter" en „Strong hold" en het Nederlandsche schip „Korte- naer". De torpedojager „Evertsen" (Ned.) wordt als verloren beschouwd. Men heeft nog niets vernomen omtrent de kleine schepen en hulpschepen, die zich in de wateren van Java bevonden. Gemeentel. Aankondiging Aan Chineezen en personen, behoorende tot een der in den Indischen Archipel in- heemsche rassen zal wederom toegestaan worden om de helft van hun aard appelbonnen te ruilen tegen rantsoen bonnen rijst, op basis van een half rant soen aardappelen 2 rantsoenen rijst. Broodbonnen mogen niet inge ruild worden. Van onderstaande kaarten mag maxi maal geruild worden: van kaart EB: 2 bonnen 21A, 22A, 23A, 24A en een strookje met de bonnum mers 26A, 27A, 28A, 29A, 31A en 32A. Hiervoor worden verstrekt 20 bonnen rijst. van kaart EC: 2 bonnen 21A, 1 bon 22A, 2 bonnen 23A, 1 bon 24A, 2 bonnen 26A, 1 bon 27A, 2 bonnen 28A, 1 bon 29A, 2 bonnen 31A en 1 bon 32A. Hiervoor worden verstrekt 30 bonnen rijst. van kaart ED: 1 bon 21A, 23A, 26A, 28A en 31A. Hiervoor worden verstrekt 10 rantsoen- bonnen rijst. Bij de ruiling van de aardappelbonnen van de kaarten EB, EC, of ED dient het vakje J5 (Jan vijf) van de stamkaart van een schuin kruisje te worden voorzien. Wordt de kaart EB of ED geruild door hen, die deze kaart bovendien als toeslag- kaart voor zeer zwaren arbeid of voor zwaren arbeid "hebben ontvangen, dan wordt het vakje J5 (Jan vijf) tevens recht standig afgekruist. De ruiling kan met ingang van morgen 17 Maart tot en met Vrijdag 20 Maart, van 9 tot 12 u. en van 14 tot 15 u. en op Zater dag 21 Maart van 9—12 u. geschieden in het Distributiekantoor, Breestraat 119 (laatste deur in den gang). Leiden, 15 Maart 1942. Met ingang van morgen Dinsdag 17 Maart en tot en met 24 Maart a.s. zullen op het Distributiekantoor Breestraat 119 (vijfde deur links in den gang) aan schippers en schippersknechts kaarten DZ voor kookdoeleinden worden uitgereikt. Schippers, die met of zonder hun gezin aan boord wonen en schippersknechts, die zich in dezelfde omstandigheden bevinden, dienen zich met hun grijze boekje of hun bevrachtingsboekje naar de bevrachtings commissie te begeven, alvorens naar het Distributiekantoor te gaan. Deze regeling geldt uitsluitend voor vaste brandstoffen, niet. voor petroleum. Leiden, 15 Maart 1942. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. AANMELDING ALS VRIJWILLIGER BIJ DEN NEDERLANDSCHEN ARBEIDS DIENST. De Burgemeester van Leiden maakt be kend, dat in afwijking van de reeds eerder vermelde data, de zitting waarop de keu- ringsraad voor het geneeskundig onder zoek van hen. die zich als gegadigden voor vrijwilliger bij den Nederlandsehen Ar beidsdienst hebben aangemeld, zal plaats nebben in het Elisabeth's Gasthuishof aan de Oude Vest no. 25. alhier op 18. 19 en 20 Maart, 1. 2, 7 en 8 April a.s., dagelijks van 9,00—16.00 uur. Bovendien op 1 en 2 April van 18.00—21.00 uur. Leiden, 16 Maart 1942. 5188 De Burgemeester voornoemd, STEVENINCK. RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 11 MAART HILVERSUM I, 115.5 M. 7.15 Gramo foonmuziek 7.45 Ochtendgymnatsiek 7.55 Gramofoonmuziek 8.00 Politiek weekpraatje (opn.) 8.15 Gramofoonmu ziek 8.20 Ochtendgymnastiek 8.30 BNO" Nieuwsberichten 8.45 Gramofoon muziek 9.15 Voor de huisvrouw 9.20 Gramofoonmuziek 11.00 Voor de vrouw 11.20 Ensemble Jack der Kinderen cn solist 12.00 Theo Uden Masman en zijn dansorkest 12.40 Almanak 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 13.00 Voor de Rijpere Jeugd van het platteland 13.15 Salonorkest J4.00 Arnhemsche Orkestvereeniging en solist en gramofoon muziek 16.00 Ziekentroost 16.20 Gra mofoonmuziek 16.45 Sport en spel voor ed jeugd 17.00 Gramofoonmuziek 17.15 BNO: Nieuws- en economische en beursbe richten 17.30 Musette Orkest en soliste 18.00 Voor de jeugd 18.15 Gramofoon muziek 13.35 Neerlands stem van het Oostfront 18.50 BNO: Nieuwsberichten 19.00 BNO: Gesproken binnenlandsch overzicht 19.10 Gramofoonmuziek 19.30 Cabaret-revue. Vanaf 20.15 Alleen voor de Radio-Centrales die over een lijn verbinding met de studio beschikken 20.15 Omroeporkest 21.00 Roemeensch orkest Gregor Serban en zang met piano begeleiding" 21.45 BNO: Nieuwsberich ten 22.0024.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301.5 M. 7.15—8.00 Zie Hilversum I 8.00 Gramofoonmuziek 8.158.45 Zie Hilversum I 8.45 Gra mofoonmuziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.40 Sport en lichamelijke Opvoeding vroeger en nu 11.00 Zang en piano 1.30 Vier-handige pianovoordracht 12.00 Gerard van Kre velen en zijn orkest en soliste (opn.) 12.45 BNO: Nieuws- én economische be richten 13.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. Ca. 13.25 Gramofoon muziek 14.30 De Lichte Toets 15.30 Voor de zieken 16.00 Vraaggesprek met gramofoonmuziek 16.25 Pianovoordracht Ca. 16.55 Gramofoonmuziek 17.15 BNO: Nieuws-, economische en beursberichten 17.30 Het groote Omroeporkest en solis te 18.15 Boekbesnreking 18.30 Repor tage 18.45 Amabile-sextet 19.30 BNO: Nieuwsberichten 19.40 Spiegel van den dag 19.50 BNO: Praatje in Zeeuwsch dia lect 20.00 BNO: Engelsche uitzending: Holland and the economie reorganisation. (Voor de Radio-Centrales: Gramofoonmu ziek). Vanaf 20.15 Alleen voor de Radio- Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken 20.15 Cello, piano en gramofoonmuziek 21.00 Ensemble De Kwintplag 21.45 BNO: Nieuwsberichten 22.00 BÏ^O: Toelichting op het weer- machtsbericht 22.1022.15 Avondwijding GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF. 3e en 4e Programma: 7.0024.00 Duitsch Programma.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3