Adverteert in dit blad N.V. DE LANDBOUWBANK TE UTRECHT. J. HENNEKEN. ZATERDAG 14 MAART 1942 vt LE'rcCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 Off. publicatie van het Depart, van Landbouw en Visscherij PRIJZEN VOOR CONSUMPTIEMELK EN MELKPRODUCTEN De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat met ingang van 15 Maart 1942 in de tot nu toe geldende prijsregeling voor consumptiemelk en melkproducten (pappen, yoghurt, vla, enz.) een aantal aan vullingen en wijzigingen is opgenomen. Hieronder volgt een overzicht van de belangrijkste daarvan. Belanghebbende, die de hierop betrekking hebbende Prijzen- beschikking 1942 (Consumptiemelk) niet van de Nederland- sche Zuivelcentrale toegezonden krijgen, wordt in hun eigen belang aangeraden bij deze Centrale een exemplaar aan te vragen. 1. INDEELING DER GEMEENTEN. De tot nog toe bestaande indeeling der gemeenten in 5 Klassen is gewijzigd; de nieuwe indeeling omvat de volgende Klassen: 1. II, III, IIIA, IV, V en VI. Voor zoover aan het slot van deze publicatie niet anders wordt vermeld, zijn de gemeenten gehandhaafd in die Klassen, waar in zij ook tot nog toe waren ondergebracht. 2. VASTE PRJZEN, MAXIMUM- en MINIMUMPRIJZEN. Ten aanzien van de tot nog toe geldende prijsregeling werd bepaald, dat alle voorgeschreven prijzen moesten worden ge zien als vaste prijzen, d.w.z. dat het in- en verkoopen tegen hoogere of lagere prijzen niet was toegestaan. Dit principe is over het algemeen gehandhaafd; een uitzonde ring is echter gemaakt voor: a. de vastgestelde prijzen voor Klasse IIIA, IV, V en VI bij ver koop van consumptiemelk, pappen en vla aan den verbruiker. Voor deze leveringen zijn maximum- en minimumprijzen be paald; de minimumprijzen zijn 1 cent per liter lager gesteld dan de maximumprijzen. Dit beteekent dus, dat het in- en verkoopen tegen hoogere dan de maximumprijzen en lagere dan de minimumprijzen niet is toegestaan. b. de vastgestelde prijzen voor Klasse IIIA, IV, V en VI bij ver koop van yoghurt en room aan den verbruiker. Voor deze leve ringen zijn alleen maximumprijzen bepaald. Het in- of ver koopen tegen hoogere dan de maximumprijzen is verboden; een grens naar beneden is daarbij niet gesteld. 3. PRIJZEN VOOR DEN VERKOOP VAN LOSSE CONSUMP TIEMELK EN MELKPRODUCTEN (PAPPEN, YOGHURT EN VLA). Klassen I, II en III. De vaste prijzen voor deze Klassen zijn ongewijzigd gebleven. De heffing op gestandaardiseerde melk is op 1.50 per 100 liter gehandhaafd, terwijl op tapte- en karnemelk evenals tot nu toe geen heffing is verschuldigd. Klasse IIIA. De maximumprijzen voor deze Klasse bij verkoop aan den ver bruiker en de vaste prijzen bij verkoop aan den detaillist en den grossier zijn gelijkgesteld aan de prijzen, welke tot nog toe voor Klasse IV golden. j De heffing ad 1.75 per 100 liter gestandaardiseerde melk, welke tot nu toe voor Klasse IV gold, is thans voor Klasse IIIA verschuldigd, terwijl op tapte- en karnemelk geen heffing be hoeft te worden betaald Klasse IV en V. De maximumprijzen voor gestandaardiseerde melk bij verkoop aan den consument zijn 1 ct. per liter, de vaste prijzen bij ver koop aan den detaillist en voor wat betreft Klasse IV aan den grossier ]/2 ct. per liter lager gesteld -dan de tot nog toe voor deze Klassen geldende prijzen. De maximumprijzen voor tapte- en karnemelk bij levering aan den consument zijn gelijkgesteld aan de tot nog toe geldende prijzen; de vaste prijzen bij levering aan den detaillist en voor wat betreft Klasse IV aan den grossier zijn H ct. per liter hooger gesteld dan de tot nog toe geldende prijzen. De maximumprijzen voor den verkoop van pappen, yoghurt en vla aan consumenten zijn 1 ct. per liter lager gesteld, de vaste prijzen bij verkoop aan den detaillist en den grossier gelijkge steld aan de tot nog toe geldende prijzen voor den verkoop van melkproducten. Dit beteekent dus voor den detaillist een marge verlaging van Vi ct. per liter voor consumptiemelk en 1 ct. per liter voor melkproducten. In verband met bovenbedoelde wijzigingen zijn de productie- heffingen op gestandaardiseerde melk voor deze Klassen met 0.50 per 100 liter verlaagd en bedragen deze thans voor Klasse IV 1.25 en voor Klasse V 1.00 per 100 liter, terwijl op tapte- en karnemelk voor beide Klassen een productie- heffing ten bedrage van 0.50 per 100 liter is gelegd. Klasse VL Ten opzichte van de tot nog toe geldende prijzen voor Klasse V zijn de maximumprijzen voor gestandaardiseerde-, tapte- en karnemelk en melkproducten bij levering aan consumenten, voor Klasse VI 1 ct. per liter lager gesteld, terwijl de vaste prijzen bij levering aan detaillisten gelijkgesteld zijn aan de tot nog toe voor Klasse V geldende prijzen. De heffing op gestandaardiseerde melk bedraagt, evenals tot nog toe voor Klasse V 1.50 per 100 liter, terwijl op tapte- en karnemelk geen heffing is verschuldigd. De marge voor den detaillist is dus zoowel voor consumptie melk als voor melkproducten 1 ct. per liter lager dan de tot nog toe voor Klasse V geldende marge. Gebieden, waar ingevolge toestemming van den Secretaris- Generaal van het Departement van Sociale Zaken volle melk aan verbruikers mag worden verkocht. De vaste prijzen bij levering asm den consument zijn voor deze gebieden ongewijzigd gebleven, behalve de prijs voor losse volle melk, voor de gemeenten Gulpen (met uitzondering van de plaatsen Ingber en Reymerstok), Vaals, Wittem en Wijlre (met uitzondering van de gehuchten Gasthuis en Scheulder) welke van 18 op 17 ct. per L. is gebracht. De heffing op volle melk is voor dit gebied tot nader order op 1.50 per 100 liter bepaald. Voor de overige gemeenten, waar volle melk mag worden ver kocht, is de heffing ongewijzigd op 1.50 per 100 liter gehand haafd. Voor den verkoop van gepasteuriseerde gestandaardiseerde», tapte- en karnemelk in literflesschen zijn de volgende opslagen op de prijzen voor losse consumptiemelk vastgesteld: bij levering aan den grossier: 2 ct. per liter; bij levering aan den detaillist: 2,0 ct. per liter; bij levering aan den consument: 2 ct. per liter. De opslag bij levering van consumptiemelk in literflesschen aan detaillisten is 0.60 per 100 liter hooger gesteld dan bij levering aan grossiers en consumenten. Dit beteekent voor fles- schenmelk een verhooging der grossiersmarge en een verlaging der detaillistenmarge met 0.60 per 100 liter. Voor den verkoop van pappen, yoghurt en vla in literflesschen geldt, evenals tot nog toe, bij leverign aan grossiers, detaillis ten zoowel als aan consumenten een opslag van 2 ct. per liter boven den prijs voor het losse product. Voor den verkoop van consumptiemelk zoowel als van melk producten in flesschen van een andere inhoudsmaat gelden dienovereenkomstige opslagen, met dien verstande evenwel, dat bij verkoop in flesschen van Yi of liter de opslagen voor literflesschen met 1 ct per liter worden verhoogd. Afronding naar boven tot op A ct. per flesch is slechts toege staan bij verkoop aan den consument. Voor gesteriliseerde melk en melkproducten in flesschen zijn prijzen vastgesteld, welke 1 ct. per liter hooger liggen dan de prijzen voor gepasteuriseerde melk en melkproducten in flesschen. 6. PRIJZEN VOOR ROOM (BESTEMD VOOR ZIEKEN). Voor den verkoop van room zijn de volgende prijzen vastge steld: bij levering aan bij levering aan detaillisten consumenten franco huis in flesschen van 1/10 liter 0.12 per flesch 0.15 per flesch in flesschen van 1/8 liter 0.15 per flesch 0.18 per flesch in flesschen bov. 1/8 liter 1.10 per liter 1.30 per liter Voor wat betreft de levering aan detaillisten zijn deze prijzen vaste prijzen. De voor de levering aan consumenten vastgestelde prijzen zijn: a. voor Klasse I, II en III vaste, prijzen. b. voor Klase IIIA, IV, V en VI maximumprijzen. Minimum prijzen zijn voor dit product niet bepaald. 7. KORTINGEN VOOR GROOTVERBRUIKERS. Voor den verkoop van consumptiemelk aan grootverbruikers zijn de navolgende kortingen per 100 liter vastgesteld: bij leveringen per week aan één afne mer en aan één adres van: 100 t/m 500 501 t/m 1.000 meer dan liter liter 1.000 liter los in fles- los in fles- los in fles schen schen schen 1.50 0.90 Kiasse I II III 1.— 1.50 1.— 1.— 0.40 0.90 0.40 0.40 0.40 2.50 1.75 2.50 1.75 1.50 1.25 0.75 1.15 1.90 1.15 0.90 0.G5 0.15 3.50 2.50 3.35 2.35 1.85 1.50 1.— 1.50 0.90 2.50 1.91 VI Gulpen, met uitzonde ring van de plaatsen Ingber en Reijmerstok, Vaals, Wittem, Wijlre, met uitzondering van de gehuchten Gasthuis en Scheulder (voor volle melk) Voor volle melk in de overige gevallen, waar in deze mag worden verkocht aan consu menten 1.— 0.40 1.50 0.90 2.— 1.40 Teneinde de te berekenen kórtingen te bepalen, moeten de leveringen van gestandaardiseerde-, tapte- en karnemelk wor den samengesteld. Voor wat betreft de Klasse I, II en III en de gebieden, waar volle melk aan consumenten mag worden geleverd, mogen bij levering van de bovenomschreven kwantiteiten aan den grootverbruiker geen andere prijzen worden berekend dan de vastgestelde prijzen bij den verkoop per liter verminderd met de aangegeven kortingen, d.w.z. voor deze Klassen mag niet boven of beneden de vastgestelde prijzen verminderd met bovenvermelde kortingen worden verkocht Voor wat betreft de overige Klassen mogen bij levering van de bedoelde kwantiteiten ten hoogste de voor den verkoop per liter bepaalde maximumprijzen, verminderd met de kortingen, worden berekend, en ten minste de aangegeven minimumprij zen eveneens verminderd met de kortingen. Voor melk, welke met toestemming der Nederlandsche Zuivel centrale op scholen wordt verstrekt, of welke door of voor rekening van liefdadige instellingen aan behoeftigen wordt verstrekt, kunnen hoogere kortingen worden verleend. Hier voor is evenwel de goedkeuring van den Directeur-Generaal van de Voedselvoorziening vereischt. Voor volle melk, gestandaardiseerde melk, taptemelk en kar nemelk, welke op grond van het Zuivelbesluit 1941 (Bestem ming der melk) wordt geleverd voor de consumptie, gelden de navolgende maximumprijzen, af fabriek, mits de melk voldoet aan door de Nederlandsche Zuivelcentrale te stellen eischen: volle melk 3.60 per 100 kg. melk per vet; gestandaardiseerde melk 10.60 per 100 kg. melk; taptemelk 4.40 per 100 kg. melk; karnemelk f 5.40 per 100 kg. melk. De Nederlandsche Zuivelcentrale is bevoegd lagere prezen dan de vorenvermelde te bepalen. In afwijking van de overige wijzigingen en aanvullingen, welke op 15 Maart 1942 ingaan, gelden vorengenoemde prijzen met terugwerkende kracht voor alle leveringen, welke met in gang van 29 Juni 1941 hebben plaatsgevonden. In afwachting van het tot stand komen dezer regeling voor verplicht geleverde consumptiemelk heeft de Nederlandsche Zuivelcentrale in overeenstemming met den Gemachtigde voor de Prijzen met haar circulaire P.H. 19 d.d. 12 December jl. voor gestandaardiseerde-, tapte- en karnemelk met ingang van 14 December j.l. de hiernavolgende prijzen vastgesteld; deze prijzen zullen tot nader order kunnen blijven gelden. Gepasteuriseerde, gestandaardiseerde-, tapte- en karnemelk. a. gestandaardiseerde melk 1. met een vetgehalte van 2.45 of hooger 10.40 per 100 kg. 2. met een vetgehalte van 2.40 tot 2.45 f 10.15 per 100 kg. b. taptemelk 4.20 per 100 kg. c. karnemelk 5.20 per 100 kg. Voor verdere bijzonderheden betreffende deze prijzen wordt verwezen naar genoemde circulaire. 9. LEVERINGSVOORWAARDEN. Bij verkoop tegen andere condities dan die, waarvoor de voor geschreven prijzen gelden, moeten de berekende prijzen tot de voorgeschreven prijzen in een redelijke verhouding staan. 10. STATIEGELD VOOR FLESSCHEN. Bij verkoop van consumptiemelk en melkproducten in fles schen is het toegestaan voor de flesschen statiegeld in rekening te brengen. Tenslotte is nog een algemeene bepaling opgenomen, op grond waarvan de Directeur-Generaal van de Voedselvoorziening in overeenstemming met den Gemachtigde voor de Prijzen uit zonderingen op deze prijsregeling kan toestaan of voor be paalde gebieden een afwijkende regeling kan treffen. De d.oor den Directeur-Generaal van de Voedselvoorziening in overeenstemming met den Gemachtigde voor de Prijzen ge troffen afwijkende prijsregeling voor gestandaardiseerde-, tapte- en karenemlk, welke in de „Mijnstreek" wordt gele verd, blijft onveranderd van kracht. 13. KLASSE-INDEELING DER GEMEENTEN. Onder verwijzing naar het sub I vermelde, wordt medegedeeld, dat ten aanzien van de klasse-indeeling der gemeenten de vol gende wijzigingen zijn aangebracht. a. Van Klasse IV zijn overgebracht naar Klasse ni: de gemeente Apeldoorn voor wat betreft de plaatsen Apel doorn, Beekbergen en Hoog-Soeren. b. Van Klasse IV naar Klasse IIIA: de gemeenten Alblasserdam, Alkmaar, Beek (L.), Bergen (N. H.), Best voor wat betreft het gedeelte bezuiden het Kanaal van de Zuid-Willemsvaart naar de Donge, Born, Bovenkarspel, Broeksittard, Castricum, Echt, Edam, Elsloo, Egmond a. Zee, Eindhoven, Enkhuizen, Geldrop, Geleen, Geulle, Giessendam, Grevenbicht, Grootebroek, Hardinxveld, Heiloo, Helder, Den, Hoorn, Itteren, Krimpen a. d. Lek, Krimpen a. d. IJssel, Lekker- kerk, Limbricht, Maasbree voor wat betreft de plaats Blerick, Mierlo voor wat betreft het gedeelte Mierlohout, Munsterge- leen, Nieuw Lekkerland, Nieuwstadt, Nuenen, Gerwen en Nederwetten voor wat betreft de plaats Nuenen, Obbicht en Papenhoven, Oud Alblas, Purmerend, Roermond, Roosteren, Schagen, Schimmert, Schoonhoven, Schoorl, Sittard, Spaubeek, Stein, Stiphout voor wat betreft de buurtschap Stiphout, Sus- teren, Uitgeest, Ulestraten, Urmond, Venlo, Vianen, Waalre voor wat betreft de plaats Aalst. c. Van Klasse V naar klasse IIIA: de gemeenten Herten (L.), Maasniel met uitzondering van het gehucht Asenraay, Oud Alblas, Tegelen, Wijngaarden. d. Van klasse V naar klasse IV: de gemeenten Abbekerk, Akersloot, Ameide, Amerongen, Am- merstol, Andijk, Anlo, Anna Paulowna, Appingedam, Aven- born, Barsingerhorn, Beemster, Beerta, Bees, Bellingwolde, Bergambacht, Berkenwoude, Berkhout, Beuningen, Blokker, Bolsward, Borger, Callantsoog, Delfzijl, Ede voor wat betreft de dorpen Ede, Bennekom, Geldersch Veenendaal, Eelde, Eg- mond Binnen, Emmen, Finsterwolde, Franeker, Gasselte, Gie ten, Gouderak, Graft, Groot Ammers, Harenkarspel, Harlin- gen, Heerhugowaard, Hensbroek, Hoogeveen, Hoogezand, Hoogkarspel, Hoogwoud, Jisp, Koedijk, Kwadijk, Langedijk, Langerak, Lexmond, Limmen, Maarten St., Medemblik, Mep- pel, Middelie, Midwolda, Midwoud, Muntendam, Nibbixwoud, Nieuwe Niedorp, Nieuwe Pekela, Nieuwe Schans, Nieuwpoort, Obdam, Odoorn, Onstwedde voor wat betreft Stads- en Mus- selkanaal, Oosthuizen, Opmeer. Opperdoes, Oterleek, Ouden dijk, Oude Niedorp, Ouderkerk a/d IJssel, Oudorp, Oude-Pe- kela, Pancras St., Rhenen, Roosendaal voor wat betreft de plaats Roosendaal, Rijp de, Sappemeer, Scheemda, Schellink hout, Schermerhorn, Slochteren voor wat betreft Foxham en Kolham, Spanbroek, Stolwijk, Streefkerk, Sijbekarspel, Texel, Tiel, Tienhoven (Z.-H.), Twisk, Ursem, Veendam, Veenen daal, Venhuizen, Vlagt wedde voor zoover betreft Ter Apel en Ter Apelkanaal, Vlist, Warder, Warmenhuizen, Wedde, Wervershoof, Westwoud, Wieringen, Wieringermcer, Wierin- gerwaard, Wildervank, Winkel, Winschoten, Wognum, Wi.ide- nes. Wijde Wormer, Zuid- en Noord-Schermer, Zwaag, Zijpe. e. Van klasse V naar klasse VI: Alle gemeenten, in de provincie Friesland, (met uitzondering van Bolsward, Franeker, Harlingen, Leeuwarden, Leeuwar- deradeel, voor wat betreft de plaatsen Huizum en Lekkum en Sneek,, alsmede de gemeenten Genemuiden, Grijpskerk, Grootegast, Kampen, Marum en IJsselmuiden. f. Bovendien zijn nog enkele rectificaties ingevoerd, te weten, 1. De tot de vroegere gemeente Kethel en Spaland behooren- de gedeelten der gemeenten Rotterdam en Schiedam blijven behooren tot klasse II. 2. Onder klasse I moet worden opgenomen: „Zoeterwoude met uitzondering van het dorp Zoeterwoude". 3. Onder klasse II moet worden gelezen (inplaats van „Haas trecht") „Haastrecht met uitzondering van dat deel der buurtschap Stolwijkersluis, gelegen ten Westen van den spoorweg GoudaSchoonhoven". Onder klasse IV moet na „Groningen" worden ingevoegd: „Haastrecht voor wat be treft dat deel der buurtschap Stolwijkersluis, gelegen ten Westen van den spoorweg GoudaSchoonhoven Officieele publicatie van den Gemachtigde voor de Prijzen. Bericht No. 97. De prijs van denne- en sparreappels, bestemd voor het aan maken van kachels, mag ten hoogste bedragen f 0.20 per kg., verpakt in papieren zakken franco huis verbruiker. 5152 HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR. Offic. publicatie van het Depart, van Landbouw en Visscherij. PRIJS VAN WEIPASTA. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat de prijs, waarvoor weipasta met een gehalte aan droge weibestanddeelen van ten minste 65 waaraan vóór of na het indikken der wei al dan niet één of meer stoffen zijn to.egevoegd, door producenten aan den groothandel mag worden verkocht, maximaal f 34.per 100 Kg. -netto mag bedragen. Deze prijs geldt voor levering af fabriek resp. opslagplaats, inclusief omzetbelasting, exclu sief verpakking, voor alle afleveringen van 15 Maart 1942 af. De percentages, waarmede volgens de prijzenbeschikking 1942 (zuivelproducten) de prijzen voor melkpoeder mogen worden verhoogd bij aflevering van bepaalde hoeveelheden en voor levering aan de verwerkende industrie, gelden ook voor weipasta. Er wordt op gewezen, dat het produceeren van weipasta met een lager drogestofgehalte dan 65 ingevolge voorschrift van de Nederlandsche Zuivelcentrale niet is toegestaan. De bij de productie van weipasta verschuldigde heffing blijft tot nader order onveranderd gehandhaafd op 0,60 per 100 Kg. verwerkte wei. 5155 Officieele publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart De wnd. Directeur van het Rijks-Textielbureau, daartoe ge machtigd door den Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, maakt bekend, dat tengevolge van de wijziging in de kapokbeschikking 1939 No. 1 het begrip kapok, in dien zin is uitgebreid, dat ook vervangingsmiddelen van kapok, als bedveeren, dons, zee gras, alfagras enz. hieronder vallen, waarmede deze artikelen tot distributiegoed zijn verklaard. Op grond van artikel 7 bis van de kapokbeschikking 1939 No. 1 zijn handelaren in- en producenten (waaronder te ver staan zijn poeliers en daarmede gelijk te «tellen personen of ondernemingen) alsmede zuiveraars van bedveeren verplicht zich, vóór 20 Maart 1942 schriftelijk aan te melden bij de sectie kapok van het Rijks-Textielbureau, Willemaplein 5, Arnhem, onder opgave van de bij hen in voorraad zijnde kip pen-, eenden- en ganzenveeren alsmede dons. Ingeschrevenen bij het Rijksbureau voor de distributie van Textielproducten door den handel zijn van deze aanmeldings plicht vrijgesteld voor gezuiverde kippen-, eenden- en gan zenveeren alsmede dons. 5155 Officieele publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart DISPENSATIE VERHUURVERBOD VAN KANTOOR MACHINES DOOR DEN HANDEL De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, maakt, onder verwijzing naar zijn desbetreffende publicatie, opgenomen in de Nederlandsche Staatscourant van 11 Maart 1942, bekend, dat met ingang van dien datum het verhuren van kantoormachines, waarvoor tot nu toe een vergunning van den Directeur van het Bureau voor de Metalenwerkende Industrie vereischt was, wederom is geoorloofd, met inachtneming van de twee navolgende voorwaarden: a. het aantal te verhuren kan,toormachines mag het aantal machines, opgegeven op het enquêteformulier E.W. 4 van den Directeur van het Bureau voor de Metalenverwerkende in dustrie onder de rubriek „Kantoormachines bestemd voor ver huur", niet overschrijden, hetgeen beteekent, dat in totaal niet meer machines mogen worden verhuurd dan op 29 October 1941 voor verhuur waren bestemd: b. de verhuurder dient zich bij het aangaan der huurovereen komst het recht voor te behouden de overeenkomst met een termijn van ten hoogste een maand op te zeggen. Het bovenstaande geldt alleen voor hen, die van den handel in kantoormachines hun normaal bedrijf maken. 5120 O. L. VROUW VAN LOURDES Den leden van de Geestelijke Bedevaart tot O. L. Vrouw van Lourdes wordt verzocht de NOVENE voor het feest van MARIA BOODSCHAP te houden van 17 MAART TOT EN MET 25 MAART. Corr. adres: den Heer Seor-Penningm. der Geestelijke Bedevaart, Singel 381, Amsterdam. 6032 HET BE8TUÜR. Raad van Commissarissen: Jhr. Mr. i. K. H. DE BEAUFORT VAN LEUSDEN leusden Mr. A. M. A. Baron VAN B0ETZELAER VAN L0ENEN EN W0LFEREN (6ed. Comm.) Da Bilt Mr. W. I. D0UDE VAN TROOSTWIJK Nieuwerslili Jhr. Mr. J. M. VAN ASCH VAN WtlCK Amsterdam A. TEN N0EVER DE BRAUW Wijk bij Duurstede Verstrakt CREDIETEN, ook BOUWCREDIETEN en verleent tussohenkomst voor het tot stand brengen van blanco- en credleten tot groote bedragen. Neemt gelden deposito voor 3 mnd., 6 mnd en I jaar tegen 2, 21/? en 3°/o Agent voor Lelden en Omstreken de Heer C. LA LAU, RIJN- EN SCHIEKADE 38 TE LEIDEN De Directie: J. B. DE BEAUFORT 4918 N. C. DE RUYTER. Bij vonnis van de Arrondisse- ments-Rechtbank te 's Gra- venhage d.d. 12 Maart 1942 is in staat van faillissement verklaard H. KARDOL, vrachtrijder, wonende te Lisse aan de Narcissestraat 2. Rechter-Commissaris Mr. J. van Andel, Curator Mr. J. W. v. d. Roest, Rapenburg 55, Leiden. 5153 NOTARIS C. J. F. DOLK te Leiden zal op Vrijdagen 20 Maart a.s. bij inzet en 27 Maart daarna bij afslag in het Notarbhuis te Leiden 's nam. 2 uur in het open baar verkoopen: 1 Het heerenhuis met erf en tuin te Leiden, Haagweg no. 186, groot 8.50 are, be staande uit: beneden: vesti bule, gang, W.C., keuken, twee kamers en suite, cabi net, slaapkamer, met vaste waschtafel, ruime serre en steen en schuur; onder ruime kelder; boven: voor- en ach terkamer, keuken met wa randa, cabinet, W. C„ daar boven beschoten zolder. Het geheel is voorzien van gas, electra en waterleiding. Huur beneden: 27.50 p. m. bij vooruitbetaling; boven 4.p. w. niet bij vooruit betaling. Grondbelasting 55.25, Straatbelasting 20.70; Rijn lands bundergeld f 0.42, alles over 1942. Het pand is gele gen in het stratenplan der gemeente Leiden. II. 2. Elf arbeiderswoningen te Voorschoten aan den Rijn dijk, tusschen de Vink en der Haagsche Schouw nrs. 78 tot en met 96 even nummers, en wel: a perceel 1. de nummers 76, 78, 80 en 82. te zamen groot 6.38 are, verhuurd respectie velijk voor 3.25, 3.50, 3.25 en f 3.50; grondlasten over 1942 te zamen f 44.59. b. perceel 2. de nummers 84, 80, 88 en 90, te zamen groot 0.60 are, verhuurd respectie velijk voor 3.50, 3.50, 3.50 en 3.75; grondlasten over 1942 te zamen 44.61. c. perceel 3. de nummers 92, 94 en 98 te zamen groot 4.25 are, verhuurd respectievelijk voor 3.85, 3.50 en f 3.50. Grondlasten over 1942 te za men 33.75. Het Rijnlands bundergeld 0 86 en de waterleiding ad 86.40 over 1942 worden omgeslagen over de perceelen naar verhouding van de koopprijzen. Voor zoover ten aanzien van de bestaande schuren der perceelen te Voorschoten mocht blijken dat over de kadastrale grenzen der per ceelen is heengebouwd, moe ten koopers zich onderling verstaan. 4955 Combinatie der perceelen voorbehouden. 3 Het winkel- en woonhuis met erf te Leiden, Heeren gracht no. 43, groot 1 are 21 c.a., bestaande uit: beneden: winkel met zijkamer, gang, keuken met kelder, huiska mer, plaats, W. C., werk plaats en afdak; boven: 4 ka mers, keuken, W. C.; voorts zolder met kamer; Verhuurd: beneden met 2 ka mera boven voor 8.p. w. en volgens door huurder verstrekte inlichtingen tot 10 Jan. 1943; boven voor f 3.25 p. w. Grondbel. 34.89; straatbel, f 13.26 alles over 1942; 4. De werkplaats met boven woning en erf te Leiden, Ra penburg nr. 115, groot 83 c.a. bestaande uit: beneden: werkplaats, W. C., kantoor; lste étage: 3 kamers en keu ken; 2de etage: 4 kamertjes, voorts zolder. Verhuurd de werkplaats voor 4.p. w.; de bovenwoning voor f 26. p. m., watergeld voor reke ning van huurder. Grondbel. 58.21. Straatbel, 22.32 al les over 1942. De perceelen sub 3 en 4 zijn beide vooTzien van gas, wa terleiding en electra. Bezichtiging als gebruikelijk. Betaling der koopsom 27 April 1942 met bijbetaling van 5 pet. rente van den dag der aanvaarding. Aanvaar ding bij de gunning. Inlich tingen ten kantore van ge noemden notaris, Apothekers- dijk 34, tel. 23668. Zoetermeer Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 9