MEERPOEL'S Naaimach. ZATERDAG 14 MAART 1942 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Hoofdredacteur Th'. Wilmer, Lelden. Red. Buitenland: Mr. H. Gelse, Lelden. Red. Stad en Sport: M. Zonderop, Lelden. Red. Omgeving: L. Roozen, Lelden. Red. Letteren en Kunst: Fr. Schneiders, Lelden. Abonnementsprijs voor Leiden 20 cent per week, 2.63 per kwartaal. Bij onze agenten 21 cent per weelk, 2.73 per kwartaal. Franco per post 3.10 per kwartaal. Losse nummers 6 cent. Advertentiën 36 cent per regel Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 80 woorden 60 cent per plaatsing alléén Woensdag en Zaterdag. WEERBERICHT ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 7.41 uur Zaterdagavond. Zon op 7.56 uur Zondagochtend. Zon onder 7.43 uur Zondagavond. Zon op 7.54 uur Maandagochtend. MAANSTANDEN. 14 Maart: De maan komt Zaterdagmor gen om 6.48 uur op en gaat Zaterdagmid dag om 4.54 uur onder. 15 Maart: De maan komt Zondagmorgen om 7.19 uur op en gaat Zondagavond om 6.60 uur onder. 16 Maart: De maan komt Maandagmor gen om 7.46 uur op en gaat Maandagavond om 7.17 uur onder. (Nieuwe maan). 17 Maart: De maan komt Dinsdagmor gen om 8.11 op en gaat Dinsdagavond om 8.27 xrur onder. 18 Maart: De maan komt Woensdagmor gen om 8.35 op en gaat Woensdagavond om 9.35 uur onder. 19 Maart: De maan komt Donderdagoch tend om 9.uur op en gaat Donderdag avond om 10.42 uur onder. 20 Maar.: De maan komt Vrijdagmorgen om 9.26 uur op en gaat Vrijdagavond om 11.47 uur onder. IN EEN PAAR REGELS Proces te Bromberg begonnen. Voor het buitengewone gerechtshof te Bromberg is een groot proces begonnen te gen 38 manschappen van een Poolsch be wakingsdetachement, dat een aantal geïn terneerde Volks-Duitschers in Augustus en September 1939 van Thorn naar Warschau had begeleid. Getuigen gaven den eersten dag een schildering van de verschrikke lijke toestanden, die tijdens* dit vervoer hebben geheerscht. Het proces zal waar schijnlijk verscheidene weken duren. Engelsche vliegtuigen boven Duitschland. In den nacht van 13 op 14 Maart hebben Britsche bommenwerpers storingsaanvallen op Noordwest-Duitschland ondernomen. Woonwijken der burgerbevolking werden door bommen beschadigd. Volgens voor- loopige berichten werd een der aanvallen de bommenwerpers neergeschoten. Tankschip tot zinken gebracht. Het Amerikaansche departement der ma rine deelt mede, dat een tankschip van middelmatige grootte, varend onder Ame rikaansche vlag in de Karibische Zee ge torpedeerd werd. Brand in stationswachtkamer te Boekarest. Door onbekende oorzaak is brand uitge broken in een hulpwachtkamer van het Noorderstation te Boekarest. Meer dan honderd reizigers liepen door een groote steekvlam min of meer ernstige brandwon den op. Groote brand in Cork. De stad Cork in Zuid-Ierland is door een ernstigen brand getroffen. Het grootste ge deelte van de zakenwijk der stad is aan den brand ten offer gevallen. OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN Personalia. Voor het scheepswerktuig- kundig examen, voorloopig diploma, is ge slaagd de heer C. N. Noordermeer. LISSE Personalia. Voor het apothekers-adsi- stenten-examen slaagde mej. J. M. C. Se- gers. OEGSTGEEST De hond, die blafte. Gistermiddag, toen zich een paar controleurs op het erf van den heer F. te Oegstgeest bevonden voor veetelling werd hun opmerkzaamheid getrokken door een hond, die voor een schuur stond te blaffen. Toen een der con troleurs de schuur opende, was juist frau duleus een koe geslacht, en waren de sla gers nog bezig een en ander op te bergen. De geslachte koe en de gereedschappen Officleele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij. DISTRIBUTIE VAN BOTER, MARGARINE EN VET. Uitreiking van toewijzingen aan detaillisten en grossiers. De secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en Visscherij maakt het volgende bekend met betrekking tot de distributie van boter, margarine en vet. Evenals gedurende het tijdvak van 9 t/m. 13 Maart j.L, zullen gedurende het tijdvak van 16 tot en met 20 Maart a.s. de plaat selijke distributiediensten aan detaillisten, die, bonnen van de boter- en vetkaart in leveren ter verkrijging van toewijzingen, voor de helft van die bonnen vettoe wij zin gen, recht gevende op boter en margarine of spijsvet uitreiken en voor de andere helft vettoe wij zingen met afgeknipten linker bo- -venhosk, uitsluitend rechtgevende op mar garine of spijsvet. De bonnen van de boter- en vetkaart kunnen derhalve ditmaal met een ont vangstbewijs M.D. 201 worden ingeleverd. Aangezien gebleken is, dat gedurende de afgeloopen weken niet alle detaillisten al de in hun bezit zijnde bonnen van de bo ter- en de vetkaart bij de distributiedien sten hebben aangeboden ter verkrijging van toewijzingen, wordt er de aandacht op gevestigd, dat in geen geval de terrtiyn, ge durende welken de inlevering der bonnen kan plaats vinden, zal worden verlengd. Voor de uitreiking van verzameltoewij zingen aan grossiers, gedurende het tijdvak van 16 tot en met 20 Maart geldt wederom, dat bij inlevering van toewijzingen, waar van de vervaldatum gelegen is voor 1 April as, eveneens voor de helft van het aantal ingeleverde rantsoen vettoewyzin- gen, recht gevende op boter of margarine of vet en voor de andere helft wettoewy- zingen met afgeknipten linker bovenhoek, uitsluitend recht gevend op margarine of vet, zullen worden uitgereikt. In verband hiermede kunnen toewijzingen, waarvan da vervaldatum gelegen is voor 1 April a.s., tezamen met een ontvangstbewijs M.D. 257 worden ingeleverd. Handelaren, die in het bezit zijn van toe wijzingen, waarvan de vervaldatum reeds is verstreken, kunnen deze gedurende het tijdvak van 16 tot en met 20 Maart a.s. slsnog inleveren. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat na 20 Maart a.s. de plaatse lijke distributiedientsen geen toewijzingen, waarvan de vervaldatum Is verstreken, meer in ontvangst zullen nemen, zoodat ook de toewijzingen, welke gedurende het tydvak van 16 tot en met 20 Maart a.s. vervallen, uiterlijk op 20 Maart moeten worden ingeleverd. Voor zoover vettoewyzingen met afge knipten linker bovenhoek worden uitge reikt tegen inlevering van vettoewijzingen, waarvan de linker bovenhoek niet is ver wijderd, zullen de distributiediensten de uit te reiken toewijzingen aan de achter zijde voorzien van een waarmerk distri butiezegel. De van een zoodanige zegel Voorziene toewijzingen geven geen recht op het koopen van boter, doch kunnen wel dienen ter verdere verantwoording tegen over de Nederlandsche zuivelcentrale. Voor zoover grossiers gedurende het tijd vak van 16 tot en met 20 Maart a.s. toewij zingen inleveren, waarvan de vervaldatum gelegen is op of na 1 April a.s., ontvan gen zij voor de aangeboden botertoewy- zingen een botertoewijzing, voor de aan geboden vettoewijzingen een vettoe wij zing en voor de aangeboden vettoewijzingen met afgeknipten linker bovenhoek een vet- toewijzing met afgeknipten linker boven hoek. Toewijzingen met een vervaldatum voor 1 April a.s. moeten derhalve bij de inleve ring gescheiden worden gehouden van toe wijzingen met een vervaldatum op of na 1 April a.s. De botertoewijzingen, de vettoe wijzingen en de vettoewijzingen met afge knipten linker bovenhoek, gescheiden moe ten worden gehouden met dien verstande, dat elk dezer drie soorten in een afzonder lijk zakje M.D. 258 met een afzonderlijk ontvangstbewijs moeten worden ingeleverd. werden in beslag genogen en tegen den slagers P. v. B. proces-verbaal opgemaakt. VOORSCHOTEN Diefstallen. Ten nadeele van den heer J. N. alhier is een rijwiel, dat stond ach ter op bet erf, gestolen. Bij de gebroeders E. zijin uit een schuur aardappelen gesto len. HAZERSWOUDE Gemeente-ontvanger. De heer J. v. Elk, gemeente-ontvanger alhier, zal voort aan deze functie tevens waarnemen voor de gemeente Benthuizen. Geboren: Helena Anna Maria d. van G. C. de Groot en A. M. Kleijweg An- ahonius Jozephus Cornelis z. van J. Borst en A. M. Boere Gerrit z. van A. van Aalst en G. Hassefras. Overleden: J. v. d. Werf 73 j., wed. van M. E. Zwetsloot D. Dorrepaal 76 j., geh. met A. v. Dobben de Bruyn. ZOETERWOUDE Geboren: Grietje Elisabeth Francisca d. van C. Hoogeb^m en F. J. Kasteel Cornelis Willibrordus Theodorus z. van C. S. Schuur en C. M. de Brabander Adrianus Petrus Maria z. van P. J. A. de Vrind en M. W. Tijssen Everardus Theo dorus Josephus Maria z. van H. G. van der Hoeven en H. M. M. van Velzen Johan nes Theodorus Jozef z. van P., van Maas dam en J. L. Lubbe Hendrikus Martinus Maria z. van N. van Leeuwen en J. van Tol Joseph Felix Petrus z. van P. J. Vlasveld en M. M. A. Soupart Cornelis Petrus Johannes z. van J. C. Moerkerk en C. P. Zandbergen. Ondertrouwd: L. van Veen 24 j. en H. H. de Koning 23 j. J. Berk 22 j. en A. C. B. van der Krogt 26 j. Overleden: A. W. M. Ammerlaan z. 2 weken H. Wolfs m. 53 j. B. M. F. Zewald v. 44 j. STADSNIEUWS PATER A. J. DOLLE OJFJVL Op 18 Maart a.s. ia het vijf en twintig jaar geleden, dat de weleerw. pater A. J. Dolle (pater Godfried), kapelaan aan den St. Leonardus-parooh ie aan den Haagweg, de heilige priesterwijding ontving. Pater Dolle, 14 Maart 1889 te Haarlem geboren, studeerde na zijn priesterwijding aan de Handelshoogeschool te Rotterdam, werd daarna benoemd tot leeraar en pre fect aan het gymnasium te Venray, en ver volgens tot leeraar aan de H. B. S. te L e i d e n, in welken tijd hij ook modera tor van de R.K. Studentenver. „St. Augus- tinus" is geweest. Na deze jaren, gewijd aan studie en lei ding der studeerende jeugd, is pater Dolle kapelaan geworden aan „de Boschkant" te 's-Gravenbage, praeses van de St. Jo- sepbsgezellen en directeur van bet Ge- aellenbuis aldaar, een taak, die heel veel arbeid) en zorg vereischte en diie de jubilaris met groote toewijding heeft ver richt Vervolgens is pater Dolle kapelaan ge weest te Gouda en te Zaltboarumel, om in 1938 naar Leiden terug te keeren als ka pelaan aan de St. Leonardus-parochie aan den Haagweg. De parochie aan den Haagweg zal het zilveren priesterfeest van haar kapelaan morgen Zondag vieren, met den kerkelijken luister, by zulk een gedenk dag passend, en met hartelijk medeleven van parochianen en vrienden, die gaarne blijk willen geven van waardeering voor zooveel priesterlijken arbeid in een kwart eeuw verricht Om negen uur wordt door den jubilaris een plechtige H. Mis gecelebreerd. Na de H. Mis van elf uur is er gelegenheid den Pater geluk te wenschen J. A. VLASVELD t Hedennacht is in Apeldoorn, waar hij met zyn echtgenoote gedurende eenige da gen een korte vacatie doorbracht, plotse ling overleden, de heer J. A. Vlasveld, al hier. Dit tragisch overly den zoo kort na zyn huwelyk zal niet nalaten in breede krin gen ontroering te wekken, vooral in ka tholieke kringen, waarin de heer Vlas veld door zyn vele sociale werkzaamheden een vooraanstaande plaats innam. De overledene was o.a. secretaris van de vereeniging „Katholiek Leiden", bestuurs lid van het Sint Franciscus Liefdewerk, secretaris van „De Hanze" en bestuurder van de Middenstandsavondschool. Hij be reikte den leeftijd van 42 jaar. PASSIESPEL „DE 14 STONDEN". Zooals wy reeds mededeelden staat Ka tholiek Leiden en Omgeving Zondag 22 Maart de belangrijke gebeurtenis te wach ten der opvoering van het passiespel „De 14 Stonden" van Guido Gazelle met muziek van Hendrik Andriessen. Voor deze belang rijke katholiek-cultureele gebeurtenis wil len wij nogmaals de aandacht vragen van alle katholieken uit Leiden en verre om geving. Want dit passiespel is waarlijk een gebeurtenis, niet alleen omdat het hier een première geldt, waarvan Leiden door het ijverig streven van de vereeniging „Ka tholiek Leiden" de primeur geniet, maar vooral omdat het hier zulk een belangrijke daad van katholieke kunst betreft. Een hoogstaand passiespel naar den trant der oude mysteriespelen, maar met moderne middelen en moderne tooneeltechniek. En geen katholiek verzuime dan ook deze uit zonderlijken avond bij te wonen. Wij ver wijzen voor bijzonderheden naar de ad vertentie in dit nummer. GEVONDEN VOORWERPEN VAN DE MAAND FEBRUARI 1942. Actetasch, aanhangwagen van een rij wiel, armbandhorloge, bril in étui, bood- schappentasch, bontkraag, bril, bankbil jet, ceintuurs, dameshoed, das, deksel van een melkbus, etui, inhoudende rozenkrans, gouden zegelring (dames), gymnastiek schoen, handschoenen, hangslot met sleu tel, halsketting, handwarmer, heeren- sohoen, heerenhoed, kralen ketting, koffer met inhoud, knot blauwe wol, kinderslof jes, kraansleutel, muts, manchetten, over schoen, oorwarmer, portemonnaies, porte feuille met inhoud, pakje, inh. hemd, pak je, inih. babykleertjes, riem van een jas, rozenkrans, sleulteLs, schroevenkrik, tijd schriften, vulpotlood, vulpenhouders, wind scherm van een auto, zilverbon. GEVONDEN IN DE TRAM (stadslijm). Portemonnaies, handschoenen, sleutels, ceintuur, halsketting, ring met steentjes, armbandje, sjaal, vulpenhouder,- rozen krans in etui, pakje anthraciet, broohe, een geluidsappargat. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrygen ieder werkdag van 13 uur ten politiebureau alhier, behalve Donderdags en Vrijdags. Door de politie zyn aangehouden de 30- en 32-jarige gebrs. K., verdacht van diefstal van een rywiel, hier ter stede gepleegd. Voor het Scheepswerktuigkundig exa men, voorloopig diploma, is te 'a Gravenha- de heer J. v. d. Linden, alhier. Denkt om het kwartiertjeiederen werkdag om half twee ■precies in de Rartebrugkerk te Leiden. Meerpoel's Kunstzijden Naaigaren is beter Leiden, Breestraat 171, Tel. 24815 Bioscopen ANNELIE -JE* Zuxor. „Annelie" is de verfilmde roman van een vrouwenleven. Neen, iets byzonders ge beurt er niet in dit leven, dat is zooals dat van duizenden andere vrouwen, maar toch ontroert het, omdat ieder een stuk van zyn eigen leven erin terugvindt. Een byzonderheid van Annelie was, dat zy reeds by haar geboorte een kwartier te laat kwam, nL om kwart over 12 op den Nieuwjaarsdag, terwyl de stipt ambtelij ke vader haar prompt om 12 uur by de jaarwisseling verwacht had. En geduren de haar heele meisjesjaren bleef dat kwar tiertje te laat haar vergezellen. Totdat zy eens, byna te laat voor een operatie, met haar ééne been in het graf kwam te staan. Gelukkig wist de dokter haar op het nip pertje nog te redden en tot dank trouwde zy met hem. Van nu af aan was zy stipt op tijd. Ook toen haar man, de dokter, aan het front gewond neerlag en er aan twy- felde of zijn vrouw hem nog wel tijdig zou kunnen bereiken. Zij was er juist, toen haar man de laatste adem uitblies. Jaren later waren het haar zoons, die in den oorlog trokken, en kon zy tegen haar schoondoch ter, die meende zonder haar man niet te kunnen leven, zeggen: „O ja, dat kan wel. Men moet het leven aanvaarden. Ook de tegenspoed en het verdriet behooren by het leven". Dank zij het voortreffelijke spel van Luise Ullrich en Karl Diehl is deze film een ontroerend verhaal geworden, vol klei ne trekjes van menschelijkheid. Vóór de pauze gaat een interessant filmpje over de „Vijanden van het woud", nl. de heel kleine vyanden, de rupsen. H. Geise. Lido. DE ROMAN VAN EEN DOKTER. Het Lido-theater brengt die ze week als hoofdfilm „De Roman van een dokter", een dramatisch gegeven, dat verl/ucht wordt door tal van humoristische momen ten en daardoor niet zoo zwaar is als het drama zou doen vermoeden. Het verhaal geeft de geschiedenis weer van een dokter, die een prachtige practijk heeft, die ook leeft voor zyn 'beroep, maar zooals maar te dikwijls gebeurt daarin door zijn vrouw niet wordt begrepen. Het huwelyks- leven lydt daaronder ten zeerste en het is te voorzien, dat conflicten niet kunnen uitblyven. Het wordt een voldongen feit als de vrouw haar minnaar neerschiet even voordat 'haar man met hem wil afrekenen. Gm dan een schandaal te vermijden neemt hy de schuld op zich en zeven jaar ker kerstraf is het gevolg. Met het vooruitzicht zyn beroep niet meer te kunnen uitoefe nen, is zyn leven gebroken. Zyn vrouw blyft hem weliswaar liefhebben, maar als hij hoort, dat tydens zyn gevangenisstraf ook zyn eenige zoon is gestorven en dat zyn vrouw daaraan wellicht mede schul dig is, voelt 'hij niets voor een verzoening. Een opluchting voor hem is het, ais zyn vrouw eindelijk haar schuld bekent en •hij in zijn eer hersteld wordt. Albert Schoenhals speelt den lang niet gemak'kelyken rolt van den dokter, Ca milla Horn, Maria Andergast en Theodoor Loos vervullen de overige hoofdrollen. In het voorprogramma zien we een prachtig filmpje van den kunstenaar Til- man Riemenschneider, een beeldhouwer van laat-Gotisohen styi. Hij werd om streeks 1460 te Ostende geboren en stierf 7 Juli 1531 te Würziburg. Hij was een der grootste beeldhouwers, door Duitschland voortgebracht, die in tal van Zuid-Du-it- sohe kerken, vooral in Würziburg tal van meesterwerken heeft achtergelaten. JA Zonderop. Casino. DOUANEPOST No. 3. Het is natuurlijk een knappe, jonge, blon de jongeman, die de held is van het film verhaal „Douanepost No. 3". Deze (Gustave Frölich) is by de haven politie, die den strijd heeft aangeboden met de dranksmokkelaars. Maar deze Gustav Frölich heeft een meisje, die het vak wat te gevaarlyk vindt en hem dit ambt tracht te doen opgeven. Intusschen is de politie aan het snorren waar de gesmokkelde drank vandaan komt. En al vindt zij wel de theesalons, waar de sterke drank in theekopjes wordt geschonken, al weet zy ook wel eenige stroomannen te arrestee ren en voorraden drank in beslag te nemen, de man, die aan de touwtjes trekt, blyft onvindbaar. Nu zijn er twee menschen in deze film, van wie men eigen! yk 't rechte niet weet en naar filmlogica moet dus een van deze twee de hoofdman van de dranksmokke laars zijn. Dat weet en snapt iedere bios coopbezoeker. Maar, dat weet politieman Kolk niet. Hy weet alleen, dat zyn broer ook bij de havenpolitie was, in den stryd 1 tegen de dranksmokkelaars is gevallen en dat hy wraak wil. Hij komt in conflict met zijn superieuren en wordt ontslagen. Maar het heeft er veel van of hy dit geprovo ceerd heeft om op eigen gelegenheid de zaak te kunnen oplossen. En nu komt er vaart in de film. Hij dringt zich middels een „Thee-"salon bin nen in de kringen der smokkelaars, geeft anonyme inlichtingen aan de politie en weet ten slotte den aanvoerder op diens vlucht op een boot te achterhalen. Maar de boot gaat in vlamen op en de dappe re politieman word in eer en liefde her steld. De film zit dus vol van het gebrui- kelyke filmmateriaal, er zit een Ameri- kaansch tintje aan, en zij is gemaakt van wat liefde, sensatne en heldenmoed. Voor- of binnen- en buitenlandsche journaals en ee aardige voorfilm. F. Schneiders. .Stuurboord achteruit rookpluim*. De uitkijkpost van een Dultschen onder zeeër heeft een vijandelijk gelelde-schip ontdekt. Het gesignaleerde convooi wordt door de kijkers gadegeslagen Scherl-Fellinga-P. K. Buchheim- Pax Holland m Agenda Huisartsen. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: van Alphen, v. d. Hoeven, Kors, Renaud en Simons. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 14 Maart 20 uur tot Zaterdag 21 Maart 8 uur waargenomen door: de Apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, Tel, 24807 en de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, Tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. „DE GELUKSVOGEL". Scherven brengen geluk, zegt de kap persbediende tegen zyn patroon (Heinz Rühmann) wanneer hij een stellage bela den met flesschen haargroeimiddel in dig gelen laat vallen. En het geluk lacht hem even later dan ook vriendelyk tegen, want een deurwaarder komt hem de mededee- ling doen, dat zyn tante hem erfgenaam heeft gemaakt van al haar bezittingen. De kapper is hierover zoo verheugd, dat hy'de deurwaarder wiens schedel geen enkel haartje meer vertoont een gratis behande ling met zijn haargroeimiddel geeft. Heinz Rühmann gaat op stap om zijn erfenis in ontvangst te nemen, doch het blijkt dat zyn tante hem 13 stoelen heeft nagelaten. Aangezien hij reeds belangrijke uitgaven heeft gedaan, is hy verplicht de stoelen te verkoopen om weer aan de noodige con tanten te komen. Een handelaar in tweede handsch goederen (Hans Moser) neemt de stoelen in commissie en weet de stoelen spoedig te verkoopen. De kapper vindt achter een schilderij een briefje, waarin zijn tante hem mededeelt dat in een der stoelen 100.000 Mark verborgen is. En nu begint er een jacht op de stoelen, die in middels in verschillende handen zyn over gegaan. Heinz Rühmann en Hans Moser weten al de stoelen weer op te sporen, doch niet dan na de onmogelijkste en dolste si tuaties. De laatste stoel waarin zich de groote schat moet bevinden komt echter niet in hun handen, want deze komt te recht in een weeshuis. Wanneer de kapper op de stoel besuag wil leggen wordt er door de kinderen juist een danklied gezongen op den onbekenden weldoener en hy voelt zich vereerd toch nog een goeden daad te hebben gedaan. Het geluk is toch nog met hem want zijn haargroeimiddel heeft in tusschen den kalen schedel van den deur waarder in een weelderigen haardos ver anderd. waardoor zijn roem gevestigd is en zyn kapperszaak tot een groot bedrijf wordt omgezet. Het is een vroolijke film waarmede men een pleizierigen avond kan hebben. Het programma bevat buiten de gebrui- kelyke journaals nog een mooi natuur- filmpje over het leven der vogels. C. de Heiden. Trianon. POLONAISE. Het bemoeizieke, intrigeerende zenuw- geval, dat Hans Moser heet, schijnt nooit tot rust te komen. In „Polonaise" treedt hij nota bene op als de oer-degelijke, ouder- wetsche dansleeraar, die zijn leerlingen het menuet en de polonaise voordanst, terwijl zijn meer luchtig-moderne concurrent en onafscheidelijke tegenspeler Paus Hörbiger op zyn dansschool de cakewalk laat dansen. Dat geeft natuurlyk ruzie, waarby Moser in een paar honderd meter film meer spek takel maakt dan een normaal mensch in een jaar. vooral als hij zich geroepen voelt als huwelijksbemiddelaar op te treden voor de eigenaresse van een delicatessenwinkel. die voor haar dochter een vroolijken idioot zonder geld zoekt. Alles loopt falikant ver keerd af natuurlijk. Waar moeit die man zich ook mee! t Zou echter geen echte Hans Moser film zyn, als in 't eind twee jonge men schen, ondanks of misschien dank zij zijn stommiteiten, elkaar niet vonden, en de twee concurrenten zich niet met elkaar verzoenden. En zoo loopt alles weer goed af. Binnen- en buitenlandsch journaal plus e eninstructief filmoje over constructie en bouw van de He. III completeeren het pro gramma, dat voor iedereen toegankelijk is. G. Boumana.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 2