DUITSCHLAND VRIJDAG 13 MAART 1942 DE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 KERKNIEUWS MGR. A. F. DIEPEN 82 JAAR. De bisschop van 's-Hertogenbosch, Mgr. A. F. Diepen, heeft gisteren in het zieken huis van St. Joan de Deo, aldaar, zijn 82en verjaardag gevierd. Tal van bloemstukken en gelukwen- schen werden ontvangen. In den voormid dag maakte de hoogere geestelijkheid van het bisdom haar opwachting. In den loop van den dag hebben Mgr. F. N. Hendrikx, vicaris-generaal van het bis dom 's-Hertogenbosch, de pastoors der stad, alsmede de oversten der verschillende ka tholieke gestichten en instellingen, den bis schop een bezoek gebracht en hem hun ge- lukwenschen aangeboden. „Tijd," PATER Th. VAESSEN O.C.D. f In de kerk van het Zusterklooster te Lutterade heeft zich Zondag een tragisch geval voorgedaan. De eerw. pater Thimo- theus (Vaessen), van de Orde der onge schoeide Carmelieten te Geleen, is tij dens het houden van een predikatie op den preekstoel door een beroerte getroffen en naar beneden gevallen. Onder de vele geloovigen veroorzaakte dit een geweldige consternatie. Zonder tot bewustzijn te zyn gekomen is de pater in het ziekenhuis te Sittard waarheen hij was vervoerd overleden. De liturgie der Kerk ZATERDAG 14 Maart. Mis van den Za terdag in de derde week van de Vasten: Verba. Verder als gisteren. In de kerken v. d. E.E.P.P. Franciscanen: ZATERDAG: 2e gebed van de overbren ging van den H. Bonaventura; 3e A Gunc- tis; 4e voor den vrede. STADSNIEUWS EERW. ZUSTER PAULA, f In den ouderdom van 46 jaar is heden morgen in het St. Elisabeth Ziekenhuis alhier overleden de eerw. zuster Paula, die acht maanden geleden wegens ziekte alhier werd opgenomen. Zuster Paula (Geertruida Maria Maar schalk) werd den 26sten April 1895 te Sioten geboren. Den 2den Maart 1931 trad zij in het klooster der Zusters Francisca- r essen van Breda, haar inkleeding volgde op 17 September 1931 en op denzelfden da tun) van 1933 legde zij hare H. Professie at. Na aanvankelijk eenigen tijd in het St. Franciscus Gasthuis te Gilze als keu- kenzuster werkzaam te zijn geweest, werd zij overgeplaatst naar Huize St. Jozef te H i 11 e g o m, waar zij tot haar ziekte werkzaam was. Den lOden Juni van het vorig jaar werd zij in het St. Elisabeth Ziekenhuis alhier opgenomen. De plechtige uitvaartdienst zal a. s. Maandagmorgen te 9 uur in de 'kapel van het St. Elisabeth Ziekenhuis alhier plaats hebben, waarna de begrafenis op het Kerk hof aan de Zijlpoort. BOETEN VAN DEN INSPECTEUR VOOR DE PRIJSBEHEEESCHING. Een drietal Leidsche kettirughandelaars in ciigaretten werd dezer dagen door den Inspecteur voor de Pr ij sbeh eersohing te 's-Gravenhage veroordeeld. Allerlei soor ten cigaretten werden in deze ketting ver handeld en door den kapper W. F. V. uit eindelijk verkocht. De besteller J. M. M. en de kantoorbediende C. v. d. L., beiden te Leiden, waren de twee andere sohakls in de ketting, v. d. L. werd gedwongen den nog aanwezigen voorraad cigaretten tegen normalen prijs te verkoopen en kreeg evenals de twee andere prijsover- treders een boete van 100 gulden. Oliën en vetten werden te diuur verkocht door de N.V. Techn. Bur. v.h. v. D. eveneens te Leiden. Dit werd geconstateerd tijdens een controle, die hier onlangs door een ambtenaar van het Rijksbureau voor aard olieproducten werd gehouden. Hoewel hier geen sprake was van onsociaal winstbejag, bleken de prijsvoorsohriften toch zóó zeer te zijn overtreden, dat aan de N.V. een boete van 100 gulden werd opgelegd. KON. NED. GROFSMEDERIJ. Naar aanleiding -van eerder door ons gepubliceerd vogrstel tot statutenwijzi ging der Kon. Ned. Grofsmederij te Leiden, deelt de directie ons mede, dat hierin eenige onjuistheden zijn geslopen, waarom zij vepzoekt het b zicht als volgt te lezen: Aan de op 25 Maart a.s. te houden bui tengewone vergadering van aandeelhou ders der Kon. Nederlandsche Grofsmederij te Leiden wordt voorgesteld het kapitaal der vennootschap te bepalen op 2.500.000, verdeeld in 10 prioriteitsaandeelen van 1000.2466 gewone aandeelen van 1000 en 120 gewone onderaandeelen van 200. Thans bedraagt, het kapitaal der ven nootschap 1.000.000, waarvan geplaatst 760.000.nl. 10 prioriteitsaandeelen van 1000.726 gewone aandeelen van 1000 en 120 onderaandeelen van 200, alle volgestort. Verder wordt voorgesteld het primaire dividend op de gewone aandeelen te ver lagen van 5 op 4 pet., terwijl de winstver- deeling als volgt zou luiden, van de meer dere winst 20 pet. (thans 30 pet.) aan die huidige directie, 10 pet. (thans 15 pet.) aan commissarissen. 65 (thans 50 pet.) aan ge wone aandeelhouders en 5 (thans even eens 5 pet.) aan het reservefonds. Denld om het kwartiertjeié der en werkdag om half twee precies in de Tjartchrugkerk te Leiden. - Op het terrein der Sted. Lichtfabrieken waren gistermiddag te 2 uur de 63-jarige lantaarnopsteker P. K. met den 49-jarigen hulpmonteur J. G. bezig een granieten lantaarnpaal te verplaatsen, toen deze plotseling een onvoorziene wending nam. K. geraakte daarbij met de linkerhand tus- schen den paal en de muur beklemd, waar tor de hand vrij ernstig verwond werd. G. liep ontvellingen op aan linkerbeen en ■kervoet. Beiden moesten door den G.H.D. worden verbonden. EEN VOORSTEL. De winter is nu bijna voorbij. In ieder geval zal, naar wij hopen, de lente niet lang meer op zich laten wachten. Natuur lijk zijt ook gij dankbaar dat aan die koude en ontbering spoedig ee,n ëinde zal zijn gekomen. Er zijn echter duizenden landge- nooten die nti nog te lijden hebben van sneeuw en ijs, waarvoor het nog lang geen lente is. Dat zijn onze dappere vrijwilligers aan het Oostfront. Bewijst uw dankbaarheid, dat gij ge spaard wordt voor wat zij nog moeten mee maken. Ons voorstel is.: geeef hiervan blijk door een flink bedrag te storten op de giro rekening van het verzorgingsfonds vrijwil ligerslegioen „Nederland", opdat een extra aantal sigaretten, sigaren, tabak, boeken, kranten, tijrschriften, verjaarscadeaux, enz. aan onze mannen gezonden kan wor den. Het gironummer van dit fonds is: DIAMANTEN DOCTORAAT. Pror. dr. J. F. van Bemmelen, oud-hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit te Gro ningen en wonende te 's-Gravenhage zal 30 Maart a.s, het feit herdenken, dat hij 60 jaar geleden aan de Rijksuniversiteit te Leiden promoveerde tot doctor in de wis- en natuurkunde. GOUDEN DOCTORAAT. Op 21 Maart zal het 50 jaar geleden zijn, dat mr. C. L. Modderman, oud-referenda ris der prov. griffie van Zuid-Holland wo nende te 's-Gravenhage aan de Rijksuni versiteit promoveerde tot doctor in de rechtswetenschappen. Hetzelfde feit zal op 23 Maart worden herdacht door mr. J. J. van Troostenburg de Bruyn eveneens te 's-Gravenhage. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 554. Manufacturen- handel en Kleedingmagazijn voorheen Fir ma M. de Vries N.V., Leiden, Haarlemmer straat 203. Op grond van par. 7 der Ver ordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied van 12 Maart 1941 (VO. 48/1941) is tot Treuhan- clei van bovengenoemde zaak benoemd de heer G. C. Ooms, te Amsterdam, welke bevoegd is tot alle handelingen, welke uit de „Verwaltung" der onderneming voort vloeien. 7645. N.V. Meerpoel's Naaimachines Eedrijf, in oprichting, Leiden, Breestraat 171. detailhandel in naaimachines, enz. De voorgenomen oprichting der naamlooze vennootschap vindt geen doorgang. Het bedrijf wordt gedreven onder den naam: Meerpoel's Naaimachine Bedrijf, door J. L. Meerpoel als eenig eigenaar. Nieuwe inschrijving: 7987. Stoomwasscherij „De Ster" (f.)., Alphen aan den Rijn, Pr. Hendrikstraat 136. Hoofd Schiedam, Stadhouderslaan 13. (N.V. Vereen. Nedetl. Stoomwasscherij en en ververij). Beh. fil.: G. K. Remmers, Al phen a. d. Rijn. (B.P.) Voor het voorloopig diploma voor soheeps werktuigkundige slaagde te Den Haag de heer W. J. Klootwijk, alhier woon achtig. OMGEVING OEGSTGEEST Personalia. Het voorloopig diploma van scheepswerktuigkundige werd behaald door den heer B. van Ispelen. WARMOND St. Josephsgezellen. Maandagavond verplichte bijeenkomst. Spreker van dezen avond is prof. Stamimeijer met aLs onder werp: „Jeremiias". Verder belangrijke me- dedeelinigen. Ongeval. Toen mej. H. alhier wilde uitwijken voor een juist passeerende auto kwam zij door de gladheid van den weg te vallen met het gevolg dat zij onder de wie len van de auto terecht kwam. Dokter W. .die spoedig ter plaatse was constateerde een beenkneuzing. Zij werd ter verdere verpleging naar huis vervoerd. Ingebroken. Onbekende daders heb ben zich toegang verschaft tot de wijnkel ders van het restaurant „Boerderij Meer- rust" en een belangrijke hoeveelheid alco holica gestolen. Tevens zijn dien nacht bij den heer v. d. V. eenige manden aardappe len uit de bollenschuur ontvreemd. De po litie stelt een onderzoek in. Personalia. De heer van Zijvenden al hier slaagde te Amsterdam voor het arts examen eerste gedeelté. SPORT BOKSEN WEDSTRIJDEN TE LEIDEN. De bokswedstrijden, welke op Donder dag 19 dezer in de Gehoorzaal te Leiden zouden worden gehouden, zijn uitgesteld lot Dinsdag 24 Maart. DAMMEN OPRICHTING DAMBOND INTERNATIO NAAL SPEL. Morgen komen te Utrecht de damlief hebbers uit geheel Nederland bijeen om tot de oprichting van een bond over te gaan. Deze dammers spelen behalve op het ons bekende bord van honderd ruiten ook op het internationale van vier en zestig velden. Dit kleine damspel vindt den laatsten lijd meer en meer toepassing, wat te ver klaren is uit het feit, dat het spel vlotter verloopt, afgebroken partijen tot de zeld zaamheden behooren en de kleinste fout reeds tot verlies der partijen kan leiden. Een onschatbaar voordeel is ook, dat Tit kleine bord cosmopolitisch is, daar het in elk land der wereld, met uitzondering van Frankrijk, bekend is en in vredestijd op internationaal wedstrijdterrein vele n ogelijkheden biedt, waardoor het dam spel zeer zeker die plaats in de wereld zal veroveren, waarop het krachtens zijn in houd recht heeft. Ofschoon in Nederland pas in opkomst, is het niet te verwonde ren, dat het om zijn schoonheid en diepte nu reeds vele bewonderaars telt. Een lan delijke bond zal voor de verspreiding van dit mooie spel zeer bevorderlijk zijn. De melkprijzen In die tot nu toe geldende prijsregeling voor consuiniptiemelk en melkproducten zijn, naar de gemachtigde voor de prijzen mediegedeelt, eenige aanvullingen en wij zigingen aangebracht, die in hoofdzaak neerkomen op een prijsverlaging voor een aantal plattelandsgemeenten, eer. prijs re geling voor room en gesteriliseerde melk en een wijziging van de indeeling L- prijs gebieden. In de groote steden en de gebie den met de dichtste bevolkifig zijn de prij zen onveranderd gebleven en hebben zij het karakter van vaste prijzen benouden. Voor het platteland zijn opn\euw maxi mumprijzen vastgesteld met minimumprij zen, die 1 cent per liter lager liggen. Voor melkproducten (vla, pap, yoghurt) zijn de consument/prijzen in de plattelands- streken met 1 cent per liter verlaagd. Vc-or den lossen verkoop van deze producten zijn nu eveneens prijzen vastgesteld, ter wijl t.a.v. den opslag voor den verkoop in flesschen de berekening van statiegeld de zelfde regeling is getroffen als die welke voor consumptiemelk gebruikelijk is. Nieuw in deze prij zenbeschikking is bo vendien de prijsregeling voor gesteriliseer de melk en room (de laatste voor zieken bestemd). Aan grootverbruikers van consumptie- melk worden kortingen toegestaan, die in overeenstemming zijn met de thans ver anderde prij'zen; terwijl voor melk, die met toestemming van de Nederlandsche zuivel- oentrale op scholen of voor rekening van liefdadige instellingen aan behoeftigen wordt verstrekt, hoogere kortingen kunnen worden verleend. Belanghebbenden in den handel worden voor nadere bijzonderheden verwezen naar de uitgave van de prij zenbeschikking 1942 consumptiemelk, zooals deze door die Ne der mdsche zuivelcentrale aan hen wordt toegezonden of die zij bij de Nederland sche zuivelcentrale kunnen aanvragen. De beschikking is in de staatscourant van Vrij dag, 15 Maart 1942 gepubliceerd. De liedjes van het Zondagmiddag cabaret Van bevoegde zijde vestigt men er de aandacht op, dat de uit de kringen van luisteraars tot uiting gekomen bezwaren tegen een deel van het liederenrepertoire van het Zondagmiddagcabaret van den Ne- derlandschen Omroep volstrekt ongegrond zijn. De ten gehoore gebrachte liedjes, w.o. een parodie op het bekende liedje „De kleine man", destijds ten gehoore gebracht cloor wijlen Louis Davids, werden geschre ven door Jacques van Tol. Deze zelfde schrijver schreef echter en zulks ver- k'aart het misverstand behoudens een enkele kleine uitzondering het geheele repertoire van Louis Davids gedurende de laatste 17 jaren, een feit dat in artisten- kringen alsmede in perskringen genoeg zaam bekend was, doch bij het publiek minder bekendheid genoot, niettegenstaan. de zulks herhaalde malen bij premières vanaf het tooneel werd medegedeeld. De destijds ten opzichte van dien auteur getoonde negatieve belangstelling door pers en publiek was het gevolg der pu blieke voorlichting, die steeds uitsluitend den vertolker betrof en daardoor den schrij ver op den achtergrond drong. Daar thans blijkt, dat het publiek zich in minstens even groote mate voor den auteur interesseert, een feit, dat tot ver heugenis stemt, moge bovenstaande rechtzetting niet uitblijven. Zij brengt klaarheid ten aanzien van den oorsprong der liedjes van het Zondagmiddagcabaret van den Nederlandschen Omroep, waarvan door sommigen ten onrechte werd ge ineend, dat zij aan het repetoire van den Joodschen artist Louis Davids werden ont leend. LAATSTE BERICHTEN DE DUBBELE MOORD TE A'DAM OPGEHELDERD De beide daders gearresteerd De recherche te Amsterdam is er in ge slaagd, volledige klaarheid te brengen in den afschuwelijken, dubbelen moord, op 24 Februari jL in het perceel Haarlemmer straat gepleegd op de bewoners van hef benedenhuis, een 63-jarige vrouw en haar 38Tjarige zoon. De beide daders zijn ge arresteerd en hebben reeds een bekentenis afgelegd. Uit het onderzoek bleek spoedig, dat een klein bedrag aan geld, een hoeveelheid si garen, tabak en sigaretten, een kistje met snuisterijen en een gouden horloge waren ontvreemd en dit laatste is het, dat tot het spoor van een der daders voerde. Op 3 Maart jl. werd een 26-jarige werklooze bakker, P. genaamd, wonende in Amster dam-West, aangehouden, op grond van het feit, dat hij een gouden horloge, gelijk aan het ontvreemde, te koop had aangeboden. P. ontkende hardnekkig iets met de mis daad uit te staan te hebben en wijl het hor loge intusschen verdvenen was, vreesde men reeds, den man wegens gebrek aan bewijs weer vrij te moeten laten. Een des kundig onderzoek wees echter uit, dat op zijn kleeding bloedsporen voorkwamen. Deze had P. volgens zijn verklaring over gehouden van een bloedneus. Het intusschen met kracht voortgezette onderzoek leidde gisteren tot een tweede arrestatie en wel van een eveneens werk- loozen bakker, van V.. geheeten, wonende in de Frederiksstraat, die nl. een goede bekende van P. bleek te zijn. In zijn wo ning werden eveneens met bloed bevlekte kleedingstukken aangetroffen en dit bleek dermate bezwarend voor van V. te zijn, dat hij, na een langdurig verhoor, vanochtend door de mand viel en een volledige beken tenis aflegde. Ook P. kon nadien zijn onschuld niet lan ger volhouden en bekende eveneens zijn aandeel in het afgrijselijke misdrijf. Gebleken is, dat van V. een jaar lang brood bij de thans vermoorden had be zorgd. Hij was van meening, dat de beide menschen er warmpjes bij zaten en kwam daardoor met P, op de misdadige gedachte, hen te berooven. Op 23 Februari gingen beiden naar den winkel in de Haarlemmerstraat om pools hoogte te nemen, waarbij zij voorgaven, dat zij clandestiene goederen te koop hadden, welke zij aldus luidde de afspraak den volgenden ochtend zouden brengen. Inderdaad kwamen zij den ochtend daar- STRIJDT VOOR EUROPA Vernietiging van Russische formaties HOOFDKWARTIER van den FUE- HRER, 13 Maart (D.N.B.). Het opper bevel van de weermacht maakt bekend: Bij de afweergevechten in het Do- kenetzgebied werden vrij sterke vij- artdelij'ke strijdkrachten door een te genaanval verslagen. In d'en Noordelijken sector van het Oostelijke front vernietigden forma ties van het leger en de Waffen-SS. in gevechten, die verscheidene dagen duurden, een van haar verbindingen afgesneden groep vijandelijke sitrijd krachten. Formaties gevechts- en jacht vliegers vielen vijandelijke stel lingen, bezette plaatsen en ravitail- leeringswegen der bolsjewisten met sucoes aan. In de periode van 9 tot 12 Maart verloor de vijand aan het Oos telijk front 55 pantserwagens. Tijdens de gevechten van de afge- loopen week heeft de 33ste Wuerttem- bergsch-Bad'ensche divisie infanterie zich bij den afweer van talrijke aan vallen van numeriek veel sterkere strijdkrachten van den vijand bijzon der onderscheiden. In Noord-Afrika waren succesvolle aanvallen gericht op een Brilsch vlieg veld aan de Egyptische kiust, alsmede op ontschepingen van troepen en ten tenkampen in het gebied van Tobroek. Bij bomaanvallen op de ludhtbases op Malta werden talrijke treffers ge plaatst tusschen op den grond staande vliegtuigen. De Britsche kruiser, die volgens i-tt weermaohtsbericht van gisteren in de Middellandsche zee door een Duitsohe duikboot werd getorpedeerd, is, naar uit een later ingesteld onderzoek is gelbleken, gezonken. Het was een krui ser van de Leander-klasse. Britsche bommenwerpers hebben in den nacht van 12 op 13 Maart Kiel aangevallen. De burgerbevolking leed verliezen aan dooden en gewonden. Drie der aanvallende vliegtuigen wer den neergeschoten. Oberfeldwebel Gildner behaalde zijn 25 nachtelijke overwinning in de lucht. op te ongeveer 8 uur aan den winkel, waar zij door den zoon werden binnengelaten. Reeds direct deed van V. een poging, om de kas te plunderen, maar de zoon betrapte hem. Daarop werd deze door van V. met en zwaar voorwerp neergeslagen. Op het tumult kwam de moeder aanloopen, die daarna van van P, een zwaren klap op het hoofd ontving. De beide slachtoffers leef den toen nog en werden door van V. met een mes, dat op tafel lag, afgemaakt. Na hun weerzinwekkende misdaad door zochten de moordenaars het geheele huis. De buit aan geld bedroeg slechts f 75. Ver volgens reinigden zij hun kleeren en ver lieten tegen half tien de plaats van hun misdrijf. De ontvreemde tabaksartikelen zijn in middels in de woning van P. teruggevon den. INBREKER DOODGESCHOTEN. Eerst thans is bekend geworden, det Woensdag omstreeks 9 uur <door een re chercheur van politie te Utrecht, een in breker is doodgeschoten, die zich schuil hadi gehouden in een pakhuis aan den Vleu- tensohen weg. Op dien avond vervoegde zich een expe ditie-knecht op het hoofdbureau van poli tie met het volgende verhaal. Toen hij even tevoren met zij-n vracht auto achteruit reed in het bedoelde pak huis, meende hij eenige mannen die daar niets te maken hadden op te merken. Daar het pakhuis propvol ligt met aller lei levensmiddelen, begreep hij direct, dat er dieven waren. Op het moment, dat de chauffeur zijn auto achteruit naar binnen reed, merkte hij tevens, dat deze verdach te personen zich snel achter de opgeslagen goederen verborgen. Daar de chauffeur wel inzag, dat hij alleen toch niet veel te gen twee of imeer inbrekers zou kunnen uitvoeren, besloot hij het pakhuis zorg vuldig af te sluiten en de politie te waar schuwen. Eenige rechercheurs begaven zich naar het bedoelde pakhuis. Aanvankelijk werd het onderzoek ter plaatse bemoeilijkt door het feit, dat het pakhuis zoo propvol lag. dat men bijna nergens bij kon komen. Toen het geheele pakhuis nauwkeurig was geïnspecteerd, bleef er niets anders over dan te zien of zich ergens in een hoek waar het 'hout hoog was opgestapeld voor de gasgeneratoren nog een ruimte bevond, waar eventueel menschen zich zouden kun nen ophouden. De ruimte was 5 bij 2 me ter. Een der rechercheurs klom op den houtstapel en sprong in die kleine ruimte. Zijn vermoeden, dat, als er inbrekers in het pakhuis zouden moeten zijn, zij zich alleen nog maar daar zouden kunnen be vinden, werd bevestigd door een sterk ge ritsel, hetwelk weldra overging in een aan merkelijk sterker wordend geluid, Ten ge volge van den hoogen sprong van den houtstapel, bevond de rechercheur zich nog in gehurkte houding en voordat hij zich kon oprichten, merkte hij, dat een van de twee inbrekers, want er bevonden zich inderdaad twee mannen in het ruim achter het 'hout, hem trachtten te 'besprin gen. Uit noodweer schoot toen de' recher cheur zijn revolver af en trof zijn belager repht in den buik. Een schreeuw en een doffe slag was het eenige. wat de politie man hoorde. Onmiddellijk gealarmeerde medische assistentie kon den dood van den inbreker, een 23-jarigen jongeman, niet verhinderen. Tijdens het overbrengen naar liet Stads- en Academisch ziekenhuis over leed hij ten gevolge van het schot in zijn buik. De andere inbreker is gearresteerd. Hij legde een volledige 'bekentenis af. Het doel van de dieven was een flinke slag te slaan in de in het pakhuis opgesla gen levensmiddelen. De tweede inbreker is naar het van bewaring overge bracht. Gemeentel. Aankondiging UITREIKING BONKAARTEN VOEDINGS MIDDELEN 4e PERIODE 1942. (Uitknippen en bewaren). Ten vervolge op het persbericht d.d. 7 Maart j.l. wordt bekend gemaakt, dat in de week van 16 tot en met 21 Maart e. k. bonkaarten voor voedingsmiddelen zullen worden uitgereikt volgens onderstaande volgorde: Maandag 16 Maart: personen en gezinnen v/ier achternaam begint met de letter Q, letter R en letters S tot en met v/d. San- den. Dinsdag 17 Maart: idem letter S vanaf Sander tot en met Smith; Woensdag 18 Maart: idem letter S vanaf Smits en letter T t/m Timmer; Donderdag 19 Maart; idem Ietter T van af Timmerman, letter U en letter V t/m Vinken. Vrijdag 20 Maart: idem letter V vanaf Vinkenstein en letter W t/m Wesling; Zaterdag 21 Maart: idem letter W vanaf Wessel, letters X, Y en Z. De aandacht wordt er nogmaals op ge vestigd dat de uitreikkantoren Utrechtsche Veer Nr. 3 en Morschweg Nr. 34 dagelijks geopend zijn van 9 tot 12 u. en van 14 tot 16 u. 30. Zij die te laat komen en zij die niet de voor hun letter aangewezen dag komen, kunnen gedurende deze uitreikweek niet meer van de bonkaart worden voorzien. Men zorge dus op tijd te zijn!!! Leiden, 13 Maart 1942. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. 8 7 6 0 0 Gelukgewenscht jarige Nederlanders. Vergeet u de verjaardagstorting niet? U weet het toch, evenzoo vele dubbeltjes, kwartjes of guldens storten op girorekening 8 7 6 0 0 Nederlandsche Ambulance Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. DE EERSTE KOMKOMMERS -IN HET WESTLAND. Aan de vei 1 ing vereeni g ing „Honselers- dijk" zijn de eerste komkommers uit het Westland aangevoerd door twee kweekers. De komkommers brachte 50 ct per stuk op. SCHERMUTSELINGEN MET OPSTAN DIGE BRITSCH-INDIëRS. STOCKHOLM, 13 Maart. (A. N. P.). Volgens een bericht van den Engelschen nieuwsdienst uit Pesjawar hebben in de omgeving van Koenizawa gecombineerde 3ritsch-Indische strijdkrachten met afdee- lingen van luchtmacht en grenswacht ope raties uitgevoerd tegen opstandige stam men. Een betrekkelijk kleine groep opstande lingen bood in sterke stellingen geruimen ♦ijd tegenstand tegen de Britsche strijd krachten. Zij hadden 8 dooden en verschei den gevyonden. de Engelscbe troepen eveneens 8 dooden en 14 gewonden. ONGELUK OP RIJNBOOT. ST. GOAR, 13 Maart. (AN P.) In de ma chinekamer van een raderboot brak door tot nog onopgehelderde oorzaak een stu-k uit de stoom in 1 aa tl e id ing. Door den stoom, die onder ontzaglijken druk uit d^ leiding stroomde, werden vijf menschen, die in de machinekamer werkten, gedood en een zesde awaar gewond. Agenda Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 7 Maart 20 uur tot Zaterdag 14 Maart 8 uur waargenomen door: de Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 20523. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 13 Maart. Vee. Aanvoer: Slacht 4, Stieren fok 10, Kalf- en Melk koeien 47: 400650, Varekoeien e.a. 41: 260435, Vette koeien 350, Pinken 22: 100—290, Graskalveren 27: 80—170. Handel tamelijk. Vette kalveren 32, Nuch tere kalveren slecht 254, Vette schapen 327, Lammeren 17. Zeugen 10: 80120, Mest- varkens 16: 2645, handel mat. Biggen 197: 1420, handel tamelijk. Paarden 9. Bokken en geiten 75: 2560, handel mat. 13 Maart. Kaas. Goudsche kaas le soort 162M» Leidsche kaas 160, elk 1 partij. LEEUWARDEN, 13 Maart. Vee. Aan voer: 67 Stieren, 712 Vette koeilen, 1282 Melk- en kalfkoeien f 280525, 236 Pin ken 125—180, 1 Vet ka'lf, 1109 Nuchtere kalveren, 309 Weideschapen, 20 Vette var kens, 38 Varkens, Magere 80140, Drach tige 130200. Loopcrs 2540, 42 klei ne biggen f 10—20., 4 Paarden, 109 Bok ken en gieten. Totaal aanvoer 3990 stuks. Melk- en kalfkoeien en pinken aanvoer ruim, handel vlug, prijzen prijshoudend. Drachtige, magere varkens, loopers en big gen aanvoer iets ruimer, handel kalm, prij» Zrn prijshoudend. De N.V.C. nam Maan dag 18 runderen, 9 nuchtere kalveren en he jen 700 koeien, 20 varkens, alle aange voerde nuchtere kalveren, eenige schapen en 50 pinken over. Zuivel. Edammer kaas 20 plus 87 ct., id. 40 plus 1.12, Goud- cbe kaas 20 plus 87 ct., id. 40 plus 1.12, Broodkaas 40 plus 1.12, Leidsche kaas 20 plus 1.02 per K.G. DELFT, 12 Maart. Vee. Aanvoer: I paard 306 runderen, 2 graskalveren, 155 nuchtere kalveren, 25 magere varkens, 198 biggen, 12 schapen of lammeren, 75 geiten of bok ken. Prijzen: kalfkoeien 250525, mage re varkens f 2040, biggen 820 per ftuk.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3