Geldige bonnen voor Voedingsmiddelen ZATERDAG 21 FEBRUARI 1942 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 beschikbaar per persoon Elk der volgende bonnen Geeft recht op het koopen van: j! ÉS 1 e I lS Eenheid 22 Febr. tot en met 28 Febr. 1942 In tijdvak an één week 10 A Brood 10 B Brood 4 Rants. V2 Rantsoen j Brood of Gebak 9 18 22 18 Rants. 10 A Vleesch 10 B Vleesch 1 Rantsoen V4 Rantsoen J Vleesch of VI.waren ll/4 2Va 2Vo Rants. 10 A Aardapp. 1% K.G. Aardappelen 1S4 3% 5V4 3% K.G. 10 B Aardapp. V2 K.G. Aardappelen Va Va Va K.G. 22 Febr. tot en met 21 Mrt. 1942 In tijdvak van 4 weken 213 Algemeen 1 KG Suiker 1 1 1 1 K.G. IOC of 10 D Res. 50 Gram Cacao 50 50 Gram 214 Algemeen 215 Algemeen 250 Gram 500 Gram Koffiesurrogaat 250 500 250 500 250 500 250 500 Gram Gram 221 t.m. 224 Alg. 1 Rantsoen Bloem, Brood of Gebak 4 4 4 4 Rants. 11 D-12 D Reserve 250 Gram Rijst 500 Gram 225 Algemeen 250 Gram Peulvruchten 250 250 250 250 Gram 226 Algemeen 250 Gram Gort 250 250 250 250 Gram 227 Algemeen 100 Gram Vermicelli of Maizena 100 100 100 100 Gram 216 t.m. 220 Alg. 100 Gram Kaas 500 500 500 500 Gram lOAt.m. 13 AMelk! 31/2 Liter Melk 28 14 Liter 10 B t.m. 13 B Melk 1 1% Liter Melk - 7 7 L.ter 19 Febr. tot en met 27 Febr. 1942 In tijdvak ran 9 dagen 09 Boter Va rants. Boter of Rundvet V, 1 1 1 rants. 09 Vet V2 rants. Boter of Margarine V, 1 1 1 rants. GELDIGE BONNEN VOOR DIVr.RSE ARTIKELEN tik der volgende bonnen 15 Petroleum 26 Petroleum 07 K.F. Brandst*) 05 t/m 07 H.K. Brandst. 13 en 17 H.K. Brandst. 08 H.K. Brandst.3) 12 t/m 20 C.V. Brandst. 23 t/m 28 C.V. Brandst. Ie t/m 8e Per. Brandst. K.F. Brandst. 211 Algemeen G Zeep G Toiletzeep L Textiel (mannen) Geelt recht op 't koopen van I 2 liter Petroleum 1 Eenh. Brandstoffen 2 Eenh. Brandstoffen I 1 Rants. Zeep 75 Gram toiletzeep 80% 50 Gram Scheerzeep 28 Dec. 1941 4 Jan. 1942 1 Febr. '42 1 Feb. 1942 1 Feb. 1942 tot 31 Mrt. 1942 31 Mrt. 1942 30 Apr. 1942 30 Apr. 1942 30 Apr. 1942 30 Apr. 1942 -0 Apr.l94z 30 Apr. 1942 30 Apr. 1942 30 April 1942 28 Febr.1942 28Febr.l942 1 Jan. 1942 30 Apr. 1942 1) Hierop geen Anthraciet verkrijgbaar 2) Hierop uitsluitend Turf verkrijgbaar STADSNIEUWS INTERPAROCHIEELE „VRIENDENKRING VAN T H. SACRAMENT. Nadat door 'n circulaire aan alle leden een heropleving was bekend geworden, misschien zijn er herinneringen wakker geroepen en is belangstelling opgewekt - is nu ook de eerste bestuursvergadering voor bij. Leden: we zijn werkzaam en waak zaam. En nu gezamenlijk actief! (ook de 200 ex-leden). Nateer eerst uw nieuwen se cretaris: voor de par. O. L. Vr. Hemelv. en St. Joseph J. de Bruyckere, Zijloord- kade 12 (Lèiderdorp). O. L. Vr. Onbevl. Ontvangen: M. Lindenhof, Oude Rijn 8. H. Petrus: J. Witte, Lorentzkade 1. H. Leo- nardus: A. Juffermans, Haagweg 114. Nu moet ge dezer dagen daar 'ns aangaan. Dan kunt ge er spreken over uw contributie, uw biduurtje (of 12 uurtje) en andere re denen, die b.v. tot uw bedanken hebben geleid. Dan wordt onze stad weer een „Vriendenkring" rijk, die, zuiver gods dienstig, een parel in 't kath. leven is, die de godsvrucht tot 't Allerh. Sacrament be vordert en stimuleert, en die de oude tra dities weet voort te zetten. Leden: de daad is nu aan u we wachten en vertrouwen. W. J. A. MULDER, G. Adv. Aansluitend hierop nog 'n mededeeling voor de Heerensingelparochie. Vanaf Zon dag vieren we ons 40 urengebed. Vaandel en afgevaardigden zullen aanwezig zyn. De leden ook? De secretaris (en zoo 't mak kelijker is ook ondergeteekende) ver wachten uw aanvrage voor 'n biduUrtje (of half uur). Vlak voor de communiebank staan aparte stoelen gereserveerd voor hen die zich voor 'n vasten tijd opgaven. Komt nu: Christus Éucharisticus bescherme u! W. J. A. MULDER, G. Adv. ROXINI-EXPRES REVUE. Een reis om de wereld In 2 1/2 ur. Donderdag en Vrydag a.s. zal in de Stadsgehoorzaal te Leiden de Roxini-ex- pres-revue ten tooneele worden gebracht. In het genre revue's brengt deze revue iets nieuws in tempo, frischheid, kleur en dans. Men maakt in deze revue een reis om de wereld in 2 1/2 uur. De medewerkende ar- tisten zijn jeugdige krachten met de beste spel-kwaliteiten, die op dit gebied te vin den waren. Men zal dus tenvolle kunnen genieten. Goede reis dus en wel thuis. W. H. TWEEHUYSEN IN DE KUNSTZAAL „PRO ARTE" In tegenwoordigheid van een aantal be langstellenden is vanmiddag in de kunst zaal „Pro Arte", Breestraat 123a alhier, een tentoonstelling van teekeningen en schil derijen door W. H. Tweehuysen geopend. De kunstcriticus Pieter Koomen, van 's Gravenhage, heeft deze tentoonstelling, de eerste van den nog jongen kunstenaar, ingeleid. Spr. begon met een herinnering aan en kele werken van Tweehuysen, welke men vroeger in deze kunstzaal heeft kunnen zien, al waren die niet officieel geëxpo seerd. Men heeft deze werken misschien surrealistisch genoemd, hetzij omdat men er inderdaad iets bovenwerkelijks of boven natuurlijks in zag, dan wel daar het nu zoo langzamerhand gebruik is geworden, alle beeldende kunst, die zich door een onver klaarbare voorstelling, een ongewone com positie of een bevreemdende kleurwerking kenmerkt, tot het surrealisme te rekenen, onverschillig of zij al dan niet daarmede iets heeft uit te staan. Een vijf en twintig iaar geleden noemde men zulke kunst net •oo lichtvaardig cubistisch en vroeg men evenmin of zij iets met het cubisme had te maken. Het zou niet onjuist zijn, werd thans het cubisme ter sprake gebracht. Men ziet hier immers schilderijen, welke tot dat meest vermaarde van de zoogenaamde modernis men schijnen te behooren. Behalve deze zijn er teekeningen, die wanneer men ze een titel wilde geven, neo-classicistisch konden heeten, mits men de nieuwe zakelijkheid daarbij buiten beschouwing liet. Zoo wordt men weer eens herinnerd aan eenige van de voornaamste ismen, van welke er enkele zooveel onrust hebben gewekt, die men zelfs wel als afwijkingen van een verziekten geest heeft gesmaad en waarvan menigeen thans met een zucht van verademing zegt, dat de ergste voorby zijn en gelukkig niet veel sporen hebben nagelaten. Zijn die z.g. aberraties, welke men ech ter volstrekt niet als afdwalingen van den goeden weg, eer als noodwendige stadia van een natuurlijke ontwikkeling heeft te be schouwen, inderdaad voorbij? En is er in derdaad geen spoor van overgebleven? Dit te zeggen is tenminste even dwaas als de vaak gehoorde bewering, dat die ismen in deze eeuw als iets volkomen nieuws zijn verschenen. Spr. zette uiteen, dat gelijke verschijnselen zich reeds in lang voorbije tijden hebben voorgedaan. Wat wezenlijk goed is, in welke strooming dan ook, is nooit slechts van een tijd, maar zoowel van voorheen als van heden en later. Hoe zou het dan mogelijk zijn, dat modernismen, indien men ze dan zoo wil noemen, welke hun oorsprong in het verleden bezitten, niets voor de toekomst beteekenen? Zelfs in de werken van kunstenaars, die na drukkelijk verzekeren, dat zij niets met die ismen van vroeger te doen willen heb ben, vindt men er soms de bewijzen nog van. dat deze hen toch wel degelijk heb ben geïnfluenceerd. Begrijpelijk is, dat een jong kunstenaar, die zijn weg nog zoekt, naar die experi menten heeft teruggegrepen, om er zoo mogelijk zijn voordeel mee te doen. Twee- huysen heeft verschillende voorstellings wijzen en uitdrukkingsmogelijkheden be proefd. Cubisme en surre?lïe,*ne heeft hij zich eigen gemaakt. Tenslotte is hij tot neo classicisme gekomen. Hij trad aldus in het voetspoor van Pablo Picasso en spr. zou zich wel zeer vergissen, was het onjuist, dat Tweehuysen deze bewondert. Bedenkelijk was het, moest men van navolging spreken. Doch kan slechts van eenigen invloed wor den gesproken en spr. meent, dat dit hier het geval is zoo stelt het gerust te weten, dat vele, ja zelfs wel de meest belangrijke kunstenaars niet anders dan door invloe den heen hun richting hebben gevonden. Dat ook Tweehuysen deze zal vinden: zijn kleurgevoel, dat ook in zwart en wit zich uitspreekt in een sublimeerende schakee ring van den toon en de karakterrijke ge spannenheid der niet slechts vorm-beschrij vende, doch veelal beeldende, volumen op wekkende liin zijner figuurteekeningen zijn daarvoor borg. Vervolgens gingen de aanwezigen tot be zichtiging van de tentoonstelling over. Geveilde Perceelen. Ten overstaan van notaris J. C. van Eek alhier: Het heerenhuis met tuin alhier, Schel penkade 44, in bod 10.000.kooper de heer H. Snip q.q. alhier voor 10.120. Het huis met tuin te Oegstgeest, Juffer- mansstraat 31, in bod ƒ8.500.kooper de heer L. Overmeer q.q. alhier voor 8.500. Het huis met tuin te Oe<?stgeest, Juffer- mansstraat 35. in bod ƒ8.500.kooper de heer J. J. Abspoel q.o. alhier voor ƒ8.500. In den afgeloopen nacht zijn uit een pak huis in de Koppenhinksteeg twee kazen ontvreemd ten nadeele van den kaashande laar C. L. v. D. aan de Haarlemmerstraat. Bioscopen Castm GEVANGENE 317. Betty Gall, een gevierde actrice te Wee- nen, heeft een tweelingzuster, Heiene, waarover zy liever niet spreekt. Want deze zuster is minder fortuinlijk dan de triomfen vierende actrice; zij is n.L gevan gene No. 317 in de vrouwengevangenis, veroordeeld wegens moord. Bij den aan vang van het filmverhaal wordt zij ont slagen uit de gevangenis en keert zij te rug in het leven. Zy weet nog niet, dat het leven haar niet meer accepteert en het is een heele teleurstelling, als zy bemerkt, hoe weinig ingenomen haar zuster is met haar onverwachte bezoek. Een zeiltochtje op het Balatonmeer brengt evenwel een radicale ommekeer in haar leven en in haar toekomst. Nu wordt Heiene voor Betty aangezien en haars ondanks als het ware gedwongen het leven van Betty voort te zetten. Acteeren kan zij echter niet en de heele omgeving is haar vreemd, doch haar vreemd gedrag wordt verklaard door de depressie welke het on geluk heeft veroorzaakt. Heel verklaarbaar dat zij zich van het tooneel wil terugtrek ken en ook heel verklaarbaar, dat He iene eveneens verliefd wordt op den man, die Betty liefhad. Maar je kunt het geluk van een ander niet eenvoudig overnemen. Het verleden komt er weer tusschen door spelen, de onderwereld ruikt mogelijkhe den tot chantage en alles komt uit. Maar de liefde houdt stand en schept de voor waarde voor een gelukkig slot. Deze film geeft aan Luise Ulrich en Gustav Diessl gelegenheid tot volle ontplooiing van hun talenten, de eerste in de dubbelrol van de tweelingszuster, de tweede als de redder uit den nood. Vóór de pauze gaat een zeer interessant filmpje over de „Beiaarden" van Vlaande ren, de zingende torens van de pittoreske Vlaamsche steden en de bespeling van het klokkenspel. H. Geise. Lido HET VLAMMENDE WOUD Deze week vertoont Lido een filmwerk, dat door zijn eenvoud van opzet en prach tige opnamen uit de opgerepte natuur van het Tiroolsche berglandschap, een lust is voor het oog. Reeds dauelijk bij het begin krijgt men een indruk van de majestueuse omgeving, waarin deze film zich afspeelt, wanneer de Vorst van Ettingen zich naar zijn jacht- goed begeeft. Dit uitstapje doet hij incog nito, waarbij hij vergezeld wordt door zijn bediende. Reeds dadelijk na aankomst maakt hij een tocht in de bergen, waar hij een ontmoeting heeft met Pepi, een meisje dat alléén in een hut woont. De vorst is getroffen door haar schoonheid en eenvoud en voelt zich reeds dadelijk tot haar aan getrokken. Een der jagers van het jacht- goed maakt het meisje reeds eenigen tyd het hof, doch zij wijst zyn liefdesbetuigin gen van de hand. Hij zint op wraak en wordt hierbij geholpen door den bediende van den vorst. Deze speelt een dubbele rol, want uiterlijk schijnt hij een onder- danigen dienaar, doch in werkelijkheid is hij een gevaarlijk mensch. Het incognito van zijn vorst wordt door het praten van zijn bediende opgeheven, terwijl Pepi van den jager te hooren krijgt dat hij zijn geliefde bij zich heeft. Zij is hier echter niet van overtuigd en wanneer de jager haar zijn liefde wil opdringen be gint zij om hulp te roepen. Dit wordt ge hoord door den vorst die haar bevrijdt. Dj jager tracht den vorst neer te schieten, doch deze poging mislukt. Hij vlucht, doch om zijn woede te koelen steekt hij het bosch in brand, zoodat de hut van het meisje ingesloten wordt. Nog geeft hij zyn pogingen niet op om het meisje te krijgen en biedt zijn hulp aan om uit de vlammen zee te ontkomen. Hij wordt echter door een vallenden boom getroffen, terwijl het meisje door den vorst wordt gered. Voor de pauze een uitgebreid binnen- en buitenlandsch journaal en een vroolijke film „Eva zoekt een man". C. de Heiden. Luxor. EEN MEISJE MET PROTECTIE. Het amusement, dat Marika Rökk biedt, is voor een Christen moeilijk te verzwel- gan. De vrouwelijke eerbaarheid wordt in de bios zelden verheerlijkt, maar, zoo als Rökk deze omlaag pleegt te halen, kan niet door de beugel. Indien „Een meisje met Protectie" een boek was geweest, zou het lezen daarvan krachtens de natuurwet voor vrijwel iedereen streng verboden zijn. De film is voor 't overige een oppervlak kig verhaal van een meisje, dat op haar hoofd staande nog zingen kan en deswege door de Amerikaansche music-halls wordt begeerd en door een millionair wordt ge protegeerd. Zij verkiest echter een te vens bemiddelde jongeman boven den ouden geldmagnaat. Voor de pauze c Qiait een knap opgenomen reportage van de garnalen-vangst in de Oost-Frie- sche wadden; vooral het opkomen van den vloed is spannend weergegeven. L. Roozen. Rex MOEDER. Voorafgegaan door journaal en een bui tengewoon interessant kleurenfilmpje over het leven van slangen, hagedissen, kikkers en padden, wordt deze week in Rex een waarlijk grootsche film gedraaid, waarin Kathe Dorsch op sobere en nobele wijze de altijd gevende en nooit-vragende liefde van een moeder uitbeeldt. Als mevrouw Pirlinger blijft zij bij de plotselinge dood van haar man in financieel benarde om standigheden met vier kinderen achter. Energiek zet zij zich aan haar taak om haar kinderen, met hun zoo uiteenloopende ka rakters, een gezonde en sterke opvoeding te geven, als een echte moeder geeft zij daarvoor in trouwe en onuitsprekelijke liefde al haar krachten, geheel haarzelf. Geen grooter geluk kent zij, als ook haar afgedwaalde jongen, eindelijk vol schaam te weer bij moeder terugkomt en zelfs als de kinderen getrouwd zijn, kunnen zij moeder nog niet missen en blijft zij steeds weer de toevlucht en steun van allen. Een film, die vooral door het prachtige, be- heerschte spel van Kathe Dorsch een hulde is geworden aan de nooit falende liefde van een moeder. G. Boumans. Door de politie alhier is aangehouden ze kere L. H. K., verdacht van heling van een rijwiel in Den Haag. Hij is daarheen over gebracht V=Victorie Duitschland wint voor Europa op alle fronten Nieuwe Duitsche duik bootsuccessen op den Atlantischen Oceaan HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER, 21 Februari (D.N.B.). Het opperbeveel der Duitsche weer macht maakt bekend: Duitsche duikbooten hebben op den Atlantischen Oceaan weder 17 schepen van 102.000 brt in totaal tot zinken gebracht Daardoor wordt het resultaat, dat on ze duikbooten tot dusver voor de Ame rikaansche kust hebben behaald, ver groot tot 80 schepen van 532.900 brt. in totaal. Ter voortzetting van de operaties in de Caribische Zee is een onzer duik booten de Golf van Paria, ten Westen van Trinidad, binnengedrongen en heeft op de reede van de Britsche ha ven Port of Spain, 2 schepen, waaron der een tankschip tot zinken gebracht. Trianon DER LIEBE AUGUSTIN. Paul Hörbiger is in de komende week weer te beluisteren en te zien in het Tria non-theater, waar de komische Weensche straatzanger Augustin in „Der liebe Augus- tin" doet genieten van Weenschen humor van de beste soort. Aan het Weensche hof tegen de jaren 1700 heerschten zonderlinge toestanden. De keizer, zoo heet het in het verhaal, was een zonderling, die weinig aan staatszaken deed en de grillen volgde van de vrouw van een markies, een hofdame, die meer te zeggen had dan de keizerin. Die wantoe standen werden in rake versjes bezongen en becritiseerd door den lieveling van het Weensche publiek, zeer tot ergernis van de markiezin, eveneens tot ergernis van den keizer, die beweert, dat de straatzanger die melodieën van hem gestolen heeft. Waar heid is, dat de muziek door iemand van de hofhouding voor den keizer is gekocht. Er volgen natuurlijk verwikkelingen, waar aan een zonderling einde komt door de zwarte pest, die plotseling in Weenen en nog wel aan het hof is overgebracht. In- tusschen krijgen we de aardi°e melodietjes te hooren en de vroolijke Weensche mu ziek met het sappige Weensch van Paul Hörbiger dragen er niet weinig toe bij om het geheel een bekoorlijke omlijsting te ge ven. Met Paul Hörbiger spelen Maria An- dergast en Hilde Weissner de hoofdrollen op voortreffeHjke wijze, terwijl de ensce- neering uitstekend is. In het voorprogramma uitgebreid bin nen- en buitenlandsch nieuws. M. Zonderop. Dè 4-jarige B. N. in de Billitonstraat is gistermiddag in de ouderlijke woning van een stoel gevallen en met het hoofd tegen de kachel terecht gekomen. De E. H. D. vervoerde hem met een lichte hersenschud ding naar het Acad. Ziekenhuis. De 16-jarige J. H. en een onbekende jongen waren gisteren op den Morschweg aan het stoeien. H. liep daarbij achteruit, viel en brak het rechteronderbeen. Door de E H. D. werd hij naar het Acad. Zieken huis vervoerd. Agenda Zaterdag, Willy Derby, Stadsgehoorzaal, 7.30 uur. Zondag, Willv Derby, Stadsgehoorzaal, 2.15 en 7.30 uur. Zondag, „De Zondaar", Leidsche Schouw burg, 2 uur. lederen werkdag om half twee „Een kwar tier voor God" in de Hartebrug- kerk. Huisartsen. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Flu, Hartman, v. Leeuwen, J. de Bruyne en De Vries. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 21 Februari 20 uur tot Zaterdag 28 Februa ri 6 uur waargenomen door: de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48 Tel. 21060, en de Doeza-Apotheek. Doeza- straat 31, Tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. Rapenburg 52. Toegang tot de bijeenkomsten voor fiet sers uitsluitend Pieterskerkhof; voetgan gers Rapenburg 52. Heden Zaterdag geen Bibliotheek Beurtrooster: Heden Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort; Zon dag: C. v. d. Meel, J. Devilée en H. v. Haarlem; Maandag: H. Devilée en D. v. Schaik; Dinsdag: C. Goddijn en P. Reize voort; Donderdag: J. v. d. Post en J. De vilée; Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort Zondag: 4de der zeven Zondagen die het feest van St. Joseph 19 Maart voor afgaan. De zaal is geopend van 12 302.30 uur en van 710 uur. Geen blibliotheek. Van 8.159.45 uur Verplichte bijeenkomst voor de gezellen. 8.30 uur Prijsbiljarten, hoofdprijs Om 10 uur wordt de zaal ge sloten Maandag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur. 8 uur Biljart- en Tafeltennisclub. 8 uur Dam- en Schaak club „De Denkers". 8.15 uur Ontwikke lingsclub Dinsdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur Woensdag: 7.45 uur Repetitie Muziekgezelschap „Frans Schweitzer" Donderdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur. 8 uur Bil jart- en Tafeltennisclub Zaterdag: Bij eenkomst voor de gezellen van 810 uur. Geen Bibliotheek. 8 uur Kegelclub „De Poedelaars". Mededeelingen: On Zon dag 15 Maart, sterfdag van onze 2de Pa troon van de Vereeniging en de Retraite club. Laten alle oud-retraitanten en de ge- een van de UümüosUu uil ie ftets'd-familie! In iedere familie is zoo'n haantje de voorste. Bij de Persil-fomilie is hef Ato. Waar dat joch overal bij is en wat die allemaal kon't Is ongelooflijk ge woon. Hij helpl bij de voof, hij schuurt de pannen, hij verzorgt het houtwerk, hij polijst aluminium, hijol het is te veel om op te noemen. Alles doet Ato. Geen wonder dan ook, dat dit handige joch hef troetelkind is von iedere huisvrouw. Vooral daar Ata nog overal te vinden is. zeilen op 7 Maart een noveen houden voor bizondere gunsten van den H. Clemens te verkrijgen voor zichzelf en voor de ver eeniging. PAROCHIE O. L. VR. HEMELVAART EN ST. JOSEPH. Zondag geen Euch. sectie 'n wee^ uitgesteld) maar om 4 uur gezamenlijke aan- IJB hüaJ bidding voor alle leden. Con- trole kan er niet gehouden worden, maar wat zou dat? Er is immers niemand afwezig. Liefst zag ik, dat afd. B. aan de beide zijkanten van de kerk heelemaal vooraan plaats nam (bij de preekstoel en 't Maria-altaar). Denkt er aan: Ons Heer is plechtig uitgesteld, dus: godsdienstig en flink op twee knieën knie len bij 't komen en 't gaan. Dinsdag geen M. C. maar sluitingslof, waarin we allen tegenwoordig zijn. De kerk is dus 3 dagen open; bij 't ..langs" gaan, moet je dus ook even „erin" gaan. O. L. Heer wacht op je en „voor wat, hoort wat". Zorgt dan, dat je voor 't „vele" van Gods kant „iets" van jullie kant teruggeeft. Dinsdag zijn aan 29 jongeren herirne- ringsplaatjes uitgereikt. Bovendien kunnen bij de secretaresse (Gasstraat 76) Toos Stuifzand en Catr. de Kruif 'n insigne gaan halen. Ook de abonnementen op Ave Maria loopen steeds op. Maar afd. B. is nog vóór. Devotievolle dagen! W. J. A. MULDER, pr.. Dir. M. C. Kath. Actie: Donderdag half 8: Kernver- gadering in 't parochiezaaltje. W. M., pr. „MARIAGARDE". 't Is Zondag de eerste dag van het Veer tigurengebed. En omdat Mariagardisten allemaal Maria-congreganisten zijn, gaan we naar 't aanbiddingsuur van onze con gregatie. Daarom zullen we Zondag géén club hebben. Ook zang is veertien dagen uitgesteld. Maak van ons Veertigurengebed mooie dagen, hè. Wie Dinsdag in de pro cessie de Mariagarde zullen vertegenwoor digen krijgen een berichtje thuis. Tot ziens! SINT ODO-KOORKNAPEN. Zondag: Geheelen Schola zin-gt in de Hoogmis en het Lof. Maandag: GEEN repetities. Geheelen Schola zingt in het Lof. Dinsdag: GEEN repetities. Gehee len Schola zingt in het Lof. Woensdag: Half zeven Lof. Donderdag: Kwart over vijf: Cresc. Gr. II. Zes uur: Schola. Vrijdag: Kwart voor vyf Aspiranten. Kwart over vijf: Cresc. Gr. I. Haïf zieven: Kruisweg. Zaterdag: Half zeven: Lof Hallo boys! De Schola heeft veel werk voor het Veertig Urengebed. Zorgt er al len te zijn natuurlijk. Heb je nu allemaal goed de Sint Odo-Klok gelezen! Pracctig! Het stroomt inzendingen binnen voor ons nieuwe nummer! Goed zoo. Allemaal tot •kijks! Houdt je taai! Kapelaan E. A. M. PAAP. LAATSTE BERICHTEN DE SUIKERPRIJS VERHOOGD. De gemachtigde voor de prijzen deelt mede, dat in verband met een verhooging van den suikerbieten prijs ook een verhoo ging van d-en suikerprijs noodzakelijk is geworden. Deze verhooging zal echter voor het meerendeel door de industrie worden ge dragen, waardoor de verhooging, die voor rekening van den consument komt, met een cent per k.g. beperkt is kunnen wor den. Zy gaat 22 Februari in. MARKTBERICHTEN UTRECHT, 21 Febr. Vee. Totaal aan gevoerd 1200 stuks vee. 450 Vaarzen ƒ230 —430.—, Melkkoeien ƒ340—590.—Kalf- koeien f 360625.—, Varekoeien 1130 380.Handel redelijk, prijzen onveran derd. 100 Magere kalveren 80—175.— per stuk. Handel kalm, prijzen gelijk. 275 Nuchtere kalveren, 85 Schrammen 20 36.190 Biggen 1220.per stuk. Han del redelijk, prijzen oploopend. 100 Magere schapen.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3