J. N. VREEBURG Nette meisjes ONDERBAAS A. DREEF Verplichte Stierenkeuringen Zuid-Holland BLUE BAND WOENSDAG 18 FEBRUARI 1942 DE pir»crHF rnilRANT PAG. 3 STADSNIEUWS Maatregelen ter bevorde ring van tucht en zedelijkheid De burgemeester kondigt ver schillende besluiten at Het valt niet te ontkennen, dat de crimi naliteit der jeugd den laatsten tijd sterk is toegenomen. De politierapporten wijzen uit, dat de overtredingen van de jeugd bene den 21 jaar bijna hand over hand toene men. Ook de Voogdijraad kan uit onder vinding meespreken van de toenemende bandeloosheid der jeugd met alle vérstrek kende gevolgen van dien. Het moge misschien een schrale troost zijn, dat Leiden op dit punt niet in een uit zonderingspositie verkeert en dat het euvel dich in vrijwel het geheele land openbaart, zoodat elders reeds maatregelen tot hand having en ter bevordering van tucht en ze delijkheid zijn genomen, maar des te meer zal de goedwillende burger het toejuichen, dat de overheid ook hier ter stede de oogen niet sluit voor de gevaren, welke aan een steeds toenemende jeugdcriminaliteit zijn verbonden. Het zal dan ook geen verwondering ba ren en ieder weldenkende zal het toejui chen, dat de overheid ingrijpt om aan de zen kanker des tijds een halt toe te roepen. De overheid vervult daarmee een plicht, die dikwijls maar al te zeer in het vergeet boek is geraakt of door welke oorzaken dan ook niet tot vervulling kwam. 't Is droevig te moeten hooren hoe er ouders zijn, die zich beklagen niets meer over hun kinderen te zeggen te hebben en dat deze maar doen wat hun goed dunkt, tegen den zin hunner ouders, die uitgaan, café's en bioscopen bezoeken met andere personen en die daardoor niet alleen een ergernis voor anderen, maar ook een ge vaar voor zich zelf zijn. Die ouders te steunen in de opvoeding hunner kinderen is de plicht der overheid en evenzeer is het haar plicht daar op te treden, waar de ouders zich er niets van aantrekken wat hun kinderen uitvoeren en hoe ze hun avonden doorbrengen. TWEE GROEPEN VAN MAATREGELEN. Om het euvel der jeugdcriminaliteit zoo veel mogelijk te bestrijden heeft de plaat selijke overheid zich dus genoodzaakt ge zien daartegenover stelling te nemen door het treffen van maatregelen, welke een tweeledig karakter dragen, n.l. Ie ter be vordering van tucht, zedelijkheid en orde op straat, 2e ter beveiliging van jeugdigë personen, speciaal meisjes. Een kwaal van allen tijd kan het ge noemd worden, dat zoovele jeugdige per sonen. vooral Zaterdagavonds en des Zon dags maar op straat rondhangen zonder er iets te doen te hebben, zonder iets behoor lijks te doen, alleen maar om rond te slen teren, rond te lummelen, daarbij er slechts op uit te zijn om zich onbehoorlijk te ge dragen, hetgeen maar al te dikwijls in woord en daad overgaat tot liederlijkheid, waarvoor een fatsoenlijk meisje of een fat soenlijke jongen zich moest schamen. WIJZIGING VERORDENING STRAATPOT.mE. De burgemeester heeft nu zooals men onder de officieele kennisgevingen kan le zen verschillende besluiten afgekondigd als aanvullingen op de Verordening op de Straatpolitie, welke in het kort hierop neer komen: a. een algemeen verbod om te „beurzen", d.w.z. op hoeken van straten, tegen huizen, in portieken rond te hangen; b. een verbod van ruimer strekking om bepaalde straten anders dan als verkeers weg te gebruiken. Op deze straten is dus b.v. ook het voortdurend heen en weer loo- pen (pantoffelparade) verboden. Voorloo- pig worden hiervoor alleen de Stationsweg en de Steenstraat aangewezen. c. een verbod, om ten aanzien van be paalde straten tusschen zonsondergang en zonsopgang op of aan den openbaren weg te zitten of te liggen met iemand van de andere kunne. Hiervoor worden de wegen met een landelijk karakter aangewezen. VERORDENING VOOR JEUGDIGE PFRSONEN Er is een verordening, houdende bepa lingen ter bevordering van tucht en zede lijkheid van jeugdige personen vastge steld. Deze verordening houdt in: a. een verbod vcor minderjarigen bene den den leeftijd van 18 jaar zich op door den burgemeester vast te stellen avonduren op straat te bevinden. Deze uren zullen voorloopig zijn van 812 uur. Het is de bedoeling hiermede het zich zonder noodzaak en zonder toezicht op straat bevinden tegen te gaan. Het is niet de bedoeling het maatschappelijk ver keer te storen. FEUILLETON fZkte %aaie. ótxepwi door GERT HARTENAU—THIEL. 11) Doch deze uitlating bleek niet naar den zin van den vorst. Geërgerd sprong hij op. „De toean commandant is mijn vriend." riep hij, naar adem snakkend. „Hij heeft gestreden voor ons heiligdom, voor Mo hammed en Allah zal hem zegenen! Saja!" „Ja, Hoogheid", antwoordde ik, „de hei lige cassette heb ik teruggebracht en de roovers gedood of gevangen genomen, maar de tulband van den profeet is ver dwenen. De cassette is door de dieven met geweld opengebroken en het kostbaarste reliquie een tulband gestolen! Er lag slechts een stukje papier in, waarop drie roode strepen waren geteekend." „Ah!" bracht een der ministers uit. ..Ah Sisjnoeieten en Boeddhisten hebben zich tegen Mohammed verbonden. Drie roode strepen! Ah! Ah!" Een kreet van verontwaardiging volgde op deze woorden. Allen vlogen van hun stolen overeind en zelfs de dikke vorst kreunde en hijgde van woede en veront Uitzonderingen. Vandaar verschillende uitzonderingen op het verbod: a. wanneer kinderen in gezelschap zijn van een van hun ouders, enz.; b. wanneer kinderen in gezelschap zijn van een anderen meerderjarige, die aan door den burgemeester te stellen eischen voldoet. Dit kan zijn een meerderjarige, die in het bezit is van een door een der ouders afge geven bewijsje, dat hij het kind op een be paalden gang mag begeleiden. Ook kan op den duur wellicht een organisatie worden ingeschakeld, wier leden zich een dergelijk gelelde ten doel stellen; c. wanneer kinderen in het bezit zijn van een aan door den burgemeester te stellen eischen voldoend bewijsstuk. Dit stuk moet het mogelijk maken kinderen 's avonds les sen, congregatie en catechisatie te doen vol gen en aan het vereenigingsleven deel te nemen. De bewijzen moeten onder controle van de politie door de predikanten, R.K. geestelijken,, schoolhoofden of verenigings besturen worden afgegeven. Verenigingen dienen tevoren een verzoek om erkenning van gerechtigd zijn door den burgemeester tot de politie te richten. b. een verbod voor meisjes beneden 18 jaar café's te bezoeken en na 7 uur 's avonds in bioscopen of verlofzaken te komen. Dit verbod geldt niet voor meisjes, die in ge zelschap zijn van een van haar ouders, enz. of van een meerderjarige, die daarvoor schriftelijke toestemming heeft van een der ouders, enz. Deze toestemming moet worden geschreven op een door de politie te verstrekken formulier. Het is den café houders, enz. verboden deze meisjes in hun inrichtingen toe te laten. Er zouden nog veel bepalingen ten aan zien van de jeugd-bandeloosheid zijn te maken. Men denke slechts aan de fietsende jeugd, die zich herhaaldelijk ongepast ge draagt; men denke slechts aan de welle vendheid in tram of autobus, om voorrang te verleenen aan ouderen bij in- en uit stappen, bij het verleenen van zitplaat sen, enz. De genomen maatregelen keeren zich te gen de sterkste excessen van het oogenblik en naar verwacht mag worden zullen deze bepalingen door alle weidenkenden worden toegejuicht. Het is geenszins de bedoeling het maatschappelijk verkeer hierdoor te schaden noch om moeilijkheden te veroor zaken in de gezinnen. Integendeel hoopt men erdoor te bereiken, dat de huiselijk heid er door bevorderd zal worden, dat de band van het gezinsleven nauwer word1 aangehaald en dat daardoor veel kwaad voorkomen wordt. Deze verordeningen zijn gisteren den 17den Februari afgekondigd en liggen ge durende drie maanden ter inzage op de secretarie dezer gemeente. De wijziging der verordening op de Straatoolitie (drie verboden, hierboven ge noemd), treedt in werking drie dagen na haar afkondiging, dus Vrijdag 20 dezer, de tweede verordening (houdende bepalingen ter bevordering van tucht en zedelijkheid van jeugdige personen), vier weken na haar afkondiging, dus op 17 Maart. BEGRAFENIS DR. J. R. DE BRUÏNE GROENEVELDT. Hedenmiddag te 1 uur heeft op de be graafplaats Rhynhof te Oegstgeest de ter aardebestelling plaats gehad van het stof felijk overschot van wijlen dr. J. R. de Bruine Groeneveldt. Ondanks de felle koude hadden talloos velen zich naar Rhijnhof begeven om den vermaarden chirurg naar zijn laatste rust plaats te vergezellen. Onder de vele aanwezigen merkten we o.m. op de heeren mr. A. van de Sande Bakhuyyzen, oud-burgemeester dezer ge meente, de prof. Kuenen en Gorter, dr. P. Nyst, chirurg van het St. Elisabeth-Zieken- huis, dr. J. J. de Jong namens de Leidsche specialisten, dr. Lahr en dr. de Jager na mens de Vereeniging van Leidsche Huis artsen, dr. J. J. Bijl, directeur van het In stituut voor Praeventieve Geneeskunde, den heer L. de Kromme, bioloog aan het Kankerresearch Laboratorium te Amster dam, een der medewerkers van den over ledene, burgemeester Woldring v. d. Hoop, uit Katwijk, namens het bestuur van het Diaconessenhuis, verder tal van doctoren en zusters-verpleegsters van het Diacones senhuis, patiënten en oud-patiënten. In den stoet kwamen behalve de familie leden en naaste vrienden o.m. mede, prof. mr. J. van Kan, de zeereerw. heeren rector H. L. J. M. Sondaal uit Oegstgeest en F. Bernefeld, rector van het Et. Elisabeth-Zie- kenhuis, mej. Zuster v. d. Brink, directrice van het Diaconesenhuis. Een schat van wel meer dan vijftig bloemstukken dekte het graf. Toen de kist met het stoffelijk overschot in de groeve was neergelaten, hield prof. J. van Kan een herdenkingsrede, waarop wij morgen nader terugkomen. waardiging. „Wij zullen de gevangenen laten ophangen", schreeuwde hij met een van haat verwrongen gezicht. „Wij zullen de roovers als voedsel voor de krokodillen werpen! Wij zullen alle Chineezen, alle Boeddhisten laten geeselen, hun eigendom men confisceeren en al deze vreemdelingen van mijn land op gruwelijke wijze folteren! Saja! Dat zullen wij!" „Dat zullen wij! Dat zullen wij!" rie pen de ministers en en prinsen als uit één mond, terwijl zij dreigend hun vuisten balden. En buiten vóór de kajuit plantte zich de kreet voort: „Weg met de Chineezen, die drieven en kerkschenners! Weg! Weg!" Toen de storm wat bedaard was. zei ik vriendelijk maar beslist: .Hoogheid, alle gruwelen, die u daar opnoemt, mogen niet worden uitgevoerd! U mag een groote groep onschuldigen niet het slachtoffer la ten worden van een door enkelen gepleegd misdrijf." Mijn woorden schenen indruk te maken. Allen staarden mij althans onthutst aan. „Wat, mag ik dat niet?" riep de vorst en met een min of meer komisch vertoon van waardigheid liet hij er op volgen: „Ik, de heerscher van mijn land, zou ik geen brutale roovers mogen bestraffen?" Ik schudde het hoofd. „Neen, Hoogheid! U bezit het strafrecht voor uw e!gen onderdanen en ook dan nog slechts voor kleine vergrijpen. Alle vreemdelingen ech ter en de Chineezen zijn eveneens Deukt, om het kwartiertje, iederen middag om half twee precies in de Hartehrugkerk te Leiden. FILMVOORSTELLING R.K. VROUWEN BOND. De afd. Leiden van den R.K. Vrouwen bond had ditmaal voor haar Vastenavond viering een filmvoorstelling gekozen, een idee, dat gezien de belangstelling blijkbaar in den smaak is gevallen. De voorstelling werd gegeven in Casino en daar het betre den van dergelijke lokaliteiten niet voor al te jeugdige personen geoorloofd is, moesten sommigen, die daaraan niet gedacht had den en een kind hadden meegebracht, een teleurstelling ondervinden. Mevrouw Man- ders, de presidente, die medelijden had met de afgewezenen, #gde evenwel in haar openingswoordje toe, dat zij den feest avond zouden mogen meemaken. De pre sidente deelde in verband hiermede mede, dat de jaarvergadering geen doorgang zal hebben, doch wel de jaarlijksohe feest avond en dat deze na de Vasten gehouden zal worden. De een-daagsche retraite gaat eveneens door. De film, welke vertopnd werd, was de komische film „Een model echtgenoot", waarin'Heinz Rübmann zijn dolle streken uithaalt en de zaal doet daveren van het lachen. Er is dan ook heel wat gelachen en dat is precies het doel van een Vasten avondviering. Aan de hoofdfilm gingen een paar kleine filmpjes vooraf, welke deels leerrijk deels komisch waren en pasten in het kader van dezen gezelligen middag. RETRAITE-NIEUWS. Zij die aan de Retraite van 28 Febr.3 Maart willen delnemen moeten zich besPst uiterlijk Vrijdagavond a.s. melden aan on derstaand adres daar men anders geen plaats meer kan krijgen. Er moeten brood-, vleesch-, boter- en kaasbonnen meege bracht worden en zoo mogelijk melk en sui ker. De onkosten zijn nog 6.50 plus spoor- ?eld. Opgaven aan J. v. d. Weijden, Const. Huygenslaan 35, Leiden. vreemdelingen vallen onder de strafwet der Nederlandsch-Indische regeering. Voor uw land, voor het district Bila ben ik aan gesteld ter bescherming van de openbare veiligheid, maar onder naleving van de wetten van mijn land. U weet, Hoogheid, dat ik u, behalve hartelijke gevoelens van vriendschap, alle achting toedraag, maar juist daarom moet ik u vriendelijk verzoe ken, mij niet in moeilijkheden te brengen en mijn taak nog zwaarder te maken, dan zij reeds is." De Maleiers bogen deemoedig het hoofd en het was of plotseling een zware last op hun schouders rustte. Zij voelden hun machteloosheid en beseften, dat er een hoogere macht was, die van de wet, waar aan ook zij zich hadden te onderwerpen. De radja hulde zich in dichte rookwol ken, met bevende vingers bracht hij zijn kopje naar den mond en nadat hij het aarzelend had leeggedronken, vroeg hij, nu echter op veel kleineren toon: „En hoe wilt u ons dan helpen toean commandant? De geloovigen komen in op stand, zjj zoeken naar wapens. Ook de Chi neezen vereenigen zich en zoeken naar kruit en lood. Mijn volk wenscht wraak te nemen ik kan het niet tegenhouden! Toean kapitein, hoe denkt u mijn residen tie voor een burgeroorlog te bewaren?" Deze vraag had ik mij uiteraard zelf reeds eerder gesteld, want ik kende de in landers en wist, dat niets hen meer kan opwinden dan een vergrijp tegen hun hei OMGFVING VOORSCHOTEN Vrouwenbond. De R. K. Vrouwen bord afd. Voorschoten hield haar jaarfeest, dat werd opgeluisterd door de tooneelver- eeniging „St. Genesius", die het stuk speel de „Met z'n twaalven tegen middernacht", wat zeer goed wed ui'f?evoerd. Na af'oop dankte de pres. leden en genoodigden voor hun opkomst, alsmede de tooneelspelers voor hun spel. Zeer voldaan keerden allen huiswaarts. Verduistering. G. C. H. bedrijfschef van de „Vomi" deed aangifte, dat zijn pro curatiehouder K„ zich heeft schuldig ge maakt aan verduistering in dienstbetrek king en daardoor de „Vomi" voor ongeveer 700 zou zijn benadeeld. Onderzoek wordt ingesteld. LAATSTE BERICHTEN BESTUURSBEVOEGDHEDEN VAN MAHARADJA VAN REWA OPGEHEVEN. STOCKHOLM, 18 Febr. (D. N. B.). Naar ''e Britsche nieuwsdienst uit Nieuw-Delhi meldt, zijn de bestuursbevoegdheden van een maharadja van Rewa opgeheven. In de desbetreffende officieele verklaring 'verdt het volgende gezegd- ,.Z. Exc. de vertegenwoordiger van de kroon heeft den laatsten tijd bewijzen in handen gekregen van de medeplichtigheid va., den maharadja van Rewa aan een ge val, dat wordt voorgelegd aan een com missie van onderzoek". In de verklaring wordt erop gewezen, dat een nog diepgaan- •.lei onderzoek noodzakelijk is. Bovendien wordt eraan toegevoegd: „Daar de maha radja zich niet bereid getoond heeft zijn instemming met een dergelijk onafhanke lijk onderzoek te betuigen, heeft Z. Exc. het noodig geacht, de bestuursbevoegdheden van zijne hoogheid op te heffen, opdat het in het belang van de rechtspraak noodige onderzoek kan plaats hebben. Dientenge volge is een ambtenaar tijdelijk naar Rewa gezonden, om voorloopig volgens de beve len van Z. Exc. het bestuur van den staat op zich te nemen." 12 DOODEN BIJ MIJNONGELUK IN ENGELAND. STOCKHOLM, 18 Febr. (D. N. B.). Dins dag is in een kolenmijn ie Barnsley-Main in Yorkshire een ontploffing ontstaan, waardoor 12 personen gedood en 30 ge wond werden. In de mijn was Maandag brand uitgebroken en Dinsdagmiddag be- ligdommen .Ongetwijfeld waren ernstige ongeregeldheden geenszins uitgesloten en met het oog op dit gevaar had ik dan ook reeds door luitenant Karsten en mijn ad judant Sodikromo telefonisch om verster king laten verzoeken. Het was louter toe val, dat juist op dit oogenblik, nu het heele gezelschap gespannen op mijn antwoord wachtte, op de stille Bilarivier het plas sende geluid van roeispanen hoorbaar werd een zeker teeken, dat de ontboden hulp troepen naderden. Ik wendde mij dus met wat meer ver trouwen tot den radja en zei- „Uw vraag is volkomen gerechtvaardigd en uw zorg niet minder. Hoogheid. Hoort u dat ge luid van naderende booten? Dat is mijn antwoord! Kijk naar buiten, daar door dat venster! De fakkels, die u daar ziet, zijn slechts de voorboden 'van verdere verster kingen. Ik kan u meedeelen, dat hier mor gen zestig goed bewapende officieren en manschappen voor de orde zullen waken. Zij zullen den wettigen heerscher bescher men en streng tegen alle excessen optre den. Laat u dus alles gerust aan mij over." De radja was van zijn stoel opgespron gen en zijn voorbeeld werd onmiddellijk door de andere leden van het gezelschap gevolgd. Allen drongen naar buiten om ge tuige te zijn van de aankomst der boo ten. „AM Ah!" riep de vorst verrukt op de vaartuigen wijzend. „Wij zullen de Boed Agenda Zaterdag, bureauzitting li. K. Reclassee- ringsver., Leiden, St. Vincentius- geb., Hoogl. Kerkgr. 32, 4 uur nam Zaterdag, Willy Derby, Stadsgehoorzaal. 7.30 uur. Zondag, Willv Derby, Stadsgehoorzaal, 2.15 en 7.30 uur. Zondag, „De Zondaar", Leidsche Schouw burg, 2 uur. Iederen werkdag om half twee „Een kwar tier voor God" in de Hartebrug- kerk. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 14 Februari 20 uur tot Zatei'dag 21 Februari 3 uur waargenomen door: de Apotheek Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 20502 en de Apotheek Reijst, Steen straat 35, Tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. BURG RL1JKE STAND LEIDEN. Geboren: Hendrik z. van P. v. d. Luit en H. G. Butter Willem z. van F. de Haas en G. H. Mulder Derkina Hilledina d. van N. A. Knibbe en D. H. Ritzema Wil lem z. van D. Haneveld en E. J. A. Hen driks. Overleden: C. v. d. Zwan m. 78 jj. J. P. Hemerik wedn. 83 j. H. A. Verhoeff z. 18 jaar. s oot men wegens de vergeefsche pogingen ret vuur te blusschen, een deel van de be trokken mijnschacht te sluiten. Met dit v/erk was men bijna gereed, toen de explo sie ontstond. AANVAL OP ITALIAANSCHE KATHO LIEKE MISSIE IN CIIINA. SJANGHAI, 18 Febr. (Stefani). Uit de provincie Honan wordt vernomen, dat de Itaüaansche missionaris, pater Carlo Os- naghi van de sociëteit der buitenlandsche missies te Milaan, op 1 Februari jl. door Chineesche bandieten is vermoord. Uit de provincie Sjansi wordt vernomen, dat ongeregelde Chineesche benden een Ita üaansche missiepost hebben overvallen, alles hebben geroofd wat maar vobr het grijpen lagen een der missionarissen, pater Urbano, gevankelijk hebben meegevoerd. dhisten, de gele Chineesche honden over- En zijn gevolg echode: „Ah, Ah! Wij zullen overwinnen!" Krampachtig omklemde de dikke poten taat mijn arm en hijgend ging zijn adem: „O, o! Die mooie soldaten Wat een mooie soldaten!" Bij den aanlegsteiger wemelde het van inlanders, Chineezen, vrouwen en kinde ren, die nieuwsgierig samenklitten, maar de wacht drong hen achteruit, om ruimte te maken voor de landende soldaten. De wal mende fakkels hulden de omgeving in dichte rookwolken en de gloeiende wind deed een regen van vonken en roetvlokken op de hoofden neerdalen. Proestend en lachend week de menigte achteruit. Weldra waren de manschappen ont scheept en nu stonden zij op den steiger keurig in het gelid en het geweer bij den voet. Luitenant van Trassen, die aan het hoofd van den troep stond, trok zijn sabel. Kort en hard klonk zijn commando en als uit steen gehouwen stonden de ferme kerels met gepresnteerd ge-veer. Roffelend klonk de trommel en wij schreden langzaam langs den kleinen troep. „Prachtig, prachtig!" riep de radja enthousiast. „Prachtig, prachtig!" vielen de leden van het gevolg hem bij. (Wordt vervolgd) De Heer en Mevrouw 4519 J. r. ELSEN-YAN DER OORT en HANSJE, geven met vreugde kennis van de geboorte van hun zoon en broertje LAURENS SIMON MARIA. Oegstgeest, 17 Febr. 1942. Rhijngeesterstraatweg 47. TANDHEELKUNDIGE. WATERSTEEG 2a TELEFOON 25 2 20 Spreekuren dagelijks van 11-12 en van 2-5 uur. Maandag- en Vrijdagavond van 7—8 uur. 4159 P o 1 i k 1 i n i e k dagelijks van van 8110 uur v.m. en Woensdagavond van 7-8 uur Gevraagd bij voorheen boeren- menschen, liefst spoedig een NET R.K. DIENSTNU-ISJE kunnende wasscben en naaien. Hoog loon. Desgewenscht Zon dags vrij. Huiselijk verkeer en hulp van twee dochtertjes. Adres: N. W. v. d. POUW KR k AN,Sophiastr. 73,Haarlem 4511 gevraagd. - Wasscherij „Nooit Gedacht", Zijlsingel 2—5. 540 L. SMIT ZOON, KINDERDIJK, vraagt voor hare Ketelmakerij een 4514 niet ouder dan 45 jaar. Aanmeldingen voorlopig alleen schriftelijk; op te geven: op leiding, werkkring, waar in lichtingen te verkrijgen zijn. enz. WONING-INRICHTING BURGSTEEG Old-finisch Eetkamer, pri ma oud materiaal t 375.-. Pracht Slaapkamers, ge heel oude samenstelling, f. 275.- en t. 300.-. 2 Clubs, f. 200 - 4 Stoelen van tot t. 400 -. VOORBURG, DONDERDAG 2 APRIL, 10 uur v.m. STOMPWIJK, DONDERDAG 2 APRIL, 12.30 uur n.m. ZOETERMEER (tevens premiekeuring) DONDERDAG 2 APRIL, 3 uur n.m. Aangifte voor de verplichte keuringen moet geschieden uiter lijk twee weken en aangifte voor de premiekeuring uiterlijk vijf weken vóór den keuringsdag bij den Secretaris A. LOU TER, Oostenburgerdwarslaan 23, Voorburg, op bij hem gratis verkrijgbaar gestelde formulieren. Aangiften welke na de gestelde termijnen inkomen, worden niet meer aangenomen. Zie voor verdere mededeelingen de aanplakbiljetten in uw gemeente. 4513 DE BLUE BAND GLIMLACH BLEEF BEWAARD... X et smdakt hem goed en het dóét hem ook góedl Want Blue Band ls niet alleen smakelijk, maar bevat 82% vet, benevens vitaminen A en D, zoowel 's winters als 's zomers. Blue Band is dan ook méér dan een goede voeding het is energie-voeding I Smeer gezond heid op de boterham, smeer Blue Band. Nu verkrijgbaar op de vetkaart. Inlijf Vitaal- ftlijf lii

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3