VRIJDAG 13 FEBRUARI 1942 Of I r«3>"run r^FTRANT PAG. 3 STADSNIEUWS Bij de politie komen nog dagelijks aan giften binnen van diefstallen van distribu tiebescheiden. Deze bonnen zijn een waar devol bezit voor ieder en men kan er niet zuinig genoeg op zijn. Een extra aanbeve ling om ze toch vooral en altijd goed op te bergen lijkt ons niet overbodig. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 7466. D. van Biezen, Sassenheim, Rusthoflaan 28, kistenfabriek, verkoop van tuinbouwartikelen. Bijv. uit- geoef. bedr.: handel in rondhout en klaver- ruiten. 1286. P. C. Bik v.h. Firma Schaaffelt en Lohman, Leiden,- Oude Singel 22-24, orgel makerij. Overl. E.: Wed. A. A. W. Bik—i van Ingen, d.d. 1 Febr. 1942. N. E.: P. C. Bik, Leiden. IN LEIDEN GEVESTIGD M. Aniba, marechaussee, Hooigr. 92 N. Bakker, ass.. Ned. Woordenboek, Ro- denburgerstr. 51 G. v. d. Belt, garage houder, Balistr. 78 R. A. L. Bodenheim. vertaalster en typiste, Zoeterw. sing/ 29 A. Boers, dienstbode, Rijnsb.weg 153 M. F. H. Boogaard, loodgieter, Franchi- montln. 1 H. A. M. v. d. Bosch, Boer- haaveln. 21 H. J. v. d. Broek en fam., baas wegenbouw, Levendaal 64 A. P. J. Coenen, vertgenw., Morschweg 57a. W. J. Cornsliisen, Rapenburg 54. P. J. Oor ver en fam., uitvoerder, Rijnsb.weg 191. B. M. de Court Onderwater, handelsreizi ger, Rapenburg 57. S. Crommelin, Nieuwe Rijn 69. W. F. Borst-v. Diesen, Leeuwerjkstraat 12. J. Dollekamp, Co- ibetstraat 8. S. E. E. v. Gilse, leerares Ned. taal, Groenihovenstraat 13. A. M. Groot, leerares, Stationsweg 35. N. Groot, verpleegster, Boedhaavelaan 51. C. B. J. M. Ha&se, Witte singel 75. B. ten Have en farm beton timmerman, woonwa gen H. Morschweg. R. J. v. Helsdingen, Mariënipoelstraat la. J. C. v. Heukelom, ass. secr.directie N.V. Noordeinde 32. N. A. Hoogeveen, dienstbode, Apothékers- dijik 35. Wed. T. Reedijk-Hoogvliet, 3 Octoiberstraat 41a. F. Italianer, Ge recht 14a. J. Jongeneel en fam., chauf feur, Oude cingel 62. A. W. M. v. Keu len en fam., verkoopleidingscontr. Kern- straat 23. ,G. Keij, Burggraven laan 3. C. Kloet, kantoorbed., Cobetstraat 8. E. A Kooij, duiker, Maredijk 89f. Th. A. \Kop, Sumatrastraat 7. G. Kragt, zui- velarbeider, Groenesteeg 59. A. Kramer, Rijnsb.weg 10. H. L. D. G. Krippèn- droff, Rijnsb.weg 18. A. Leuering en •fam., exp. chauffeur, Hansenstraat 36a. L. Limburg, Roodiborststraat 34. N. C. v. Malssen, Marssingel 20. G. H. Noij, dienstbode, Maresingel 20. G. v. Pola- nen, winkeUuffr., Amaliastraat 36. M. M. v. d. Post, werkmeisje, Breestraat 84. K. Re^fsma en fam., directeur openb. slachïh. TVIarssinigel 20. M. Sanderse- Ros, Staringkade 52. A. Schaap, Rijnsb. singel la. J. J. Smit, cassière, Boerhaa- velaan 2a. L. Smittenaar, dienstbode, Zuidsingel 21. M. P. Snoep, Steenstraat 55a. M. R. C. Stol, Plantsoen 35. H. B. F. Tobé en fam., vliegtuigmonteur, Heemekerkstraat 102. M. B. Tool, con troleur, Cosijnstraat 18. A. Borst-v. TJnen, Evertsenstraat 60. L. E. M. Valk, Witte singel 82. A. Werker, onderwijze res, Groenhovenstraat 8. A. P. Wessel- iman, diensbbode^Hoogewoerd 30.M. A. Wesselman, dienstbode, id. J. J. v. Woer- kom, uitvoerder, J. de Wittstraat 35. E. M. v. d. Stok-de Wolf, Wasstraat 31. J. B. Wortelboer, Thorbeckestraat 47. J. v. Zoest, kapper, Monschstraat 16. C. E. E. Zwaan, hulp i. d. üiu&h., Soembastr. 63. UIT LEIDEN VERTROKKEN. W. J. v. Aller, Putten Gld., Harderwij- kiesgtraat 55. A. A. F. Asjes, Oegstgeest, Weth. Spaargarenstraat 36. W. v. Beest, Rotterdam, Mecklenb.pln 6. F. M. A. Beugelsddjk, Leeuwarden, Vegelinstraat 37. H. A. Bout/my, Amsterdam, LeidsChe. kade 86. P. C. Brinkerink, Groningen, de Ranitzstraat 5c. O. H. Brouwer, Am sterdam, Zocherstraat 1. J. H. Brouwer, Utrecht, Alex Numank 13. H. C. A. dé Bruin, Koudekerk a. d. Rijn, B 145. H. J. Brunkïaus, Breda, Baronielaan 67. P. A. Bruggraaff, Oegstgeest, L. de Coligny- laan 4. J. A. Corée, Den Haag, J. Maet- suyckerstraat 11. E. Denzier, Zeist, Duinweg 20. S. L. Doing, Oegstgeest, Poelgeesterweg 2. C. E. Dorreman, Alk maar, Vlaandenhof 3. C. J. Droppert, Den Haag, Riouwstraat 78. J. Dijkstra, Eindhoven, Floralaam 120. J. P. v. Dijl en Fam., Den Haag, Thorbeckelaan 18. B. Feenstra, Abbekerk, Coöp. zuivelfabr. J. M. H. J. Gadiot, D enHaag, Swee- linckiplein 26. A. v. Gessel, Utrecht, Ho- meruslaan 27. J. A. Gottmers en Fam., Rotterdam, Insulidestraat 268. A. H. G. de Groot, Den Haag, v. Hoeylaan 15. C. Th. de Groot, Naaldwijk, Moddermans plein 9. F. de Groot, Oegstgeest, W. de Zwijgerlaan 33. A. Hagendiijk, Den Haag Loudonstraat 23. H. A. Hellen doorn, Den Haag, v. Loostraat 12. E. Heij, Gen- drihigen, AniholtsCheweg 15. Jf. A. Hoogslag, Den Haag, Am. v. Solmsstraat 78. A. C. Houtman, Groningen, Jos. Israëlstraat 68a. H. E. Hijpers, Rotter dam, Mijnsheerenlaan 49b. T. Jansma, Utrecht, Achter St. Pieter «6. J. Laan, Utrecht, J. P. Koenstraat 22bis. D. Grei- ve-Duyendijk en Fam., Delft, Rotterd.weg 33. C. F. v. Mervennee, Utrecht, Catiha- rijuesingel 89 bis. W. C. G. Mooijman, Amsterdam, Tesschelsch.straat lBb. Wed. E. Pi J. Visser-Mulder, Schiedam, Boerhaavelaan 112a. E. M. Offerhaus, Amsterdam, Stadhouderskade 71. F. C. Onnekink, Gouda, C. Ketelstraat 33. H. Penninga, Dockum, Statiorzstraat F 123. J. Pestman, Poortugaal, Albrandw.dijk 74. S. S. Que en Fam., Groningen, Oostham- merukkade 2/4a. B. L. J. Ramaekers, Amsterdam, Joh. Vermeerstraat 73. J. v. Rees, Utrecht, Minderbr.straat 8. M. Rutgers van der Loeff, Amsterdam, Miner- valaan 38 I. M. L. Sassen, Ter Aar, Kerkpad A 197. A. N. M. Schamper, Oegstgeest, Rhijng.str.weg 161. B. J. Schiphorst en fam., Almelo, Tuinstraat 70. F. G. Siliakus, Amsterdam, Westerschelde- plein 211. C. Slingerland, Utrecht, Dr. 'sjacobslaan 4. S. C. C. Slqekers, Den Haag, Riouwstraat 78. A. SPleenbergen, Utrecht[ Lepelaarstraat 51 bis. H. T. Steketee, Den Haag, Am. v. Solmsstraat 121. H. W. Stenvers, Utrecht, Catharij- nesingel 89 bis. J. W. Sterk, Den Haag, Spotvogellaan 36. Tan Twan Ing, Am sterdam, v, Woustraat' 99III. F. J. J. Trommels, Venlo, Vroethoffstraat 114. P. v. d. Tuuk, Rotterdam, Mijnsheeren- lan 49b. J. Valk, 's Bosch, Bosschepad 27 P. J. J. Verlooy, Amsterdam, Vondel straat 84. A. Marijnissen-Verra, Amster dam, Diamantstraat 11. J. D. de Vroe de, Amsterdam, Jos Israëlskgde 115. P. A. Warmewhoven, Noordwijk, Katwijksche- straat 25. C. C. Baronesse van Wasse naar, Utrecht, Brigittenstraat 11. L. Zit man, Utrecht, Roerplein 6. A. A. Zorab Utreoht, K. Nieuwstraat 23. J. Zuring, Amsterdam, J. Luykenstraat 22b. OMGFVING LJSSE Rijwieldiefstal. Door de gemeentepo litie alhier zijn aangehouden en in verze kerde bewaring gesteld een zekere B. en v. S. uit Lisse, die verdacht worden van de ontvreemding van fietsen. Naar wij vetnemen'zijn zij op heeterdaad betrapt. y SASSFNHHM Doodelijk or geval. De 51-jarige landbouwer H. Koot werd Woensdagmiddag ter hoogte van perceel Hoofdstraat 64 door een tegenkomende 'personenauto, bestuurd door èen mare chaussee, tegen den grond gesmakt. Het ongeluk gebeurde doordat de wagen slipte. Dr. Hueber deed de zwaar gewonde man naar St. Bernardus vervoeren, waar hij dienzelfden avond ongeveer 11 uur is over leden. WASSENAAR Uitgegleden. De 10-jarige de B. wo nende alhier is in Duinrell uitgegleden §p- heeft daarbij een ernstige hersenschudding bekomen. Hij is na eerste hulpverleening door dr. Hubbeling per politieauto naar zijn woning overgebracht. Diverse diefstallen. Ten nadeele van P alhier is een rijwiel gestolen, dat bij rijn woning stond. Uit de keuken van P. aan de Wittenburgerweg werden een aan tal distributiebonnen gestolen. RIJNSTREEK NIEUWERBRUG Aanrijding. Toen een melkauto van de firma v. d. S. alhier langs den Rijks straatweg stond te laden, passeerde een trailer van de N.V. de R. uit Den Haag. Door de gladheid van den weg gleed de trailer weg en raakte deze de stilstaande melkauto, waardoor deze aanzienlijke ma- terieele schade aan de carrosserie bekwam. De schade werd onderling geregeld. Ge- lukig deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. OUD-ADE KAMPIOENSCHAP VAN ALKEMADE. Hieronder volgt de algemeene* rangschik king van de wedstrijden om liet kampioen schap biljarten van Alkemade. gew. verl. h.s. p. alg.M. Joh. Hoogenboom 8 3 37 16 3,31 J Opdam 8 3 29 16 3.13 Th. van Beek 7 4 50 14 5,70 L. Turk 7 4 46 14 6.33 J. v. d. Hulst 6 5 161 12 15.92 M Turk 6 5 19 12 2.42 Jac. Bakker 6 5 16 12 2,32 H S. P. Vrijburg 5 6 2710 3.45 Joh." van Beek 4 7 39 8 5.17 Adr. van Beek 4 7 35 8 3.19 Jac. v. d. Meer 3 8 44 6 5,70 G. van der Zwet 2 9 12 4 1,93 '(Herplaatst wegens misstelling). SPORT BILJARTEN KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Tweede klasse groot biljart. Naar wjj vernemen hebben f voor het kampioenschap van Nederland groot biljart tadre 45 cm. precies acht deelnemers in geschreven, /oodat geen voor wedstrijden noodig zjjn. De inschrijvers zijn: J. G. Beuming („H.E.TJB.Y," Amster dam), P. J. M. Geestman („KRAS", Am sterdam); H. J. Hoogland („Z.E.K.Z.", A'-kmaar); Ph. Schmidt („De Ruyter", Amsterdam); N. F. Stikkelman („Arnhem) B. Teegelaar („de Poort van Cleef", Lei den); dr. J. H. M. Vos („De Maasstad", Rotterdam) en H. Vreeswijk („Noord-Bra bant", Utrecht). De wedstrijd wordt gespeeld van Don derdag 5 tot en met Zondag 8 Maart in het clublokaal der 's-Gravenhaagsche B.C., gebouw Odeon op de Heerengracht in Den Haag, dezelfde gelegenheid, waar het der de klas kampioenschap groot biljart zich dezer dagen heeft afgespeeld. De partijen zijn 300 caramboles groot. RECHTZAKEN MAN, DIE ZIJN VROUW VERMOORDDE, TOT VIJFTIEN JAAR VEROORDEELD. De 52-jarige monteur J. C. Sonderman, die op 5 Mei van het vorig jaar in zijn wo ning aan de Balistraat te Amsterdam zijn vrouw vermoordde en daarna het lijk aan stukken sneed om er zich op onopvallen de wijze van te kunnen ontdoen, is van daag door de Rechtbank' te Amsterdam, conform den eisch van den Officier van Justitie, veroordeeld tot een gevangenis straf voor dep tyd van vijftien jaren. ZIJN VERLOOFDE VERMOORD. De rechtbank te 's Hertogenbosch heeft heden uitspraak gedaan in de strafzaak tegen den 27-jarigen kantoorbediende F. Th. de K. uit Goes, thans gedetineerd, die op 3 Augustus 1941 te Oirschot opzettelijk, na kalm overleg en rijp beraad, zijn meisje P Leurs van het leven had beroofd. De rechtbank heeft verdachte veroor deeld tot twaalf jaren gevangenisstraf met rftrek van voorarrest. Het O. M. had vijf tien jaar geëischt. De economische rechter te Haarlem heeft den sigarenfabrikant P. W. Majoor te Beverwijk veroordeeld tot 12.000 gulden boete, subs, twaalf maanden hechtenis, om dat hij in h,et vierde kwartaal van 1940 te veel sigaren had vervaardigd. H(em was toegestaan in 1940 2 millioen sigaren te maken, of 500.000 stuks per kwartaal. In het laatste kwartaal van 1940 bedroeg de productie echter reeds een millioen, zoodat het toegestane quotum aanzienlijk over schreden werd. Gebleken was, dat verdachte door de strafbare handelingen ongeveer 11.000 gul den winst had gemaakt. Daar verdachte noch disciplinair noch adminstratef was gestraft, eischte de officier thans 12.000 gulden boete, subs, twaalf maanden hech- tens. De economische rechter veroordeelde verdachte conform dezen eisch. Dezelfde fabrikant stond gisteren nog maals terecht, omdat hij in strijd met de distributiebeschikking voor tabaksprodu centen tusschen 26 Mei ien 1 Augustus 1941 70.000 sigaren had geleverd aan een firma in IJmuiden, 17.500 aan een firma in Am sterdam en 21.000 aan een firma in Maas tricht, welke firma's niet tot zijn vaste af nemers behoorden. Verdachte verklaarde dit gedaan te hebben, omdat hij geen voor raad mocht vormen en omdat hij op grond van de distributiebeschikking ook niet meer mocht leveren aan 900 afnemers, die in 1939 wel sigaren van hém hadden be trokken. Daar deze bepaling den officier niet bekend was, werd de zaak aangehou den, ten einde bij het Rijksbureau voor Tabaksproducten inlichtingen in te winnen. HAAGSCHE RECHTBANK. ANDERHALF JAAR GEVANGENIS STRAF TEGEN LADELICHTER GEëlSCHT. HIJ HAD HET „KUNSTJE IN DE GEVANGENIS GELEERD. De 21-jarige meubelmaker G. F., thans gedetineerd, bleek een zeer brutale lade lichter te zijn, die reeds zes maal veroor deeld is geweest. Het mooiste van het h'eele geval is echter, dat hij het „kunstje" in de gevangenis van een medegevangene, een expert op dit gebied, had geleerd. Wij zul len dit „kunstje" maar niet uiteenzetten, alleen zij vermeld, dat het aan verdachte tientallen malen geLukt was. Drie winke liers te Leiden waren de dupe gewor den van deze handigheid van verdachte, die met een smoesje den winkel binnen- stapte, het „kunstje" uithaalde, weer weg ging, terug kwam en zijn slag sloeg, be staande uit geldbedragen uit de lade, resp. I van 45, 41, en 21. De Officier noemde verdachte een geraf- I fineerden ladelichter, die zijn praktijken over het geheele land uitvoerde. Een flinke straf is op haar plaats en j spr. eischte een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar en zss maanden. Vonnis over 14 dagen. Postwisselvervalscher staat terecht. Ph. M., afkomstig uit .Leiden, die verstek liet gaan, had een postwissel aan zich zelf gezonden groot f 1. Als het do cument arriveerde schreef hij netjes een twee voor def een en ging dezen postwissel innen. De kruik gaat zoolang te water tot ze breekt en zoo was het ook hier gegaan. De Officier vertelde niet veel fraais van verdachte. Veertien veroordeelingen prijk ten op zijn strafblad, w.o. brandstichting, postwisselvervalsching en nog een aantal fraaie dingen. Reden om thans een jaar gevangenisstraf te eisohen. Uitspraak over 14 dagen. Begin October is er een inbraakje ge pleegd in de zeepfabriek van de firma Sanders aan het Levendaal te Leiden. Gestolen werden o.a. 100 staven scheer zeep, 50 stukken zeep, tuben brillantine, eau de cologne enz. Als verdacht van deze inbraak hadden zich voor de Haagsche rechtbank te ver antwoorden de 21-jarige textielarbeider J. J. V., thans gedetineerd, de 21-jarige automontoeur F. J. S. en de eveneens 21- jarige rijwielhersteller M. H. P., allen uit Leiden, p Allen bekenden het ten laste gelegde, waarbij naar voren kwam, dat S. en V. de inbraak geplèegd hadden, terwijl P. als uit kijk gefungeerd had. Later had een van hen het gestolene ver kocht, maar behaald eerlijk had de ver- deeling van de opbrengst nu niet plaats .ge- j had, vond de president, want een van hen j had niets gekregen. De Officier eischte tegen J. *J. V., die i reeds eenmaal veroordeeld is geworden tien j maanden gevangenisstraf en tegen S. en P. elk zes maanden gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. Rijwielen gestolen De 20-jarige los werkman P. C. K., de 18-jarige los werkman A. R. P. en de los werkman J. Th. v. d. W., allen uit Lei den. hadden te zamen rijwielen gestolen o.a. van voor de Hartebrugskerk en uit de stalling van de openbare leeszaal Reuvens te Leiden. De Officier eischte tegen elk voor deze feiten acht maanden gevangenisstraf. Vonnis over 14 dagen. Gestolen rijwielen verkocht. De 34-jarige chauffeur C. A. M. te L e i- d e n had voor iemand twee fietsen ver kocht, terwijl hij wist, dat deze van diefstal afkomstig waren De Officier eischte deswege een gevan genisstraf voor den tijd van zes maanden. Vonnis over 14 dagen. IN 1941 VIERDE DE MISDAAD, IN WARMOND HOOGTIJ. Maar toen de politie eenmaal beet had „In de gemeente Warmond is in 1941 vreeselijk veel gestolen. Van de da ders was nagenoeg geen spoor te ontdek ken.' Totdat de politie eenige rijwieldie- ven in handen wist te krijgen. Van het een kwam het ander aan het rollen met als re sultaat, dat de rechtbank zich binnenkort een geheeien dag bezig zal moeten houden met zaken betreffende Warmond, terwijl ook de Economjsche rechter een twaalftal zaken te berechten zal krijgen." Aldus sprak de Officier van Justitie in de zaken tegen den 25-jarigen F. W. v. d. M. uit Warmond, thans gedetineerd, en tegen den 18-jarigen J. A. E., eveneens uit War mond, die terecht moesten staan wegens rijwieldiefstal meermalen gepleegd. Zij hadden de fietsen resp. gestolen ten na deele van Hemerik, Zuurdeeg, Hansen enz. DE'DAG DER DUITSCHE POLITIE Socialisme van de daad is in de Duitsche volksgemeenschap evenzeer een begrip ge worden, als het ook voor de Duitsdie Ordnungspolizei mogelijk is geweest voor haar voortdurende bereidheid in het leven van allen dag het motto in te voeren: „De politie is uw vriend en helper". Dit zijn geen holle leuzen. Het biswijs daarvoor zullen op den dag der Dujtsche politie, 14 en 15 Februari, de mannen der in Neder land optredende politietroepen leveren. De taak, die aan het Winterhilfswerk van het Duitsche volk tijdens dèn oorlog wordt gesteld, is aanzienlijk omvangrijker dan in vredesjaren. De verzorging van volksgenooten, die om redenen buiten hun schuld ondersteuning behoeven, kan en mag niet achtergesteld worden, ondanks de toegenomen aandacht, die juist dezen winter in bijzondere mate is gericht op de strijders tegen het bolsjewisme aan het Oostelijk front, én de zorgen, die daaruit voortvloeien. De oorlog heeft overal leem ten teweeg gebracht, die tijdens zijn duur niet anders kunnen worden aangevuld dan door de offervaardigheid en door de gemeen schap van allen in het socialisme van de daad. De stryd van Duitschland tegen het bols jewisme en tegen de Anglo-Amerikaansche plutocratie is tot den strijd va ngeheel Europa geworden. Hoe/eer dit het geval is en hoe ook het motto „de politie uw vriend en helper" de grenzen heeft overschreden zal de dag der Duitsche politie ook in Ne derland bewijzen. De afzonderlijke politie-afdeelingen heb ben omvangrijke programma's opgesteld. Door de bank beginnen deze dagen met de groote, militaire aubade, waarbij zal aan sluiten eerbetoon aan de gesneuvelden, pro paganda- en parademarschen. Naast deze mil'taire evenementen staat de spijziging van kinderen door Duitsche politiesoldaten in het middelpunt. Duizen den kinderen, vooral Nederlandsche, zijn uitgenoodigd voor de stamppotmaa'tüden in Den Haag. Amsterdam, Arnhem, Tilburg en Heerlen. Daarbij moet er vooral op ge wezen worden, dat het voedsel, dat hier bij wordt uitgedeeld, geen extra rantsoenen levensmiddtlen en vleesch zijn, die dus aan de gemeenschap zijn onttrokken, maar de leden der politietroepen in Nederland heb ben reeds tevoren afstand gedaanvan hun rantsoenen om zoo, met voorbeeldig socia lisme van de daad, aan de kinderen van Nederlandsche ouders op dezen dag eeit smakelijk, overvleodig maal te kunnen aan bieden. „Wij offeren om te helpen!" is het parool, en dp vretigde, die uit onschuldige kinderoogen straalt( zal een rijke belooning voor dit offer zijn. In alle politiestandplaatsen zullen den veertienden of den vijftienden Februari .bonte avonden" gehouden worden. Poli- tie-soldaten stellen hun artistiek vermogen in dienst van het Kriegswinterhilfswerk, Ook is gezorgd voor gepast vermaak tijdens de kindermaaltijden, die 's middags wor den gehouden. Het stafmuziekcorps van den bevelhebber der Ordnungspolizei geeft openluchtconcerten en vergezelt de mar- cheerende troepen. Daarbij zal dit muziek corps voor het eerst in Nederland de para de-uniform der Deutsch Ordnungspolizei dragen. „Hoe kwamen jullie zoo stom", vroeg de president hun. „Niet uit weelde", zegt E. „Zoo slecht hadden jullie het anders ook niet, want jullie waren nog thuis", vond de president De Officier voerde aan. dat beide ver dachten njg een blanco strafregister heb ben, maar daar tegenover staat de ernst van rijwieldiefstallen. Spr. eischte tegen elk der verdachten ten slotte één jaar gevangenisstraf. Over 14 dagen zal de rechtbank vonnis wijzen. Rijwieldieven era dievegge stonden terecht. De autogeenlasscher H. F. S. te L e i- d e n, thans gedetineerd, had op 9 Novem ber een rijwiel weggenomen van voor een perceel aan den Nieuwe Rijn te Leiden. Aangezien hij reeds zeven veroordeelin gen achter den rug heeft, had dè Officier een jaar en drie maarrden gevangenisstraf geëischt. De uitspraak werd een jaar ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest. De grondwerker L. H. uit Wassenaar had op 15 Augustus een rijwiel weggeno men uit een garage te Wassenaar en het vehikel verkocht voor 40. Hier was de eisch geweest acht maanden gevangenisstraf en het vonnis werd vier maanden gevangenisstraf. Mej. M. D. uit Leiden, die verstek liet gaan, had te Leiden twee rijwielen gesto len, voor welke feiten de Officier negen maanden gevangenisstraf had geëischt. Hier werd de uitspraak terugwijzing van de zaak naar den rechtercommissaris ter inwinning van een rapport. LAATSTE BERICHTEN BINNENLAND. HET AARDAPPELRANTSOEN. Zooals uit de elders in dit blad opgeno men lijst van geldige bónneh voor voe dingsmiddelen blijkt, is heden de reeds gis teren in uitzicht gestelde nieuwe bon van de aardappelkaart, n.i. bon 09, welke recht geeft op het normale rantsoen van 3 1/2 K.G. per week, op de gebruikelijke wijze aangewezen. De geldigheidsduur van dezen bon is echter, evenals die van bon 08. op veertien dagen gesteld, teneinde te waar borgen, dat een ieder op dezen bon ten volle zijp rantsoen zal kunnen/ betrekken. BUITENLAND. DE JAPANSCHE LUCHTAANVALLEN OT BATAVIA. TOKIO, 13 Febr. (D. N. B.. Omtrent de luchtaanvallen op Batavia wordt van Japansche zijde het volgende gemeld: Toen het vliegveld bij Batavi^ gebom bardeerd werd, viel er geen Nederlandsch vliegtuig te bekennen. Bij den aanval op een ander vliegveld verscheen er plotseling een eskader Buffalo- en Blenheim-machi nes en jagers, die probeerden de Japan ners tegen te houden. In een hevig lucht gevecht schoten de Japanners ir. tien mi nuten tijds 7 Buffalo's, een jager en 3 Blen heim bommenwerpers neer. Een ander Ja- pansch luchtekader viel de haven van Ba tavia aan en bombardeerde een kruiser en een koopvaarder. Gemeentel. Aankondiging Ten vervolge op het gepubliceerde in de plaatselijke pers d.d. 10 Februari j.l„ wordt ter kennis van belartgnebbenden ge bracht, dat de uitreiking van inlegvellen voor de Distributiestamkaart van Maandag lft Februari tot en met Woensdag 18 Fe bruari als volgt zal plaats vinden. Maandag 16 Februari: Personen en ge zinnen wier geslachtsnaam begint met de ietter K vanaf Kubitza tot en met Kijk in de Vegtc en letter L tot en met Lezuyn; Dinsdag 17 Februari: Personen en gezin nen wier geslachtsnaam begint met de letter L vanaf Li tot en met Lijs en let ter M tot en met Meyvogel; Woensdag 18 Fbruari: Personen en ge zinnen wier geslachtsnaam begint met de letter M vanaf Michalski tot en met Mijn- ders en letter N tot en met van Noord. Des Zondags zal de uitreiking van in legvellen uitsluitend plaats hebben op het Distributiekantoor. Breestraat 117 voor personen die in het tijdvak van de uitrei king niet in de gelegenheid zijn op de werkdagen hun inlegvel in ontvangst te nemen. Het kantoor zal geopend zijn van 10 tot 14 uur. De volgende publicatie zal plaats heb ben op Dinsdag 17 Februari. Leiden, 13 Februari ^1942. De Burgemeester van Leiden, STEVENTNCK, BURG RLfJKE STAND LEIDEN. Geboren: Leonardus, zoon van T. Th. Roodakker en W. C. Beurse Antje, dochter van C. Nekeman en A. Minnee Carla Cornelia Maria, dochter van J. C. Ham en J. C. M. Notenboom. Ondertrouwd J. W. Blpm wedn. 33 jaar en M. Opstelten jd. 23 jaar. Overleden: E. A. Earkman dochter 30 jaar M. J. L. Tielman gesch. vr. 68 jaar J. de Water lisvr. van J. D. Slijk huis 81 jaar M. de Haaij wed. van H. Kokkedee 76 jaar A. Immink m. 55 jaar -- H. Klein wedn. 81 daar E. M. Smit wed. van O. E. v. d. Kooi 83 jaar A. Verhoeven hsvr. van A. Zaal 70 jaar. STRAATGEVECHTEN TE SINGAPORE. TOKIO. 13 Febr. (D. N. B.). Volgens de jongste berichten van het front, bevin den zich in de stad Singapore en vooral in de -Oostelijke deelen der voorsteden on geveer 20.000 man Britsche troepen, die in straten en huizen zeer hevig verzet bie den. Japansche troepen hebben enkele stads- deelen afgesloten, waardoor talrijke nesten van verzet tot overgave gedv/ongen wer den. Herhaalde malen werd waargenomen, dat enkele schepen uit de haven probeer den te ontkomen, hetgeen echter door Ja pansche, vliegers verhinderd werd. MINISTER HULL GAAT MET VERLOF. STOCKHOLM, 13 Februari. (D. N. B.). Personen uit de omgeving van den Ame- rikaanschen minister van builenlandsche zaken, Cordell Huil, hebben verklaard, dat hij sinds «het uitbreken van den oorlog moedeloos ên vermoeid is en daarom thans gedurende verscheidene weken in het Zuiden met verlof zal gaan. De Japan sche aanval en de zware nederlaag der V. S. op Pearl Harbour hebben Hull bijzon der ernstig getroffen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 12 Febr. Vee. Aanvoer: 23 stie ren, 36 kalf- en melkkoeien 400630, nandel tamelijk, 35 varekoeien e. a. 270 —430, handel zeer matig; 300. vette koeien 24 pinken, 180290, handel matig; 3t graskalveren; 155 nuchtere slachtkalveren; 69 vette schapen; 5 zeugen; 48 mestvarkens handel tamelijk vlug; 101 biggen 12—18; 8 paarden;, 33 bokken of geitel 2550, handel matig. Kaas. Aanvoer 2 partijen Goudsche kaas le soort 62.50 per 50 kg. LEEUWARDEN, 13 Febr. Vee. Aanvoer 66 stieren, 605 vette koeien, 704 melk- en Kalfkoeien 275525, 138 pinken 190 240, 475 nuchtere kalveren, 121 vette scha pen en weideschapen, 59 magere varken» drachtige en loopers; 27 kleine biggen; 53 bokken en geiten. Totaal aanvoer 2248 stuks. Overzicht: Melk- en kalfkoeien aan voer redelijk, handel kalm, prijzen prijs- houdend, afloop minder. Drachtige, mage- re varkens, loopers en biggen, aanvoer kort, handel en prijzen van geen beteeke- nis. De veehouderücentrale nam heden S'iO koeien, 50 varkens, alle aangevoerde nuchtere kalveren en schapen. 100 gras kalveren en jl. Maandag 258 runderen en 87 nuchtere kalveren over. Kaas. Vereen, van Zuivel Mij.: Prij zen: Edammer kaaS 20 plus f 0.87, idem 40 plus 1.12, idem Gou&cche kaas 20 plus j 0.87, idem 40 plus 1.12, broodkaas 40 plus 1.12, Leidsche kaas 20 plus f 1.02 per kg. DELFT, 12 Febr. Vee. Aanvoer: 193 ruh- deren, 52 graskalveren, .-.15 nuchtere kal veren, 50 magere carkens, 230 biggen, 31 schapen oflammeren, 23 geiten of bokken,. 488e STAATSLOTERIJ VIJFDE KLASSE ZEVENTIENDE LIJST Trekking van 13 Februari. ƒ1000 'met premie van ƒ30.000 No. 10597 Premie van ƒ3000 No. 19218. 400 No. 6251. 2520 8214 13229 18686 1032 2715 4842 7111 8560 10832 12683 14173 15783 18133 20255 PRIJZEN VAN 70. 3073 3312 3513 6036 6346 8353 8543 10036 12312 12457 14208 14534 14696 15195 15317 19132 20247 20837 21917 1 1166 17u i8f7 2187 2613 3138 3592 3814 4034 4364 4864 5413 $878 6450 6586 7728 8016 8205 8407 8429 8691 8697 9316 9441 9796 10915 10954 10987 11011 12168 13349 13405 13791 13820 13870 14615 14642 15035 15130 15441 16429 16443 16761 17053 17081 18387 19143 19429 19791 20120 20702 21132 21492 21568 7966 12461 17574 2614 4425 7097 8472 10186 ir391 14124 15669 17809 20135

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3