MAANDAG 9 FEBRUARI 1942 OE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 STADSNIEUWS NAAR SAMENWERKING OP SOCIALEN GRONDSLAG IN DE BEDRIJVEN BIJEENKOMST VAN HET N.V.V. VOOR BEDRIJFSDIRECTIES EN BEDRIJFS LEIDERS. Zaterdagmiddag werd in de Kleine Stadszaal een propaganda-bijeenkomst van het N.V.V, gehouden voor directies van be drijven en bedrijfsleiders uit deze en om liggende gemeenten. De bijeenkomst werd o.m. bijgewoond door den burgemeester, mr. R. N. de Ruy- ter van Steveninck, de burgemeesters van Leiderdorp, Alphen en Warmond en den heer D. ten Cate Brouwer, voorzitter der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland. De gevolmachtigde van den Rijkscom missaris voor de provincie Zuid-Holland, dr.' E. A. Schwebel, hield een rede, getiteld „Algemeen sociale aangelegenheden in de bedrijven". Rede dr. Schwebel. Na een beschouwing over de toeneming van de bevolking van Den Haag sinds 1600, wees spr. er op, dat, al is het tijd perk van de afzondering der massa dan al niet voorbij, het toch in elkaar zakt. Maakte de arbeider vroeger een deel uit van de gemeenschap, in de afgeloopen pe riode zijn duizenden in onze cultuurlanden zonder arbeid gekomen. De menschel ij ke persoonlijkheid verloor daardoor 'haar in houd en de methode, deze werkloozen door steun in het leven te houden, kon slechts hun menschelijk waardigheid verlagen. Het Hiobleem, dat wij thans dan ook heb ben op te lossen bestaat uit een inschake ling van de massa in een terugkeer tot de volksgemeenschap. Om dit duidelijk te maken nam spr. Duitschland ten voorbeeld. Ieder wordt daar* gewaardeerd naar de plaats, wélke hij inneemt in het geheel en den dienst, dien hij de gemeenschap bewijst. De oor logsbeleving van 19141918 is de grond slag geweest voor onze natiopale herop standing, aldus spr. De grootste -vraag is niet van materieelen aard, maar een van de inschakeling van het individu in de ge meenschap, geen vrijheid die in onge bondenheid bestaat, maar van een bin ding met een wezen van hoogere rangorde. Wanneer Engeland zich dan'ook zoo mis rekent in zijn waardeering van hetgeen in Duitschland gebeurde, dan komt dit door dat het zich blind staarde op begeleidende verschijnselen en niet de krachten ontdek te, die de uiteindelijke harmonie zullen "be werkstelling, aldus spr. Wij hebben als eerste de gedachten van de massa over wonnen. Ieder is bij ons in de eerste plaats dienaar van zijn volk. De taak van het Duitsche Arbeids- front bestaat hierin, den neerslag on zer oorlogservaring te brengen in de bedrijven. Ieder bedrijf moet zich voe len als een dienend orgaan van de volksgemeenschap en ieder lid van dit bedrijf, hetzij werkgever of werkne mer, evenzoo. Hierdoor verliest nie mand zyn persoonlijkheid. Het materieele belang wordt niet ten achter gesteld, maar de industrie heeft als eerste een dienende taak. Niet langer is zij doel in zichzelf. Het bedrijfsleven krijgt dan ook zijn opdrachten van de volksge meenschap en daardoor, aldus spr., was het ons mogelijk de werkloosheid van on geveer zeven millioen arbeiders in Duitschland in korten tijd te overwinnen. Rede van den heer van Kampen. Hierna sprak de organisatieleider -.van het N.V.V., de heer J. P. H. van Kampen, die een rede hield over: Het N.V.V. en de bedrijven. Spr. gaf allereerst aan het verschil, dat er bestaat tusschen het N.V.V. van vroeger en dat, zooals het nu is. Bij de benoeming van den heer Wouden berg tot commissaris hebben^ velen ge meend, dat hiermede het einde van de vakorganisatie van den arbeider was in geluid. Zijn opdracht behelsde echter de verkregen rechten te bewaren en ze ver der uit te bouwen. Waarom het N.V.V. in tegenstelling tot de confessioneele organisaties werd uit verkoren om te worden de alles omvatten de arbeidersorganisatie, in -Nederland, is toe te schrijven aan het in zijn statuten neergelegd beginsel, dat het de- belangen van den arbeider behartigt, ondanks diens politieke of confessioneele overtuiging. Het NV.V. heeft zeer veel kunnen berel- ken, o.a. door het bewerkstelligen van loonsverhooffingen, verbetering van de do- sitie van den landarbeider, betere regelin gen voor ziekte en invaliditeit, werkloos heidsverzekeringen dezer dagen nog door het afsluiten van een overeenkomst met het D.uitsche arbeidsfront, waardoor het N.V.V. de zorg op zich neemt voor de 140.00Ó Nederlandsche arbeiders, die in Duitschland werken. Het zou echter onjuist zijn, "zijn taak al leen te zi°n in materieelen zin. De andere opgave, die -het N.V.V. heeft, namelijk te worden tot een organisatie, die alle Neder landsche werkers omvat, is een revolutio naire opgave. Zii heeft aan het N.V.V. een andere doelstelling, een ander fundament gegeven. De arbeid zal het eenige econo mische fundament zijn waarop de volke ren van Europa hun welvaart en hun toe komst zullen kunnen opbouwen. Als economische basis van de gemeen schap beschouwen wij het bedrijf en te vens als de eenheid, waarin de nieuwe geest moet worden aangekweekt. Hier mag geen kloof zijn fuschen de leiding en de werkers, maar evenmin een grauwe ge lijkheid. De leider van het bedrijf moet zijn de eerste en beste arbeider daarvan. Nog dezer dagen bezichtigde spr. in Duitschland verschillende ondernemingen en het viel daarbij op. hoe keurig de be- drijvemen de ontspanningszalen voor het personeel waren ingericht. Wanneer wij ditzelfde hopen te bereiken met onze werkgemeenschan „Vreugde en Arbeid", aldus spr., dan wil dit niet zeg gen, dat wij den arbeiders slechts een too- neelvoorstelling willen brengen, maar dat het er om gaat, hun toegang te verleenen tot het cultureele leven en hun daardoor hun gevoel van eigenwaarde te hergeven. De reorganisatie, die het N.V.V. zich ten doel heeft gesteld, is noodig om er voor te zorgen, dat Nederland niet ten achter raakt. Gemeentel. Aankondiging GASLOOZE UREN. Ter algemeene kennis wordt gebracht, dat ten einde zoo lang mogelijk met den aanwezigen kolenvoorraad in de behoeften kunnen voorzien, op last van het Rijks- Kolenbureau tijdelijk en tot nader order Gaslooze uren zijn ingevoerd, en wel: des namiddags van 3.00 uur tot 5.00 uur en van 's avonds 9.00 uur tot 's morgens 6.00 uur. Gedurende deze uren wordt de gasdruk zeer sterk verlaagd, zo'odat branders zul len inslaan. Met het oog op de gevaren door uitstroomend gas bij terugkeer van den druk, wordt een ieder dringend aan geraden tijdig vóór 3 uur nam. en vóór 9 uur des avonds alle gaskranen te sluiten cn die gedurende de gaslooze uren gesloten te houden. De Directeur der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit, Ir. G. A. VAN KLINKENBERG. Leiden, 9 Februari 1942 4298 KINDERFEEST WINTERHULP. Aan het Kinderfeest van Winterhulp' Ne derland met daaraan verbonden maaltijd, Zaterdagmiddag in de Stadsgehoorzaal ge houden, hebben 500 kinderen deelgenomen. De burgemeester van Leiden, mr. R. N. de Ruyter van Steveninck, woonde een ge deelte van den middag bij, terwijl zijn echtgenoote medé behulpzaam was bij het uitdeelen van het eten, dat de kinderen zich uitstekend lieten smaken. Na den maaltijd werden de jeugdige gasten nog eenigen tijd genoegelijk-bezig gehouden. Er was een goochelaar, die ver schillende toeren ten beste gaf en de aan dacht onafgebroken gespannen wist te houden, er werd een poppenkastvertoo- ning gegeven en er was muziek, terwijl tenslotte een versnapering er bij de kin deren inging als koek. De kleinen zullen de organisatoren van dezen feestelijken middag ongetwijfeld dankbaar zijn. ONGEVALLEN DOOR GLADHEID EN IJS. Zaterdagmorgen te 11.10 uur is de 77- jarige wed. W. uit de Nieuwsteeg op de Breestraat ter hoogte van de Maarsmans- steeg tengevolge van de gladheid gevallen. Zij liep een linkerbovenbeenbreuk op. Verder is op de Breestraat de 39-jari- ge mej. A. N., wonend aan de Mare, door de gladheid gevallen, waardoor zij een been kneusde. Tenslotte is gistermiddag te 4 uur de 18-jarige mej. L. P. uit Oegstgeest op de Leidsche ijsbaan bij het schaatsenrijden gevallen, tengevolge waarvan zij het rech- teronderbeen brak. De dokter van den E.H.D. verleende in al deze gevallen eerste hulp, waarna de slachtoffers haar het Acad. Ziekenhuis werden vervoerd In de Zaterdag alhier gehouden maan- delijksche vergadering van de Maatschap pij der Nederlandsche Letterkunde heeft de heer C. H. de Goeje een voordracht ge houden over: de Mythe van de Hemelvaart van den Indiaanschen medicijnman. Tooiteel KUNSTKRING „HET SCHOUWSPEL". Het is een bijna ongelooflijke prestatie. Een spreker kan een geheelen avond zijn toehoorders houden onder den ban van zijn redenaarstalent, maar dan moet hij al een buitengewoon goed redenaar zijn. Een declamator kan met het voordragen van allerlei stukjes en stukken uit de beste literatuur eveneens een avond vullen. Maar dat alles lijkt ons een gemakkelijker taak dan een geheelen Schouwburg uren lang te boeien door alleen tooneelstukjeè op te voeren, zóó. dat' de toeschouwer het leege tooneel vanzelf vult met allerlei ge stalten, welke aan zijn fantasie worden op gedrongen door het speeltalent van den acteur of de actrice. Wij kennen het genre reeds, maar, als wij ons niet vergissen, heeft Ank van den Moer, die gistermiddag in den Leidschen Schouwburg voor de Kuhstkring „Het Schouwspel" optrad, toch een nieuwe nuance ingevoerd. Anderen, o.a. Charlotte Kohier, beelden verschillen de personen uit, Ank v. d. Moer speelt slechts één rol en wekt door houding, ge baar en antwoord den indruk alsof er meerdere personen aanwezig zijn. Een speeltrant, welke een zeer subtiele nuan ceering in mimiek en éen sterke fantasie bij de actrice vereischt. Ank v. d. Moer heeft in een viertal door haar zelf geschre ven fijne schetsjes gistermiddag laten zien over welk een bijzondere gave zij beschikt. Haar spel met de onwezenlijke schimmen van haar denkbeeldige mede-spelers heeft den vollen Schouwburg voortdurend weten te boeien. Heel goed was de eerste inzet: een scène in de kinderkamer, maar moe der haar kleintjes uit bed trommglt en waar men zich het levendige goedje vol komen kon voorstellen .alleen uit de reac ties van de moeder. Ook het slot „Oud en Nieuw" was buitengewoon goed gevonden; het laat zien hoe een vrouw haar Oude jaarsavonden beleeft in de opeenvolgende jaren van haar leven. Jammer dat één schets moest uitvallen, omdat het geheel anders te vermoeiend zou worden voor de actrice, die een onge makkelijke reis, achter den rug had.( Het was' een zeer bijzondere middag, welke door de leden van „Het Schouw spel" ten volle is gewaardeerd. H. Geise. Muziek LEIDSCHE KUNSTKRING. Gerard Hengeveld. In de plaats van George van Renesse die een heel mooi programma had beloofd, maar door ongesteldheid verhinderd was, dit te komen voorspelen gaf Gerard Hengeveld gisteren een klavier-matinée. 't Zou hoogst ondankbaar zijn, bedenkin gen over zijn programma (uitsluitend Cho pin en Debussy) te maken, nu in zoo'n kort tijdsbestek een solist gezocht moest worden en het programma saam gesteld werd. Ongetwijfeld is deze jonge pianist bij zijn toehoorders in den smaak gevallen en wij moeten zeggen, 'dat het contact tus schen hem en zijn auditorium behoorlijk vastgehouden werd door hem. Het wil ons voorkomen, dat zijn streven zeer ernstig is: iets persoonlijks te geven, iets eigens. Hij begon dan met „Fantasie f moll" van R.K. Ver. v. Kraam verzorging V. allo gezindien te Le'cJen en Omstreden Plaatsing-Bureau Ie BINNENVESTGRACHT 30, voorheeD Boerhaavestr. verleent nnip door gediplomeerde fcrachten. Geopend eiken DINSDAG- en DONDERDAG MIDDAG van 2 4 uur tot het verstrekken van de gewenschte Inlichtingen. 752a Telef. 23420, b.g.g. Inlicht. K08. Aanvragen (schrift.) adres Ie Binnenvestgracht 30 MACHTELOOS. Daar staan wij nu. Machteloos. Wij' moe ten aanzien hoe ons Indië door een stel onverantwoordelijke elementen den oorlog is ingejaagd en voor ons voorgoed verlo- .ren dreigt te gaan. Machteloos en verbeten staan wij bij de resultaten van het wan beleid dat daar gevoerd werd. Langzaam gaan ons de oögen open en begrijpen wij eindelijk, dat alleen inspanning van a.lle krachten kan voorkomen dat nog meer rampspoed ons deel zal zijn. Onze Nederlandsche lationaal-socialisten zagen en begrepen dit alles reeds eerder. Daarom grepen zij naar de wapenen en rukten op tegen den vijand in het Oosten. Want ten opzichte van hetgeen daar ge beurt, staat gij niet machteloos, landge noot. Dat bolsjewisme kunt gi\ neen, moet gij helpen vernietigen. Het is uw Nederlandsche, maar ook uw Europeesche 'plicht u té melden bij het Vrijwilligerslegioen „Nederland", Ko ninginnegracht 22 te 's Gravenhage. Chopin en hij heeft blyk gegeven van distinctie, hij heeft zijn soepelen, molligen aanslag doen hooren en zijn spel was een van charmant sensitivisme. Daarna hoor den wy van hem „Chopins Sónate b moll" en het is opvallend met welk een soeples- se hij deze fijn gestyleerde conceptie aan voelde. hoe hij streefde naar 't openleggen van zijn gedachte, welke dichterlijk is. Vooral in het 3e deel het zoo tragische „Largo" was zijn spel innerlijk-bewo gen en verstild. Evenwel, Hengeveld is nog jong en niettegenstaande het vele mooie en goede, dat hij weet te geven, mogen wij niet verbergen, dat hy wel een fijn muzikale distinctie bezit in zijn voor dracht, maar dat hij de dingen wel eens wat al te bleek en sober realiseert, de spanning nooit hevig is, de dynamiek wat monotóon blijft. Na de pauze had hij zich zelf geen lichte opgaaf gedaan, n.l. het voordragen van de 12 Préludes van Debus sy ,(le ïivre), een reeks van kleurige beel den, fonkelende stemmingen, klankbetoo- vering. Voor onzen geest brengt Debussy- met de grootste teerheid of volle klanken vloeiing de verschillende tafereelen naar voren, zoo&ls „Danseuses de Delphis" en „Voiles", dat bijzonder fijn en teer ge speeld werd; „Les sons et les parfums" was naar onze meening niet ontroerend genoeg. •„Les èollines d'Anacapri" en „La Cathé- drale engloutie" kan grootscher wezen. „Des pas sur la neige" was weer gevoelig en de genvoudigste ontroering ligt over „La fille aux cheveux de lin". Een on uitputtelijke rijkdom van emotie geeft De- bussey in „La sérénade interrompue", in de geestige „Danse de Puck", waarin Hen geveld nog niet het vereischte esprit ver mocht te geven. Bekoorlijk het slot „Min strels" Hengeveld is een belovend muzi kaal talent, jong, zal dus yan zelf psychisch no<? meer groeien, zoodat er meer verza digde accentuaties en geestelijke reflexie zullen komen, waarvan wij reeds nu de perspectieven zarten oplichten, die hem een welverdienden bijval bezorgden. Hij dank te voor het gul applaus door het spelen van een Arabesque van Debussv. J. Kortmann. Agenda LEIDEN Maandag, Maria Stuart, Leidsche Schouw- burg, 7 uur. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 7 Februari 20 uur tot Zaterdag 15 Febr. 8 uur waargenomen door de Apotheek Boek- wyt Breestraat 74 tel. 20552 en de Haven- Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8 tel. 26274 BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Adrianus Jacobus Antonius z. v. J. J. Verberg en C. C. H. Tuithof. Peter z. v. B. Piket en J. Reijken. An- nes Johannes z. v. P. A. Noorlander en A A. van Gerrevink. Herman Theodoor z. v. A. de Groot en J. Degent. Ondertrouwd: D. Kooreman jm. 24 j. en M. Bavlaar jd. 24 j. W. B. de Vink jm. 26 j. én C. S. Zandvliet jd. 24 j. Overleden: H. Valk-m. 53 jaar. OMGEVING HILLEGOM OP EEN MOTORLORRIE BEKNELD. Jongeman om het leven gekomen. Op het terrein van de Steenfabriek heeft een ernstig ongeluk plaats ge had, dat aan den 17-jarigen jongeman De G. het leven heeft gekost. De G. bevond zich op een motorlorrie van een zandtrein, die nabij een kraan- grijper reed. De machinist van de kraan was bezig, met de grijper sneeuw van het terrein in de haven der fabriek te werpen. Toen de lorrietrein onder de kraan doorreed, zwaaide de zware grijper tegen de motorlorrie. De G. geraakte bekneld en was vrijwel ter stond dood. VOORSCHOTEN K.J.M.V. Woensdag a.s. behandelt de studieclub een belangrijk onderwerp. Met het oog op de belangrijke wijziging betref fende de gasdistributie, vestigt het bestuur de aandacht der leden op het aanvangsuur. Alle leden gelieven precies om 7.30 u. aan wezig te zijn, dan kan op tijd begonnen worden. Dit is noodig, aangezien de kachels om 9 u. uitgaan. Zegt het voort. ONTFERM U OVER UW ARME LANDGENOOTEN! WINTERHULP - COLLECTE 27 EN 28 FEBRUARI RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 10 FEBRUARI 1942. HILVERSUM I, 415 d. 7.15 Gramo- foonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 7.55 Gramofoonmuziek 8.00 Politiek v/eekpraatjé (opn.) 8.15 Gramofoonmu ziek 8.20 Ochtendgymnastiek 8.30 B. N. O.: Nieuwsberichten 8.45 Gramo foonmuziek 9.15 Voor de huisvrouw 9.20 Gramofoonmuziek 10.00 Piano voordracht en gramofoonmuziek 10.40 Gramofoonmuziek.11.00 Voor de vrouw 11.20 Ensemble „De Kwintslag" 12.00 Ensemble Joan Lancé 12.40 Almanak 12.45 B. N. O.: Nieuws- en economische berichten 13.00 Boerenland in boek en krant 13.15 Gramofoonmuziek 13.45 Amabile-sextet 14.30 De lichte toets 15.30 Zang met pianobegeleiding en gra- n ofoonmuziek. 16.00 Ziekentroost 16.20 Gramofoonmuziek 16.45 Voor de jeugd 17.00 Gramofoonmuziek 17.15 B N. O.: Nieuws-, economische- en beurs berichten 17.30 Musette-orkest en so liste 18.00 Voor de plattelandsvrouw 18.15 De Romancers 19.00 Actueel half uur 19.30 „Vreugde en Arbeid", geva rieerd programma. Vanaf 20.15 alleen voor dö Radio-Centrales, die over een lijnver binding met de Studio beschikken 20.15 Gramofoonmuziek 20.45 Zang met pia nobegeleiding 21.30 Gramofoonmuziek ■c- 21.45 B. N. O.: Nieuwsberichten 22.00 Gramofoonmuziek 23.0024.00 Dans muziek en zang (gr. pl.). HILVERSUM II, 301,5 M. 7.15—8.00 Zie programma Hilversum I 8.00 Gra mofoonmuziek 8.158.45 Zie program ma Hilversum I 8.45 Gramofoonmuziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramo foonmuziek 10.40 Vroeger en nu 11.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoon muziek 11.45 Gramofoonmuziek 12.00 Ctto Hendriks eh zijn orkest 12.45 B. N. O.: Nieuws- en economische berichten 13.05 De Me'odisten, solist en gramo foonmuziek 14.00 Arnhemsche Orkest- vereeniging en soliste 15.30 Voor de zic-ken 16.00 „Muziek in den Atlanti- schen Oceaan", causerie (met gramofoon muziek) 16.30 Cello en piano 17.05 Gramofoonmuziek 17.15 B. N. O.: Nieuws-, economische- en beursberichten 17.30 Salonorkest 18.15 Boekbespre king 19.30 Gramofoonmuziek 18.45 Cyclus „In een nieuw licht bezien" (voor bereid door de N. S. B 19.00 B. N. O.: Twentsch praatje 19.10 B. N. O.: Nieuws, berichten 19.20 Gramofoonmuziek 19.45 Reportage 2,00 Gramofoonmuziek. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centra les, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken 20:15 Gemengd Om roepkoor, Omroeporkest en solisten (opn.) 21.00 „Vreugde en Arbeid", gevarieerd programma 21.45 B. N. O.: Nieuwsbe richten 22.00 B. N. O.: Toelichting op het weermachtsbericht 22.1022.15 Avond wjjding, GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie Programma: 7.1524.00 Hilversum I 2e Programma: 7.1522.15 Hilversum n 22.15—24.00 D'ütsch Programma. 3e en 4e Programma: 7 0024.00 Duitsch Programma. LAATSTE BERICHTEN JAPANNERS GELAND OP EILAND SINGAPORE. TOKIO, 9 Febr. (Domei.) Het keizerlijk hoofdkwartier maakt bekend: Ondanks het verzet van- den vijand zijn Japansche strijdkrachten erin geslaagd de straat van Johore over te steken en een aanval te openen op de vesting Singapore. De Britsche nieuwsdienst meldt uit Sin gapore, volgens een D. N. B.-bericht uit Stockholm, dat de Japanners een krach tige en onafgebroken versperring van ar tillerie hebben gelegd om hun landing aan de kust van het eiland Singapore mogelijk te maken. Het vuur was bijzonder hevig op Zondag en op den Maandagochtend. De Britsche vooruitgeschoven stellingen en verdedigingslinies waren aan de zware artilleriebeschieting blootgesteld. Het spervuur hield twee uur lang zonder op houden aan en begon Maandagochtenr met groote hevigheid opnieuw. DE LUCHTACTIE DER JAPANNERS TEGEN NED.-INDIë STOCKHOLM, 9 Febr. (D.N.B.) De militaire deskundige van de „Daily Ex press" schrijft, volgens den Britschen Nieuwsdienst, omtrent de Japansche lucht actie tegen Ned.-Indië, dat de Ned.-Indi- sche luchtmacht de vorige week zware ver liezen geleden heeft. De verliezen aan vlieg tuigen in luchtgevechten en op den beganen grond bedragen meer dan honderd. DE JAPANSCHE LUCHTAANVALLEN OP PALEMBANG TOKIO. 9 Febr. (D.N.B.) Het keizer lijke hoofdkwartier maakt bekend, dat de bij de Japansche luchtaanvallen van 7 en 8 Februari op Palembang en andere vyan- delijke steunpunten op Sumatra, in totaal 67 vliegtuigen werden neergeschoten of op den beganen grond vernield. Daarmede is aan de Britsche, respectievelijk aan de Ne- derlandsch-Indische luchtstrijdkrachten een zware slag toegebracht. Bovendien werden bij een luchtaanval op het Birmaansche vliegveld Mingaladon op 7 Februari elf vij andelijke machines vernield. 488e STAATSLOTERIJ vijfde klasse dertiende lijst Trekking van 9 Februari. 1000 Nol 6258, 8285, 11694, 15464, 16102, 16459. 400 No. 7381, 11315, 12346. 200 No. 15780. 100 No. 1985, 5069, 5281, 6052, 107741 11138, 11404, 11923, 13751, 13964 16297, 16515, 16973, 17732, 20502 20544, 20704. PRIJZEN VAN ƒ70. 1090 1102 1111 1255 1262*. 1296 1350 1377 1547 1639 1969 2094 2203 2246 2488 2588 2645 2689 2779 2855 2881 3005 3115 3347 3458 3824 3890 4344 4415 4511 4563 4736 4855 4889 4925 5278 5308 5353 5415 5791 5835 5918 6017 6067 6104 6162 6187 6199 6361 6498 6544 6598 6720 6929 7020 -7374 7413 7529 7545 7568 8017 8044 8183 8216 8232 8235 8242 8575 8622 8655 8738 8811 8942 8949 8953 9044 9196 9207 9284 9325 9486 9488 9626 9823 9850 9949 9993 10216 10226 10291 10340 10342 10382 10446 10511 10656 10800 10S42 10940 10846 11045 11200 11201 11291 11445 11508 11526 11538 11605 11608 11769 11780 12052 12073 12079 12210 12282 12535 12664 12864 12891 12902 12C81 13490 13557 13756 13817 14080 14147 14184 14209 14211 14219 14329 14524 14564 14626 14634 14649 14722 14751 14778 14958, 15119 15138 15205 15209 15271 15363 15398 15455 15457 15527 15544 15628 15718 15754 15788 15811 15839 15848 15925 15933 16087 16340 16464 16509 16579 16591 16606 16613 16664 16767 16797 17341 17502 17717 17905 17942 17969 18080 18129 18212 18337 18377 18546 18653 18658 18711 18853 19027 19029 19068 19238 19255 19271 19410 19417' 19450 19484 19495 19520 10559 19568 19585 19636 19675 19759 19777 19875 20013 20043 20090 20099 20111 20146 20175 20367 20403 20493 20577 20793 20874 21019 21031 21083 21187 21230 21335 21400 21435 21480 21524 21572 21593 21667 21772 21955 NIETEN. 1106 1109 1118 1135 1137 1169 1185 1267 1278, 1279 1352 1371 1404 1423 1486 1536 1556 1650 1657 1724 1739 1775 1821 1841 1867 1881 1909 1955 1983 2002 2016 2075 2104 2202 2225 2228 2234 2299 2339 2347 2348 2370 2418 2424 2455 2489 2511 2537 2557 2560 2596 2637 2643 2694 2697 2758 2768 2787 2817 2818 2833 2872 2887 2944 2956 2990 3004 3010 3092 3121 3124 3162 3171 3243 3265 3365 3399 3401 3406 3410 3416 3450 3491 3501 3508 3510 3517 3533 3556 3562 3573 3581 3639 3651 3676 3678 3687 3697 3699 3705 3762 3803 3831 3839 3881 3883 -3887 3957 3976 3981 3289 4008 4142 4156 4169 4182 4195 4240 4255 4265 4269 4289 42C5 43-5 4348 4354 4438 4463 4481 4523 4551 4555 4587 4602 4675 4720 4766 4768 4788 4790 4856 4879 4896 4898 4901 4921 4931 4935 4938 4957 4965 4982 5008 5010 5025 5050 5060 5070 5080 5163 5208 5394 5418 5421 5422 5445 5448 5458 5460 5462 5467 5514 5538 5551 5577 5578 5589 5590 5597 5528 5644 5738 5750 5774 57 79 5781 5792 5825 5876 5936 5941 5958 5981 5992 6057 6082 6083 6100 6103 6166 6179 6199 6212 6313 6329 6333 6352 6358 6419 6505 6508 6509 6516 6551 6560 6564 6580 6600 6643 6648 66& 6665' 6670 6682 6709 6745 6763 6850 6884 6909 6955 6984 6986 7006 7119 7160 7164 7241 7317 7321 7339 7378 7406 7412 7432 7435 7460 7409 7477 7510 7521 7530 7544 7569 7637 7674 7675 7693 7709 7751 7754 7765 7766 7776 7801 7895 7940 7948 7970 7991 8049 8088 8099 8134 8179 8199 8255 8261 8297 8312 8348 8359 8417 8446 8464 8480 8494 8588 8601 8722 8732 8766 8788 8838 8851 8867 8916 8962 9045 9063 9106 9128 9130 9193 9221 9285 9303 9315 9373 9378 9380 9396 9402 9419 9422 9464 9498 9504 9520 9544 9565 9581 9620 9703 9711 9714 9717 9735 9750 9754 9774 9818 9941 9969 9999 10016 10136 10159 10165 10172 10219 10288 10370 10383 10435 10436 10464 10473 10500 10528 10575 10604 10643 10652 10685 10705 10716 10747 10767 10846 10867 10986 11013 11038 11145 11216 11220 11276 11330 11472 11432 11487 11491 11545 11584 11590 11592 11689 11725 11765 11790 11832 11840 11855 11870 11887 11916 11930 11947 11973 11982 12003 12067 12134 12150 12159 12180 12242 12371 12401 12414 12510 12569 12593 12681 12687 12723 12725 12767 12780 12807 12840 12C54 12856 12870 12875 12907 12914 12915 12924 12959 12999 13016 13022 13069 13102 13147 13199 13232 13273 13293 13319 13346 13360 13378 13388 13417 13437 13467 13493 13548 13553 13669 13685 13694 13717 13731 13776 13777 13827 13832 13946 13975 14017 14040 14060 14112 14158 14212 14218 14226 14241 14262 14298 14323 14350 14359 14392 14400 14403 14455 14482 14488 14505 14510 14518 14519 14552 14567 14591 14598 14623 14632 14G44 14652 14673 14680 14687 14716 14755 14767 14785 14817 14820 14822 14859 14893 14898 14902 14968 15004 15033 15041 150Q3 15089 15121 15158 15204 15245 15333 15348 15404 15413 15539 15569 15570 15658 15717 15732 15851 15877 15901 15942 15943 15949 15990 16000 16003 16017 16038 16181 16200 1G205 16220 16221 16371 16382 16388 16402 16514 16518 16531 16659 16660 16688 16693 16772 16781 16827 16861 16869 16916 16929 16931 169G2 16991 17063 17084 17127 1T277 47303 17338 17348 17368 17383 17392 17400 1J429 17456 17475 17513 17533 17543 17550 17567 17598 17673 17678 17684 17752 17783 17822 17826 17843 17849 17880 17885 17898 17914 17916 17952 18012 18044 18055 18122 18147 18174 18188 18189 18260 18487 18513 18519 18520 18595 18609 18620 18G62 18669 18673 18689 18708 18744 18797 18816 18839 18884 18886 18906 18970 18972 19020 19058 19105 19122 19136 19140 1914T 19152 19161 19217 19244 19245 19279 19299 19313 19356 19374 19534 19546 19555 19562 19576 19606 19607 19614 19615 18688 19706 19725 19739 19743 19771 19790 19808 19874 19842 19851 19855 19860 19898 19983 20001 20038 20039 20049 20076 20078 20087 20107 20156 20179 20223 20234 20238 20261 20279 20285 20317 20380 20481 20495 20514 20551 20594 20599 20615 20638 20666 20G67 20726 20752 20763 20790 20817 20942 20966 20967 20982 21064 21103 21111 21213 21238 21258 21268 21331 21361 21434 21502 21508 21539 21543 21546 21579 21595 21605 21628 21633 21662 21665 21702 21770 21776 21801 21803 21828 21859 21881 21896 2TO56 21959 21976 21987 In de vorige lijst staat: 20333 m. z 20323.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3