DINSDAG 20 JANUARI 1942 OE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 STADSNIEUWS De waardigheid en de eenvoud van het kloosterlijk leven hadden hun stempel ge drukt op de plechtigheden van de uitvaart en begrafenis van de eerw Zuster Maria Mansueta, oud-Overste van het Gesticht der Zusters van Liefde in de Pelikaan straat. Om 9 uur celebreerde de l\oogeerw. heer Deken A. Homülle een plechtige Requiem mis in de kapel van het kloster. De eerw. Zusters zongen de liturgische gezangen zuiver en stichtend. Met- de eerw. Zusters en familie-leden van de overledene waren aanwezig de zeereerw. heeren pastoor R. Smitz O.F.M., rector Fr. Bernefeld, kapelaan Bende, pater P. Peerdeman O.F.M., kapelaan E. Paap, kapelaan G. Geven en kapelaan W. Mulder en leden van Bestuur van het ge sticht en de Parochiale Meisjesscholen. Eenigen tijd na de H. Mis stelden de Zusters zich in de gangen van het Klooster op en, terwijl zij het blijde „In Paradisum" zongen, werd het stoffelijk overschot van de beminde mede-zuster uitgedragen. Met den lijkstoet gingen mede de hoog- eerw. heer Deken en de zeereerw. heeren pastoor Th. Beukers en rector Fr. Berne feld, de eerw. Overste, Zuster Maria Louise en drie andere Zusters, familiele den van de overledene, de geneesheer van het Gesticht dr. P. Niemer, eri de bestuurs leden, die bij de plechtige uitvaart aanwe zig waren geweest. Op het kerkhof verrichtte Deken Ho- mulle de absoute en de begrafenis-plech tigheden. „VADERWEEK". De Vaderweek iri de St. Petrusparochie is gisteravond begonnen en.... pastoor Beukers kan de voldoening hebben, dat zijn activiteit, om voor deze week belang stelling te trekken, door een zeer groot bezoek is beloond geworden. Volgende week is de Vaderweek in de parochie van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph. En in diezelfde week zijn eveneens bij eenkomsten voor gehuwde mannen in de parochie van O. L. Vrouw Onbevlekt Ont vangen. De circulaires daarvoor zijn ver zonden. Wie ten gevolge van een vergis sing geen circulaire mocht hebben ontvan gen, is natuürlijk evenzeer van harte wel kom. GOUDEN DOCTORATEN. 22 Januari a.s. zal het vijftig jaar gele den zijn, dat mr. M. Nauta, advocaat te Utrecht en wonende te Amsterdam, aan de Eeidsche Universiteit tot doctor in de Rechtswetenschap promoveerde. 25 Januari a.s. zal het vijftig jaar gele den zijn, dat mr. B. Pi G. van Diggelën, wo nende te Zwolle aan de Leidsche Univer siteit tot doctor iiv de Rechtswetenschap promoveerde. 29 Januari a.s. zal het vijftig jaar gele den zijn, dat mr. A. W. de Pauly, wonen- de te 's-Gravenhage, aan de Leidsche Uni versiteit tot doctor in de Rechtswetenschap promoveerde. In café-rest. „In den Vergulden Turk" hield de afd. Leiden der N.R.V. gister avond een bijeenkomst, waar de algemeen secretaris der vereeniging, de "heer J. G. Beurs, een voordracht met lichtbeelden hield over bovengenoemd onderwerp. Ondanks de hevige koude, was de belang stelling zeer goed te noemen, waarover de afdelingsvoorzitter, de heer J. v. d. Horst, zijn vreugde en voldoening uitte. Hierna verkreeg de heer Beurs het woord om te vertellen van de Generale 1939 der N.R.V. naar Griekenland met het Joegoslavische'luxe passagiersschip „Kral- juca Marija". De reis van Holland uit ging per trein via Bazel naar Venetië. Daarna ving de bootreis aan naar Split, Santorini, Rhodos, Athene, Korfu, en Dubrovnik. Bij een schitterende collectie foto's gaf de heer Be.urs een levendige beschrijving van de geheele reis en vertelde ook veel met betrekking tot de oude geschiedenis van de verschillende plaatsen, welke be zocht werden. Te omstreeks half elf volgde, na een dankwoord van den voorzitter, sluiting der vergadering. GEVAARLIJK IJS. De politie verzoekt ons te willen waar schuwen voor het gevaarlijke ijs in de Haarlemmertrekvaart. Door het warm wa ter der Lichtfabrieken in de Langegracht wordt het ijs in de naaste omgeving aan gevreten en brokkelt het af of wordt zwak. Aangeraden wordt daarom zich niet op het ijs te begeven van de Haarlemmertrek- vaart tot de Groenoordstraat toe. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 7345. N.V. Leidsche Melkinrichting „de Landbouw", Leiden, Rijnsburgersingel 23. Opheff. fil.: Oegst- geest, Geversstraat 11. 305. NV. Hollandsche Constructiewerk- plaatsen, Leiden, Zoeterwoudscheweg 1. De statuten zijn gewijzigd. 7211. N.V. „Stroomlijn" tot exploitatie van octrooien, Oeestgeest, NassSulaan 15. N. Comm.: J. W. .Wuite, Voorburg. De 27-jarige fabrieksarbeidster L. J. C. is gisteren in de lederwarenfabriek aan de Os- en Paardelaan met beide duimen tus- schen een lederpers bekneld geraakt. Haar werden de nagels van de duimen ge scheurd. Door den E. H. D. werd zij-naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. OMGF.VJNG GEGSTGEEST MAN OP HET IJS DOOR HARTVERLAMMING GETROFFEN. Gisterenavond omstreeks 5 uur, kwam de 61-jarige gepensionneerda» spoorweg ambtenaar Giezen, wonende te Rotterdam, tijdens het schaatsenrijden op den Rijn in de gemeente Oegstgeest, te vallen, waarna hij bleef liggen. De ontboden geneesheer, dr. Leerink uit Rijnsburg, kon slechts den dood constateeren, Vermoedelijk heeft het slachtoffer een hartverlamming gekregen. Schoonrijden. Op de ijsbaan „Poel geest" hield de IJsclub Oegstgeest gister middag een wedstrijd in het schoonrijden voor paren. Deze wedstrijd werd begun stigd door vrij goed \yeer en een mooie baan, waarop de 12 deelnemende paren el kaar de eeretitel moesten betwisten. 1 Na afloop van en wedstrijd reikte de voorzitter, de heer M. J. Swart, met een korte toespraak de prijzen uit. Spr. con stateerde, dat de wedstrijd in het schoon rijden zich in een stijgende belangstelling mag verheugen. Waren er vorig jaar 8 deelnemende paren, nu was dit aantal ge stegen tot 12, hetgeen wel bewijst, dat de propaganda voor de Oegstgeester IJsclub niet zonder succes is gebleven. Ook bracht spr. dank aan de juryleden, die volgens zijn overtuiging jammer genoeg konden eeni- ge deelnemers deze overtuiging niet deelen hun wel lastige taak op strikt eerlijke wijze hadden vervuld, en ging vervolgens over tot het uitreiken van de prijzen. Deze warer als volgt toegewezen: le pr de heer H. C. Hooymans met mevr. Key; 2. de heer C. J. Bakker met mevr. Bakker - v. Zij verden; 3. de heer M. Th. van Noort met mevr. BosBakker; 4. de heer J. v. d. Sleet met mej. M. Bakker. Tenslotts werd nog een extra, prijs toege- ken aan het jongste deelnemende paar, F. Hillebrands met Jacqueline Sloos, resp. 12 en 11, jaar ou^ NOORDWIJK U ¥j-JARIG AMBTSJUBHiEUM BURGE MEESTER v. d. MORTEL. Onder* groote belangstelling l^eft giste ren Burgemeester J. B. V. M. J. van de Mortel zijn 12^-jarig ambtsjubileum her dacht. Te half drie had in de raadszaal een personeelsbijeenkomst plaats, bij welke gelegenheid de jubilaris namens het ge zamenlijke personeel toegesproken werd -oor den heer Veerman en hm 'n fraai uit gevoerde legpenning werd overhandigd. Na deze plechtigheid, had de huldiging plaats namens de burgerij. Als eerste voer de hierbij het woord de loco-burgemeeester -e heer /ogelaan, die in een overzichte lijk betoog de revue liet passeeren al het geen onder het beleid van burgemeester v. i Mortel in deze 12 jaar in Noordwijk tot stand was gekomen, op het gebeied van volkshuisvesting, onderwijs, moderni seering der gemeentebedrijven, aanleg van straten, uitbrendingsplan, vuurtorenplan enz. De badplaats Noordwijk heeft in die jaren een naam verworven tot ver in het buitenland, hetgeen voor een groot ge deelte te danken is aan het beleid van den burgemeester. Moeilijke jaren heeft u mee gemaakt, doch door uw stuurmanskunst het gy de zelfstandigheid van Noordwijk veten te behouden en daarom is er alle reden u dezen dag van harte te feliciteren en dank te zeggen, en den wensch uit te spreken dat God u de kracht moge schen ken nog vele jaren voor Noordwijk te wer- De jubilaris dankte den loco-burgemees ter voor de> gesproken woorden en deed de toezegging, om, naar het voorbeeld van de echte Noordwijkers, die zich ondanks de moeilijke tijden niet te neer te laten druk ken, op den ingeslagen weg voort te gaan en Noordwijk te doen blijven de parel der lage landen. Als voorzitter der commissie uit de burgerij sprak L. graaf van Limburg Sti- rum. Spr. deed dit gaarne omdat zijn fa milie reeds zooveel jaren aan het wel en wee van Noordwijk is verbonden, doch ook persoonlijk heb ik, aldus spr., gaarne op mij .genomen de taak, om u, als burge meestér hulde te brengen voor hetgeen u in de afgeloopen periode voor Noordwijk hebt tot stand gebracht. Door de vele bijdragen welke uit de burgerij waren gekomen, was het mogelijk u' een plastiek, ontworpen duor den kunstenaar Wenckebach aan te bieden, vergezeld van een oorkonde ver vaardigd door de eerw. Zusters. Spr. hoop te dat het den burgemeester en diens ge zin gegeven moge zijn nog vele jaren voor Noordwijk werkzaam te zijn. De jubilaris dankte getroffen voor de groote huldiging uit de burgerij. Een bij zonder accent was het voor hem, dat de ambachtsheer van Noordwijk namens de commissie bij deze gelegenheid het woord heeft willen voeren. Spr. hoopte, dat alle burgers zullen blijven mede.werken om rijn taak te verlichten en het schaapje Noordwijk onder Gods zegen in veilige ha ven te doen landen. Hierna kregen de vele aanwezigen de gelegenheid den jubilaris te complimenteeren terwijl hierna nog vele ingezetenen den jubilieerendenn burge meester kwamen gelukwenschen. RECHTZAKEN VOOR DEN ECONOMISCHEN RECHTER. Tweeduizend gulden boete opgelegd. J. Verheul te Bodegraven had in zijn fabriek puddingpoeder gemaakt en <iit product zonder bonnen in den handel gebracht, hetgeen in strijd was met de dis tributiebepalingen. Daarbij kwam nog, dat de Officier mededeelde, dat verdachte al eerder gewaarschuwd was. Wel voerde verdachte aan, dat hij het niet geweten had, dat hij het niet mocht verkoopen zon der bon en dat hij er juist mee had willen uitscheiden, maar de Officier aanvaardde dit excuus niet en eischte een geldboete van 2000 subs, vier maanden hechtenis met verbeurdverklaring van al het inbeslag genomene. De Economische rechter veroor. deelde verdachte conform dezen eisch. Vleesch zonder bon. N. van Luinen'te Lisse moest zich ver antwoorden, wegens het koopen nvan 50 kg vleesch zonder bon, hetgeen niet mag. De Officier eischte voor dit feit twee maan den gevangenisstraf. De economische rech ter legde deze gevangenisstraf op, beval verdachtes onmiddellijke gevangenne ming en verklaarde het inbeslaggenomen vleesch verbeurd. HAAGSCH GERECHTSHOF. De geheele ochtendzitting van het Hiagsch Gerechtshof werd in beslag ge nomen door de zaak tegen den 38-jarigen J. C. M. te W a s s e n a a r, die door de WINTER. Wij dachten het' pleit reeds te heb ben gewonnen. October, November, en December brachten ons zacht winter weer en ook begin Januari deed het beste hopen. „Wij komen mooi door dezen winter. Veel zorgen en leed worden den noodlijdenden bespaard". Dat waren zoo de opmerkingen van hen, wier dagelijlosche zorgen het Win- terhulpwerk geldt. En nu, sedert-ruim een week, is een felle koude over ons land gekomen. Hoe mooi ook het winterlandschap is, hoe vreugdevol het de harten van dui zenden stemt nu de schaatsen kunnen worden ondergebonden, wij mogen en kunnen niet vergeten dat talrijke ge zinnen in het volk lijden door gebrek aan middelen om deze onwelkome be zoekster, de koude, buiten de deür te houden. Dubbel is het daarom ons aller plicht hen te helpen, opdat zij ijich om ringd gevoelen dodr de zorgen van het geheele volk. Aanstaande Vrijdag en Zaterdag zal Winterhulp de verkeers-collecte hou den, de vierde bus-, huisT en straat collecte van dezen winter. Juist nu het geen pretje is, moeten wij ons een ochtend, een middag, be ter nog een geheelen daglosbreken uit de behagelijke sfeer onzer woning. Nu laten wij de schaatsen voor die da gen rusten, omdat wij eerst onzen eereplicht moeten vervullen- tegenover die ouders en kinderen in ons volk, die het bitter koud hebben. Wij kunnen hen door ons werk, dat gezamenlijk zoo licht te dragen is, veel leed besparen. Meldt u daarom spontaan, als col lectant in de plaats uwer inworpng. Hoe meer handen, des te lichter de ar beid. U kunt dan elkander aflossen en na het vervullen van uw eereplicht de schaatsen met des te grooter vreugde onderbinder* En gij. gevers, maakt het den collectanten gemakkelijk. Helpt hen vlug, wanneer bij u wordt aange beld, of op straat om een offer wordt gevraagd Stopt bij het uitgaan uw of fer in den zijzak of de handtasch, op dat u in de koude geen geld behoeft op te zoeken. Op deze wijze zilllen de bussen spoedig vol zijn en uw daad zal tallooze harten dankbaar stemmen. Den Haag, 20 Januari 1942. Haagüche rechtbank was vrijgesproken van poging tot doodslag, subs, zware mis handeling en meer subs, wegeni mishan deling van den smid P. J. H Deze smid had van zijn patroon opdracht gekregen om een kachel na te gaan zien in het huis van verdachte. Toen hij binnen was viel het hem op, dat de bewoner nogal opgewonden deed. Hij vond het nog vreemder, toen de bewoner een telefoon gesprek voerde in de andere kamer en daarbij den persoon aan de andere zijde van den draad met den dood bedreigde. De smid was dus al niet erg op zijn gemak, toen de bewoner bij hem in de kamer kwam. De bewoner zei vervolgens tegen den sriiid: „kijk eens even in den schoor- s.'een". Gezien het te voren gebeurde voel de de smid daai niets voor, bang als hij v/as, dat hij er dan niet lévend af zou komen. Toen de bewoner zag, dat de smid .rem niet gehoorzaamde had hij er op ge staan, dat de smid zich zou legitimeeren. 'Deze kon zulks niet en daarna had de be woner hem besprongen en hem gestompt en geslagen. De smid, danig in het nauw gebracht, probeerde het \feege lijf te ber gen, maar weer was de bewoner hem op hr-t lichaam gesprongen, had hem op den grond geworpen om daarna zijn keel dicht fe knijpen. Weer wist de smid er ondëruit te komen en thans naar buiten te vluchten. Daarbij stootte hij door een deurruit waardoor zijn polsslagader werd doorge sneden. Dat is in het kort de geschiedenis van het gebeurde, zooals uit de vele getuigen, die gehoord werden, kon worden opge maakt. Een uitgebreid requisitoir. De advocaat-generaal, jhr. mr. van Asch van Wijck, hield daarop een uitvoerig re quisitoir waarbij spr. tot de conclusie kwam dat hier de poging tot doodslag bewezen was. Op het moment dat verdachte den smid op den grond had geworpen en hem bij zijn keel 'greep, was er de wil om te dooden, al was het dan in woede. De smid voelde dan ook het ergste en was op dat moment den dood naby. Dat het ergste niet is gebeurd, is niet te wijten aan ver dachte, maar is te danken aan H. die zich v/ist te redden. Een getuige heeft verklaard dat het onmogelijk was tusschen beiden te Acmen. De wil om opzettelijk een ander ;e dooden is aanwezig geweest en daarme de is de poging tot dood lag bewezen. De groote vraag is nu, wat met verdachte te ooen. Spr. vindt hem een gevaar voor de maatschappij en iemand, die tot alles in staat is. De maatschappij moet beveiligd worden voor verdachte en de vraag is hoe? Verdachte is niet toerekeningsvatbaar verklaard, zoodat hem geen gewone gevan genisstraf moet worden opgelegd. Met ver nietiging van het vonnis van de recht bank eischte spr. ontslag van rechtsver volging, plaatsing in een krankzinnigen gesticht voor den tijd van een jaar en daar- r.a zijn ter beschikking stelling van de ^regeering. De verdediger, mr. Perquin hield daar na een uitvoerig pleidooi, waarin spr. op verschillende gronden on bevestiging van het vonnis van oe rechtbank, vrijspraak, aandrong. Over 14 dagen zal het Hof von nis wijzen. m DE ZAAK TEGEN KAP, VERWEY. Donderdag a.s. zal de rechtzaak tegen den kapitein Verwey, die zich te verant woorden zal hebben voor door hem ge pleegde handelingen tijdens de oorlogsda gen door het Vredésgerechtshof in behan deling worden genomen. In verband met het zedenkwetsende karakter dezer zaak 7al de behandeling met gesloten deuren plaats vinden. LAATSTE BERICHTEN SCHA ATSENRLTDEN TOCHTEN DOOR ZUID-HOLLAND. De Provinciale Zuid-Hollandsche IJs- vereeniging voor het toerisme op de schaats (Z.H.IJ.) organiseert op veler ver zoek Donderdag a.s. nogmaals een viertal merentochten over afstanden van 20 tot 120 K M. Plaatsen van vertrek zijn Leiden, Al phen a, d. Rijn en Uithoorn. Voor Zaterdag a.s. staan op het program ma een aantal molentochten door het Zuid-Hollandsche merendistrict, waarbij eveneens in bovengenoemde plaatsen de start zal plaats vinden. INBRAAK IN EEN JUWELIERSZAAK TE AMSTERDAM. In den afgeloopen nacht zijn inbrekers een juwelierszaak aan de Kal verstraat binnengedrongen. Door een aangrenzend perceel kwamen zij op de daken en ver volgens door een dakraam in den goud- sflrudswinkel. De alarminstallatie stelden zy buiten werking door de geleidingsdra den door te knippen. Gezien al deze voorbereiding moet de buit gering worden genoemd, want hoewel gebleken is, dat zy het geheele pand heb ben doorzocht, werden slechts tien arm banden vermist. De waarde daarvan kon nog niet worden medegedeeld. RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 21 JANUARI. HILVERSUM I, 415.5 M. 7.15 Gra- mofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.20 Ochtend gymnastiek. 8.30 B. N. O.: Nieuwsberich ten. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gramofoonmuziek. 10.00 Orkest Malanda, solist en gramo foonmuziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Gerard Lebon en zijn orkest. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.40 Almanak. 12.50 BNO: Nieuws- en economische be richten. 13.00 Bij den kleinen boer in den Achterhoek. 13.15 Viool, piano en gramofoonmuziek. 13.45 Nederlandsche Orkestmuziek (opn. en gramofoonmuziek). 13.55 Gramofoonmuziek. 14.15 Om roeporkest. 15.00 Voor de vrouw. 15.20 Zang met pianobegeleiding. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Voor de rijpere jeugd. 17.00 Gramofoonmuziek. 17.15 BNO: Nieuws-, economische ,en beursbe richten. 17.30 Nationale jeugdstorm- kwartier. - 17.45 Zang, piano en gra mofoonmuziek. 18.15 Rundertuberculose en volksgezondheid. 18.30 Ramblers. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 Melodie en poëzie. Vanaf 20.15 Alleen voor de Ra dio-Centrales, die_ beschikken over een lijn verbinding met de studio. 20.15 Amuse mentsorkest en gramofoonmuziek. 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 BNO: En- gelsche uitzending: The Dutch achieve ments in the Netherlands Indies" of gra mofoonmuziek. 22.1524.00 Gramofoon muziek. HILVERSUM H, 301.5 M. 7.15—8.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gramofoonmu ziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Or gelconcert (opn.) 10.40 Voordracht. 11.00 Zang met pianobegeleiding. 11.35 Gramofoonmuziek. 12.15 Klaas van Beeck en zijn orkest en soliste. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten. 13.05 Melodisten, soliste en pianosoli. 14.15 Uit Neerlands Gouwen, lezing. 14.35 Omroeporkest en solisten (opn.) 15130 Gramofoonmuziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 BNO: NieuwsJ, economische en beursberichten. 17.30 Het Groote Omroeporkest. 18.00 Gramofoonmuziek. 18.15 Het Groote Omroeporkest en so liste. 19.00 BNO: Brabantsch praatje. 19.10 BNO: Nieuwsberichten. 1-9.20 Om roep-Volkszangkoor met orgelbegeleiding. 19.45 In en om de NSB. (Voorbereid door de N.S.B.) 20.00 Omroep-Symphonie- orkest en solist. (Vanaf 20.15 Alleen voor de Radiocentrales die over een lijnverbin ding met de studio beschikken). 20.45 De zandhoek, een nationaal schandaal. 21.00 Omroep-Symphonie-Orkest. 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 Gramo foonmuziek. 22.1022.15 Avondwijding. GEM, RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie programma: 7.1524.00 Hilversum I. 2e programma: 7.1522.15 Hilversum II 22.1524.00 Duitsch Programma. 3e en 4e programma: 7.0024.00 uur: Duitsch Programma. 488e STAATSLOTERIJ. VUTDE KLASSE TWUEOF. WW Trekking van 20 Januari ƒ25.000 No. 15314. 15.000 No. 12014. 1.000 No. 4291. 200 No. 9987, 11934. 100 No. 1517, 2989, 1S508, 17«èT, 19522, 21316. PRIJZEN VAN 20. 1001 1257 1384 1534 2237 2615 2708 2839 2878 3311 3315 3392 3663 3695 4212 4262 4305 4327 4385 4667 4700 4702 4806 4911 4927 4933 5249 5528 5671 5837 5986 6033 6035 6206 6243 6345 6363 6488 6826 6923 6963 7023 7045 7130 7140 7148 7255 7283 7353 7375 7662 7689 7726 7727 7743 8177 8190 8249 8314 8318 8327 8368 8499 8584 8640 8670 8891 9061 9198 9395 9404 9640 9732 9890 9900 9931 9976 10014 10068 10116 10193 10274 10293 10395 10498 10589 10669 10688 10708 10821 10859 10874 11075 11078 11417 11578 11621 11932 11968 11974 11978 12005 12146 12160 12330 12353 12617 12674 12825 12928 13117 13296 13420 13457 13535 13788 13898 14037 14100 14109 14128 14572 14819 14844 14913 15030 15518 16585 17331 18110 19021 19671 20417 21477 15120 15923 16719 17437 18379 19043 19712 20310 21562 15132 15224 15229 16092 16114 16226 16868 16905 16968 17642 17663 17779 18386 18400 18693 19053 19318 19409 19756 20058 20092 20891 21023 21158 21675 21726 21751 15335 15476 16363 16544 16995 17241 17789 18046 18872 1*8887 19499 19556 20216 20272 21276 21375 Gemeentel. Aankondiging INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR OPENBARE LAGERE SCHOLEN De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden: lo, dat tot het doen inschrijven van leer lingen voor de toelating, met Maart a.s., tot de openbare lagere scholen aan: het Schuttersveld (tijdelijk Maresin- gel 54). de Duivenbodestraat, de Haverstraat, de Paul Krugerstraat, den Zuidsingel, de Medusastraat en de Boommarkt, gelegenheid zal1 worden gegeven aan die scholen tot eirmet 7 Februari e.k., dage lijks gedurende een kwartier vóór den aan vang van de ochtend- en middagschool tijden; 2o. dat bij de inschrijving hpt bewijs van geboorte-inschrijving moet worden ge toond; 3o. dat de kinderen vóór 1 April a.s. den leeftijd van zes jaar moeten hebben be reikt SCHOOL VOOR BUITENGEWOON LAGER ONDERWIJS. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat gelegenheid zal worden gegeven tot het aangeven van leer lingen voor plaatsing op de school voor Buitengewoon L.O. tot en met 31 Januari e.k. op eiken werkdag gedurende een kwartier vóór den aanvang van de och tend- en de middagschooltijden, b^j het Hoofd der School in het schoolgebouw aan de Caeciliastraat 65a; INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE BEWAARSCHOLEN. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat aan de Openbare Bewaarscholen aan de Gortestraat, de Atjehstraat en het Elisabethshof tot en met 7 Februari e.k. gelegenheid be staat tot het doen inschrijven van leerlin gen gedurende een kwartier vóór den aan vang vap. de ochtend- en middagschooltij den. De kinderen moeten op 1 Maart a.s. den leeftijd van 4 jaar hebben bereikt. De Burgemeester, STEVENINCK. De Gemeentesecretaris, VAN STRIJEN. PRIJZENVERORDENING 1942 VLEESCH, VLEESCHWAREN EN SLACHT- AFV ALLEN. In verband met de inwerkingtreding op 1 Januari 1942 van bovengenoemde veror dening, zijn alle prijslijsten van vleesch en vleeschwaren, welke vóór dien datum zijn voorzien van het goedkeuringsstempel der Gemeente Leiden, vervallen. Deze prijslijsten dienen derhalve onverwijld uit de winkels te worden verwijderd. De nieuwe prijslijsten, waarop uiteraard geen hoogere pry zen mogen zijn vermeld, dan is toegestaan in de Pry zen verordening 1942, behoeven niet meer vooraf ter goed keuring aan fyet Gemeentebestuur (Direc teur Openbaar Slachthuis) te worden aan geboden. 3822 De Burgemeester, STEVENINCK. De Gemeentesecretaris VAN STRIJEN. Agenda LEIDEN Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei- apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 17 Januari 20 uur tot Zaterdag 21 Januari 8 uur waargenomen door: de Apotheek v. Driesum, Mare 110, Tel. 20406 en de Zui- der Apotheek, Lammenschans weg 4, Tel. 23553, Te Oegstgeest door de Oegstgcostsche Apotheek, Wilhelminöpark 8, Tel. 26274. BURGERLIJKE 'STAND LEIDEN. G e b o r en; IJsbrand, z. van P. v. d. Krieke en A. Spriensma -t- Maria Cathari- na, d. van H. J. Verliml en H. J. Piket Reinerus Wilhelmus Maria, z. van C. R. v. Velzen en W. Straver Aart Hendrik, z. van P. v. Rootzelaar en A. v. Egmond Cornelia Martina, d. van A. H. Edelaar en J. W. M. Kramer Jacobus Johannes, z. van H. J. J. Labree en A. Pennenburg Cornelis, z. van W. Hartevelt en J. C. v. d. Linden Adriana, d. van J. Rutgers en M. Kou velt Ineke, d. van A. J. Martij n en A. de Feij Albertus Johannes, z. van A. J. Martijn en A. de Feij Cornelis, z. van L. Kleijn en E. Glasbergen Maria Adriana, d. van P. P. pevilee en A. M. V. d. Meer Anna Wilhemina, d. van H. J. Slewe en A. C. J. v. d. Visch Teunis, z. van H. J. Slewe en A. C. J. v. d. Visch. Gehuwd: A. A. v. d Burg jm en J. W. Witte jd. S. S. Que jm. en M. Pijnna- ken jd. Overleden: S. Blansjaar wed. van J. v. Polanen 54 j. F. W. Kouwenberg m. 37 j. Y. Limburg dr. 23 j. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 19 Jan. Veiling. Per 100 kg.: Spruiten '14.4018.00 witloof 2028, per 100 kg.: knolselderie 10; per 100 bos: selderie 7.808.60. z .ROTTERDAM, 20 Jan. Vee. Aange voerd 985 dieren, waaronder 541 runde ren, 40 paarden, 42 veulens, 99 schapen en 173 nuchtere kalveren, 60 graskalveren en 30 bokken. Prijzen per stuk: Melkkoeien 620—510—400, Kalfkoeien ƒ615—510—400, Varekoeien ƒ435325275, Vaarzen 395—305—220, Pinken 300—220—185, Graskalveren f 19014570. Aanvoer graskalveren gering met flauwen handel en onveranderde prijzen. Melk- en kalfkoeien aanvoer klein met stroeven handel ep prijs houdend. Varekoeien aanvoer matig, han del kalm en prijzen als vorige week. Vaar zen en pinken aanvoer gewoon met mati gen handel en onveranderde prijzen.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3