BRAADJUS P.J. VERHOEF Jr.. Leiden ZATERDAG 17 JANUARI 1942 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 TENTOONSTELLING „HET KATHOLIEKE BOEK". De week van het Katholieke boek zal een korte week zijn. Een week van drie dagen, maar voldoende voor iedereen om te zien, noodzakelijkerwijs ee^gedeelte, maar een voornaam gedeelte van onze eigen Katholieke cultuur. Het is goed daar eens kennis van te nemen, eens te zién hoeveel voorname geestesarbeid er door katholieken werd en nog wordt gepres teerd. Een tentoonstelling zal het zijn, die voluit de katholieke gedachte draagt en dit wordt wel sterk gemarkeerd door de verdeeling der tentoonstelling, waarbij van de eeuwig onveranderlijke indeeling nu eens wordt afgeweken voor een geheel nieuwe indeeling, die uitgaat vpn het woord van God. De hoofdstand dezer tentoonstelling zal dan ook zijn gewijd aan het boek der boe ken, den Bijbel, en daaraan zal de geheele verdere expositie zich aansluiten. Voorloopig zullen wij er niet meer van verklappen, maar vaststaat, dat deze ex positie een gebeurtenis zal worden op ka tholiek terrein. De expositie, die artistiek door den kunstschilder Lode Sengers zal worden verzorgd, zal op 1, 2 en 3 Februari worden gehouden in de kleine zaal van de Stads gehoorzaal en staan in het teeken van: „een goed boek, een goed zaad, een goede vrucht". Wij komen nader op deze belangrijke gebeurtenis terug. Onder aanwezigheid van den burgemees- «;r van Leiden, den heer de Ruiter van teveninck, werd in de Burcht te Leiden gisteravond door den heerbancommandant herbanleider J. E. Feenstra op plechtige wijze het commando over den W. A.-ban- Leiden. opgedragen aan den hopman der W. A., J. Kamsteeg. VOLKSIJSBAAN OPEN. Dank zij het aanhoudende vriesweer kon gisteren in den loop van den middag de volksijsbaan op de Zoeterwoudsche Sin gelgracht voor het publiek worden open gesteld. Menigeen maakte er gisteren reeds gebruik van en vanmiddag en mor gén belooft het druk te worden. WONINGBOUWVEREENIGING „ONS BELANG". Volgens het jaarverslag 1941 van de Woninigbouwvereeniiging „Ons Belang" al hier was in het jaar 1941 het aantal va cante woningen zeer „-ring. Door de zeer grcote vTaag naar woningen blijkt tevens, dat er nog groot gebrek aan goede arbei derswoningen is, waarvan de huurprijs in overeenstemming is met het inkomen van het een gezin. Van nieuwbouw kwam door de tijdsomstandigheden niets. Het onderhoud van de huizen was een zeer igroote moeilijkheid voor het bestuur. De stijging der materiaalprijizen en de schaarschte van sommige artikelen maak ten dit vraagstuk nog moeilijker dan het reeds was. Gaarne wil het bestuur, wat oneer aan het interieur der woningen ten koste leggen, doch de middelen daartoe ontbreken. Niettegenstaande de groote (moeilijkheden ondergingen de woningen' in de plannen IV en V een grondige bui tenschildering terwijl plan II een zooge naamde buitenschildering kreeg hoewel de inschrijvingssom hooger was dan in nor male tijden. Met Staatscourant no. 10 zijn verzon den de goedgekeurde gewijzigde Statuten van de Nederlandsche ELectrolasch Maat schappij, gevestigd alhier. Onze stadgenoot, de heer J. J. van Se- venter. is gisteren door de arrondisse mentsrechtbank ,te Den Haag beëedigd als makelaar \in onroerende goedere#, Bioscopen EEN SCHOONZOON TE VEEL. Het schijnt voor te komen, dat een schoonzoon van meening is, dat hij aan één schoonmoeder al veel te veel heeft. En zoo kan ik mij indenken, dat omgekeerdv een schoonmoeder één schoonzoon ook al te veel vindt. Maar zoo ligt de kwestie hier niet. Hier is sprake van een moeder, die één dochter heeft, maar niet minder dan twee schoonzoons. Dat is in elk geval van het goede te veel. Nu kan ieder begrij pen, dat zooiets zich niet voordoet, als er geen ingewikkeldheden aan vooraf gaan, ingewikkeldheden, welke het speciale voorrecht zijn van de filmklucht. Denk u eens in: mama, die in een bad plaats woont, verhuurt kamers en krijgt hoogloopende ruzie met haar huurder. De dochter, die elders woont, vindt den jon genman integendeel zoo aardig, dat zij buiten weten van haar moeder met hem trouwt. Die durft, zou men zeggen. Maar aan den anderen kant durft zij haar moe der toch weer niet te vertellen, dat zij nu juist getrouwd is met den eenigen man, op wien deze dame spin-nijdig is en dus liegt zij er een beetje op los en promoveert voor den schijn een ander tot echtgenoot. Het is geen gebruikelijk en ook geen aan bevelenswaardig procédé, maar het zou te venwezenlijken zijn, als ieder zich stipt hield aan de plgnnen. In een filmverhaal komen er echter altiid menschen te vroeg of te laat en dan ontstaan de dolste situa ties, precies zulke, welke een handig re gisseur noodig heeft om de toeschouwers aan het lachen te krijgen. Det gebeurt in deze film, welke van de week in Trianon draait, dan ook in ruime mate. Het is een vroolijken en oolijke klucht, waar men naar hartelust om lachen kan. In het vóór programma is een .actueele GERBRANDY SPREEKT De gedroste Nederlandsche „minister president" Gerbrandy heeft te Londen een Cvdejaarsavond toespraak gehouden, waarin hij als lichtpunt de enormiteit debuteerde, dat in Rusland zesduizend Duitsche soldaten per dag doodvriezen. Dat iemand, die zich christelijk noemt, ja zelfs gereformeerd is, het doodvriezen van duizenden-dappere kerels (het spreekt van zelf; dat dit een doortrapte leugen is) als een lichtpunt aandient, is teekenend voor de mentaliteit van dezen lafaard, die niet beter wist te doen, dan zijn land en volk op het critieke oogenWik in den steek te laten Het is de mentaliteit van de emigranten- kliek, die reeds zoo vaak bewees, geen be grip te hebben voor wat in het belang is voor onze toekomst, die niet beter weet te doen dan onze koloniën te verkwanselen tn via buitenlandsche zenders ons volk op te hitsen tegen hen, die voor onze belan gen op de bres staan. Het is een mentaliteit, die lijnrecht staat tegenover die van onze dappere mannen aan het Oostfront. Deze dachten er niet aan hun land te verlaten, zij houden geen radio-toespraken op veiligen afstand. Zij slaan zich ook niet op de borst en verkon digen te pas en te onpas dat zij christe nen zijn, maar zij handelen als ware ge- loovigen en echte vaderlanders. Zij trok ken ten strijde tegen de bolsjewisten, te gen de bondgenooten vaji Gerbrandy en consorten. Landgenoóten, er zijn lichtpunten en één er van is het feit, dat duizenden Neder landers hun plicht doen, zooals u dit zal ooen, indien u zich eveneens aanmeldt bij Het Vrijwilligerslegioen „Nederland", Koninginnegracht 22, te 's-Gravenhage. film opgenomen, waarvoor men zich in dezen tijd wel bijzonder interesseeren moet, n.l van het schoonrijdersnaar Maxie en Ernst Baier, die met onnavolgbare zwier over het ijs zweven, met een benifdens- 'waardige gratie en een verbluffende ze kerheid. De fi'rn toont, hoe die zekerheid verkregen is door voortdurende training en nauwgezette zelfcontrole. H. Gelse. Lido WATT EN 1/2 WATT ALS CIRCUS- GASTEN. Dit is geen drama. Het merkwaardige is, dat de meeste circusfilims gruwelijke dra ma's rijn van jaloezie, echtbreuk, gebroken touwen en andere treurige evenementen. Maar als Watt en lA Watt in een circus ko men, kan men dezen onverk wikkel ijken gang van zaken, gelukkig, niet verwachten. Het tweetal wandelt een circus binnen op zoek'naar een baantje; he' circus verhu'st en Pat en Patachon, door een wonderbaar lijk instinct geleid, duiken opnieuw op, terwijl het „paardenspel" in een andere stad zal worden opgevoerd. Nu wil de loop der omstandigheden, dat een der circus-directeuren (Hans Moser) een dochter heeft, dat de dochter een snoezig kind op dezelfde boot reist, waarmede Watt en 14 Watt zich kosteloos laten vervoeren, en dat die boot meert juist en precies in de stad, waar het cir cus is opgeslagen. De doohter heeft een minnaar, en dat is de kleinzoon v*an zijn grootmoeder daar kan niemand iets te genin brengen en deze grootmoeder is de sinds lang gestorvene, maar nog steeds dapper-razende Adèle Sandrock, zooals al tijd gekleed in een uitdragerswinkel, van oude rokken en kanten lorren, en nu wil dezelfde goedertierens loop der omstan digheden, dat de dochter van dien circus directeur komt logeeren bij de grootmoe der van den jongeman, die rij met Watt en Vi Watt op de boot heeft ontmoet. Men ziet, de wolken trekken rich reeds samen, want iedereen, die Adèle Sandrock kent, weet, dat zij filmisch in 't geheel niet gesteld is od circus-directeuren en nog minder op losloopende types als Watt en Vi Watt. Er broeit iets, en de donderbui komt inderdaad tot ontploffing tijdens de circusvoorstelling. En zooals gebruikelijk na donderbuien klaart de lucht en wordt alle misvenstand opgehelderd. Nu zou de ze vertelling niet compleet ziin, als wij vergaten mede te deelen, dat Hans Moser. als circus-directeur een comnagnon had, en die compagnon isLeo Slezak. Zoo dat in deze ééne film dus vijf bekende „komieken" samenspelen: Watt, V Watt, Adèle Sandrodk, Hans Moser en Leo Sle zak. Voor de Dauze heeft het optreden plaats van het „Kindercabaret" terwijl binnen- en buitenlandsche journaals nieuws bren gen uit alle alle oorden. M. Zonderop. Luxor. HUZARENKOORTS Een dolle film, vol komische-avonturen, In „Huzarenkoorts" zien we Leo Slezak, den goedmoedigen, dikbuikigen zanger, die zijn rol steeds in alle finesses weet uit te buiten, zoodat men nimmer genoeg krijgt van zijn spel. Op hem volgt Ida Wüst, de charmant gekleede vrouw, dié de baas in huis is, de mannen kent en de meisjes ook. Dan is daar Ralph Arthur Roberts, die door zijn mimiek de toescho ïwers gevangen weet te houden. Verder zien we in deze film Ma ria Andergast, de temperamentvolle jonge speelster, die nog veel belooft voor de toe komst; tenslotte Hans Holt, Rudolf Platte, e.a. Zoo wordt „Huzarerkoorts" gebracht door een keur van artisten en aangezien de inhoud van de film geestig van opzet is, beleven de bezoekers er slechts het grootste pleizier van. We maken in deze film kennis met Ma ria Andergast als dochter van Leo Slezak en Ida Wüst. Leo Slezak is ambtenaar by een landraad, maar daarnaast ook zanger. Dat hij nagenoeg bankroet is gegaan door dat een door hem gecomooneerde opera mislukte, moet hij nog dikwijls hooren. Zijn dochter is in een instituut, maar haar temperament brengt, haar dikwijls in con flict met de wetten 'van het huis, hetgeen tot gevolg heeft, dat zij de beenen neemt, voornamelijk omdat zij arrest heeft, wan neer er in de landstreek van haar ouders manoeuvres worden gehouden. Die ma noeuvres zijn altijd een pretje en ook nu ontstaat er een hoogst geanimeerde stem ming met de bekende vrijages, waaruit teleurgestelde meisjes te voorschijn komen, als de dienst roept. Niettemin, alles komt natuurlijk op zijn pootjes terecht en deze amusementsfilm doet het daarom nog best. In het voorprogramma uitvoerig nieuws van het oorlogsfront. M. Zonderop. GELUKGEWENSCHT Voor den handel verkrijgbaar bij TEL. 23977 Luxor. HET LEVEN IS NIET ZOO KWAAD. Optimisme is een eigenschap, welke wij in deze dagen even hard noodig hebben als brood en boonen, doch waar het vele menschen aan ontbreekt. Laten degenen, die een tekort aan optimistische vitaminen hebben, zich in Luxor een „vitamine-stoot" doen toedienen in den vorm van de film: „Het leven is zoo kwaad nog niet". Zij zul len er profijt van hebben! Lou Bandy vertolkt in deze film de hoofdrol. Hij staat er als de Hollandsche Maurice Chevalier op de Nieuwe Markt te Amsterdam en zingt er zijn liedjes als standwerker bij den verkoop van zijn scheerzeep. Hij doet het zoo goed, dat hij in een re vue wordt gesleept, waarin hij eerst op treedt als de standwerker en later als Ro- meinsch veldheer, maar' stóhidronken. De verwikkelingen zijn natuurlijk' legio en de liefde speelt hierin een'niet onbe langrijke' rol. Geestig was vooral Lou Ezerman als de sigarénwinkelier en zeer goed Aaf Bou- ber als de moeder van den nieuwbakken revuester. Dat ep in deze film nogal kwistig met jenever en sigaren werd omgespronken, was een attractie apart. En Lou eindigde weer als standwerker, maar vereend, in de liefde. Voor de pauze wordt een programma van rijke afwisseling gedraaid als ouver ture op de vertaoning van deze vroolijKe Nederlandsche film. F. Schneiders. Casino SPEKTAKEL OM JOLANTHE. Er is dezie week alle redien om de bijfilim van Casino m-et een extrp jvoord te ver melden. „Alajxn" is een documentaire over de brandweer, een film vlot van tem po en goed gecomponeerd, die niet alleen op zeer instructieve wijize een beeld geeft van het prachtige materiaal, waarover de brandweer in onze groote steden beschikt, maar ook en vooral gerechtvaardigde be wondering afdwingt voor het kranige werk dat onze brandweermannen verrichten. Dan de hoofdfilm van het zeer uitgebrei de en attractieve programma; een allerge noeglijkste film, die speelt in een of ander onmogelijk klein dorp. 't Is een hopeloos gat volgens den pasbenoemden veldwach ter, maar de nieuwe schoolmeester virtdt er all^s even idyllisch. Samen komen ze er aan en samen rijden ze op een boeren kar hun nieuwe domein binnen, en beiden voelen zich verguld als de miuriek hen in volle glorie komt afhalen. Maar dan blijkt die muziek uitgetrokken te zijn om de der de passagier te verwelkomen en die derde is Jolanthe! Wie Jolanthe is mogen we niet verraden wanj dan is de aardigheid eraf, maar ze is de aanleiding tot veel spek takel, waar ieder bezoeker een allerple zierigst uurtje mee zal beleven. Jolanthe doet je watertanden, Vooral in dezen tijd! G. Boumans. Agenda PAROCHIE O. L. VR. HEMELVAART EN ST. JOZEF. Hét nieuwe jaar zette voor IJl r^\ afd. A uitstekend in, de op- flfcSJ komst was best. Jullie moe- ten alleen 'n minuut éér ko men, dan ben je net op tijd. Dinsdag: M. C. afd. B. Als 't nog vriest, zal de avond licht genoeg zijn voor 'n goe de bezetting. Woensdag: feest van de H. Agnes, een der beide patronessen van onze M. C. Voor alle leden wordt om 8.15 uur 't H. Misoffer opgedragen tot jullie intentie. Weest dus, als 't kan, daarbij tegenwoordig; gaat ze ker die ochtend te communie; bidt je pa- trores om haar voorspraak. Afgebeeld met 'n lammetje op haar arm, leert dat jonge meisje ons, dat 'n jeugdige leeftijd best samen kan gaan met 'n on overwinnelijke zedelijke kracht. In 'n we reld als die van toen, is ze voor ons allen, Congreganisten, 'n bemoedigend voorbeeld. H. Agnes, bidt voor ons. Kath. Actie: Wijk IV' is nu geheel inge schreven.. De twee kernleden van wijk V verwacht ik a.s. Donderdag half 8 aan de pastorie met haar lijsten. W. J. A. MULDER, pr. „Maria garde". Morgen, zooals gewoonlijk om 3 u. tot 4 u. 15 Mag. Sinclair- en Theresiagroep. Niettegenstaande er ijs is, ziin we allen present, hoor. Er wordt gezegd, dat 't ijs nog lang jiiet we-?faat. Maak je dus niet ongerust, dat je club-uur ook net wel eens 't laatste iis-uur kon zijn. Tot Zondag. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen Vereeniging te doen in schrijven. R. IC. Jongemannen vanaf 17 jaar iedere derde Maandag van de maand des avonds te half negen in de Presidentska voor u een feestdag en waarschijnlijk zult gij dezen dag besluiten met een gezellig familiefeestje in huiselijken kring. Velen zullen u komen gelukwenschen en de post zal ongetwijfeld tal van schriftelijke gelj^k- wenschen aan u brengen. Maar u hebt nog één ding vergeten. U hebt nog niet meegedaan aan de verjaar dagsstorting. Wat die verjaardagsstorting is? Wel, stort u even zoo vele dubbeltjes of kwartjes of misschien wel guldens op de girorekening van de Nederlandsche Am bulance (al naar gelang uw beurs het tóe- laat). Gelukgewenscht jarige en denk aan het gironummer 87600 Nederlandsche Ambu- hage. mer van het Gezellenhuis, Rapenburg 52. Heden Zaterdag GEEN bibliotheek Beurtrooster: Heden Zaterdag: G. Bot en P Reizevoort; Zondag: II. Devilee, D. van Sohaik en J. Devilee; Maandag: C. Goddijn en N. van Haarlem; Dinsdag: Alle Com missarissen present; Donderdag: C. v. d. Meel en J. v. d. Post; Zaterdag: G. Bot en P Reizevoort Zondag ia de 2aal geopend van 12.302.30 en van 710 uur, GEEN Bibliotheek van 8.159.45 verplichte bijeenkomst Gezellen Precies 8.15 'uur voortzetting tienkamp biljarten 8.30 uur prijsbiljarten. Hoofdprijs??? om 10 uur wordt de zaal gesloten Maandag: Bijeen komst voor de Gezelleen van 810 uur 8 uur bijeenkomst Dam- en Schaakclub ..De Itenker" 8 uur repetitie Tooneel- club Adolf Kolping" 8 uur Biljart en Tafelterinisclub 8 uur Vergadering Com missarissen afd. Gezellen Dinsdag: Ver plichte bij eenkomst Gezellen, aller opkomst verzocht Woensdag: Sterfdag van onzen onvergetelijken Gezcllenvader G. Kemper man, laten allen die hem gekend en met hem gewerkt hebben hei in hunne gebe den herdenken 8.30 uur Repetitie Mu ziekgezelschap „Franz Schweitzer" Don derdag: Bijeenkomsten van 810 uur 3 uur Biljart-' en Tafeltennisclub r?- Zater dag: Bijeenkomst Gezellen van 810 uur Geen Bibliotheek 8.15 uur Kegelclub ,De Poedelaars". Mededeeling. Gezel len retraitanten, maakt propaganda voor het retraitewerk. Er wordt gespaard, maar moeten er veel meer komen sparen. Bij de huismeetser is er tijdens de bijeenkom sten de gelegenheid voor. Woensdag 28 Januari gezellige avond biljartclub T. E. P. De leden der club, die dezen avond op een of andere manier wenschen op te luis teren, worden verzocht daarvan opgave te doen voor 20 Januari. Tienkamp Winterseizoen 19411942 Verleden week is onder groote belang stelling de 8ste wedstrijd van de tienkamp gespeeld, welke bestond uit kruisjassen. Het koppel J. v. d. PostW. v. d. Post wis ten te zegevieren. A.s. Zondag, 18 Jan., wordt de tienkamp vervolgd met biljarten. "Deze wedstrijd wordt gespeeld in den vorm van een bliksem wedstrijd. De spanning in het algemeen klassement neemt voortdu rend toe. C. de Groot heeft nog de leiding, gevolgd door N. v. d. Krop en C. v, d. Meel. De wedstrijd vangt precies 8.15 uur aan, zoodat de deelnemers verzocht worden op tijd aanwezig te zijn. De datum van den damwedstrijd, welke de. patste van deze tienkamp zal zijn, is vastgesteld op 1 Februari.- SINT ODO-KOORKNAPEN. Zondag half zeven Lof Maandag kwart voor vijf Aspiranten kwart over vijf Cresc. Gr. I Dinsdag kwart over vijf Cresc. Gr. II zes uur Schola Woensdag, half zeven Lof Donderdag /ooals Dinsdag Vrijdag zooals Maandag Zaterdag, half zeven Lof Hallo Boys! We zijn weer begonnen, 't Werd tijd ook, r Nou, en of! Het nieuwe nummer van de Sfcpt Odo-Klok is ook verschenen. Dus, denkt er Maandag en Dinsdag aan, hoor. Alle nummers goed bewaren, want aan hét eind van deze Jaargang komt er een prijsvraag over alle nummers! Voor de ..uderen staat er iets heel bijzonders in! Iets nieuws! Lees maar goed! Dag. hoor! Tot kijks! Kapelaan E. A. M. PAAP. LEIDEN Huisartsen. Qe Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Flu, Hartman, v. Leeuwen, Verbrugge en de Vries. Apotbeken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 17 Januari 20 uur tot Zaterdag 21 Januari 8 uur waargenomen door: de Apotheek v. Driesum, Mare 110, Tel. 20406 en de Zui- der Apotheek, Lammenschansweg 4, Tel. 23558. Te Oegstgeest door de Oegstgee^tsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. OMGEVING OEGSTGEEST Efardrijden voor ledelf van de IJsclub. Gistermiddag is op de ijsbaan in Poelgeest de eerste wedstrijd gehouden, uitgeschre ven door de IJsclub Oegstgeest. Prachtig weer, een prima baan en opgewekte mu ziek werkten mede aan het wejslagen. De voorzitter, de heer M. J. Zwart, sprak zyn groote voldoening uit, aan het einde van den wedstrijd, over de goede prestaties van de rijders. Hij deelde mede, dat de ko mende wedstrijden in snel tempo zullen worden georganiseerd en dat heden de Schoolwedstrijden zullen worden ge houden en reikte hierna de prijzen uit aan: K. v. d. Putten, le prijs, wisselbeker, ge schonken door den heer Sloos en een geldbedrag van 10; H. Scholten, 2e prijs, geldbedrag van 5: J. Binsbergen, 3e prijs, geldbedrag van ƒ2.50. VOOR? HOTEN K. J. M. V. IJs en weder dienende houdt de K.J.M.V. „St. Jan Baptist" a.s. Zondag wederom haar traditioneele ijs tocht De route is nog niet met zekerheid bekend: vermoedelijke plaats van bestem ming: Den Haag. Plaats van vertrek: Dob- bewatering bij den watertoren om 2 uur precies. Aan alle deelnemers wordt beleefd doch dringend verzocht op tijd aanwezig te zijn. Introducé's zijn welkom. Bij de startplaats is gelegenheid voor fietsstal- ling. Gemeentel. Aankondiging Teneinde het vormen van rijen wach tenden te voorkomen, wordt het publiek opgeroepen in alphabetische volgorde der familienamen en wel: Op Maandag 19 Januari a.s. zij wier fa milienaam begint met A, B, C en D. Op Dinsdag 20 Januari a.s. zij wier fa milienaam begint met E, F, G, H, I en J. begint met K, L en M. Op Donderdag 22 Januari a.s. zij wier fa milienaam begint met N, O, P, Q, R en S. Op Vrijjdag 23 Januari a.s. zij wier fa milienaam begint met T. U, V, W, X, IJ, Z. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. Leiden, 17 Januari 1942. 3777 ALGEMEENE GEDRAGSLIJN INGEVOLGE DE WET BETREFFENDE DE BESCHERMING TEGEN LUCHTAANVALLEN. De Burgemeester van Leiden; Gelet op artikel 3, lid 1, en op artikel 12, lid 4, van de Wet betreffende de bescher ming tégen luchtaanvallen, BESLUIT: voor te schrijven de volgende algemeene gedragsregel: Het is aan ouders, voogden en verzor gers van minderjarigen beneden den leef tijd van 14 jaar verboden deze minderja rigen tusschen des namiddags 7 uur en des voormiddags 8 uur in hun woning achter te laten anders dan onder toezicht van een tot dit toezocht bekwamen persoon, ouder dan 18 jaar. De Burgemeester, 3377 STEVENINCK. Leiden, 8 Januari 1942. BRANDSTOFFEN VOOft KAMER VERHUURDERS EN PENSIONHOUDERS. Aan het Distributiekantoor, Breestraat 119 zal met ingang van Dinsdag 20 Januari a.s. gelegenheid bestaan voor kamerver huurders en pensionhouders, die uitsluitend stoken met haarden en kachels en dus niet met centrale verwarming, een formulier MD 121 af te halen, ingevuld terug te be zorgen en daarop voor de maanden Fe- bruarii en Maart in ontvangst te nemen drie bonnen, gemerkt „Brandstoffen, één eenheid", per verhuurd gedeelte, waarin een stookgelegenheid aanwezig is. Onder verhuurd gedeelte wordt ver staan één of meer kamers met stookgele genheid en welke verhuurd zijn aan één persoon of aan een groep van bij elkaar wonende personen. Bij het indienen van het ingevulde for mulier MD 121 is het noodzakelijk, be halve de eigen distributie-stamkaart ook die der huurders over te leggen, Ten behoeve van kostgangers, «die in huiselijk verkeer zijn opgenomen, zullen geen brandstoffen worden verstrekt. Het kantoor is geopend van 912 uur en van .1415 uur. Op Zaterdagmiddag ge sloten. Met nadruk wordt er op gewezen, dat na 5 Februari a.s. geen gelegenheid meer zal bestaan, brandstoffen voor de periode Fe bruariMaart aan te vragen. De Burgemeester van Leiden, 3777 STEVENINCK. Met sipeldjes, fluistercampagnes en. sabotage dient gij ops vaderland niet. Eén goed vaderlander doet zijn plicht in de gelederen van het Vrijwilligers legioen „Nederland", Koninginnegracht 22 te Den Haag. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johannes, z. van, P. J. C. Kapsenberg en F. W. v. d. Stuijt Cor nelia, d. van J. C. v. Dijk en T. v. d. Flier Johanna Elizabeth Cornelia, d. van A M v. d. Kuil en E. M. T. Nipius Anna Geniesje, d. van D. v. d. Haven en G. Oosterling Cornells, z. van J. Zwa nenburg en W. Kuijt Jonas, z. van J. Singeling en E. Stavleu Matthias Jacobus Maria, z. van H. L. Snijders en C. J. F. Stolwijk. Ondertrouwd: J. B. J. Goddijn jm. en E. Roskamp jd. G. Stuvel gesch. 52 j. en A. M. Mooij jd. 32 j. P. A. Graaf- mans jm. 33 j. en E. A. M. v. d. Zand jd. 24 j. Overleden: C. Oelen m. 72 j. H. v. d. Mejj wedn. 60 j. E. C. Marbus dr. 2 mnd. SCHAATSENRIJDEN. DE ELFSTEDENTOCHT OP WOENSDAG A.S. Aan de hand van de binnengekomen rapporten heeft het centraal bestuur van de Elfsteden-vereeni"-:-~ besloten den Elfstedentocht te honden op Donderdag a.s. Moeilijkheden zijn er met de Leeuwar der stadsgrachten en het traject Leeuwar den—-Dokkum, dat in het donker zeer be zwaarlijk-te berijden is. Bij Harlingen als mede in, de provincie zitten nog wel eeni- ge wakken, maar deze zal men wel kun nen afzetten. /?A«*K i'R*WCHSTEN LEIDEN, 17 Jan. Boter. Heden geen aanvoer UTRECHT, 17 Jan. Vee. Totaal aanvoer 1010 stuks vee. w. o. 300 runderen; Prij zen: vaarzen 200390, melkkoeien 310 —540, kalfkoeien 325580, varekoeien 180370 per stuk, handel kalm, onver- snderde prijzen; 100 magere kalveren 80 180 per stuk, handel matig; 85 nuchtere kalveren (niet genoteerd); 155 schrammen 2032, 250 biggen 1220 per stuk 12 —20, handel redelijk, iets duurder, 120 ma gere schapen (niet genoteerd). KATWIJK a. d. RIJN, 17 Jan. Groenten- veiling. Gele kool ƒ5.806.—, Boeren kool 4.806 30, Grdene kool 56.30, Waspeen f 7.10—9.Grove peen f 2.30 2.70, Kroten I ƒ3.90—5.30, idem II ƒ4.10— 5.30, Schorseneeren I f 17-50, idem n ƒ11.30. f

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3