DUITSCHLAND MAANDAG 5 JANUARI 1942 DE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 STADSNIEUWS het boek in het middelpunt der belangstelling. Zijn geschiedenis, de uitgeverij en de ontwikkeling der typografie. Men heeft het juist Zaterdag j.l. in onze courant kunnen lezen: „er is zelden een tijd geweest, waarin zooveel en met zoo veel smaak door het publiek is gelezen als thans". Waar vooral het goede boek, het ont wikkeling brengende boek meer dan ooit in trek is, gaan de gedachten van velen ongetwijfeld verder uit naar het boek zelf. v En men vraagt zich onwillekeurig af hoe de geschiedenis is van het boek, waaraan als één geheel vastzitten de geschiedenis van den boekhandel en de uitgeverij als mede de ontwikkeling der typografie. Het mag dan ook een uitstekende ge dachte genoemd worden van de Neder- landschen Wetenschappelijke Boekhandel N.Vn Breestraat 52 alhier, een tentoonstel ling op dit gebied te organiseeren. In de daartoe uiterst geschikte bovenzaal van het pand is hedenmorgen deze tentoonstel ling geopend. Natuurlijk zal zij in de eer- fte plaats de aandacht hebben van den vak man, of-a.s. vakman, hetzij hij zich in de uitgeverij dan wel in de typografie be vindt, maar daarnaast is er ook voor^ den leek heel veel te leeren, omdat hij een in druk zal kunnen krijgen van het vele inte ressante en grootsche, dat de boekdruk kunst en de typografie hebben weten te bereiken. Maar niet alleen wat de boekdrukkunst heeft voortgebracht, zien we hier in groo- te trekken bijeen. Ook reeds wat daarvoor gemaakt werd, de z.g.. Incunabelen, vra gen de aandacht. Een incunabel óf wiege- druk noemt men die voortbrengselen der drukkunst, welke stammen uit de prille jeugd dier kunst. Voor houtsnede, koper- gravure en boekdruk geldt als zoodanig de periode vóór 1500. ïpe incunabelen, welke men niet zonder moeite voor deze tentoonstelling heeft weten te bemachti gen- zijn een Italiaansche uit Venetië (1478), een Duitsche uit Straatsburg (1495), li een Italiaansche uit Rome (1484) en een Hollandsche uit Gouda. Van de eerste producten der boekdruk kunst zien we hier een merkwaardige uit- gove van de bekende Leidsche drukkers firma Elsevier uit 1600, weike drukkerij baanbrekend werk verrichte door de z.g. miniatuur-uitgaven te beginnen. Daardoor kreeg men voor het eerst een handelbaar boekje in handen. Aanwezig is voorts een exemplaar van de meest beroemde der boekdrukkerijen van de werel(i in de 15e eeuw, van den Vene- tiaanschen geleerdé en boekdruker Al dus Manutius, een klassieke uitgave, die de volkomen harmonie tussdhen letterdruk en verluchting demonstreerde. De oudheidtafel dezer tentoonstelling be vat verder een derden druk van Vondel's Palamedes,-een z.g. Luikjesuitgave (1736). Verder zijn er 16e en 17e eeuwsche uitga- ven met z.g. Wapenonlslagen, een prach tige kleurendruk-uitgave van den Hollan der Overmeer Fischer, die ambtenaar was in Japan en in 1833 deze verfijnde kleu rendruk het licht deed zien. Daarnaast mer ken we op een fraai werk van den Italiaan? schen boekdrukker Bodoni (17401813) Vooral in de 19e eeuw werd de typogra fie slecht verzorgd, totdat er in de laatste jaren eenige verbetering intrad. Een zeld zame uitzondering daarbij is Hoytema's „Vogelboek", dat als het ware den stoot gaf tot omhoog. Daarna werden bekend de Heuvel-pers, de Kunera-pers, de Zilver distel en de Halcyon-pers, welke alle her hare bijdroegen om de typografie en de boekdrukkunst op hooger plan te bren-. gen. En zoo komen we tot den modernen tijd, waarbij de Grafische Scholen, o.a. te Am- sterdam en Utrecht het hare bijdragen om een goede typografische verzorging van het boek te waarborgen. De verschillende letter- en papiersoorten vormen daarbij de belangrijkste bijdragen. Ten slotte krijgen we op deze tentoon stelling eenige indrukken van de typogra fie als kunst en maken we kennis met de vlakdruk of steendruk, de diepdruk, hoog druk en koperdiepdruk met daarnaast de twee vormen van clichédruk: lijncliché en autotypie. Alles bijeen: een merkwaardige exposi tie, welke in breede kringen belangstelling verdient. Veertigjarig zakenjubileum. Zaterdag bestond, zooals wij vorige week hébben gemeld, het accountantskantoor de Tombe, Rapenburg 27, veertig jaar. Deze dag is voor de her.c n de Tombe een feest dag geworden, want, terwijl een bloemen- schat, welke naar gelang de dag vorderde, voor den noodigen luister zorg droeg, stroomde het geiukwenschen binnen. In den middag kwamen talrijken de jubilee- rende firmanten geiukwenschen tijdens de recepties welke van 34.30 uur ten kan tore werd gehouden. zilveren jubileum Zaterdag jl. was het 25 jaar geleden, dat de heer A. Wagemaker, ploegoaas bij de Ned. Spoorwegen en dienst doende op het baanvak LeidenNoordwijkerhout, in dienst trad bij de Ned. Spoorwegen. Vrijdagmiddag werd hij op het bureau van Weg en Werken te Rotterdam, waar onder Lëiden ressorteert, ontvangen, waar de hoofdingenieur H. H. C. W. van der t Veen, in hartelijke bewoordingen hem na- Is mens de directie gelukwenschte en hem het gebruikelijke geschenk onder convert aan bood, benevens een mooi geteekende oor- kon de voor 25 jaar trouwe dienst. Zaterdagmorgen vervoegden zich de heer W. van Duyn, hoofdopzichter van Weg en Werken, en de heer A. A. Wijnnobel ass.- opzichter van Weg en Werken, ten huize van den jubilaris om hem hartelijk geluk te wenschen ook namens het personeel van Leiden. Hierbij werd onder hartelijke be woordingen een geschenk en aan de echtgenoote bloemen aangeboden. DE FIETSENDIEVEN SLAPEN NIET. Gedurende de laatste twee dagen zijn wederom zeven fietsen hier ter stede ont- vreemd. Velen schenen h?t nog steeds de moeite niet waard te achten hun rijwiel op I slot te zetten, hoewel zfj daardoor ook al in I overtreding zijn! Handelsregister k. v. k. W ij zi g i n g e n. Naamlooze Vennoot schap Hotel-Pension Noordzee, Noordwijk a. Zee, Noord Boulevard 8. Uittr. Adj.-dir.: H. van Beelen, Noordwijk a. Zee. N. Adj.- dii.: C. M. van Beelen, Noordwijk a. Zee. Electrische BfandhoutzagerTf firma de Glercq van Lennep, Leiden, Korte Dief- steeg 6a„ hoofdz Haarlem, Dreef 32. Het filiaal te Leiden is opgeheven. Opheffing: Exped. en Autobevrach- tingkantoor „Holland". Voorschoten, Biirg. de Kempenaerstraat 15. TOONEEL. „De blanke Indianen". N.V. Tooneelgroep „Het Masker". Een Oceaanboot nadert de haven van Hamourg. Aan boord bevinden zich een jonge man, Peter Eicken, en een jonge vrouw, Lisa Clgudius, die van een expeai- ,tie-reis naar blanke indianen thuis komen.' Dat wil zeggen, die blanke Indianen heD- ben zij niet kunnen vinden, al beweert prof. Paulsen ook, dat zij wel degelijk be staan, ergens in het oerwoud. Maar of schoon deze twee jonge menschen maan denlang samen in het oerwoud hebben rondgezworven, toch hebben zij, behalve de blanke Indianen, ook elkaa,r niet gevonden. Lisa koestert weliswaar gevoelens van lief de, maar heeft ze nooit uitgesproken. En Peter heeft eenvoudig nooit aan liefde ge dacht. Dr Fiscner, een uitgever, die de reis bekostigd, had graag gezien, dat die twee een paar zouden worden, wat ook wel ge lukt zou zijn, als Claire Fischer een eer ste klas flirt er niet tusschen gezeten had. Nu zat er niets anders op, dan die twee te dwingen, door middel' van een contract, om opnieuw samgn naar di_ blan ke Indianen te gaan zoeken. In het laatste tafereel vinden zij elkander inderdaad, zoo dat het aan gerechtvaardigde twijfel on derhevig is, of zij die blanke indianen van prof. Paulsen wel ooit zullen vinden. Het is een amusant spel, dat Jochem Huth rondom dit gegeveh heeft geschreven. Door de verdeeling in 6 tafereelen heeft het een wat al te gerekt voorkomen gekregen, te meer daar de geroutineerde tooneeliiefheb- ber al spoedig in de gaten heeft, dat ze me kaar heusch wel zullen krijgen, maar de leidende gedachte is toch een frissche, oor spronkelijke vondst. Het Masker zorgde voor een vlotte en opgewekte vertolking met Willy Haak en Han Beutz v. d. Berg als de twee hoofd personen Lisa en Peter; Ko Arnoldi, als de wereldwijze uitgever; Cruys Voorbergh als de lichtelijk getikte professor; Jacqueline Royaards Sandberg als de intrigeerende moeder van Claire, welke laatste werd uit gebeeld door Georgette Reyewsky, en Guus Oster als de ernstige broer van den zorge- loozen Peter. Een prettige en geslaagde vierde abonne- ments-voorstelling. H. Geise. DRIE VRIJGEZELLEN. Zaterdag- en Zondagavond heeft in de Schouwburg een herhaling plaats gehad van hét stuk van Han de Wilde „Drie Vrij gezellen" door het gezelschap Lou Bandy. Wy hebben dit stuk kort geleden reeds vrij uitvoerig besproken, zoodat wij ons daar van nu ontslagen kunnen achten. De Schouwburg was beide avonden goed be zet. Daar het Zaterdagavond de vijftigste voorstelling was, werd tijdens de pauze <2v auteur gehuldigd.. Hij werd toegesproken door Lou Bandy, die hem een krans en een loto van de drie vrijgezellen overhandigde. RADIO-PROGRAMMA dinsdag 6 januari. hilversum i, 415.5 m. 7.15 Gramo- foonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 7.55 Gramofoonmuziek 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Politiek week- praatje (opn.)' 8.30 Gramofoonmuziek 8.35 Ochtendgymnastiek 8.45 Gramo foonmuziek 9.15 Voor de. huisvrouw 9.25 Gramofotfhmuziek 11.00 Voor de vrouw 11.20 Gerard Lebon en zijn or kest 12.00 Het Amabile-Sextet 12.40 Almanak- 12.45 BNO: Nieuws- en econo mische berichten 13.00 Landdag van de Agrarische Jongerenbeweging 13.15 Or gelconcert 13.45 Romancers en soliste 14.30 De Lichte Toets 15.30 Fluit en pia no 16.00 Ziekentroost 16.20 Gramo foonmuziek 16.45 Sport en spel voor de jeugd 17.00 Gramofoonmuziek 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursbe richten 17.30 Orkest Malando en solist 18.00 Voor de vrouw 18.15 Het kleine Omroeporkest 19.00 Actueel halfuur 19.30 Vreugde en arbeid. (Vanaf 20.15 al leen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding meOde Studio beschikken). 20.15 Gramofoonmuziek 20.45 Piano- voordracht 21.30 Gramofoonmuziek 21.45 BNO: Nieuwsberichten 22.00 Er>- gelsche uitzending: Economie News from Holland^>f gramofoonmuziek 22.15 Hon- &aarsche muziek (opn.) 22.45 Amuse mentsorkest en soliste (opn.) 23.30 24.00 Gramofoonmuziek. hilversum n, 301.5 m. 7.15—8.15 Zie Hilversum I 8.15 Gramofoonmuziek -v 8.30—8.45 Zie Hilversum I 8.45 Gra mofoonmuziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.40 Vroeger en nu 11.00 Zangvoordracht 11.30 Gramofoonmuziek 12.00 Salonorkest 12.45 BNO: Nieuws- en economische be richten 13.05 Omroeporkest en solist 14.00 Omroeporkest, solist en gramofoon muziek 15.30 Voor de zieken 16.00 Lezing met muzikale illustraties 16.30 Gramofoonmuziek 16.45 Viool en piano 17.15 BNO: Nieuws-, economische en beursberichten 17.30 Melodisten en so listen 18.15 Causerie: Het Jodenvraag stuk 18.30 Gramofoonmuziek 18.45 Cyclus: „In een nieuw licht bezien" (Voor bereid door de N.S.B.) 19.00- Actueel halfuur 19.30 Frans van Caopelle met zijn Musette-orkest en solist. (194520.00 Reportage). (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbin ding met de Studio beschikken) 20.15 Ensemble De Kwint«la® 21.00 Vreugde en arbeid 21.45.BNO: Nieuwsberichten 22.00 BNO: Toelichting oo het weermachts- bericht 22.10—22.15 Avondwijding. gem. radio distributiebedrijf le Programma: 7.15—24.00 Hilversum I 2e Programma: 7.15—22.15 Hilversum II 22.1524.00 Duitsch Programma. 3e en 4e Programma: 7.0024.00 Duitsch Programma. OMGEVING OEGSTGEEST Foto „L. Crt." Kloosterjubileum. De Eerw. Zuster Eustochia (in de wereld Franclna "'Johanna den Boer) hoopt 6 Ja nuari den dag te herdenken waarop zij 40 jaar geleden is ingetreden als Religieuse Pe. rrtente Recollectine der Onbevl. Ontvan genis van de Congregatie van Roosendaal. Zij heeft daarvan bijna 25 jaar doorge- cracht in l.et klooster te Monster, waar zö.in de school werkzaam is geweest, ter wijl zij tot op heden nog steeds werkzaam is in de school van het klooster te Woerden. RIJNSTREEK MEIJE-ZEGVELÓ brutale inbraak in de r.-k- pastorie. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is men op brutale wijze de R.-K. pastorie te Meije-Zegveld binnengedrongen. Nadat de pastoor zich e^rst te circa half één ter ruste had begeveh, hebben ongewenschte gasten met behulp van een stevige boom tak een gedeelte van de deur de.r bijkeu ken ingedrukt, nadat een poging', om een paneel van een anueren deur aan de ach terzijde der pastorie te verwijderen faalde. In de bijkeuken gekomen, kwam men wederom voor een gesloten deur, die toe gang geeft tot de eigenlijke keuken. Ook hier werd een paneel uitgesneden, waar- ra men in de keuken arriveerde. Na zulke vermoeiende werkzaamheden had het ge zelschap blijkbaar frisschen moed noodig, zoodat men besloot om met een kurken trekker naar de kelder af te dalen, a'.waar wat gegeten en gedronken werd. Voor de terugtocht werden bovendien wat eet- en drinkwaren meegenomen. Na alzoo ter plaatste tevens den inwendigen menseh versterkt te hebben, doorzöcht men de kast in de keuken, doch daar men blijk baar op geld uit was liet men voor werpen als zilveren lepeltjes e'.d. achter. Uit de taschjes der dames werd echter een aanzienlijk bedrag aan geld ontvreemd. Dit bevredigde hen niet, zoodat men zich naar de werkkamer van den pastoor begaf. In dit vertrek werden alle doosjes en kistjes doorsnuffeld en op den vloer gedeponeerd en zelfs door gang en keuken.naar de bij keuken gebracht, om daar te worden on derzocht. Uit het vertrek van pastoor J. v. Kampenhout werd een kistje sigaren, wat tabak, een fraaie actetasch, alsmede onge veer tachtig gulden meegenomen. Na de werkzaamheden verricht te hebben, vertrok men via denzelfden weg, waarlangs men gekemen was. De politie is met een speur hond reeds ter plaatse geweest en stelt thans een uitgebreid onderzoek naar de brutale nachtspoken in. GEMENGDE BERICHTEN HEVIGE GASONTPLOFFING TE EINDHOVEN. Persgastankstation in de lucht gevlogen. Zondagmorgen om kwart over zes wer den de inwoners van Eindhoven gewekt doorhet geluid van een geweldige ont ploffing, die tot ver buiten de stad hoorbaar was en in het centrum van Eindhoven een ware paniek veroorzaakte. Het bleek, dat het in de onmiddellijke nabijheid der stad gelegen gastankstation, dat aan den ver bindingsweg Paradijslaan—Wal in het voormalige waaggebouw was ingericht, en eerste enkele maanden geleden in gebruik was genomen, in de lucht was gevlogen. De persgasinrichting werd van den aardbo- dem weggevaagd en de brokstukken wer den honderden meters in den omtrek weg geslingerd. Aangezien de explosie midden in de dicht bebouwde kom plaats vond, wareh de gevolgen ernstig. Een aan het tankstation grenzende woning, bewoond door het ge zin van Hout, chauffeur van den G. G. D., werd volkomen* vernield en de bewoners werden onder de puinhoopen bedolven. Onmiddellijk na de ontploffing boden de leden van den luchtbeschermingsdienst hulp en zij slaagden er in de leden der fa milie van Hout onder <de puinhoopen van daan te halen, waarna zij naar het St. Jo zefziekenhuis werden vervoerd. Hier bleek, dat geen van hen ernstige verwondingen had opgeloopen. De aan den Wal en de Paradijslaan gelegen woningen werden, op een enkele uitzondering na, alle van de ruiten beroofd, terwijl tot op 2 K.M. af stand verschillende gro'ote etalageruiten waren vernield. Verschillende personen liepen nog lichte verwondingen op' door binnenvliegende glasscherven, doch van ernstige persoplijke ongelukken was won derlijk genoeg geen sprike. De oorzaak van deze explosie moet ge zocht worden in het ontstaan van overdruk in het persgasstation. 36 BONTMANTELS GESTOLEN. Zaterdagrtacht zijn on^enoode bezoekers aan het werk geweest in een bontzaak aan de Keizersgracht te Amsterdam. Hun buit bestond uit 36 bontmantels, tot een geza menlijke waarde van vijf zesduizend er.l- den. Wijl de straatdeur noch de vensters eenig spoor van geweld toonen, vermoedt men, dat de dieven zich hebben laten in sluiten. STRIJDT VOOR EUROPA Twee torpedojagers zwaar beschadigd HOOFDKWARTIER VAN DEN FUERER, 5 Jan. (D. N. B.). Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: In den centralen sector van het Oos telijke front werden weer talrijke vij andelijke aanvallen met succes afgesla gen. In de overige sectoren slechts plaatselijke gevechtsaqtie. Aanvallen van sterke formaties gevechts- en jachtvliegtuigen waren gericht op vijandelijke stellingen en schepen in het gebied van Feodosia (Krim). Vijf groote schepen geraakten na bomtref- fers in brand. Twee torpedojagers en een groot koopvaardijschip werden door voltreffers zwaar beschadigd. In het bestek van de gewapende verkenning tegen Groot-Brittannië vie len gevechtsvliegtuigen overdag ha venwerken en radio-installaties op de Faroer- en de Shetland-eilanden als mede industrieele installaties aan de Oostkust van Engeland met succes aan. Duikbooten brachten op den Atlan- tischen Oceaan, in de Noordelijke IJs zee en in de Middellandsche Zee vier schepen toi zinken, waaronder een groote tankboot. Deze vaartuigen had den een gezamenlijken inhoud van 20.000 brt. Twee andere schepen wer den door torpedotreffers beschadigd. In Noord-Afrika vonden geen ge vechtshandelingen van bcteekenis plaats. Formaties van de Duitsche luchtmacht vielen Britsche vliegvel den, pieren en stellingen luchtdoelge schut bij Benghasi aan en bestookten den kustweg op doeltreffende wijze met -bommen. In luchtgevechten wer den vijf vliegtuigen neergeschoten. Op het eiland Malta werden de luchtaanvallen op Britsche vliegvel den met succes voortgezet. Pogingen van afzonderlijke Britsche bommen werpers, om het Noord-Duitsche kust gebied aan tg vallen, hadden geen suc ces. De 'burgerbevolking had eenige gewonden. LAATSTE BERICHTEN britsche luchtaanvallen. In den loop van Zondagmiddag en -avond j.l. vlogen enkele Britsche toestellen boven ons gebied. Eenige bommen werden neer geworpen. Ze richtten over het hlgeméen. geen noemenswaardige schade aan: slechts een enkel woonhuis werd licht beschadigd. HET ITALIAANSCHE Wi3ERMACHTSBERICHT. ROME, 5 Jan. (Stefani). In zijn weer- machtbericht no. 582 maakt het italiaan sche hoofdkwartier het volgende bekend Uit den sector van Agedabia valt niets bijzonders te vermelden. Hevige actie ven artillerie en luchtmacht tegen onze ver sterkte stellingen van Soljoem. Tijdas luchtgevechten hebben jachtvliegtuigen van de as twee vijandelijke machines neer geschoten. Aanvallen van belangrijke strijdkrachten der Italiaansche en Duitsche luchtmacht op Malta hadden opnieuw een duidelijk zichtbare uitwerking. Er braken groote branden uit en talrijke vijandelijke vlieg tuigen werden vernield of op den beganen grond beschadigd. Tijdens gevechten met vergezellende Duitsche jagers werden twee Hurricanes neergehaald. Engelsche vlieg tuigen hebben zonder eenig gevolg .bom men laten vallen op het Grieksche eiland Salamis. In den afgeloopen nacht heeft de viiand een aanval gedaan on Castelvetrano (Sicilië) en weinig belangrijke schade aan gericht. Acht menschen werden gedood en 15 gewond. Een vijandelijke bommenwer per werd door het luchtdoelgeschut neer gehaald. RECHTZAKEN VOOR DEN ECONOMI5CHEN RECHTER. Hij bofte nog. J. W. Verbaan uit de Haarlem mer- m e e r had een varken clandestien ge slacht en had zich deswege voor den Eco- nomischen rechter te verantwoorden. Hij bekende het feit. De Officier vond, dat ver dachte blij mocht zijn, dat het feit voor Augustus gebeurd was, toen er nog niet zulke zware straffen op stonden. Verdachte bofte dus, want de eisch werd ibans twee maanden gevangenisstraf. Het /onnis werd conform dezen eisch met bevel fot verdachtes onmiddellijke gevangene- in ;ng Twee kazen gekocht. P. W. Westgeest te Wassenaar had twee kazen gekocht zonder de vereischte bonnen natuurlijk. Het werden dure kazen, wart de kazen werden verbeurd verklaard en de boete werd bepaald op 40 subs. 40 dagen. Thee geleverd. J. C. Uitendaal te Hlllegom had 16.5 kg. verkocht aan iemand uit H^emstzde voor 7.per kg. Dat mag natuurlijk niet en de eisch werd dan ook een geldboete van 100 subs, twee maanden hechtenis. Het vonnis werd conform. Zware theedrinkers. Als vervolg van de theezaak diende D. TI. Philippo uit Heemstede zich te verantwoorden, wegens het koopen van de thee. Hij gaf zulks grif toe maar gaf nogal 'n ongelooflijk excuus op u.l. dat ze bij hem tnuis bijna een pond thee per week ge bruikte. Zulks werd natuurlijk niet ge loofd en verdachte maakte er toen maar oen grapje van en verklaarde, dat hij de thee aan zijn vrouw gegeven had en niet wist wat die er precies mee had uitge voerd. Enfin hij kreeg een geldboete van 1 200.subs, vier maanden hechtenis. Aardappelenvervoer. H. ,van Egmond te Rijnsburg had aardappelen vervoerd zonder de vereischte vergunning hetgeen^ hem kwam te staan cp een geldboete van 100 subs. 50 dagen. Gemeentel. Aankondiging NA-UITREIKING VAN KAARTEN - BOEKJES EN BOTER- EN VETKAARTEN In aansluiting op het persbericht d.d. 21 December 1941 wordt bekend gemaakt, dat^ op Wcensdag 7 Januari a.s. alsnog gele genheid zal worden gegeven kaartenhoek jes en boter- en vetkaarten af te halen. t)eze na-uitreiking zal plaats hebben op het uitreikkantoor Stille Rijn. Nr. 3 van 9 u. 30 tot 12 u. 30 en van 13 u. 30 tot 16 U. 30. 3417 Met nadruk wordt er op gewezen, dat dït_ absoluut de laatste gelegenheid Is om in~ het bezit van bovengenoemde kaarten te worden gesteld: na dezen dag zal niet meer worden overgegaan tot uitreiking hiervan. Leiden, 5 Januari 1942. De Burgemeestêr van Leiden, STEVENINCK. OFFERZIN Een echt Nederlandsche eigenschap, be kend tot ver over onze grehzen. Voor een liefdadig doel heeft men nog nimmer ver geefs een beroep op ons volk gedaan. Ambulances voor Abessinië en Finland; deze konden, dank zij de offervaardigheid van tienduizenden landeenooten, veel, hulp bieden en veel* nood lenigen. En de Nederlandsche ambulance voor het Oostfront? Ook deze zal binnenkort ver trekken. Uitstekend uitgerust. Het .wordt de beste ambulance, die ooit uit Nederland naar het front vertrok. Voor het geval, dat u nog geen bijdrage stortte, vermelden wij nog eens het giro nummer 8-7-6-0-0 Nederlandsche Ambulance, Koninginne gracht 22, 's-Gravenhage. 488e STAATSLOTERIJ. VIERDE KLASSE VERSTE LIJST Trekking van 5 Januari 25.000 No. 5651. 2000 No. 3603. 1500 No. 8126. 1000 No. 2532, 5405, 8572, 15237. 400 No. 1911, 10391. 200 No. 10600. 100 No. 6613, 7990, 8287, 8733, 9020 14295, 16210, 17248, 20625, 20889. prijzen van ƒ65. 1029 1038 1060 1062 1097 1114 1151 1160 1189 1197 1200 1202 1212 1284 1336 1340 1358 1396 1481 1488 1501 1525 1573 1634 1641 1647 1669 1689 1731 1744 1751 1846 1853 1863 1898 1943 1968 1979 1981 1994 2038 2060 2065 2071 2101 2113 2114 2127 2151 2279 2293 2354 2359 2376 2390 2407 2495 2507 2509 2576 2623 2757 2762 2778 2811 2879 2907 2033 2955 3008 3024 3064 3103 3118 3150 3155 3159 3242 3279 3320 33G7 34C8 3505 3557 3626 3740 3743 3700 3804 3813 3911 3967 4020 4066 4090 4125 4176 4178 *4181 4201 4281 4307 4347 4348 4352 436» 4373 4377 4387 4491 4539 4603 4608 4620 4673 4690 4733 4767 4781 4791 4804 4338 4803 4905 4919 4928 4946 4956 4985 5007 5063 5108 5136 5152 5200 5201 5215 5246 5295 5382 5397 5472 5504 5513 5543 5572 5632 5670 5672 5678 5690 5720 5734 5786 5951 6020 6076 6090 6098 6154 6168 6178 6267 6284 6321 6355 6378 6382 6406 6423 6440 6497 6513 6519 6583 6591 6656 6676 6727 6743 6772 6786 6791 6825 6837 6861 6873 6876 6879 6898 6928 6992 7003 7075 7080 7086 7140 7177 7222 7227 7229 7235 7244 7262 72G5 7266 7305 7345 7490 7503 7522 7575 7602 7679 7744 7823 7825 7829 7836 7841 7844 7975 7979 7983 8006 8011 8046 8057 8087 8104 8150 8161 8204 8234 8274 8313 8315 8342 8381 8382 8383 8458 8463 8578 8700 8724 8767 8781 •8807 8820 8844 8847 8849 8855 8901 8924 8967 8977 9019 9096 9120 9149 9186 9248 9262 9288 9292 9321 9338 9372 9383 9390 9400 9474 9501 9506 9524 9599 9639 9684 9743 9746 9845 0855 9886 9919 9934 9953 9963 9980 9986 10017 10025 10073 10084 10087 10102 10108 10163 10211 10221 10231 10249 10387 10308 10401 10582 10593 10655 10738 10745 10807 10818 10890 10803 10919 10972 10995 11003 11050 11061 11081 11120 11223 11234 11267 11277 11334 11352 11353 11411 11449 11453 11462 11521 11548 11570 11628 11641" 11665 11678 11682 11701 11747 11794 11842 11851 11893 11926 11928 11931 11945 11975 12013 12023 12109 12121 12139 12171 12221 12236 12253 12289 12428 12445 12454 12481 12488 12538 12552 12560 12561 12576 12582 12616 12618 12657 12694 12716 12726 12774 12796 12815 12828 12872 12878 12898 12934 12968 12369 12970 12985 13028 13052 13076 13087 13144 13152 13181 13189 13196 13211 13255 13266 13231 13308 13314 13350 13353 13354 13384 13386 13440 13479 13494 13514 13561 13574 13577 13582 13601 13612 13618 13624 13625 13G55 13683 13687 13695 13706 13718 13724 13790 13843 13874 13893 13000 13911 13945 13965 13970 13981 13996 13999 14043 14049 14117 14180 14215 14284 14292 14353 14461 14487 14406 14500 14504 14540 14569 14584 14612 14619 14669 14672 14707 14765 14838 14843 14846 14847 14866 14947 15006 15018 15021 15034 15047 15079 15134.15145 15171 15231 15201 15306 15358 15425 15458 15462 15553-15597 15631 15758 15767 15801 15802 15850 15911 15918 15921 15985 -16005 16021 16024 1C029 16040 16086 16112 16186 16242 16250 16253 16274 16234 16291 16312 16318 16323 16345 16355 16484 16489 16501 16561 16602 16638 16650 16656 16673 16675 16818 16S09 16927 16953 17020 17105 17119 17126 17132 17162 17171 17199 17246 17296 17318 17346 17374 17379 17434 17430 17443 17448 17461 17485 17491 17504 17541 17542 17577 17635 17647 17655 17688 17690 17714 17739 17773 17782 17797 17798 17818 17837 17851 17873 17897 17941 17046 17968 17985 18025 18033 18052 18058 18115 18152 18176 18196 18210 18260 18289 18294 18297 18355 18445 18492 18524 18541 18542 18554 18504 18560 18577 18535 18C55 18679 18789 18803 18830 18861 18867 18928 19035 16052 19099 19104 19138 19180 19196 19204 19214 19256 19325 19339 19415 19441 19461 19466 19488 19514 19519 19532 18551 19564 19656 19659 19667 19690 19740 19772 19787 19789 19811 19835 19914 10026 19952 10976 19984 19991 19993 20015 20017 20021 20060 20094 20100 20158 20185 20230 20260 20268 20269 20273 20291 20307 20319 20300 20400 20428 20433 20455 20460 20541 20559 20600 20626 20653 20710 20792 20797 20830 20851 20852 20873 20944 20346 20983 21008 21024 21035 21046 21081 21255 21281 21310 21313 21319 21353 21369 21381 21422 21452 21454 214G1 21471 21404 21500 21506 21523 21548 21570 21672 21686 21701 21727 21769 21781 21849 21853 21875 21943 21958

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3