0 ZATERDAG 3 JANUARI 1942 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Hoofdredacteur I*h- Wllmer, Lelden. Red. Buitenland: Mr. H. Olie. Leiden. Red. Stad en Sport: M. Zonderop. Leiden. Red. Omgeving: L. Roozen. ^eiden. Red. Letteren en Kunst: Fr. Schneider*. Lelden. WEERBERICHT ZONS OP- en ONDERGANG. Zon ondier 5.38 uur Zaterdagavond. Zon op 9.51 irur Zondagochtend. Zon onder 5.39 uur Zondagavond. Zon op 9.50 Maandagochtend. MAANSTANDEN. 3 Januari: De maan komt Zaterdagavond om 6.57 uur op en gaat Zondagvoormiddag om 10.32 uur onder. 4 Januari: De maan komt Zondagavond om 7.58 uur op en gaat Maandagvoormid- tiag om 11.Of uur onder. 5 Januari: De maan komt Maandagavond m 9.03 uur op en gaat Dinsdagvoormiddag om 11.35 uur onder. 6 Januari: De maan komt Dinsdagavond om 10711 uur op en gaat Woensdagmiddag om 12.02 uur onder. 7 Januari: De maan komt Woensdag avond om 11.22 uur op en gaat Donderdag middag om 12.28 üur onder. 9 Januari. De maan komt Vrijdagnacht om 0.34 uur op en gaat Vrijdagmiddag oen 112.53 uur onder. (Laatste kwartier). ONS VASTELAND ONAFHANKELIJK - OOK IN VREDESTIJD. De bekende Duitsche publicist op economisch gebied Josef Wind- schuh ontwerpt in bijgaand arti kel een bijzonder belangwekkend project, dat men een „Europeesch plan voor den landbouw" Jcan noemen. De beschouwing van Windschuh is hierom zoo interes sant,, daar deze eminente deskun dige niet alleen naar mogelijkhe den zoekt om Europa in oorlogs tijd, voor zoover het de voedsel voorziening betreft, onafhankelijk van blokkade-pogingen te maken, doch ook omdat hij daarbij het oog gericht houdt op de enorme voordeelen welke een inter-Euro- peesche landbouwpolitiek in vre destijd kan afwerpen. De Fransche chansonnier Maurice Che valier heeft in zijn program een liedje op genomen, waarvan het refrein luidt: „II faut cultiver" dat men eenigszins vrij zou kunnen vertalen met: men moet op bouwen. Dat is een nieuwe en gewichtige leuze voor Frankrijk. In het oude, agra rische land, dat in de eeuwen welke ach ter ons liggen uit zijn gezegenden bodem zooveel krachten heeft geschept, begint men weder het land en de boeren te ont dekken, die men zoo langen tijd heeft ver waarloosd. Frankrijk weet dat het zich tegen de Britsche blokkade, welke tegen *het gehee- le continent is gericht en die geen onder scheid, maakt tusschen den vijand en den voormaligen vriend, ook moet verdedi gen met een vastbesloten ontwikkeling van zijn landbouw. De Duitsche produc tieslag en de Italiaansche „Battaglia del Grano" dierien het daarbij als voorbeeld. Het komt er thans op aan, de zonden van een liberale economische politiek en voor alles die van een verkeerde handelspoli- tiek, welke met goedkoope invoeren de eigen graanpolitiek te gronde richtte, we der goed te maken. Het gevolg van deze politiek is geweest: verwaarloozing van de Fransche akkers, die hier en daar den vorm aannam van een catastrophe. Meer dan 5 millioen hectaren bebouwbare grond lagen braak. Ingrijpende maatregelen. Intusschen heeft men reeds successen we ten te boeken, die voor groote uitbreiding vatbaar zijn, indien men den goeden eco- nomischen koers weet te houden. Volgens een mededeeling van den Franschen mi nister van Landbouw, is de met graan be bouwde oppervlakte reeds met 1 millioen hectaren toegenomen. Onlangs heeft de re- peering van Vichy een nieuw crediet toe gestaan voor de wederindienststelling van ver1 a'.en hofsteden. Bovendien kan elk stuk grond, dat geschikt is voor den land bouw doch gedurende twee achtereenvol gende jaren niet meer bebouwd is, by pre- fecturak beslissing aan een bekwamen landbouwer worden toevertrouwd. Een volgens een cast plan uitgevoerde „graan-slag" heeft vooral in Frankrijk goe de kans van slagen, indien de noodige voor- zorgsmaaiivgelen zijn getroffen. Hieronder 'moet in de eerste plaats worden verstaan de ter bescuikking-stelling van de werk krachten,' landbouwmachines en een toerei kende hoeveelneid kunstmest, alsmede op de tweede plaats een degelijk uitgewerk te arbeidsmethode en ten derde de vast stelling van vaste, loonende prijzen voor den boerenstand. Een prijs- en marktorde heeft dc Fransche landbouw tot nu toe nooit gekend. Europa breekt de blokkade. Het parool: „H faut cultiver" geldt niet alleen veer Frankiijk, doch v>or geneel Europa, leder land is uit nationaal zoowei als uit Enicpeesch'oogpunt verplicht de Britsche blokkade met eigen krachten af t weit».. Tot deze erkenning is men dan ook reeds in de meeste landen gekomen en men heeft er naar gehandeld; doch thans is het zaak, de pogingen nog te intensiveeren en vol gens vaster omlijnde plannen te wer* gaan. Hierbij doen zich natuurlijk plaatselijke verschillen voor, naar gelang van bodem en klimaat, de behoeften en het prestatie vermogen v. d. landbouw. In Denemarken en Nederland bijvoorbeeld komt niet zoo zeer de intensiveering in aanmerking, als wel aanpassing en hervorming. Zoo zou den in Nederland minder bloembollen moeten worden geteeld en meer groenten. In Zweden heeft men zich ten doel gesteld, meer oliehoudende planten te verbouwen. In andere landen weer wil men zich toe leggen op het verbouwen van meer aard appelen; Voor de vele landen op den Bal* kan is het parool, zonder uitzondering: in tensivering van den landbouw, verbete ring van de toegepaste methoden. Populair uitgedrukt komt dit hierop neer: dieper ploegen en meer mest gebruiken. In Bul garije zijn onlangs verschillende wetten afgekondigd, die ten doel hebben den in- heemschen landbouw op een hooger peil te brengen. De onderstaatssecretaris van het Roemeensche ministerie van Land bouw verklaarde onlangs, dat de Roemeen sche landbouw zich thans niet meer in de breedte kon ontwikkelen men moest in de diepte gaan. Men moest de tegenwoor dige opbrengst van het land met minstens 50 pet. doen toenemen. Door dieper en tweemaal té ploegen en goed te bemesten zou dit gemakkelijk te bereiken zyn. Het vasteland solidair! Alles is natuuruyik niet zoo „gemakke lijk" te bereiken. De volledige ontsluiting van de reserves van het Europeesche vas teland voor de voeding van dit continent beteekent, iooals het „Instituut voor Con- junctuuronderzoek" in zijn laatste uitga ve opmerkt, een taak, die zich over tien tallen jaren zal moeten uitstrekken. Van veel meer belang dan een dergelijke agra risch program, dat tot zoover in de toe komst reikt, zijn natuurlijk in verband met den oorlog de maatregelen die snel kunen bijdragen tot een verhoogde pro ductie van levensmiddelen; en deze moe ten natuurlijk, zoowel in de nationale agra rische poliitek van elk land afzonderlijk, als in het kader van het gemeenschappe lijk continentale, agrarische plan, dat mo gelijk is geworden, den voorrang genie ten. De voorwaarde voor een „continentalen voedselslag" bestaan reeds, of laten zich scheppen. Duitschland heeft overal op het vasteland den oorlogsbrand uitgetrapt. De Balkan is aan de oorlogszone onttrokken en er is vrede gesticht. Dat beteekent, met andere woorden, dat overal de mogelijkheid is geschapen om in een rustige atmosfeer, bevrijd van alle door den oorlog veroor zaakte spanning en opwinding, den arbeid aan te vatten, die vooral in de primitieve re agrarische gebieden noodig is, om tot verhooging van de productie te geraken. De bordjes verhangen. Bij de op het winnen van tijd, econo- sche blokkade en afmattingsoorlog geba seerde verwachtingen van Engeland en zijn helpers, speelt natuuflyk de hoop de hoofdrol, dat Europa zich niet zal kunnen voeden en men bestudeert de Europee sche oogststatistieken alsof het rapporten van den generalen staf waren. Deze hoop is tot dusverre niet vervuld en zal ook niet vervuld worden. De Duitsche tegenblokkade heeft Enge land voor het probleem gesteld, dat het Duitschland had toegedacht; en bij den wedloop der beide blokkaden zijn de voor deelen aair den Duitschen kant. Daarenboven behoeft het continent niet te steunen op de rationalisatie, ofschoon deze, dank zij de genomen maatregelen en de organisatie, tot een afweerwapen is ge worden, welks werkdadigheid door de En gelsehen in den wereldoorlog steeds is on derschat. De Zwitser dr. Albert Oerl zeide onlangs zeer terecht in een lezing over „Blokkade van het vasteland": „Thans we ten wij, door de ervaring in alle landen van het continent, dat men het, ondanks een aanmerkelijk tekort aan graan, jaren lang kan uithouden, wanneer een volk zich slechts eenigermate weet aan te passen aan de voorhanden mogelijkheden. Ook in vredestijd. De rationalisatie vormt slechts een on derdeel van den voedseloorlog; het andere meer actieve deel wordt gevormd door den Europeeschen productieslag, die het zwaard schraagt door den ploeg. De leuze, waar onder in 1934 het Duitsche volk werd aan gespoord, „meer te produceeren en rfiet het product zuiniger om te gaan", wordt thans door alle Europeesche landenbegre pen en toegepast. De continentale produc tieslag leidt tot economische structuurwij zigingen, die van duurzamen aard zullen blijken, waarmede vooral de Vereenigde Staten rekening zullen moeten houden; zij zullen zich steeds meer moeten afwenden van de liberale wereldhandelseconomie. Zoo gaan ook in dat opzicht oorlog en vrede de overwinning van Engeland en het ontstaan van een ander Europa hand in hand. Dit doel is onlangs duidelijk om schreven door staatssecretaris Backe in dp volgende woorden: „De landbouw-econo- mie der Europeesche landen ziet zich niet allen geplaatst voor het door den öorlog geschapen probleem, om Engelands voor nemen, het Europeesche continent uit te .hongeren, te doen mislukken; daarenboyen heeft zij tot taak, haar productie in zoo danige mate te verhoogen. dat zij ook in de verste toekomst de verzorging van haar volkeren met levensmiddelen in den grootst mogelijken omvang uit eigen productie kan ^dekken. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren; Cornelia Antonia Johanna, d. van H Kroeze en J. W. Ravensbergen Marijke Gerarda, d. van G. v. Tol en J. C. Fakkel Sifnon, z. van S. Platteel en E. v. d. Linden Gezina Ada, d. van W. G. Verberg en A. Th. Schrijvers Dirk Jo hannes, z. van D. J. Flaman en J. Franken Christina, d. van H. C. A. Henzen en C. E. Cavé Maria, d. van A. Verweij en E. M. Toren vlied Havèn Hendrik Ynze, z. van H. A. Steenhiiis en J. Veersma Jansje Susanna, d. van C. Kluivers en E. Colpa Arnolda Petronella, d. van J. C. v. Hoof en C. M. Abrahams Jan, z. van J. Otgaar en H. P. Huigen Johanna Ca- tharina. d. van F. A. v. Leeuwen ep H. M. de Roode. Ondertrouwd: C. v. d. Jng jm. 33 j. en A. F. Sibels jd. 31 J. Overleden: B. I. v. Engel zn. 26 j. M. L. S. Massaar wed. van L. Patist 92 J. K. Staring m 68 j. C. Nievaart m. 69 j. J. Colpa hsvr. van J. J. Philippo 34 j. Geldige bonnen voor Voedingsmiddelen Elk der volgende bonnen Geett recht op het koopen vanï 4 Jan. tot en met 10 Jan. 1942 02 A Brood 4 Rant*. Brood of Gebak 9 18 22 18 Rants. 02 B Brood Va Rantsoen 02 A Vleesch 1 Rantsoen Vleesch of VI.waren IV. 2V2 2Vo 2V? Rants. 02 B Vleeach V< Rantsoen J 02 A Aardapp. 1% K.G. Aardappelen i»/, 3V2 5V< 3V2 K.G. 02 B Aardapp. Va K.G. Aardappelen Va Va V2 K.G. 28 Dec. tot en met 24 Tan. 1942 in tijdvak van weken 184 Algemeen 1 KG Sniker 1 1 1 1 K.G. 01,,C of 01 D Res. 50 Gram Cacao 50 50 Gram •tis9 Algemeen 500 Gram Jam 500 500 500 500 Gram 185 t.m. 188 Algemeen 1 Rantsoen Bloem, Brood of Gebak 4 4 4 4 Rants. 02 D-03 D Reserve 250 Gram Rijst V 500 Gram 190 Algemeen 250 Gram Havermout of Peulvr. 250 250 250 250 Gram 191 Algemeen 250 Gram Gort 250 250 250 250 Gram 192 Algemeen 100 Gram Vermicelli of Maizena 100 100 100 100 Gram 179 t.m. 183 Alg. 100 Gram Kaas 500 500 500 500 Gram 01 A t.m. 04 A Melk I 3i/2 Liter Melk 28 14 Liter 01 B t.m. 04 B Melk 1 1V4 Liter Melk - 7 7 L.ter 28 Dec. tot en met 5 Jan. 1942 In tijdvak an 9 dagen 01 Boter 125 Gram Boter 125 250 250 250 Gram 01 Vet 125 Gram Boter met redactie 125 250 250 250 Gr.m Bijzondere rantsoenen 21 Dec. tot en met 31 Jan. 1942 57 Boter 125 Gram Boter 125 250 250 250 Gram 57 Vet 125 Gram Boter met redactie 125 250 250 250 Gram 28 Dec. tot en met 21 Febr. 1942 193 Algemeen 250 Gram Koffiesarrogaat 250 250 250 250 Gram beschikbaar per persoon ln tijdvak van één week GELDlGü BONNEN VOOK DlVcRSE ARilKbLEN Elk der volgende bonnen Geett recht op't koopen 05 t/n Petroleum Petroleum K.F. Brandst 07 H.K. Brandst. H.K. Brandst.2) 12 t/m 20 C.V. Brandst. Ie t/m 4e Per. Brandst. 5e t/m 6e Per. Brandst. 194 Algemeen F Zeep F Toiletzeep L Textiel (mannen) 1 Eenb. Brandstoffen i i 1 Rants. Zeep 75 Gram toiletzeep 80% 50 Gram Scheerzeep 28 Dec. 1911 4 Jan. 1942 Diverse data 1 Jan. 1942 1, Jan. 1942 tot en met 21 Mrt. 1942 14 Febr 1942 31 Jan. 1942 31 Jan. 1942 30 Apr. 1942 31 Jan. 1942 30 Apr. 1942 30 Apr. 1942 31 Jan. 1942 31 Jan. 1942 1 Jan. 1942 30 Apr. 1942 1) Hierop geen Anthraciet verkrijgbaar 2) Hierop uitsluitend Turf verkrijgbaar STADSNIEUWS PAROCHIE O. L. VR. HEMELl VAART EN ST. JOSEPH Vaderweek 25 Jan. 1 Febr. Het Huisgezin, een heiligdom van God. Daarom is er in onze parochiekerk in het afgeloopen jaar een 'Moederweek gehou den; maar daarom ook zal er in deze maand en wel van 25 Jan. tot 1 Febr. een Vaderweek worden georganiseerd, opdat niet alleen de moeders, maar ook de va ders en mannen zoo goed mogelijk weten, wat zij te doen hebben, om hun huisgezin te maken tot eene afstraling van het H. Huisgezin van Nazareth. Bijna geen moeder is achtergebleven, toen voor haar de Moederweek gegeven werd. Met honderden zijn zij opgegaan naar de kerk, om daar nog eens opnieuw zich te latën onderrichten in haar plich ten ten opzichte van echtgenoot en kinde ren. De Moeder weet nu goed haar taak in het huisgezin, maar van niet minder ge wicht is daarin het aandeel van den echt genoot en Vader. Welnu, de Vaderweek zal de mannen helpen, om de schoone taak van het huis gezin, dat in Gods wereldbestuur zoo'n ge wichtige rol speelt, goed te begrijpen, en zal hun tevens alle middelen aan de hand doen, om hun roeping in het leven na te kunnen komen; want ook voor hen luidt het devies: Het Gezin aan Christus, het Huisgezin een Heiligdom van God. Het is van het hoogste gewicht, dat alle gehuwde mannen en zij, die binnen kor ten tijd zich in het huwelijk zullen bege ven, aan de conferenties deelnemen. Deze worden gesteld in de avonduren, zoodat allen gelegenheid hebben, te komen, te meer daar het xn die week lichte maan is. De oefeningen zullen worden gegeven door den Redemptorist Pater Sengers, denzelf den, die ook de Moederweek in onze kerk heeft geleid en die reeds op tal van plaat sen een Vaderweek heeft gegeven. Nadere bijzonderheden zullen te gelegenertijd nog volgen. DEKEN A. HOMULLE. ZILVEREN JUBILEUM Gisteren herdacht de heer W. Hanno den dag, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad bij Publieke Werken, afd. Plantsoendienst Des morgens te elf uur werd.de jubilaris op het kantoor van den directeur van Gem. Werken, den heer Blauw ontvangen. Daar werd hij toegesproken door den heer Wilbrink als wethouder var. Publieke Wer ken. Daarna heeft de heer Blauw als di recteur van Publieke Werken den jubilaris in enkele welgekozen woorden toegespro ken, waarbij hij hem de gebruikelijke en veloppe met inhoud overhandigde, 's Mid dags te 4 uur had de huldiging plaats, door zjjn onmiddellijken chef en collega's. Het schaftlokaal der Gem. Kweekerij was daarvoor op eenvoudige wijze versierd. Temidden van al het plantsoen-personeel werd de heer Hanno eerst toegesproken door den hoofdopzichter van den Plant soendienst. Deze schetste den jubilaris als een harde werker en een goed vakman. Wanneer, aldus spr., in het voorjaar, in den zomer en in het najaar, de plantsoe nen en parken gevuld zijn met planten van verschillende soorten en kleur, dan kun nen wy zeggen: al deze duizenden planten hebben de zorgzame en vakkundige be handeling van den jubilaris, den vasten kweeker, gehad. Vervolgens werd de jubilaris toegespro ken namens het tuinpersoneel door den heer M. Noteboom. Deze schetste den jubi laris als een echt kameraad en subliem vakman. De geheele toespraak werd den ju bilaris in een oorkonde aangeboden. Na mens het gezamenlijk personeel ontving de heer Hanno een mooie salonlamp en zijn vrouw een Azalea. Daarna werd het woord gevoerd door den heer J. Jonker als voorzitter van de afd. Leiden, van de Ned. Maatschappij v. Tuinbouw en Plantkunde. Het is een lofwaardige gewoonte van de Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, aldus spr., om het eere-diplo- ma uit te reiken aan hen, die zich ver dienstelijk hebben gemaakt in den tuin bouw. De jubilaris van vandaag geniet het voorrecht het eere-diploma te mogen ontvangen voor' buitengewone dienstbe- trachting en bijzondere liefde tot het vak. Hierna werd den jubilaris het eere-diplo ma overhandigd, waarbij tevens als be stuursleden aanwezig waren de heeren J. Mater en A. Galjaard. Als laatste van de rij sprekers voerde nog het woord de heer M. Galjaard als oud collega. De jubilaris dankte de verschillende spre kers en het gezamenlijk personeel, voor de hem toegesproken woorden en de mooie cadeaux. De heer Hanno, die den dag verder in den huiseliiken kring doorbracht, mocht van vele zijden blijken van belangstelling ondervinden in den vorm van bloemen en felicitaties. ZILVEREN JUBILEUM. Op Nieuwjaarsdag herdacht de hegr F. Zirkzee den dag, waarop hij voor 25 jaar als melWbezorger in dienst trad bij de fa. F. v. d. Kloot, Lange Diefsteeg alhier. Dien dag reeds had de .jubilaris van een comité uit de klanten, die hij steeds ge trouw bedient, een oorkonde ontvangen, vergezeld van een envelopoe met inhoud. Gistermiddag omstreeks 5 uur werd de Jubilaris aan de zaak gehuldigd. De heer J. H. v. d. Kloot complimenteerde den heer /Zirkzee en wees op zijn goeden staat van dienst, waarfia hij hem de gebruike lijke enveloppe met inhoud ter hand stel de. Van de kinderen ontving de jubilaris een stoffelijk aandenken. De heer F. Hakkaart, de oudste van het personeel, sprak namens het personeel zijn gelukwenschen uit in tegenwoordigheid van vier leden van het personeel, die reeds vroeger hun zilveren jubileum vierden. Ook hij overhandigde een enveloppe met inihoud. In de gemeenten Arnhem en Leiden zal, krachtens besluit van den Secretaris-Gene raal van het Departement van Sociale Za ken, in 1942 een cursus voor de opleiding tot hulpkeurmeesters van vee en vleesch worden gehouden.' NED. SPOORWEGEN. Met ingang van 3 Januari a.s. is dé heer W. van Duyn opzichter lsfce klasse van Weg en Werken bij de Ned. Spoorwegen hlhier, door de directie dier Ned. Spoor wegen benoemd tot hoofdopzichter by de Ned. Spoorwegen alhier. DIEFSTAIr VAN BOTER. Hedenmorgen zyn uit den bak van een bakfiets ten nadeele van den meikihande laar V. aan het Levendaal 25 halve ponden boter, prijsklasse II, ontvreemd. Deze dief stal vond plaats tusschen half negen en negen uur, toen de bakfiets Op het Leven- daal stond. Het slot, waarmee de bak was afgesloten, werd geforceerd. DISTRIBUTIETOEWIJZINGEN ONTVREEMD. Uit den winkel van den beer de B. in- de President Steynstraat zijn een aantal dis- tributietoewij zingen ontvreemd. Daarbij •bevonden zich niet minder dan 250 toe wijzingen voor peulvruchten, veider toe wijzingen voor havermout, vermioelli, ge bak, gort en stroop. Deze diefstal voed gis termorgen plaats uit een niet slotvast ge sloten kistje in den winkeL Agenda Heden, Zaterdag van 89 uur Biblio theek. Beurtrooster: Heden, Zaterdag: G. Bot en "P. Reizevoort; Zondag: D. van Schaik, N. Haarlem en J. Devilée; Maan dag: H. Devilée en J. v. d. Post; Dinsdag: alle commissarisSen present; Donderdag: Th. v. d. Holst en S. v. d. Aar; Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoor.t Zondag: is de zaal geopend van 12.302.30 uur en van 710 uur. Van 12 uur Bibliotheek. Van 8159.45 uur verplichte bijeenkomst voor de gezellen. 8 uur voortzetting Tien kamp. 8.15 uur: Prijsbiljarten, hoofd prijs Om 10 uur wordt de zaanl geslo ten. Maandag: Bijeenkomst voor de ge zellen van 810 uur. 8 uur: bijeenkomst Dam- en Schaakclub De Denkers. 8 uur: repetitie Tooneelclub Adolf Kopling. 8.15 uur: Maandelijksche afrekening zela- teurs en Petrus Liefdewerk. 8 uur: Bil jart- en Taf el tennisclub. Dinsdag: Bij eenkomst voor de gezellen van 810 uur. 8.30 uur: Verplichte vergadering afd. ge zellen, aller opkomst gewenscht. Woens dag: 8 uur: Vergadering Raad van Bestuur. 7.30 uur: Repetitie Muziekgezelschap Frans Schweitzer. Donderdag: Bijeen komst voor de gezellen van 810 uur. - 8 uur Biljart- en Tafeltennisclub. Za terdag: Bijeenkomst voor de gezellen Van 810 uur. 89 uur Bibliotheek. 8 uur Kegelclub „De Poedelaars". Mede- deelingen: Gezellen begint te sparen voor de retraite. Geeft ieder week 15 cents. Des- gewenscht wordt hetook aan huis afge haald. PAR. O. L. VR. HEM. EN ST. JOS. Het burgerlijk jaar is ten einde; 1942 is begonnen. We worden weer een jaartje ouder (de jongeren worden al 15 of 16; de ouderen zeggen: bah!) en we moeten weern graadje wijzer, heiliger en flinker worden. Moei lijkheden zullen er genoeg komen, maar met O. L. Heer en Zijn Moeder als be schermster hopen we gelukkig te worden naar ziel en lichaam. De M. C. zal jullie hierbij helpen. Dinsdag beginnen we met Afd. B om 7 u. Die door de verte of de duisternis niet ver- - hinderd zijn, komen op tijd en zijn eerbie dig. Einde kw. voor 8. Donderdag half 8 in het gymlocaal: zang repetitie. Om kwart over 8 in 't parochie zaaltje: Kernvergadering der K. A. De in tentie, waarvoor de Euch. sectie-leden deze maand bidden, is voor: het behoud van de goede zeden en het godsdienstig leven in onze jeugd naar het voorbeeld van het Goddelijk Kindje. Congreganisten! Dank voor de vele Nieuwjaarswenschen en wederkee.rig Gods Zegen en een Zalig Nieuwjaar. W. J. A. MULDER, Pr. Directeur. MARIA GARDÉ. Op de plaats rust: Zondag geen club om by te komen. Er is ook zoo gezongen en ge leerd den laatsten tijd! Maar nu heb je er pleizier van: je ouders waren voldaan en de leidsters in hun nopjes, 't Liep allemaal ge smeerd onder -n echte stemming, zoodat dit contact een succes is geworden. Met zulk 'n toewijding voor een vlot verloop en zulke voorbeelden, hoe je declameeren moet, is er nog heel wat te bereiken en te ver wachten. We zijn nu al aan 't plannen ma ken voor een volgenden keer. Aan alle leidsters (en stille werkers!) mijn hartelijken dank. Als de meisjes-leden nu trouw blijven, dan kunnen ze door een ontwikkelende in spanning nog vele malen eeh beschavende ontspanning genieten. Hier volgt nog een klein versje, door een der leden keurig voorgedragen: Het sneeuwde wat! Het sneeuwde wat, het waaide wat!.... Een man met een lantaren Kwam uit zjjn huis: wat lichtte dat! Hij ging en stond en wachtte wat v De sneeuw viel in zijn haren. Van Rembrandts schilderij is dat; Het licht scheen in het duister; Maria nam haar teêren schat, Het waaide wat, het sneeuwde wat Het huis was blanke «luister! Het sneeuwde wat, het waaide wat! Zoo'n fijn en vreezend windje. En op een witte ezel zat Het waaide wat, het sneeuwde wat Maria met het Kindje. Meisjes prettige vacantie, Zalig Nieuw jaar en tot in de volgende club. W. J. A. MULDER, Ass. der Kath. Actie.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 2