ZATERDAG 20 DECEMBER 1941 CE LEIDSl'HE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Hoofdredacteur. Ui. Wilmer. Lelden. Red. Buitenland: Mr. H. GeUe. Lelden. Red. Stad en Sport; M. Zonderop. Leiden. Red. Omgeving: L. Roozen. -elden. Red. Letteren en Kunst: Fr. Schneiders. Lelden. WEERBERICHT ZONS QP- en ONDERGANG. Zon onder 5.29 uur Zaterdagavond. Zon op 9.47 uur Zondagmorgen. Zon onder 4.29 uur Zondagavond. Zon op 9.48 uur Maandagmorgen. Tusscben deze tijden moet worden ver duisterd. MA AN STANDEN. 20 December: De maan komt Zaterdag- voormiddags om 31.08 uur op en gaat Za terdagavond om 8.23 uur onder. 21 December: De maan komt Zondagvoor middag 11.49 uur op en gaat Zondagavond om 9.35 uur onder. NIET PRATEN, MAAR DOEN Er is nu lang genoeg, gepraat. Men heeft het er nu lang genoeg over gehad en ieder kan Weten, dat ginds in het Oosten een harde strijd wordt gestreden. Er is nu lang genoeg over gesproken, dat in den winter de hulp aan gewonde strijders dringender dan ooit noodig is. Het praten moet nu in daden omgezet worden. Niet praten, maar doen. Steurt de Nederlandsche hulpexpeditie, die op het strijdtooneel in Rusland haar menschlievende taak gaat verrichten. Stort uw bijdrage, iets meer dan u kunt missen op girorekening 8-7-6-0-0 Nederlandsche Ambulance 's-Gravenh'age. DE STRFJO IN NOORD- AFRIKA HEVIGE GEVECHTEN IN CYRENAICA. In zijn communiqué no. 565 maakt het Italiaansche hoofdkwartier het volgende bekend: Hevige gevechten zijn gaande in 't Oostelijke deel van de Dzjebet in Cy- renaica rondom Derna, waar de vijand met steun van uit Egypte aangekomen nieuwe pantserstrijdkrachtcn zijn druk op de troepen van de as verscherpt, die strijden met een „voorbeeldige vast houdendheid. Aan het front van Bardia en Solloem: Activiteit van de artillerie. Een aanval Van pantserwagens werd afgeslagen. Italiaansche en Duitsche luchtformaties ondernamen met voortreffelijk resultaat bombardementen in duikvlucht op colon nes, die zich op marsoh bevonden. De vij and verloor dertien vliegtuigen. Vier daar van werden neergehaald door onze jagers, zeven door Duitsche jagers en twee door het luchtdoelgeschut. Drie Italiaansche vliegtuigen worden vermist. Duitsche torp&dovliegtuigen hebben op hun beurt een grooten vijandelijken kruiser geraakt, die in brand vloog. Twee van onze torpedovliegtuigen zijn niet op hun steunpunten teruggekeerd. Andere keerden terug met aan boord dooden en gewonden. Als aanvulling op het Italiaansche weermachtsbericht van gisteren wordt er van bevoegde zijde te Rome op gewezen, dat de strijd aan het Lybisohe front zoowel bij de vooruitgeschoven posten als bij de meer achterwaarts liggende stellingen met onverminderde hevigheid en hardnekkig heid wordt voortgezet. Op het -.oogenblik zijn aan het Lybische front hevige gevech ten gaande. De vermelding van Derna in het weermachtsbericht moet niet worden opgevat in den zin van groote territo riale successen der Engelschen. Bij dén bewegingsoorlog in het woestijngebied mag men aan afzonderlijke geografi sche plaatsen geen bijzondere betee- kenis hechten. De vermelding van Bar dia en Solloem toont aan, dat de for maties J;r spil mogendheden den En gelschen opmarsch hevig verzet bieden. STADSNIEUWS SPANJE BLIJFT NON-BELLIGERENT De Spaansche Staatscourant publiceert een decreet betreffende de positie van Spanje ten janzien van aen oorlog in Oost- Azië. Daarin wordt gezegd, dat Spanje evenals in de vorige phase van het con flict zijn positie als niet-oorlogvoerend land blijft innemen. OMGEVING OEGSTGEEST 4e ADVENTS-ZONDAG. Één groote gedachte beheerscht geheel de Advent: Het Woord is vleesch gewor den en heeft onder ons gewoond. Steeds duidelijker komt deze waarheid ons voor den geest te. staan, maar steeds dringender worden ook de eischen, die aan ons wor den gesteld, om het Woord Gods te aan vaarden. In de drie vorige conferenties werd ge sproken over de wijze waarop het Woord Gods tot ons komt, in het gebed, door Zijn Menschwording en in en door de Kerk. Nu wordt ons gevraagd: Zullen wij Hem ook toelaten in ons hart. Hij staat voor de deur, zingt de Liturgie in deze dagen. Zal ook de poort van ons hart opengaan? Dit is de vraag die in de laatste Advents- conferentie zal worden behandeld. De komst van Jezus Christus in ons persoon lijk leven. Als zoodanig is deze conferentie de prak tische conclusie van alle overigen. VOORSCHOTEN Diefstal. Aan het instituut Wullings al hier werd door onbevoegden een voorwiel en banden van een rijwiel, hetwelk in een .rjjwielhok stond, ontvreemd. Tevens wer den aan het instituut teekenborden ver mist. Vijf teekenborden zijn in beslag ge nomen, die zich bevonden in de woning van mej. Z. aliher. Hej onderzoek wordt WINTERHULP ROEPT. STELT VÓÓR KERSTMIS EEN GOEDE DAAD. Nog enkele dagen en het Kerst feest is daar. Hoogtijdagen vragen voorbereiding en' vooral het Kerst feest vraagt om bezinning. Een der middelen daartoe is: wèl te doen aan anderen, aan den even naaste. En er wordt zooveel noodgeleden in deze dagen. Men zie slechts rond om zich! Winterhulp Nederland en Neder landsche VoLksdienst stellen ieder in die gelegenheid een goede daad te ver richten voor het Kerstfeest. Daartoe zal op 22 en 23 December wederom een speldjesverkoop plaats hebben. En bij dezen verkoop zal de school jeugd van 12—16 jaar ditmaal mede ingeschakeld worden. De firma's Vroom cn Dreesmann en Gerzon hebben attractieve etalages (er propaganda van den speldj esver- koop ingericht. Zooals men reeds in onze courant heeft kunmen lezen zij.n ditmaal handgeschilderde houten han gertjes met verschillende motieven er op voer dit doel uitgekozen. Inplaats van een takje hulst drage men dezen keer zulk een WHN-han- gsrtje. Men zal er zelf voldoening van hebben en bovendienmen ver richt er een goéde daad mee, nl. leni ging van den nood - van den even naaste! Het Kinderfeest. Reeds werd gemeld, dat op Zater dag 27 December door de Stichting Winterhulp Nederland in de Stadsge hoorzaal een Kerstfeest zal worden gegeven voor ongeveer 500 kinderen. De deelname aan dit kerstfeest is kosteloos en staat open voor de in deze gemeente wonende kinderen van 7— 14 jaar, die behooren tot gezinnen, welke hulp of ondersteuning aan Win- terhulp hebben verzocht. Het verzoek tot deelname aan dit kerstfeest moet door een der ouders in persoon geschieden op het Plaatse lijk Bureau, Stadhuis, Kamer 27 (in gaing Stadhuisplein) en wel op Maan dag 22 en eventueel op Dinsdag 23 December a.s. tusschen 9.3012 uur v.m. en 1.305 uur n.n. Bij deze aanmelding moet de stam kaart van elk kind, dat aam het feest wil deelnemen, worden medegebracht, terwijl gelijktijdig moet worden inge leverd 1 vleeschibon voor elk kind. Een aardappelbon behoeft niet ingele verd te worden. Voor de vleesohboin is dit no. 49. Men neme hiervan goed note. ST. JOSEPHSGEZELLENVEREENIGING. Retraitanten, nog enkele dagen en we gaan,ter retraite. Laten we deze dagen toch goed besteden. Het geheele jaar wordt er gesproken over training voor voetbal- en biljartsport enz., doch laten wij deze da gen besteden met training voor onze ziel. Laten we de predicates goed volgen en op ons zelf toepassen en deze voortzetten op onze eigen kamer, neergeknield voor het kruisbeeld. En laten we in deze dagen ons goed voorbereiden voor een goede biecht en dan zal het Kerstkindje in ons hart ko men door een waardige H. Communie. DIK TROM. Voorstelling in den Schouwburg. A.s. Vrijdagmiddag 26 Dec. (2e Kersf- dag). zal 't Haagsch Jeugdtooneel nog maals een opvoering geven van het kinder- tooneelstuk naar het meestgelezen kinder boek van C. Joh. Kieviet. Wie kent niet Dik Trom en zijn kornui ten Jan Vos, Piet van Driel en Bruin Boon? Zij zullen thans in levende lijve ten too- neele verschijnen en u doen brullen om de dol-komische avonturen met Flipsen, de veldwachter, Mulder, de vrek, Wip, de barbier, blinde Nelly, de schoolmeester, de heks, de aap enz. Ditmaal is ons verzocht er speciaal op te wijzen, dat deze opvoering geen filmver- tooning of poppenkast is, doch een optre den van een 1ste klas gezelschap, waaraan 20 medewerkenden verbonden zijn. „Het BIECHTGEHEIM. 2en Kerstdag in de Schouwburg. A.s. Vrijdagavond 26 Dec. (2en Kerst dag) zal „Willem Goossens' Volkstooneel" op veler aanvraag nog slechts één enkele opvoering geven van het diep-ontroeren- de tooneelstuk „Het Biechtgeheim" in den Leidsche Schouwburg. Het Biechtgeheim behandelt de vreeeclijke strijd van een geestelijke, wiens broer onschuldig ter dood wordt gebiacht, .terwijl hij uit de Biecht den waren schuldige kentMoet hij spreken? Moet een onschuldige ster ven? Overal te lande en ook in Leiden werd dit stuk voor uitverkochte zalen ge speeld en wij twijfelen niet of het zal ook ditmaal niet aan belangstelling ontbreken. De hoofdrollen worden wederom gespeeld d Willem Goossens als Pater Karl en Roosje Kohier als „de blinde moeder". Bij Stcrt. no. 247 zijn gevoegd de akten der gewijzigde statuten dei* N.V. Ned. Drukkerijbedrijf alhier. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de Donderdag in de rubriek Rechtzaken ver melde J. J. Staats, die wegens smokkelen werd veroordeeld, niet is de heer J. J. Staats, Nieuwe Beestenmarkt 3, Leiden. NONCHALANTE MENSCHEN. Dat er neg altijd heel nonchalante men- schen zijn. die daardoor geld en goed kwijt raken, moge hét volgende leeren: Een Leiusch student had in e?n winkel in de Mors^hstraat iets gekocht. Hij stak zijn porternonnaie, na t'e hebben betaald, buiten zijn broekzak. Later bemerkte hij de vermissing De portemonanie bevatte 40.Gelukkig bleek een bezoekster, die de porternonnaie gevonden had, haar ge=_ deponeerd te hebben!. Een inwoner van Soest whs in een winkel op de Haarlemmerstraat alhier ge weest. Eerst toen hij in zijn woonplaats te ruggekeerd was, kw?m hij tot de minder aangename ontdekking, dat hij zijn porte feuille kwijt was en in deze portefeuille bevond zich een bedrag van niet minder dan 1680! Zijn eerste werk was natuurlijk den Leidschen winkelier op te bellen en deze kon den verliezer melden, dat de zoo kostbare portefeuille gevonden was. Er zijn gelukkig nog eerlijke menschen ook.v Minder eerlijken blijven er echter ook steeds en het zijn voornamelijk wel de rij- wieldievei). Wekelijks verdwijnen er op het oogenblik hier ter stede omstreeks veertig rijwielen. En dat zijn voornamelijk onbe heerde fietsen, die niet met een slot zijn gesloten. Dit op zichzelf is ook reeds sedert twee weken verboden. Zoo nu en dan wor den wel rijwielen teruggevonden, doch dan zijn zij ontdaan van banden en andere waardevolle onderdeelen. Bioscopen ANNY EN ANNY. Een comedie van grootschen opzet is de film „Arnny en Anny'*tf welke deze wéék in het Luxortheater wordt gegeven. An- ny Oqdra speelt hier de rol van een jonge dame, die een dubbelgangster heeft in de persoon van een echte dame, die wegens verboden vliegerij tot veertien dagen ge vangenisstraf wordt veroordeeld. Een ha- rer vrienden doet moeite om haar dubbel gangster voor deze straf te doen opdraaien, waarvoor haar een behoorlijke belooning in uitzicht wordt gesteld. Aanvankelijk wil de vliegen ierster ër niet van weten, omdat zij geen gelijke naast zich erkennen wil, maar als de gerechtsdienaars komen om haar te halen, laat zij toch maar haar dubbelgangster medenemen. De verloofde van de echte lady hoewel aanvankelijk niet zoo getroffen door de haar opgelegde straf is toch getrr 'fen door haar tra nen, dde de dubbelgangster bij het binnen treden der gevangenis stoi.ie, en hij zocht haar op, waardoor de situatie natuurlijk weer ingewikkelder wordt, want hij weet niets van de yerwisseling. De situatie wordt nog moeilijker, wanneer de „gevan gene" een avond verlof krijgt om een weldadigheidsfeest op te luisteren door haar sohaatskunst. Dit verlof moet echter dienen cm de ecfyte kunstenares vrijuit te kunnen deen gaan, maar de „gevangene" sluit haar op en gaqt zelf naar het feest, waar zij heelemaal geen kunstrijderes zijnde een belachelijk figuur gemaakt zou hebben, indien haar optreden niet tot algemeene hilariteit aanleiding zou heb ben gegeven. En als de echte verbolgen kunstenares komt opdagen, wordt het een knokpartij tusschen beiden, die tenslotte hiermee eindigt, dat dé kunstenares uit de gratie van het puibliek is en tenslotte haar straf zelf moet uitzitten. Arnny On dra en Adolf Wohlbruok maken van deze firn een kostelijke comedie, die bovendien door schitterende ensceneering de moeite van het aanzien rijkelijk waard is. In het voorprogramma bont allerlei van binnen- en buitenlaild met de herdenking van het tienjarig bestaan der N.S.B. en een film over den Arbeidsdienst. M. Zonderop. Casino DAT KOMT ERVAN. Er is in het geheele, dolle vérloop van deze film eigenlijk niets gebeurd, wat het daglicht niet kan velen, en toch is het alles bij elkaar genomen een lichtzjnnig geval letje. Dat komt ervan, wanneer een dokter geroepen wordt bij een revue-ster, Rita Ri- velli, en al spoedig in de gaten heeft, dat Rita even gezond is als de aapjes, die haar misnoegen hebben opgewekt. De zieke Rita en de dokter gaan tenminste vroolijk sou- peeren, en daarna fuiven alles in eer en deugd, want de dokter is getrouwd. Als verzachtende omstandigheid kan echter worden aangevoerd, dat Rita en de dokter oude kennissen waren en het ontizaglijk leuk vonden elkaar weer eens terug te zien. Men kan het echter de vrouw van den dokter niet kwalijk nemen, dat zij het on- schqldig uitstapje van haar man met boo ze vermoedens lardeerde en dus hevig in haar wiek geschoten was. Op dat moment', als de echtelijke ruzie dreigt los te barsten, komt een tweede man opdagenen met diens verschijnen begint de film plotseling dol te worden. Rita, de dokter, dé vreem deling, de doktersvrouw en de huisknecht (Theo Lingen) worden door elkaar gehus seld en weten op z'n laatst zelf niet meer, hoe een eenvoudige gebeurtenis zoo ver schrikkelijk in de knoop kan geraken. En fin zij hebben er stiekem zelf plezier in, en het publiek eveneens minder stie kem trouwens, want er is onbedaarlijk ge lachen. Het aardige van deze nogal beden kelijke film is, dat èn de film èn Rita ten slotte blijken onschuldig en degelijk te zijn. Hetgeen de vroolijke Rita in aller sympathie doet groeien en aan de film een echt genoegelijk en normaal einde geeft. Het publiek heeft zich, behalve met deze film, ook uitbundig geamuseerd met het amusement van 25 jaar geleden, een stom me film uit den'eersten tijd van de^ bios coop („De vrouw met de zenuwtrek") en bovendien genoten van de ouverture op .Orpheus in de ónder wereld", uitgevoerd door het Berlijnsch Philharmoniseh orkest. L. Roozen. Trionon LIEFDE INCOGNITO De film „Liefde Incognito", speelt zich af in een periode, waarin de stewardessen op de diverse luchtlijnen in Europa, zich verdienstelijk maakten door do diverse passagiers in alles behulpzaam te zijn. Jen ny Jugo is in deze film stewardess op de luchtlijn Berlijn—Milaan en zij verstaat haar vak opperbest. Zij weet de «passagiers, waarvan vooral het mannelijk gedeelte zeer nieuwsgierig is, steeds op de juiste wijze van antwoord te dienen. Een beetje meer moeite heeft zij op zekeren dag met een jongeman, die incognito reist, doch in wer kelijkheid Prins Louis Alexander is. Zulks is haar natuurljk niet bekend en de moeite die hij doet om een meer vertrouwelijk praatje met haar aan te knoopen wil niet lukken. In Zürich heeft hij meer succes, nadat hij haar op toevallige wijze ontmoet en zij besluiten den avond samen door te brengen. Den volgenden morgen reist de prins verdei naar Milaan en hij tracht de kennismaking verder voort te zetten. De prins moet na aankomst in Milaan zijn plichten weer waarnemer, en spoedig daar op wordt zijn verloving bekent gemaakt met een prinses. Hij is echter de stewar dess niet vergeten en zoekt haar op. Zij besluiten samen de vacantie door te bren gen en de prins verdwijnt spoorloos voor ziin familie en brengt eenigen tüd in zor- gelooze vroolijkheid door. Hun genoegen wordt op zekeren dag gestoord door het bezoeken van een bioscoop, waar de prins in ren journaal voorkomt. De stewardess herkent hem direct en zij begrijpt, dat zij niet langer bij hem kan blijven en keert weer terug naar haar werkkring. De prins kan echtert niet besluiten de tradities van de familie "voort te zetten door een prinses te huwen en doet na diverse scènes met de rilie afstand van zijn rechten. Hij zoekt stewardess weer op en zij vertrekken naar Londen, waar hun huwelijk wordt voltrokken. Het is een alleraardigste en vroolijke film, waarin vooral het spel van de char mante Jenny Jugo bijzonder opvalt. Het voor-programma is deze week bij zonder uitgebreid en bevat, behalve het gebruikelijke nieuws, nog diverse korte films, o.a. een natuurfilm „Langs steile wanden". C. de Heiden. Lido. EIN BALLNACHT IN PALOMA Deze zeer onschuldige operette uit het land der fantasie, zal zeker velen een aan- genamen avond bezorgen, door de moeit zang, muziek en dans, doch vooral door het geestige spel van Heinz Ruhman als com ponist en Theo Lingen als impfessario van den grooten zanger Torelli (Lois Graveu- re). Het geheel speelt zich af in het hertog dom Paloma, waar hertoglr. Loduvica (Ca milla Horn) de scepter zwaait, omdac de eenige mannelijke troonopvolger, prins An tonio, onvindbaar was. In een geheime ministerraad wordt door den president mededeeling gedaan, dat na vele nasporingen de verdwenen prins was teruggevonden en als beroemd zanger op trad onder pseudoniem van Torelli en een parig werd daar besloten den prins de kroon aan te bieden en de hertogin te dwingen af te treden. Dit laatste besluit was ge makkelijker genomen, dan uitgevoerd, want deze hertogin liet zich niet overbluf fen door het ministerie. Toch zetten de mi nisters hun plan door en weten Torelli te bewegen naar Paloma te komen, nadat eenige vermakelijke scènes zich hadden af gespeeld met Cortes (Heinz Ruhmann) en Flint (Theo Lingen). Een der voorwaar den, waarop Cortes toestemde Torelli als adjudant van Zijne Hoogheid te vergezel len, was deze, dat hij in geen geval paard behoefde te rijden. Nadat dfe prins plech tig was geinstalleerd, werd juist dit paard rijden aanleiding van vele dol-vermake- lijke situaties, want" als den volgenden morgen de geheele hofhouding van den prins hem komt afhalen voor een rit door de stad, moet Cortes ook opstijgen en het paard „Meibokje" uit de stallen van de hertogin, volgt niet de stoet, doch voert Cortes naar het verblijf van de hertogin, waar hij op een komische manier kennis maakt met de hertogin en haar vriendin Mania. Zonder dat hij weet met wie hij te doen heeft, noodigt hij de dames voor het hofbal uit. Hor deze dames ondanks hun gevangenschap toch op dit hofbal kwamen, is vermakelijk om te zien, doch nog koddi- ger is, welke dolle situaties ontstaan door hun verschijning en de strijdlust welke zij hierbij aan den dag leggen. De oplossing van dit vermakelijke stuk willen wij niet verklappen, doch overlaten aan den toe schouwer. Het slot is echter, dat de oude hertogin (Adele Sandrock) het hertogdom van Paloma maar moet besturen. L. v. d. Meer. Rex BURGERLIJKE STAND TRAUMMUSIK. Gelieven kibbelen wel eens en meestal om een kleinigheid. Gevolg: pruilerijen, booze woorden en tot slot een klinkende verzoening. Maar ernstiger is de verwijde ring, die er groeit tusschen de twee jon gelui, pas afgestudeerd van de buizek- school, als haar stem opgemerkt wordt door den directeur van het Milaneesche Scola, terwijl, zijn eerste groote oeuvre, de opera Pénélope, door denzelfden opper- machtigen directeur, wordt geweigerd. In korten tijd maakt zip een schitterende car rière, viert triomphen samen met Benja- mino Gigli, van alle kanten toegejuicht, één groot succes. Toch blijft zij trouw aan den man. van haar liefde, al tracht ook iedereen haar gedachten van den „misluk ten" componist af te leiden. Hij zoekt in een vlaag van moedeloosheid een goedkoop succes in de revue, compo neert de eene schlager na de andere en is ir. één slag rijk. Zoozeer vergooit hij zijn kunstenaarsschap, dat-hij zijn mooiste ope ramotief omwerkt tot een jazzdreun. En terwijl hij meent dat zijn jeugdliefde hem verraden heeft, wordt door haar onver moeid zwoegen eindelijk zijn opera aange nomen en met haar in de titelrol met groot «uccc? opgevoerd. Dan vindt hij niet al leen haar, maar ook zijn roeping terug. Een film vol muziek, klasiek en jazz, in schrille tegenstelling. De muziek van Pe ter Kreuder en Benjamino Gigli met zijn prachtige geluid geven aan Traummusik een neel apart cachet. G. Boumans. Agenda. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S GEZELLENVEREENIGING. Heden Zaterdag van 8—9 uur Biblio theek. Beur trooster: Heden Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort; Zondag: H. Devilée, N. Haarlem en S. v. d. Aar; Maandag: C. v. d. Meel en P. Reizevoort; Dinsdag: ver valt; Donderdag: D. v. Schalk en J. v. d. Post; Vrijdag: C. Godddjn en A. Koper; Zaterdag: G. Bot en D. v. Schalk. Zon dag: is de zaal geopend van 12.302.30 en van 7—10 uur. Van 1—2 uur Bibliotheek. Van 8.15—9.45 uur Verplichte bijeenkomst voor de gezellen. 8 uur voortzetting Tien kamp; 8.30 uur Prijsbiljarten; hoofdprijs? Om 10 uur wordt de zaal gesloten. Maandag: Bijeenkomst voor de giezellen van 8—10 uur. 8 uur Biljart- en Tafelten- LEIDEN. Geboren: Andreas Hendrik z. v. A. v. d. Mey en C. M. Slootjes. Antonius Ma ria z. van J. C. v. Hameren en A. M. Snij ders. Cornelia d. van P. Sierat en C. v. Eijgen. Joh an es z. v. J. Neuteboom en J. Kuijt. Cornelia Johanes z. v. G. v. d. Berg en M C. Koeleman. Geertruida d. v. J. Mark en C. M. de Jongh. Harry z. v. W. Oranje en E. M. J. Nobel. Overleden: A. L. E. Ubbelohde vr. 71 j E. E. Peter hsvr. van: J. v. Koope ren 61 j. D. J. den Os m. 74 j. nisclub. 8 uur Bijeenkomst Dam- en Schaakclub „De Denkers" 8 uur Repetitie Tooneelclufo Adolf Kolping. Dinsdag: 8.15 uur Verplichte, vergadering afd. Ge huwde gezellen. Volle maan. Voor de ge zellen is de zaal gesloten. Woensdag: 7.30 uur Repetitie Muziekgezelschap Frans Schweitzer. Donderdag: Eerste Kerst dag sluiting' van de noveen van den H. Cle mens voor de ratraiitanfen. Bijeenkomst voor de gezellen van 12.302.30 uur en van 710 uur. 8.15 uur Prijsbiljarten, hoofdprijs?? De leden die ter retraite gaan, moeten 's middags om 5.30 uur in de zaal aanwezig zijn. Vrijdag: Tweede Kerst dag. Heden 26 December 1751 werd de H. Clemens te Tassowitz in Mora vie geboren, patroon der Retraiteclub. Bijeenkomst voor die gezellen van 12.302.30 uur en van 710 uur. Zaterdag: L. eenkomst voor de gezellen van 810 uur; 89 uur Biblio theek. 8 uur Kegelclub „De Poedel aars". O. L. VR. HEMELVAART EN ST. JOZEF. Eerst moet ik even schrijven over het keurige werk, dat de Congreganisten deze week ge leverd hebben. Van de 160 jon geren waren er bij de gezam. H. Comm. 40 afwezig. Gezien de duisternis om half 8 's morgens, is dat heel goed. Maar krijgen we van die 40 de kaarten neg terug? 't Is afgesproken, 't wordt anders te duur, en dan zouden de Raadsleden je na je verzuim nog achterna moeten loopen ook! Dus gauw ermee naar de brievenbus van de pastorie. De M.C. Dinsdagavond was uitstekend beter, de Gulden Mis ook. Als er 'n wil is, dan is voor de grooteren de weg wel te vinden, letterlijk en figuurlijk. En nu Dinsdag de jongerenIk ?al 't afwachten, maar kan of mag jë niet, stuur even 'n berichtje, behalve zij, die 't me in het begin van den winter al lieten weten; da~t is natuurlijk genoteerd. Zoo nadert het Kerstfeest; de Heer is reeds nabij, zingen we in de liturgie. Meisjes, blijft met je gedachten iederen dag eventjes bij 't komend geboortefeest; maakt de toegang tot je ziel vrij en open, zuivert je van smetten en fouten, laat over de duisternis van dezen armen tijd 't volle licht der kerstvreugde schijnen en weest rijk door een waardige H. Communie met het Kerstkindje in je hart. „Mariagarde". We houden ons aan de afspraak. Precies drie uur zijn alle leden van de Mariagar de, zonder uitzondering in 't clubhuis aan de Anna Paulownastraat Niemand loopt dus verkeerd. Ook de zanggroep is paraat, hè. Voor de 2e Kerstdag spreken we mor gen samen verder af. Tot Zondag dus! SINT ODO KOORKNAPEN Zondag: half zeven Lof voor geheele Schola zorgt om kwart vóór vijf op het geen repetitie voor de Cresc. Gr. Om zes uur: Schola! Donderdag, eerste Kerst dag: N a t h t m i s, vijf uur; de geheele Schola zorogt om kwart vóór vijf op het koor aanwezig" te zijn voor het zingen van Kerstliederen. Hoogmis geheele Schola zingt! PlechtigLof, geheele Schola aan wezig. Vrijdag, tweede Kerstdag: Hoog mis, geheele Schola. Verder niets. Za terdag: half zeven Lof. Boys! De opleidingsgroepen zijn de va cantie ingegaan zoolang de vacantie vah de school duurt. De Schola blijft actief voor zoover noodig is. Zondag 28 Dec. desmid dags om half twee zingt de Schola in de Stadsgehoorzaal voor den Kerstmiddag der kinderen. Maar eerst moeten de Kerstda gen in de kerk fijn verloopen! Zorgt er voor, boys, dat je je beste pootje vooruit zet! Hallo!-Tot kijks! Kapelaan E. A. M. PAAP. LEIDEN Zondag, Residentie-Orkest, solist Jan Dah- men, Stadsgehoorzaal, 2.30 uur. Maandag, „Een kwartier voor God", Hartebrugkerk, van 1.30 tot 1.45, geleid "door Pastoor W. de Leeuw. Huisartsen. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: van Alphen, v. d. Hoeven, v. Bockel, Kors, Renaud en Simons. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordtwaargenomen door: Zaterdag 20 December 20 tot Woensdag 24 December 8 uur door de Apotheek „Tot IIulp der*Menschheid" Hooigracht 48, Tel. 21060 en de Doeza-ApotheeKi Doezastraat 31, Tel 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 19 Dec. Groentenveiling. Witte kool 3.40, roode kool 4.245.30, savoye kool f 5.20', groene kool 4.645.80 boerenkool 45.80, prei 4.107.50, kro ten gek. 11.20, uien f 3.90—4.40, peen 2.50—7.80, spruiten f 13.60—17, andijvie 6—15, sla f 10, nero f 11—17, witloof 2025, ales per 100 K.G.; sala.de 4.80 6, knolselderie f 5—8, per 100 stuks; pie terselie 3.90—5.90, radijs f 6.10, selderie 1.804.60, per 100 bos. Boter. Heden geen aanvoer. KATWIJK a. d. RIJN, 19 Dec. Groenten- veiling. Waspeen 5.807.80, Rapen ƒ2.102.50, Grove peen ongew. 2—2.50, Andijvie 4.40—6, Prei I 6.20—7.50, idem II ƒ4.30—5.30, Groene kool ƒ4.20—5,80, Gele kool 4.60^5.20, Broerenkool A*>. 5.80 Nerr ƒ11—17.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2