ZATERDAG 13 DECEMBER 1941 OF LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD PAG. 3 GOUDEN ARBEIDSJUBILEUM. Gisteren was het 50- jaren geleden, dat de heer A. Pardon Sr. bij de N. V. voorheen R. M. Beuth en Zonen in dienst trad. Hoe wel de huidige tijdsomstandigheden een huldiging op grootsche schaal feitelijk niet toelaten, meende de directie toch, gezien dezen langen staat van dienst, dit feit niet onopgemerkt vdorbij te moeten laten gaan. De jubilaris werd des ochtends met zyn echtgenootè per auto aan zijn woning af gehaald en ontvangen in de directiekamer. Nadat aan zijn echtgenoote bloemen waren aangeboden, werd de jubilaris in hartelij ke woorden toegesproken door den direc teur. Spr. merkte op, dat het voor Pardon een drievoudige feestdag is. Eerstens is hij jarig, tweedens is hij 50 jaren bij de firma in dienst, en verder is hij 25 jaren lid van zijn organisatie. Hij bracht in herinnering, hoe Pardon als 12-jarige jongen bij de-fir ma in dienst was gekomen. Zijn taak be stond toen uit het met de hand sorteeren van bedveeren. Sindsdien is er in het be drijf heel veel veranderd. Niet alleen werd aiicó 1.: clen loop der tijden gemechani seerd, «loch het bedrijf heeft een belang rijke uitbreiding en verbetering ondergaan. Van dit alles is Pardon getuige geweest. Hij was er ook bij toen de wattenfabriek Werd opgericht en was hij eert der eersten, die in deze nieuwe afdeeling werd te werk gesteld. Hij heeft "in den lodp der jgren het bedrijf grondig leeren kennen. Pardon is de firma steeds trouw gebleven, en heeft er zijn beste krachten aan gegeven. Hij Heeft mee helpen opbouwen, en daarvoor - Js de firma hem erkentelijk, ook zijn vrouw, die hem al die jaren ter zijde heeft gestaan en hem tot steun is geweest. Spr. sprak verder den wensch uit, dat Pardon nog lang in goede gezondheid en opgewekt heid zijn werk zal mogen verrichten en met frisschen moed zijn verderen mijlpaal tegemoet zal treden, hiermede een record brekende in de textielindustrie, wat het aantal dienstjaren betreft De directeur overhandigde hem daarna het getuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel, alsmede een ge schenk onder couvert. Daarna werd Pardon door het gezamen lijke fabriekspersoneel gehuldigd, waarbij hij werd toegesproken door den meester knecht J. OVerduin. Vele nuttige huishou delijke en persoonlijke geschenken werden hem hierbij namens fabrieks- en kantoor personeel overhandigd. Tenslotte wachtte hem nog een verrassing. Het bestuur van den Bond vanarbeiders in de Textiel- en Kleeding-industrie, waarbij Pardon is aan gesloten. meende ook van zijn belangstel ling te moeten blijk geven. De heer C. C. J. de Raadt, voorzitter van genoemden Bond, die hiervoor speciaal naar Leiden was gekomen, alsmede de heer Duivcn- stein, penningmeester van de plaatselijke afdeeling, waren bij de huldiging tegen woordig. De jubilaris werd bij monde van den heer de Raadt in hartelijke woorden toegesproken. Spr. stelde Pardon speciaal den jongeren ten voorbeeld. Namens het bestuur bood de heer dè Raadt daarna een fraaie Italiaansche ets, alsmede een bloem stuk aan. De jubilaris dankte hartelijk voor al deze blijken van belangstelling. ST. josephsgezellenvereentging. „Vernieuwing en Verdieping". Ons wordt hét volgende ter plaatsing toegezonden: „Gezellen, we gaan weer ter retraite; we gaan ons weer herzien en aan onze zwak heden en fouten meer aandacht besteden en ons verdiepen in de groote waarheden van ons H. Geloof: dat. we van God zijn gekomen en weer naar Hem terugmoeten. Den tijd van stilzwegen zullen we zoo goed mogelijk doorbrengen; volgens de' H. Ignatius is dit een heilig stilzwijgen. Dat doen we niet. omdat de Eerw. Paters dit willen, maar dat doen we voor O. L. Heer. En laten we dan allen vaak in dè kapel gaan bidden bij het H. Sacrament en bij onze goede Moeder Maria, dat zij ons in deze dagen mag helpen.-Dan zal onze Ge nerale H. Communie nog indrukwekken der zijn dan onze Eerste H. Communie. En, als we de retraite van het begin tot het einde goed meemaken, dcfh komen we te rug als goede Leeke-Aposfelen en zal onze vereeniging zeker in innerlijke kracht vooruitgaan. Moge het zoo zijn!!' I BURGER ZANGSCHOOL Op 2den Kerstdag zal de Burgerzang school onder leiding van den heer P. de Rook een middagvoorstelling geven van de operette voor kleinen en grooten „Hans Drift", in de Stadsgehoorzaal. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. Gisteren /is op de veemarkt alhier een zwartbonte melkkoe achtergebleven. In lichtingen hierover aan het bureau van po litie. Zonneveldstraat Agenda INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHSGEZELLENVEREENIGING. Gelegenheid, om zich als lid van de Ka tholieke Gezellenvereeniging te doen in schrijven R.K. Jongemannen vanaf 17 jaren iederen derden Maandag van den maand des avonds te half négen in de Pre sidentskamer van het Gezellenhuis, Rapen burg 52. Toegang tot de bijeenkomsten voor fiet sers uitsluitend Pieterskerkhof; voetgan gers Rapenburg 52. JTeden, Zaterdag, van 8—9 Uur Biblio theek. Bcurtrooster- Heden Zaterdag: G. Bot en D. ,v. Schaik; Zondag: C. v. *d. Meel, P. Reizevoort en D. v. Schaik; Maan dag: H. Devilée en C. Goddijn; Dinsdag: Alle commissarissen present; Donderdag: T. v. d. Post en S. v. d. Aar; Zaterdag: G. Bot en P.'Reizevoort. Zondag: is de zaal geopend van 12.302.30- uur en van 710 uur Van 1—2 uur Bibliotheek. Van 8.15—^9.45 uur Verplichte bijeenkomst voor de gezellen. 8 uur Voortzetting Tienkamp Tafeltennis en Schaken. 8.15 uur Prijsbil- jarten. hoofdprijs?? Om 10 uur wordt de zaSl gesloten. M*r.dag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur. 8 uur Bil jart- en Tafeltennisclub. 8 uur Bijeenkomst Dam- en Schaakclub „De Denkers". 8.15 uur repetitie Tooneelclub ..Adolf Kolping". Dinsdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 8—10 uur. 8.15 uur verplichte vergade ring afd. Gezellen; allen op tijd aanwezig. Woensdag: 8 uur verplichte vergadering commissarissen afd. gezellen. 7.30 uur re petitie Muziekgezelschap „Frans Schweit zer". Heden 17 December beginnen de re- traitanten de Noveen voor den H. Clemens voor het welslagen der retraite, welke op den Eersten Ke -*3ag sluit. Donderdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur. 8 uur Biljart- en Tafeltennisclub. Zaterdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur. 89 uur Bibliotheek. 8 uur Kegelclub „De Poedelaars". Mededee- lingen: Gezellen, die het laatste halfjaar zonder werk zyn geweest, of door andere omstandigheden niet hebben kunnen spa ren en toch graag ter retraite willen, stel len zich in verbinding met den huismees ter. Zondag. Onder de H. Mis van half 8 gezamenlijke H. Com munie. Vooral wordt gelet op de aanwezigheid der jongere afd. Want nu de M. C. oefenin gen door de duisternis niej; door alle leden bezocht kunnen worden, is het Zondagochtend een mooie gelegenheid te laten zien wat je voor je M. C. over hebt en wat je waard bent! Dinsdag, 7 uur: M. C.-afd. ouderen. Woensdag half 6 gezam. H. Coidm. voor de ouderen onder de Gulden Mis. Vanwege de K. A. wordt het bijwonen van dit plech tig opgedragen offer der H. Mis dit jaar bijzonder aangeraden. Een circulaire ter aansporing en met een verklaring van deze H. Mis wordt je nog bezorgd. Naar ik hoop, zuHen zeer vele groote meisjes in deze ..geanticipeerde" nachtmis tegenwoorr dig zijn. 't Is deze week nog te donker om verder werk te doen, dus de zangrepetitie en de K A.-kern vergadering stellen we uit tot lichtere avonden. Wel is er voor de groo teren een lichtbepldenavond a.s. Donder dag. Daar wordt Dinsdag in de M. C. verder 'wer gesproken. Dus zooveel mogelijk pre sent. Het onderwerp der conferentie gaat over hét berouw in en buiten de biecht. Tot ziens, F. J. A. MULDER, pr. Dir. M. C. „Mariagarde". Zondag, precies 3 uur zijn de Agnes- en Liduinagroep voltallig present. Denkt er om, dat geen oogenblikje kunnen mis sen. Helpt daarom allemaal een- handje mee. De Therésiagroeo en de Cecilia^roep hoo- ren Zaterdagmiddag wel, hoe laat ze aan wezig moeten zijn. Gegrpet hoor! Tot Zon dag! LEIDEN. Zondag, Leidsche Kunstkring „Voor Allen", Hongaarsche violist Magyar, Stads gehoorzaal 2.30 uur. Maandag., „Een kwartier voor God", Hartebrugkerk, van 1.30 tot 1.45, geleid door Pastoof Beukers. Huisartsen. Dé Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokter^: J. de Bruijne, P. van Es, Flim, Hovens Gréve, Lahr en Teeuwen. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken 'te Leiden wordt van Zaterdag 13 December 20 uur tot Zaterdag 20 De- cemöer 8 uur waargenomen door: de Apo theek Herdineh en Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 20502 en de Apotheek Reijst, Steenstraat 35, Tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. OMGEVING HILLEGOM ERNSTIGE AANRIJDING Gisteren werd het 13-jarig dochtertje van de fam. Ia alhier nabij de ouderlijke wo ning door een auto aangereden. Zij bekwam een bekkenfractuur. Nadat de E.H.B.O. en dokter v. d. Kaaden de eerste hulp had den verleend, werd het meisje naar de Ma- riastichting te Haarlem overgebracht KATWIJK AAN DEN RIJN Kapers. Terwijl C. v. L. zich eenige oogenblikken in het gebouw van den dis- tributiedienst ophield, nam een kaper zijn rijwiel mee. OEGSTGEEST CJhristus' komst in de Kerk. N&armate de Advent voortschrijdt stijgt ons verlangen naar het lidht en de warmte vam Kerstmis. De wereld wordt steeds donkerder. Het wereldrum oer neemt toe, doch in ons groeit de zekerheid, dat wij het licht van Christus tegemoet gaan en dat Zijn vrede, die alle begrip te boven gaat onze harten en zinnen zal bewaren. In de vorige conferentie overwogen wy de wereldomvattende be teekenis van Christus' komst in de wereld. Hij is nu 't licht dat iedere mensch ver licht, die in deze wereld komt. Geen mensch ontkomt er meer aan. Morgen nullen wij ons afvragen, hóe dat licht tot ons komt en waar dat licht te vin den is. Een beklemmende vraag in deae donke re tijden. Het antwoord zal luiden: in de Kerk van Christus! Waar de Kerk is, daar is ook Christus. Hy leeft in de Kerk voort. Daar alleen wil Hij steeds opnieuw geboren worden door het wonder der H. Euchaistie. Daar alleen wordt Hy geboren in ons hart. Uit dit antwoord zijn zeer belangrijke conclusies te trekken voor onze houding in dezen tijd. NIEUWVEEN Foto „L. Crt." Em. PASTOOR F. J. VAN NES t In den ouderdom' van 62 jaar is in zyn particuliere woning te Nieuwveen overle den de zeereerw. heer F. J. van Nes, oud- pa stoor der parochie, aldaar. Pastoor Van Nes werd priester gewijd in 1902. Hij was achtereenvolgens kape laan te Oude Tonge, 's-Gravenhage, Haar lem, Amsterdam, Noordwijk en Hillegom. Zyn eerste pastoorsplaats was Nieuw veen, waar hij na zevenjarigen arbeid we gens een ziekte in 1936 emeritaat moest aanvragen. Door zijn .nvoud en goedheid heeft hij in het parochieleven veel kunnen berei ken. De uitvaart en begrafenis geschieden te Nieuwveen; de Metten morgen- (Zondag) avond te half 4, Maandagmorgen om half 10 de Lauden, waarna de plechtige Re quiem, welke zal worden opgedragen door deken Z. d$ Korte uit Alphen aan den Rijn. De lijkrede zal worden uitgesproken door mgr. J. J. J. Noordman, pastoor van De Kwakel. STOMPWIJK PASTOOR C. FLOOR t ,freen draagt de last der jaren Jichter dan Pastoor Floor", konden wij onlangs in de krant schrijven, en toch is Pastoor C. Floor onverwacht onder dien last van 76 jaren bezweken. Om 7 uur gisteravond is de herder, die ruim twintig jaren de pa rochie Stompwyk had geleid, na een korte ongesteldheid overleden. Donderdagmiddag voelde Pastoor zich niet goed en voor bet eerst in al zym priesterjaren liet hij den dokter komen, die hem aanraadde, wat rustiger te leven. De ongesteldheid scheen van niet te ern- stigen aard, want Tastóor bleef op en ging niet voor 's avonds 10 uur of schoon vroeger dan gewoonlijk naar bed.1' Vrijdagmorgen was het de eerste maal, dat Pastoor niet de H. Mis kon opdragen, doch 's middags voelde hij zich wat beter en is opgestaan om iets te gebruiken. Om 4 uur echter werd hij ernstig ziek en overkwam hem een voorgevoel, dat het einde naderde. De deken van Zoeterwoude, de dokter en pleegzuster werden geroepen. Om 6 uur werd Pastoor bediend door de ken C. M. Jonckbloedt; om 7 uur gaf hij, na een korten doodstrijd, den geest. De droefheid in Stompwyk is algemeen. Pastoor Floor was voor zijn parochianen een goede herder; ijverig en nauwgezet in hot vervullen van die talrijke verplichtin gen en plichtplegingen, aan zijn heilig ambt verbonden; met een. ondanks het stijgende jarental, niet verflauwende be langstelling in het wel en wee zijner pa rochie en ieder zijner parochianen; met een groote liefde voor den luister van berk en eeredienst. Spoedig na zijn komst in Stompwyk in 1918 begon /pastoor Floor met de vergroo ting van het kerkhof. In 1920 kocht het kerkbestuur de openbare school van de gemeente, die als kath. jongensschool werd in gebruik genomen. De meisjes school werd in 1921 vergroot door den ver bouw van een afzonderlijke naaischool, terwijl ook in 1927 de jongensschool ver groot werd en verbouwd. In de jaren 1928" en 1929 had een groote en ingrijpende res tauratie van de kerk plaats. Tijdens de restauratie werd het 300-jarig bestaan der parochie luisterrijk gevierd, ter gelegen-\ heid waarvan door de parochianen een nieuw altaar werd geschonken, waarvan het ontwerp door Pastoor werd aangege ven. Uit dit altaar blykt de groote ver eering van Pastqor Floor voor het H. Sa crament van Mirakel te Amsterdam (welke vereering bij hem ontvlamd was tijdens zijn kapelaansjaren aan 't Begijnhof) en zijn voorliefde voor onze vaderlamdsohe heiligen: Lidwina van Schiedam, de Mar telaren van Gorcum en den dapperen Stompwykschen herder uit de 17e eeuw: Maarten van den Velde. In 1936 werden in den toren drie nieuwe klokken gehangen, waarvan één, die by dien doop de naam van Pastoor Floor, ont ving, ook na diens godvruchtig heengaan de parochianen zal herinneren aan het vele goeds, dat deze trouwe herder onder hen heeft bewerkt, en hen, die in de moei lijkste omstandigheden door hem werden bijgestaan, zal vermanen den overleden Pastoor in hun gebeden niet te vergeten. Pastoor Cornells Floor werd geboren te Hilversum 25 Januari 1865 en op 17 Febr. 1894 priester gewijd. Achtereenvolgens was hij kapelaan te Volendam, Amsterdam (Begynhof) en Rotterdam (H.H. Martelafen van Gorcum). In 1909 wer<i Z.E. benoemd tot pastoor te Wijk-aan-Zee en op 5 Janu ari 1918 tot Pastoor te Stonlpwijk. NOOTDORP Installatie burgemeester. De nieuw benoemde burgemeester, de heer G. A. Vis ser uit Papendrecht, zal Maandagmorgen as. te 11.30 uur, plechtig geinstalleerd worden. Fiets gestolen. Mej. M. heeft bij de po litie aangifte gedaan dat haar fiets gesto len is. Kou ge O O Helpen vei n/tazdifeo rug. Doos 1Qen50ct LAATSTE BERICHTEN MUSSERT BIJ HITLER. BERLIJN, 13 December. (D. N. B.). De leider der nationaal-socialistische be weging in Nederland, ir. A. A. Mussert, heeft deelgenomen aan de laatste zitting van den Ryksdag. Op 12 December is hij, tezamen met den Rijkscommissaris voor het bezette Nedprlandsche gebied.'rijks minister Seyss Inquart en commissaris-ge neraal Schmidt door den Fuehrer ontvan; gen in tegenwoordigheid van den Rijksmi nister en chef der Rijkskanselarij, dr. Lam- REGELING ARBEIDSVOORWAARDEN ZOETWARENINDUSTRIE. Het college van rijksbemid&elaars heeft bindend vastgesteld een regeling van ar- ceidsvoorwaarden voor de geheele zoetwa- renindustrie, waartoe behooren onderne mingen, welke zich bezig houden met de vervaardiging van cacaoproducten, sui kerwerk en chocolade, beschuit, koek, bis cuit, banket, wafels en puddingpoeder. De ondernemingen zijn ingedeeld in-vier loonklassen. De minimum-loonen voor on geschoolden van 25 jaar en ouder bedragen in klasse A (Amsterdam, Rottterdam, Den Haag, Utrecht, Haarlem, Grtmingen, Schie dam. Assendelft, Koop aan de Zaan. Krom menie, Oostzaan, Westzaan, Wormerveer, Warmer, Zaandam en Zaandyk) 23.—. in klasse B, C en D (gemeenten met respec tievelijk meer dan 50.000 inwoners, 20.000 tot 50.000 inwoners en minder dan 20 000 inwoners) 21.—. 20.— en 18,—. Voor geschoolden zijn deze minimum-loonen res pectievelijk 26.—, 24.—, 22 en f 20. Voorts omvat de regeling voorschriften omtrent vacantie, loon bij verzuim, Zon- clagsarbeid. overwerk en betaling van loon op Christelijke feestdagen. De regeling treedt in werking op 22 De cember a.s. SLACHTOFFER VAN DE DUISTERNIS. Waarschijnlijk door de duisternis mis leid is de 40-jarige V. uit Breda in de ha ven geraakt en verdronken. Schipper Jas per Brand, die met zijn schip ter plaatse lag, sprong onmiddellijk met zijn knecht Versteeg in een roeiboot, om te trachten den drenkeling te redden. Toen men den dren keling aan wal had gebracht, kon een dok ter slaqhts den dood constateeren. RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 14 DECEMBER. HILVERSUM I, 415,5 M. 8.00 Gewij de muziek (gr.pl.) 8.30 NBO: Nieuws berichten -- 8.4^ Gramofoonmuziek 9.00 Voor de jeugd 9.30 Gramofoonmu ziek 10.00 Gewijde muziek (gr.pl.) 10.30 Kerkdienst 12.00 Gramofoonmu ziek 12.15 D eRamblers 12.45 BNO: 'Nieuwsberichten 13.00 Gramofoonmu ziek 13.05 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde: „Wie en wat waren onze voorouders?" 13.20 Zang met pianobege leiding en gramofoonmuziek 14.00 John Kristel ^en zijn' orkest 14.30 10 jaar strijd voor volk en vaderland (o.a. rede door ir A. A. Mussert) 17.00 Zondag middagcabaret 17.45 Gramofoonmuziek 18.20 Sport van den dag 18.50 Gra mofoonmuziek 19.00 Actueel halfuur 19.30 Omroepsymphonie-orkest (opn.). Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centra les, die over een lijnverbinding met de studio beschikken 20.15 Gramofoonmu ziek 20.35 OmroepsvmDhonie-orkést en solist (opn.) 21.45 BNO: Nieuwsberich ten 22.00 BNO: Engelsche uitzending: „An American sees Holland" of Gramo foonmuziek 22.1524.00 Gramofoonmu ziek. HILVERSUM II, 301,5 M. r- 8.00 Gra mofoonmuziek 8.30 BNO: Nieuwsberich ten 8.45 Gramofoonmuziek 10.00 Zon dagmorgen zonder zorgen 12.00 Cause rie „Wintertyd in Vlaanderen" 12.15 Clavecimbelvoordracht 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 13.00 Frans Wouters en zijn orkest 13.30 „Bandoneon". Argentijnsch programma 14.00 Bespreking van de Symphonia-reeks 14.15 Dvorak-herdenking 16.30 £au- cursus 17.25 Gramofoonmuziek 17.30 BNO: Nieuwsberichten en sportuitslagen 17.45 Voordracht 18.00 Klaas van Beeck en zijn orkest 18.30 Onze Nedgr- landsche taalclub 19.00 BNO: Nieuws berichten 19.20 Gerard Lebon en zijn orkest 19.4J Spiegel van de week 20.00 Gerard Lebon en zyn orkest. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio be schikken 20.15 Gramofoonmuziek 20.30 Omroeporkest, solisten en gemengd Omroepkoor -- 21.30 Gramofoonmuziek 21.45 BNO: Nieuwsberichten 22.00 BNO: Toelichting op het Weermachlsbericht 22.10—22.15 Gramofoonmuziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie Programma: 8.0020.15 Hilversum I; 20.1524.00 Duitsch programma. 2e Programma: 8.0020.15 Hilversum II 20.15—24.00 Progamma uitsluitend voor aangeslotenen by Radio Distributie Centra les. 3e en 4e Programma: 7.0024.00 uur Duitsch programma. MAANDAG 15 DECEMBER. HILVERSUM I. 415,5 M. 7.15 Gramo foonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 7.55 Gramofoonmuziek 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Gramofoonmu ziek 8.35 Ochtendgymnastiek 8.45 Gramofoonmuziek 9.15 Voor de huis vrouw 9.20 Gramofoonmuziek 11.00 Voor de kleuters 11.20 Amabile-sextet 12.00 Gramofoonmuziek. 12.40 Alma nak 12.45 BNO: Nieuws- en economi sche berichten 13.00 Zang met pianobe geleiding 13.30 Gramofoonmuziek Gemeentel. Aankondiging DISTRIBUTIE VASTE BRANDSTOFFEN. (Extra bonnen foor groote gezinnen). bericht d.d. 10 gemaakt, dat brandstofbonnen kunnen worden tot en met Zater- In aansluiting December jL w< het tijdvak, waa; voor „groote aangevraagd, dag 20 Decern Zooals reeds Ms nJdeAïdéel<E gNdt deze uitreiking alïelh v/or fcn, die r*g nim mer toeslagboine^voor\roote>qezinnen hebben ontvaipcofen vooruWT w i c r gezin uitgebreid is Lur negen op tien personen. Leiden, 13 Dwember 1941. De Burgemeester van Leiden, 2955 STEVEN INC K. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Hermanus Steph^nus, z. van H. S. van Dam en J. Niehot Hendrik, z. van Ph. v. d. Berg én J. de Roode Jo hanna Geertruida, d. van P. Braamzeel en J. G. v. Leeuwen Coroelis Johanne5| z. van G. Biesbroek "en J. Post Wilhelmi- na Frederika, d. van J. F. Dreef en M. Sommaling Jan, z. van C. Pasma en C. Rasser Henderika Kitty, d. van M. de Vries en D. F. Knocker Petrus, z. van M. Levarht en A. Molenaar Petrus, z„ van M. L. v. Rossum en C. de la Rie Carla Rosina, d. van C. Kluis en C. Pille Janny Adriana Maria, d. van J. A. Caboo- ter en J. v. d. Zalm Andries Johannes, z. van A. J. Kapaan en M. Dreef Abra* ham, z. van J1. Nieuwenhuizen en G. B. P., Graner. Overleden: J. W. G. Tettero, hsvr. van J. L. H. Schramp 34 j. W. J. Koek m. 36 j. 13.45 9chrammelkwartet#en solist 14.15 John Kristel en zijn orkest en solisten 15.00 Voor de vrouw y>.45 Gramofoon muziek 16.00 Godsdienstige lezing 16.20 Cello met pianobegeleiding 16.45 Voor de jeugd 17.15 BNO: Nieuws-, eco nomische- en beursberichten 17.30 Sa lonorkest 18.00 Landmans Lust 18.30 Salonorkest 19.00 Actueel halfuur 19.30 .Concertgebouworkest. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschik ken 20.15 Pianovoordracht 20.45 Con certgebouworkest 21.45 BNO: Nieuws berichten 22.00 BNO: Engelsche uitzen ding: „Things worth knowing about Hol land" óf Gramofoonmuziek 22.1524.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM H, 301,5 M. 7.15—8.45 Zie Hilversum I 8.45 Gramofoonmuziek 10.00" Morgenwijding 10.15 Gramo foonmuziek 10.40 Waar is ons vet en ons vleesch geblevpn?" 10.50 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek 11.30 Reportage 11.40 Pianovoordracht 12.00 Ensemble „De Kwintslag" 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 13.05 Melodisten, soliste en gramofoon muziek 14.00 Gramofoonmuziek 15.15 Klaas van Beeck en zyn orkest 15.45 Voordracht 16.00 Orgelconcert 16.30 Sylvestre-trio 17.15 BNO: Nieuws-, éco nomische- en beursberichten 17,30 Viool en piano ^8.00 Gramoföonmuziek 18.15 De Romancers en solist 19.00 Ac tueel halfuur 19.30 Gramofoonmuziek 19.45 Politiek weekpraatje 20.00 „Wij zijn immers wry....!" \£pnaf z0.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijn verbinding met de Studio beschikken 20.15 Musette-orkest en soliste 20.45 Mu zikale actualiteiten van de week 21.00 Otto Hendriks en zijn orkest 21.45 BNO: Nieuwsberichten 2.00 Gramofoonmuiiek 22.10—22.15 A vond wijding. GEM. RADIO-DISTRIBUTIE-BEDRIJF. Ie Programma: 7.15—20.15 Hilversum I 20.1524.00 Duitsch programma. 2e Programma: 7.1520.15 Hilversum II 20.1524.00 Programma uitsluitend voor aangeslotenen bi* Radio Distributie Cen trales. 3e en 4e Programma: 7.0024.00 uur Duitsch programma. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 13 Dec. Veiling. Per 100 kg.: witte kool 3.40, roode kool f 5.30, savoye kool 5.20, groene kool 5.80, boerenkool 5.81, rapen f 2.50, prei 4.00—7.50, kro ten, gekookt 11.20, peen f 7.80, spruiten 13.60—17.00, andijvie 15, Nero 11—17, Witloof 20—25, per 100 stuks knolselderie f 4,808.00, per 100 bos: pieterselie i 0.90 —1.80, radijs 4.104.20, selderie 0.60— 2.80. Boter, Heden geen aanvoer, z KATWIJK a. d. RIJN, 12 Dec. Veiling. Waspeen 1 5.90—7.80, kroten f 2.70—4.80, andijvie f 4.10—6.00, knolselderie 4.70— 8.00, boerenkool 3.90—5.80, gele kool f 4,io5.20, groqpe kool f 3.605.80, ra pen f 2.10—2.50. NOORDWIJKERHOUT, 12 Dec. Veiling. Savoye kool 5.20, roode kool 5.30, witte kool f 3.40, kpolrapen 1 2.50. roode peen A 5.50, idem B f 4.30, idem C 3.50, boe renkool 4.50—5.80, knolselderie f 2.20— 3.30 per 100 kg. VINKEVEEN, 12 Dec. Veiling. Witlof 20—25. Chineesche kool 4.30, waschpeen f 7.80, gfoene kool 5.80, boerenkool 5.80 glasandijvie 12.—, prei 5.307.50, en roode kool f 5.30 per-JOO kg. bleekselderie 6.per 100 stuks. TER AAR, 12 Dec. Veiling. Andijvie f 0.33 1.20, boerenkool f 4.005.80, sla 1.00— 2.30. vellen 13 cent. waschpeen f 7.80, prei f 7.50. spruitkool J 17.—, roode kool 4.20 —5.30, Chineesche kool f 4.30, groene kool 5.80, herfst knollen 3.00. knolselderie 48, selderie 1.50, bloemkool 37 cent, tomaten f 6.40. RIJNSBURG. 12 Dec. Bloemenhandel. Chrysanthen: Herco 6068 cent. Belle Rose 5470 cent. Grootbloemige chrysanthen Ca- vell 55—60 cent, Gem. geel 7583 cent. idem wit 7078 cent, Primula 43—46 cent. Narcissen per tfos: Helios 5466 éent. Hya cinthen: L'Innocence f 10.6015.70, Pink Pearl f 9.40—10.30, L'Innocence per bos 4446 cent, Tulpen per dozijn: Witte Due Maximus 3.90—4.10, Scarlet Due 3.20— 3.40, Brillant Star f 5.605.70.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3