DUITSCHLAND VRIJCAG 5 DECEMBER 194i DE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 STADSNIEUWS *DE HEER B. MOOLENBURGH. Benoemd tot hoofdinspecteur Dir. BeL Bi.i besluit van den seèretaris-generaal van het departement van Financiën is be noemd tot hoofdinspecteur der directe be lastingen alhier, de heer B. Moolenburgh, inspecteur der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen, hoofd van de inspec tie der directe belastingen alhier, met in gang van 1 December 1941. BEGRAFENIS N. SLOOTJES. De plechtige uitvaart en begrafenis van den oud-Pauselijk zouaaf, N. Slootjes, zal niet a.s. Dinsdag plaats hebben, doch, zoo als in 'de overlijdensadvertentie staat ver meld, Maandag a.s. De gezongen uitvaart is te 8.45 uur in de Hartebrugkerk waarna te pl.m. 10.15 uur de begrafenis op het R. K. kerkhof aan de Zijlpoort. VREUGDE EN ARBEID-VARIETé. Gisteravond werd in de Stadsgehoorzaal wederom een "varieté-voorstelling voor „Vreugde en Arbeid" gegeven, waarvoor goede belangstelling bestond. De avond werd door den voorzitter, den heer J. A. N. den To^ikelaar, met een korte inleiding geopend, waarna een .aanvang werd gemaakt n^et de voorstelling „Decem- ber-sterren 1941". Medewerkenden hierbij waren John Kloos, humorist, het Soaansch zangtrio, de 3 Los Magéla's, de 2 Corelli's (antipodisten), de kunstwielrijders Dan en Ruth' Say ton,, de 4 Powels (acrobaten),' Mary, Jeff en André (komische kaska- deurs), de 2 Willards (accordeon-virtuozen) en een uitstekend variété-orkest. Een pro gramma, bont van afwisseling, dat bij de toehoorders uitétekend in den smaak viel. WIELRIJDSTER AANGEREDEN. Gistermiddag te 5.15 uur is de 49-jarige mevr. M. uit de Leeuwerikstraat met haar rijwiel op den hoek'van Steenstraat en Morschstraat aangereden door een met paard bespannen wagen. Twee wielen van den "wagen gingen over haar heen, waar door zij vermoedelijk een linkerbovenbeen breuk opliep. Door den E.H.D. werd zij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 6954. De Nieuwe Stoomwasscherij. Alphen aan den Rijn, Pr. Hendrikstraat ID. Wijz. handelsn. in: De Nieuwe Stoom- en Chemische Wasscherij Jacques van Slagmaat. 2278. N.V. Nederlandsche Rotogravure Maatschappij. Leiden, Noordeinde -812. Uittr.: dir.: L. Levisson, 's-Gravenhage, dd. 1 April 1941. N. Comm.: C. E. Schünemann, Bremen. 6482. Hotel, Café, Fest. Bristol, Leiden, Nieuwe Beestenmarkt 34. Procuratie ver leend aan: F. Hofenk, Leiden (B. P.). Nieuwe inschrijving. 7879. Radio Koets (ing.). Leiden, Gangetje 12. Afkom stig uit Rotterdam. RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 6 DECEMBER 1941. HILVERSUM I, 415.5 M. 7.15 Gramo- foonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 7.55 Gramofoonmuziek 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten 8.15 Causerie: „Bran dende kwesties" (opn.) 8.30 Gramofoon muziek 8.35 Ochtendgymnastiek 8.45 Gramofoonmuziek 9.15 Voor de huis vrouw 9.25 Gramofoonmuziek 10.00 Ernstige muziekprogramma's (opn.) (11^.0011.20 Voor de vrouw) 12.00 En semble Joan Lancé 12.40 Almanak 12.45 B.N.O.: Nieuws-'en economische be richten 13.00 De Romancers 13.40 Gramofoonmuziek 14.00 Causerie: „Onze tuin" 14.20 Na gedane arbeidMu ziek en vroolijkheid 15.50 Gramofoon muziek 16.00 Bijbellezing 16.20 Piano voordracht 17.05 'Gramofoonmuziek 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten 17.30 Gramofoonmuziek 17.35 Duitsche taalcursus 18.00 Gra mofoonmuziek 18.15 Het kwartier van den arbeid 18.30 Stedelijk orkest van Maastricht en solist 19.00 Actueel half- - uur 19.30 Vervolg van 18.30 Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio be schikken 20.15 Gramofoonmuziek 20.45 Nederlandsch Motetvéreeniging en solisten 21.10 Gramofoonmuziek 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten 22.00 B.N.O.: Engelsche uitzending: „Dutch News Reel? of gramofoonmuziek 22.15 Otto Hendriks en zijn orkest 23.0024.00 Gramofoon muziek. HILVERSUM n, 601,5 M. 7.15—8.15 Zie Hilversum I 8.15 Gramofoonmuziek 8.308.45 Zie Hilversum I 8.45 Gra mofoonmuziek"9.15 Nederlandsche or kestwerken (opn.) 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Lichte muziekprogramma's (opn.) 12.00 Viool met pianobegeleiding 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten 13.05 Ensemble Rentmeester 13.40 Voor de jeugd 14.00 Causerie „Mozart's Kerkmu ziek", tevens inleiding tot het volgende programma 14.10 Mozart-Koorconcert (14.4515.00 Causerie: „U en de muziek") 15.35 Gramqfoonmuziek 16.00 Amuse mentsorkest en solistë 16.45 Gramofoon muziek 17.00 Voor de binnenOschippers 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursbei^chten 17.30 Orgelconcert 18.00 Cyclus „In een nieuw licht bezien" (voorbereid door de N.S.B.) 18.15 De Ramblers 18.45 Voor den boer 19.00 B.N.O.: Groningsch praatje 19.10 B.N.O.:. Nieuwsberichten 19.20 Gramofoonmu, ziek 19.45 Wetenswaardigheden van de week 20.00 Gramofoonmuziek Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio be schikken 20.15 St. Nicolaas-programma -21.25 Causerie: „Rondtrekkende kunste naars in de klassieke oudheid" 21.45 B.N.O.Nieuwsberichten 22.00 B.N.O. Toelichting op het weermachtsbericht 22.1022.15 Avondwijding. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie Programma: 7.0020.15 Hilversum I 20.1524.00 Duitsche programma. 2e Programma: 7.1520.15 Hilversum II 20.1524.00 Programma uitsluitend voor aangeslotenen bij Radio Distributie-Cen trales. 3e en 4e Programma: 7.0024.00 Duitsch programma. GEMENGDE BERICHTEN Vanmorgen werd een 74-jarige gehuw de man door een achteruitrijdende auto 'voor het gemeente huis te Geldermalsen aangereden. Hij' is ter plaatse aan de be komen verwondingen overleden. Voorts is aldaar op ongeveer dienzelf den tijd een 65-jarige ongehuwde man door een voorbijrijdende auto aangereden en eenige oogenblikkén later overleden. HANDEL IN GESTOLEN BOENWAS. De Utrechtèche recherche is er opnieuw in geslaagd een niet onbelangrijken dief stal tot klaarheid te brengen. Ditmaal gold het een hoeveelheid was, ter waarde van honderden guldens,, welke uit, de fabriek „Het Hollandische Bijenpark" v. h. Aug. Bruyn aan de Croeselaan te Utrecht was gestolen. De recherche hield eenige venters aan, nl. den 37-jarigen glazen wasscher J. v. d. B. én den 39-jarigen glazen wasscher N. de N., die potjes boenwas aan den man" tracht ten te brengen. De politie vond dezen han del in dezen tijd wél wat vreemd en on derwierp de beide kooplieden aan een verhoor. Het bleek al spoedig, dat de boen was van misdrijf afkomstig was, want het spoor leidde vervolgens naar een 22-jarige juffrouw, in de Oude-Daalstraat woonach tig,' waar de politie een groote voorraad boenwas in jampotjes aantrof, alsmede tien kilobussen. Verder werd door de po litie gearresteerd de 27-jarige vriend van deze juffrouw, die de gestolen waar naar het huis in de Oude Daalstraat had ge bracht, doch deze man weigerde te vertel len, van wien hij de boenwas had betrok ken. De politie stelde zich daarop in' ver binding met de directie van bovengenoem de wasfabriek aan de Croeselaan en n? een ingesteld onderzoek bleek inderdaad, dat men hier voor honderden guldens boenwas vermiste. Deze diefstallen moes ten in het laatste half jaér zijn gepleegd en -als verdacht hiervan werden door de politie aangehouden een 19-jarige fa brieksarbeider V. A. en de 25-jarige fa brieksarbeider van V., beiden op deze fa briek werkzaam, terwijl .de recherche ten slotte nog den 51-jarigen los-werkman G. arresteerde, die als tussch en persoon dienst deed bij het van de hand doen van de ge stolen waar. INBRAKEN TE AMSTERDAM. Vermoedelijk met behulp van een val- sohen sleutel zijn inbrekers gisternacht een confectie-atelier in de Amstelstraat te Amsterdam binnengedragen. Zij hebben daar 12 rollen stof gestolen, ter waarde van 6000. Waarschijnlijk hadden zij nog terug willen komen en zijn zij in dit plan vegjiinderd. Er stonden nl. nog verschei dene rollen stof klaar om meegenomen te worden. Een dief, die .gisternacht zijn slag had geslagen in een confectiezaak op de Kei zersgracht, liep al gauw tegen de lamp. Twee agenten hielden hem met een bak fiets in de Prinsenstraat aan, wijl de nachtelijke expeditie hun eenigszins ver dacht voorkwam. De buit bleek uit een flink aantal lappen stof te bestaan. Drie. inibx-ekers, die een pakhuis aan de Noordermarkt, dat bij een confectiefirma in gebruik is, tot doelwit hadden gekozen, werden nog eerder betrapt. Drie passee- rende agenten bemerkten nl. vanmorgen vroeg onraad en wisten het dieventrio, dat reeds de deur verbroken had en naar binnen was getogen, te vangen. Zij wer-. den naar het politiebureau Raampoort gebracht. Het is de Arnhemsche politie gelukt een inbraak op te helderen, welke eenige we ken in een confectiefabriek in de Park straat te Arnhem plaats vond, waarbij o.m.' een hoeveelheid stoffen werd ont vreemd. Doordat een goede bekende van de po litie groote verteringen maakte, kwam de politie de daders op het spoor. Twee per- son en bleken de inbraak te hebben ge pleegd, vier pèrsonen hadden de gestolen goederen verhandeld. Alle zes personen werden aangehouden en ter beschikking van de jus itie gesteld. De ontvreemde goederen konden gedeel telijk in de omgeving van Zevenaar wor den achterh a a Tc' Op 22 November j.l. is ingebroken in het pakhuis van de firma P. R. D. in de Adirianastraat te Rottex*dam, waar de die ven door middel van vernieling van een ruit via het kantoor xn de opslagplaats konden komen. Hier waren 35 vaten na tuurboter a 50 kg. opgeslagen, waarop men het had gemunt. In een open vrachtauto is de gestolen waar naar een boerderij aan den rand der stad overgebracht, waar de politie bij een inval alle vaten aantrof. Op drie na was de buit reeds verkocht aan den dertigjarigen melkboer D. van R., die er 8000 voor had betaald. Hij meende met zwarten handel te doen te hebben -n wist niet, dat een en ander van diefstal afkomstig was. KINDEREN GAVEN DE POLITIE EEN TIP. Talrijk zijn ook to.Ede de rijwieldief stallen, waaraan voorloopig- echtei wel paal en perk schijnt te zijn gesteld door de arrestaties der laatste dagen, waaraan ook kinderen het hunne toe bijdroegen. Kinderen, die in een boschje een man met twee fietsen ontdekten, gaven daarvan kennis aan de politie, die op de aangedui de plaats nog een rijwiel aantroffen. Kort daarop liep de dief, die zijn „eigendom" kwam halen, in de val, n.l. in de armen der politiemannen, die hem arresteerden. De man, G. H. uit De Valk bij Lunteren, is ter beschikking* van de Justitie gesteld. Voorts werdén nog twee andere fietsen dieven gepakt, die eveneens aan de Justi tie werden overgeleverd. Zooals reeds is medegedeeld, werd Woens dagmorgen in een perceel in de Deiman- straat te Den Haag een geval van gasver- stikking geconstateerd. Dien ochtend om streeks 9 uur w<*rd op den gang van de eerste verdieping dezer -portiekwoning de Geen aftrek meer van invaliditeitsrente. De persdienst van het N.V.V. schrijft ons o.m.: Als gevolg van een desbetreffend ver zoek van de sociaal-economische afdeeling van het N.V.V. heeft het hoofd van het af- wikkelingsbui-eau thans bepaald, dat met ingang van 30 November 1941 voor alle rtiilitairen, dus ook voor de#niet oorlogsge wonden, de invaliditeitsrente, welke aan deze personen is toegekend, niet meer in mindering behoort te worden gebracht op op de toegekende kostwinnersvergoeding. Mocht tot dusver bij de uitbetaling van kostwinnersvergoeding met genoten inva- liditeitsdente ten onrechte rekening zijn gehouden, dan behoeft de daardoor te veel uitbetaalde kostwinnersvergoeding niet van belanghebbenden té worden' teruggevor derd. 40-jai'ige met haar vader aldaar wonende •mej. Sch. bewusteloos aangetroffen. In den gang hing een sterke gaslucht en bij ver der, onderzoek vond men in een kabinet aan de straatzijde den 20-jarigen medebe woner H. levenloos op bed. Onmiddellijk werden politie en geneeskundige dienst ge waarschuwd. Hoewel aanvankelijk de indruk kon ont staan, dat hier van zelfmoord sprake was, heeft de justitieele dienst C. een diep gaand onderzoek ingesteld. Niet alleen bleek hier geen sprake van een defect aan de gasleiding, maar al direct viel het de recherche ook op, dat hier een krachtige jongeman eenige uren tevoren zooals kon worden vastgesteld door gas vers tik king om het leven was gekomen, terwijl het raam van het kamertje gedeel telijk openstond. Bovendien bevreemde het de politie, dat de vrouw slechts bewuste loos was aangetroffen. In het kabinet zelf was vcArts geen gaskraan aanwezig. Wel constateerde de recherche, dat op de gas kraan in de keuken een tuinslang aangeslo ten was. Niemand der overige bewoners had deze ooit eerder gezien. De slang reik te echter bij lange na niet tot het kabinet. Voorts herinnerde een der bewoners zich, -uat de jongeman, die gewoon was zyn ka mer op slot te doen, kort tevoren den sleutel daarvan had gemist. Een en ander was voor de politie belang wekkend genoeg om het onderzoek voort te zetten. Zij vond in het perceel nog een stofzuigerslang en een holle gordijnroede. Voorts bleek in den gang nog een stuk te liggen van een slang van een gascomfoor. Al deze onderdeelen waren met windsels en stukjes rijwielbinnenband aan elkaar verbonden geweest en ten ,deele ook nog verbonden, doch bij de eerste verwarring blijkbaar uit elkaar geloopen. Zij roken alle nog naar gas. Verbonden aan den tuin slang reikte hét geheel net tot in het kabi net en was circa 5 meter lang. De vrouw bleek den tuinslang eenige dagen tevoren van een kennis in een andere gemeente te hebben geleend, onder voorwendsel, dat zij daarmee het portiek wilde sehoonspui- aen. Als gevolg hiervan is thans tegen de vrouw, die nog in een- ziekenhuis wordt ver pleegd. proces-verbaal opgemaakt wegens verdenking van moord op den jongeman. Omtrent de beweegredenen, die haar tot lit misdrijf zouden hebben gevoerd, be staat nog geen zekerheid. In ieder geval ic roof geen drijfveer geweest. LAATSTE BERICHTEN BINNENLAND. DE BEGROOTING VAN AMSTERDAM VOOR 1942. Tekort geraamd op ƒ25.800.000. Vanavond zal in het gemeenteblad van Amsterdam verschijnen de ontwerpbegroo- ting voor het jaar 1942, welke in haar eind cijfers een tekort aanwijst'van rond 25.800.000. BUITENLAND. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ROME, 5 Dec. (Stefani). Het Italiaansche weermachtbcricht luidt: „In de M arm arische woestijn intensieve bedrijvigheid onzer artillerie tegen stellin gen en gemotoriseerde strijdmiddelen voor Tobroek. Aan het front van Solloem be drijvigheid der wederzijdsche t artillerie. In den sector Bir el Gobi ten wes'ten van Bar- dia worden nog plaatselijke gevechten ge voeld. In den nacht van 3 op 4 December hebben vijandelijke vliegtuigen brand \êh- oorzaakt in het veldlazaret van een onzer divisies en het met de schietwapens aan gevallen. Engelsche oorlogsschepen 'hebben ton der resultaat de kust ten westen van To broek beschoten. Italiaansch-Duitsche luchtformaties hebben in het gebied ten zuidoosten van Bir el Gobi, in weerwil van het aanhoudende slechte weer herhaalde lijk vijandelijke troepenconcentraties en gemechaniseerde strijdmiddelen aangeval len Vijf Britsche vliegtuigen hebben gister middag een aanval gedaan op de stad Villa St. Giovanni in de provincie Reggio, Cala- brie. Zij yrierpen bommen en schoten met de boord wapens, zonder ernstige schade aan te richten. Eenige personen werden gewond. Onze jachtvliegtuigen kwamen snel „tusschenbeide en schoten drie vijan delijke vliegtuigen neer. Een officier werd gevangen genomen. Onze luchtmacht heeft de vliegvelden op Malta aangeval len". DE STRIJD IN NOORD AFRIKA. ANKARA, 5 December (A.N.P.) Volgens Radio Ankara bevinden de Britsche troe pen in Libye zich in een uiterst moeilijke positie. Tn verband 'hiermede heeft het Britsche opperbevel in het Nabije Oosten zich genoodzaakt gezien sterke formaties tanks uit Palestina en Transjordanië naar Noord-Afrika te zenden, teneinde de strijd aan het Libysohe front te kunnen voort zetten. NEDERLANDSCHE BOEREN IN HET O STEN. f KRAKAU. 5 Dec. (D. N. B.). De „Kra- kauer Zeitung" meldt, dat de eerste groep STRIJDT VQ0R EUROPA Aanvallen op Moskou HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER, 5 Dec. (D.N.B.). Het opperbevel der weermacht deelt mede. „In de zuidelijke zone van het oos telijk front zijn nieuwe aanvallen van den vijand mislukt. Bij de be schieting van voor den oorlog belang rijke doelen te Leningrad werden in een munitie-opslagplaats hevige ont ploffingen en groote branden ver oorzaakt. Na de vlucht uit Hankö zijn met het troepentra-nsportschip Staliit nog verscheidene andere sowjetschepen op Duitsch-Finschemijnvelden ge 1-oopen. Daarbij zijn een troepen transportschip van 3.000 ton, een stoomschip van 700 ton en een bols jewistische motortorpedoboot! gezon ken. Sterke formaties der luchtmacht hebben in het zuidelijke deel van het front en in het gebied om Moskou aanvallen gedaan op stellingen en veldversterkingen van den vijand. De bolsjewisten leden zware verlie zen en verloren een aanzienlijk aan tal stukken geschut en voertuigen. De luchtmacht-heeft geslaagde nach telijke aanvallen gedaan op Moskou en Leningrad. In Noord-Afrika hebben de Duitsch- Italiaainsche troepen aanvallen van vijandelijke verkenninigsafdeelingen afgeslagen. Duitsche en Italiaansche formaties duikbommenwerpers heb ben Britsche pantserconoentraties in het zuiden der Marmarische woestijn verstrooid. Des nachts werden bom- treffers geplaatst op vliegvelden en ravitailleeringswegen van den vijand *sdn het gebied van Sidi Barani en Mar s-am atroeh. Tijdens luchtgevechten hebben Duitsche jagers zeven Britsche j ach ttoes tellen neergeschoten. Een Duitsche vduikboot heeft voor de kust van Cyrenaica een Britschen torpe dojager door torpedo's beschadigd1'. Nederlandsche boeren, die naar het Oos ten zijn vertrokken, als bedrijfsleider zul len optreden in de dorpen, hofsteden en de vroegere kolchozen, waar zij met be hulp van de bevolkipg de landbouwmoge- iijkheden van het Oostelijk gebied zullen exploiteeren en aan de voorziening van Europa dienstbaar zullen maken. De eerste groep bestaat uit een honderdtal boeren, nieuwe groepen zulleii binnenkort volgen. In Januari zullen zich waarschijnlijk ^400 Nederlanders als kolonist naar het Oosten begeven. De leeftijd der boeren van deze eerste groep varieert tussohen 19 en 53 jaar. De Nederlandsche boeren zullen eerst vier we ken verblijf houden in een kamp te Litz- mannstadt, waar zij vertrouwd zullen wor den gemaakt met hun taak en de nieuwe gereedschappen. Van Litzmannstadt bege ven zij zich naar hun plaatsen van bestem ming in Wit-Rusland en de Oekraïne. WASHINGTON, 5 Dec. (D.N.B.). Zoo wel het ministerie van oorlog als d'at vain marine hebben volgens International News een officieel onderzoek aangekondigd naar de onthullingen van de „Chicago Tribune" omtrent het plan tot. een AmerikaansCh exoeditiecorps. Roosevelt heeft vanmiddag op het Witte Huis een conferentie gehouden met dien minister van^mariné Knox en vervolgens in een persgesprek verklaard, dat alle be trokken ministeries een oriderzoek instel len om na te gaan hoe de bladc-i in het bezit van het geheime rapport zijn geko- CONSISTORIE VOOR KERSTMIS? MILAAN, 5 December (D.N.B.). Het katholieke blad „Tltalia" maakt melding van de geruchten op 'het Vaticaan omtrent een Consistorie, dat nog vóór Kerstmis zal wórden gehouden en waarbij paus Pi-us XII den nieuwen kardinaal-kamerheer bene vens acht of negen kardinalen, onder wie twee buitenlanders zou benoemen. Naar men weet, zijn in het college van 52 kar dinalen, onder wie 22 buitenlanders, op het oogenblik achttien plaatsen vacant. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Antonetta Cornelia d. v. H. Piket en A. v. d. Weijden. Ondqrtrouwd: E. v. d. Born jm. 24 j. en J. Perfors jd. 23 j. A. Poortman jm. 34 j. en C.J\L D. Vendrik jd. 38 j. Overleden: W. Steen m. 59 j. H. Moenen hsgvr. van: I. Delfos 78 j. M. Zandvliet wedn. 82 j. N. Slootjes wedn. 91 j J. M. Ensink d. 24 j. Gemeentel. Aankondiging Het is gebleken, dat velen nog niet vol daan hebben aan hun plicht, het inschrij ven bij eeA vaste leverancier, waarover mededeeling is gedaan in de dagbladen dd. 5 November jl. Ten overvloede wordt nog eens met nadruk gewezen op het vol gende: le. Houders van bonkaax-tej^ L, al of niet aangevuld met voor kookdoeelinden, losse lÉBnnenl jiodebonnen (b.v.# voor toesllg grol zinnen, toeslag^oor ruimte» pet I :amerv|6hu» ;ning^ g "idstoï! dere doeleind, het vake „a stamkaart d$L cier diens code/ ten invullen. 2e. Houders van titeitskaarten (dusj! groepen B, f, D fratiequll brand*of-iden-v Tb ruikers in de doelde aante'ekerufig la/en 15W9tsen op hun brandstof-indenyfeitsheart. 3e. All eoverige verbruikers (klein ver bruikers in de igroejfen B, C, .D en E), die geen brandstoaide^titeitskaart hebben, die nen een inschrmfingskaart van hun lever ancier in hun oezit te hebben, waarop ver meld staan: naam, adres, code- of registra tienummer van den leverancier, benevens naam en adres van den verbruiker. 4e. Bovenbedoelde inschrijving is slechts mogelijk bij den tegenwoordigen leveran cier, of indien 'men meerdere leveranciers heeft, bij een van hen. 5e. Met nadruk wordt erop gewezen, dat zij, die niet aan hun inschrijvingsplicht hebben voldaan, uitgesloten zullen worden van verdere leveranties. INLEVERING VAN OPPLAKVELLEN ENZ. DOOR DETAILLISTEN EN GROSSIERS Detaillisten en grassiers zullen hun op- plakvellen en ande*evdistributiebescheiden aan het Distributiekantoor Breeètraat 117 met ingang vail len kunnen ld* kunnen inlever^ 14 en 15 u. Tevens zullen 1 len kunnen worcl De grossiers zj ag 8 December a.s. \ot4vbgk aodrdwk \n 9 en 12 u. en kueel opplakvel- :erdag niet la ter dan 11 uur gelolpen kuAien worden. Aan deze uren zll door hettaersoneel van het DistributiekanLor stipt Ie hand wor den gehouden; teliatkomers tullen onver biddelijk worden afgewezen.! De Burgemeester van Leiden, JVENINCK. Leiden, 5 December 1941. w 2759 VENTVERGUNNINGEN VOOR HET JAAR J942 Leiden brengt ter enden, dat houders ior het venten met te, geldende voor •danige ver- nmerking lijk den ragen ten f Het doen datum kan tengevolge e Burgemeester: STEVENINCK. De Gemeentesecretaris: VAN STRIJEN. van een vergu: waren in deze het jaar 1941, d: gunning voor he' wenschen te koi 31cn December politiebüreele van aanvragen een afwijzende hebben. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 5 Dec. Vee. 2 Stieren, 12 slacht- stieren, 80 'varekoeien e.a. 200400 per stuk, 250 vette koeien en 92 pinken 190 300 per stuk, handel tamelijk; 69 kalveren ex. melkkoeien 400650 per stuk, han del matig; 60 nuchtere kalveren, 462 vette schapen, 19 zeugen 4090 per stuk han del matig; 21 mestvarkens 2440 en 360 biggen 814 per stuk, handel tamelijk; 3 veulens, 79 boken of geiten 15—60 per stuk, handel matig. Kaas. Aanvoer totaal 29 partijen, waarvan 26 partijen Goudsche kaas 1ste soort 62:50 en 3 partijen Leidsche kaas 60 per 50 kg. Handel vlug. LEEUWARDEN, 5 Dec. Vee. Aanvoer: 545 vette koeien, 675 melk- en kalfkoeien 1 270—520, 320 pinken 140—270, 606 gras- kalveren 80160, 171 ndohtere kalveren, 579 vette en weideschapen, 12 vette var-' kens, 39 magere varkens, drachtige en loo- pers 125205, magere 145200 en loo- pers 2040, 9 biggen 817, 46 paarden 84 bokken of geiten. Tótaal aanvoer 3221 stuks. Overzicht: Melk- en kalfkoeien aan voer ruim, handel redelijk, prijshoudénd: Loopere aanvoer kort, handel kalm, prijzen prijshoudend; biggen aanvoer kort, handel kalm, prijzen prijshoudend; Dë V. C. nam 700 koeien, 10 varkens, 200 nuchtere kal veren, 500 schapen en 400 graskalveren over. Kaas. Vereen, van Zuivel Mij. Prijzen: Edammer kaas 20 plus 87 cent. idem 40 plus 112 cent, Goudsche kaas 20 plus 87 cent, idem 40 plus 112 cent en Leidsche kaas 102 cent per 100 kg. De liturgie der Kerk ZATERDAG 6 December. Mis van den H. Nicolaas, Bisschop en Belijder: Statuit. 2e gebed van de vorige Zondag; 3e van de Vigilie van Maria's Onbevlekte Ontvange nis; 4e voor den vrede. Laatste Evangelie van de Vigilie. Kleur:-Wit. Of: Mis v. d. Vigilie; Venite. Geen Glo ria. 2e gebed van den H. Nicolaas; 3e van de vorige Zondag; 4e voor den vrede. Kleur: Paars. UIT HET ADVENTS-BREVIER. Ziende zag ik bij nacht en zie, op de wolken des hemels kwam de Men- schenzoon: en Hem werd gegeven heer schappij en eer. En alle volken, stammen en talen zullen Hem dienen. Zijn macht is een eeuwige macht, die niet weggenomen zal worden; en zijn heerschappij is onver gankelijk. Ontvang het Woord, Maa^d Maria, dat U van den Heer door een Engel i§ overge bracht: gij zult ontvangen en tegelijk God en een mensch .voortbrengen, opdat gy ge zegend genoemd moogt worden onder alle vrouwen

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3