MAANDAG 1 DECEMBER 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Hoofdredacteur: Dl. WUmer. Lelden. Red Buitenland: Mr. H. CeUe. Leiden. Red. Stad en Sport: M. Zonderop, Leiden. Red. Omgeving: L Roozen. ^eiden. Red. Letteren en Kunst: Fr. Schnelderi. Lelden. WEERBERlCHj? ZONS OP-EN ONDERGANG Zon ondesr 5.32 uur Maandagavond. Zon op 9.27 uur Dinsdagochtend. Tusschen deze tijden moet worden ver duisterd. MAANSTANDEN 1 December: De maan komt Maandagna middag om 4.49 Uur op en gaat Dinsdagoch tend om 7.35 uur onder. 2 December: De maan komt Dinsdag namiddag om 5.18 uur op en gaat Woens dagochtend om 8.34 uur onder. 4 December: De*maan komt Donderdag avond om 6.30 uur op en gaat Vrijdagmor gen om 10.23 uur onder. 5 December: De maan komt Vrijdag avond om 7.15 uur op en gaat Zaterdag ochtend om 11.10 uur onder. 6 December: De maan komt Zaterdag avond om 8.07 uur op en gaat Zondagvoor middag om 11.51 uur onder. Finlands politiek REGEERINGS VERKLARING VAN DEN PREMIER. De Finsche rijksdag is Zaterdagmiddag om drie uur in plenaire 'zitting bijeenge komen. De premier, Ran-ggell, heeft een regeeringsver k 1 ar in g afgelegd. Na een uiteenzetting van de Finsche militaire operaties constateerde de premier, dat de bij den vrede van Moskou afgestane gebieden in hoofdzaak heroverd zijn en dat 'de oorlogshandelingen uitsluitend waarborging van de veiligheid des lands ten doel hebben. De leider der regeering. wees voorts op de oorlogsvoorbereidingen van de Sow jetunie aan de Finsche gren zen. Als doeltreffende afweermaatregelen daartegen kor. L slechts bezetting door Fin land van de gebieden aan de overzijde van de grens in aanmerking. Hoe ver deze be zetting zich moet uitstrekken, wordt be paald door militaire overwegingen. De premier, betoogde verder, dat de be volking van Oost-Karelië een deel van het Finsche volk is en dat de veiligheids- wajrborg voor Finland ook ten volle van toepassing is op de Oost-Kareliërs. De klare, ondubbelzinnige betrekkingen met Duitschland zijn gegrondvest op ge meenschappelijke militaire belangen en wapenbroederschap benevens op de eco nomische verbondenheid van beide laifïlen. Wat de toetreding van Finland tot het an ti-Kominternpact betreft, deze vloeit voort uit het ondubbelzinnige standpunt, dat Finland principieel reeds lang inneemt. De -storing in de betrekkingen tusschen Finland en Groot-Britannië door de afsnij ding van het verkeer naar Petsamo door Engeland en na. het sluiten van een mJi- tair bondgenootschap met den tegenstander van Finland heeft geleid tot het afbreken van de diplomatieke betrekkingen. On danks den goeden wil van Finland beeft Groot-Britaninië terugtrekking van de Fin sche troepen tot de grenzTen vafc 1939 ge- eisoht en than^ spoort de Sowjet-regeering de Britsche regeering aan Finland den oorlog te verklaren. De Finsche regeerLng zou het betreuren, als Groot-Britannië op deze wijze Finland zou betrekken in den strijd tusschen de groote mogendheden. De premier wees daarop op het streven van Finland naar vriendschappelijke be trekkingen met de Vereenigde Ctaten waarbij destijds ook uit de nota-wisseling was gebleken, dat Finland geen afstand wil doen van zijn beginselen. Ten slotte diende de premieT vier voor stellen bij den Rijksdag in, waarvan een hereendging .van de in 1940 aan Moskou afgestane gebieden mqt Finland beoogt en vervallenverklaring van de'verplichtingen, dde Finland bij dit verdrag -nopens Hangö en omliggend gebied op zich heeft geno men. BRITSCHE GENERAAL GEVANGEN In het Italiaansche weermachtsbericht van Zaterdagmiddag wordt gemeld, dat bij gevechten in den centralen sector van- het Afrika-front een geheele gemotoriseerde brigade van den vijand vernietigd werd. De Duitsche en Italiaansche troepen maakten meer dan 1000 gevangenen, waaronder ook den Engelschen generaal, James Karkes, die het bevel voerde over die brigade. Er wer den meer dan vijftig Britsche pantserwa gens vernietigd. ROOSEVELT IS SOMBER In een officieuze rede aan een feestmaal-» tijd ter gelegenheid ^an Thanksgiving Day, heeft Roosevelt volgens Associated Press verklaard, dat het alleszins mogelijk is, dat den volgenden Thanksgiving Day Ameri- kaansche soldaten en zeelieden strijden ter verdediging van de Amerikaansche levens vormen en dat de volgende viering van dezen dag vpor Amerika slechts een herin neringsdag zal zijn aan een vredig verleden. IN 'N PAAR REGELS Verloven In Malaya ingetrokken. Voof alle leden van de Britsche lucht macht in het gebied van Malaya zijn de verloven ingetrokken, naar Associated Pres uit Singapore meldt. Bisschop vermoord. y De bisschop van Kai-Feng, mgr. Barosi is tezamen met drie broeders door Chinee- sche communisten vermoord, toen hij zich op een inspectiereis in zijn bisdom bevond. Amerikaansch journalist slachtoffer der Gepoe. De vertegenwoordiger der Hearstbladen in Kesibisjef (Samara) is ongeveer tien da gen .geleden het slachtoffer geworden van een aanslag der Gepoe. De Vereenigde Sta- VASTE BRANDSTOFFEN. De secretaris-generaal van het departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart deelt mede, dat gedurende het tijd vak van Maandag 1 December a.s. tot en met 31 Januari a.s. de met K.F. 07 gemerk- .te bonnen van de kaarten M. en N. wel ke zijn' uitgereikt aan verbruikers, die voor kookdoeleinden op het uitsluitend gebruik van vaste brandstoffen, al dan niet in com binatie met petroleum, zijn aangewezen, elk recht geven op het koopen van een eeijheid vaste brandstoffen, met uitzonde ring van anthraciet en fabrieksturf. Gedurende het tijdvak van Maandag 1 December as. tot en met Woensdag 31 De, comber a.s. geven de met de woorden „ge nera tor-anthrac iet twaalfde periode" ge merkte bonnen recht op het koopen van 1 H.L. (maximum 75 kg.) anthracietnootjes 4 of 5 of 50 kg. turfcokes terwijl geduren de genoemd tijdvak de met „generatorf twaalfde periode" gemerkte bonnen recht geven op het koopen van 50 stuks bagger- turf. HONDEN- EN KATTENBROOD Het Rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd maakt bekend, cat voor het tndvak van 1 tot en met 31 December 1941 ofc bon no. 17 -van de voederkaart voor honden wordt verkrijgbaar gesteld voor honden van: groep 1: 10 kg. hondenbrood; groep 2: 10 kg. hondenbrood; groep 3: 8 kg. honden brood; groep 4: 5 kg. hondenbrood; groep 5: 5 kg. hondenbrood; groep 6: 3 kg. honden brood. Op bon no. 17 van de voederkaart voor katten wordt voor dezelfde periode 1J^ kg. kattenbrood verkrijgbaar gesteld. Na 31 December 1941 zijn de bonnen no. 17 van bovenbedoelde kaarten ongeldig, zij mogen nadien niet meer worden aangeno men. LAGERE PRIJS VOOR SPROT. De gerookte of gestoomde sprot, die den laatsten tyd een belangrijk onderdeel van het menu. pleegt uit te maken, is aanzien lijk goedkooper gekorden. De gemachtigde voor de prijzen deelt mede, dat een beschikking is afgekomen, die 4 December a.s. in werking treedt en waarin de prijzen voor sprot en zeebliek zijn vastgesteld. Ook de gefileerde sprot, die in de bekende pakjes wordt verkocht, is aanmerkelijk in prijs gedaald. Wanneer sprot wordt verkocht, dient men er op te letten, dat er verschillende prijzen zijn vastgesteld voor sprot, die grooter dan 10 c.m. en sprot, die kleiner dan 10 c.m. is. Men raadplege de desbetreffende officieele publicaties, die 4 December a.s. in de bla den zal worden opgepomen. tea zouden by de Sovjetregeering een ener giek protest hebben ingediend. Tegen het bolsjewisme in Frankrijk. Kardinaal Baudrillart heeft besloten zich aan het hoofd te stellen van het coiftité voor den strijd tegen het bolsjewisme. Uit het Protectoraat, De' civiele uitzonderingstoestand, die op 23 September en 1 October werd afgekon digd voor de districten MaehrichOstrau, Kladno, Koeniggraetz, Olmuetz en Zlin, is met ingang van 1 December opgeheven. De Amerikanen in Suriname. Te -Paramaribo zijn drie Amerikaansche troepentransportschepen met manschappen en materiaal voor den bouw van barakken aangekomen. Zoodra er een kamp is inge richt, zullen meer troepen volgen. Koning Michael te Florence. Koning Michael van Roemenië en de_ koningin-moeder zijn te Florence aangeko men voor een verblijf van enkele dagen. Iraansch ministerie afgetreden. De Iraansche ministerpresident, Foeroe- ghi, die de onderhandelingen over het Sovjet-Russisch—Britsche verdrag met Ivan heeft voortgezet en beëindigd, heeft formeel het ontslag van zijn ministerie aan- geboden. Zuiveringsactie in Servië. De laatste communistische haarden van onrust ip Westelijk Servië zijn gezuiverd. De communistische benden zijn uit de ste den, Catsjak en Oezi.tsja verdreven en kon den ten slotte, vernietigd worden. Pauselijke academie opent zesde studiejaar. De Pauselijke Academie van Wetenschap pen heeft gisterochtend haar zesde studie jaar geopend in tegenwoordigheid van Z. H. den Paus. Voorts waren bij de plechtig heid aanwezig tjwaalf kadinalen, de groot meester der souvereine orde van Malta, de ambassadeur van Italië, de zaakgelastigde van Duitschland en het geheele bij den H. Stoel geaccrediteerde diplomatieke corps. De Paus hield de openingstoespraak. STROOIAVOND Nog enkele dagen en het is strooiavond, de-avond waarop de goede Sint zijn gaven met milde hand uitdeelt. Het goede wordt geëerd en beloond, het kwade gestraft, maar als dan op strooiavond het goede be loond moet worden, denkt dan eens aan de Nederlandsche ambulance. Want deze» hulpexpeditie verdient zeker op strooiavond goed bedacht te worden! Daarom: speelt deze week voor Sinte klaas en verrast de Nederlandsche ambu lance met een extra bijdrage. U kent haar gironummer 8-7-6-0-0 Nederlandsche ambulance. Koninginne gracht 22, 's-Gravenhage. P.T.T. NEEMT AFSCHEID VAN HOOFDINSPECTEUR DUYNSTEE. Zaterdagmiddag heeft het staatsbedrijf der P.T.T. in de Rolzaal op het Binnên- hof officieel afscheid genomen van den hoofdinspecteur der posterijen, den heer A. P. F. Duynstee, een zeer markante fi guur in de postale wereld; die na 46 jaar thans den dienst met pensioen gaat verla ten. Nagenoeg alle actieve en ook enkele gepensionneerde hoofdambtenaren van het bedrijf woonden <Lit afscheid bij. Nadat de heer Theling, directeur »ari het postkantoor te Rotterdam, als voorzitter van het 'vuldigingscomité, dei} heer Duyn stee, dienst echtgsnoote en familie had welkom geheeten, memoreerde dr. ir. R. H. Damme, directeur-genéraal der P.T.T., diens verdiensten voor het bedrijf. Ir. Damme besloot zijn toespraak met den heer Duynstee te danken voor alles, wat hij voor het bedrijf had gedaan, waar na hij hem een oorkonde, een legpenning met inscriptie en een boekwerk ter her innering aan rijn inspected rssehep aan bood. yer volgens werd een hartelijk schrijven voorgelezen van den directeur-generaal der Belgische posterijen Schockaert, die daarin herinnerde aan de eerste kennisma king op de I. aagsche luchtoostconferentie, en die vele conferenties in het buitenland, waarop hij den heer Duynstee had Leeren kennen als een ma" van groote 'eskundig- heid. Hierna werd het woord gevoerd door de heeren Bos, oudste afdeelingsinepecteur en inspecteur der P.T.T. te Arnhem, van Poppel, directeur van het PTT-kantoor te Nijmegen, mr. Janssen van Raay, hoofdin genieur vai. den technisch en dienst, mr. Hardenberg, wnd. hoofd van den rijksge bouwendienst, Briels, directeur van het PTT-kantoor te Maasstricht en mevr. Sneepers Beckers, kantoorhoudster té Mheer (L.)^ die mevrouw Duynstee bloe men aanbood. Nadat de heer Theling nog eenige her inneringen had opgehaald uit de werk zaamheid van den heer Duynstee bij de hoofdinspectie, bood hij hem namens de aanwezigen en vele ongenoemden, die hij door zijn bemoeiingen op een hooger le vensplan heeft gebrachj, een schilderij aan van Math. Wiegman, voorstellende ,.Het heil en de fel'nde". De heer Duynstee dankte tot slot. Ver volgens namen allen persoonlijk afscheid. Nieuwe wethouder van Hilversum benoemd. Tot wethouder van financiën der ge meente Hilversum is benoemd de heer W. C. M. Ni.isen, referendaris, thans hoofd der af deelingen financiën en belastingen ter gemeente-secretarie. De liturgie der Kerk DINSDAG 2 December. Mis van de H. Bibiana, Maagd en Martelares: Me exspec- taverunt. 2e gebed van de vorige Zondag; 3e ter eere van Maria (Deus, qui de bea- tae); 4e voor den vrede. Kleur: Rood. Onder de regeering van keizer Juliaart de afvallige onderging de heilige Bibiana de' rfiarteldood met haar vader, moeder en zuster. Nadat Bibiana eerst bijna dood' ge- geeseld was, werd haar een dolk in het hart gestoten. UIT HET ADVENTS-BREVIER: Hoort, volkeren het woord des Heeren, en verkondigt het <ot fte grenzen der aarde. En zegt aan de verre eilanden: onze Verlosser zal komen. De H. Geest zai in U afdalen, Maria Vrees niet, Gij draagt in uw schoot den Zoon Gods, alleluja. OMGEVING LISSE HULDIGING VAN GEMEENTE SECRETARIS J. C. DE HAAN. Zaterdagmiddag had ten gemeentehuize de officieele huldiging plaats van den heer J. C. de Haan, die in de afgeloopen Week zijn zilveren jubileum herdacht als secre taris der gemeente Lisse. KATWIJK AAN DEN RIJN Jubilé. Gisteren werd het 12 K-jarig Priesterfeest van den weleerw. heer H. B. J. Schranja, directeur van het Diocesaan Missiebureau, waarvan wij reeds melding maakten, kerkelijk gevierd. Bij die gele genheid werd door den jubilaris in de pa rochiekerk een plechtige Hoogmis opgedra- gexi, daarbij geassisteerd door de weleerw. paters Vitalicus Spendel O.F.M. en Clima- ciL' Bayer O.F.M. van het St. Willibrordus Missie College. In den namiddag was er in Pension St. Jozef gelegenheid den Jubila ris te complimenteeren waarvan behalve ui de parochie, ook personen uit Leiden 'gebruik maakten. Hierbij waren o.m. en kele der Zusters en pleegkinderen uit het St. Dominicus Gesticht in den L. Raam- stteg. Te 4 uur celebreerde den Jubilaris het Plechtig Lof in de Parochiekerk daar- Kj geassisteerd door den Rector van het Ct Willibrorduscollege en Pater Beekman O.F.M. OEGSTGEEST IJsclub. In 't Witte Huis hield de IJs club h?ar 48e alg. vergadering onder voor zitterschap van den heer J. Swart, die bij STADSNIEUWS „EEN KWARTIER VOOJt GOD". De belangstelling voor het „Eén kwar tier voor God", hedenmiddag voor het eerst in de Hartebrug-kerk, was zeer groot grooter dan verwacht werd. Voor hen, die, achter in de kerk, de voor lezing en overweging niet hebben kunnen volgen, zij medegedeeld, dat de priester, die de bijeenkomst leidt, van morgen af gezien de groote belangstelling op de preekstoel zal staan. Dit heeft ook het voor deel, dat allen kunnen zitten, omdat de zitplaatsen tot minstens aan de preek stoel kunnen worden bezet. Den belangstellenden wordt ook vrien delijk verzocht om precies half twee in de kerk te hebben plaats genomen. De samenkomst is precies kwarl voor twee geëindigd. BIBLIOTHECA NEERLAND IA MANUSCRIPTA. Aan de Leidsche Univerisiteits-bibliotheek overgedragen. Het te Antwerpen verschijnende blad „Volk en Staat" meldt: Toen de Vlaamsche activist en banneling prof. Willem De Vreeze in 1938 als direc teur van de Rotterdamsche Gemeentebi bliotheek, te Voorschoten was overleden, is zijn levenswerk onuitgegeven gebleven, n.l. de „Bibïiotheca Neerlandica Manus- cripta", de wetenschappelijke beschrijving van ongeveer 11.000 Nederlandsche hand schriften uit de 12e tot de 15e eeuw met indices op auteurs, kopisten, bezitters, schenkers, miniaturen enz. te zamen ruim 300.000 fiches op dyn papier. Van ridder romans, stichtelijke lectuur, didactische poëzie, kerkrecht, geneeskunde, rechtsge leerdheid, krijgskunde, natuurkunde in proza en rijmen. Kortom van alles wat er in de middeleeuwen anoniem is ver schenen, vindt men in deze unieke verza meling aanduidingen nopens de plaats, waar men ze vinden kan. Op raad van zes hoogleera,ren hebben de erfgenamen van den verzamelaar zich tot een kleine groep van, kapitaalkrachtige personen gewend, en mede met tusschen- komst van de regeering. is deze weten schappelijke nalatenschao thans aan de Leidsche Universiteits-bibliotheek overge dragen. EXTRA GRATIFICATIE H.T.M.- PERSONEEL. Per extra dienstorder heeft lieden de Directie der Haagsche Tramweg Maat schappij aan het personeel bekend gemaakt dat aan hèt geheele op heden in werke lijke dienst der Maatschappij zijnde perso neel een gratificatie wordt toegekend ten bedrage van één weekloon resp. 1/4 maand loon. Ook aan het hulppersoneel en het personeel van den lijn Den Haag-Wasse- naar-Leiden wordt deze gratificatie toe gekend. De uitbetaling zal zoo spoedig mogelijk plaats'hebben. JOPIE SLIM EN DIKKIE BIGMANS. In de Stadsgehoorzaal is Zondagmiddag het St. Nicolaasfeest voor de kinderen ge veerd met een toon eel voorstelling van „Jopie Slim en Dikkie Bigmans". Ruim 800 kinderen woonden de voorstelling bij, v/elkè echter niet geheel tot, haar recht kwam door de ongelukkige omstandigheid, dat de bagage met costuums en requisieten, welke vooraf verzonden was, niet was aan gekomen. Met wat in allerijl gqjhuurde cos" tuums ging de voorstelling toch door en hoe.wel de kinderen veel pret hadden met üe avonturen der beide helden, deed.deze omstandigheid toch veel afbreuk aan het geheel. Vooraf kwamen Sint Nicolgas en zwarte Piet de kinderen verrassen. Er werd c-en zang wedstrijd gehouden en aan de winnaresjes en winnaars deelde de Sint ge schenken uit in den vorm van prentenboe ken. De Nederlandsche Vereeniging voor Ge meentebelangen heeft dit jaar voor het eerst 'examen gehouden tot het bekomen van de akte van bekwaamheid als maat schappelijk werker. Voor dit examen slaagden de navolgen de ambtenaren: V.n den Gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon: mej. A. E. v. d. Brander en de heer F. L. Th. du Pon; van het Gewestelijk Arbeids bureau de heeren H. Roodenburg, G. Splin ter en W. F. Tierolf; van de Gemeentelijke Volkscredietbank de heer J. A. van Zanten. de opening de reeds talrijke aanwezigen hartelijk verwelkomde en èen kort over zicht gaf over de werkzaamheden van het afgeloopen jaar en de plannen voor de toekomst. Wanneer/ de ijsbaan in Poelgeest - nu over een paar weken geheel gereed is en de vorstperiode wil komen, zullen de le den zeer zeker tevredei\ zijn. De heer v. Nieuwkoop rapporteerde den financieelen toestand en er bleek een na- deelig saldo van ruim f 200. Dit is verkre gen door de a'anlegkosten van den Ijs baan. De heer Hoelen bracht namens de kascommissie rapport uit en werd den penningmeester gedechargeerd. De heer M. C. vf d. Burg bracht zijn \yelverzorgd jaarverslag uit. Het ledental was met 160 gestegen. De bestuursverkie zing bracht geen verandering in de lei ding en werden de heeren L. van Nieuw koop, dr. H. Varenkamp, C. den Hollan der. en M. C. v. Gent herkozen. Bij de rondvraag werden eenige zaken van huishoudelijken aard besproken en de vragen door den voorzitter tot tevreden heid beantwoord. De traditioneele verlo ting besloot de bijeenkomst. VOORSCHOTEN Geboren: Johannes Jozephus Adrla- nus, z. G. C. Meijer en M. E. Drewes Gerarda Adriana Margaretha, d. van G. C. Duynisveld en A. E. Ouwerling Johannes Jacobus Maria d. van F. 'C. H. Everstijn en W. J. M. Blocks Paulina Christina d. van B. M. Rilling en M. C. van Tol Bartha Petronella d. van A. J. Turion en J. C. Emeis. Ondertrouwd:* Hendrik 'van Eg- mond, 25 j. en Jannetje Verboom, 24 j. Gemeentel. Aankondiging AANVRAGEN VOOR SCHOENEN- BONNEN. Nogmaals en met nadruk wordt er aan. herinnerd, dat alle vóór 1 December 1941 gedateerde aanvragen voor een bon I als vervallen worden beschouwd en in geen geval behandeld zullen worden. Zij, die b.v. ongedateerde of op 28, 29 en 30 No vember j.l. gedateerde aanvrage hebben ingediend (er zij.n er éerïige bonderden ontvangen) zullen dus jjue^Udoen deze aan vragen te v_mieuwen.fi>e jfcrmiin van aan vrage is op 10 l/TcSiriWf erroeoe- lijk gesloten. JHet \erdie^t aanbeveling voor deze aanvragen, tvoor zoovi» men ze niet over de pc&è veteendt, se£i gefran keerde briefkaartente fcebruiwfT Een een voudige kaart, desnooia^ee» stuk schrijf papier kan op Breeiraat 117 in de bus worden gedaan. Maaij de datum mag in geen geval ontbreken. LEIDEN, 1 December 1941. 2668 De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. Agenda LEIDEN. VERGADERINGEN. UITVOERINGEN. Maandag, Mij. voor Toonkunst, 2e gewoon concert, Marinus Flise—Theo van der Pas, Leidsche Schouwburg, 7.30 uur. Zaterdag, R.K. Reclasseerin gsvereen iging Afd. Leiden, bureau-zitting, SL Vincentiusgeb. HoogL Kerkgr. 32, 4 uur nam. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 29 November 20 uur tov Zaterdag 6 De cember 8 uur waargenomen door: de apo- tneek D. C. Kok, Rapenburg 9, Tel. 24807 en de apotheek „Tot Hulp der Menschheid" Hooigracht 48, Tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche apotheek Wilhelminairark 8, tel. 26274. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. G e b o r eyn: Maarten zn. van W. Kra mer en J. van Dijk. Frida Josefine dr. van J. J. L. Koet en J. Binder. Jannetje Antonia, dr van W. F. Fielemon en M. de Jong Gerrit Johan zn. van J. Boter en D. Meijer. Reinier, zin van R. Romijm en J. M. Ju. Gerrit zin van D. Uijthoven en E. Hillsbrand. Ondertrouwd: J.J.A, Glasbergen, jm. 23 j. en M. P. E. Neuteboom, jd. 19 j. B. L. v. d. Voort jm. 22 j. en M. G Kok, jd. 23 jaar. O v e r 1 e d e n: P. L. Bakker, zn. 24 j. Handelsregister K. v. K. Opheffing. C. v. d. BijNGzn., Koude kerk. Dorpstraat 1. kruidenierswaren. Wijzigingen. 704. Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen Al phen aan den Rijn N.V., Alphen a. d. Rijn, Julianastraat 65. Overl. Comm.: A. P. Tolk. Alnhen a. d. Rijn, d.d. 8 Nov. 194L 324. N.V. Wijnkooperij, Distilleerderij en Likeurstokerij „de Condor" v.h. W. Schudel Co. Uittr. Comm.: Wed. E. G. M. SchudelLiotard, Leiden. N. Comm.: G. M. Schudel,Wassenaar. 7624. N.V. Bouw- en Handelmaatschao- pij „Aku". Voorschoten, Leidscheweg 158. Exploitatie van onroerend goed. Uittr. Direct.: N. de Boer, Voorschoten. Uittr. Comm.: J. Noning, 's-Gravenhage: De N.V. is met irtigaing van 18 November 1941 in liquidatie getreden. Vereffenaar: N. de Boer, Voorschoten. De Leidsche Belasting Ophaaldienst heeft in de afgeloopen maand 11.343.94 aan den Rijksontvanger afgedragen, bene vens 1.^18,64 aan den Gemeente-Ontvan ger. De aandacht, wordt er op gevestigd', dat aanslagen en beschikkingen zoo sipoe- dig mogelijk, na ontvangst ten kantore van den dienst Nieuwe Rijn 22, moeten wor den ingeschreven. Bij de Leidsche Spaarbank is gedurende de maand November 1941 ingelegd 189.751.02 en terugbetaald ƒ253.129.48; ingeschreven zijn 72 nieuwe inleggers* ter- wiil 34 boekjes geheel werden uitbetaald. Het te goed der 16399 inleggers, hieron der begrepen 1001 deelnemers aan den Af- haaldienst. bedroeg einde November 1941 ƒ5.677.680 08. Door den Afhaaldienst is in deze maand ƒ13.363.25 ontvangen in 4374 posten. 45 spaarbusjes werden ter lediging aahgebo- den met een gezamenlijken inhoud van ƒ693.75. Op de scholen werd gepaard 86.80. De 8-jarige G. van G. is in de ouderlijke woning aan de Willemstraat tegen een ruit gevallen, waardoor hij een vrij diepe snij- wor.d opliep aan den linkerarm. Door den E. H. D. werd hij naar het Acad. Zieken huis meegenomen ter behandeling. Gisteravond \yas de 32-jarige W. F. van P. ergens op de Breestraat op bezoek. Toen 'n'j een flesch drank wilde openen sloeg hij eerst met de linkerhand tegen den bodem var. de flesch,- waardoor deze brak. Een kleine slagader in den linkerpols werd ge raakt. Door den E. H. D. werd v. P. ver bonden en daarna naar het Acad. Zieken huis overgebracht. Hedenmorgen te half negen is mevr. v. W in haar woning aan de Jacob Catslaan /an de bovenste trede van de trap gevallen Coordat zij struikelde. Zij liep ontvellingen aan het gelaat op en een lichte'hersen schudding. Door den E. H. D. werd zij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2