ZATERDAG 29 NOVEMBER 1941 OE LEIDSCHE COURANT EERSTE LAD PAG. 3 „EcN KWARTIER VOOR GOD". Van Maandag a s. af tot en met Dinsdag 23 December zal, zooals reeds bekend, in de Hartebrug-kerk, Haarlemmerstraat, iederen dag behalve Zondags het „Een kwartier voor God" worden gehouden van 1.30 (precies) tot 1.45 uur. De leiding van dit kwartier heeft de per ste week Pastoor Smitz, de tweede week Deken Homulle, de derde week Pastoor Beukers, en de (gedeeltelijke) vierde week Pastoor de Leeuw. BRANDWEERINSPECTEÜR J. DIJKSTRA Benoemd te Eindhoven. Naar wij vernemen is de heer J. Dijkstra, inspecteur vèn politie hier ter stede, spe ciaal belast met de brandweer, benoemd tot commandant van de beroepsbrandweer te Eindhoven. De heer Dijkstra is eerst sedert eenige maanden hier in betrekking en werd be noemd in de plaats van den heer Couzy. LEIDSCHE IJSCLUB. De jaarvergadering. De Leidsche IJsclub hield Donderdag avond in „Schuttershof" haar goad be zochte algemeene vergadering onder lei ding van den heer J. W, Henny. Het door don secretaris, den heer H. J. de Koster, uitgebracht jaarverslag bleek in optimis- tischen toon te zijn gesteld. Het maakte melding van de vele gehouden wadstrijden, demonstraties, enz.) alsmede van het feit, da, de Leidsche IJsclub ook voor den Hoo- gen Raad winnaar is geworden inzake de kwestie der vermakelijkheidsbelasting. Op de vorige vergadering was medegedeeld, dat de gemeente in cassatie was gedaan te- £en de beslissing, dat de ijsclub in beta ling dier belasting is: vrijgesteld «n nu is ook in hoogste instantie het pleidoor de L. Y. C. gewonnen, waardoor zij j et alleen zeli een beduidend voordeel boekt, te we ten ^terugstorting der gedurende twee ia- ren betaalde gelden, benevens vrijstelling, voor ds toekomst, maar tevens baanbre-' kend werk voor het gansche land heeft ver- richt! Het verslag besloot met de verklaring, dat de financieelè toestand dér club roos kleuriger, is dan vele jaren achtereen het' geval is geweest. Het financieel verslag 'van den penning meester, den heer Coebsrgh, meldde, dat er èen nadee'.ig saldo is van 249.92, hetwelk echter in een voordeelig saldo verandert zoodra het bedrag der vermakelijkheidsbe lasting is terug ontvangen. Bij de bestuursverkiezing was aftredend en herkiesbaar de heer H. J. de Koster. De voorzitter deelde mede dat de heer W. G. Sillevis zich om gezondheidsredenen niet weel be~chikbaar stelde, hetgeen door het bestuur ten zeerste wordt betreurd. De heer Sillevis was indertijd voorzitter, later werd hij vice-voor^ittgr en eerelid,en in zijn verschillende functies deed hij steeds veel meer voor de vereeniging dan de leden be seffen. Hij was de ziel der ijsclub en het bestuur stelt zich hem steeds tot voorbeeld. Spreker bracht dank voor alles wat de heer Sillev.is voor de L. Y. C. heeft gedaan en sprak de hoop uit hem spoedig weer in ihet midden der vereeniging te ziep. Tot bestuursleden werden vervofféns bij acclamatie herkozen, resosctievelijk geko zen de heeren H. J. de Koster en E. H. Mo ens. 9 De voorzitter deelde hierna omtrent de taan mede, dat deze onder water wordt ge zet zoodra de wind gunstig is. De dijk in bet midden der bam is voor eep groot ge deelte afgegraven. Slechts in het midden is een stukje over gelaten en daar om heen komt een hardrij- en een kunrtriibaan, Er wordt tevens een luidspreker geplaatst. De iklnderbaan is verruimd en afgesloten van de groote baan, hetgeen de veiligheid en rust der kinderen fën goede komt. Dezen winter hoopt men eer.s een ijshocky-demon stratie te organiseeren in plaats van de gebruikelijke demonstratie in kunstrijden, terwijl heden te Oude Wetering een verga dering plaats vindt inzake eventueele aan sluiting bij het Meerendictrict. In het ten nispark De Kroigt mogen alle leden rijden 'op vertoon van fittn kaart) wanneer de groote banen niet geopend zijn. Naar aanleiding van eenige opmerkingen bij de rondvraag zegde het bestuur toe, dat ten aanzien van de gramofoonmuziek zoo danig variatie zal worden toegeoast dat er „voor elck wat wils".- is. terwijl men <,zal trachten voor de garderobe een regeling t'e treffen, welke ten goede komt aan men schen met groote gezinnen. De rijwielstal ling wordt verpla?'-i zocdat men niet lan ger rechtstreeks van daar op de baan kan komen. De penningmeester deelde" nog mede, dat de contributieverlaging reeds tot vergroo- tir.g van het Wental heeft gëHd. Men kan rekenen op 500 senioren en 500 junioren. Voor dagkaarten- zal zoo mogelijk e$n lage re prijs worden inge-teld voor vreemdelin gen. zulks od vertoon van het oerroonshe- w:jö. Aan het slot van de vergadering zeide "de, voorzitter, dat het in de bedoeling ligt' in het voorjaar weer een bijeenkomst te houden met bijv. een filmvoorstelling als attractie. HAN ZIRKZ»^ A STRUYKEN WILLEM MIZéE Op Zaterdagmiddag 13 December zullen de drie bovenvermelde musici een matinée in de Gehoorzaal geven. Mevrouw Maria Struyken-van den Adel, hoorden wij on langs te dezer stede en den indruk, dien zij maakte was uitstekend. Han Zirkzee voor ons allen geen onbekende, zal haar begeleiden een gebied, waa,roo hij zich meer en meer gaat toeleggen. Maar ook als solist zullen wij Zirkzee hooren en klavierwerken van Schumann, Chopin, Röntgen en Voormolen. In Leiden geeft hij zijn eerste concert daarna volgen andere steden en zijn fijne zin voor muziek kennende zal dit optreden zeker een succes beteekenen. De zangeres zal liederen van Schubert, Strauss en Caplet zingen. Ongetwijfeld zal zit de Fransche muziek behoorlijk zingen. Willem Mizée dirigeert het Leidsche1 a Cappella-kcor in werken van Schütz en Diepenbrock. Wij vestigen de aandacht op dit belovend concert waarbij Zirkzee zulke goed bekende krachten naast zich koos. -i De najaars-vergadering. In het café ,,'t Schuttershof" heeft de Verhuurdersbond voor Leiden en Omstre ken een ledenvergadering gehouden. In zijn openingswoord bracht de voorzit ter, de heer J. Zitman, naar voren, hetgeen in en door den Bond sinds de voorjaars- ledepvergadering onder moeilijke omstan digheden is geschied. De notulen van de vorige vergaderi werden ongewijzigd goedgekeurd. De begrooting en de exploitatie-rekening voor het onroerend bezit werden na toe lichting door den penningmeester, den heer J. van der Steen, ongewijzigd aangenomen. Tot khsnazieners voor 1942 werden de heeren J. de Graaf, P. C. van de Graaf, G. W. Hovink en als plaatsvervanger J. W. Haken benoemd. Bij de bespreking over wanbetaling door enkele huurders, deelde de chef van het bureau mede, dat in gevallen, waarbij van dn wil niet kan worden gesproken, het ge meentebestuur zoodanige bemiddeling heeft verleend, dat veelal een voor alle partijen bevredigende overeenkomst werd getroffen. Waar echter onwil om huur te betalen te duidelijk bleek, is de deurwaar der tot uitzetting uit de woning overge gaan. Inzake de actie die door den Bond reeds eenige jaren tegen de tarieven van de Leidsche Duinwater Mij. wordt gevoerd, werd de vergadering ingelicht over de uit voerige briefwisseling, die dit jaar over dit onderwerp is gevoerd. Het bestuur heeft de verschillende klachten over de water levering, zoowel aan den burgemeester als aan de"Leidsche Duinwater Mij. doorgege ven. In zijn antwoord heeft de burgemees ter er op gewezen, dat op het waterge bruik bezuinigd moet worden. De Verhuur dersbond wil hieraan gaarne medewerken, maar is van meening, dat eerst een groote bezuiniging zal worden verkregen door wijziging van het metertarief, waarbij de minima zullen worden verlaagd of geheel^ zullen wegvallen en een rem zal worden1 aangelegd tegenover, kwade huurders, die door verspilling Van het vrije watergebruik misbruik maken. Nadat bij dfe rondvraag enkele inlichtin gen waren verstrekt, werd uit den boezem van de vergadering aan de vertegenwoor digers van het bestuur dank gebracht voor de, houd in die zij hebben a-o^enomen op de- Landelijke vergadering te Ulrecht inza ke het voortbestaan van den Nederland- schen Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouwondernemers. JASSENDIEVEN AANGEHOUDEN. De politie hier ter stede heeft wegens jassendiefstal uit gangen van huizen aan gehouden cie 17-jarige M. v. d. B. en de 13-jarige F. K., beiden losse werklieden, benevens de 27-jarige fabrieksarbeider W, S. Zij hebben bekend uit den gang van een huis'twee jassen te hebben ontvreemd, ter wijl W. S. bovendien een actetasch met boeken ter waarde van 20 had meegeno men. Bioscopen Lido HAAR EERSTE AVONTUUR. Zü was nog maar een meisje van zeven tien, zoodat het te begrijpen is, dat het haar eerste avontuur was. En hij was een man van 45, ën 't werd zijn laatste avontuur. Och, als je als fcakvisch van zeventien zoo maar van het land ineens in een groote stad als Berlijn terecht komt en je meent schilderstalent te hebben, zoodat je op de academie de kunst gaat leeren en in je vrijen tijd onder louter kunstbroeders en -zusters verzeild raakt ja, dan is het zap gemakkelijk om verliefd te worden op een professor, die in- de oógen van een onerva ren meisje het toppunt beteekent van kun- stenaarschap. Bovendien is een schilder professor ten slotte ook maar een mensch, al loopt hij op de toppen der artistieke bergen. De professor uit het filmverhaal, dat deze week in Lido draaidt, is trou wens niet eens zoo'n verhevenheid in de kunst, doch veelcèr een man,»die op mid delbaren leeftijd terug ziet op een leven van veel arbeid en met 'een hunkerend ge voel van weemoed gaat beseffen, dat hij eigenlijk nooit echt jong geweest is. Zijn koo looot om, als hij en zij bemerken, dat zij' verliefd op elkaar zijn geworden. En het dwarrelt hem zóó in.zijn hoofd, dat hij de vlucht neemt in de eenzaamheid van een visschersdorp aan de kust. Het meisje reist hem achterna, nog altijd niet begrij pend, dat een verbintenis met een zooveel ouderen man geen waar geluk kan bren gen. Maar nu hebben de kunstbroeders in Berlijn een streek uitgehaald en een tele gram gestuurd, dat de jongeman uit haar geboorteplaats, die een veel geschikter echtgenoot voor het jonge ding is, van plan is zelfmoord te plegen. En dan opeens dringt het glashelder-.tot haar door, dat de liefde tot dezen jongeman veel dieper bij haar zat dan zij zich ooit had durven be kennen. Zoodat, tot aller geluk, de dingen weer in normaler verhoudingen en op hun pootjes terecht komen. Het is een prettige en onderhoudende vertelling, waarin Ilse Werner als het meisje en Johannes Rie- mann als de professor de hoofdrollen ver- vullen. Vóór de pauze gaat een kort (maar he vig) verhaal van een „Dubbelgangster", of^liever van twee dubbelgangsters, want de één is de dubbelgangster van de an der. Maar als twee vrouwen ook zóó pre cies op elkander lijken, dan moet dat wel tot verwarringen en verwikkelingen aan leiding geven. Wat dan ook in hevige mate gebeurt. - H. Geise. Luxor. zijn landgoed om de leiding van het land bouwbedrijf op zich te nemen. De Primadonna is even geroerd als de echtgenoot, die zij hartstochtelijk bemint, verdwenen is, maar zij blijft zich wijden aan haar kunst. Een keerpunt in haar le ven vormt de tusschenkomst van een graaf, die lichtzinnig van karakter en niet vrij van oplichterspractijken is. Hij loopt' haar overal na, maar het komt tot een breuk, wanneer hij door de politie ooge- pakt en tot gevangenisstraf veroordeeld wordt Om zich niet te laten meesleepen in zijn val verdwijnt de Primadonna om in het buitenland in eenvoudige theaters brood te verdienen. Na drie jaar wordt zij door haar vroegeren minnaar heront dekt en zij vlucht opnieuw. Zij zoekt haar man op. doch komt tot de ontdekking.^ dat deze hertrouwd is op een officieel bericht, dat zij dóód zou zijn. Zij wil het geluk van den man niet storen en verdwijnt, om een einde aan haar leven te maken. Beide ge lieven zien elkaar dan nog eenmaal weer en zoo komt,het einde van deze boeiende film. 'welke onder recie van Rolf Hansen tot een^succesfilm is geworden. De muziek van Theo Maclceben draagt daartoe niet weinig bij. Een uitgebreid voorprogramma gaat aan de hoofdfilm vooraf. M. Zonderop. Trianon. woont, en deze raadt hem aan, het eens te probeeren met niet zoo vreesslijk braaf te zijn, of ten minste te doen aleof. Maar het vrouwtje'van dien vriend heeft eveneens aanleiding o haar man eens wat jaloersch te maken en zoo kom het gebeuren, dat het tweetal: de model-echtgenoot en de vrouw varn diiens vriend, ging samenzweren. Zij blijken alle twee zeer onschuldige wei nig geraffineerde „samenzweerders" te zijn, die bij het mixen van coctails zulke onzinnigheden begaan, dat zij weldra vol maakt „typsy" zijn. De dwaasheden, die het tweetal in dien toestand uithaalt, zijn met geen pen te beschrijven. Het is aller dolst, maar het resultaat wordt bereikt, Want als de respectievelijke echtgeinooten thus komen, volgt er een hevige verbol genheid, die ten slotte de heilzame ontla ding van opgehoopte spanningen brengt. Twee huwelijken zijn gezuiverd en met on- bewolkten hemd gaan de beide echtparen een tweede periode van geluk tegemoet. Een malle film, met duizend grappige situaties en zoo mogelijk nog meer dwaze invallen. In één woord, om te brullen van 't lachen. Het voorprogramma bestaat uit een uit gebreid binnen- en buitenlandsch journaal. C. de Heiden PRIMADONNA. Zarah Leander speelt de hoofdrol in de film „l-rlmadonna", het verhaal van een stormachtig vrouwenleven, gewjjd aan de kunst. Zarah Leander is de speciale fi guur voor dit soort films. Zij speelt hier de rol van kunstenaresse, die voortdurend triomfen viert en door het tooneel wordt vastgehouden, meer dan haar man want zij is pas getrouwd lief is. De echtge noot heeft haar toegestaan haar contract te beëindigen, maar heeft van haar de be lofte cekreren niet een nieuw contract te teekenen zonder zijn toestemming. In een overrnoedigen b"i heeft zij zich echter toch laten overhalen om een nieuw con tract te beginnen, doch haar echtgenoot keurt het niet goed en als zij piet voor hem buigen wil, vertrekt hij alleen naar WAT WIL BRIGITTE? Wat wil Brigitte? Het zal vermoedelijk niemand interesseeren, wanneer niet eerst de vraag beantwoord wordt: wie is Bri gitte? Het is Brigitte Ahrend, maar zij schijnt geen ouders of familie te hebben; er wordt in de film ten minste met geen j woord van gerept. Dat brengt ons dus - niet veel verder, evenmin als de mede- deeling, dat Brigitta mode-teekenares van beroep is. Het voornaamste op Brigitte's visite-kaartje is haar uiterlijk voorkomen j en haar innerlijke gesteltenis, en die zijn j beide zeer, zéér goed. Leny Marenbach is werkelijk een charmant filmsterretje en j iedere figuur, die door Leny Marenbach wordt uitgebeeld of zij nu Brigitte heet of Klazien zal den toeschouwer onmid dellijk ipteresseeren. Zoo komen we dus tot de beantwoording van de vraag in den aanhef: wat wil Brigitte? Ze wist het eerst zelf niet, tot zij een beroemde pianist (Albert ft^atterstock) tegen het lijf liep, en na een „montagne russe" van de meest opv/indende, bespottelijke, lachwekkende en dwaze gebeurtenissen, met volle over- tuiging in de armen viel. En wie er ook tranen met tuiten stort, zeker niet Brigitte, en zeker niet de toeschouwer. Och, ieder een. weet het wel als Georg Alexander dezen keer als een onderdanige echtge noot zich in den gang van zaken mengt, wordt het een klucht, een lach succes. En dat is nu echt zoo'n film, waar bij je je zit te verkneukelen. Want Brigitte is wel erg lief en argeloos, maar als ze drié cognakkies op heeft (en dat gebeurt c.aar nog al eens) is ze gehaaid en op zoete wraak bedacht. Deze tactiek van onschuldige duif en sluwe slang bezorgt haar een opmerkelijk succes: Brigitte krijgt, wat ze hebben wil: den pianist, en bovendien nog veel meer. Een vroolijke film, waarin Brigitte wel eens haar natuurlijk schaamtegevoel ver liest. Of is ze zoo argeloos, dat ze niet merkt, dat de film-lichten op haar gericht zijn? Voor de pauze wordt een zeer interes sante reportage vertoond, hoe een dikke boomstam als lucifer in een doosje terecht komt. Een interessant en spannend pro cédé. L. Ijtoozen. Casino MENSCHEN DIEREN.... SENSATIES Hoog ln de nok van circus Sarrasani zweefc de jonge acrobate aan haar trapeze; ademloos ziet het opeengepakte publiek toe naar haar levensgevaarlijke toeren. Dan valt een schot en leeg en doelloos schommelt de trapeze door de ruimte on der het felle schijnsel van het zoeklicht. Wie vuurde dat schot af? 't Is een van de ;vele sensationeele gebeurtenissen, die zich afspelen in deze film, waaraan het heele circus Sarrasani zijn medewerking ver leent. Nieuwe consternatie onder', de toe schouwers, ais blijkt dat de tijgers zijn losgebroken en de grootste, Sultan, onder vervaarlijk gebrul, het tooneel opkomt. Slechts door zijn kalm en onverschrokken optreden weet Hansen de dierentemmer (Harry Piel) een ramp te voorkomen. Har ry Piel vindt in deze spannende film echt een rol voot hem, de stoere cowboy en de dierentemmer mét stalen zenywen. Hij heeft wel het leeuwen-aandeel in deze cir cusfilm, waarin zich heel het bonte circus programma voor onze oogen afspeelt. De note gaie wordt verzorgd door ,zijn troep gedresseerde apen, acrobaten en grappen makers. waarmee men zich een heele avond ko:(elijk vermaakt, 't Is een pracht - stel en soms vraag je je af: doen zij de menschen nu na of zijn wij de naapers? Niets menschelijksch is hun blijkbaar vreemd, als je ziet hoe ze 's avonds voor ze naar bed gaan eerst nog..,, iets moeten doen. j Een film vol afwisseling, die de toe schouwers beurtelings doet griezelen en schaterlachen, en hen een heele avond ge boeid doet toezien van begin tot einde. Binnen- en buitenlandsch journaal en een uitvoering van fragmenten uit „Carmen voltooien het uitstekende programma, dat Casino ons deze week voorzet. G. Boumans. Rex DE MODELECHTGENOOT. Heinz Rühimann als „modelech t geno ot" wie zou dat galooven? En toch is hij tiip-top model, voorbeeldig, trouw als goud, volg zaam als een hondje; hij leest de wensohen af in de oogen van zijn gade;^ andere vrou wen zijn lucht voor hem. Zóó had het jon ge vrouwtje, dat in Venetië in een roman tische gondel kennis gemaakt had met Óen jongen doch solieden en ernstigen zaken man, zich haar echtgenoot gewenscht. Noi zijn zij getrouwd en volgens alle mensehe- lijke berekeningen moet het een gelukkig stel zijn. Maar is het leven van een vrcmwH wel te bepalen volgens verstandelijke be rekeningen? Het jonge vrouwtje voelde zich niet gelukkig. De model echtgenoot was wat wij zouden kunnen noemen: een saaie knulj hij was zoo onuitstaanbaar braaf. Tot op een goeden dag het vrouw tje in een bal-oorige bui hem kort en goed zegt, dat zij het niet langer uithoudt. Dah klaagt de model-echtgenoot zijn nood aa.n een vriend, die met hem in hetzelfde huis aan alle laaimachines Agenda. INTERPAROCHIËLE ST. JOSEPH'S GEZELLENVEREENIGING Heden Zaterdag van 8—9 uur Biblio theek. Reurtrooster: Heden Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort; Zondag: D. v. Schaik, N. v. Haarlem en C. Goddijn; Maandag: H. Devilée en A. Koper; Dins dag: Alle commissarissen prasennt; Don derdag: C. v. d. Meel en P. Reizevoort; Za terdag: G. Bot en D. v. Sohaik, Zondag: 9.30 uur Algemeëne H. Communie voor de leden eer Retraiteclub in de St. Lodewijks- kerk. De zaal is geopend van 12.30—2.30 uur en van 710 uur. Van 12 uur Biblio theek. Van 8.15—9.45 uur Verplichte bij eenkomst voor de gezellen. 8 uur Voort zetting Tienkamp. 8.15 uur vergadering voor de leden der Dam- en Schaakclub „De Raadsheer". Om 10 uur wordt de zaal giaslnten. Maandag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur. 8 uur Biljart en Tafeltennisclub. Dinsdag: Bijeen komst voor de gezellen van 810 uur. 8.30 uur Verplichte vergadsr.'nig afd. gezellen. Aller opkomst ge^vanscht. Woensdag: 7.30 uur repetitie muziekgezelschap Frans Schweizer. Donderdag: 4 December sterfdag van Adolf Kolping. Bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur. 8 uur ont- wiklcelingsclub. 8 uur biljart- en tafel ben- nisclub. Zaterdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur. 8 uur kegelclub „De Poedelaars". Mcdbileelingen: Jongemannen die aan, onze retraite wensohen deel te nemen, welke gegegeven wordt van 2528 De cember te Noordwijksrhout, kunnen zich nog opgven bij den huismeester op iedere bijeenkomst. De vergoeding bedraagt 6.50 Gezellen die lid wenschen te worden van de Dam- en Schaakclub „De Raadsheer" kunnen zich opgeven bij S. v. d. Aar en den huismeester PAR. OX. Vr. HEM. EN ST. JOSEPH Zoo ging 't dus veel beter, Dinsdag. Op 'n enkeling na waren allen op tijd; die nog te laat kwamen moesten on- verrichterzake huiswaarts. Nu misten ze jammer genoeg de eerste van 'n reeks conferenties over de Biecht. Maar orde moet er toch zijn. As Zondag 1 u. Euchar. sectie in de Pelikaan straat. A.s, Dinsdag 7 u. M.C. afd. oudereh. Ook hier gaan we over het Sacr. v. d. Biecht spreken. Vragen zijn ten allen tijde daarover in te sturen. Guido Gezélle dicht te hierover: „Heer, mijn hart is eng en schuldig: maar Gij zijt barmhartig, en duizendmalen meer verduldig ais dat ik boosaardig ben. Geef mij dan, o Heer, ik vraag het, geef mij hulpe, sta mij bij.^ 'k Heb gezondigd, ik beklagê't. Help mij, God, vergeef het mij." Er zijn over dit onderwerp zooveel mis vattingen, 't schijnt voor sommigen zóó moeilijk te zijn, dat ik zeker 'n groote 200 meisjes tezamen verwacht. Ook niet- Congreganisten zijn welkom. Want voor alles is noodig geloofskennis en verdieping van het bovennatuurlijk leven. De rest gaat vanzelf wel. Dat bleek deze weken nog. Er waren eindelijk weer 'ns twee gezellige avonden, een van „Pulchn Studio", een van Kath.- Leiden. Er was spontaan levenslustig spel en beschaafd kunstvol genot. Er werd meegeleefd en genoten. Maar dat „Vivere", dat „leven" moest evenzoo gewaardeerd en genoten worden in het bovennatuurlijke. Ook daar is „arbeid" voor noodig. En als 'n men- schenziel drei'gt te vergaan, dan is daar nog uitkomst mogelijk. Grijpt dan naar de reddingsplank van de Biecht. We zullen probeeren om dat de e.k. Dinsdagen duide lijk aanvaardbaar en gewaardeerd te maken. Donderdag Zanggroép, van half 9—9 uur. W. J. A. MULDER, pr. Dir. M.C. „Mariagarde" Als gewoonlijk morgen om drie uur de Agnes- en de Lidwinagroep. Allen present hoor en kom, als 't thuis eenigszins ge schikt kan worden, precies op tijd. 't Is zooveel prettiger en ordelijker, als we op tijd kunnen beginnen. Dat is afgesproken. Om 5 uur komt de Ceciliagroep, ook vol tallig en met stemmen als nachtegalen. Er staat voor morgen veel op 't program. Tot Zondag, Gardisten! SINT ODO-KOORKNAPEN. Zondag: Scbola zingt in Hoogmis (plech tige viering van het St. Caecilia- en St. Odo-fsest en ook in (het Lof. Maandag: kfrart voor vijf: Aspiranten. Kwart na vijf: Cnësc. Gr. I. Dinsdag: kwart na vijf: Cnasc. Gr. II. Zes uur: Schola. Woens dag. half zeven Lof. Donderdag: zooals 'Dinsdag. Vrijdag: zooals Maandag te vens half zeven Lof. Zaterdag: half ze ven Lof. Zaterdag: half zeven Lof. Jongens: Deze week verschijnt d>e St. Odo-Klok met de brief van den goeden Sint Nicolaas aan Jullie allemaal! Lees! Lees! Lees! Tevens het feestprogram voor. he4 St. Nioolaasfeast op Maandag 8 De cember! Overweldigend 'knal!! Er komt een beroemd tooneel gezelschap, dat voor ons zal spelen! Koop deze week de S'nt Odo-Klok voor de prik van twee cent. Hoe bestaat 't! 't Zal je gebeuren. Tot kijks! Kapelaan E. A. M. PAAP. Advent 1941 Daar staan we in den nieuwen Advent. Eerder dan wachten is die tijd weer daar. Advent, voorbereidingstijd op den komst van Christus. Een jaar, een kerkelijk jaar ging voorbij. Christus sprak tot ons, Christus nam zijn intrek, werd misschien weer uitge dreven. Heeft het leven ons erg meegenomen, heeft het leed veel lasten op onze schou ders gelegd, werd ons hart moe omdat het nergens rust vond? Waar we ons ook wénden altijd ontmoe ten wij Christus. Er is geen land te ver, geen diepte te diep of hij kan ons berei ken'. Als we maar open willen staan,, maar als we onze handen maar uitstrekken, als we ons hoofd maar buigen. Advent. Dit woord slaat accoorden aan van heimwee en verlangen. Hoeveel menschen voeren strijd met zich zelf en willen wel goed zijn, maar.. Ze weten niet waar ze het zoeken moeten Ze weten niet., want als ze wisten dan zouden ze spoedig genoeg aan Christus voeten neerknielen en vragen: wat moet ik doen? De Kerk leert het ons. In al haar benauwenis en zorg, in haar nood en kwelling belijdt en bekent ze: Tot U mijn God verhef ik mijn ziel. Op U blijf ik hopen, laat mij niet beschaamd worden. O, God toon mij Uw wegen, onderricht mij want Gij zijt mijn God, Gij zijt mijn heil. Gedenk uwe barmhartigheid, wees mijn zonden niet indachtig maar blijf mij ge denken in uwe genade" De Kerk bidt om verlichting, om ver geving, om genade. Geen betere voorbereiding op Christus' komst. Bidden dat is zich zelf vrij, zich zelf leeg maken om door Christus met zijn- ge dachten, zijn gevoelens boordevol te wor den gevuld. Bidden we dan op dezen eersten Zondag van den Advent. Christus wacht ons in Zijn Heilig Al taarsacrament. Betrekken wij de wacht, laat het gebed niet wijken van onze lippen, niet heen gaan uit onze gedachten. Dan zal God neerzien op ons ootmoedig en smeekend hart. Hij zal weldaden op weldaden bewijzen en het land onzer ziel zal opnieuw in bloei gaan. LAATSTE BERICHTEN EXTRA-RANTSOEN KAAS. De secretarU-generaal van het Departe ment/ van Landbouw en Vissoherij maakt beleend, dat Jn d<? week van Sint Nicolaas een extra rantsoen-kaas van 100 gram be schikbaar wordt gesteid. In verband daar mede geeff gedurende het tijdvak 30 No vember tot en met 6 December a.s. de met „167" genummerde bon van de bonkaart Algemeen, recht op het koopen van 100;x gram kaas. Deze l>on mag ook reeds op Za terdag 29 November worden gebruikt en blijft bovendien na 6 December a.s. nog geldig tot en met 27 December a.s. THEE. Omstreeks Kerstmis zal de laatste hoe veelheid thee worden gedistribueerd. Op welke wijze, zal nog nader worden be kend gemaakt. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 28 Nov. Groentenveiling. Witte Kool ƒ3.Roode Kool ƒ4.80, Sa- voye Kool 4.80, Groene Kool 5.50, Boe renkool ƒ5.50, Prei ƒ3.30—7.—, Kroten 4.50, Kroten, gekookt 10.70, Peen f 4— 7.50, Spruiten 12.80—16.— Andijvie 4.80 —15.—. Sla 7.—, Nero 11—16.50, Witloof 2025.Spinazie 20, Tomaten 12.80 35.— per 100 K.G. Salade 3—5 Knol- selderie 3.207.59 per 100 stuks. Pieter selie 1.60—3.20, Radijs ƒ2.70—2.90, Sel derie ƒ0.90—4.10, Peen ƒ6—7.50 per 100 bos. LEIDEN, 29 Nov. Boter. Heden geen aanvoer. RIJNSBURG, 28 Nov. Bloemenhandel. Troschrysanthen per bos: Jozef 0.55 0.61, Red Bilandel ƒ0.54—0.60, Herco ƒ0.53 0.57, Bacchus 0.480.56, Goldfinder ƒ0.35—0.48, Floryking ƒ0.35—0.46, Harry- land 0.28—0.44, Wilscock 0.32—0.40, Grootbloemige Chrysanthen per stuk: Pui ling ƒ0.220.26, Manocca ƒ0,270.30, Red Cacell 0 20—0.25, Printemps d'Amour 0.220.28, Rozen per bos: Roselandia ƒ0.53—0.61, Edith Helen ƒ0.50—0.61, Mad. Butterfly ƒ0 55—0.63, Hadley ƒ0.48—0.56, Scabiosa 0.300.35, Siervruchten p. st. 1.10—1.50.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3