ZATERDAG 25 OCTOBER 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Hoofdredacteur: Th. Wilmer, Leiden. Red. Buitenland: Mr. H. Geise. Leiden. Red. Stad en Sport: M. Zonderop, Leiden. Red. Omgeving: L. Roozen. i^eiden. Red. Letteren en Kunst: Fr. Schneiders. Leiden. WEERBERICHT ZONS OP-EN ONDERGANG Zon onder 6.26 uur Zaterdagavond. Zon op 8.24 uur Zondagochtend. Zon onder 6.24 uur Zondagavond. Zon op 8.25 uur Maandagochtend. MAANSTANDEN 24 October: De maan komt Vrijdagmid dag om 12.49 uur op en gaat Vrijdagavond om 9.46 uur onder. 25 October: De maan komt Zaterdag middag te 1.47 uur op en gaat Zaterdag avond om 10.47 uur onder. 26 October: De maan komt Zondagmid dag om 2.36 uur op en gaat Zondagavond om 11.53 uur onder. (Eerste kwartier). 27 October: De maan komt Maandagmid dag om 3.16 op en gaat Dinsdagnacht om 1.01 uur onder. EEN EEREZAAK is het Winterhulp te steunen. Gironummer van de WHN 5553 VERPLICHTE WIJZINGINGEN IN PERSOONSBEWIJS. Het persoonsbewijs is weliswaar vijf jaar geldig, doch dit is feitelijk alleen het ge val, wanneer alle daarop vermelde bijzon derheden overeenkomstig de waarheid zijn. Dat wil "zeggen, 'dat wijziging van beroep, woonplaats en dergelijke er op moeten wor den vermeld. Het doen aanbrengen van dergelijke wijzigingen of aanvullingen is bij de wet verplicht. Artikel 23 van het uitvoeringsbesluit persoonsbewijzen zegt: Ieder gerechtigde is verplicht zijn per soonsbewijs ter aanvulling of wijziging per soonlijk of bij aangeteekende zending aan te bieden aan den burgemeester of den aan gewezen ambtenaar: 1. Binnen vijf dagen na zijn aankomst, wanneer hij zich vestigt, hetzij komende uit een andere gemeente, hetzij komende uit een plaats buiten het bezette Neder- landsche gebied gelegen. 2. Op den dag van zijn vertrek of ten hoogste vijf dagen te voren, wanneer hij het bezette Nederlandsche gebied verlaat en volgens de bepalingen van het besluit bevolkingsboekhouding (Staatsblad 1936, No. 342), sedert gewijzigd, van de bevol kingsregisters behoort te worden afge voerd. 3. Binnen vijf dagen na de voltrekking van zijn huwelijk. 4. Binnen vijf dagen na de ontbinding van zijn huwelijk. 5. Binnen vijf dagen na zijn verhuizing of adresverandering binnen de gemeente. 6. Binnen vijf dagen na de wijziging van zijn beroep. 7. Binnen vijf dagen na de wijziging van zijn geslachts- of voornamen. BIJSLAG SOCIALE RENTEN. Uitbetaling kan niet onmiddellijk geschieden. De voorlichtingsdienst van het departe ment van Sociale Zaken schrijft o.m.: Omstreeks half Augustus geschiedde de afkondiging van een besluit van de secre tarissen-generaal van de departementen van Sociale Zaken en Financiën, waarbij, met terugwerkende kracht tot 1 Juli j.l., een tijdelijke verhooging werd ingevoerd van de ouderdoms-, invaliditeits-, wedu wen- en wezenrente, voor zoover deze het uitvloeisel was der verplichte ouderdoms- en invaliditeitsverzekering. Nu was het duidelijk, dat de rijksverzekeringsbank niet aanstonds bij de Septemberbetaling aan alle rechthebbenden den volledigen bijslag, waarop zij aanspraak kunnen ma ken, zou kunnen geven. Immers, het gaat hier om niet minder dan 260.000 loopende renten, die, geval voor geval, ambtelijk on derzoek vereischen. Teneinde evenwel tegemoet te komen aan het alleszins begrijpelijk verlangen der rentetrekkenden raar e?n ènelle verkrij ging van den bijslag, is de rijksverzeke ringsbank er toe overgegaan voorloopig alvast den grondbijslag van 25 pet. (in som mige gevallen 50 pet.), waarop de betrok kenen in ieder geval recht hebben, uit te betalen. Natuurlijk doet dit niets af aan het feit, dat ieder rentetrekkende te zijner tijd het eventueel nog ontbrekende krijgt aange vuld en wel gerekend van 1 Juli 1941 af, Niemand behoeft dus bevreesd te zijn iets tekort te zullen komen. Correspondentie kan eerder tot vertra ging dan tot versnelling van den arbeid leiden. Verzoeken om bespoediging der uitbetaling zullen dus niet voor beant woorden in aanmerking kunnen komen. Volledigheidshalve zij hieraan toege voegd, dat aan rentetrekkers, die ver schillende renten genieten, waarvan er één of meer voor bijslag in aanmerking komen en aan degene, aan wie na 1 Juli 1941 een rente is toegekend, om administratieve redenen door het postkantoor nog geen voorloopige bijslag k/>n worden uitbetaald. Ook dezen rentetrekkers krijgen echter, znodra het daarvoor noodige onderzoek is afgeloopen, den volledigen bijslag van 1 Juli 1941 af uitbetaald. VAKGROEP KLEINKUNST OPGERICHT. Gisteren is in 't gebouw van het Depar tement van Volksvoorlichting en Kunsten te dezer stede opgericht de vakgroep-Klein- kunst, onderdeel van het Theatergilde van de Nederlandsche Cultuurkamer i. o. Tot leider van deze vakgroep werd be noemd de heer W. Caron, te Hilversum. Zij, die meenen de bevoegdheid en de geschiktheid te bezitten om tot de vakgi-oep- Kleinkunst te worden toegelaten, worden verzocht schriftelijk een aanmeldingsfor mulier aan te vragen bij den zakelijk lei der van de vakgroep-Kleinkunst, adres: Nederlandsche Cultuurkamer i. o., 2de van den Boschstraat 4, 's Gravenhage. Zoet Ro[fefehrood geb'a A en hoeve HEBT U GEHOORD?.... Er gaan geruchtenmen fluistert.... Er wordt verondersteldDe Sovjets rukken opDe Engelschen zouden lan den... De „regeering" in Londen.... Hebt u gehoord? Hebt u gehoord? Neen, niet die dwaze geruchten, maar het gedreun van de laar zen op de vaderlandsche keien van die dappere Nederlanders, vrijwilligers van ons legioen, afmarscheerende naar de trei nen, die hen naar het Oosten brachten, waar Europa zich vrij wortstelt. Hebt u dat gehoord, Nederlanders? Hoorde en zag u die mannen, die veel ge smade Nederlandsche nationaal-socialisten, die den strijd aanbinden, voor volk en va derland, dus ook voor u en de uwen? Als u dat gehoord hebt, beseft dan dat liet meer dan tijd wordt, dat u tot inkeer komt, dat u nog uw aandeel kunt leveren, uw plicht kunt doen terwille van de toe komst van uw volk en vaderland. Inderdaad, het waren bijna uitsluitend Nederlandsche nationaal-socialisten, die u voorgingen, maar al bent u dan nog niet zoover, u bent toch een goed vaderlan der, u wenscht toch ook een vrij en zelf standig Nederland met een eigen plaats in het nieuwe Europa. Hebt u gehoord, landgenoot? Welnu, doet dan uw plicht, meldt u aan bij het vrijwil ligerslegioen „Nederland", Koninginne gracht 22, 's-Gravenhage. In de Nederlandsche Staatscourant van heden is, ter vervanging van de „Prijzen beschikking klompen no. 1" de „Prijzen- beschikking klompen no. 2" afgekondigd. Hierin zijn de maximum- en minimum prijzen voor alle geledingen van den han del geregeld Binnenkort zal hierover een nadere publicatie van den gemachtigde voor de prijzen verschijnen, waarin deze prijzen zijn opgenomen. In de Staatscourant is een beschikking gepubliceerd, waarin ook de schoenherstel lers verplicht worden hun prijzen op goed zichtbare wijze aan te duiden. De daarvoor benoodigde lijsten zijn hun door den di recteur van het rijksbureau voor huiden en leder reeds verstrekt, DE RESTAURATIE VAN DEN NIEUWEN KERKTOREN TE DELFT. Nadat de restauratie van de Nieuwe Kerk te Delft onder leiding van den archi tect Herm. v. d. Kloot Meyburg, voltooid was en daarmede dit waarlijk nationale monument weer een waardig aanzien had gekregen, werd ruim drie jaar geleden om precies te zijn op 21 Maart 1938 begonnen met de herstellingswerkzaamhe den aan den 109 meter hoogen toren van dit kerkgebouw. Sedert dien datum staat de slanke toren in de steigers en wordt er onder de bekwame leiding v. n\ J. Klijnen uit Den Haag, de uitgebreide restauratie verrióht, die, naar men verwacht, in het begin van 1945 gereed zal zijn. OMGEVING HILLEGOM Kerkbericht (St. Martinus). Zondag, Hoogfeest van Christus-Koning. H.H. Missen: 7 en 9 uur en 10.30 u. Hoog mis 3 uur Uitstelling van het Allerh. Sa crament, Rozenhoedje en Octobermaand- gebedert voor den vrede. 5.30 u. PI. Lof, feestpreek, toewijding der geheele parochie aan Christus-Koning. 8 uur in alle huis gezinnen Hernieuwing van Intronisatie van het Goddelijk Hart. In de week de H.H. Missen om 7 en 8 u. en in Huize St. Joseph. Elke avond om 5 uur Lof en Octobermaandgebeden voor den vrede Woensdag 7.30 u. Maria-Congregatie voor jongens in ons Jeugdhuis. Vrijdag van 56 u. gelegenheid om te biechten. Zaterdag Allerheiligen, te vieren als Zondag, de H.H. Missen als op Zondag, n.l. 7 en 9 u. en 10.30 u. Hoogmis. 5 uur Lof en Octobermaandgebeden voor den vrede 58 u. gelegenheid om te biechten. St. Josephsgezellen. Zondag na de Hoogmis en na het Lof, tot 10 uur vrije ge zellige bijeenkomst. Maandag 8.30 u. Damclub O.D.I. Donderdag 8.30 u. verplichte en leerza me Ontwikkelings-avond, spreker de wel- eerw. heer kapelaan J. v. d. Hoogte over: „Levensroeping van den jongeman". Zaterdagavond tot 10 u. vrije gezellige bijeenkomst. „Trouw aan Kolping. Aan Kolping trouw", dat is voor alle jongemannen „trouw aan uw vereeniging", welke u door trouwe opkomst nu reeds sterk maakt. Zilveren jubileum ,.St. Vincentius". Gister was het 25 jaai» geleden, dat de St. Vincentiusvereeniging in de St. Marti nus werd opgericht. Met grooten eenvoud en gepasten luister is dit gebeuren ge vierd. In huize St. Joseph was het altaar de kapel met witte asters rijkelijk versierd en daar werd te 8 uur de H. Mis van dank baarheid opgedragen door pastoor Kosters. Behalve de leden was hierbij ook tegen woordig de heer Th. Jonkheer, eerste pre sident, thans eere-president en wonende te Nijmegen. Het zangkoor der eerw. Zusters voerde zeer devoot uit de Missa Tertia van Halier en na de H. Mis het Laudate Dominum, mede meerstemmig, terwijl mej. Agaath van der Meij het orgel bespeelde. Na het Evangelie sprak de pastoor een woord van gelukwensch en dankbaarheid. Niet op te sommen is het werk der St, Vincentius: huwelijken zijn door haar weer in orde gemaakt, kinderen Katho liek opgevoed, aJgedwaalden terug gevoerd naar de Kerk, Waar de armbesturen voor uit moeten zien wat de geldmiddelen be treft, daar heeft St. Vincentius steeds een leege kas, omdat zij uitsluitend denkt aan het oogenblik van heden. Het verheugt mij aldus spr. dat hier zulk een bloeiende St. Vincentius is; dikwijls moeten en mo gen wij als priesters een beroep op u doen. Daarom wensch ik u van harte geluk, dat ge uitverkoren zijt door God tot lid van de St. Vincentius; het zal u en uw huis gezin ten zegen strekken. Als pastoor en namens de armen ben ik u dankbaar. Een bizonder woord moge ik nog wijden aan hen, die van de oprichting af lid geweest zijn en dus mede jubileeren. 25 jaar is een stuk menschenleven, een kwarteeuw be steed in den druksten en mooisten tijd van uw leven, in den mooisten dienst der naas tenliefde, in den dienst van anderen. Wat er ook in de toekomst gebeure.... de geest van St. Vincentius zal blijven be staan als de deugd van naastenliefde. Na de H. Mis vólgde een gemeenschap pelijk ontbijt, waarna een gewone confe rentie. Van vele zijden werd getuigd van medeleven met het mooie liefdewerk. Bouwen. Aan de firma De Groot en Kalkers is opgedragen de verbouw en mo derniseering der villa „Nova" aan de Weeresteinstraat voor rekening van den heer B. D. Rijnveld te Aerdenhout. LEIDSCHENDAM St. Josephsgezellen. Zondag 26 Octo ber na de Hoogmis en na het Lof bijeen komst. Dinsdag 28 Oct. te 8 uur Maria- Congregatie, daarna bijeenkomst. Donder dag 30 Oct. biljartclub en Zaterdag 1 Nov. na het Lof bijeenkomst. Geboren: z. van E. C. Visser geb. Blijleven C. van Doeselaar geb. Kraaijenbos. Ondertrouwd: D. Staalstra en Ph. Franken H. W. van Marwijk en B. J. Verhagen. Getrouwd: G. H. Loose en Fr. M. A. Uittenhout. OEGSTGEEST SCHIPPER VERONGELUKT. Donderdagavond is de 29-jarige H. Bos van anderhalven meter hoogte in het ruim van zijn schip te Oegstgeest gevallen. Hij liep een zware hersenschudding op. Het slachtoffer werd overgebracht naar het academisch ziekenhuis te Leiden. Op weg daarheen is h(j overleden. RIJNSBURG DE BURGEMEESTER ONTSLAGEN. Bij besluit van den commissaris-gene raal voor bestuur en justitie van 13 Octo ber 1941 is aan mr, P. N. Höweler ont slag verleend als burgemeester der ge meente Rijnsburg. NOORDWIJK Personalia. De heer C. van Sprang, ambtenaar ter secretarie te Willemstad, is benoemd tot adjunct-commies le klasse op de afdeeling Algemeene Zaken ter ge meente-secretarie alhier. WARMOND St. Josephsgezellen. Maandagavond om 8 uur verplichte bijeenkomst. Onze vice-praeses zal dezen avond spreken over onzen tegenwoordigen Paus Pius XII. Ver der belangrijke mededeelingen. vV ASSEN AAK Limonade-dief. Door v. d. K„ aan den Wittenburgerweg, werd aangifte gedaan van diefstal van een kruik limonade stroop in een mand aan een rijwiel, dat stond op de Stoeplaan. In verband hier mede werd door de politie op den Schouw- weg, nabij den Gr. Haesebr.weg, aange houden een zekere M., uit den Haag, die de kruik nog in zijn bezit had, zoodat ont kennen niet kon baten. Proces-verbaal is opgemaakt. Andere diefstallen. Mej. V., uit Dom burg, deed aangifte van diefstal van haar rijwiel, dat stond in de Kievietslaan. Uit een gang naast haar woning aan den Achterweg, is het rijwiel van mej. W. ontvreemd. Terzake den op 19 Sept. 1.1. gepleegde diefstal van levensmiddelen ten huize van de familie v. S. aan de Raadhuislaan, is aangehouden de 25-jarige P. alhier, die een bekentenis aflegde en ook verklaarde nog schuldig te zijn aan diefstal van een rij wiel en van 2 zakken aardappelen. Mede is aangehouden de 21-jarige v. d. H.. al hier, wegens medeplichtigheid, subsidiair heling bij den door P. ten huize van de fa milie v S. gepleegde diefstal. Door Z., uit den Haag, werd aangifte gedaan van diefstal van zijn rijwiel, dat stond in Groenendaal. In verband hierme de is aangehouden de 21-jarige K., zonder vaste woon- af verblijfplaats, die het rij wiel verkocht bleek te hebben aan V., in den Haag, bij wien het in beslag is geno men. K. bleek voorts nog schuldig aan te den Haag en Noordwijk gepleegde inbra ken. RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Kerkbericht Zondag het feest van O. Heer Jezus Christus Koning. Te 7.15 uur Communie- uitreiken; te 7.30 uur de Vroegmis; te 8.45 uur Communie-uitreiken; te 9 uur de plechtige Hoogmis met volkszang (Paasch- mis uit Supplement); te 11.30 uur de stille H. Mis. Te 12.30 uur Congregatie voor de jongens. Te 3.30 uur uitstelling van het Allerheiligste, waarna Rozenhoedje en October-gebeden. Te 6 uur plechtig Lof van het feest met gebeden uit het 's mor gens te koop aangeboden boekje en predi katie met toewijding der parochie. Aan al degenen die hierbij tegenwoordig zijn wordt een aflaat verleend van 7 jaren; aan degenen die bovendien gebiecht hebben en de H. Communie hebben ontvangen een volle Aflaat. Maandag te 4.10 uur October-oefeningen; 's avonds te 7.30 uur in de Kapel Congre gatie voor de Jongemannen. Dinsdag te 4.10 uur October-oefeningen; 's avonds te 7 uur in de Kapel Congregatie van de H. Familie, afd. Dames. Woensdag te 4.10 uur October-oefening. Donderdag te 6 uur Lof ter eere van Dappere mannen Dappere mannen hebben hun leven ingezet om Europa te verlossen van het dreigende Sowjet-spook. Dappere mannen hebben den strijd aangebonden met het onmenschelijk systeem, dat ongeloof en terreur in zijn banier voert. Dappere mannen zullen ginds in het Oosten aan een nieuw Europa bouwen en Nederland is daarbij niet achterge bleven. Honderden zonen van deze lage lan den hebben zich gemeld om deel te nemen aan den strijd Doch er heeft zich ook een ander le ger opgemaakt. Dat is het leger der barmhartigheid, een leger, dat het Roode Kruis in zijn banier voert. Het brengt hulp aan vriend en vijand. Nederland is ook hierbij niet achter gebleven: het zendt een ambulance. Deze ambulance verdient den steun van heel het Nederlandsche volk, want als het gaat om den nood van anderen te lenigen, dan zal niemand achter wil len blijven. Daarom Nederlanders, steunt de Nederlandsche ambulance, Stort uw bijdrage, iets meer dan u kunt missen op girorekening 8-7-6-0-0 Nederlandsche ambulance. Koningin négracht 22, 's-Gravenhage. het Allerh. Sacrament met October- gebeden. Vrijdag, eigenlijk geboden vasten- en onthoudingsdag als Vigilie van het feest van Allerheiligen, doch wegens omstan digheden is daarin gedispenseerd. Men doet goed zich eenige vrijwillige boete op te leggen. Biechthooren van 4 uur tot 6 uur. Te 6 uur October-oefening. Te 7 uur biecht hooren tot 8.30 uur. Zaterdag, feest van Allerheiligen, te vie ren als Zondag. Er is te 6 uur in de Kapel een H. Mis, ten gerieve van degenen, die op dezen dag verplicht zijn te werken. De H. Mis in de kapel alleen voor de pension bewoners te 8.30 uur. In de kerk de H.H. Missen als op Zon dag. Er is geen Kindermis in de kapel, 's Avonds van 5 tot 6 uur biechthooren; te 6 uur Maria-oefening voor den vrede met Rozenhoedje; daarna biechthooren zoolang er biechtelingen achtereenvolgens zijn. Zondag 2 Nov. zal er in den middag ook biechthooren zijn. De viering van Aller zielen geschiedt dit jaar op Maandag 3 November. Frauduleuse slachting. Gisteren is een zekere H. K., terwijl hij bezig was met het frauduleus slachten van een schaap, op hee- terdaad betrapt. Het vleesch werd in be slag genomen en K. werd in arrest gesteld. Geboren: Hennie 'd. van Rik Busser en Wilhelmina van Oostrum. Gerardina Hendrika d. van Jan Rokus de Bruin en Johanna Neeltje Ravensberg. Dirk z. v. Jan Vedkade en Alida Johanna van Kla veren. Geboren: Antonie Michiel, z. van J. P van den Berg en G. van de Hoef. Ondertrouwd: Hendrik van Breugel 22 j. en Aartje Rodenburg, 20 j. AARLANDERVEEN Kerkbericht. Zondag: Hoogfeest van Christus' Ko ningschap. Om half acht en acht uur uit reiking der H. Communie. Kwart over achten Vroegmis; half elf Hoogmis. Na de Hoogmis wordt het H. Sacrament uitge steld daarna Rozenhoedje en voorgeschre ven gebeden. Het H. Sacrament blijft uit gesteld tot en met het Lof. Om half drie plechtig Lof met Litanie van het H. Hart van Jezus, akte van toewijding, bovendien toewijding van onze parochie aan Christus Koning, processie en Te Deum. Verdere bijzonderheden worden nog nader bekend gemaakt. Na het Lof vergadering van de zelatricen der Missieibroderschappen tot het afdragen der contributie. Des avonds zoo mogelijk om 8 uur doe ieder gezin thuis de gezinshulde aan Christus Koning. Maandag: De H. Mis bij de Eerw.' Zus ters. De H. Communie wordt uitgereikt om half acht en acht uur. Na het Commu- nieuitreiken van acht uur volgt Rozen hoedje en voorgeschreven gebeden. De ouders der schoolgaande kinderen gelieven er rekening mede te houden, dat met Maandag te beginnen de schooltijden ver anderd worden. In den voormiddag begint de school om half tien; in den namiddag om kwart vóór twee. Dinsdag en volgende dagen wordt de H. Communie uitgereikt om half acht en acht uur, de H. Mis is om kwart over achten met Rozenhoedje en gebeden. Dinsdag: Feest van de H.H. Apostelen Simon en Judas. Na de H. Mis catechismus voor de kinderen, die het volgend jaar plechtig worden aangenomen. Vrijdag: Laatste dag van de Octóber- maand. Vigilie van Allerheiligen. Al is door Z. H. Exc. den Bisschop om wille van de droeve tijdsomstandigheden dispensatie verleend, toch zullen wij ons best doen om dezen Vigiliedag zooveel mogelijk als Vasten- en Onthoudingsdag te houden. Van 56 uur gelegenheid om te biechten. Zaterdag: Feest van alle Heiligen, te vieren als Zondag. Om half acht en acht uur uitreiking der H. Communie. Om kwart over achten Vroegmis en half elf Hoogmis. Half drie Lof met Rozenhoedje en voorge schreven gebeden. Generale absolutie. Na het Lof gelegenheid om te biechten. Aller zielen 2 November wordt |er wille van den Zondag verschoven naar 'a.s. Maandag. Zondag a.s. eerste Zondag van de maand, alsdan extra collecte voor onze kerk met bijzondere aanbeveling. BOSKOOP Kerkbericht. Zondag: Hoogfeest van Christus' Koning schap. Godsdienstoefeningen: Zondag te 7 uur en 3.30 uur gelezen H. Missen met on derrichting, 10 uur Hoogmis, waaronder de Octobergebeden. 5.30 uur plechtig Lof met predikatie, litanie van het H. Hart met op dracht der huisgezinnen; Te Deum. Na het Lof „Aan U, onze Koning". Maandag: te 7 uur wordt de H. Communie uitge reikt, te 8 uur de H. Mis. Dinsdag: feest dag van de Apostelen Simon èn Judfls. Vrijdag: vigilie van Allerheiligen. Gelegen heid om te biechten van 47.30 uur. Za terdag, feestdag van Allerheiligen te vie ren als Zondag. De H. Missen zijn als op Zondag; te 5.30 uur Maria-lof met roze- hoedje en gebeden. N.B. Zondag 26 Octo ber collecte voor de armen dezer parochie. De omstandigheden bevelen deze collecte ten zeerste aan. Misintenties: Zondag 7 uur: familie VerbakeiLangelaan. 8.30 uur: tot zekere intentie bij 'n 12 1/2-jarig huwelijk; 10 uur: overleden ouders de FrankrijkerRomijn. Maandag: bij de Zusters: voor de parochie; 8 uur: voor cverl. familie. Dinsdag 7.30 uur: overl. moeder; 8.15 uur: voor 'n zieke moeder. Woensdag 7.30 uur: voor overl. ouders. 10 uur: tot intentie van bruid- en bruidegom. Donderdag: 7.30 uur: voor overl. familie v. d. Jagt. 9.30 uur: tot intentie van bruid en bruidegom Vrijdag 7.30 uur: Petronella HoudijkWijtman. 8.15 uur: Willem Stol wijken Joanna Blom. Zaterdag 7 uur: voor de parochie. 8.30 uur: Cornelia van Drie- lenVersluis. 10 uur: Wilh. de Lange— Stevens. Zondag 7 uur: Joannes Vermeu len en Gerard Vermeulen. 8.30 uur: Ge rard Bosman. 10 uur: familie Vergeer-van Eyk. Jeugd-agenda: Josephsgezellen: Vanwe ge zuinigheid met licht moeten voorloopig eenige bijeenkomsten weg of samenvallen. Zondag: Christus-Koning. Algemeene H. Communie van de Gezellen tot besluit van de Josephs novene. Vrije bijeenkomsten als gewoon. Maandag te 8 uur tooneelclub (bibliotheek). Woensdagavond geen bij eenkomst. De bridgeclub speelt waarschijn lijk dan een jdrive tegen Waddinxveen. Na dere bijzonderheden volgen Zondag. Op Al lerheiligen is het gebouw geopend als op Zondag. Voor de anderen: Donderdag 8 u. Club Kerkgidsen. Zondagavond in de groo- te zaal repetitie. KOUDEKERK Kaas zonder stempel. Door de mare- chaussée werd in de Lagewaard alhier des avonds een tweetal fietsers aangehouden, welke ieder een tweetal ongestempelde ka zen vervoerden. Het bleken de heer en mej. W. van den Hooge Rijndijk te zijn. Zij verklaarden een tweetal kazen te heb ben gekocht bij de Gebr. K. in de Lage waard; de andere veehouder konden ze echter niet meer met zekerheid aanwijzen. De kazen zijn in beslag genomen en te gen de vervoerders, alsmede tegen den veehouder K. is proces-verbaal opgemaakt. Diefstal. Door de firma Bos en Zn. te Alphen a. d. Rijn is bij de politie aan gifte gedaan, dat van de Betonfabriek on der deze gemeente, een groote drijfriem is ontvrèemd. LEIMÜIDEN K.JJVLV. Woensdagavond sprak dokter Stapensea over infectieziekte en TBC- bestrijding. Het was een interessante en vooral nuttige besprekihg waarin o.a. naar voren kwam dat 100 jaar geleden ongeveer 1/7 deel der menschheid stierf aan TBC. Nadat verschillende ontdekkingen gedaan zijn, is door krachtige bestrijding dit sterf tecijfer gedaald tot pl.m. 1 Als pioniers cp dit gebied werden genoemd Koek, Pasteur en Leeuwenhoek. Spreker wees er verder op dat het van belang is het hygiënisch peil (dat in ons land reeds hoog staat) op te voeren ten bate van een goede TBC-bestrijding. Aanstaande Woensdag avond begint de bijeenkomst om 8 uur in de kerk. NIEUWKOOP Watersportver. „Noord-Zuid". In het Vliegende Paard alhier, kwam de Nieuw- koopsche Watersportvereeniging Noord Zuid in vergadering bijeen onder voorzitter schap van den heer C. de Graaf. Door het bestuur werdep 18 nieuwe leden voorgedra gen en aangenomen. Uit een beschouwing over het afgeloopen seizoen blijkt, dat men het er allen over eens is, dat de vereeni ging verschillende mooie wedstrijden heeft georganiseerd, die schitterend zijn geslaagd. Eesloten wordt dezen winter eenige avon den te organiseeren, o.a. een praatavond waarin de regels van het zeilreglement zul len worden besproken, een knoopavond waarbij men verschillende knoopen en der gelijke zal leeren leggen. Zoo mogelijk zal ook een wedstrijd worden gehouden in het ijszeilen en zal men gezamenlijk in club verband een merentocht gaan ondernemen. Uit een en ander blijkt, wel dat de water sportvereeniging ook in de komende winter maanden zeer actief zal zijn. Geboren: Nelly, dochter van D. Kra nenburg en N. Vonk Isfrida Theresia, dochter van J. W. Verhage en A. W. van Eijg Johannes Pieter, zoon van J. Mo lenaar en J. E. de Bruin Cornelia Jo hanna, dochter van H. Verweij en A. J. Hassbargen. Getrouwd: J. A. Hoogeveen 27 jaar won. te Alphen a. d. Rijn en G. Kuijf 21 jaar. Ondertrouwd: C. J. Admiraal 37 jaar won te Limmen en H. S. M. Hemmer 36 jaar. ROELOFARENDSVEEN Kerkbericht. Zondag Hoogfeest van Christus-Koning. Stille H.H. Missen 8.30 en 10 uur. 11.30 Plechtige Hoogmis met preek. Na de Hoog mis voor de jongens en 3 u. voor de meis jes voorbereiding. Na de Hoogmis plaat sen-verkoop. 1.15 u. St. Agnes-Congrega- tie 3 u. St. Theresia-Congregatie. 4 u. Plechtig Lof, waaronder toewijding van geheel de parochie en alle gezinnen aan Christus Koning. Vooral de Vaders en Moeders worden verwacht. Maandag. Vanaf heden zij in de week de H.H. Missen gewoonlijk 8.30, 9 en 9.30 u. Vrijdag 47 u. biechthooren voor klei ne meisjes en anderen. Zaterdag Allerheiligen. Te vieren als Zondag. De H.H. Missen 8.30, 10 en 11.30 u. Onder de Hoogmis preek. 4 u. Vespers van het feest met gebeden van de October- maand. Na de Vespers biechthooren, zoo lang er achtereenvolgens biechtelingen zijn. 'Zondag 22e Zondag na Pinksteren, le van de maand. Geen Euch. dag. 's Middags 4 u. de Vespers van Allerzielen. De volle aflaat kan men verdienen vanaf heden 12 uur. Allerzielen wordt dit jaar gevierd^ mor gen, Maandag 3 Nov.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2