MAANDAG 20 OCTOBER 1941 DF, LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Hoofdredacteur: Th. Wilmer, Lelden- Red. Buitenland: Mr. H. Gelse, Lelden. Red. Stad en Sport: M. Zonderop, Lelden. Red. Omgeving: L. Roozen, Leiden. Red. Letteren en Kunst: Fr. Schneiders, Lelden. WEERBERICHT ZONS OP-EN ONDERGANG. Zon onder 6.36 uur Maandagavond. Zon op 8.15 uur Dinsdagochtend. Tusschen deze tijden moet worden ver duisterd. MAANSTANDEN. 20 October: De maan komt Maandagoch tend om 7.43 uur op en gaat Maandag avond om 6.52 uur onder. (Nieuwe Maan). 21 .October: De maan. komt Dinsdagoch tend om 9.05 uur op en gaat Dinsdagavond om 7.26 uur onder. 22 October: De maan komt Woensdag ochtend om 10.25 uur op en gaat Woens dagavond om 8.04 onder. 23 October: De maan komt Donderdag- voormiddag om 11.42 uur op en gaat Don derdagavond om 8.51 uur onder. 24 October: De maan komt Vrijdagmid dag om 12.49 uur op en gaat Vrijdagavond om 9.46 uur onder. 25 October: De maan komt Zaterdag middag te 1.47 uur op en gaat Zaterdag avond om 10.47 uur onder. 26 October: De maan komt Zondagmid dag om 2.36 uur op en gaat Zondagavond om 11.53 uur onder. (Eerste kwartier). 27 October: De maan komt Maandagmid dag om 3.16 op en gaat Dinsdagnacht om 1.01 uur onder. KEURINGEN VOOR DE WAFFEN-S.S. Het aanmeldingsbureau van de Waffen- S.S.. bureau Nordwest, Stadhouderslaan 132 te Den Haag, deelt mede, dat nieuwe keu ringen van aanmeldingen voor de S.S.-re gimenten „Westland" en „Nordwest" in de hieronder vermelde plaatsen gehouden worden: Nederlanders van 17 tot 40 jaar die min stens 1.65 meter lang zijn kunnen hiervoor in aanmerking komen. Voor hun familiele den voor zoover het kostwinners betreft wordt gezorgd. Gratis reisbiljetten voor de reis van hun woonplaats naar de plaats van de keuring kunnen worden aangevraagd bij het bu reau Nordwest, Stadhouderslaan 132 te Den Haag. Biljetten voor de terugreis wor den na de keuring onverschillig of de candidaat wordt aangenomen of niet verstrekt. Rooster voor aanmeldingen in Neder land in den tijd van 20 tot 31 October 1941. Op 20 Oct. van 1013.00 in Rotterdam, Deutsches Haus, en van 1518 uur in Den Haag, Stadhouderslaan 134; Op 21 Oct. van 1013.00 uur in Utrecht, Deutsches Haus en van 1518 uur in Am sterdam, Deutsches Haus; Op 22 Oct. van 1114 uur in Leeuwar den, Huize Schaaf, Breedstraat en van 16 19 uur in Groningen, Concertgebouw, Poe lestraat; Op 23 October van 1114 "uur in Hen gelo, Deutsches Haus en van 1619 uur in Arnhem, Deutsches Haus; Op 24 October van 1013 uur in Eind hoven, Huize Maria, Kruisstraat en van 1619 uur in Maastricht Hotel Momus, Vrijthof; Op 28 Oct. van 1114.00 uur in Tilburg, Werkliedenvereeniging, Tuinstraat 68; En op 31 Oct. van 1017 uur in Den Haag, Stadhouderslaan 134. DERDE KINDERUITZENDING VAN DEN N.V.D. 540 Kinderen naar Nemberg en omgeving Voor de derde maal in zijn nog kort be staan wordt door den Nederlandschen Volksdienst begin November een groot aan tal kinderen met vacantie uitgestuurd, dit maal naar de Gau Franken (Nemberg en omgeving). De onderbrenging is wederom bij particu lieren, voor den tijd van zes weken. Aan dit transport zullen óngeveer 540 kinderen deelnemen, waarvan 250 uit Rot terdam. NEDERLANDSCHE RECHTBANKEN IN ENGELAND In verband met het toenemende aantal gevallen van dienstweigering en sabotage, gepleegd door de Nederlandsche bemannin gen van in Engelschen aienst varende Ne derlandsche schepen, heeft, volgens den En gelschen berichtendienst, de uitgeweken Nederlandsche regeering zich genoodzaakt gezien een speciaal Nederlandsch hoogge rechtshof en zes rechtbanken in de voor naamste Engelsche scheepvaartcentra in te stellen. Deze maatregel werd getroffen in over leg met de Engelsche regeering, aangezien de berechting van Nederlandsche zeelie den door Engelsche rechters bij de Neder landsche bemanningen groote verbittering bleek te wekken. Noodzakelijke overweging. De heer H. C. van Maasdyk schrijft aan de „N. R. Crt.": Op 9 dezer heeft het Nationale Dagblad onder het hoofd „Een blijde mare" een van gezaghebbende zijde geautoriseerde, voor het geheele Nederlandsche volk bijzonder belangwekkende mededeeling gepubli ceerd. Zij luidde als volgt: „Vast staat, dat zij, die spreken over of streven naar aansluiting van Nederland bij Duitschland of over annexatie van Neder land door Duitschland handelen in strijd met den uitgesproken wil van den Führer. De Nederlandsche pers heeft, over het algemeen gesproken, aan deze publicatie niet die aandacht geschonken, welke, zij verdiende. Geboren: Janny Pieternella d. v. P. Kuyt en J. de Hollander. Adriana d. v. G. Remmerszwaal en A. Kloos. Klasina d. v. A. Duijvenbode en L. Sneyders. Lena d. v. J. Guijt en K. v. Rijn. Dirk z. v. P. Hoek en A. v. d. Oever. Jan z. v. G. Kloos en L: Sinon. Geertrui d. v. de Ridder en G. Kulk. Jacob z. v. W. Ros en N. v. d. Ulas. Ondertrouwd: R. Dijkstra en J. Noort. D. de Mooij en Chr. Burgerhout. J. A. Verhulst en E. Volker. N. KI een en A. E. Passier. H. Verhart en P. H. Mooten. Getrouwd: A. v. Duijn en D. v. d. Plas. H. Hoek en J. v. Duijn. C. N. J. Lemmers en PI. v. d. Helm. Overleden: Marijtje Binnendijk 88 j. LISSE Kapelaansbenoeming. In plaats van kapelaan W. L. Egberts is benoemd tot ka pelaan aan de St. Agatha-kerk de weleerw. heer M. J. M. Wuyster. Kapelaan Wuys- ter werd geboren in 1911, priester gewijd in 1936 en was sinds 1938 kapelaan te Wa teringen. NOOTDORP Personalia. De heer D. H. Visscher is aangesteld als agent van het thans onder Pijnacker ressorteerende distributiekantoor aan den Kerkweg 13 alhier. STOMPWIJK Tooneeluitvoering. De K.J.M.V. in vereeniging met de L.T. zal Woensdag 29 en Donderdag 30 October a.s. een tooneel uitvoering geven. De K.J.M.V. voert op „Levenstrijd" en de L.T. „De glimmende soldatenknoop. SASSENHEIM Geboren: Wilhelmus Adrianus Anto- nius z. van P. van der Burg en P. J. Prins. Theodorus Johanens Franciscus z. van H. Weijers en A. Th. Elstgeest. Petrus Maria z. van W. Hoogeveen en C. J. van der Linden. Cornelia Helena d. van P. L. Berbee en F. M. van der Aart. Overleden: A. E. Moerkens 6 j., dr. van M. Moerkens en E. Hockx. Getrouwd: H. L. van Veelen 26 j. en C. C. Berg 25 j. VOORSCHOTEN Bouwvergunningen. De burgemeester van Voorschoten heeft bij besluit van 16 October 1941 vergunning verleend: a. aan den heer A. J. Kokshoorn, aan nemer, aldaar, tot het bouwen van een woonhuis op het perceel plaatselijk ge merkt Hofwg No. 1; b. aan de firma H. J. van der Plaats, aldaar, tot het bouwen van een tijdelijke Agenda LEIDEN Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 18 October 20 uur tot Zaterdag 25 October 8 uur waargenomen door: de Apotheek Kok Rapenburg 9, Tel. 24807 en de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48 Tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8, Teil. 26274. Donderdag, Herdenking Christus Koning schap, Stadsgehoorzaal 7.30 uur. werkplaats op een perceel, gelegen aan de Rouwkooplaan. Geboren: Adam Jacobus Cornelis, z. van G. B. Parlevliet en J. G. Toussaint Maria Johanna Clazina d. van A. C. van Vliet en P. E. Berg Hendrikus Jacobus, z. van S. C. Bunnik en A. M. van den Berg Rudolf Johannes, z. van H. C. Braggaar en M. H. Schumacher Chris- tianus Antonius z. van C. G. Boon en G. E. Langeveld Getrouwd: Cornelis Jacob van Rooyen 28 j. en Anna Adriaantje Kruijf, 26 j. WASSENAAR Diefstallen. E. alhier, deed aangifte van diefstal van zijn rijwiel. Door H., alhier, werd aangifte ged?/an van diefstal van 50 flessohen alcohol uit zijn woning. De dader is een zekere al hier, die verklaarde, dat hij 84 flf/sschen, had1 ontvreemd. Bonnetjes gekocht. Wegen* het koo pen en verkoopen van distributiebeschei den is procesverbaal opg/maakt tegen mevr. v. L., mevr. B., den beer R., mevr. v. d. K., mevr. V. geb. v. V., imevr. v. W. en den heer B., allen alhier. Alle distributie bescheiden zijn in beslag genomen. Fietsendieven. Verdacht van alhier gepleegde rijwieldiefs^llen zijn aangehou den v. L., v. H., en J. allen alhier. Zij be kenden 4 diefstallen en verklaarden diver se onderdeelen in 't water gegooid te heb ben. Een der gestolen rijwielen was nog in •hun bezit. Procesverbaal is opgemaakt. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Anna Dorothea Maria, dr. van Th. C. P. Tetteroo en G. E. Nijssen. Ondertrouwd: J.J.J.v. Beek, jm. 40 j. en E. J. Noll, jd. 34 j. H. Buis. jm. 28 j. en M. Cornelisse, jd. 27 j. J. Klein, jm. 24 j. en S. J. Francken jd. 22 j. J. Onderwater jm. 30 j. en A. H. v. d. Lin den jd. 26 j. W. v. S trater jm. 21 j. en S. Flippo jd. 21 j. C. Hollebeek jm. 24 j. en A. v. Oudheusden jd. 20 j. G e h u w d: M. A. v. d. Born jm. en A. Schuier jd. Overleden: W. F. FiLiippo M. 74 j. Wellicht heeft men zich op het standpunt willen stellen, dat de strekking van deze mededeeling eigenlijk van zelf sprak, of wel men heeft gemeend het alternatief daarvan niet in beschouwing te willen ne men. Hoe dat ook zij, het bagatelliseeren van deze publicatie beteekent een verzuim tegenover het Nederlandsche volk. In een strijd om zijn of niet zijn, dien Duitschland opgedrongen werd door een combinatie van mogendheden, die er niet aan wilden denken het Duitsche volk den bevochten weg van doelbewusten opbouw op vernieuwden hechten grondslag onge stoord te doen vervolgen, heeft de Duit sche weermacht zich genoopt gezien o.m. Nederland militair te bezetten. Het verloop van den oorlog bewijst, dat deze bezetting door Duitschland een mili taire noodzakelijkheid was. Wie daaraan op heden nog twijfelen moge, leze de ver slagen der publieke debatten die op het oogenblik in Engeland worden gehouden omtrent de mogelijkheid van operaties op het Europeesche vasteland van Engeland uit. Hij stelle zich voor. dat Engeland thans nog een niet-oorlogvoerend. aan Duitschland grenzend Nederland met goed geoutilleerde havens en vliegvelden als mogelijke operatiebasis ter beschikking had. De blokkade, die het Britsche Imperium en de Vereenigde Staten 'tegenover Europa voeren eenerzijds, de strategisch noodza kelijke bezetting van de West-Europeesche kusten door de Duitsche weermacht an derzijds hebben de voorwaarden geschapen voor een nieuw hoofdstuk in de geschie denis der volkeren van het Europeesche continent. De blokkade noodzaakt deze vol keren gezamenlijk doeltreffende middelen te vinden, zich zonder overzeeschen han del van beteekenis in het leven te houden; de bezettirg door de Duitsche weermacht noopt het Grootduitsche Rijk ertoe, bij dit streven der in één lotsgemeenschap ge raakte volkeren leiding te geven en ver antwoordelijkheid voor die volkeren te aanvaarden. Leiding geven en verantwoordelijkheid aanvaarden kan op tweeërlei manieren gaan. Door het uitoefenen van een uitslui tend op den machtsfactor gegrondvest pro tectoraat-systeem, doch ook op een prin- cioe van loyale samenwerking met- en ge lijkberechtiging van het desbetreffende land. waarvan men de bezetting als tijde lijk beschouwt, in de overtuiging, dat het volk tijdens de bezetting de ten dage ge treden lotsverbondenheid zal gaan aan vaarden. De door het Nationale Dagblad onder gezag gepubliceerde mededeeling houdt in. dat het Grootduitsche Rijk onder Adolf Hitler de bezetting van Nederland onder den laatstgenoemden gezichtshoek wenscht te zien. Dat wil zeggen, dat het Nederland sche volk nog tijdens de bezetting er van uit kan gaan dat Duitschland aanneemt en er op rekent dat in de thans groeiende ge meenschap van solidaire Germaansche sta ten het Nederlandsche volk doelbewust, zelfbewust en voortvarend de taak waar voor het is bestemd, zal aanvaarden. Deze taak luidt: tijdens de huidige wor steling om de toekomst onzer komende ge slachten alle krachten inzetten bij den opbouw van een strategisch en oecono- misch onaantastbaar cultuurdragend we relddeel, na den oorlog het land maken tot een poort naar het Westen van een straf geordend continent. Is het vanzelfsprekend dat wij reeds thans de zekerheid hebben, na den oorlog als vrij volk aan onze toekomst te kunnen bouwen? Is het de verdienste van onze on verbeterlijke Engelsche-radio-luisteraars dat wij de zekerheid hebben? Hebben wij het aan de lijdelijken, aan de kat-uit-den- boom-kijkers en geruchtenverbreiders te danken, dat Duitschland ons reeds thans toezeggingen van zulk een draagwijdte kan doen? Neen, dat is zeer in het bijzonder te dan ken aan de offers, den onversaagden, on- vermoeiden arbeid van een minderheid van ons volk, van onze Nationaal-Socialis- ten en aan die andere groep Nederlanders, die, hoewel zij den weg tot de Nationaal- Socialistische Beweging niet of nog niet gevonden hebben, persoonlijkheid en ar beidskracht inzetten bij een loyale samen werking met de bezettende overheid in het welbegrepen belang van hun volk. Het zijn, dit is ons uit den in ons land meest gezag hebbenden Duitschen mond nadrukkelijk verzekerd, met name de thans reeds 10.000 Nederlanders, die aan en achter het front in het Oosten mede voor Nederlands toe komst strijden, het zijn de tienduizenden N.S.B.'ers die, allen smaad en hoon ten spijt, onverstoorbaar staan achter hun Lei der. Zij zijn het, die voor Duitschland de veilige waarborg zijn voor het vertrouwen, dat reeds thans in het Nederlandsche volk kan worden uitgesproken, omdat de leiders van het Duitsche volk uit eigen ervaring weten, dat met zulk een kleine, maar be proefde kern als krachtpool, aan den uit eindelijken koers van het geheele volk niet behoeft te worden getwijfeld. Wellicht zullen de z.g. „anti"-Ncderlan- ders deze waarheden niet gelooven hoewel zij, wanneer het om het aanvaarden van geruchten gaat, onophoudelijk blijk geven o-zoo lichtgeloovig te zijn. Laten zij dan bedenken op welke manier een bezettende Duitsche overheid zou moeten optreden om orde in het land te houden, indien deze ,.anti"-menschen het voor het zeggen had den. Indien er geen Nationaal-Socialistische kern van Nederlanders geweest ware met wie de bezettende overheid van den -aan vang der bezetting af een innig contact heeft kunnen leggen, indien er geen Na- tionaal-Socialisten voorhanden waren ge weest, in wier handen men geleidelijk ver antwoordelijke overheidsambten kon leg- Buisje 20 tabletten 55 ct. Zakje a 2 tabletten 7 ct. gen, indien er geen onvoorwaardelijke me dewerkende Nederlanders te vinden waren geweest, die op belangrijke posten in het bedrijfsleven, in het cultureele leven en op zoovele andere essentieele punten een vruchtbare taak te vervullen hebben bij de inschakeling van Nederland in dezen grootschen tijd van samengroei van het waardevolste continent der aarde, ja dan i zou de Führer van het Groot-Duitsche Rijk geheel andere maatregelen in dit land heb ben moeten nemen. Indien de Duitsche be zetting de z.g. „anti"-Nederlanders werke lijk au serieux zou nemen dan kon er van een verklaring, als door het Nationale Dag blad gepubliceerd, geen sprake zijn, doch zou integendeel een systeem van onbeperk te overheersching op alle vitale gebieden in dit land door de Duitsche overheid moeten worden ingesteld en als een instelling van langen duur moeten worden uitgebouwd. Aan Nederlanders zou niets van belang kunnen worden overgelaten, de Nederlan ders zouden als overwonnen volk zonder rechten worden behandeld. Het is voor ons Nederlanders een groot geluk dat aan het hoofd van het Groot- Duitsche Rijk een man staét, die beter dan wie ook weet wat of er met een aanvan kelijk in aantal geringe, in geloof en daad kracht sterke minderheid in een volk te volbrengen valt. Het in de Nederlandsche Nationaal-Socialisten en hun Leider uitge sproken vertrouwen is de eenige waarborg voor de toekomstige vrije ontwikkeling van het Nederlandsche volk. Een vrije ontwikkeling als gelijkgerechtigd bondge noot van het Groot-Duitsche Rijk, aanvaar dend de grootsche doelstellingen van een hecht samenstel van solidaire Germaan sche volkeren. Dit is een kant van de zaak. welke tot dusver nog onvoldoende onder oogen wordt gezien. OMGEVING HILLEGOM Zilveren jubileum van de St. Vincentius- vereeniging. Donderdag zal de St. Vincentius van St. Martinus jubileeren. In 1916 te mid den van den toenmaligen wereldoorlog kwamen eenige vrienden der armen bij een tot stichting eener St. Vincentius- vereeniging, aanvankelijk voor beide paro chies. Eerste president werd de heer Th. Jonkheer, thans nog eere-voorzitter. Toen na enkele jaren voor ieder der beide pa rochies een afzonderlijke St. Vincentius- kwam gingen meerdere leden naar de St. Joseph-Vine. over. Door den dood ont- vielen van de mede-oprichters aan de ju- bileerende vereeniging de heeren Th. van Riek (1919). W. P. Topper (1922), Jasp. Goemans (1922), P. J. Mathot (1923), Jac. Heemskerk (1930), J. C. Groot (1931). Jac. Schilder (1937) en M. Koek (1941). Vanaf de oprichting hebben nog heden zitting in het bestuur de heeren A. Leli- veld, le voorz., G. H. Hermans 2e voorz., S. F. Smid, secretaris en A. Th. Goemans. Deze heeren vieren dus mede hun zilveren jubileum als Vincentiaan. Sinds 1939 be vindt zich laatstgenoemde heer in 't bui tenland. In verband met de tijdsomstandigheden zal de viering een uiterst eenvoudig karak ter dragen. We komen nader op dit liefde werk terug. Personalia. Voor het examen kraam- en gezinsverpleging slaagde te Bussum on ze plaatsgenoote mej. G. Heemskerk. Geboren: d. van M. Rusman en Sinni- ge. z. van Chr. Sprengers en Prins. a. van A. M. de Groot en Ruigrok. d. van A. H. Drost en van der Tang. d. van P. i C. de Groot en Paardekooper. d. van C. M. Berbee en van der Mey. d. van C. Kaptein en de Kluyver. z. van C. Blok ker en van der Hulst. z. van P. J. van Dishoeck en Langelaan. Ondertrouwd: A. Pelser en H. S. Hopman. B. Franse en P. J. Rovers. J. P. van Bezu en A. M. van Rooden. Getrouwd: G. Ruigrok en C. M. Seij- sener. H. va nder Winkel en A. Chr. van Biezen. KATWIJK Vernieuwing van de zeesluizen. Door het Hoogheemraadschap Rijnland is aan de firma Gebr. A. en Abr. Ouwehand al hier opgedragen de vernieuwing van het sluiswerk. In het Fransche tijdperk, ruim 100 jaar geleden, op 7 Aug. 1804 werd met dit werk aangevangen en onder koning Lo- dewijk Napoleon op 21 Oct. 1807 beëindigd. Dit werk had toen veel belangstelling en zelfs keizer Alexander I van Rusland kwam dit sluiswerk in oogenschouw nemen. Met deze vernieuwing wordt het gebouw ook nog vergroot en de lieren der sluizen zul len voortaan electrisch in beweging wor den gebracht. Dit werk zal aan de buiten sluizen een grootscher aanzien geven. Geldige bonnen voor Voedingsmiddelen Beschikbaar per persoon Elk der volgende i e bonnen t ii 23 Eenheid 19 Oct. tot en met 25 Oct. 1941 In tijdvak van één week 40—4 Brood 4 Rants. Brood of Gebak 9 18 22 18 Rants. 40 Brood V2 Rantsoen 40 Vleesch Va Rantsoen Vleesch of VI, waren l'/o 3 3 3 Rants. 40 VI.waren 1 Rantsoen 40 Melk I 1% Liter Melk 7 JV2 Liter 40-A Aardap. 1% K G. Aardappelen 1% 3l/2 5V< 3l/2 K.G. 40-B Aardap. Va K.G. Aardappelen V2 V2 V2 V2 K.G. 5 Oct. tot cn met 1 Nov. 1941 In tijdvak (ran 4 weken 121 Algemeen 1 KG Suiker 1 1 1 1 K.G. 122 Algemeen 250 Gram Koffie-surrogaat 250 250 250 250 Gram 123 Algemeen 500 Gram Jam 500 500 500 500 Gram 124 t.m. 127 Algemeen 1 Rantsoen Bloem, Brood of Gebak 4 4 4 4 Rants. D en E Rijst 250 Gram Rijst 500 Gram 128 Algemeen 250 Gram Havermout 250 250 250 250 Gram 129 Algemeen 250 Gram Gort 250 250 250 250 Gram 130 Algemeen 100 Gram Vermicelli of Maizena 100 100 100 100 Gram 131 t.m. 134 Gram Algemeen 100 Gram Kaas 400 400 400 400 Gram 14 Oct. tot cn met 1 Nov. 1941 In tijdvak, v an 19 dagen 39- 40 Boter 250 Gram Boter 250 500 500 500 Gram 39- 40 Vet 250 Gram Boter met reductie 250 500 500 500 Gram GELDIGE BONNEN VOOR DIVERSE ARTIKELEN Elk der volgende bonnen Geeft recht op't koopi 14 Petroleum 21 Petroleum 06 K.F. Brandst 01 t/m 04 H.K. Brandst. 05 t/m 07 H.K. Brandst. 08 H.K. Brandst.-) 01 t/m 11 C.V. Brandst. 12 t/m 20 C.V. Brandst. le t/m 4e Per. Brandst. 5e t/m 6e Per. Brandst. 120 Algemeen C Zeep C Toiletzeep J Textiel (mannen) 2 liter Petroleum 1 Eenh. B. 'stoffen 1 Rants. Zeep 75 Gram toiletzeep 80% 50 Gram Scheerzeep 6 Oct. 1941 12 Oct. 1941 1 Oct. 1941 1 Oct. 1941 27 Dec. 1941 22 Nov. 1941 30 Nov. 1941 31 Dcc. 1941 31 Tan. 1942 31 Dec. 1941 31 Dec. 1941 31 Jan. 1942 30 Apr. 1942 30 Apr. 1942 31 Oct. 1941 31 Oct. 1941 1 Sept. 1941 31 Dec. 1941 1) Hierop geen Anthraciet verkrijgbaar 2) Hierop uitsluitend Turf verkrijgbaar STEUNT DE NEDER LANDSCHE AMBULANCE Steunt de Nederlandsche ambulance. Zij behoeft ook uw steun, w^nt zij wil zyn een expeditie die gedragen wordt door het geheele Nederlandsche volk. Zij wil zijn een hulpactie voor ge wonde strijders en getroffen burgers in het Oosten. Zij heeft een menschlie- vende taak te verrichten, waarmede zij de eer van ons land zal hooghouden. Nederlander. Uw taak, uw plicht is het deze actie te steunen, want nog nooit is Nederland afzijdig gebleven als het er om ging in nood verkeerende m.enschen te steunen. Stort daarom uw bijdrage op giro rekening 8-7-6-0-0 Nederlandsche ambulance, Koninginnegracht 22. 's Gravenhage.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2