DUITSCHLAND MAANDAG 13 OCTOBER 1941 DE LEiDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 STADSNIEUWS ZILVEREN JUBILEUM ZUSTERS CARMELITESSEN. In -het Epistel, dat gisteren (negentien de Zondag na Pinksteren) in de katholieke kerken is voorgelezen wekt de apostel Paulus iederen mensch op om te werken, „opdat hij aan hem, die gebrek lijdt, van het zijne kan geven". In deze paar woorden wordt in de schitterendste duide lijkheid de wereld voorgehouden de sociale leer van het Christendom over iiet ge bruik van het privaat bezit! Een felle te genstelling met de egocentrische en egoïs tische opvattingen onder de menschen, die zulk een héél ander doel stellen aan de goederen, die de mensch door arbeid of -anderszins als zijn persoonlijk eigendom mag beschouwen. Donderdag a.s. gedenken de Zusters Car- melitessen, dat zij vijf en twintig jaar in onze stad hebben gewerkt. Dit wil zeggen, dat zij vijf en twintig jaar lang alles wat zij bezaten, hun tijd, hun krachten, hun geestelijke gaven, de stoffelijke goederen, hun door de liefdadigheid verstrekt, heb ben geschonken aan hen, die geestelijk en stoffelijk gebrek lijden. Vijf en twintig jaar lang hebben de Zus ters in Leiden geleefd het kloosterleven van contemplatie, overweging en gebed, en van actie, arbeid voor de gemeenschap. Den 16en October 1916 hebben zij zich gevestigd in enkele panden hoek Hooi grachtNieuwstraat. Daar kwamen, vier Zusters; de eerste Overste moeder Franoisca de tegenwoordige Overste "draagt denzelfden naam kan dit jubi leum niet meevieren, want zij is overge plaatst naar een huis in Amerika (de lusters zijn cosmopolitisch!). Pastoor Leusen, toenmaals kapelaan aan de Mon Père, heeft met goedvinden en aanmoedi- ging van Deken Dessens een zeer groot aandeel gehad in de zorgen en werkzaam heden, die aan deze vestiging noodzakelij kerwijze voorafgingen. Reeds den 9en Juli 1919 hebben de Zusters een ruimer ver blijf betrokken, n.l. aan den Heerensin gelhoek Lusthof laan (Alexanderstraat), en den 11 en Juni' 1925 is het kloostér ge opend aan den Oude Vest, no. 45, naast de Schouwburg. In dit huis wonen nu 16 Zustets, en worden dag en nacht yerzorgd 60 kinderen (intern), terwijl de bewaar school of kinder-bewaarplaats dagelijks wordt bezocht door 30 kinderen en meer, die er van 9 tot 4 uur verblijven. De interne kinderen zijn fcatholiek-ge- doopten var^ 1 tot 14 jaar (meisjes kun nen ook langer in huis blijven); uit Leiden en andere gerheenten, die daar bij de Zus ters een toegewijde en liefdevolle opvoe ding ontvangen. De externe kinderen zijn gedoopten (ook niet-katholieken) "uit de gehééle stad. De zorgén van de Zusters gaan uit naar de armen: de opvoeding, de godsdienstige en maatschappelijke verzorging van arme kinderen is hun doel, en, waar gewenscht, strekken deze zorgen zich ook uit tot in de gezinnen: in overleg met de paro'chieele geestelijkheid, gaan zij |ezinnen bezoeken, zoeken. Deze Zusters staan dus midden in het sociale leven, midden in de wereld, en te gelijkertijd leven zij een leven van over weging en gebed: ruim vier uur iederen dag brengen zij door in aanbidding, neer geknield voor het Allerheiligste. Naar deze zegenrijke instelling in onze stad. moest wel aller sympathie gaan! •Die Zusters vullen aan wat aan onze plichtsvervulling vaak te kort schiet. Zelf ■leven zij in groote soberheid; bij hen is, zooals de schrijver van „Dit is Leiden" het uitdrukt: „armoe troef', iederen dag. Als zij vragen, dan doen zij dit voor de armen', die zij willen verzorgen. Naar aan leiding van dit; jubileum zullen velen zich ongetwijfeld - geroepen gevoelen, om den Zustérs in deze ook voor hen moeielijkeh tijd de uitvoering van hun heilrijke sociale taak mogelijk, zoo goed mogelijk, te jna- ken! \fi Donderdag a.s. -is' het feest in huis voor de huisgenooten, hoofdzakelijk een plech tige viering in de kapel waar is de Krachtbron voor het onafgebroken, dag-in en dag-uit, oDofferend en zichzelf verge tend leven dezer kloosterlingen. Maar 's middags tusschen. 2 en 4 _uur hebben al len -gelegenheid den Zusters geluk te wen- scheo dn van hun oprechte hoogachting en meelevende belangstelling te doen blijken. EXTRA UITKEERINjG AAN HET PERSONEEL DEll NZHTM De diréctie der NZHTM heeft een extra dienstorder* uitgevaardigd, waarin erop wordt gewezen, dat in de afgeloópen zomer periode aan het personeel zware eischen gesteld zijn en dat daarover tevredenheid wordt betuigd. Deze tevredenheidsbetuiging gaat ver-, gczeld van de mededeeling, dat een gelde lijke uitkeering in eens zal geschieden. Voor het personeel in vast dienstverband bedraagt deze voor gehuwden 25.voor ongehuwden 15.Voor het personeel in voorloopigen, resp. lossen dienst, een ge lijke uitkeering als aan het vaste personeel, mits de betrokkene sedert 1 April 1941 on afgebroken in dienst is. Is de betrokkene bp een later en datum in dienst getreden j dan wordt de uitkeering naar evenredig heid vastgesteld. Bij een korter dienst verband dan 60 dagen heeft geen uitkeer ring plaats. Voor het hulppersoneel: aan de gèhuw- den een uitkeering van f 1.Voor -eiken dag, gedurende welke de betrokkene heeft dienst gedaan van 1 Januari t/m 30 Sept. 1941. 'maximum 25.Aan ongehuwden wordt 3/5 deel van de gehuwden uitkee ring toegekend, maximum 15. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g: 7562. N."\L Snel vries- conserven fabriek „Vita". Leiden, Hooge- woerd 183. Het kantoor is verplaatst naar 's-Gravenhage, Raam weg 40. 7436. Burgerziekenfonds van 1904. N:V. Leiden, Zoeterwoudschesingel 2. Hoofdz.: Amsterdam, Heerengracht 601. Uittr. Proc. kant. Lieden: S. Baars, Santpoort. N. Proc. kaht. Leiden: J. Kluver, Leiden. Gistermorgen is de 24-jarige mej. E. S. uit Den Haag bij het uitstappen uit een autobus op de Haarlemmerstraat gevallen. Zij liep een hersenschudding op en werd door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Voor het examen lich. oefening, akte J, is te Utrecht geslaagd! mej. M. Locher, GOUDEN ECHTVEREENIGING Foto L. Crt. Op 28 October zal het 50 jaar geleden zijn, dat Hendrikus Devilee, oud 70 jaar en Petronella Hendrika Devileegeb. Ruitenbeek oud 72 jaar wonende Leven daal 108, alhier in het huwelijk traden, r Hendrikus Devilee is nog een krasse man, hij is nog nooit ziek geweest en verricht zelfs thans nog op dezen hoogen leeftijd zoo nu en dan opperwerk. Zijn echtgenoote hoewel altijd zwak van gezondheid' geweest ziet er, haar leeftijd in aanmerking genomen, nog flink uit. Het jubileerende echtpaar mag zich ver heugen in het gelukkige bezit van 11 kin deren, waarvan er thans nog 8 in het leven zijn, 28 kleinkinderen en 4 achter klein kinderen. VEREENIGING VAN MATHESIANEN. In de Stadsgehoorzaal werd Zaterdag avond het jaarfeest 1941 der Vereeniging van Mathesianen gevierd, waarvoor als steeds overgroote belangstelling bestond. Bij ontstentenis van den voorzitter, den heer Freeke Jr., werd de Mjeenkomst ge opend door den vice-voorzitrer, den heer G. J v. d. Burg, die alle aanwezigen harte lijk welkom heette, in het bijzonder direc- ceur en leeraren van Mathesis, en van de Leidsche Ambachtsschool, het bestuur'van de Ver. van Oudleerlingen van Mathesis en van de Ambachtscholen te Leiden en Den Haag, den vertegenwoordiger van den Bond van Technici, het eerelid en oud- bestuurslid H. P. Oostdam en den oud voorzitter J. S. Göbel. Spr. zeide, dat de ver. bestaat uit jonge menschen, die niet bij de pakken mogen gaan neerzitten. De toe stand der vereeniging is gunstig te noemen en bij de laatste ledenwervingsactie zijn niet minder dan 80 nieuwe leden en 8 dona teurs gewonnen. Nadat het Mathesianertlied door alle aan wezigen was gezongen, werd met de af werking van het gevarieerde programma aangevangen, dat voor elck was wils bracht. Na de pauze sprak de heer H. P. Oost- dam nog een kort woordje, in zijn kwaliteit van secretaris van het binnenkort te vieren zilveren bestaansfeest. De heer Oostdam besloot met een kort woord ter herdenking Van den overleden oud-l^Iathesiaan Jan de Quack, den auteur van het Mathesislid, ter wiens eereVervol gens de eerste strofe van dit lied werd ge zongen. MUZIEK. RESIDENTIE-ORKEST. Het eerste der abonnementsconcerten van het Residentie-orkest, in Leiden gege ven onder leiding van Frits Schuurman, was zeèr mooi. Wanneer men Dvorak's 'vijfdeelige „Serenade voor strijkorkest in E. gr. t.' (een enkele maa'l) weer opnieuw hoort in een uitvoering, die voortreffelijk genoemd kan worden, dan komt men tot de slotrekening, dat deze componist eer lijke oprechte taal spreekt. De Serenade getuigt van open bedoelingen waarheid, een gave waardoor zij boeiend is en be- invloedt. Zij heeft een eigene en zeer ge ëmotioneerde klank en orkestkleur, en eigen rhythm e. Het begrip gevoelsmuziek komt voort uit het innerlijke van een ster ke, persoonlijkheid. Zulke muziek is wel dadig, rustig .en zingend schoon. Elk deel houdt ,een bron van melodieën in,' eenvou dige cantilenen en klaar en transparant -z'ijn de harmonieën. De sfeer is lyrisch, sierlijk de valse, geestig het scherzo en de finale energiek. Het strijkorkest was in beste conditie in elke groep, de dirigent al niet minder. Hij leidde rustig en bezon ken, één met zijn orkest, zoekend om zijn ontroeringen door zuivere belichting van de gevoelsaccenten te realiseeren. Hierna zong de altzangeres Theodora Versteegh de solo-cantate „Ariadne auf Naxos" van Haydn, als diens andere wer ken belangrijk om de zuiver muzikale waarde. Terecht zegt het programmaboekje „met meesterschap voor de stem geschre ven" lyrisch-dramatische muziek. Theodora Versteegh is te Leiden geen onbekendé - en opnieuw trof ons haar mooie donkere altstem. Zij was in'de gelegenheid haar „bel canto" te laten hooren en in allen een voud vermocht zij een groote dramatische spanning te wekken door velerlei gevoels expressie. H&ar medium bezit een timbre, dat emotioneert. Zij ging op in eigen ont roering, welke de idee van het werk in haar geest opwekte en zij gaf voortreffelijke mo menten. Wij kregen van deze belangrijke cantate een bijzónder artistiek en techni sche afwerking, een echt muzikale vertol king. De begeleiding^door het orkest was uit muntend evenals hét obligaat-viool door orkestmeester Adolphe Poth gespeeld en door toegewijde leiding van den dirigent werd een volstrekte eenheid met de zan geres verkregen. Tot besluit hoorden wij een vertolking van „Poèmes de la Lumière'' voor groot orkest van den Spaanschen componist Pa- lau. Avondschemering, nacht en ochtend gloren, een fraai geïnstrumenteerde suite, t Is Zuidelijke temperamentvolle muziek, in welke invloeden als van Respighi en Ravel aan Palau niet zijn ontgaan. Als ge heel een welluidend modern werk, afwis selend en stemmingwekkend. Het midden deel mogelijk wat gerekt tegenover de beide andere. Wij zijn den dirigent erken telijk voor de kennismaking omdat de mu ziek oplevend en gloedrijk is, virtuoos- orkestraal geschreven en doet genieten door de Zuidelijke muziekvreugde. Heel mooi deden het de trompet en hoorn. Het orkest speelde fraai van klank en met en- train zoodat er ruimschoots contact was met de toehoorders. De visie die de diri gent op het werk had was rijp en ervaren en droeg veel bij tot de algemeene schoon heid. Aan 't slot een spontaan applaus voor Schuurman en het orkest. J. Kortmann. Het horloge van een Oud- Indisch militair Dezer dagen kwam een oud-Indisch militair aan het bureau van de Neder- landsche ambulance zijn gouden hor loge brengen. „Geld heb ik niet", zeide hij, „maar neem dit. Ik weet wat het beteekent, gewond te zijn. Ik heb een goede ver zorging leeren waardeoren Het horloge 'van den oud-Indisch en soldaat is met warmen dank aangeno men: het geld zal goed besteed wor den. En gij lezer, wat doet gij? Hebt gij, die nog wel iets kunt mis sen, reeds uw steun verleend aan de Nederlandsche ambulance? Stel toch niet telkens uit. Stort van daag nog uw bijdrage op girorekening 8-7-6-0-0 Nederlandsche ambulance, Konin- ginengracht 22, 's-Gravenhage. OMGEVING HILLEGOM Gered. Het 2-jarig kind van K. abn de Meerstfaat alhier geraakte spelender wijze in de achter de woning gelegen 5 M. brqede sloot. Toen de moeder het ventje miste zag zij het met het hoofdje voorover in het water drijven. De moeder sprong geheel gekleed te water en had het geluk haar kind, dat reeds bewusteloos was, te redden. LISSE DOODELIJK ONGELUK. Fietsende jongen hield de tram vast. Zaterdagmiddag ongeveer 5 uur reed de 12-jarige R. W. uit Hillegom op de fiets bij de Lisserbrug alhier. Toen de tram voorbij kwam greep hij deze vast en liet zich meetrekkén. Hij kwam ech ter'tevallen en raakte daarbij onder de tram. De jongen'werd een eind meege sleurd en ernstig gewond opgenomen. Hij werd naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht, waar hij denzelfden avond aan de bekomen verwondingen is overleden. VOORSCHOTEN Geboren: Pieter, z. van H. Van der Velden en J. J. Stijsiger. Petrus Leo pold, z. van H. J. Parlevliet en J. L. Ver- steegen. Hendrikus Desiderius, z. van A. J. Dankbaar en J. C. Verstraeten. Maria Jacoba, d. van G. C. Roodakkers en J. T. M. van Rest. Macheltje, d. van J. van Elswij'k en J. van Kuyk. Maria Ja coba. d. Van T. vai; der Krog en G. Ver- horik. Overleden: Adriana Maria Hosman, 74 jaar. RIJNSTREEK KOUDEKERK Op disselboom gevallen. De veehou der J. D. C. in den Hondsdijk alhier, is bij het grasladen van den wagen gevallen op de kromme disselboom. Hij kwam daarbij zoo ongelukkig terecht dat hij eenigé rib ben brak. Met hevige pijnen moest hij zich onder geneeskundige behandeling stellen, terwijl hij eenigen tijd zijn bezigheden niet zal kunnen uitoefenen. Door een stier aangevallen. De 20-ja- rige zoon van den veehouder A. v. W. al hier werd vorige week in het weiland door een stier aangevallen en niet gracht tegen den grond gesmakt. Gelukkig, dat het dier geen herhaalde aanval deed. waardoor de jongeman gelegenheid kreeg om zich in veiligheid te Stellen. Hij had zich evenwel zoodanig bezeerd en een gescheurde tong opgeloopen; dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. ROELOFARENDSVEEN Kranige redding. Terwijl de heer P. Huigsloót alhier als gelukkige vader aan gifte deed van geboorte zag hij uit de bo venverdieping van het Gemeentehuis, dat een kind, nabij de Verbindingsbrug te wa ter geraakte. Ijlings begaf hij zich ter mlaatse en sprong geheel gekleed vanaf de orug\te water,, waarbij hij het genoegen mocht smaken de kleine drenkeling nog juist bijtijds op het droge te kunnen bren gen. Het bleek te zijn een zoontje van den heer J. Lek alhier. Voor zijn kordaat op treden verdient ^3e redder een woord van hulde. REEUWIJK PASTOORSBENOEMING. Door Z.H.Exc. den Bisschop van Haar lem is als opvolger van Pastoor Hakkeling benoemd tot pastoor der parochie van de H.H. Petrus en Paulus alhier, de weleerw. heer G. F. Schneiders, sedert 1934 rector van het St. Aloysiusgesticht te Amster dam en directeur van het mannelijk jeugd werk in de hoofdstad. Pastoor G. F. Schneiders werd geboren 6 Januari 1895 en priester gewijdin 1921. Hij was achtereenvolgens kapelaan te Noot dorp, Halfweg, Naaldwijk, Rotterdam en Amsterdam, waarna hij in 1934 werd be noemd tot directeur van het mannelijk jeugdwerk te Amsterdam. LAATSTE PERICHTEN BINNENLAND. Engelsche bommen op Nederland VIER DOODEN EN DRIE GEWONDEN In het afgeloopen weekeind deden vrij veel Engelsche vliegtuigen vluchten boven ons land. De naar gewoonte willekeurig STRIJDT VOOR EUROPA Vernietiging bij Wjasma bijna voltooid HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER. 13 Qct. (D.N.B.) Het opperbevel der Duitsche weermacht\ m Slikt gekend: De operaties aan het Oostelijk front verloopen volgens de plannen. Bij de achtervolging van de overblijfselen van den tegenstander, die in den slag bij de Zee van Azof zijn ontkomen, is een Soyjet-formatie achterhaald en vernie tigd. 1100 Gevangenen en 33 stukken geschut vielen Ions in handen. In het strijdgebied ten Oosten van den Dnjepr heeft een Kroatisch regiment de vuur- proef doorstaan. De vernietiging van de strijdkrachten, die bij Wjasma zijn ingesloten, staat voor de voltooiing. Bij Leningrad zijn herhaalde uitbraakpo- gingen met zeer zware verliezen voor den j£gensta'nder afgeslagen. Gevechtsvliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht voor den oorlog be langrijke installaties te Moskou ge bombardeerd. In dén strijd tegen Groot-Brittannië hebben gevechtsvliegtuigen in den af geloopen nacht het industriecentrum Manchester en de havenstad Hull met succes aangevallen. Andere luchtaan vallen waren gericht op haveninstalla ties en vliegvelden in Oost- en Zuid oost-Enge) and. Een gevechtsvliegtuig heeft ten bos ten van Great Yarmouth een koopvaar der van 8000 t. tot zinken gebracht. Verdragend geschut van leger en ma rine heeft de radio-installatie van Do ver met vïaargenomen uitwerking be schoten. In de Kanaalzone hebben Duitsche jagers gisteren zes patrouillevaartuigen m twee Briteche vliegtuigen neerge schoten: In „Noord-Afrika hebben Duitsch (taliaansche troepen in den nacht van op 10 October een succesvollen plaat selijken aanval uitgevoerd. Een door tanks ondersteunde Britsche tegenaan val werd afgeslagen. In den nacht van Zaterdag op Zondag werden de stad en 3e haven van Tobroek gebombardeerd en in luchtgevechten vijf Britsche ja gers neergeschoten. In den afgeloopen nacht is een vrij groot aantal Britsche bommenwerpers naar Noordwest-, West- en Zuid- Duitschland gevlogen en heeft op tal van plaatsen brisant- en brandbommen uitgeworpen. Onder de burgerbevol king werden menschen gedood en ge wond. Op verscheiden plaatsen werden gebouwen vernield en beschadigd. Nacht jagers schoten negen, luchtdoel artillerie vier Britsche bommenwer pers neer. neergeworpen brisant- en brandbommen brachten te zamen aan een honderdtal woonhuizen schade teweeg (glasschade, bómsplinterschade, brandschade, enz.). Ver scheidene woonhuizen werden geheel ver nield. In totaal zijn er 4 dooden en 3 zwaar gewonden. Ook aan een fabrieksterrein werd eenige schade teweeggebracht. Overi gens vielen de meeste bommen op het vrije veld en deden geen noemenswaardige scha de. Een brandbom kwam op een boerderij terecht. De brand, die in een schuur ont stond, werd snel gebluscht, voordat be langrijke schade ontstond. TENTOONSTELLING „DER SOLDAT IN HOLLAND". Woensdag 15 October des morgens om 10 uur zal de Rijkscommissaris de tentoon stelling „Der Soldat in Holland" openen in de gothische zaal van het gebouw Kneu terdijk 20 in Den Haag, ingang Paleisstr 1. Deze tentoonstelling vormt het resultaat van den doo^ de bureaux voor ontspanning der troepen van den Rijkscommissaris en den bevelhebber "der weermacht gemeen schappelijk uilgeschreven fotowedstrijd, die onder hetzelfde motto is gehouden. De op de tentoonstelling geëxposeerde werk stukken berusten uitsluitend op motieven, die door de soldaten hier in Nederland zijn gevbnden en zullen derhalve zeer bijzon der ook voor de Nederlanders aantrekke lijk zijn. Het bezoek van de tentoonstelling is gratis,zoowel voor Rijksduitschers als Nederlanders. De expositie is geopend van 8 uur tot 18 uur 30. KINDERVERLAMMING TL GRONINGEN JFe Groningen zyn eenige gevallen van kinderverlamming voorgekomen. Onmid dellijk zijn maatregelen genomen tot be strijding van dit gevaar, o.a. zijn alle be waarscholen in de stad tot nader order ge sloten. BUITENLAND. AMERIKAANSCH LEGERVLIEGTUIG NEERGESTORT NEW-YORK, 13 Oct. (D.N.B.) In de nabijheid van Marchfield in California is in de San Bernardinobergen tijdens een re- genstorm een bommehwerpcr van "het leger\ neergestort. Alle zeven inzittenden kwa men om het leven. i De liturgie der Kerk DINSDAG 14 Oct. Mis v. d. H. Callistus Paus en Martelaar: Sacerdotes. 2e gebed voor den vrede. Kleur: Rood. Aartsdiaken Callistus volgde den heiligen Zephyrinus op als Paus van Rbnïe. Onder zijn regeering genoot de Kerk een tijdperk van rust en vrede. Vóór ajn verheffing tot Paus was Callistus bestuurder van een katacombe, welke reeds dagteekent;uit den eersten eeuw: Callistus gaf haar een aan merkelijke uitbreiding door nabijgelegen begraafplaatsen met elkander te verbinden. Onafscheidelijk is de naam van Callistus verbonden met deze beroemdste van alle Romeihsche katacomben. Paus Callistus schijnt in een omroer gedood te zijn en vol gens de akten van zijn marteldood is hij van uit een venster in een put geworpen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geb'o^en: Susanna, dr. van A. Kiihn en S. v. d. Berg. Nicoline Magdalena, dr. van N. P. Vergunst en M. Bunn. Hendrik Franciscus, zn van H. Rie'beek en M. Naber. Ondertrouwd: A. P. van Biezen, 25 j. en G. A. J. Rodenburg 29 j. H. van der Blom, jm. en J. Piekaar, jd. J. P. van der Blom 27 j. wednr. en T. van der Zwart, jd. 26 j. G. D. van der Henst, jm. 32 j. en J. Hillebrand jd. 30 j. P. Hookx jm. 23 j. en M. Keiizer jd. 20 j. P. M. Lam- boo jm. 28 j. en L. G. M. Stolk jd. 22 j. O v e r 1 e d e n: H. v. d. Mark M. 52 j. A. E. Moerkens, dr. 6 j. 487e STAATSLOTERIJ 15.000 No. 12569. 1.000 No. 2351, 10204, 18905. 400 No. 11117, 18510. 200 No. 7638, 10917, 12382, 13691. 10O No. 1712, 3440, 4493, 4561, 6441 6684, 6794, 7651, 8382, 12407, 13307, 14155, 16844, 16929, 17684, 18295, 18721, 18819, 19867, 199919, 20958. PRIJZEN VAN f 70 1006 1068 1106 1117 1162 1356 1472 1842 1965 2127 2182 2412 2508 2614 2653 2680 £802 2804 2848 2908 2926 2933 3026 3047 3259 3275 3355 3588 3683 3747 3772 3818 3940 4008 4101 4130 4376 4465 4494 4658 4743 4816 4822 4831 4935 5190 5260 5269 5331 5428 .5431 5469 5508 5570 5623 5777 5825 5857 5867 5896 5930 6088 6107 6210 6215 6229 6391 6413 6466 6496 6667 6695 6740 6806 6810 6838 7008 7035, 7078 7195 7312 7381 7409 7732 7948 7955 7985 8096' •8157 8183 8200 8282 8412 8561 8692 8718 8826 8889 8903 9010 9317 9424 9588 9648 9809 9912 10060 10082 10144 10179 10238 10324 10362 10371 10386 10424 10603 10623 10696 10772 10835 10918 10922 10940 11318 11591 11638 11717 11861 11872 11944 12001 12027 12194 12241 12360 12366 12453 12469 12612 12713 12736 12754 12786 12910 12923 12983 13025 13151 13213 13-149 13492 1361) 13714 13724 13792 13796 13836 13894 13905 13907 13927 14017 14070 14125 14202 14266 14271 14295 15084 15145 15166 15221 15399 15707 15798 15924 15929 16038 16139 16216 162,76 16414 16459 16612 16638 16678 16795 16833 16861 16940 17105 17119 17168 17356 17397 17598 17634 17642 17733 17742 17757 17767 17943 17977 13209 18519 18537 18542 18670 18679 18705 18727 18876 19143 19213 19292 19341 19346 19367 19520 19619 19651 19749 19793 19815 15834 19930 19986 20059 20085 20113 20166 20220 20250 20339 20370 20459 20631 20743 20761 20905 20854 21081 21137 21519 21605 21646 21775 21885 21936 2J941 21970 NIETEN 1013 1007 1110 1111 1151 1295 1302 1303 1308 1382 1409 1432 1438 1456 1507 1570 1595 1613 *1659 1661 1664 1700 1789 1792 1801 1817 1826 1891 1957 1976 1992 2015 2085 2106 2118 2127 2161 2201 2224 223G 2266 2303 2420 2564 2568 2579 2613 2687 2713 2727 2734 2750 2812 2815 2820 2843 2865 2890 2913 2917 2946 2959 2982 3010 3040 3091 3146 3157 3167 3172 3178 3183 3211 3245 -3277 3306 3319 3326 3366 3389 3457 3461 3463 3472 3527 3549 3581 3595 3636 3686 3698 3715 3737 3748 3749 3912 3936 3954 4012 4083 4126\ 4165 4234 4275 ^354 4358 4473 4489 4502 4517 4554 4608 4631 4661 4668 4783 4796 4807 4826 4868 4877 4882 4927 4938 4942 4958 4968 4970 5013 5051 5146 5147 5171 0185 5271 5275 5289 5298 5320 5336 5341 5365 5384 5391 5426 5432 5435 5437 5491 5512 5524 5584 5870 5672 5674 5730 5754 5761 5796 5810 5822 5848 5860 5869 5909 6008 6118 6121 6126 6128 6152 6153 6218 6285 6319 6321 6341 6351 6359 6403 6437 6468 6514 6539 6556 6557 6639 6658 6665 6698 6741 6764 6820 6830 6879 6923 6973 7065 7112 7166 7167 7184 7200 7259 7281 7285 7474 7500 7522 7567 7569 7582 7592 7629 7658 7665 7695 7757 7785 7788 7007 7827 7831 7833 7859 7889 7930 7974 7989 8002 8003 8008 8044 8079 8109 8199 8274 8295 8297 8318 8342 8370 8393 8433 8438 8471 8473 8613 8630 8C53 8067 8683 8691 8742 8755 8796 8814 8839 8843 8898 8950 6975 8992 8998 9007 9026 9037 9057 9072 9138 9147 9176 9138 9215 9234 9253 9275 9300 9386 9392 9409 9428 9455 9548 9553 9560 9561 9563 9567 9593 9600 9637 9679 9380 9881 9904 1)920 9935 9963 0964 9987 10008 10024 10026 10073 10074 10104 10119 10121 10159 10160 10177 10236 10282 10292 10299 10308 1030Ö 10328 10336 10340 10341 10352 10391 10409 10482 10499 10585 10727 10733 10755 10787 10879 10995 11023 11134 1U56 11169 11181 11217 11220 11227 11255 11336 11354 11-383 11427 11449 11457 11473 11435 11493 11518 11541 11554 11574 11582 11627 11639 11680 11706 11805 11310 J1816 11831 11835 Jl-899 11901 11916 12041 12046 12065 12118 12122 12144 12130 12216 12270 12271 12284 12292 12296 12322 12.330 12408 12424 12434 12440 12455 12468 12176 12515 12542 12556 12571 12587 12600 12696 12700 12719 12772 12804 12842 12847 12857 12858 12893 12908 12928 12995 13011 13032 13034 13039 13048 13051 13062 13092 13093 13111 13209 13263 13270 13318 13344 13365 13389 13401 13424 13458 13472 13494 13520 13532 13593 13634 13660 13678 13749 13.307 1 3822 1 3829 1.(846 l|856 13880 13862 13888 13897 13929 13935 13953 13994 14054 14086 14116 14143 14147 14154 14163 14173 1 4256 14271 14273 11279 14.326 1 4359 14395 14412 14426 14457 14466 14497 14562 14622 14643 14691 14738 14821 14860 14865 14891 14895 14897 15023 15044 15092 15132 15184 15225 15234 15302 15324 15341 15371 15380 15429 15514 15520 15522 15524 15537 15547 15585 15638 15639 15645 15658 W672 15731 15747 15757 15854 15856 15875 15884 15886 15804 15950 16009 16041 36049 16120 16168 16207 16236 16270 16290 16300 16321 16325 16326 16366 16361 16495 16541 16532 16639 16649 16654 16702 16727 16765 16806 16645 16902 10943 16951 16973 17038 17049 17051 17063'17067 17094 17106 17164 17168 17206 17215 17259 17283 17385 17300 17325 17347 173C1 174Q0 17406 17414 17473 17526 17532 17541 17544 17545 17554 17577 17610 17617 17704 17720 J2122 17820 17845 17846 17852 17855' 17944 17992 171)06 18132 18140 ®141 18167 18228 88266 18284 18316 18338 18882 18867 18412 '«479 18486 18491 18499 18500 18524 18547 18580 18602 18637 18R97 '«22* 18704 18742 18756 18838 18914 18941 18965 18966 18990 19012 19042 19046 19078 19175 19197 19229 19230 19243 19252 19305 19337 193(30 19464 9517 19539 19587 19675 19685 19726 liSJl 19792 19809 19864 19888 19942 19962 1990] 19998 20006 20014 20075 20144 20173 20213 20230 20233 20247 20269 20?88 20326 20330 20848 20384 20414 20479 20480 20506 20^2 20555 20574 20597 20600 20602 onnil on!?46 20870 20715 20726 20735 20739 onltn «2 20851 20855 20876 20943 20948 20960 20964 20969 20994 21025 21069 ">1087 21113 21122 21161 21165 21236 21">94 21190 21337 21333 21«4 21429 i 451 «2? H2S 21772 21907 21920 21942 21M8 1 %£°"<K Tteod - van t -K. Si

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3