DUITSCHLAND VRIJDAG 10 OCTOBER 1941 DE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 OMGEVING RIJNSBURG Aanbesteding. In café „Centraal" al hier, heeft architect A. van der Heyden voor de woningbouwvereeniging „Spino za'' aanbesteed: het aanleggen van riolee- ring en straten voor de woningen van het derde bouwplan van deze ,vereeniging. De uitslag was als volgt: L. G. H. Steenvoor den, Noordwijk-Binnen f 23.759; M. van Egmond en G. van der Vijver, Rijnsburg 20.600; J. J. van Iterson, Rijnsburg 20.200; A. A. Dijkhuis, Hilversum 19.175; Fa. Kamsteeg's Aannemingsbe drijf, IJsselmonde 16.900: A. J. de Later, Oegstgeest 18.800; G. Bartels, Haarlem 18.480; H. Oudenes, Alphen aan den Rijn 18.240; A. Voordouw, Zoeterwoude 18.100; J. Dietz, Leiden 17.890; P. J. en H. Visser, Wassenaar 17.400; E. A. H. Halverhout, Leiden f 17.042; Joh. de Rooy, Vleuten f 16.960; C. Godschalk, Leiden 16.760: Gebr. Schouls, Leiderdorp f 16.460; J. W. Kooyman, Voorschoten .f 15.580. De gunning is aangehouden. VOORSCHOTEN Jubileum. Op Donderdag 16 October a.s. hoopt de heer G. van Leeuwen den dag te herdenken, dat hij vóór 25 jaar in dienst is getreden van de Zilverfabriek alhier. De heer G. van Leeuwen is thans procu ratiehouder aan de fabriek. Diefstal. Ten nadeele van kapelaan G. Zoutenbier werd een rijwiel ontvreemd aan den Leidscheweg alhier, ofschoon het rijwiel op slot stond. Bij J. Luynenburg is ingebroken in zijn consumptietent aan den Veurscheweg en een oude kachel gestolen. RIJNSTREEK WOERDEN UITGEBREIDE HANDEL IN VLEESCH- BONNEN ONTDEKT. Dank zij den speurzin van een Woer- denschen inspecteur van politie is een wijd vertakt complot ontdekt, waarvan de deel nemers zich schuldig maakten aan fraudu leuze verhandeling van distributiebeschei den. Aanvankelijk ontbrak bij het onderzoek elke leiddraad om dezen frauduleuzen han del na te sporen tot bij de bron. Hierin kwam evenwel verandering toen het ver moeden rees, dat een Zekere A. H. S. uit Woerden er meer van wist. Een inval ten huize van S. leverde aanvankelijk geen succes op. Wel merkte de politie bij haar komst ten huize van S. een bezoeker op, die zich eenigermate vreemd gedroeg en, zoodra de politie het huis betrad, den af tocht blies. Een der politie-agenten ging den bezoeker achterna en stelde toen in diens woning een onderzoek in. Men vond er 1067 vleeschbonnen en een partijtje gouden tientjes, die hij, naar hij zeide, in opdracht vap S. moest bewaren. S. werd ter verantwoording geroepen, doch ver klaarde weer op zijn beurt, dat hij de bonnen had ontvangen van een inwoner uit Hekendorp, A. W. genaamd. De politie ging naar Hekendorp, waar A. W. aan een verhoor werd onderworpen. Zoo kwam men te weten, dat de vleeschbonnen af komstig waren van G. R. Sr. en G. R. Jr. uit Papekop. Deze bekenden deelgenomen te hebben aan den frauduleuzen handel. De oudste der beide was beheerder van een noodslachtplaats te Papekop. Wanneer hij vleeschbonnen van zijn klanten in ont vangst nam voor vleesch, dat verkocht werd van in nood geslachte koeien, droeg hij' deze bonnen niet af, zooals hij be hoorde te doen, maar hield hij deze bon nen achter en verkocht ze aan A. W. uit Hekendorp. De Hekendorper verkocht de bonnen weer door aan inwoners uit Woer den. Met dezen handel'werden groote win sten gemaakt. Nader bleek, dat A. H. S. uit Woerden in deze affaire de belangrijk ste figuur was. Niet alleen dreef hij den frauduleuzen handel in vleeschbonnen maar 'ook wist hij het in de afgeloopen' maanden klaar te spelen in de gemeente Gouda een aantal valsche kolenbonnen in omloop te brengen. S. is voor verhoor overgebracht naar Gouda en daar in het politiebureau opgesloten. Tegen de overige betrokkenen in deze wijdvertakte bonnen- affaire is proces-verbaal opgemaakt, waar na -zij voorloopig op vrije voeten zijn ge steld. Het is echter niet onwaarschijnlijk, dat in deze zaak nog andere arrestaties zullen volgen. Tienduizenden worden beboet Van bevoegde zijde vernemen wij, dat de overheid wel den indruk heeft, dat over het algemeen de bevolking serieus zich in spant om de noodige beperking van 25 pet. op het gebruik van gas en electriciteit in toepassing te brengen, maar anderzijds, nu het seizoen een oploopend gebruik veroor zaakt en sommigen blijkbaar in verleiding komen, om gas of electriciteit ook voor noodverwarming te gebruiken, ernstig wil waarschuwen om dit niet te doen. Wie.gas of electriciteit voor verwarming gebruikt, is in een oogenblik over zijn rantsoen heen en lóópt vast. Dat dit niet licht te achten is, blijkt uit de cijfers over September ter zake. In September zijn (over het geheele land) ter oorzake van overschrijding van het gasrantsoen 38627 boeten opgelegd, terwijl bij 629 personen de gastoevoer werd afgesneden. Eveneens in September werden ter oorzake van te veel electrici- teitsgebruik 43062 boeten opgelegd en bij 955 personen de levering van electriciteit stopgezet. Deze cijfers zijn ernstig. Ze zijn slechts over één enkele maand. Men houde zich voor gewaarschuwd en verlieze de rantsoeneeringsbepalingen geen oogenblik uit het oog, want wie te laat zich hierover zorgen maakt, is zelf de oorzaak, dat hij niet meer te helpen is. Wie z'n omzet vvtl vermeeren, moet adverteeren! STADSNIEUWS VERÏENIGING ZWAKZINNIGENZORG. Dezer dagen hield de vereeniging „Zwakzinnigenzorg" haar eerste algemeene ledenvergadering, onder leiding van dr. A. H. Fortanier. De secretaris bracht ver slag uit over de periode, verloopen sinds de oprichting der vereeniging op 25 April 1940. Uit het jaarverslag blijkt, dat de Ver. een aanvang heeft gemaakt met het uit zenden van zwakzinnige kinderen naar de voor hen geschikte vacantiekolonies en dat zij de hulp der gemeente heeft verkre gen om de nazorg ter hand te nemen. Sta tuten werden vastgesteld en besloten werd rechtspersoonlijkheid aan te vragen. Het voorloopig bestuur trad af. De vergadering koos tot bestuursleden: Zr. Accursia, en de heeren dr. A. H. Fortanier. P. Boet Jr., J. J. van Stralen en mr. P. A. van Tooren- burg. Hierna verkreeg de heer W. J. de Ko ning het woord, aan wien namens den Ar menraad te Leiden een onderzoek is opge dragen om na te gaan, hoe het. den oud leerlingen van het B.L.O. (buitengewoon lager onderwijs) na hun ontslag van de school is gegaan. Na een kort overzicht over de moeilijkheden, waaraan deze jon- gens'en rpeisjes, die over zoo weinig capa citeiten beschikken bij hun intrede in het maatschappelijk leven zijn blootgesteld, werd aan de hand van de verzamelde ge gevens verteld hoe zij zich in Leiden, nu zooveel jaren zonder nazorg, hebben ge dragen. De vraas: „Gaat het den oud leerlingen van het B.L.O. in Leiden goed?" werd zóó beantwoord: een gedeelte gaat het betrekkelijk goed,...het grootste deel van hen gaat het niet goed. Want wanneer iets meer dan de helft, van hen werk heeft, dikwijls dan nog werk in voor hen ongun stige omgeving, wanneer 20 pet. van hen reeds op jeugdigen leeftijd m"et de politie in aanraking kwam, wanneer 25 pet. van hen vertoeft in zeer ongunstige milieu's, dan kunnen wij niet zeggen, dat zij er goed aan toe zijn. Vervolgens werden de oorzaken bespro ken, waardoor zij in zooveel ongunstiger positie verkeeren dan de tformalen. Het totaal ontbreken van geschikte leiding, ad vies en controle, het gemis aan begrip voor de eigenaardige structuur van deze min der bedeelden, kunnen als hoofdoorzaken worden genoemd. Hoezeer het noodig is, dat hierin verandering komt door een sys tematisch opgezette nazorg, werd aan de hand van eenige voorbeelden aangetoond. Dat hiermee heel wat kan worden bereikt, blijkt uit de resultaten van dit werk, zoo- als het in de meeste groote steden van ons land wordt verricht. Tenslotte werden eenige gevallen wat uitvoeriger behandeld, om aan te toonen. welk een prachtig werk hier nog te doen valt. een prachtig werk niet alleen ten goede van deze minder bedeelden zelf, maar ook uit sociaal oogpunt, in het be lang der gezinnen en van de gemeenschap. Er volgde een geanimeerde discussie, waarna de vergadering werd gesloten. Wijlen de heer W. van Rhijn alhier heeft een bedrag van 15.000 aan verschillende kerken en kerkelijke instellingen vermaakt. De diaconie en kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente alhier, de samenwerkende zen- dingscorporaties te Oegstgeest, de weesin richting Neerbosch te Neerbosch o.a. ont vingen een legaat. Voor het machinisten-examen diploma B slaagde te Den Haag de heer D. J. Vijlbrief alhier. ACADEMIENIEUWS LEIDEN: Geslaagd: doctoraal exa men rechte'n: de heeren J. F. G. Schlinge- mann, Den Haag, G. R. Houtzager en A. Th. Laverge, beiden Wassenaar, H. N. D. Nolen, Rotterdam, P. J. Hoets, Den Haag en S. Crommelin, Leiden; propaedeu- tisch examen Theologie:, de heer Mataheru Den Haag; doet. examen Geneesk. de heer A. J. A. M. Wijffels, Aardenburg; candi- daatsexamen Rechten: de heer A. J. E. V. Moonen, Den Haag; propaedeutisch exa men Theologie:: de heer A. H. Lentz, te Voorschoten; candidaatsexamen Sla vische taal- en lette kunde: de heer C. H. van Schooneveld, Leiden (cum laude); artsexamen- le gedeelte: de dames C. J. E. Molenaar, Den Haag, en W. M. van Wer. meskerken, Alp hen a. d. Rijn en de heer J. G. L. M. Schram, Den Haag. Bevorderd tot arts; de heeren J. H. C. Wuisman, Schiedam en N. J. C. de Bruyn, Hillegersberg. WILT U IETS WETEN? V r a. a g; Een alleenstaand persoon, niet gehuwd geweest, is overleden. De naaste familieleden zijn: le de echtgenopt van zijn overleden zuster en kinderen, 2e eenige stiefzusters met kinderen. Mijn vraag is, hebben allen in gelfjke mate recht op de erfenis, of heeft de onder 1 genoemde meer rechten. Antwoord: De onder 1 genoemde echtgenoot is geen 'erfgenaam, wel de kin deren, die voor hun overleden nioeder op komen. Bij de verdeeling der nalatenschap moet dezé gekloofd worden in twee gelijke deelen. De eerste helft komt geheel ten goede aan de onder 1 genoemde kinderen. Het tweede gedeelte komt ten goede zoo wel aan de onder 1 genoemde kinderen (waarvoor zij gelden als één persoon, n.l. de persoon van de overleden moeder) als aan de stiefzuster. Gesteld, dat er 4 stief zusters zijn en tlat er 1000.te verdee- len is, dan krijgen de kinderen eerst f 500 en daarna nog te zamen 100.—. De vier stiefzusters krijgen dan ieder 100.—. Vraag: Hoe kan ik botervlekken ver wijderen uit een zijden japon? Reeds ge probeerd met strijken en tetra. Antwoord: Wij raden U aan de ja pon naar een chemische wasscherij te stu ren. Vermoedelijk is de japon jiooit ge- wasschen en wordt er bij de pogingen óm de vlek te verwijderen een nog grooter vlek gemaakt omdat een deel van de stof. die gebruikt is om de zijde meer glans of zwaarte te.geven, oplost. Is het model een voudig, dan kunt u de japon gerust zelf wasschen in lauw sop van huishoudzeep. Zoo noodig eerst opmeten. Daarna aan de binnenzijde strijken. STRIJDT VOOR EUROPA De Ingesloten Sovjet- legers HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 10 Oct. (D.N.B.) Het opper bevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: De strijdkrachten van den vijand, die aan de Zee van Azof, rondom Brjansk en bij Wjasma zijn ingeslo ten, werden gisteren nog verder in het nauw gedrëven. Bovendien werd de in het midden van het front over een breedte van 500 kilometer gefor ceerde doorbraak naar het Oosten dieper gemaakt. Het belangrijke spoorwegknooppunt Qjrel is reeds sinds den 3en October in onze han den. Ten Westen van Leningrad werd een nieuwe, door pantserwagens ge steunde uitvalspoging van den vijand afgeslagen. In de gevechten om de eilanden Moon en Oesel werden, volgens de thans volledige gegevens, 12.531 ge vangenen gemaakt en 161 stukken geschut alsmede verscheidene pant serwagens buitgemaakt. 2.680 mijnen van den vijand moesten in het ver loop van de gevechtshandelingen on schadelijk gemaakt worden. Het luchtwapen heeft vannacht vliegvelden op de Krim aangevallen, alsmede spoorwegcomplexen in den Zuidelijken en ce^tralen frontsector en belangrijke militaire inrichtingen te Leningrad. In den strijd tegen Groot-Brittannië bombardeerden gevechtsvliegtuigen overdag belangrijke inrichtingen op de Faroer-eilanden en brachten ten Noorden van de pritsche eilanden vier koopvaardijschepen met tezamen 6600 brt. tot zinken. De vijand vloog niet naar het gebied van het Duitsche •Rijk. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ROME, 10 Oct. (Stefani). Weermachts- bericht No. 495 luidt als volgt: In Noord-Afrika levendige activiteit van onze artillerie aan het front van Tobroek. Britsche vliegtuigen hebben een aanval gedaan op Benghasi. Italiaansche en Duit sche formaties vliegtuigen hebben met tus- schenpoozen achtereenvolgens de haven werken en haveninstallaties van Tobroek aangevallen, evenals de batterijen artille rie en andere inrichtingen op den grond. De objectieven werden doeltreffend ge raakt. Alle vliegtuigen keerden op hun ba sis terug. Twee Engelsche bomenwerpers, die over een zone aan de Italiaansche kust vlogen, werden krachtig belemmerd door ons lucht- weergeschut. Zij botsten tegen elkaar aan en vloegen in brand: de eene stortte ter aarde, de andere viel in zee. De inzittenden kwamen om het leven. LAATSTE BERICHTEN 4 BINNENLAND. TWEE WIELRIJDERS VERDRONKEN. Donderdagavond ongeveer half negen zijn twee wielrijders ten gevolge van de duisternis in de Zwaaikade te Beverwijk gereden. Men slaagde er vrij spoedig in een van hen, zekeren T., wonende te Heems kerk, bewusteloos op het droge te trekken. Ofschoon met behulp van een zuurstofappa raat getracht werd, de levensgeesten op te wekken, slaagde men daarin niet. De man bleek inmiddels reeds overleden te zijn. In den loop van den nacht is het lijk van het tweede slachtoffer opgehaald. Dit was ze kere G. D.. wonende te Beverwijk, die een vrouw en acht kinderen achterlaat. T. was gehuwd en had een kind. Nadat ruim een week geleden een Hage naar voor een behoorlijk bedrag was opge licht, doordat men hem in ruil daarvoor een enveloppe met verloopen vetbonnen in handen stoptec is dezelfde truc nog eens in anderen vorm toegepast. Ditmaal kreeg een Hagenaar een aanbod om 200 vetbon nen voor 160 te koopen. Ergens in Sche- veningen zouden ze des avonds worden overhandigd. Nadat het geld en de enve loppe van eigenaar waren verwisseld, gris te een der twee verkoopers den Hagenaar de enveloppe echter weer uit handen en verdween daarmee met zijn collega in de duisternis. Daar de gedupeerde een hunner van aanzien kende, werden hem door de politie verscheidene foto's getoond. In een daarvan herkende hij een der verkoopers. Op grond hiervan heeft de politie den 26- jarigen loswerkman de B. en den 23-jari- gen loswerkman S., beiden ,uit Schevenin- gen, kunnen aanhouden. Voorts heeft de politie proces-verbaal op gemaakt tegen den 31-jarigen melkslijter H., den 26-jarigen melkhandelaar S. en den 32-jarigen boekhouder H. De melkslijter verkocht een toewijzing voor duizend bo- terrantsoenen aan S., die er op zijn beurt 500 voor 40 cent per stuk verkocht aan den boekhouder. Deze bracht ze weer voor 60 cent per stuk in circulatie. Gemeentel. Aankondiging UITREIKING VAN NIEUWE TEXTIEL- KAARTEN EN HALVE RANTSOEN BONNEN BOTER VOOR JONGELIEDEN. In de week van 13 t/m 18 October e.k. zal de uitreiking van nieuwe textielkaar- ten plaats vinden. Bij deze uitreiking zul len echter geen textieltoeslagkaarten wor den verstrekt. Er wordt echter op gewe zen, dat de textielkaarten en toeslagkaar- ten die thans nog in gebruik zijn, voor loopig tot 1 Mei 1942 geldig blijven. Er worden 4 soorten textielkaarten ver strekt: A. Aan mannen en jongens, geboren vóór 2 November 1926, den textielkaart voor mannen en jongens van 15 jaar en ouder, gemerkt met de hoofdletters D.A. B. Aan vrouwen en meisjes, geboren vóór 2 November 1926, den textielkaart voor vrouwen en meisjes van 15 jaar en ouder, gemerkt met de hoofdletters D.B. C. Aan jongens, geboren na 1 November 1926. doch vóór 2 November 1938, den tex tielkaart voor jongens van 3 t/m 14 jaar, gemerkt met de hoofdletters D.C. D. Aan meisjes, geboren na 1 November 1926, doch vóór 2 November 1938, den tex tielkaart voor meisjes van 3 t/m 14 jaar, gemerkt met de hoofdletters DD. De uitreiking zal alleen geschieden aan personen, die in het bevolkingsregister der gemeente Leiden zijn opgenomen; belang hebbenden voor upe ^TTet ten eenenmale onmogelijk is qjji in hln woongemeente de hun tüültfrn|hde kaalten af te halen, dienetv/*bun v.Jjgistributi^tatqjcaarl aange- teekeya op tq^gn^&n naar Distribu- \&oongemeeilie, welke der Jaarten zal \org dra- jgekruist z;S worden het vakjg W7. ighebbemenf kurken ziel# van 13 t/r| liHQctobe* vflfwoege® op der on- deirtaandS^ ui^rfkkantolen jpelke van 'dag 13>«*gber a.s Vfw^Zaterdag 18 Oct%be; a.s. geafend'zullen zijn van 8 u. 15 tfc 12 u. 30 en 13 u. 45 tot 17 u. 30. Deavolg^nde bureÈfoix zullen opengesteld zijn. 1 jhweg nr. 34 J( het voorm. Christe- lijke MUitaire Tehuü Stille R<jn Nr.J£«(het voorm. Bureau van Bevoli v. d. Werfstraat No. 98 (hoek Oude Vest, voorm. Bewaarschool). Utrechtsche Veer Nr. 3 (het vroegere gebouw van de Burgerwacht). Hyacinthenstraat Nr. 18 (het bestuurs gebouw van de woningbouwvereeniging „de Tuinstadwijk"). De opkomst van belanghebbenden dient in onderstaande volgorde te geschieden: Maandag 13 October, zij wier familie naam begint met de letters A, B, C; Dinsdag 14 October, zij wièr familie naam begint met de letters D, E, F. G, H; Woensdag 15 October, zij wier familie naam begint met de letters I, J. K, L; Donderdag 16 October, zij wier familie naam begint met de letters M, N, O, P, Q, Rh: Vrijdag 17 October, zij wier familie naam begint met de letters Ri. S. T, U: Zaterdag 18 October, zij wier familie naam begint met de letters V, W, K, Y, Z. Tegelijk met de uitreiking van de tex tielkaarten zal de uitreiking van bonnen „een half rantsoen boter" aan personen, die geboren 'zijn na 1 Januari 1921, doch vóór 2 Januari 1928, (14 tot en met 20 jaar) plaats vinden, voor welke verstrek king het vakje X6 van de distributiestam kaart zal worden afgekruist. Met nadruk wordt er op gewezen, dat ieder voor het verlaten van het uitreik- kantoor verplicht is na te zien of de kaar ten waarop men recht heeft, zijn uitge reikt, daar reclames na het verlaten van dit kantoor niet in behandeling kunnen worden genomen. 2161 Leiden, 10 October 1941 De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. De liturgie der Kerk ZATERDAG 11 Oct. Feestdag van Ma ria's Moederschap. Mis: Ecce Virgo. 2e ge bed voor. den vrede. Prefatie van Maria (invullen: En U op het feest). In het begin van de vijfde eeuw loochen de een zekere Theodorus van Mopsueste de Godheid van Christus. Een leerling van hem. Nestorius, begon, toen hij patriarch van Constantinopel was geworden, die ket terij verder te ontwikkelen en te versprei den Nestorius ging ook leeren, dat, als Christus geen God is, dan kan Maria niet zijn en dus ook niet worden genoemd: de Moeder van God. Op de 3e Algemeene Keikvergadering te Ephese in het jaar 431 werd deze ketterij veroordeeld en Nesto rius afgezet. De blijdschap van het volk was zóó groot, dat het de Vaders van het Concilie met fakkellicht naar huis bege leidde. Bij gelegenheid van het 15e eeuw feest heeft Z. H Paus Pius XI een ency cliek uitgevaardigd óver Maria's Goddelijk Moederschap en daarin bepaald, dat in ge heel de Kerk het Officie en de Mis van Maria's Goddelijk Moederschap zou Xvor- den gevierd en gebeden. In de kerken van de E.E. P.P. Franciscanen ZATERDAG. 2e gebed v. d. octaafdag v. d. H. Franciscus; 3é voor den vrede. Amsterdam. ALB .M. KOK, Pr. RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 11 OCTOBER. HILVERSUM I. 415,5 M. 6 45 Gramo foonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Och tendgymnastiek. 8.00 B.N.O.; Nieuws berichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gramo foonmuziek. 10.00 Ernstige muziek (opn.) 12.00 Orkest Malando en solist. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Ensem ble Bandi "alogh. 1.30 Gramofoonmu ziek. 2.00 Voor het gezin. 2.20 Geva rieerd programma. 3.50 Gramofoonmu- zeik.4,00 Bijbellezing. 4.21 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 B.N.O.: Nieuws- en economische en beurs/berich ten. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.35 Duitsche taalles. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.15 Het kwartier van den arbeid. 6.30 Pro Musica en gramofoonmuziek. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Bonte Agenda VERGADERINGEN, UITVOERINGEN. Zondag, Eerste abonnementsconcert Resi- dentie-orkgst. soliste Theodora Versteegh, Stadsgehoorzaal, 2.30 avond. 9.15 Muzikaal programma. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 10.15 Causerie: Bran dende kwesties (e.o.). 10.3012.00 Gra mofoonmuziek. HILVERSUM n. 301,5 M. 6 45—8.00 Zie Hilversum I. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten 8.15 Gramofoonmuziek. 8.45 Koor van de Nederlandsche Bach vereeniging-, Omroeporkest en solist (e.o.), 9.05 Gra mofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Lichte muziek (e.o.). 12.00 Gramo foonmuziek. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Romancers en soliste. 1.40 Voor de jeugd. 2.00 Viool en piano. 2.45 Alleen voor man nen. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.30 Pianovoordracht. 4.00 Melodisten en so liste en de tie., vroolijke meisjes. 4.45 Voor de binnenschippers, 4— 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Orgelspel. 6.00 Cyclus „In een nieuw licht bezien" (voorbereid door de N.S.B.). 6.15 Klaas van Beeck en zijn orkest. 6.45 Voor den boer. 7.00 Ac tueel halfuurtje. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Reportage. 8.00 Gramofoonmu ziek. 8.15 Het A-msterdamsch instrumen taal solistenkwartet. 8.45 Gramofoon muziek. 9.00 De stand van de muziek wetenschap in Nederland, causerie. 9.15 Gramofoonmuziek. 10.00 BNO: Nieuws berichten. 10.1510.20 Avondwijding. GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF. le Programma: 6.4522.15 Hilversum I 22.1524.00 Duitsch Programma. 2e Programma. 6.4522.15 Hilversum II 22.1523.00 Programma uitsluitend voor aangeslotenen bij Radio Centrales 23.00 24.00 Duitsch Programma. 3e en 4e Programma: 6.4524.00 Duitsch Programma. DUITSCH RIJKSPROGRAMMA. V r ij d a g: In het concert van 16.00 17.00 uur speelt het Duitsche philharmoni- sche orkest van Praag o.l.v. Generalmu- sikdirektor Joseph Keilberth werken van Beethoven en Schubert. Alfred Hering dirigeert in het program ma „Musik zur Daemmerstunde" van 18.00 19.00 uur werken van Busoni en Zilcher. Ulrich Wesfcphal en Heinz Deckr spelen het duo voor viool en cello van Hans Pfitz- ner. Van 20.1520.50 „Wie es euch ge- faellt". Operamelodieën met medewerking van Erna Berger, Walter Ludwig, Helga Ros va en ge, Mathieu Ahlersmeyer. De Weensche philharmoniker spelen o.l.v. Clemens Krauss. In aansluiting hierop tot 21.15 uur frontberichten. Van 21.1522.00 uur „vroolijk spel". Mu ziek van Lincke, Lehar, Kreuder. Rixnet, uitgevoerd door een groot orkest o.l.v. Frie- drich Weisshaupt en de kapel Willy Stei- ner. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 Oct. Vee. Aanvoer: 10 stie ren; 69 kalf- en melkkoeien 400700 en 103 varekoeien e. a. 300430 'per stuk, handel vlug; 116 vette koeien; 23 pinken' 200300 en 231 graskalveren 70210 per stuk; 3 vette kalveren, 29 nuchtere rlachtkalveren; 584 weideschapen 5080 handel zeer matig; 27 zeugen f 5075; 109 mestvarkens 2030, handel zeer matig; 300 biggen 610; 9 paarden, 3 veulens handel zeer matig; 40 bokken of geiten 20 —50. Kaas. Aanvoer 42 partijen totaal, waarvan 35 partijen Goudsche kaas le soort j 61,5062.50 en 7 partijen Leidsche kaas le soort 59^60 per 50 kg. Handel vlug. LEEUWARDEN, 10 Oct. Vee. Aanvoer: 42 Enter- en 42 Twenter stieren; 345 vette koeien; 619 melk- en kalfkoeien f 345655; 328 pinken 185390, 912 graskalveren 90190. 88 nuchtere kalveren, 548 vette, en weideschapen en lammeren f 3055, 70 drachtige, magere en loopers, drachtige f 90195, magere 6085 en loopers f 23 45; 68 kleine biggen f 717, 112 bokken of geiten, en 15 paarden. Totaal aanvoer 3147 stuks. Overzicht: Melk- en kalfkoeien, en pinken: aanvoer kort. handel stug, prij zen niet prijshoudend. Graskalveren: aan voer minder, handel stug, prijzen lager. Drachtige, magere loopers en biggen: aan voer kort, handel kaim, prijzen iets hooger. Lammeren aanvoer redelijk handel flauw, prijzen duur, de veeh. Centrale nam onge veer 700 koeien/ 50 varkens, 80 nuchtere kalveren en 300 schapep over. Eieren. Aanvoer: 1000 kg. kippeneieren priis 58.1 cent per stuk, handelprijs f 1.05 1.07 per kg., 15 kg. eendeneieren 7.58.1 cent per stuk. Vereen, v. Zuivel Mij.. Kaas. Edam mer kaas 20 plus f 0.87, idem 40 plus f 1,12, Goudsche kaas 20 plus f 0.87, idem 40 plus f 1.12, volvette kaas 40 plus 1.12 en Leid sche kaas 20 plus 1.02 per 100 kg.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3