DUITSCHLAND DINSDAG 30 SEPTEMBER 1941 DF, LEIDSCHE COURANT PAG. 3 ZEEPDISTRIBUTIE De secretaris-generaal van het departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt bekend, dat de onderstaande bonnen recht geven op het koopen van de daarachter vermelde hoeveelheden zeep. Toilet- en huishoudzeep. Gedurende het tijdvak van 1 October tot en met 31 October a.s. geeft de met „120" genummerde bor van de „bonkaart alge meen", a&mede de met „C zeep" gemerkte bon van de zeepkaarten P en Q, welke res pectievelijk aan kinderen beneden den leeftijd van twee jaar en van een leeftijd tusschen twee en acht jaar, zijn uitgereikt, recht op het koopen van: hetzij 150 gram toiletzeep (samenstelling van na 1 September 1940); hetzij 90 gram huishoudzeep; hetzij 200 gran^ zachte zeep (samenstel ling van voor 1 Januari 1941); hetzij 150 gram zachte zeep (samenstelling van na 1 Januari 1941); hetzij 100 gram zachte zeep (samenstel ling, van na 3} Augustus 1941); hetzij 300 gram zachte zeeppasta; hetzij 250 gram zeeppoeder; hetzij 450 gram waschpóeder. Stukken huishoudzeep van 120 g|:am, welke nog in omloop zijn, mogen tegen in levering'van één bon worden uitverkocht. Gedurende bovengenoemd tijdvak geeft zeepkaart P, w^lke aan kinderen beneden zeepkaart P, welke aan kinderen bentden den leeftijd van tv/ee jaar is uitgereikt, *echt op het koopen van 75 gram toilet zeep van de oude samenstelling. Volledigheidshalve wordt er op gewezen, dat waschpóeder niet gekocht kan worden door het publiek, doch uitsluitend wordt beschikbaar gesteld ten behoeve van was scherijen. Zeep voor wasscherijen. De bestaande regeling ten aanzien van de wasscherijen blijft onverminderd van kracht. De wasscherijen zijn derhalve verplicht voor elke twintig kilogram droge vuile wasch een zeepbon van het publiek in ont vangst te nemen. Zooals reeds voorgeschre ven is, dienen de wasscherijen eerst een bon van hun klanten in ontvangst te ne men enpas daarna een hoeveelheid van twintig kilogram waschgoed, hetzij ineens, hetzij bij gedeelten in behandeling te ne men. De aandacht wordt er op gevestigd, dat bovenstaand voorschrift ook geldt voor de zoogenaamde „waschverzenders", die slechts als tusschenpersoon tusschen het publiek en de wasscherijen optreden. De wasch van kantoren, hotels, café's, enz. voorzoover h'et handdoeken, poets- en stofdoeken, servetten, tafellakens e.d. be treft, kan ter behandeling worden gegeven zonder dat daarbij bonnen behoeven te worden afgegeven. BONAANWIJZING HONDEN- EN KATTENBROOD Het rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd maakt bekend, dat voor het tijdvak van 1 tot en met 31 October 1941 op bon no. 13 van de voederkaart voor hon den wordt verkrijgbaar gesteld voor hon den van: groep 1: 10 kg. hondenbrood; groep 2: H) kg. hondenbrood; groep 3: 8 kg. hondenbrood; groep 4: 5 kg. hondenbrood; groep 5: 4 kg. hondenbrood; groep 6: 3 kg. hondenbrood. Op bon no. 13 van de voederkaart voor katten wordt voor dezelfde periode lj^ kg. kattenbrood verkrijgbaar gesteld. Na 31 October 1941 zyn de bon en no. 13 van vorenbedoelde kaarten ongeldig, zij mogen nadien niet meer worden aangeno- Geen heffing over derde kwartaal De wnd. secretaris-generaal van het de partement van Financiën heeft bepaald, dat betaling van door winkeliers in tabaksfabri katen over het derde kwartaal 1941 ver schuldigde omzetbelasting achterwege kan blyven. Belanghebbenden dienen ermede rekening te houden, dat van 1 October 1941 af de heffing op de gewone wijze zal plaats vinden. STADSNIEUWS PAROCHIE O. L. VROUW HEMELVAART EN ST. JOSEPH. Maria-Congregatie, Afd. Vrouwen. De leden van de congregatie worden ult- genoodigd tegenwoordig te zijn bij de ge zongen uitvaartmis van het overleden lid Wilhelmina Belt, geb. Witzenburg. Dit H. Offer wordt aan God opgedragen op Woensdag 1 October a.s. des morgens 8 uur in onze parochiekerk. De begrafenis vindt plaats op het kerk- hóf bij de Zijlpoort op genoemden datum des morgens 10 uur. Het is onze goede gewoonte ook op het kerkhof aanwezig te zijn. P.'HOFSTEDE, dir. Maria-Congregatie, afd. Jongemannen Corigreganisten! Zondag 5 October a.s. recollectie. We verwachten, dat nog velen zich zullen opgeven bij den directeur, den prefect of den secretaris. Doet het nog voor Vrijdagavond. We komen allen Zondagmorgen naar de Alg. H. Communie onder de Mis van half acht en brengen brood mee. Na de Mis gaan we in stilte naar de parochiezaal aan de Maria-Gijzensteeg. De onderwerpen, die behandeld zullen worden, mag niemand van onze congreganisten missen. Secretaris M. C. R. K. VROUWENBOND. Opening winterseizoen. De opening van het winterseizoen zal in u ng van reeds gemelde niet plaats hebben op Dinsdag 7 October, maar op Donderdag 9 October des morgens om 9 uur met een H. Mis op te dragen door den geestelyk adviseur in de kapel van het St. Elisabethziekenhuis aan de Hooigracht. i y°or het machinisten-examen, diploma B, a t,ge,r!e' slaaêde te Den Haag de heer A. M. Vreeburg. STRAATMAKER DOOR TRAM AANGEREDEN Hedenmorgen omstreeks 11 uur is de ruim 50-jarige V., straatmaker in dienst der gemeente bij het oversteken van de trambaan LeliestraatKamerlingh Onnes- laan door een uit de stad komende tram aangereden. De man werd tegen den grond geslingerd, liep een schedelbasisfractuur op en werd in zorgwekkenden toestand door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd. NOTARIS H. M. MARKUSSE LEGT ZIJN AMBT NEER. Naar wij vernemen zal notaris H. M. Markusse op 3 October a.s. zijn ambt neer leggen, en zal zijn opvolger, de heer A. Caland op dien dag in functie treden. De heer H. M. Markusse werd in 1884 te Kortgene (Z.) geboren. Hij bezocht de H. E. S. te Goes en werd in 1907 candidaat- notaris, in welke functie hij achtereenvol gens werkzaam was ten kantore van de notarissen van Nimwegen en van Hosang en Blaupot ten Cate te Middelburg. In 1916 werd hij benoemd tot notaris in zijn ge boorteplaats Kortgene en in 1926 te Vlaar- dingen. Hier bleef hij slechts twee jaar, want in 1928 volgde zijn benoeming tot notaris in onze stad als opvolger van nu wijlen notaris Versluys. De heer Markusse maakte gedurende eenige jaren deel uit van het bestuur der Chr. H. B. S. Hij was ook gedurende een aantal jaren ouderling der Geref. Kerk. Voorts is hij bestuurslid van de Chr. Kunst kring en van de stichting „Horizon". Notaris Markusse geeft op verzoek aan zijn cliënten en bekenden gelegenheid om afscheid van hem te nemen op Zaterdag 4 Oct. a.s. des namiddags van half vier tot vijf uur in Majson Bruins, Nieuwsteeg 31, alhier. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschr.: 7804. Synthova en Synfirna Leiden. (B. P.), Leiden, Turf markt 8, verkoop der Synthova producten (kunstmatig vol-ei product en verdik kingsmiddel voor ijs en pasta's). Venn.: N. G. Spaargaren, Leiden (H.V.) en J. A. W. Hofhuis, Hilversum (H.y.). OMGEVING KATWIJK Frauduleus geslacht. Bij W. de R. in de Duinstraat zijn een vijftal nog niet vol wassen varkentjes, die in zijn schuur waren geslacht, in beslag genomen. De R. is voorloopig in verzekerde bewaring gesteld. OEGSTGEEST Personalia. Voor het apotheker-assis tent-examen is geslaagd de heer J. de Later VOORSCHOTEN Diefstal van geld. Bij de politie deed W. V. aangifte dat hij uit zijn kast op de slaapkamer van zijn pension geld vermiste en hiervan werd verdacht een mede-pen siongast, de 17-jarige P. B. T. Laatstge noemde werd aan een verhoor onderwor pen en heeft bekend. Tevens is gebleken dat hij geld van B. had weggenomen. RIJNSTREEK LEIDERDORP N.V. BROUWER S AARDEWERK Bestaat veertig jaar Op Woehsdag 1 October a.s. zal het veer tig jaar geleden zijn, dat de bekende kun stenaar, nu wijlen de heer W. C. Brouwer, de zaak oprichtte, die thans bekend staat onder den riaam N.V. Brouwer's Aardewerk, Leiderdorp. Nadat reeds in 1898 de heer Brouwer zijn werk had geëxposeerd op tentoonstellingen van Arti et Amicitia te Amsterdam en van den Rotterdamschen kunstkring, terwijl hij in 1899 exposeerde op de eerste kunstnijver- heidstentoonstelling te Leiden, grondde hij in ^1901, in den tijd toen de kunstnijver- heidsopvatting een nieuwe geboorte be leefde met enthousiasme zijn ceramische in dustrie aan de boorden van den Rijn te Lei derdorp. In April 1902 brandde de toen nog kleine zaak af, maar zij werd dadelijk weer herbouwd. In 1905 werd zij omgezet in een Naamlooze Vennootschap. In 1909 begon de heer Brouwer met het boetseeren in klei en spoedig verwierf hij zich naam op hét gebied der bouwarchitectonische plastiek. In de oorlogsjaren van 1914'18 had men ook in de aardewerk-industrie met vele moei lijkheden te kampen en in verband daar mede werd opgericht de Vereeniging van Aardewerk-fabrikanten. De heer Brouwer behoorde tot de oprichters. In die dagen be gon ook de ontwikkeling van het kunste- naarswerk, terracotta-producten, waarbij de heer Brouwer zocht naar een harmonie met de aard van den Nederlandschen tuin. Op 1 Oct. 1926 werd de Brouwer hartelijk ge huldigd om zijn pionierswerk op zijn spe ciaal kunstgebied. Tengevolge van de econo mische crisis kwam in 1929'30 weer een moeilijke tijd. De commercieele afdeeling van de zaak is toe overgedragen aan de N.V. Handelsmaatschappij „Keramidon", maar in 1932 heeft men haar weer in eigen hand genomen. In Mei 1933 is de heer W. C. Brou wer overleden. Daarmede ontviel van de zaak de groote scheppende kracht met zijn neiging naar het monumentale, naar het forsche en grootsche. Daardoor moest de zaak ook van karakter veranderen. Het per soonlijke stempel van den heer Brouwer op het werk verdween, maar men wist te bereiken, dat de traditie in vele opzichten gehandhaafd bleef en dat het werk iets eigens behield, zoodat het begrip Brouwer's Aardewerk een aparte klank bleef behou den. Verschillende ontwerpers van meer en minder bekendheid werken thans met het ervaren personeel van de zaak samen om een goed en .smaakvol en kunstzinnig pro duct af te leveren op het gebied van de bouwplastiek, de tuinornamentiek, de klei ne plastiek, de potterie en, niet te verge ten, de religieuse plastiek. op welk laatste gebied ook allerlei nieuwe stroomingen zich baan breken. Op het keramisch laboratorium, waar over de fabriek beschikt, worden de ver schillende materialen onderzocht en gepro beerd. Men zoekt er naar nieuwe kleuren STRIJDT VOOR EUROPA HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER30 Sept. (D. N. B). Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Bij het uitvoeren van operaties ten Oosten van den Dnjepr hebben Italiaan sche troepen vrij sterke strijdkrachten van den vijand in de pan gehakt en hierbij verscheidene duizenden gevan genen gemaakt. In den Noordelijken sector van het Oostelijk front heeft een infanteriedivisie op 28 en 29 Sep tember een succesvollen aanval on dernomen op een taai verdedigde stel. ling. Zij veroverde hierbij stormender hand 210 vijandelijke kazematten. For maties van de luchtmacht bestreden doeltreffend transporten per trein in het gebied rondom Charkof en zetten de vernieling van het spoorwegnet ten Oosten van L eningrad, alsmede van in stallaties der Moermansspoorlijn voort. In den strijd tegen Groot-Brittannië vernietigd de luchtmacht in den afge- loopen nacht ten Oosten van Great- Yarmouth een vrachtschip van 8000 brt. en bracht in hetzelfde zeegebied uit een vrij groote formatie torpedo jagers een der oorlogsschepen door bomvoltreffers tot zinken. Andere aan vallen waren gericht op de havengebie den aan de Schotsche Oostkust en in het Zuid-Oosten van het eiland. In Noord-Afrika bombardeerden duikbommenwerpers overslagplaatsen en munitieopslagplaatsen in Tobroek. Gevechtsvliegtuigen beschadigden in de Middellandsche Zee een koopvaar dijschip en schoten een Britechen bom menwerper neer. De vijand vloog in den afgeloopen nacht naar het Noord-Duitsche kustge bied en drong met enkele vliegtuigen tot in de wijde omgeving van de Rijks, hoofdstad door. Door het neerwerpen van bommen op woonwijken, voorna melijk om Hamburg ,leed de burger bevolking verliezen aan dooden en gewonden. De Britsche luchtmacht ver loor gisteren en in den loop van dezen nacht in totaal elf bommenwerpers. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. POSTAMBTENAAR VERDUISTERDE BRIEVEN MET BOTERBONNEN. Een jaar en drie maanden gevangenisstraf geëischt. De 28-jarige ambtenaar der P. T. T. S. v. d. G., afkomstig uit Leiden, laatst ambtenaar der P. T. T. te 's Graven hage, en thans gedetineerd in het Huis van Be waring, had zich te verantwoorden wegens verduistering van brieven inhoudende op- plakvellen met boterbonnen. Verdachte was in connectie gekomen met een melkhandelaar en deze had hem ge vraagd,-of hij aan boterbonnen kon ko men, want die wilde hij wel koopen en verdachte was daar op ingegaan. Als sorteerder kreeg hij de kans om der gelijke gele dienstenveloppen zoo nu en dan weg te stoppen en ze later mee naar huis te nemen. In de enveloppe, die hij in Juni van dit jaar had meegenomen bevonden Zich opplakvellen met in totaal 900 bonnen. Honderd bonnen had hij aan den melkhan delaar verkocht voor 0.50 per stuk. De andere 800 bonnen had hij vernietigd. Het feit was na zorgvuldig speurders- werk uitgekomen en tevens was nog uitge komen, dat verdachte in Februari 1000 bo terbonnen en in Mei nogmaals 2000 boter bonnen had weggenomen. Ook deze feiten bekende verdachte, waar na de Officier het woord verkreeg, die het gebeurde hoogst ernstig vond, temeer daar het hier bedreven was door een postambte naar, die een schromelijk misbruik ge maakt heeft van het in hem gestelde ver trouwen. Verzachtende omstandigheden kon spr. niet zien, want verdachte had een goede betrekking en verkeerde niet in moeilijke omstandigheden, alle reden om thans één jaar en drie maanden gevangenisstraf te eischen. Uitspraak over 14 dagen. en procédé. Brouwer's Aardewerk kwam voor 't eerst weer met het oorspronkelijk trakelé en vond hét oud-perzisch turkoois. Het bouw-aardewerk kan practisch in alle kleuren worden uitgevoerde Men zoekt steeds bij alle onderdeelen van het werk naar harmonie tusschen vorm en kleur en heeft in dit opzicht bijzondere dingen be reikt. Respectabel is de lijst van monumen ten, die door de firma zijn gemaakt. En zoo mag men zeggen dat Brouwer's Aardewerk het een-en-veertigste jaar van haar bestaan ingaat met nieuwe moeilijkheden vanwege den oorlogstoestand, maar met een goeden naam en faam, in het verleden verkregen, waardoor het heden bevestigd wordt. Een rondgang door het bedrijf en een kleine tentoonstelling in de toonkamer, ter gelegenheid van het jubileum opgesteld, gaf ons daarvan ten overvloede de bewijzen. De tentoonstelling zal na den jubileum dag ook voor het belangstellend publiek te bezichtigen zijn. LAATSTE BERICHTEN ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN. In den afgeloopen nacht was de Engel- sche luchtactie boven ons gebied gering. Er werden in een stad in Noord-Holland een 25-tal woonhuizen door bommensplinters licht beschadigd. Voorts werden bij een Engelschen aanval op een schip voor onze kust een man, een vrouw en een kind door machinegeweervuur gewond. 5.000 NAGEMAAKTE KOLENBONNEN IN BESLAG GENOMEN De Haagsche afdeeling van den centralen opsporingsdienst is dezer dagen aldaar een Gemeentel. Aankondiging UITLOTING GELDLJJENING. De burgemeester van Le algemeenne kennis, dat bij ber 1941 gehouderi uitlotir 35 obligatiën ad I 109,*- ad 500.van de *5 pet g Deze obligatiën vLrdeh 3ll met de tot dien dalim verlappen rente af gelost, en houden liet dientdag op rente te dragen. De lijst van de uitlelote niéAmers ligt ter inzage op de finan<^?ele aft gemeente-secretarie. Leiden, 30 Septemler 1941* De Burglmeesterl STEVMNTNCK. De Gemeentesecd VAN STRIJEN. GEMEENTELIJKE VISCHVElfcKOOP. De burgemeester van Leiden maakt be kend, dat Donlerdagjr)i2 October a.s. ten tweede male e^n prd® zal worden geno men met den v«koo$> yan visch tegen ge reduceerde prijzln aariahen, die daarvoor op grond van him fjn^cieel^omstandig- heden in aanmermng kcmien. Verkocht zal wlrd<en\chob en».wijting, waarvan de prijzerf! rfjet hfioger zullen zijn dan 0.70 en 0.60\uer kf" De verkoop vindfl|l5|laats\in het perceel hoek HartesteegNiliiwstra^t, des voorm. van 1012 uur. Leiden, 30 September 1941. De Burgemeester voornoemd, "7TEVENINCK. SCHOEISELDISTRIBUTIE. In verband met deAcle\ aanvragen voor schoenenbonnen Nr. (1. di$ gflchmende de maand Septembiy z\fn klffnen^ekomen, kunnen tusschen 2 en' 10 October a l alleen schcenenbonnen nb. t per briefkaJt wor den aangevraagd. r ij De aanvragen vab !Seplemblr-*ullen ge durende de komenld maanden behandeld worden. \i Leiden, 27 SeptemWr 1941. De Burgemeester van Leiden, 1846 STEVENINCK. belangrijke vervalsching van kolenbonnen op het spoor gekomen. Als resultaat daar van konden worden aangehouden een 18- jarige typograaf en diens 47-jarige vader, in wiens drukkerij beslag is gelegd op een electrische drukpers, een cliché en een zet- proef voor het vervaardigen van valsche kolenbonnen, benevens eenige andere drukkersbenoodigdheden. Het cliché was vervaardigd door een 25-jarigen typograaf. Eveneens werden de opdrachtgever, een 28-jarige boekbinder, en een drietal tus- schenpersonen, die tal van bonnen in om loop hadden gebracht, in bewaring gesteld. In de drukkerij werden nog 5.000 valsche kolenbonnen aangetroffen. JONGETJE VERDRONKEN. Gistermiddag is het tweejarige zoontje van den heer Haarman, hoofd der Christe lijke School te Zwartsluis, in een achter de woning gelegen sloot gevallen en verdron ken. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johannes Jacobus' Evert, zoon van J. Filemon en W. v. Mourik Cathafina Cornelia, dochter van C. van Hameren en C. J. Hillenaar Cornells, zoon van J. Anker en J. Meel Anneke, dochter van J. Vrijenhoek en E. Koekoek Johannes Hendrik, zoon van J. La Crois en A. v. d. Nat Johannes, zoon van W. F. Kwestro en G. F. W. Mugge Johannes Hendrik, zoon van H. A. Robbers en J. Briër Johannes, zoon van A. Molenaar en J. Ligtvoet Ludovicusc Antonius, zoon van L. M. Knegtel en W. Koekebakker Antoon, zoon van A. Giesbergen en M. C. Bogaards Willem Floris, zoon van W. Erugman en L. Brocaar Catharina, doch ter van J. P. van Leeuwen en C. Beij Leonardus Gerardus Martinus, zoon van H. v. d. Weijden en A. M. Klinkhamer. Overleden: J. v. d. Linden m. 77 jaar C. W. v. d. Upwich, wed. van J. H. Holswilder 80 jaar J. E. S de la Bije, hsvr. van H. J. Holswilder 52 jaar J. Hartkamp, m. 66 jaar W. Witsenburg, hsvr. van Th. J. Belt 75 jaar. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 29 Sept. Groentenveiling. Witte kool 2, roode kool 3.50, savoye kool 3.50, groene kool 3.50, boerenkool f 46, prei 58, rabarber 5, kroten 4, idem gekookt 10, spruiten 916, andijvie 6.50, sla 7, druiven 2850, snijboonen 12.8030, stokboonen 18.40 23, pronkboonén 611, stamboonen 12.8016, postelein f 12, spinazie 4 12, tomaten A, B, C, CC 1016, alles per 100 K.G.; komkommers 5.5013.50, bloemkool 315, meloenen f 634, sa lade 2.503, perziken f 424, knolsel- derie 58, alles per 100 stuks; pieterse lie 0.401.20, radijs 0.801.40, selderie f 0.901.80, bleekselderie 2325, alles per 100 bos. BODEGRAVEN, 30 Sept. Kaas. Aange voerd 227 partijen Goude Kaas, waaronder met rijksmerk, totaal 9215 stuks, wegende 82935 kg. Prijzen:: met rijksmerk le soort f 6262.50 en 2e soort idem 60—61 per 50 kg. Handel flauw. ROTTERDAM, 30 Sept. Vee. Heden wer den ter veemarkt aangevoerd 2347 dieren, waaronder 78 paarden. 43 veulens, 43 scha pen, 1250 runderen, 264 nuchtere kalveren, 562 graskalveren en 107 bokken. Prijzen per stuk: melkkoeien 645490380; kalfkoeien 650500385; varekoeien 445335275; vaarzen f 390310220; pinken 305220185; graskalveren 2r0 16085 Overzicht: De aanvoer van gras kalveren was iets kleiner, met redelijken handel en iets stijver in prijs. De aanvoer van melk- en kalfkoeien was korter, met stuggen handel en hoogere prijzen. Vare koeien tamelijken aanvoer, kalmen handel en iets hooger in prijs. Vaarzen en pinken met matigen aanvoer, stillen handel en iets stijvere prijzen. De liturgie der Kerk WOENSDAG i October. Feestdag van den heiligen Bavo, titelheilige van de Kathedrale Kerk te Haarlem en eerste Patroon van de Bisschopsstad. Mis: Gaudeamus. (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom). Kleur: Wit. De heilige Bavo, op het einde van de zesde eeuw geboren, leidde eerst een we- reldsch en losbandig leven. Doch bekeerd door het deugdzaam leven var. zijn dochter, begon hij een kluizenaarsleven in heldhaf tige graad belevend «Ie christelijke leer, waarin hi, was onderricht door den H. Amandus. Bavo stierf in de zevende eeuw te Gent. In Haarlem wordt de heilige ver eerd als beschermer, omdat, volgens de overlevering de inwoners van Haarlem door St. Bavo aan te roepen, gered z(in uit een groot gevaar. 487e STAATSLOTERIJ ▼IJFDE KLASSE ZESDE LIJST Trekking van 30 September. ƒ1.000 No. 1123, 4840, 11099, 11414, 15877. 400 No. 2743, 3080, 17019, 21479. 200 No. 8170, 21521. 100 No. 1062, 1341, 1483, 3226, 3861, 9915, 15203, 15956, 20129, 21192, 21680. PRIJZEN VAN 70 1026 1041 1077 1260 1293 1411 1446 1668 1670 1678 1922 2071 2237 2413 2441 2620 2651 2665 3019 3214 3335 3336 3352 3388 3395 3625 3674 3763 3780 3800 4042 4124 4170 4296 4548 4785 4902 4914 4954 5241 5303 5429 5443 5560 5766 5951 5968 6069 6086 6155 6361 6445 6476 6548 6554 6921 6944 7142 7307 7377 7547 7598 7639 7697 7982' 8035 8059 8074 8222 8235 8812 8838 8843 8871 8945 9087 9111 9152 9195 9228 9504 9513 9525 9597 9762 9877 9887 9971 9976 10025 10566 10591 10648 10753 10847 10993 11029 11038 11234 11237 11461 11481 11515 11552 11651 11839 12102 12106 12206 12334 12567 12664 12753 12822 12852 12939 13005 13030 13158 13268 13603 13710 13736 13874 14000 14334 14440 14588 14626 14652 14829 14996 15191 15247 15287 15348 15366 15428 15441 15449 15458 15532 15748 15846 16027 16076 16152 16190 16229 16236 16255 16269 16360 16443 16493 16503 16604 16772 16783 16800 16813 16862 17149 17220 17312 17517 17531 17652 17699 17723 17873 17914 18358 18393 18430 18485 18591 1328 1350 1767 1839 2475 2523 3310 3413 3513 3914 3961 4701 4730 5262 5296 5878 5906 6176 6318 6569 6739 7469 7494 8544 8580 9023 90eo 9251 9841 9780 9784 10154 10319 10899 10970 1123Q 11331 11663 12475 12507 128G9 12930 13340 13346 14223 14250 14772 14791 15400 15534 15724 16156 16165 16299 16316 16688 16751 17082 17133 17553 17565 18097 18185 18887 18947 19067 19106 19158 19205 19421 19603 19652 19682 19707 19737 19757 19765 19899 2U069 20246 20305 20348 20417 20447 20453 20467 20534 20595 20680 20751 20789 20834 20891 21061 21195 21285 21399 21486 21491 21513 21573 21615 21765 21790 21952 21971 1030 1226 1326 1496 1727 1878 2041 2431 2757 2877 3150 3512 3716 3946 4077 4325 4589 4833 5062 5354 5570 5755 6026 6256 6507 6723 NIETEN 1121 1122 1147 1249 1251 1258 1399 1400 1401 1539 1545 1585 1750 1751 1769 1911 1961 1960 2196 2279 2313 2514 2531 2545 2772 2790 2797 2957 3034 3036 3263 3299 3324 3557 3569 3583 3775 3864 3926 4147 4159 4177 4399 4416 4460 4663 4669 4769 4894 4032 4996 5119 5138 5250 5454 5514 5532 5638 5643 5668 5852 5925 5680 6039 6067 6109 6266 6278 6330 6568 6598 6610 6767 6777 6791 1194 1277 1404 1679 1813 2019 2342 2590 2840 3119 3428 3670 3931 4274 4490 4815 5049 5253 5540 6826 1216 1311 1496 1726 1840 2023 2402 2765 2854 3151 3466 3673 3937 4318 4511 4832 5065 5314 5544 5739 5998 6177 6400 6704 6840 7054 7055 7056 7058 7072 7101 7107 7131 7126 7171 7174 7178 7201 7204 7213 7222 7248 7249 7297 7308 7372 7395 7417 7441 7508 7509 7526 7542 7553 7562 7600 7674 7727 7789 7811 7840 7866 7902 <910 7912 7980 8090 8106 8236 8242 8280 8283 8317 8365 8409 8427 8524 8545 8622 8685 8695 8741 8816 8822 8851 8907 8936 8970 9004 9038 S058 9090 9119 9120 9139 9172 9260 9200 9309 9403 9405 9421 9450 9477 9498 9522 9537.9550 9566" 9574 9601 9629 9651 9687 9719 9736 9795 9796 9801 9831 9833 9863 9896 9944 9959 9969 9981 9982 10036 10053 10087 10212 10233 10237 10243 10289 10300 10388 10433 10451 10473 10474 10477 10491 10493 10568 10580 10716 10845 10853 10856 10891 10977 11001 11022 11028 11032 11060 11062 11084 11130 11175 11184 11191 11210 11216 11230 11319 11328 11375 11435 11484 11531 11536 11570 11575 11590 11607 11644 11645 11682 11749 11755 11761 11797 11820 11860 11928 11947 11958 12040 12042 12049 12053 12067 12089 12158 12214 12233 12257 12230 12293 12390 12391 12393 12472 12547 12565 12582 12673 12714 12731 12745 12778 12782 12785 12787 12802 12805 12844 12848 12873 12950 12958 13024 13037 13091 13114 13148 13175 13187 13193 13273 13276 13319 13367 13465 13480 13505 13571 13575 13591 13637 13664 13697 13727 13779 13818 13918 13936 13940 14013 14037 14066 14141 14145 14232 14265 14298 14327 14353 14519 14553 14556 14580 14583 14602 14604 14656 14684 14825 14873 14877 14889 14899 14903 14913 14916 14918 14940 14944 14965 15026 15049 15135 15171 15208 15235 15245 15264 15281 15339 15558 15566 15608 15627 15653 15735 15848 15880 15902 15951 15985 16005 16033 16081 16100 16106 16164 16206 16229 16269 16273 16285 16286 16347 16400 16424 16438 16441 16462 16465 16476 16484 16538 16539 16548 16561 16570 16608 16633 16637 16641 16647 16652 16664 16743 16835 16925 16986 17020 17023 17066 17096 17117 17171 17195 17207 17271 17331 17836 17380 17466 17495 17538 17546 17041 17654 17706 17781 17818 17821 17868 17940 17955 17969 17976 17978 18007 18041 18057 18063 18146 18170 18257 18285 18300 18341 18450 18461 18480 18515 18556 18560 18575 18578 18603 18730 18773 18824 18832 18880 18838 18903 18977 18981 19023 19029 19039 19069 19076 19079 19080 19083 19250 19269 19286 19295 19345 19369 19380 19399 19439 19441 19445 19446 19485 19525 19528 19552 19606 19628 19810 19812 19817 19831 10860 19883 19952 19964 19978 20017 20023 20046 20064 20070 20078 20130 20190 20194 20196 20231 20252 20272 20293 20298 20301 20365 20367 20398 20430 20536 20634 20696 20730 20786 20816 20826 20828 20857 20865 20872 20913 20936 21033 21034 21101 21117 21203 21221 21226 21227 21238 21271 21334 21349 21358 21421 21495 21530 21543 21547 21554 21561 21661 21665 21727 21745 21749 21814 21836 21929

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3