DUITSCHLAND VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1941 DE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 HAAGSCH GERECHTSHOF Clandestiene slactflingen worden zwaar gestraft. De slager G. van D. te K a t w ij k aan Zee, thans gedetineerd in het Huis van (Bewaring, was bij het Haagsche Hof in hooger 'beroep gekomen van een vonnis van den economischen rechter. De mare chaussee had destijds een inval bij van D. gedaan, omdat het vermoeden bestond, dat hij clandestien slachtte. En het was raak geweest ook, want hij werd op heeterdaad ibctrapt bij het slachten van een rund. Maar dat was nog niet liet eenige geweest, want ook waren nog bij hem aangetroffen drie varkens en twee kalveren, zonder dat hij daartoe vergunning had. Verdachte', die wegens het frauduleus slachten gevangen gezet was had niet erg veel baat van zijn in hooger beroep komen. De procureur-generaal vond het in de zen tijd een hoogst ernstig feit, hetwelk be hoorlijk gestraft moet worden. Spr. eischte dan ook een gevangenisstraf voor den tijd van zes maanden; met aftrek van voorarrest, een geldboete van 250 subs. 50 dagen en verbeurdverklaring van de drie varkens en twee kalveren. Over 14 dagen zal het Hof vonnis wij zen. STADSNIEUWS DE KATHOLIEKE BIBLIOTHEEK. Een verheugende mededeeling: de Ka tholieke Bibliotheek aan de Lorentzkade, die korten tijd wegens interne aangelegen heden is gesloten geweest, zal binnenkort weer worden geopend! Zij is echter verhuisd: van de Lorenz- kade naar Steenschuur 17. Wij hebben in de weken, waarin bedoel de bibliotheek gesloten was, zóóveel klach ten over het gemis gehoord, dat wij niet anders kunnen verwachten, dan dat deze imededeeling over de heropening in bree- de kringen met groote voldoening en groo- te dankbaarheid zal worden vernomen. De verhuizing van de bibliotheek meer «aar het centrum van de stad in een ruim gebouw beteekent een aanzienlijke verbe tering zoodat wij er zeker van zijn, dat er een nog grooter gebruik van zal wor den gemaakt, dan in het verleden. De bibliotheek zal begin October worden heropend. PAROCHIE ST. PETRUS. Hedenavond 8.30 uur. Wordt de" cursus „Geloofsverdediging'" weer hervat, zoo wor den de cursisten allen verwacht aan Ra penburg 52. H. C. A. P. v. DRUNEN, kap. R.K. SPORTVER. „D.O.C.O.S." Zondag a.s. viert Docos haai' eerste lu strum. De leden uiten uiten a.s.' Zondag hun dankbaarheid door allen in de H. Mis te zijn in de kapel van het R.K. Weeshuis (St. Jacabsgracht). Ieder is even voor 9.15 uur in de kapel en de meesten gaan natuur lijk onder de H. Mis ter communie, veel hébben wij te danken maar zeker ook veel te vragen. De middag viering vindt plaats op het R.K. Sportpark Haagweg en vangt om 2 uur aan. Vrienden van Docos komt allen naar het Sportpark. Het programma is zeker uw belangstelling waard. 2 uur tot 2.30 uur: Opmarsch van alle Docosleden in clubcostuum2.303.00 uur: eerste helft voetbalwedstrijd Docos II V.V.S.B. II; 3.00—3.15 uur; gymnastiek; 3.153.45 uur: tweede helft voetbal wedstrijd Docos II—V.V.S.B. II; 3.45— 4.15 uur: athletiek; 4.154.45 uur: eerste helft voetbalwedstrijd Docos IV.V.S.B. I; 4.455.00 uur: gymnastiek; 5.005.30 uur: tweede helft voetbalwedstrijd Docos I V.V.S.B. I; 5.306.00 uur; athletiek. Voor het eerste elftal is een pracht wis selbeker beschikbaar gesteld door de be kende firma „De Drie Eenen", voor het tweede een lauwerkrans. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 2009. Van der Vijver's Conservenfabrieken N.V.,' Rijnsburg. Kat- wijkereind 7. N. Comm.: C. W. E. van der Vijver-van der Voe(Rijnsburg. 426. J. G. Verhoog, Leiden, Doezastraat 10, rund- kalfs- varkensslagerij. Bovenge noemde zaak is met ingang van 3 Sept. 1941 omgezet in een vennootschap onder firma o/d. naam: J. G. Verhoog en Zoon. Venn.: j. G. Verhoog en J. A. G. Verhoog, Leiden. Dinsdag 16 September a.s. hoopt de heer Ferd. J. Hakkaard, Langebrug 46, alhier, den dag te herdenken, dat hij 25 jpar ge leden de schoenmakerij overnam van zijn toenmaligen patroon, den heer Verstraa- ten. GEVONDEN VOORWERPEN IN DE MAAND AUGUSTUS 1941 Armbandhorloge, armband, ceintuur, damesring, waarvan steentje ontbreekt, damestasch, damesparapluie, dameshals ketting, das, dashouder, foudraal van •damesparapluie, hooge hoed, handschoe nen, groene heerenhoed, een bruin jasje, een Hervormd kerkboek, een R.K. kerk boek, kinderhoedje, konijntje, kindertasch- je, koffer, inh. kaas eny kleeding mond orgel, muts, portemonnaies, portefeuille, pakje, inhoudende dameskleeding, portier- kruk van een auto, pakje, inh. zakdoeken en witte japon, regenkapje, regenjas en leefnet, regenjas, regenpijp, roeiboot ring zonder initialen, rozenkrans, sleutels, sier speld, schoolétui, schietlood, sokken, studie boek, sabeldrager, turnschoenen, vulpot lood, vulpen, zak, inhoudende aardappelen, zadeltaschje, zakje van V. D. inh. zak doekje, zadeldek. Gevonden in de Tram (stadslijn) Regenkapje, bruine heerenhoed, hand schoenen, damesparapluies, een flesch met vloeistof, 1 doos witte enveloppen, een bon bonschaaltje, een portemonnaie met inhoud, een stukje zilver, een étui, inh. rozenkrans, een vulpotlood, een zakje van V. D., inhoudende knoopen. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen iederen werkdag van 13 uur na middags, behalve Donderdags en Vrijdags ten Politiebureele alhier. OMGEVING SASSENHEIM PASTOOR DE HAAN BEDIEND Naar wij vernemen is de zeer <eerw. heer Pastoor Th. de Haan van de Laatste H.H. Sacramenten voorzien. Diamanten huwelijksfeest. Het echt paar v. d. Voet-Strikwerda, wonende Zuil hofstraat, herdacht onder veel blijken van belangstelling zijn diamanten Huwelijks feest. Ook burgemeester en echtgenoote deden persoonlijk van hun belangstelling blijken. LISSE Aangehouden. Bij den heer K. alhier werden eenigen tijd geledén uit een schuur een tweetal rijwielen ontvreemd. In samen werking met de politie van andere gemeen ten is het gelukt om een sokeie A. R. te Amsterdam en J. C. B. te Haarlem aan te iuden, die vat d^ze ontvreemding meer p.f wisten. RIJNSTREEK HOOGMADE BENOEMING NIEUWE RENTMEESTER De heer Th. Bosman Naar wij van bevoegde zijde vernemen is, in plaats van mr. A. J. Sormani te Leiden, benoemd tot rentmeester van de stichting „de Erven Cornelis Sprongh" (Heerlijkheid Hoogmade en H. Geest-hofje te Leiden) de heer Th. Bosman alhier. NIEUWERBRUG Uit een pereboom gevallen. Een ern stige val maakte het zoontje van den heer v. A. aan de Zuidzijde alhier, toen hij van een hoogte van circa 7 meter uit een pere boom kwam vallen bij den landbouwer de B. Via een cementen schoeiing viel de jongen in het water van een aldaar loo- pende sloot, waar men hem met zware her senschudding en verschillende wonden weer uit bevrijdde. Zijn toestand was zoo ernstig, dat hij van den geneesheer niet naar zijn woning vervoerd mocht worden en bij den landbouwer de B. thans ver pleegd wordt. Naar wij nader vernemen is de toestand naar omstandigheden redelijk te noemen. Academienieuws LEIDEN. Geslaagd: Candidaatsexamen Indisch Recht: de hee- ren: J. W. Scheffers, L e i d e n K. J. Stadt- man, Voorschoten; J. J. de Jongh en P. P. van Elseri, beiden Oegstgeest; de heer A. E. L. Roskott, Den Haag; Propaedeutisch examen Theologie: de heeren H. M. Strating, IJmuiden; A. Soete- kouw, Oegstgeest en J. A. van Duyne, Scheveningen. Voorbereidend kerkelijk examen: mej. M. C. Jongeling, Den Haag; Candidaatsexamen Theologie: de heer J. J. Meuzelaar, Den Haag; doctoraal examen Rechten: mej. A. H. Vermeulen, Overveen en de 'heer W. A. de Koe, Scheveningen; Economisch doctoraal examen Indologie: de heeren P. R. en A. A. Gerbrands, Lei den; Artsexamen le gedeelte: mej. E. Kooy, Voorschoten en de heerèn P. H. Flo- hil, Rotterdam en Th. Wieringa, Voorburg. Bevorderd: tot arts: de heeren H. van Riemsdijk, Den Haag en J. L. van Wermeskerken, A1- phen a. d. Rij n. Radio-programma ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1941 HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gramo- foonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtend gymnastiek 8.00 B.N.O.: Nieuwsberich ten 8.15 Voor de huisvrouw 9.25 Gra mofoonmuziek 10.00 Ernstige muziek (opn.) 12.00 Pianovoordracht en gramo foonmuziek 12.40 Almanak 12.45 B.N.O.: Nieuws- en économische berichten 1.00 Orkest Boyd Bachman -1.30 Gra mofoonmuziek 2.00 Voor het gezin 2.20 Na gedane arbeid.Muziek en vroo- lijkheid 3.45 Gramofoonmuziek 4.00 Bijbellezing (Voorbereid door de Christ. Radio Stichting) 4.20 Zang met piano begeleiding 4.40 Gramofoonmuziek 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten 5.30 Orgelspel 6.00 Gramofoonmuziek 6.15 Voor de binnen schippers 6.30 Klaas van JJeeck en zijn orkest 7.00 Actueel halfuurtje 7.30 Cabaretprogramma 8.15 Amusements orkest, gemengd koor en solisten 8.45 Causerie „Als ik 't voor 't zeggen had" 9.00 De Romancers 9.30 Causerie „De invloed der Nederlandsche Bouwkunst in Duitschland" 9.45 B.N.O.: Nieuwsberich ten 10.0010.15 B.N.O.: Engelsche uit zending: Dutch News Reel. HILVERSUM H. 301.5 M. 6.45—8.00 Zie Hilversum I. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberich ten 8.15 Gramofoonmuziek 10.00 Mor genwijding 10.20 Omroep-Opera-orkest en solisten (opn.) 11.20 De Romancers en solist, dameskoor „Aethercharme" en orgelspel (opn.) 12.00 Otto Hendriks en zijn orkest 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten 1.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek 1.40 Voor de jeugd 2.00 Utrechtsch Stedelijk 'orkest en solist (2.453.00 Voor de plattelandsjeugd) 4.00 Omroep orkest en soliste 5.00 Cyclus „De Evan gelisten en hun werk" 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische-, en beursberichten 5.30. Trio „Pro Arte" 6.00 Causerie „In een nieuwlicht bezien" (Voorbereid door de N.S.B.) 6.15 Spangen koor Rot terdam en soliste 6.45 Gramofoon muziek 7.00 Actueel halfuurtje 7.30 Gramofoonmuziek 7.45 Reportage 8.00 Orgelconcert en gramofoonmuziek 9.00 Verkorte opera „Ernani" (gr. pl.) 9.45 B.N.O.: Nieuwsberichten 10.00 Dag sluiting (Voorbereid door de Christ. Radio BONAANWUZING KAAS EN EIEREN De Secretaris-Generaal van het departe ment van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat in den vervolge, evenals bij •bloem e.d. het geval is, per periode van vier weken, vier bonnen zullen worden aan gewezen, welke elke recht geven op het koopen van 100 gr. kaas. Aangezien bon „34 kaas"' reeds voor het tijdvak van 7 Septem ber tot en met 4 October is geldig ver klaard, worden thans nog drie bonnen voor kaas aangewezen, welke eveneens tot en met 4 October a.s. geldig blijven. In verband met het bovenstaande is be paald, dat gedurende het tijdvak van 14 September tot en met 4 October a.s. de met „35 kaas", „36 kaas" en „37 kaas" gemerkte bonnen elk recht geven op het koopen van 100 gram kaas. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het uiteraard in vele gevallen voor de win keliers niet mogelijk zal zijn, in het begin van de distributieperiode op alle bonnen de vereischte hoeveelheid kaas af te leve ren. In verband hiermede wordt het publiek verzocht niet dadelijk alle aangewezen bon nen in te wisselen, doch hiermede nog eeni gen tijd te wachten, dan wel slechts een ge deelte der bonnen in het begin van de dis tributieperiode in te wisselen en de rest eén of twee weken daarna. De met „33 ei" gemerkte bon, welke gel dig werd verklaard tot en met 13 Septem ber a.s. zal voorts nog geldig blijven tot en met 20 September a.s. Na Zaterdag 20 Sep tember zal voorloopig,geen bon meer voor het koopen van eieren worden aangewezen. De beschikbare hoeveelheid eieren zal voorshands Uitsluitend voor zieken e.d. ver krijgbaar worden gesteld. In verband hier mede zijn de noodige voorzieningen getrof fen om den handel in het bezit te stellen van de voor de aflevering op bonnen voor „een ei"' en toewijzingen voor ziekenhuizen e.d. benoodigde hoeveelheden eieren. De aandacht van grossiers en detaillisten wordt gevestigd op de desbetreffende officieele publicatie. Onlangs werd er reeds op gewezen, dat in verband met de wegens de slechte vee voeder-positie onvermijdelijke inkrimping van den pluimveestapel te weinig eieren beschikbaar zouden komen om de distribu tie van een ei per week te kunnen volhou den en dat het moment, waarop de distri butie gestaakt zou moeten worden, in het zicht kwam. Dit moment is thans gekomen. De eieren, die ;nog beschikbaar komen, zul len in de eerste plaats worden bestemd voor ziekenhuizen en zieken. Overschotten, die hiervoor niet dadelijk noodig zijn, zullen voorloopig worden opgeslagen en worden bestemd voor bijzondere instellingen en bij zondere omstandigheden. Er wordt een regeling voorbereid om de voorziening der zieken, ook straks, wanneer de inkrimping van den pluimveestapel h^ar beslag zal hebben gekregerf en de eier- productie nog verder gedaald zal zijn, zoo goed mogelijk in de hand te hebben. Hier bij zal rekening moeten worden gehouden met plaatselijke omstandigheden en met de vervoersmogelijkheden. Ziekenhuizen en detaillisten, die in de eerstkomende weken moeilijkheden mochten ondervinden om van hun gewone leveranciers de voor zieken noodige eieren te betrekken, kunnen hun grossiers verzoeken, zich voor inlichtingen tot de Nederlandsche centrale voor eieren en pluimvee te de Bilt te wenden. Stichting) 10.0510.20 Causerie „Bran- dende kwesties" (opn.). GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. le Programma: 6.4522.15 Hilversum I. 22.1524.00 Duitsch programma. 2e Programma: 6.45-22.15 Hilversum II. 22.1523.00 Programma uitsluitend voor aangeslotenen bij de Radio Centrales 23.0024.00 Duitsch programma. 3e en 4e Programma: 6.4524.00 Duitsch programma. DE 150ste STERFDAG VAN MOZARl'. De persdiénst van den Nederlandschen Omroep schrijft ons: In het kader van de herdenking van den 150sten sterfdag van Mozart wordt, zooals vermeld, door den Groot Duitschen radio- omroep van 7 September tot 7 December een muzikale biografie uitgezonden van den meester. Op Zondag 14 September van 18.10 19.00 uur is de uitzending gewijd aan het bezoek, dat Mozart aan Italië heeft ge bracht. Het programma brengt het strijk kwartet a dur kv 80, vervolgens gedeelten uit de operaserie „Midridate Redipopto" het divertimento voor violen, bas, klari netten en hoorn. Gevolgd door „Halleluja" uit de motet ten voor sooraan (Exsultate Jubilate) uit de opera „Lucia Silla" ouverture-koorscène „Fuor di queste dolonti", en de slotscène voor 4 stemmen en koor. DUITSCH RIJKSPROGRAMMA. Van 17.2518.27 uur Speelt het groote radio-orkest van den rijkszender Ham burg onder leiding van Otto Ebel von So- sen bonte muziek voor het weekeinde. Van 20.1520.50 uur „Cabaret", aanslui tend tot 21.10 uur frontberichten. Laatste berichten Binnenland HANDEL IN KOLENBONNEN EN TEXTIELKAARTEN. De politie te Middelburg kreeg bericht dat op het distributiekantoor aldaar kolen- bonnen waren ingeléverd, die nog niet gel dig waren en van nog niet uitgegeven kaarten waren afgeknipt. Dit leidde tot de aanhouding van A. V. .uit Koudekerke, die zeide, de bonnen van iemand uit Den Haag te hebben betrokken. Er waren ook bon nen onder, die van opplakvellen verwij derd waren. Ook te Meliskerke waren bon nen in omloop, die afkomstig waren van H. K. uit Middelburg, die ze weer had van A. v. d. S. uit Souburg. Deze, die ook tex- tielkaarten im zijn bezit had, die niet eer lijk verkregen waren, wees eveneens Den Haag aan als bron van herkomst. Met een rechercheur van politie reisden V. en v. d. S. naar Den Haag, waar zij inlichtingen gaven, die leidden tot aanhouding van den leverancier der textielkaarten, terwijl in zake de herkomst van de kolenbonnen het onderzoek nog wordt voortgezet. STRIJDT VOOR EUROPA STRIJD TER ZEE HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER, 12 Sept. (D. N. B.). Het opperbevel der weermacht maakt be kend: In het Oosten vorderen de aanvals- operaties ondanks den slechten weers- toestand en moeilijke terreintoestanden goed. Zooals reeds in een speciaal bericht is bekend gemaakt, hebben duikbooten in het Noorden van den Atlantischen Oceaan een groot, door corvetten en torpedoboot jagers zwaar beveiligd vij andelijk convooi aangevallen. Het con- vooi bestond uit ruim 40 schepen. In taaien, verscheidene dagen durenden strijd hebben de duikbooten tot dus verre 22 schepen met tezamen 134.000 b,r,t tot zinken gebracht. Nog twee schepen met een inhoud van 11.000 b. r.t. werden getorpedeerd. Verwacht kan worden, dat ook zij verloren zijn. De aanvallen op het vijandelijke con vooi duren voort. In den strijd tegen de Britsche ra- vitailleeringsscheepvaart heeft het luchtwapen in den afgeloopen nacht ten Zuid-Oosten van Great Yarmouth uit een beveiligd convooi drie vracht schepen met in totaal 21.000 b.r.t. tot zinken gebracht. In dezelfde wateren is een lichte Britsche kruiser en ten Noord-Oosten van Alnwick nog een koopvaarder met bommen beschadigd. Andere gevechtsvliegtuigen plaatsen in scheervlucht treffers met bommen van zwaar kaliber op een hoogoven bij Middlesborough en in haveninstalla ties aan de Oostkust van het eiland. In convooidienst zijnde parouillebooten hebben in het Kanaal herhaalde aan vallen van een formatie Britsche mo tor-torpedobooten op het haar toever trouwde convooi afgeslagen. Zij brach ten drie der aanvallende motortorpe- dobooten tot zinken. Kustbatterijen der marine grepen in het gevecht in en verdreven de overige booten. Alle vaartuigen van het convooi bereikten hun plaats van bestemming. Britsche vliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht met gering effect een aanval gedaan op het Noord-Duitsche kustgebied. De burgerbevolking leed eenige ver liezen aan dooden en gewonden. Lucht afweergeschut schoot twee vijandelij ke bommenwerpers neer. PRIJZEN VAN FOTO'S VOOR PERSOONSBEWIJZEN. Reeds eenige maanden geleden heeft de gemachtigde voor de prijzen er voor ge* vvaarschuwd, dat fotografen voor pasfoto's geen prijs mogen vragen, die hooger is dan de prijs op 9 Mei 1940. Het blijkt nu noodzakelijk te zijn, deze waarschuwing te herhalen in het bijzonder ten aanzien van foto's voor persoonsbewijzen. Sommigen meenden n.l. dat de prijs van foto's voor de persoonsbewijzen wel hoo ger mag zijn dan die voor pasfoto's. Deze opvatting is niet juist. Persoonsbewijsfoto's moeten wprden gelijk gesteld met pasfoto's zoodat er ook geen hoogere prijs voor mag worden gevraagd dan voor pasfoto's. Bollenland HET ITALIAANSCHE WEERMACHTS3ERICHT. ROME, 11 Sept. (Stefani). Het weer- miachtsbericht van heden luidt als volgt: In den afgéloopen nacht zijn de vloot- en luchtsteunpunten van Malta door for maties van het Italiaansche luchtwapen doeltreffend gebombardeerd. Andere vlieg tuigen hebben de raffinaderijen van Haifa, waar aanzienlijke branden ontstonden en ihet vliegveld van Larnaca, op het eiland Cyprus, met bommen bestookt. De vijand heeft wederom een aanval op Palermo gedaan: vier dooden en twaalf ge wonden onder de bevolking, eenige scha de aan gebouwen. In Noord-Afrika, aan het landfront, be drijvigheid der artillerie en van vooruit^ geschoven der artillerie. Italiaansche en Duitsche vliegtuigen hebben depots en ver- dedigingsinstallaties van Tobroek en Mer- sa Matroeh aangevallen en vooruitgescho ven vliegvelden, benevens de spoorweg installaties van Foeka, gebombardeerd, waarbij aanzienlijke schade werd aange richt. Britsche vliegtuigen hebben eenige bom men op Bengasi geworpen. Er vielen geen slachtoffers. In Oost-Afrika werden vijandelijke aan- valspogingen in den sector van Culquabert snel afgeslagen. Op den Atlantischen Oceaan heeft een van onze duikbooten onder bevel van den corvettenkapitein Vecia di Cossato een groot tankschip tot zinken gebracht en een schip van 4.540 ton, dat beslist als verlo ren kan worden beschouwd, met een tor pedo -getroffen. ZWARE AANVAL OP GROOT BRITSCH CONVOOI. HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEH RER, 12 Sept. (D. N. B.). Het opperbe vel der weermacht maakt bekend: In het Noorden van den Atlantischen Oceaan hebben duikbooten een groot, door corvetten en torpedobootjagers zwaar be veiligd vijandelijk convooi aangevallen. Het convooi bestond uit ruim veertig sche pen. In taaien, verscheidene dagen duren den strijd hebben de duikbooten tot dus ver 22 schepen met in totaal 134.000 b.r.t. tot zinken gebracht. Nog twee schepen met een inhoud van 11.000 b.r.t. zijn getorpe deerd. Verwacht kan worden, dat ook zij verloren zijn. De aanvallen op het vijandelijke con vooi duren voort. Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij. DISTRIBUTIE VAN EIEREN. De Secretaris-Generaal van het Departe ment van Landbouw en Visscherij maakt het volgende bekend met betrekking tot de distributie van eieren. In verband met het feit, dat na 20 September a.s. voorloo pig geen bonnen voor het koopen van eieren meer beschikbaar worden gesteld, zullen de detaillisten en grossiers voor de na 14 September a.s. door hen in te leveren ge- rummerde bonnen voor eieren geen toe wijzingen ontvangen. De distributiedien sten zullen hun in plaats daarvan een ont vangstbewijs uitreiken, hetgeen zij zorg vuldig dienen te bewaren, ten einde dit te kunnen overltggen, voor het geval te gelegener tijd opnieuw tot het aanwijzen van een of meer bonnen voor eieren wordt overgegaan. Het bovenstaande is niet van toepassing op de met „een ei" gemerkte bon en de wehrmachtmarken „ein ei". De bonnen die nen vanaf 14 September a.s. op afzonderlij ke opplakvellen in veelvouden van tien stuks, met een minimum van tien, op de vastgestelde inleveringsdagen bij de distri butiediensten te worden ingeleverd, ter verkrijging van toewijzingen. Detaillisten toewijzingen voor eieren, welke voor 15 September zijn uitgereikt, d. z. dus toewijzingen, welke tot 13 Octo ber a.s. of een vroegeren datum zijn gel dig verklaard, zullen door de distributie diensten niet meer voor verzameltoe wij zin gen worden omgewisseld. Verzameltoewij- zingen zullen derhalve na 14 September as. nog uitsluitend worden uitgereikt tegen in levering van toewijzingen voor ziekenhui zen e.d. en van detaillisten toewijzingen, welke op of na 15 September zijn uitgereikt bij inlevering van bonnen voor een ei of wehrmachtmarken voor „ein ei" d. z. dus detaillistentoewijzingen, welke zijn geldig verklaard tot 15 October a.s. of een late- ren datum. De detaillisten dieren den voorraad eieren waarvoor zij na afloop van den geldigheids duur van bon „33 eieren" d. i. dus na 20 September a.s. nog beschikken, te gebruiken voor het afleveren op bonnen voor „een ei" en wehrmachtmarken. Mocht het zich laten aanzien, dat deze voorraad te groot is, voor dat doel, dan kunneen zij zich over den afzet daarvan in verbinding stellen met de Nederlandsche Centrale voor eieren en pluimvee te De Bilt. Burgerlllke Stand LEIDEN Geboren: Antonius, z. v. A. F. Vredevelt en C. C. Majolée. Ondertrouwd: G. Bakker jm. 22 j. en A. J. v. Egmond jd. 24 j. H. S. Zwa- renstein jm. 26 j. en H. M. M. Hartgers jd. 27 j. Overleden: J. v. d. Brink zn. 15 j. J. J, A. J. v. Valderen m. 62 j. C. J. Robaard dr. 10 j. BRITSCH HULPSCHIP IN DEN GROND GEBOORD. BERLIJN, 12 Sept. (D. N. B.). De En gelsche admiraliteit heeft officieel bekend gemaakt, dat het hulpschip „Tonbridge" tot zinken is gebracht. De naaste bloedverwan ten der slachtoffers zijn op de hoogte ge bracht. BRITSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN NOORD-DUITSCHLAND. BERLIJN, 12 Sept. (D. N. B.). Britsche vliegtuigen zijn naar aan het D. N. B. wordt gemeld, in den nacht op 12 September de Noord-Duitsche kustgebieden binnengevlo gen. Zij hebben een aantal brisant- en brandbommen neergeworpen. Door afweer geschut werd een vijandelijke bommenwer per neergeschoten. „VLIEGEND FORT" IN BEZET GEBIED GELAND. BERLIJN, 12 Sept. In den loop van 11 September heeft, naar het D. N. B. ver neemt, een vliegtuig van het type „Vlie gend Fort" een noodlanding moeten ma ken in bezet gebied. De bemanning werd gevangen genomen. AARDBEVING IN TURKIJE. ANKARA, 12 Sept. (D. N. B.). Een dertig seconden durende aardbeving heeft zich Donderdagochtend voofgedaan in Erzïngan, Bitlis en Van. In eenige dorpen werden bewoners gedood onder dpuinen van in stortende huizen. Er is terstond hulp ge zonden. Marktberichten LEIDEN, 12 Sept. Vee. Aanvoer: 3 stie ren; 82 kalf- en melkkoeien f 400700, handel tamelijk vlug; 142 varekoeien e. a. 280440; 260 vette koeien; 22 pinken t 200310, handel matig; 259 graskalveren 80200, handel tamelijk; 27 nuchtere slachtkalveren; 1025 weideschapen f 60 80 handel matig; 24 zeugen 6085, 135 mestvarkens f 2236 en 240 biggen f 8 14 per stuk handel matig; 1*6 veulens 600 900, handel tamelijk vlug; 72 bokken of geiten f 2045, handel matig. LEEUWARDEN, 12 Sept. Vee. Aanvoer: 76 stieren; 445 vette koeien; 734 melk- en kalfkoeien 350665; 180 pinken f 145 345; 1028 graskalveren 90190, 52 nuch tere kalveren; 412 schapen; 347 lammeren f 2040; 70 vette varkens; 39 Magere var kens, drachtige en loopers: drachtige 90 140, magere 6085 en loopers 2140; 79 kleine biggen 616; 125 bokken of geiten; 35 paarden. Overzicht: Melk- en kalfkoeien en pinken aanvoer minder, han del vlug; prijzen prijshoudend. Graskalve ren aanvoer ruim, handel kalm, prijzen prijshoudend. Drachtige-, magere varkens en loopers aanvoer kort, handel stil, prij zen prijshoudend. Bijgen aanvoer kort, handel kalm, prijzen minder. Lammeren aanvoer ruim, handel flauw, prijzen prijs houdend. De Nederlandsche veehouderij Centrale nam ongeveer 530 koeien, 79 var kens en 50 nuchtere kalveren over.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3