Weerbericht 0 0 0 0 0 0 0 Burgerlijke Stand STADSNIEUWS OFFICIEELE PUBLICATIE DINSDAG 2 SEPTEMBER 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 20 cent per week; 1 2.63 per kwartaal. B\j onze agenten 21 cent per week; 2/73 per kwartaal. Franco per post 3.10 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 1 0.52 per kwartaal. Losse nummers 6 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 32 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. Hoofdredacteur: Th. Wllmer, Lelden. Red. Buitenland: Mr. H. Gelae, Lelden. Red. Stad en Sport: M. Zonderop. Lelden. Red. Omgeving: L. Roozen, melden. Red. Letteren en Kunst: Fr. Schneiders. Lelden. ZONS OP-EN ONDERGANG. Zon onder 8.27 uur Dinsdagavond. Zon op 6.53 uur Woensdagochtend. MAANSTANDEN. 2 September: De maan komt Dinsdag avond te 6.37 uur op en gaat Woensdag ochtend-te 4.11 uur onder. 3 September: De maan komt Woensdag avond te 18.14 uur op en gaat Donderdag ochtend te 4.20 uur onder. 4 September: De maan komt Donderdag avond om 7.44 op en gaat Vrijdagmorgen om 6.29 uur onder (Volle maan). 5 September: De maan komt Vrijdag avond om 8.10 op en gaat Zaterdagochtend om 7.38 uur onder. 6 September: De maan komt Zaterdag avond om 8.35 op en gaat Zondagmorgen om 8.45 uur onder. 7 September: De maan komt Zondag avond om 8.58 uur op en gaat Maandag morgen om 9.51 uur onder. 8 September: De maan komt Maandag avond te 9.22 uur op en gaat Dinsdagmor gen om 10.55 uur onder. 9 September: De maan komt Dinsdag avond om 9.46 uur op en gaat Woensdag voormiddag om 11.57 uur onder. WATERTEMPERATUUR. Zweminr.: „De Zyi" 18 gr. C. ;p 11 CD 110 11 CD 11 CD 11 CD 11C311011011 C-= Verduisteringstijden y o jiioiioiioiioiiomoiioiioiio Er Is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder gang en zonsopkomst. Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: ZONSONDERGANG 8.27 uur. ZONSOPKOMST 6.53 uur. Tusschen deze beide tijden dient er dus verduisterd te worden. QemengdeffiexicAten AUTOBOTSING BRENGT WIEL- RIJDSTERS IN HET NAUW Eén doode en één zwaar gewonde Gisteravond omstreeks negen uur is in het centrum van Heer-Hugowaard een vee auto, bestuurd door den heer J. P. Baars, en komende uit de richting Alkmaar, nabij den Broekerweg in voile vaart in botsing gekomen met een uit de richting Schagen komende personenauto, bestuurd door den heer Wagenaar. Twee dames, die op dat moment op den weg fietsten geraakten tus schen de beide wagens bekneld, en werden door den schok in een zich naast den weg bevindende sloot geslingerd. Toen men een van haar, de ongeveer 40-jarige mevrouw Lugtigde Boer op het droge had gebracht waren de levensgeesten, reeds geweken. Doordat zij tusschen de veeauto en een langs den weg staanden boom bekneld was geraakt, was het rechterbeen tot boven de knie afgeknepen. De andere dame, de on geveer 30-jarige mevrouw de RuiterBak ker werd geheel bemodderd uit het water opgehaald. Haar toestand was niet levens gevaarlijk. De slachtoffers werden in een in de nabijheid staande opslagloods van de ATO binnengedragen. De rijwielen zijn totaal vernield. De personenauto, waarin zich vier personén bevonden, die wonder boven wonder geen letsel bekwamen, werd zwaar beschadigd, terwijl de veewagen er tamelijk goed afkwam. De chauffeur werd door glasscherven in het gelaat verwond. Zijn verwondingen waren echter niet van ernstigen aard. De politie was spoedig ter plaatse. IN KOKEND WATER GEVALLEN. Gistermorgen is het 7-jarig dochtertje van den landbouwer J. B. te Erp in een tobbe met kokend water gevallen. Het meisje werd met hevige brandwonden overdekt en is kort na het ongeluk overleden. VAN EEN LADDER GEVALLEN. Terwijl de 15-jarige schildersknecht G. J. Krol, gistermiddag aan een perceel aan de Assendorperstraat te Zwolle werkzaam heden verrichtte, viel hij, door onbekende oorzaak, van den ladder. Hij was vrijwel op slag doocj. Inderdaad arsenicum gevonden Naar wjj vernemen, is thans komen vast te staan, dat inderdaad ook de echtgenoot van de 45-jarige baker A. D. te Zuidwen ding (gemeente Veendam) door vergifti ging om het leven is gekomen. Zooals men zich zal herinneren, heeft de justitie op 25 Augustus jl. het lijk van den heer D. laten opgraven om een onderzoek in te stellen naar de omstandigheden, waar onder deze zou zyn gestorven, aangezien, nadat was komen vast te staan, dat me vrouw A. door baker D. was vergiftigd, het vermoeden rees, dat ook deze man geen na tuurlijken dóód gestorven zou zijn. De sectie op de lijken heeft thans uitge wezen, dat in beide lichamen sporen van ar senicum aanwezig waren. Deze arsenicum is door mej. D. in Veendam gekocht. Een drogist in Veendam heeft thans me degedeeld, eind Juni, dat was een week vóór het overlijden van mevrouw Molema, aan mej. D. arsenicum te hebben verkocht. Mej. D. ontkent dit pertinent. Het onder zoek strekt zich thans uit naar Rotterdam en Utrecht, waar mej. D. Kort voor het overlijden van haar man vertoefd schijnt te hebben. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. OUDERS VAN EEN GEVANGENE OPGELICHT. De Apeldoornsche politie heeft naar Den Haag overgebracht den 32-jarigen stoker A. S., die ervan verdacht wordt, een Haag- sche familie voor f 250.te hebben opge licht. De stoker had eenigen tijd in Frankrijk in de gevangenis gezeten en leerde daar een zekeren W. S., eveneens een Nederlan der, kennen. Toen hij eerder dan W. S. vry kwam, begaf hij zich naar het huis van de ouders van W. S. en vertelde daar, dat hij met den zoon des huizes in Frankrijk had „gezeten" en wel een manier wist, om door bemiddeling van den Nederlandschen con sul en een advocaat in Parijs, den jonge man vrij te krijgen. Hiervoor had hij ech ter 250 noodig.- Deze som betaalde de fa milies Men vernam echter niets meer van den stoker, die het geld besteedde, om eenige schulden af te betalen. Kort daarop vervoegde de man zich bij een tante van W. S. te Apeldoorn, aan wie hij hetzelfde verhaal vertelde, alleen had hij nu 300 noodig. De tante was echter door haar zwager reeds op de hoogte ge steld van het bezoek en de plannen van den stoker, zoodat zij het wel verdacht vond, dat de man nu bij haar weer om geld kwam. Zij vroeg hem, na een paar uur nog eens terug te komen, dan zou het geld klaar liggen. Toen de man echter terugkwam, wachtte hem in plaats van de beloofde 300 de Apeldoornsche politie, die hem ar resteerde. Na verhoord te zijn, is A. S. op transport gesteld naar Den Haag. „Tijd." MET GESTOLEN GELD AAN DEN BOEMEL. De politie heeft te Scheveningen aange houden den 14-jarigen Th. G. L., die zich schuldig had gemaakt aan diefstal en het geld, dat hy gestolen /had, nu opmaakte. Het jongmensch was het vorig jaar van Rotterdam naar Doesburg geëvacueerd en had daar eenigen tijd verblijf gehouden. Kort geleden was hij de familie te Doesburg weer eens gaan opzoeken en zag toen kans, een bedrag van 250 te stelen. Met dit geld trok hij naar Scheveningen, waar hy kamers huurde in eenige pensions en de bloemetjes buiten zette. De aandacht van de politie werd op den knaap gevestigd door een meisje, aan wie het opviel, dat de jongen zooveel geld uitgaf. Toen hy was aangehouden, bereikten de politie nog aan giften van pensionhouders, bij wie de jon gen kamers had gehuurd, dat zy bedragen van 32.50 en 7.misten. Ook aan den diefstal van deze bedragen bleek de jon gen zich te hebben schüldig gemaakt. Hy heeft alles bekend en is op transport ge steld naar Doesburg. De politie te Bergen (N.H.) is een han del in distributiebescheiden op het spoor gekomen. Reeds werd tegen een twaalftal personen proces-verbaal opgemaakt, terwijl de twee hoofdverdachten, P. L. en J. V., in arrest gesteld zijn. Het blijkt, dat een ge deelte van deze distributiebescheiden ver- valscht is. Ruim 1600 kg. aan voedingsmid delen is buiten de distributie om verkocht. Land- cn Tuinbouw Volgens mededeeling van de Gr. Fruit- centrale zijn de maximumprijzen van de volgende artikelen verlaagd: kroten van 3.50 op 3 per 100 kg., kropsla van 3.50 op 3 p. 100 st., stoofsla van 8 op 7 per 100 kg., postelein van 12 op 10 p. 100 kg. LEIDEN. Geboren: Francina, d. van B. Dubbe- laar en J. Mieloo Johannes, z. van L. Gijsman en M. C. Warners Margaretha Elisabeth Johanna, d. van P. Bouwman en J. J. Crama Margaretha, d. van C. Kra mer en J. Veenstra Johannes, z. van J. de Knegt en A. Verbiest Anthonius Gerardus Jeroen, z. van W. v. d. Hulst en J. A. v. Nobelen Gerardus z. van P. Ligt- voet en F. A. M. Seesink Wilhelminq Nicolette, d. van J. v. Leeuwen en C. E. Luijkenaar Elisabeth Lina, d. van F. J. F. M. Proot en E. M. König Pieter Wil lem, z. van P. Bruin en J. C. Ranselaar Joannes Petrus z. van A. v. Wolde en T. J. v. d. Linden Leonardus Cornelis Maria z. van P. H. v. d. Voort en M. C. v. d. Akker Petronella Machtildis Johanna d. van R. G. v. d. Zwet en M. v. d. Ploeg Willem Hendrik, z. van W. Zitman en N. Langezaal. Overleden: E. Keulemans, vr„ 80 j.. Getrouwd: L. Th. Kurpershoek, jm. en A. Boter, jd. M. Eman, jm. en H. E. N. Bodson, jd. D. v. d. Burg, jm., en H. Koekebakker, jd. OPENING DUITSCHE SCHOOL. Gistermiddag had met eenige plechtig heid de opening van de Deutsche Schule in de Paulus Buysstraat plaats. Om 4 uur hadden zich op de speelplaats der school de toekomstige leerlingen der school met hun ouders, het onderwijzend personeel en verschillende Duitsche en Ne derlandsche autoriteiten verzameld. Van Duitsche zijde waren aanwezig de Beauf- tragte van den Rijkscommissaris voor Zuid- Holland Rittmeister von Schwebel, de Orts- kommandant baron von Fietler, de Refe rent für Volksaufklarung und Propaganda in het Rijkscommissariaat Dieckmann, Oberstudiendirektor dr. Hondsberg, leden van de N.S.D.A.P. met den Ortsgruppen- leiter Steffin en de Standortsführer der H. J. te Leiden H. Sohns. Van Nederlandsche zyde gaven de burgemeester mr. de Ruyter v. Steveninck, de wethouder van onderwijs mr. Tepe, de gemeentesecretaris mr. dr. v. Stryen en de kringleider der N.S.B. de heer Bergers blijk van belangstelling. De Ortsgruppenleiter der N.S.D.A.P. Stef fin begroette de aanwezigen en gaf een overzicht van de-geschiedenis van het on derwijs aan de Duitsche jeugd in Neder land. Aanvankelijk moesten de Duitsche kinderen uit Leiden naar den Haag reizen, wilden zij Duitsch onderricht ontvangen, hetgeen voor de meeste ouders te kostbaar en te omslachtig was. Thans is het gelukt, ook hier een Duitsche school te vestigen en spr. brengt daarvoor dank aan Rittmeister von Schwebel als Beauftragte van den Rykscommissaris, en aan den burgemeester van Leiden, die dit fraaie schoolgebouw ter beschikking stelde. Vervolgens overhan digde hij de sleutel van de school aan Schulleiter Brockmann, die van nu af de verantwoordelijkheid voor deze school zal dragen. Rittmeister von Schwebel begroette de tot standkoming van deze school als de vervulling van een diep gevoelde behoefte. Spr. bracht de gelukwenschen over van den Rykscommissaris en dankte eveneens den burgemeester voor de ter beschikking stel ling van een school, die aan alle eischen voldoet. Hy noemde het tot stand brengen van een verbinding tusschen de Duitsche en Nederlandsche cultuur een der grootste taken der school. „Wij bevinden ons hier te midden van menschen van gelijk bloed en wij hopen, dat dwars door de zware tijden heen een gelijkheid van streven zal ont staan, van welke Duitsch-Nederlandsche gemeenschap deze school een kweekplaats moge zijn". Dr. Hondsberg bracht vervolgens de ge lukwenschen over van commissaris-gene raal dr. Fr. \Vimmer, van Oberregierungs- rat dj\ Schwarz, van den N. S. Lehrerbund en van de Deutsche Schule in den Haag, waarvan hy leider is. De burgemeester van Leiden bracht hul de aan den heer Steffin voor diens arbeid in het belang van deze school en wenschte den Schulleiter Brockmann veel succes in zijn werk. De ouders kunnen gerust zijn, hun kinderen krijgen hier wat zy noodig hebben. De heer Brockmann herinnerde er aan, dat Duitschland wel strijd voert, maar niet voor zichzelf, doch voor Europa. Zoo zijn wij ook hier niet gekomen pm te ty- ranniseeren, maar om een brug te bouwen tot, wederzijdsch begrip. Namens de N. S. Frauenschaft in Leiden overhandigde de Ortschaftleiterin Fraulein Bauerdick den heer Brockmann bloemen en gelukwenschen. Daarna werd de hakenkruisvlag gehe- schen, een driewerf Sieg Heil uitgebracht op den Führer en het Deutschlandlied als mede het Horst Wessellied gezongen. Van de gelegenheid om het schoolge bouw te bezichtigen werd graag gebruik gemaakt. Vanmorgen te 8.30 uur is de school begonnen met circa 150 leerlingen, die aan 4 geroutineerde leerkrachen zijn toevertrouwd. Drie van deze vier zijn Ne- derlandsch, zoodat aan het Nederlandsche element, zoowel als voertaal als leervak voldoende aandacht zal worden besteed. Een derde van de leerlingen bestaat trou wens uit Nederlandsche kinderen. Zoowel van katholieke» als van protestantsche zijde wordt voor godsdienstonderricht zorg ge dragen. VAN OEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. GROENTEN- EN FRUITPRIJZEN. Bericht No. 30. De hieronder volgende groenten- en fruitpryzen zijn geen vastgestelde maxi mumpryzen. Zij zijn bedoeld om den consument een richtlyn te geven voor de prij zen, die hem ten hoogste in rekening ge bi acht mogen worden gedurende de periode 3 tot en met 9 September. Boven deze prijzen zullen in dit tijdvak in geen geval groenten of fruit mogen wor den verkocht, ook niet wanneer deze van de beste kwaliteit zijn. In de meeste gevallen zullen de groenten, en fruitprijzen lager moeten zijn dan de onderstaande pryzan, die gebaseerd zyn op de beste kwaliteiten. GROENTEN. Bloemkool: sorteering I sorteering II Tomaten: goede kwaliteit misvormd kriel Wortelen: met lof per bos zonder lof, fyn zonder lof, middelgrof zonder lof, grof Stokboonen: prinsesseboonen sny- en spekboonen Stamboonen: prinsesseboonen zonder draad prinsesseboonen met draad andere soorten stamboonen Pronkboonen Roode Kool Witte kool Spitskool FRUIT: Aardbeien Aalbessen Meloenen: groene ananas andere soorten Druiven: Muscaat, Westfrisia, Leopold, Golden Cham- on, Cros Colman Frankenthaler andere soorten Perziken: extra (boven 7» cm.) Klasse I (v. 67 cm.) Klasse II (v. 56 cm.) Klasse Hl (v. 45 cm.) Klasse IV (ben. 4 cm.) Appelen: Cox Oranje Pep- pin, enz.: extra kwal. lste kwal. 2e kwaliteit Goudreinettc,. extra kwal. lste kwal. 2e kwaliteit Brabantsche Belle fleur enz. extra kwaliteit lste kwaliteit 2de kwal. Jacques Lebel enz.: Ie kwaliteit 2de kwal. Overige soorten: le kwal. 2de kwal. 0.20 0.16 0.26 0.20 0.13 p. st. kg. Savoye Kool Komkommers: boven 850 gr. van 700850 gram van 600700 gram van 500600 gr. stek Prei 0.10 bos boven 10 m.m. 0.11 kg. tot 10 m.m. 0.09 Knolselderie 0.08 I boven 10 cm. II v. 810 cm. 0.32 III v. 68 cm, 0.23 beneden 6 cm. Uien Zilveruien 0.23 Sjalotten Bieten, ronde 0.20 en lange Kropsla 0.17 Andijvie 0.17 Spinazie 0.09 Stoofsla 0.07 Rabarber 0.08 Postelein enz. 114 0.47 0.62 p. st. 0.32 0.20 0.10 „0.91 kg. 0.76 0.54 0.32 0.54 0.39 0.25 0.47 0.35 0.20 Val van Goud- en Ster- reinetten Val van overige appelen Stek- en' wormstekige appelen (zuur) Stek- en wormstekige appelen (zoet) Peren Beurré d'Anjou enz. extra kwaliteit lste kwaliteit 2e kwaliteit Eeurré Hardy enz.: extra kwal. lste kwal. 2de kwal. - Beurré de Méro- de enz. lste kwaliteit 2de kwal. Overige soorten lste kwal. 2de kwal. Stek- en wormste kige peren Pruimen: Dubbele Boeren witte enz.: lste kwal. 2de kwal. Reine Victoria, enz.: lste kwal. 2de kwal. Overige soorter pruimen: lste kwalitei* 2e kwaliteit 0.22 0.19 0.15 0.10 0.14 0.17 0.14 0.11 0.07 0.11 0.20 0.13 0.07 0,13 0.20 0.13 0.10 0.20 0.14 0.10 0.69 0.47 0.25 0.54 0.39 0.17 0.35 0.20 AARDAPPELEN: Kleiaardappelen 0.08 Zandaardappelen 0.07 Duinzandaardappelen 0.Ó8 Veenaardappelen o!o7 Opm. Voor het schrappen van aardappelen mag 1 ct. per kg. berekend vtorden, met dien verstande, dat de aardappelen gewogen worden vóór het schrappen. Voor het thuisbezorgen van aardappelen mag 1 cent per kg. extra berekend worden. Voor het snijden van kool mag 3 ct. per kg. berekend worden, met dien verstande, dat de kool na het sny den gewogen wordt. Voor het schrappen van wortelen mag 1 ct. per kg. of per bos berekend worden, met dien verstande, dat de wortelen vóór het schrappen gewogen worden. Voor het bezorgen mag geen extra bedrag in rekening gebracht worden, behalve in het hierbovengenoemde gevaL 1223 Agenda Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 30 Augustus 20 uur tót, Zaterdag 6 Septem ber 8 uur waargenomen door: de apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406, de Zui- der-apotheek, Lammenschansweg 4 tel 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. VEERTIGJARIG JUBILEUM. Hoewel wars van alle feestelijkheden en het daaraan verbonden uiterlijk vertoon heeft mej. M. E, Ouwerkerk haar veertig jarig jubileum in dienst by de families v. d. LindenKnaap en Knaapv. d. Linden," Oude Heerengracht 22, toch in grooteren luister moeten vieren dan haar lief was. Niettemin, wij zijn van oordeel, dat een zoo langjarige trouwe dienstvervulling in het huishoudelijk leven wel eens aan de open baarheid mag worden prijsgegeven, omdat het velen, zeer velen ten voorbeeld kan en mag strekken. Tot intentie van de jubilaresse werd he denmorgen in de parochiekerk aan den Heerensingel een H. Mis van dankbaarheid opgedragen, waarbij behalve de jubila- rasse en de heer en mevr. Knaapv. d. Linden nagenoeg de geheele familie van mej. Ouwerkerk tegenwoordig was. In de morgenuren werd de jubilaresse door mevr. Knaapv. d. Linden op harte lijke wijze toegesproken. Zij herinnerde er daarbij aan, hoe mej. Ouwerkerk geduren de 27 jaar bij haar ouders en thans reeds 13 jaar bij haar op de meest trouwe en eer lijke wijze haar dienst heeft gedaan. Zy heeft het lief en leed der familie al die jaren meegemaakt als ware zij een huisge- noote. Gedurende al die jaren was zij nim mer pek en mede daardoor werd zij een onmisbare steun in het huishouden. Mevr. Knaap wenschte ook andei'en huisvrouwen zulk een trouwe en eerlyke gedienstige toe. Als blijk van waardeering bood zy ten slotte een enveloppe met inhoud aan, waar voor de jubilaresse hartelijk dankte. Het feest werd verder in mtiemen kring van familieleden gevierd, doch dit was toch ook weer niet zoo intiem of velen hebben de jubilaresse of persoonlijk gelukge- wenscht of van hun medeleven blyk gege ven in den vorm van bloemen, vruchten, gebak enz. De familie der jubilaresse bleef niet achter by cadeaux, het bestuur der twee congregaties bood bloemen aan, een der eersten, die de jubilaresse op dit mooie feest kwamen complimenteeren, was de hoogeerw. heer deken A. H. J. M. Homulle. Zoo werd deze dag een naar den zin der jubilaresse misschien te grootsche hulde maar is zij zeer zeker verdiend. DIPLOMA ZWEMMEN IN DE ZWEMINRICHTING „DE ZIJL". Gisteravond vond in de Zweminrichting „De Zijl" voor het laatst in dit seizoen het zak- en gekleed diploma-zwemmen plaats. Voor het zakdiploma-zwemmen slaagden de jongedames: Rietje Pley, Geertje Boom, Rietje Bodery, Bep de Koning, Betsie Nie- vaart. Tirentje Klomp. Truusje Sierat, Ine ke Kriek, Ant. van Klaveren uit Leider dorp, Willy van Alphen, Martha Breuker,"- Truus van Dijk, Hennie Arbouw, Jopie de Jong, Fietje van Oord, Bep Mes, Willy Pley en Bep Geel. Voorts de dames: D. van Kooperen en C. Boon; de jongeheer en: E. W. Muusse uit Zoeterwoude, L. Boom, K. Brugman, A. Welling, H. v. Leeuwen, H. v. Dijk, W. v. Dijk, J. Smits, J. Philippo, A. v. d. Meer, K. Laman, L. A. Knetsch. H. Tros. K. de Vroedt, P. Lepelaar. J. W. Rommerts, J. du Prie, L. Castelein, M. Christiaanse. J. Schellekens en F. J. Bekkers; de heer en: P. Labordus, D. Bavelaar en C. Guldemond. Voor het gekleed-zwemryen slaagden de jongenames: Eugenie van Weerlee. Janny Piket, Trientje Klomp, Willy Roest uit Leiderdorp, Geertie Boom, Bep Mes. Bep Geel en Martha Breuker. Voorts de dames: W. van Denderen, T. van Denderen en C. v. Denderen: de jongeheer en: J. Voogdt, H. Tros. P. Kruit, K. Prevoo, M. v. d. Berg en B. Schellekens.' Waar geen woonplaats is vermeld, is dez^alhier. JEUGDIGE BOEFJES. Zondagmiddag, toen de familie B., wo nend Vaartkade 3, thuis kwam, zag men eenige jongens uit het huis" vluchten. Het bleek dat zij hadden ,ihgebroken, doch slechts een buit van 30 cent was hun deel geworden. Op het signalement, dat van de boefjes gegeven wqrd, kon een.hunner herkend worden en daarna had de politie den sleu tel tot de ontknóoping van nog twee in- braakjes, die resp. Zaterdagmiddag en Woensdagavond waren gepleegd. Zaterdagmiddag hadden de jongens n.l. ingebroken ten huize van L. V., Rijnsbur- gersingel 37. Door het vernielen van eenige ruitjes in een buffet hadden zij f 37.50 we ten te bemachtigen. Woensdagavond hadden zij f 25 buitge maakt uit eenige blikken kistjes ten huize van den heer A. P. C., Oude Vest 37. De aangehoudenen zijn B. F. H., P. V. en H. G., alle drie vijftien jaar. De twee eerste zijn goede bekenden van de politie. Zij wa ren overal door middel van valsche sleutels binnengekomen. Het geld was door hen in Den Haag op gemaakt. Handelsregister K. van K. W ij z i g i n g. K. Ravensbergen'Zonen. Nieuwkoop, A 166. Beurt- en vrachtvaart. Overl. E.: K. Ravensbei'gen, Nieuwkoop, d.d. 27 Maart 1941. De zaak is omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Firma K. Ravensbergen. Venn.: J. W. Ravensbergen en W. Ravensbergen, Nieuwkoop. Nieuwe i n s c h r ij v i n g. J. L. Mon ster. Leiden, Lage Rijndijk 64. Café. Af komstig uit Rotterdam.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2