OORLOGSSCHADE f. 3.054.500.000,- BINNENLAND RIJNSTREEK ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE feLAD - PAG. 6 DE OVERVAL OP IRAN Ofschoon men nog niet beschikt over authentieke documenten betreffende de voorwaarden, welke Engeland en de Sovjet Unie de nieuwe Iraansche regeering gesteld hebben, meent men in kringen, die met de Wilhelmstrasse in contact staan, uit een reeks mededeelingen, die nog al wat over eenstemming vertoonen, te kunnen aflei den, dat Engeland en de Sovjet-Unie hei voorwendsel van een zoogenaamde vijfde colonne in Iran slecnts gebruik hebben ge maakt om dichter bij hun eigenlijk doel te komen, n.L de verbinding tusschen het Engelsche en het Sovjetleger. Indien nu wordt gesproken van strategische punten, transportmogelijkheden, ontwapening der Iraansche strijdkrachten enz., kan dit alles naar de hier heerschende opvatting slechts het onlangs door de „Daily Express" toegegeven feit bevestigen, dat er voor de Engelschen en hun bondgenooten in Iran .iets geheel anders op He spel stond aan het gevaar, dat hen zou bedreigen van de weinige Duitschers in het land. In dezelfde kringen laat men niet na te wijzen op een versie, volgens wélke de Engelschen de Iraansche regeering tot toegeven hebben willen dwingen met de verklaring, dat de Bolsjewisten steeds naderbij zouden komen, indien de Iraansche regeering zich zou ver zetten. Men hëeft te Berlijn goeden grond om aan te nemen dat deze versie niet uit de lucht gegrepen is, en spreekt van een methode, die de benaming „beestachtig" waard is. SCHEIDING TUSSCHEN JOODSCHE EN NIET-JOODSCHE LEERLINGEN EN LEERKRACHTEN. De secretaris-generaal van het departe ment van Opvoeding, Wetenschap en Cul tuurbescherming brengt het volgende ter algemeene kennis: Krachtens de opdracht, gegeven door den rijkscommissaris voor het bezet te Nederlandsche gebied, zullen met ingang van 1 September 1941 leerlin gen van onderwijsinstellingen, welke ook met uitzondering van de instel lingen voor hooger onderwijs die overeenkomstig par. 4 der verordening dr. 189/1940 van den rijkscommissaris (verordening betreffende de aanmel ding van Joodsche ondernemingen) van Joodsche bloede zijn of als zooda nig worden beschouwd, slechts onder wijs mogen ontvangen van leerkrach ten die eveneens van Joodsche bloede zijn of als zoodanig worden be schouwd. Dit heeft ten gevolge dat met ingang van den genoemden datum de hier bedoel de leerlingen niet langer in de onderwijs instellingen zullen mogen worden toege laten, tenzij het onderwijsinstellingen be treft, welke alleen voor deze leerlingen zijn bestemd. Hieraan kan worden' toegevoegd, dat volgens de uitdrukkelijke aanwijzing van den rijkscommissaris binnen den kortst mogelijken tijd zal worden overgegaan tot de inrichting van de noodige scholen, bestemd voor de bovenbedoelde leerlingen. De voorbereidingen hiertoe bevinden zich in een ver gevorderd stadium, zoodat kan worden verwacht, dat binnen zeer afzien- baren tijd de noodige regelingen zijn ge troffen. In aansluiting aan deze bepalingen zij er op gewezen, dat het in den vervolge ver boden zal zijn, dat leerlingen van Jood- schen bloede en zy, die als zoodanig wor den beschouwd, van niet-Joodsche perso nen onderwijs, in welken vorm ook, ont vangen. Ook wanneer dit onderwijs gege ven wordt in den vorm van club- of pri vaatlessen. Leerkrachten die van Joodsche bloede zijn of overeenkomstig de bovengenoemde bepaling als zoodanig worden beschouwd, mogen slechts onderwijs geven aan Jood sche leerlingen en daarmede gelijkgestel- den, terwijl hun uitdrukkelijk is verboden om eenig onderwijs, in welken vorm ook, te geven aan niet-Joodsche leerlingen. In dien Joodsche leerkrachten en de daarme de gelijkgestelden die in het genot zijn van eenige uitkeering op grond van aan hen verleend ontslag, nochtans mochten voortgaan met het geven van onderwijs, in welken vorm ook, aan niet-Joodsche leer lingen, dan zal onverwijld worden over gegaan tot intrekking van den hen toege kende uitkeering. NEDERLANDSCHE VRIJWILLIGERS. Het derde contingent vertrokken. Vrijdag is het derde contingent Neder landsche vrijwilligers voor de Waffen- SS en het Vrijwilligerslegioen Nederland met den trein van 18.18 uur van het Staats spoorstation in Den Haag naar besteming in het Oosten vertrokken. Tevoren had een afscheid plaats en werd; een défilé gehou den, gelijk dit met de beide vorige contin genten het geval was. Des morgens heeft de voorman van de Nederlandsche SS, de heer Feldmeyer, in het Wehrmachtheim afscheid genomen vna de vrijwilligers van de Nederlandsche SS, die naar de "Waffen-SS overgaan, waar bij hij de scheidenden toesprak. Des middags verzamelden de vrijwilli gers zich in den Princesse-sohouwburg, waar de chef van het Vrijwilligerslegioen, luitenant-generaal b.d. H. A. Seyffardt, een toespraak heeft gehouden. Daarna heeft de leider van de N.S.B., ir. Mussert, in den Dierentuin met. een rede afscheid genomen van de vrijwilligers voor de Waffen-SS en het legioen, die dit zijn dier beweging. Om kwart over vijf marcheerden de vrij willigers af van het Malieveld en bereikten om half zes het Buitenhof, waar zij, op weg naar het station, voor generaal Seyffardt en eenige hooge Duitsche officieren defi leerden, onder de toonen van een Duitsch muziekcorps. DS. C. B. BAVINCK t. Donderdagavond is te Amersfoort op 75- jarigen leeftijd overleden ds. C. B. Ba- vinck, terwijl hij deelnam aan een verga dering van den kerkeraad, waarin hij als ouderling zitting had. Hij werd op Juli 1866 geboren te Alm- kerk en werd in 1880 candidaat. Van 30 November 1890 tot 9 September 1894 was hij als predikant werkzaam te Hazerswou- de en daarna te Rotterdam tot 1 Decem ber 1930. Sedert dien datum woonde hij als emeritus te Amersfoort, waar hij nog actief deelnam aan het kerkelijk werk. De aandacht wordt er van bevoegde zij de op gevestigd, dat vereen iging en met werkloozenkassen, die tot haar kassen le den toelaten, die laatstelijk lid waren van een vakvereeniging, aangesloten Ibij het C.N.V., het N.V.V. en het R.K.W.V., voor deze nieuw gewonnen leden geen aan spraak kunnen znaken op overheidssubsi die. Aangezien dit subsidie in het algemeen gelijk is aan de bijdragen der leden, ont vangen de werkloozenkassen voor zulke leden dus de helft van de inkomsten, die zij voor haar andere leden genieten. In de groote tramremise aan de Leid- schevaart te Haarlem hebben commissa rissen en personeel gisteren afscheid ge nomen van den directeur der N.Z.H.T.M., ir. W. J. Burgersdijk, die na 32 jaar aan deze maatschappij verbonden te zijn ge weest, zijn functie heeft neergelegd. I In deze bijeenkomst sprak allereerst de heer A. Hollinga namens het personeel, die de verdiensten van ir. Burgersdijk in het licht stelde en er vooral op wees. dat hij niet alleen aan de maatschappij, maar ook steeds aan het personeel heeft gedacht. Hij bo->s namens het personeel een fraaie twaalfvoetsjol aan. Mevrouw Burgersdijk ontving èen mooi bloemstuk. Vervolgens sprak de heer A. B. Woer- kom namens de personeelsverenigingen, die een armbandhorloge met oorkonde aanbood. Ir. W. Hupkes, directeur van de Nederlandsche Spoorwegen en plaatsver vangend voorzitter van den raad van com missarissen der N.Z.H.T.M., verklaarde, dat de werkkracht en de levensvreugde van den thans scheidenden directeur door de commissarissen steeds hoogelijk ge waardeerd is en dat de uitstekende ver houding tusschen den heer Burgersdijk en het personeel zeer ten goede is gekomen aan de maatschappij. De opvolger van ir. Burgersdijk, jhr. ir. J. Roëll, bracht dank voor de prettige wij ze, waarop deze hem de laatste maanden bij het bedrijf heeft ingeleid. Tot het per soneel zeide spreker, dat hij het voorne men had de richtlijnen van den heer Bur gersdijk tot de zijne te maken. Hij hoopte dan ook dat het personeel aan hem zijn vertrouwen zou schenken. Tenslotte ver klaarde ir. Röell, dat ter gelegenheid van dit afscheid een dienstorder was uitgevaar digd, waarbij aan het personeel alle dis ciplinaire straffen zijn kwijtgescholden, zoodat allen weer met een schoone lei kunnen beginnen. Nadat nog enkele andere redevoeringen waren gehouden, sprak ir. Bu|jgersdijk een dankwoord, waarin hij zeide, dat welis waar niet alles was bereikt, wat hij zich had voorgesteld, maar dat hij toch afscheid nam met opgewektheid in het hart, omdat hij vertrouwen in de toekomst heeft. Hij richtte een persoonlijk woord tot zijn me dewerkers en #af o.a. een overzicht van het veel bewogen levèn der maatschappij. Hij zag in de thans ten geschenke ontvan gen zeilboot een symbool van den goeden wensch van de gevers, die hem op zijn verderen weg zal vergezellen. Met een boot gaat het slechts in één richting, n.l. vooruit. Tenslotte wenschte hij zijn loopbaan te eindigen met de woorden, waarmede hij haar eens begon: Lang leve de N.Z.H.T.M., dat zij moge groeien en bloeien! En hij voegde daar aan toe: Lang leve de men- schen der N.Z.H.T.M. met hun gezinnen! REGELING AFLEVERING VAN GENERATOR-ANTHRACIET. De secretaris-generaal van het Departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt bekend, dat met ingang van 1 September generator-anthraciet (mager- nootjes 5 van de Willem Sophia en dorna- niale mijnen) voor auto's en smalspoorlo comotieven ten behoeve van kleine ver bruikers dit zijn zij die maandelijks minder dan 2 ton generator-anthraciet noodig hebben uitsluitend verkrijgbaar zal zijn bij de vier groote benzinemaat schappijen Shell, Standaard, Texaco en Sin fin a en bij de door haar daarvoor aan gestelde wederverkoopers. Door deze regeling zal het voor houders van auto-gasgeneratoren mogelijk zijn hun anthraciet, evenals dat thans het geval is •met hout en turf, te betrekken bij een groot aantal (plm. 600) verkoopplaatsen, gelegen aan de groote verkeerswegen en verspreid over het geheele land. De generator-anthraciet zal, voor zoo ver mogelijk, in gedroogden en gezeefden toestand verkrijgbaar worden gesteld in papieren zakjes van 1/10 hl. tegen een prijs van f 0.33 per zakje. Houders van auto-gasgeneratoren, wier maandverbruik aan generator-anthraciet 20 ton of mser bedraagt, kunnen als groo te verbruikers bij het Rijkskolenbureau worden geregistreerd en zijn in dat geval geriechtigd generator-anthraciet direct "per wagon van de mijn te betrekken, waar toe zij de hun door den Rijksinspecteur van het verkeer afgegeven machtigingen aan -het Rijkskolenbureau kunnen inzen den. Groote verbruikers, die direct per wagon van.de mijn betrekken, zullen ech ter zelf voor het drogen en zeven van de ontvangen generator-anthraciet dienen te zorgen. Verbruikers, die in verband met htm brandstofverbruik voor andere doeleinden bij het Rijkskolenbureau als groote indu strie zijn ingeschreven, kunnen met be trekking tot hun afname van generator- anthraciet voor smalspoorlocomotieven een uitzondering vormen en door Jiet Rijks kolenbureau als grootverbruikers worden beschouwd. Burgemeester van Beek en Donk. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van Bini*nlandsche Zaken van 28 Augustus 1941 is jhr. E. E. M. van Nispen tot Pannerden op zijn ver zoek, met ingang van 9 September 1941, als burgemeester van de gemeente Beek en Donk eervol ontslagen. Commissaris van politie \ft Heerlen. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van Justitie van 27 Augustus 1941 is G. J. H. Seelen, commis saris van politie te Heerlen, benoemd tot commissaris van rijkspolitie. Onderlinge Verzekering Maatschappij GEVESTIGD TE S-GRAVENHAG6 In de laatste VIER WEKEN werden nieuwe verzekeringen gesloten tot een bedrag van f. 3S4.500.000.- zoodat het totaal in alle afdeelingen samen thans is gestegen tot De totalen der afdeelingen zijn:. Afd. A. Aid. B. Aid. C. Aid. D. Afd. E Aid. G. rissen, boerderiji Persoonlijke On getallen ddbr molest I/III. Gevaarlijke"* riafco's, inch I I f. 50.000.000.— in bias» DIILop vaartuigen Bedrijfsschade en Hui^-iferving Geld. geldswaarden, preciosa (herverzekerd i bij afd. B.) I. 67.000.000, lOl.OQD.OOO, 57.00Q.00D. 4 500.000. HALFJAARLIJKSCHE SCHADEREGELING I All I. Kle!ner^ïot-^etSkCfd. A.) f. 45.000.000. DRIEMAANDELIJKSCHE SCHADEREGELING Voegt ook Uw belang bij de reeds verzekerde HONDERD-ZESTIG-DUIZEND objecten en vraagt inlichtingen bij Uw 656 ASSURANTIE-BEZORGER! KERKNIEUWS GOUDEN PRIESTERJUBILé VAN EMERITUS-PASTOOR P. J. A. DE GRAAF I O.F.M. In de pastorie van zijn medebroeders, Nieuwe Groenmarkt 12, Haarlem, hoopt Pater Eduard, P. J. A. de Graaf, O.F.M., ge boortig uit Leiden, 7 September a.s. zijn gouden priesterfeest te vieren. Wanneer we die vijftig jaren willen af- teekenen in cijfers en plaatsnamen, dan krijgen we: eerst assistentie-pater te Weert en te Megen, dan ruim 2 jaar kapelaan te Woerden;, 12 jaar idem te Woerden; 12 jaar idem te Delft; daarna benoemd tot laatsten pastoor van de Oude Boom te Am sterdam en na twee jaar eerste pastoor van de nieuwe Boom, toenmaals nog onder de gemeente Sloterdijk, nu Admiraal de Ruiterweg, Amsterdam en eindelijk van 6 September 1917 tot 5 September 1940, dus precies 23 jaar, Pastoor te Gouda. Opervlakkig het gewoon verloop van een priesterleven. Maar, wie meer van nabij het priester leven van Pastoor de Graai mocht mee maken, weet toch, dat achter die dorre cijfers en die nuchtere namen iets meer dan gewoon verborgen ligt. Om de hoogtepunten van de werkzaam heden van den gouden jubilaris te noemen: door een wel zeldzaam voorrecht mocht hij niet alleen twee nieuwe kerken bouwen, maar werd hij ook de stichter van twee nieuwe parochies: de nieuwe Boom en de parochie van De Korje Akkeren te Gouda. Te Sloterdijk werden behalve de mooie kerk nog twee nieuwe scholen gebouwd; dpt was nog vóór de gelijkstelling van het bijzonder onderwijs. Die iets begrijpt van de moeite en zorgen aan zoo'n werk ver bonden, zal moeten erkennen, dat alleen een krachtige en sterke persoonlijkheid zoo iets kan toi stand brengen. Krachtig en sterk, vol taaie vasthoudend heid, als echte Franciscuszoon vol blij optimisme, dat heeft de gouden Jubilaris zicfy inderdaad getoond, en daardoor die beide groote werken tot gelukkig einde gebracht- Een bijzonde*£ steun bij deze en al zijn priesterwerken vond hij in de gave van welsprekendheid, hem in meer dan gewone mate geschonken, en waardoor hij met zijn heldere vérdragende stem zijn hoorders voor zijn plannen en ideeën be zielen kon. Bijzonder vond hij zijn kracht in zijn devotie tot het H. Hart; overal, waar hij was, preekte hij de eerste Vrij dagen, en zijn echt priesterlijke godsvrucht tot het H. Sacrament; aan dit Hoogheilig geheim is zijn kerk te Gouda gewijd. En bij de Lieve Vrouwe van Kevelaar ging hij ieder jaar vol kinderlijke liefde de zegen der goede Moeder vragen over zijn paro chies en zijn werken. Rijk en vruchtbaar, zonnig-blij was zijn leven, zonnig blij moge ook zijn ouder dom wezen, tot eens bet zonnelicht der blijde eeuwigheid hem bestrale. Daarvoor mogen 9 September allen bidden, die waar en hoe dan ook Pastoor de Graaf hebben gekend, en dat spreekt bij hem van zelf, hem hebben geëerd en bemind. Naar wij vernemen, zal de jubilaris op den dag zelf van zijn feest te Haarlem met plechtige Hoogmis zijn jubilé vieren, en Zondag daarop 14 September hoopt hij nog eens terug te komen in zijn oude parochie te Gouda, om daar, waar bijna de helft van zijn priesterleven lag, God te danken met zijn geliefde oud-parochianen. GOUDEN KLOOSTERFEEST VAN PATER CYPRIANUS VERBEEK, O. CARM. Op 27 September zal het vijftig jaar ge leden zijn, dat pater dr. Cyprianus Ver beek te Oss zijn intrede deed in de orde der Carmelieten. Pater Cyprianus werd geboren te Hoorn op 22 Mei 1868 en legde op 27 Sept. 1891 zijn geloften af. Na beëindiging zijner philosophische studies, zonden zijn Over sten hem naar Rome om theologie te stu- deeren. Op 8 Juli 1896 promoveerde hij in de Godgeleerdheid aan het Pauselijk Se minarie van het Vaticaan en 19 December d.a.v. werd hij te Rome priester gewijd. Na zy'n promotie werd hij professor in de Godgeleerdheid aan het studiehuis der Nederlandsche Provincie van de Orde te Oss. Daar is hij sedertdien onafgebroken werkzaam geweest. Hij was o.m. ook Definitor der Nederl. Provincie, Prior van het -klooster te Oss, was negen jaar achter een provinciaal der Orde in Nederland en eenige malen afgevaardigde voor het gene raal kapittel der Orde te Rome.^>p vele plaatsen trad hij op als redenaar. Groote verdiensten verwierf hij zich op het gebied der Missie. In den tijd dat hij Provinciaal was, werd een missiegebied op Oost-Java overgenomen van de Paters Jezuïten. Ook stichtte hij het Twentsche Carmelcollege. Het bekende Carmelcollege te Oss kwam mede onder zijn provincialaat tot stand. »,Tijd" PATER DONAREUS GELISSEN O.C.D. Heden viert de Z.E. pater Honarius Gelissen, van de orde der Ongeschoeide Carmelieten, rector te Waspik zijn 40-jarig professiefeest. Hij is 3 April 1883 te Mun- stergeleen geboren, werd 30 Augustus 1901 geprofest te Reisach (Beieren) en te Wit- tem 6 October 1906 priester gewijd. Van 19071912 was hij werkzaam in kloosters in Beieren en fvan 1912 tot 1919' kapelaan te Hazerswoude-Groenendijk bij Leiden. In 1919 werd hij benoemd tot professor in de theológie te Geleen, in 1924 tot prior ge kozen. 1930 volgde zijn benoeming tot rector en prior van Waspik. Daar stichtte hij een nieuw klooster en een nieuwe kerk ter eere van de H. Theresia vai^ Lisieux. PASTOOR W. C. VAN BENTEN. Dev Zeereerwaarde heer W. C. van Ben ten, pastoor te Honselersdijk, die sinds eenigen tijd bedlegerig was, is Donderdag j.l. bediend. De pastoor had in het begin van dit jaar een been gebroken en na den terugkeer uit het ziekenhuis overkwam hem opnieuw eenzelfde ongeval. Na zijn tweeden terugkeer in de pastorie is pas toor van Benten nog steeds niet hersteld van een kwaal, die -de laatste da'gen ir ernst toenaim. Naar wij vernemen was gis teren de toestand van Znij Eerwaarde iets gunstiger en was het bewustzijn, dat hij de laatste dagen enkele malen verloor, geheel teruggekeerd. „Tijd." ALPHEN AAN DEN RIJN Kazen-diefstal. Gisterennacht hebben ongenoode gasten zich toegang weten te verschaffen in den stal van- den landbou wer S. aan den Steekterweg en de daar aanwezige kazen, ten getale van ruim 30 stuks, ontvreemd. T.b.c.-bestrijding. De gisteren alhier gehouden straatcollecte ten bate der tu- berculose-bestrijding" heeft 310.33 1/2 op gebracht. f Gehuwd: Arie Lex, 19 j. en Catharina Jansen 22 j. Cornelis Stapper 30 j., wo nende te Bodegraven en Hillegonda Kerk meester 34 j. Gerrit Sijpestein 23 j. en Neeltje van den Hoek 21 j. Overleden: Arie van Beijeren 68 jaar, gehuwd met Fijtje Vijfhuizen. .BODEGRAVEN Gouden kloostèrjubilé. In het pensionaat St. Jotfef is het vijftig jarig kloosterfeest van de eerw. Zuster Amata op bescheiden wijze gevierd. Van deze vijftig jaren is de Zuster er acht en veertig in Bodegraven werkzaam geweest. Vrouwenbond. Op 3, 4 en 5 September zal er een triduum worden gegeven door een pater Passionist. De avondoefeningen zullen te half acht aanvangen. Op den sluitingsdag, tevens ëersten Vrij dag zal de H. Mis des morgens te zeven uur worden opgedragen vor den vrede. On der de H. Mis algemeene H. Communie. De dames worden verzocht in de voorste ban ken plaats te nemen. Verwacht wordt, dat alle vrouwen en meisjes boven de achttien jaar in grooten getale aanwezig zullen zy'n. Geboren: Jacobus Maria z. van J. J. Groeneveld en C. van Wijk. Adrianus Arie z. van A. A. Jongebreur en E, van der Waal. Jansje d. van K. Boer en K. Boot. Engelbertus Wilhelmus z. van H. C. de Wit en C. M. Verlaan. Ondertrouwd: A. Domburg 30 j. en E. C. Hoosbeek 25 j. H. Fioole 34 j. en M. C van Eijk 33 j. A. A. F. Matze 36 j. en A. A. M. Kaptijn 25 j. Getrouwd: IJ. C. W. V. Slootweg 26 j. en A. Verweij 20 j. E. A. van Winsen 28 j. en E. E. M. Ranke 28 j. Overleden: M. Verbree, echtgenoote van A. van Baren 58 j. A. van Leeuwen 82 j. H. Schellingerhóut weduwe van A. Domburg 73 j. HAZERSWOUDE Boter- en vetbonnen gestolen Gisterennacht zijn uit het distributie kantoor alhier bonnen ontvreemd. Het zijn hoofdzakelijk boter- en vetbonnen, die ver dwenen waren. Het totaal aantal ver dwenen bescheiden is nog niet vastgesteld. De politie zet hét onderzoek voort. LEIDERDORP GEMEENTERAAD. De raad vergaderde onder voorzitter schap van burgemeester Brug. Na opening op gebruikelijke wijze volgde vaststelling van de notulen. Hierna werd de rekening van het Bur gerlijk Armbestuur over 1940 goedgekeurd. De ontvangsten en uitgaven bedroegen 5208.20. Vervolgens had de voörloopige vaststel ling plaats van de Gemeénterekening en die van het grondbedrijf over 1940. Voor wat betreft de Gemeenterekening zijn de cijfers: ontvangsten 135.643.69, uitgaven 131.004,73, batig slot ƒ4638.96. De wijziging van het reglement van het B. A., welke kort geleden door den raad werd aangenomen had niet de goedkeuring van Ged. Staten. Het betrof hier het ver- leenen van een vergoeding aan de leden. Ged. Staten wenschten een andere lezing van de wijziging. Conform het voorstel van B. en W. besloten. De overeenkomst met de N.V. „Gekro" destructiebedrijf van afgekeurd vleesch, werd verlengd tot eind 1942. Aanbouw brandweergarage. Het is gewenscht de brandweergarage eenigszins te vergrooten, zulks, daar we gens het aanschaffen van de nieuwe auto spuit deze garage te vol is geworden om het materiaal in en uit te rijden. B. en W. stellen daarom voor de garage te vergroo ten door een kleine aanbouw aan de ach terzijde. De heeren Snel en Deumer voerden hier over het woord. De heer Deumer bracht hierbij ook ter1 sprake de reinigingsdienst, die, volgens hem, ook dringend voor reor ganisatie in aanmerking kv/am. Na beantwoording van den voorz. werd conform het voorstel van B. en W. beslo ten. De inspectie van het L. O. heeft aange drongen op de aanstelling van een gym nastiekleraar. De voorz. deelde mede, dat het salaris door den raad indertijd bepaald op 65 p. wekelijksch lesuur niet voldoen de kon worden geacht tot het verkrijgen, van een geschikte kracht. Besloten werd dit bedrag te verhoogen tot ƒ72.50 met 3 jaarlijksche verhoogingen van 2.50 p. we kelijksch lesuur. Eenige belastingreclames werden nog af gedaan, waarna sluiting volgde. RIJNZATERWOUDE GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente kwam onder voorzitterschap van burgemeester Bakhui zen in openbare vergadering bijeen. Aan wezig waren alle leden. Schrijven van den secretaris-generaal van het dept. van Binnenlandsche Zaken, waarbij een afschrift wordt gezonden van de beschikking inzake de uitbetaling van de restant-uitkeering van de bijzondere bij drage uit 's Rijks kas over 1940 aan de gemeente. Deze uitkeering bedraagt ƒ681.60 Aangeboden wordt de gemeénterekening dienst 1940. Gewone Dienst uitgaven ƒ32790.36. inkomsten ƒ32297.04. Nadeelig slot 393.32. Kapitaaldienst uitgaven 1499.46. Nadeelig slot ƒ493.80. De voorzitter deelt méde, dat ingaande 1 Sept. a.s. de werkzaamheden van den gemeenteraad blijven rusten en sluit dan de vergadering.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6