36 CENT WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 VEERTIGJARIG JUBILEUM Op 2 September a.s. hoopt mej. M. E. Ouwerkerk den dag te herdenken, waarop zij voor veertig jaar als dienstbode in be trekking kwam bij de familie v. d. Linden- Knaap, Oude Heerengracht 22. Thans is zij bij den heer en mevr. Knaap-v. d. Linden de dochter van bovengenoemde familie en nog steeds is hetzelfde huis werkzaam. TE LEIDEN GEVESTIGD. W. J. v. Aller, bakkerskn., Hooigracht 72. B. W. v. d. Berg, Kok, Morsctow. 38. A. M. Blokker, winkeljuffr., ScheLpen- kade 45. C. Brinkman, bibliografe, Plantsoen 51. Wed. J. M. Hilarius-En- dert, J. de Wittstraat 55. C. de Graaff en faro., adj. comm. RDB, Tesselsch.str. 7a. J. Jansen en fam., timmerman, Lijs terstraat 4. S. v. Luik-Koper>berg, huis houdster,, L. Diefsteeg 6ib. J. Landsman, Merelstraat 41. J. v. d. Linden, brui- neuse, Vaart'kade 10. J. A. M. Mikx, kloosterbr., Haagweg 13. P. Niehot, spoelster, L. Rijndijk 68. L. Posthumus en fam., sjouwerman, Cosijnstraat 25. H. Heidstra-Jtiikse en Fam., Cosijnstraat. 18. W. de Roode en Fam., pensionhou der, Verdamstraat 24. H. H. Smith, kap ster, Hoogewoerd 19. N. Spek, verpleeg ster, Rijnsb.weg 10. S. Arbouw-Starre, Binnenlaan 4. P. Tuijtel, Cosijnstraat 25. T. J. Willeboer, dienstbode, Zoeterw. singel 26. UIT LEIDEN VERTROKKEN N. Brosius-Arnoldus, Amsterdam, Aals- meerw. 113 III J. P. Boelee, Voorschoten, Leidschew. 210 J. Boom en fam., Leider dorp, Koningstr. 2 M. J. v. d. Bos, Am sterdam, Obisstraat 4 K. W. Cuperus, den Haag, Malakkastr. 204 C. L. Deelder, Heemstede, J. Vermeerstr. 40 J. V. G. v. Diggelen en fam., Rotterdam, Erasmus- straat 75 M. J. v. Dijk, Rotterdam, Soetend.weg 86b M. C. Egberts,- Ter Aar, Kanaalw. C 68 G. M. v. Engh, Wassenaar, v. Z. v. Nyeveltstr. 17 Wed. K. Steffin-Gerling, Pforzheim Did. C. C. de Groot, Den Haag, Bussumschestr. 38 L. v. Halm, Katwijk, Zuidstr. 11b E. M. de Hees, Amsterdam, Zeedijk 65 N. A. ten Hope, Voorburg, Ln. v. N. O. Einde 240 M. E. Houthoff, Oegstgeest, Endeg.str. weg 5 A. S. v. Ingen en lam., Den Haag, v. d. Veldenstr. 49 II F. v. Kampenhout, Oegstgeest, Soembastr. 28 C. H. Kaster- cum, Wassenaar, Bremhorstln. 6 D. C. Kuenen, Kapelle Z., Goesschestr.weg A 359 W. Lubbinge, Hoogeveen, Alteveerstr. 53 M. Th. v. d. Meer, Zoetermeer, Voorw. 10 A. v. d. Meij, Valkenburg Z.H., Mid denweg 24 J. B. M. Vosters-Molkenboer, Alkmaar, v. Houtenkade 31 A. W. Mook- hoek, Schiedam, Maasdamschestr. 14b M. Nicolaas-Mulder, Haarlem, Rozenpoelstr. 39 rd. J. F. de Nie en fam., Alkemade, F,28b J. Noordermgpr, Breda, Amerstr. 5 A. R. Nusink, Maassluis, Rochekade 1 C. W. Oostveen, Oldemarkt, Wijk IV No. 30 J. F. Ouwerkerk, Deventer, Vondel straat 65 T. E. Palsgraaf, Gouda, Markt 3 Aj_ Ruighaver en fam., Warmond, Dorpstr. 96b J. L. P. Scheffer, Rotter dam, Mijnsheerenln. 13a F. C. R. de Vet- Schimmel, Oegstgeest, Abspoelw. 3 J. Schweers, Rotterdam, Zwart Janstr. 116 J. Sierat en fam., Leiderdorp, Dw. Wete- ringkade 4 Th. C. M. J. Uittenhout, Hilversum, Eemnesserw. 29 V. A. Vene- ma, Wassenaar, Schouwweg 72 M. Ver meer, Amsterdam, Hoofdw. 491 III T. "Vermooten, Den Haag, Copernicusstr. 270 H. Th. A. C. Versteeg, Arnhem, St. Anthomeln. 229 J. v. Vliet, Rijnsburg, Brouwerstr. 62 J. de Vries-v. Vliet, Til burg, v. d. Coulsterstr. 53 K. A. de Vries, Winschoten, Engelscheln. 25 E. H. J. v. Wijhe, Oegstgeest, Terweew. 74 H. C. v. Wijk, Amsterdam, Nassaukade 69hs M. P. A. V. Zantvliet, Wymbritseradeel, Westhem 68 J. J. G. Zöllner, Rhenen U., Stationsw. 26 H. H. Zonderop, Amster- dam, Ortheliusstr. 150. OMGEVING LEIDSCHENDAM Collecte T.B.C.-bestrijding. Op Zater dag 30 Augustus a.s. zal alhier een collecte worden gehouden voor de T.B.C.-bestrij ding. Het plaatselijk comité bestaat uit de heeren C. van Mastrigt, voorzitten, J. M. M. va nZwet, secretaris-penningmeester en H. Verheijen. Collectanten kunnen zich aanmelden Prinses Julianaweg 41 en 102. STOMPWIJK Kapelaan Klaver vertrekt. Met spijti ge gevoelens hebben de parochianen het bericht gelezen over het aanstaande ver trek van kapelaan Klaver. Tijdens zijn vierjarig verblijf te Stompwijk heeft kap. Klaver zich een groote plaats in de-har ten van de parochianen veroverd. De tal rijke lezingen voor de organisaties, waarbij hij als geestelijk adviseur benoemd was, muntten uit door helderheid van docu mentatie. Vooral het jeugdwerk en de con gregaties hadden zijn bijzondere belang stelling. Kapelaan Klaver was geestelijk adviseur van de Hanze, R.K. Volksbond en St. Deus Dedit, moderator van de K.J.M.V. ,en directeur van de Maria-congregaties. NOQRDWIJKERHOUT Herbenoeming burgemeester. Bij be sluit van den secretaris-generaal van het departement van Binnenlandsche Zaken van 25 Augustus 1941 is A. A. C. M. van Iersel, met ingang van 14 September, op nieuw tot burgemeester van dq/gemeente Noordwijkerhout benoemd. VOORSCHOTEN Diefstal. De heer W. uit Wassenaar deed alhier aangifte van diefstal van gou den vulpennen en zilveren vulpotlooden. Als verdacht van dezen diefstal werd aan gehouden E. B., een 15-jarige knaap, die bij den heer W. in dienstbetrekking was. Door de politie zijn 10 vulpotlooden en 2 vulpennen in beslag genomen. Aanrijding. Gistermorgen omstreeks 11'uur had een aanrijding plaats aan de Haagsohe Schouw tusschen een luxe auto bestuurd door P. J.* D. en een wielrijder L. P. V. uit Rotterdam. De wielrijder werd tegen den grond gesmakt en had een ge broken rib. Dr. Keegstra verleende de eer ste geneeskundige hulp, waarna de patiënt naar een ziekenhuis te Leiden is vervoerd. WARMOND Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt Donderdag a.s. in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de navolgende punten; Vaststelling der veror dening op het Beheer van het Waterlei dingbedrijf. Vaststelling verordening rege lende de heffing van precariorechten en wijziging van die betreffende de straatpoli- tie en openbare vermakelijkheden. Eervol ontslag correspondent arbeidsbemiddeling. Sluiten van een molestverzekering bij de Vereeniging van Nederlandsche Gemeen ten. Benoeming concierge gymnastieklo kaal. Personalia. Mej. J. C. M. van Stijn is benoemd tot onderwijzeres aan de Maria- school te Hillegom. De heer mr. J. M. Hempenius, candi- daat-notaris alhier, is benoemd tot notaris te Sommelsdijk en Middelharnis. De heer Hempenius is ruim tien jaar candidaat-no- taris in deze gemeente geweest. RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Zwemmen. Bij het gisteren in Al phens zwembad gehouden examen vanwe ge den Ned. Bond tot het redden van dren kelingen; slaagde voor het diploma B. de heer A. Ram. Voorts behaalden het diplo ma A: P. v. d. Laarse, J. v. Zwieten, W. Binnendijk, C. Oudshoorn, B. G. Abberling,, L. Ie Grand, A. Boesveld, F. de Jong, L. v.' Zwieten, P. Stouthamer, H. v. d. Laarse, A. S. Bahlmann, J. Mol, F. G. Hufman, J. Kouwenhove, A. J. Niemeijer, C. Wittebol. Het voorbereidend diploma behaalden: Tj. Zweers, J. Verkleij, een candidaat werd afgewezen. Het voorbereidend onderwijs stond onder de bekwame leiding van den instructeur, den heer A. Ram. Geboren: Wilhelmina Johanna Ca- tharina, d. van J. W. van der Poel en P. A. M. van der Steeg Trijntje, cl. van J. Miedema en J. Bajema. Gehuwd: T. Sterk 23 j., wonende te Zwammerdam en P. J. Horsman 26 j. H. de Jager 27 jr en M. van Wijk 22 j., wo nende te BoskoopD. van Rijk 22 j. en G. C. van Wilgen 18 j. W. W. van Beerscho ten 25 j. en R. Zijlstrp 21 j„ wonende te Koudekerk a. d. Rijn D. van Dorp 24 j., wonende te Voorschoten en C. Bakker 24 j. Overleden: J. Schijf 71 j., wedr. van J. van Heijningen (wonende te Woubrug- ge) M. Hogerwerf 76 j., wede. van C. van den Berg (overleden te Noordwijk) Jacobus Antonius Haverkamp 15 j. (over leden te Leiden). REEUWIJK Gemeenteraad. Vrijdag komt de ge meenteraad in openbare vergadering bij een, des voormiddags 10 uur. De agenda vermeldto.m. de volgende voorstellen: Voorstel verkoop gemeentegrond, voorstel maken voetbalterrein in werkverschaffing, voorstel reclame belastingen, voorstel aan gaan kasgeldleening. Wordt het R.V.C.-terrein verbeterd? Reeds geruimen tijd heeft het bestuur van de R.K. Voetbalver. R.V.C. plannen om het terrein aan de Reewal, waarvan de toe stand steeds slechter werd, aanzienlijk te verbeteren. Naar aanleiding daarvan had het bestuur van R.V.C. zich in verbinding gesteld met het Haarlemsch Advies Bureau „Sport Service'' te Haarlem, van welks bureau na een onderzoek van het terrein, door een deskundige, een uitvoerig rapport werd ontvangen. De kosten waren echter van dien aard. dat het plan voor het be stuur van R.V.C. onuitvoerbaar was. Daar de onkosten hoofdzakelijk uit arbeidsloon bestonden, diende het bestuur van R.V.C. bij het gemeentebestuur een verzoek in, om het terrein in werkverschaffing te mo gen uitvoeren, welk verzoek om advies naar de Ned. Heide Maatschappij werd doorgezonden. Thans stellen B. en W. in den a.s. raad voor 'het voetbalterrein in werkverschaffing te maken. R.V.C.-nieuws. Het eerste elftal van R.V.C. is voor de maand September als volgt samengesteld: S. v. Vliet, doel; C. Janmaat, J. Janmaat, achter; B. Janmaat, W. Overbeek, J. v. Maat, midden; W. Kraan. W. Stolwijk, C.. de Wit. L. de Rijk en H. Verweij, voor. Daar de competitie 7 September a.s. be gint, worden de leden aangespoord de laat ste 14 dagen zooveel mogelijk te trainen. A.s. Zaterdagmiddag om 3 uur zal er ge legenheid zijn onder zeer bekwame leiding te trainen, waarbij een. ieder, die kan ko men, wordt verwacht. Laatste Berichten VERGADERINGEN W.A.-REGIMENT. De N. S. B.-persdienst meldt: Gisteravond zijn de eerste twee W.A.- vergaderingen van de ongeveer 50, die er in de komende twee weken in ons land zul len plaats vinden, in Utrecht en Zeist ge houden. Voor een goed bezette zaal sprak-com mandant Zondervan in Utrecht. Alle Utrechtsche weermannen, benevens hon derden kameraden uit de P.O. hadden ge hoor gegeven aan den oproep. Een muziek kapel van de Amstèrdamsche W.A. bracht m^rschmuziek en strijdliederen ten gehoo- re, terwijl hopman Heins het nieuwe lied van het W.A.-regiment met de kameraden ten gehoore bracht. Commandant Zondervan wees in zijn re de op den groei van de beweging en dien tengevolge ook op de geweldige uitbrei ding, die de W.A. heeft ondergaan. Aan alle kanten mofesten wij echter onze weerman nen afstaan. De S.S., het N.S.K.K., de Nachrichtentroepen, het Vrijwilligersle gioen Nederland, zij alle eischten honder den weermannen op. Nu het de wensch is van den leider, dat er een W.A.-regiment naar het Oostfront vertrekt, zullen er we derom 3000 weermannen uit Nederland weggaan. Daarom heeft de leider thans ook het bevel gegeven, dat er voor de manne lijke leden der beweging tusschen 18 en 40 jaar W.A.-dienstplicht zal bestaan. Elke man moet goed begrijpen, dat het een groote eer is om in de W.A. te worden opgenomen. Elke weerman moet het tevens als^een voorrecht beschouwen om mee te marcheeren met het W.A.-regiment aan het Oostfront. Later zult gij met trots kun nen getuigen, dat ook Nederland zijn deel heeft gehad aan den strijd in het Oosten. Onze inzet in het Oostdn zal voor den Fuehrer het beste bewijs zijn, dat Neder land waard is vrij te zijn. Commandant Zondervan wekte ten slot te de aanwezigen op, om zich aan te slui ten voor den strijd tegen het goddelooze bolsjewisme, tot behoud van onze christe lijke beschaving en besloot zijn rede met de aansporing tot de aanwezigen om onzen leider Mussert in trouwe te volgen op het pad, dat hij ons wijst. In Zeist sprak de opperheerbanleider van 't Hof op overeenkomstige wijze. Door de St. Radboudstichting is met in gang van het studiejaar 1941'42 dr. J. J. G. Prick, zenuwarts aan het St. Canisius- ziek^nhuis te Nijmegen, geboren te Maas tricht, benoemd tot privaat-docent aan de universiteit te Nijmegen. Hij zal les geven in de psycho-pathologie. Dr. Prick is 42 jaar oud. OMRUILING VAN MELKKAARTEN. De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherij maakt het volgende bekend in verband met de inrui ling van groene melkkaarten: Hoewel de officieele termijn, waarin ge legenheid werd geboden om de groene melkkaarten van kinderen tot een leeftijd van 14 jaar, te ruilen tegen blauwe kaarten reeds eenigen tijd verstreken is, worden nog herhaaldelijk verdoeken daartoe bij den plaatselijken distributiedienst gedaan. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de ge legenheid tot inruilen in bijzondere geval len nog open wordt gesteld tot 1 Septem ber as. Na genoemden datum kunnen on der geeft voorwaarde meer oude melk kaarten tegen niéuwe worden geruild. Binnenland De persdienst van het N.V.V. deelt ops mede: Volgens de bestaande steunbepalingen werd bij het berekenen van den steun f 2. van de verdienste van ieder inwonend minderjarig kind en 4.van de ver dienste van ieder meerderjarig kind vrij gelaten; artikel 10 sub. a van de steunre geling, de zoogenaamde 1 'A -maal-bereke- ning, 'bleef ondertusschen van kracht. Een werkloos gezin, bestaande uit man, vrouw en zoon van 19 jaar, in een groote gemeente b.v., waarvan de zoon 17.per week verdiende, zou, indien alleen 2/3 van het loon van den zoon gekort zou worden, volgens de oude regeling 3.35 plus 5 pro cent duurtetoeslag is 3.50 steun ontvan gen. Dit was echter in de practijk niet het geval. Dit gezin ontving door toepassing van artikel 10 sub a 1.85 plus 5 procent is 1.95 steun. Thans is aan deze onbillijkheid een êin- de gemaakt door een beslissing van den secretaris-generaal van het departement van sociale zaken. Deze heeft namelijk goedgekeurd, dat de berekening van den steun voor bepaalde categoriën werkloozen op soepeler wijze zal geschieden. Dit komt in de practijk hietop neer, dat in gevallen, waarin de zoogenaamde 1 J4-maal-foereke- ning moet worden toegepast, de 2 en 4 van de verdiensten der inwonende kinde ren worden vrijgelaten. In bovengenoemd voorbeeld zal het gezin voortaan niet f 1.95 steun ontvangen, doch 3.50. DE GRUWELIJKE MOORD TE DELFT. Waarschuwing aan uitvarende schepen. De commissaris van politie te Delft maakt het volgende bekend: Aangezien het niet onmogelijk is, dat de beide verdachten van den moord op Hugo de Man, te Delft gepleegd, genaamd Van Blerkom en Hugenholtz, zullen trachten met behulp van valsche papieren, hetzij als blinde passagiers, hetzij vermomd of anderszins, ons land te verlaten, worden de betreffende scheepvaartmaatschappijen, kapiteins en alle leden der bemanning van uitvarende schepen, hetzij vracht-, hetzij passagiers-, hetzij visschersschepen er met klem op gewezen, dat zij vóór de afvaart hun schepen behoorlijk hebben te doorzie ken eft strenge controle hebben te hou den en geen onbekenden op hun vaartuig hebben toe te laten. Zij stellen zich aan strenge straffen bloot indien zij dezen plicht verwaarloozen of door onvoldoende maatregelen de ontsnapping der beide ver dachten mogelijk maken. DOODELIJK ONGEVAL TE HAARLEM. Gistermiddag wilde de 13-jarige scholier E. Gelaudi, wonende in de Herculesstraat op het Stationsplein te Haarlem, op een rijdenden autobus springen. Hij stapte mis, viel, en werd door het rechter voorwiel van den bus overreden, waardoor hij ern stige inwendige kneuzingen opliep. Nadat een Duitsche militaire arts en een lid van den ongevallendienst de eerste hulp had den verleend, is de knaap naar het zieken huis St. Joannes de De overgebracht, waar hij eenige uren later is overleden. Den autobestuurder treft geen schuld. VROUW IN GREPPEL GEREDEN. Gisteren is de huisvrouw H. in de buurt schap Panningen, gemeente Helden, toep zij per rijwiel huiswaarts keerde, in een greppel gereden. Met hei hoofd kwam zij in het water terecht. De vrouw is gestikt. Voorbijgangers vonden haar lijk.. MEISJE ONDER PERSONENAUTO. Gisteren is te Susteren het 8-jarig meis je J. D., wonende te Valkenswaard, dat bij familie logeerde, door een personenauto aangereden en zoo zwaar gewond, dat zij korten tijd later is overleden. V VICTORIE Duitschland wint voor Europa OP ALLE FRONTEN 22ste SOVJETLEGER VERNIETIGD. DE STAD WELIKIJE-LOEKI GENOMEN. HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER, 27 Aug. (D. N. B.). Het opperbevel der weermacht deelt mede: „In gevechten tusschen Smolensk en het Ilmenmeer, die verscheidene dagen duurden, is tei\ Oosten van We- likije-Loeki het gros van het 22ste Sovjetleger ingesloten en vernietigd. De stad Welikije-Loeki is na lieeten strijd genomen. Meer dan 30.000 ge vangenen en 400 stukken geschut vie len in onze handen. De ongewoon bloe dige verliezen van den vijand bedroe den ruim 40.000 dooden." ONEERLIJKE POSTAMBTENAAR GEARRESTEERD. Hij stal aangeteekende stukken. Reeds verscheidene maanden het be gon in April j.l. werden aan het spoor wegpostkantoor Centraal-station te Am sterdam aangeteekende zendingen vermist. Het aantal was weliswaar niet groot slechts af en toe verdween er een maar het viel op, dat. het steeds zendingen wa ren met aangegeven geldswaarde, wélke een tamelijk groot bedrag aan bankpapier bevatten, bijv. 1000 of meer, die niet op de plaats van bestemming kwamen. Aanvankelijk viel de verdenking op een ander dan ^degene, die later bleek de da der te zijn. Het onderzoek, dat door de in de zaak betrokken recherche werd inge steld, braqht echter de onschuld van den eersten verdachte aan het licht en tevens, dat de thans gearresteerde ambtenaar aan zienlijke uitgaven deed, welke zijn salaris hem niet konden veroorloven. Dit deed de verdenking op hem vallen, hoewel hij niet op de afdeeling aangeteekende stukken werkzaam was. Zijn gangen werden nauw keurig nagegaan en het bleek, dat de mari sommige uitgaven fnet groot bankpapier betaalde. Met behulp van gemerkte bank biljetten slaagde men er ten slotte in, den dief te ontmaskeren, v/aarna hij werd ge arresteerd. Hoeveel de ambtenaar, die 39 jaar is, in het geheel verduisterd heeft, kon nog niet worden achterhaald, doch vermoedelijk zal dit een aanzienlijk bedrag zijn. De politie te 's-Gravcnzande heeft een ambtenaar van het distributiekantoor aan gehouden, die zich schuldig had gemaakt aan diefstal van opplakvellen met bonnen. Deze bonnen moesten vernietigd worden, doch de ambtenaar verkocht die aan in woners van 's-Gravenzande. Tegen ver schillende personen is proces-verbaal opge maakt. GROOTE PARTIJ GESTOLEN LEVENS MIDDELEN GEVONDEN Ambtenaren van den centralen crisis controledienst te Zaandam hebben van morgen door een toeval een vermoedelijk vrij belangrijke fabrieksdiefstal aan het licht gebracht. In alle vroegte vonden zij in de schuur van zekeren S. in Wormer een partij havermout, gortmout en ronde gort. Peze producten bleken vannacht in een Zaansche fabriek klaar gekomen te zijn, hetgeen kon worden opgemaakt uit het feit, dat de zakken nog warm aanvoelden. De politie van Wormer, die de zaak in han den kreeg, onderzoekt thans of het hier een serie diefstallen betreft, die in com plot werden uitgevoerd- bulieoland HET ITALIAANSCHE WÈERMACHTSBERICHT. ROME, 27 Aug. (Stefani) Het 449ste communiqué van het Italiaansche hoofd kwartier luidt: „In den sector Tobroek in Noord-Afrika actie der artillerie tegen Britsche gepant serde strijdkrachten. Engelsche vliegtuigen hebben talrijke bommen op Tripolis en Benghazi laten vallen; er zijn eenige slachtoffers gevallen, terwijl er eenige schade is aangericht. Het afweergeschut te Benghazi heeft een vijandelijk toestel neer geschoten. In Oost-Afrika heeft de vijand een hevigen aanval geopend op onze vooruit geschoven stellingen bij Wolsjefit, die de heldhaftige verdedigers, gesteund door onze vliegtuigen hardnekkig aan de nume riek sterkere Britsche strijdkrachten be twisten. In andere sectoren bij Gondar levendige gevechten tusschen onze troepen en sterke vijandelijke afdeelingen, die ge voelige verliezen hebben geleden. In het centrale gedeelte der Middelland- sche Zee hebben onze jachtvliegtuigen een gevecht gevoerd tegen een numeriek ster kere vijandelijke afdeeling. Twee Hurri canes werden neergeschoten. Het vliegveld Micabba op Malta is opnieuw door Italiaan sche vliegtuigen aangevallen*'. TEHERAN, 27 Augustus. (D. N. B.) Het Iraansche opperbevel heeft de volgen de zes communique's gepubliceerd: 1. Op 25 Augustus om vier uur des ochtends hebben bolsjewistische strijd krachten bij een aanval onze grenzen in het Noorden overschreden, terwijl de En- gelschen in het Westen en Zuiden van Iran de grens overtrokken. 2. De volgende open steden zijn vanuit de luch|t gebombardeerd: Tabriz, Ardebil, Rezaeh, Khoy, Aher, Miandob, Makou, Ma- Dit boeiende verhaal is heden in boekvorm verschenen. Deze spannende vertelling met pi.m. 300 illustraties uitgevoerd in prachtkleurendruk kost slechts afgehaald aan ons Bureau PAPENGRACHT 32, of bij onze agenten. 44 cent franco per post (na ontvangst van het bedrag). Wacht niet met te bestellen, de voorraad is beperkt. Burgerlifke Stand LEIDEN. Geboren: Maria Paulina Antoinetta d. v. P. J. v. d. Berg en J. G. J. Bosman. Alida Maria d. v. C. v. d. Meel en A. M. Neuteboom. Overleden: J. J. Nijssen wed. van Th. Lubbe 88 j. hagan, Benap Rescht, Haasanyadeh, Mia- neh, Ahwas, Benderpahlavi. Vergeleken met de militairen wier kazernes q.a. als militaire doelen werden gebombardeerd, waren de verliezen onder de burgerbevol king groot. Een Sovjet-vliegtuig werd bij Tabriz neergeschoten. 3. Gemotoriseerde Sovjet-troepen zijn in de streken rondom Djoufla, Marand, Poldascht, Makou, Kharaziaeddin en Engel sche troepen in de streek van Khanekin, Kassrischiran, Daftchenen, Abadan, Ben- derschaput en Kassrisjah tot den aanval overgegaan. 4. Sovjet zeestrijdkrachteft hebben de kosten van de Kaspische Zee aangevallen, terwijl Engelsche zeestrijdkrachten Ben- derschapur en Khorramchahr hebben aan gevallen. 5. AlleN eenheden van het keizerlijke Iraansche leger hebben overal waar zij den vijand ontmoetten, met de grootst moge lijke hardheid gestreden en 'de grenzen verdedigd. Aan het Westelijk front werden twee pantserauto's door het Iraansche leger vernietigd, waardoor de Britsche opmarsch verfraagd werd. 6. In alle sectoren van het front in het Oosten, Noorden en Westen is het moreel van de bevolking prachtig. Allen wenschen in het leger te worden opgenomen om aan de verdediging van het vaderland te kun nen deelnemen. Marktberichten LEIDSCHENDAM, 27 Aug. Groentenvei- Jing. Eng. komkommers lc soort 11, 2e soort, 8.50, 3e soort ƒ5.50, wankleurige 25, stek 1,'BO6, Gele komkommers le soort 8.50, 2e soort 5.50, 3e soort 4 6.10, stek 22.30. Kropsla le soort ƒ3.50, 2e soort 3, Stoofsla 6 ct.. Peen ƒ5, Bloemkool 12, 2e soort 9, uitschot V 4 7.20, Tomaten midd. 16, gr. ronden 16, 2e soort 16, 3e soort 16, bonken 12, uit schot 2.104.30, rijp 12.50, Andijvie per 10 K.G. 80 ct,, Spinazie per 4 K.G. 5J2 ct., Postelein per m6 K.G. 48 ct., Rabarber per 100 K.G. 5, 'Snijboonen 14, Spercieboo- nen 14, Prei f 2.504.60, Selderie 1.50 3. Appelen 15, Peren 15, Meloenen 12 60 ct.. Druiven 27.50. KATWIJK a. d. RIJN, 26 Aug. Groenten- veiling. Vroege aardappelen: Eigenhei mers: groote 5—5.25, Uien 5.606, Ra barber ƒ45, Stamsnijboonen ƒ9.9010, Stoksnijboonen 1620, Stamprincesseboo- nen 12—14. per 100 K.G. Sla 1.90—3.50, Bospeen ƒ4.605, Bloemkool I ƒ1170 12, id. II ƒ6.909,per 100 st., Kroten per kist 6570 ct., Peen per kist ƒ1.10—1.20. NOORDWIJKERHOUT, 26 Aug. Veiling „De Eendracht". Stokprincesseboonen zd. ƒ2, Stambboonen z.d.-ƒ1.40, Snijboonen stok ƒ1.40, Snijboonen stam ƒ1, dubbele z.d. 1.40 id. afw. 1.12 per 10 K.G. Bloem kool I afw. 9.60, id. II afw. 7.60, id. stek ƒ2.40 per 100 stuks. TER AAR, 26 Aug. Centrale Veiling. Augurken, fijn f 27, Fijnbasterd 16.90, Basterd 9.90, Grof 7, Stippel 3, Fijn stippel 9.90. VINKEVEEN, 25 Aug. Groentenveiling. Snijboonen ƒ11.2014. Pronkboonen ƒ8 10, Spekboonen ƒ11.2014, Stamspercie- boonen ƒ11.2014, Tomaten ƒ1216, Spi nazie 13, Postelein 10, Andijvie 8, Roo de kool ƒ4 per 100 K.G.-, Bloemkool f 512, Komkommers 5.5013.50, Kropsla 2.80 3.50, Bleekselderie f 621 per 100 stuks, Peen ƒ45 per 100 bos. WOERDEN, 27 Aug. Kaas. Aanvoer 244 partijen kaas. Met rijksmerk le kw. ƒ62—62.50, id. 2e kw. ƒ60—61, Handel vlug.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3