TWEWE Ri.An pac, 6 RECHTZAKEN SPORT Nieuwe uitgaven PAM BIJ DE MAANAPEN DINSDAG 26 AUGUSTUS 1941 DE LEIDSCHE COURANT QemenydeSlexicfiten SLACHTOFFER VAN DE DUISTERNIS. Uit het Water aan den Haringvliet te Rotterdam heeft de rivier-politie het lijk opgehaald van den 63-jarigen J. M. S., ge woond hebbende in de Cronjéstraat te Rot terdam. Door de duisternis misleid is de man waarschijnlijk .te water geloopen, waar hij den dood heeft gevonden. Vermoedens, dat ook de echtgenoot van de aangehouden baker geen natuurlijken dood is gestorven. In verband met het overlijden van de echtgenoote van den heer A. Molema te Borgercompagnie, die door vergiftiging om het leven zou zijngebracht vorige week hebben wij gemeld, dat de baker mej. D. als verdacht zich aan dit misdrijf te heb ben schuldig gemaakt, is aangehouden verneemt het A. N. P., nader, dat er thans ernstige vermoedens zijn gerezen, dat ook de echtgenoot van de baker D. die acht maanden geleden in Zuidwending is over leden, geen natuurlijken dood zou zijn ge storven. Op grond daarvan heeft de justi tie uit Groningen zich gisteren naar Veen- dam begeven om een nader onderzoek in te stellen. Gistermorgen is het lijk van den heer D. die op de begraafplaats te Omme- landerwij'k was begraven, op last ^an de justitie opgegraven en naar Veendam over- g«>racht, waar de justitie gistermiddag sectie op het lijk heeft doen verrichten. 1 Nadere bijzonderheden konden voorloo- pig nog niet worden vei-strekt. DE MOORD TE DELFT. Omtrent den moord op den 19-jarigen H. de Man te Delft, vernemen wij, dat de ver dachte J. van Blerkom Zaterdagmiddag j.l. nog in Rijswijk (Z.-H.) is gezien, alwaar hij in een bedrijf practische werkte. Ver moedelijk heeft hij gehoord, dat hij door de politie gezocht werd, waarna hij de vlucht heeft genomen. DIEFSTAL TE HEELOO OPGEHELDERD. Het is de Alkmaarsche recherche en de Heiloosche politie gehikt, licht te brengen in den diefstal van 3800, den vorigen Zondag gepleegd ten nadeele van den fem.- pastoor Suidgeest, die het geld in een tafel had geborgen. In den loop van de week was reeds als verdachte aangehouden J. M., te Heiloo, maar thans heeft diens dochter bekend het geld te hebben gestolen, toen zij op een wandeling was. Zij was in de woning van den ouden pastoor goed bekend, doordat zij zoo nu en dan werkzaamheden voor hem verrichtte. Zij vertelde aan de politie, het geld te hebben gestolen op aan drang van haar vader. Kantongerecht te Leiden Er was op de zitting van het Kanton gerecht te Leiden niet veel te beleven. De meeste gedagvaarden lieten verstek gaan. Slechts enkele waren gekomen om zich persoonlijk te verdedigen. Zoo vertelde de reiziger J. C. van T. uit Leiden, hoe het kwam, dat hij des nachts om één uur te Katwijk was aan gehouden. Volgens zijn zeggen had hij geen onderdak in een hotel kunnen vin den, hoe hard hij ook gezocht had. De politieagent die hem had staande ge houden had toen heel logisch gezegd „Hebt u geen onderdak en geen hotel kunnen vinden, dan heb ik »og wel een plaatsje voor u" en verdachte kon tot vief uur op het bureau zitten. Dat is een gratis verblijf zult u zeggen. Mis, want het kost onzen nachtelijken wan delaar 5.Een hotel is toch voor- deeliger. A. v. d. H. los werkman tè Leiden had weer een ander smoesje klaar. Toen hij op de Hoogewoerd te Leiden reed had hij een stopteeken van een agent gekre gen. Hij vertelde thans, dat de agent hori zontaal zijn arm uitstak en dat hij toen ge dacht had, dan moet ik zeker de Kraaier- straat in, hetgeen hij dan ook prompt ge daan had. Het een zit aan het ander vast en dus kon verdachte daarna geen identi teitsbewijs toonen. De totale onkosten van dezen verkeerde manieren bedragen drie gulden of een dag. J. A. H. te Leiden was des avonds, zooals de meeste menschen naar bed ge gaan. Hij had het licht aangedraaid, daar bij vergetende, dat hij de gordijnen eerst moest sluiten. Deze vergeetachtigheid werd kostbaar, n.l. drie gulden. De kellner J. H. te L e i d e n had er iets bij willen verdienen en was te Oegstgeest gaan kellneren. Om elf Uur was hij «uitge- kellnerd, maar om één uur liep hij nog door Oegstgeests schoone dreven. Hij ver telde, dat het zulk mPoi weer was en dat hij, na een heele dag gekellnerd te hebben, wel wat had willen genieten van het mooie weer. Ook dit verhaal klonk nogal onwaar schijnlijk, derhalve zal ook hij drie gulden moeten dokken. De slager J. P. E. V. te Leiden had telkens aanmaningen van den Raad van Arbeid gekregen, om inlichtingen te ver strekken. Hij had deze aanmaningen als kennisgeving aangenomen en naast zich neergelegd. Het daarop volgende docu ment was een dagvaarding en dit papier kan hij niet naast zich neerleggen. Van dergelijke grapjes is men niet ge diend. Om den R. van A. goed te kunnen laten functioneeren moet een ieder prompt medewerken. Om verdachte, in de toe komst ook te laten medewerken werd hij thans veroordeeld tot vijf gulden boete. De schilder J. v. d. H. te Leiden had ook al zulk een gevalletje aan de hand. Hij zeide prompt, dat hij zich met derge lijke dingen niet bemoeide, dat moest zijn patroon maar doen. Ook hem werd, door een geldboete van 5.geleerd, dat het hem zelf aangaat en niet zijn baas. Haagsche Politierechter Hij kon er niet tegen. Het excuus van den opperman P. S. uit Leiden was, dat hij van den weg weg geraakt was door het nuttigen van een halve flesoh wijn, welke vochtigheid ge nuttigd was om den verjaardag te vieren van een collega, die het in zijn hoofd ge haald had om dezen nectar op Maandag morgen, tijdens dén werktijd, te offreeren. Het eerste, wat de Politierechter maar niet kon begrijpen was, dat een flinke Hol- landsche opperman hem om kreeg van een half fleschje wijn. Het idee van den magi straat was altijd geweest, dat een Holland- sohe opperman niet voor „eenige" borrels op zij gaat en deze meening wilde hij ge trouw blijven, waarmede het excuus van verdachte tevens getorpedeerd was. Dit getorpedeerde excuus was, dat hij, door dat halve fleschje wijn, een regenjas had weggenomen van S. uit het Noord einde, waar hij even een karweitje moest uitvoeren. Hij wist dus niet, zie het hal ve fleschje wijn Koe hij zoo stom ge weest was. „Zoo lang het gebeurd was, heb ik geen uur rust meer in mijn lichaam gehad", pro beerde verdachte het nog maar eens. Ook dit excuus vermocht g^en indruk te maken. Dat hij niet de gevangenis iri draaide had hij te danken aan zijn blanco straf register, want de Officier vond thans f 10 subs. 10 dagen voldoende straf. De Politierechter vond tien gulden wel een beetje weinig voor dit feit en verdub belde de boete, zoodat het werd f 20 su'bs. 20 dagen. Verdachte deed vlug afstand van hooger beroep. OM HET BRIDGEKAMPIOENSCHAP. Zaterdag en Zondag zijn te Amsterdam de wedstrijden om het landskampioenschap voor de viertallencompetitie van den Ne- derlandschen Bridge Bond gehouden. Voor de hoofdklasse behaalden zoowel „De Oude Bond" uit Amsterdam als „Honnors" uit Hilversum 6 punten uit vier wedstrijden. Als derde plaatste zich „De Sleutels" uit Leiden met 5 punten. Een beslissingswed strijd tusschen de beide eerstaangekome- nen zal 7 September te Amsterdam wer den gehouden. Voor de 'eerste klasse werd een driehoekswedstrijd gespeeld tusschen groepen uit Amsterdam, Rotterdam en Hil versum, die eveneens onbeslist eindigde, daar allen een wedstrijd wonnen en een verloren. Deze wedstrijd zal 31 dezer te Rotterdam worden overgespeeld. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN AMSTERDAM. Gisteravond is in het Amstel-parkbad te Amsterdam een aanvang gemaakt met de wedstrijden om de kampioenschappen van den kring Amsterdam van den K.N.Z.B., welke tot Vrijdag a.s. zullen voortduren. De voornaamste uitslagen van den eer sten avond waren: 200 Meter schoolslag dames (seniores): 1. Jopie Waal'berg, A.D.Z., in 3 min. 10 sec.; 2. G. Siewertsen, A.D.Z.., 3 in. 26 sec.; 3. F. Vogel, A.D.Z., 3 min. 30 sec. 2O0 Mieter schoolslag heeren (seniores): 1. H. Smitshuyzen, A.Z., 2 min. 51.2 sec.; 2. R. van Feggelen, Meeuwen, 3 min. 10 see. 100 Meter rugslag dames (seniores): 1. Iet van Feggelen, Meeuwen, 1 min. 19.5 sec.; 2. G. Gaillaard. A.D.Z., 1 min. 23 sec.; 3. H. Willem, Y, 1 min. 23.2 sec. Athletiek, Handleiding bij de be oefening der athletiek, door Jan Blankers. In de serie „Weten en Kunnen" verscheen bij de Uitgevers Mij. „Kosmos" te Amster dam als nieuwe reeks No. 224 een boekje over de Athletiek van de hand van Jan Blankers, met een voorwoord van kol. P. W. Scharroo. Deze zegt hierin: Willen door het beoefenen van de athletiek goede resul taten worden bereikt, dan zullen deze oefe ningen moeten geschieden op doelmatige wijze en volgens regelen, welké rekening houden met het doel, dat met deze oefenin gen wordt beoogd Dat de athleet bij zijn oefening leiding noodig heeft, is vanzelfsprekend. Daarom is deze handleiding van een deskundige op dit gebied een welkome gids. Jan Blankers en „Kosmos" zullen dit ongetwijfeld erva ren. Want het handige boekje zal zeker veel lezers trekken. Geldige bonnen voor Voedingsmiddelen in de week van 17 Aug. tot en met 23 Aug. 1941 Beschikbaar per persoon Elk der volgende bonnen Geeft recht op het koopen van: 'A 1} H J c Eenheid 24 Aug. tot en met 30 Aug. 1941 In tijdvak v an één week 32-4 Brood 32 Brood 4 Ranta. Brood of Gebal 1 Kantsoen 10 20 24 20 Rants- 32 Bloem V2 Rantsoen Bloem,Brood of Gebak 1 1 1 1 Ranta. 32 Vleesch 32 Vl.waren V2 Rantsoen _7I _TI 1 Vleesch of Vl.waren 1 Kantsoen -> 1 3 3 3 Rants. 32 Kaas 100 Gram Kaas 100 100 100 100 Gram 32 Melk I l»/4 Liter Melk 7 3V> Liter 31-32 Reserve 33 Reserve IV2 K.G. 3 q j Aardappelen 3 3 3 3 3 3 3 3 K.G. K.G. 10 Aug. tot cn met 6 Sept. 1941 In tijdvak van 4 weken 107 Algemeen 1 KG Saiker 1 1 1 1 K.G. 108 Algemeen 250 Gram Koffie-aurrogaat 250 250 250 250 Gram 109 Algemeen 500 Gram Jam 500 500 500 500 Gram 110 Algemeen B Rijat 250 Gram 250 Gram Rl"* 500 25 J 250 250 Gram 111 Algemeen B Havermout 250 Gram Havermout of Gort 250 Gram 500 250 250 250 Gram 112 Algemeen 100 Gram Vermicelli 100 100 100 100 Gram 21 Aug. to met 6 Sept. 1941 In tijdvak ran 18 dagen 2930 Boter Gram Boter 250 500 500 500 Gram 29—30 Vet Gram Boter met reductie 250 500 500 500 Gram ANDERE DISTRIBUTIEARTLKELEN Scheerzeep Zeep K (textiel) 192 (alg.) a zeep Pen Q tot en met 31 Aug. 150 gr. scheerz., tube (pot) tot en met 31 Aug. I 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstel ling) of 120 gram huishoudzeep of 200 gram zachte zeep (oude samenstelling van vóór 1 Januari 1941) of 150 gram zachte zeep (nieuwe samenstelling van na 1 Januari 1941) of 300 gram zachte zeeppasta of 250 gram zeeppoeder of .600 gram waschpoeaer. Volledigheidshalve wordt er op gewezen, dat waschpoeder niet gekocht, kan worden door het pu bliek, doch uitsluitend wordt beschikbaaf gesteld ten behoeve van wasscherijen. Radio-programma WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1941 HILVERSUM I 415.5 M. 6.45 Gramo- foonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtend gymnastiek 8.00 B.N.O.: Nieuwsberich- en 8.15 Gramofoonmuziek 9.15 Voor de huisvrouw 9.25 Gramofoonmuziek 11.00 Voor de kleuters 11.20 Sylvester- trio 12.00 Gramofoonmuziek 12.25 Voor den boer 12.40 Almanak 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten 1.00 Groninger Ork #-Lvereeniging 2.15 De Gooilanders 3.00 Voor de vrouw 3.20 Zang en piano 4.00 Bijbellezing (Voorbereid door de Christ. Radio Stich ting) 4.20 Voor de jeugd 5.00 Gramo foonmuziek 5.15 B.N.O.: Nieuws-, econo mische en beursberichten 5.30 Jeugd stormkwartier 5.45 Schrammelkwartet en soliste 6.15 Voor de binnenschippers 6.30 Ei-nst van 't Hoff met zijn 15 solis ten 7.00 Actueel halfuurtje 7.30 Volkszangkoor met pianobegeleiding 8.00 Gramofoonmuziek 8.15 Causerie „Volksgezondheid" 8.30 Uit de voorraad kamer (opn.) 9.30 Gramofoonmuziek 9.45 B.N.O.: Nieuwsberichten 10.00 10.15 B.N.O. Engelsche uitzending: The Dutch Achievements in the Netherlands Indies. HILVERSUM H. 301.5 M. 6.45—8.00 Zie Hilversum L 8.00 B.N.O.: Nieuws berichten 8.15 Gramofoonmuziek 10.00 Morgenwijding 10.20 Pianovoor dracht -r- 10.40 Declamatie 11.00 Gramo foonmuziek 12.15 Orgelconcert 12.45 B.N.O.Nieuws- en economische berichten 1.00 Roemeensch orkest Gregor Serban 1.30 Gramofoonmuziek 1.45 Kurt Hohenberger en zijn orkest 2.15 Voor de jeugd 2.30 Verkorte Opera „II Trova- tore" (gr. pl.) 4.00 Gramofoonmuziek 5.00 Bijbellezing 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten 5.30 Ensemble Bandi Balogh 6.00 Gramo foonmuziek 6.15 Salonorkest 7.00 Ac tueel halfuurtje 7.30 Gramofoonmuziek 7.35 Reportage 8.00 Rotterdamsch Philharmonisch orkest en solist (8.45 9.00 Boekbespreking) 9.45 B.N.O.: Nieuwsberichten 10.00 Dagsluiting (Voorbereid door de Christ. Radio Stich ting) 10.0510.15 Gramofoonmuziek. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF le Programma: 6.4522.15 Hilversum I 22.1524.00 Duitsch Programma. 2e Programma: 6.4522.15 Hilversum II 22.1523.00 Programma uitsluitend voor Radio Centrales 23.0024.00 Duitsch Programma. 3e en 4e Programma: 6.4524.00 Duitsch Programma. De liturgie der Kerk WOENSDAG 27 Augustus. Mis v. d. H. Joseph CalasanctiuS, Belijder: Venite. 2e gebed voor den vrede. Kleur: Wit. Hoe mooi begint vandaag de H. Mis met de woorden: „Komt, kinderen, ik zal u de vreeze des Heeren leeren". Van God ge roepen heeft de heilige Joseph Calasanctius zijn leven gewijd aan het onderricht van arme kinderen in% kennis en deugd. Daar voor stichtte hij het later tot zelfstandige Congregatie verheven „Genootschap van de reguliere priesters onder de bescherming van de heilige Moeder Gods der vrome leer lingen", korter genaamd „de Piaristen", wfelke Congregatie zich zeer snel verbreid de over zeer veel provincies en rijken van Europa. De heilige stierf op 92-jarigen leef tijd, in 1648. 293. De terugreis verloopt voorspoedig. Ze laten de maan steeds meer achter zich en eindelijk naderen ze de aarde weer. Door middel van tegen-explosies wordt de vaart van het raket afgeremd. 294. Toch hebben ze nog een flinke snelheid. De profes sor heeft uitgerekend dat ze in het water terecht zullen komen en het blijkt dat de geleerde zich niet heeft vergist. Het gevaarte duikt naar beneden. FEUILLETON Dat zal je wel lukken door LOUISE KNÖPFEL. (Geautoriseerde vertaling). 30) Zij had zich opgegeven voor hulp in de huishouding, voor dame-de-reception. Er was geen soort van bezigheid, waarvoor zij zich niet had aangemeld. Maar alles zon der succes. Steffa was voor haar van een ontroeren de toewijding. Trek je er niets van aan, Lies, zei ze telkens weer, maak je maar niet van streek. Alles komt wel in orde. Eens zal je toch wel wat vinden. Ik denk zoo, je moest het eens met fotografeeren probeeren. Daar voor heb je bepaald aanleg. Daar zit mis schien wel wat in. En je kent zooveel men schen van vroeger. Zou je denken? vroeg Liska wild, dat van die lui er nog iemand op zit te wach ten om mij wat te laten verdienen? En toch moet ik verdienen, Steffa! Ik moet! Ik zie toch. hoé jij jé aftobt. Het gaat niet aan, dat ik maar op jou kosten blijf leven. Klets niet, zei Steffa energiek, zoo lang ik wat heb, heb je ook wat. Maar ook haar werd het bang te moede. Hoe lang zoü ze zelf nog wat hebben? Ze had steeds minder gymnastiek-leerlingen. De tijden waren slecht. Iedereen spaarde op alles wat niet strikt-noodzakelijk was. Gymnastiek werd steeds meer een luxe. Ze had een heel stel leerlingen, die nau welijks het halve lesgeld betaalden en an deren, waarvan in het geheel niets binnen kwam. Ze had het hart niet ze terug te sturen. De meesten kende zij persoonlijk. Daar waren kantoormeisjes onder, wier salaris sterk verminderd was, of die geheel op straat stonden. Moest zij nu zeggen: „Jullie betalen niet meer, ik heb nu geen tijd meer voor jullie!" Dat ging toch niet. De ontspanning, die de gymnastiek gaf, was dikwijls het eenige, dat zij in dezen tijd, die zoo arm aan vreugde was, nog hadden. Maar Steffa zag het oogenblik naderen, dat zij het niet langer vol zou kunnen houden. De huur moest betaald worden, gas en electriciteit Af en toe moesten toch haar schoenen verzoold worden; ze gaf les bui ten de deur, dan moest de schijn toch een beetje gered worden en moest ze toch be hoorlijk gekleed zijn. Ze had reeds heel wat afgeschaft; ook de schoonmaakster, die vroeger ééns in de week kwam, had zij moeten afzeggen. Ze deed alles met Liska samen. Liska was aandoenlijk in haar toewijding om haar vriendin het werk .uit handen te nemen. Het was bewonderenswaardig, hoe Liska. voor kort nog de verwende dochter eener rijke familie, zich in al deze beperkingen en armoede schikte. En nog waren zij niet op het laagste punt aangekomen! Het kon nog erger worden. En het werd erger. Reeds spaarden zij op haar eten. Heel veel. dat vroeger vanzelfsprekend was, werd haar een luxe, die zij zich nauwelijks gun den. Liska leerde met stuivers in te koo- pen. Ook kwamen ze tot allerlei listen. De dikke slagersvrouw kreeg gratis gymnas tiekles, hoewel ze een hopeloos geval was en het volkomen onmogelijk leek, dat Stef fa deze vrouw gracieus en veerkrachtig zou maken. Maar daarvoor kregen ze af en toe wat vleesch voor niets, natuurlijk van de goedkoopste kwaliteit en met een gezicht alsof de vrouw een onverdiende weldaad bewees. Maar fijngevoeligheid moesten ze trachten af te leeren. Liska had den dikken hond van de bak kersvrouw een paar maal gefotografeerd. Dat leverde oudbakken brood en uitge droogde koek. Ook de vrienden hielpen wat ze konden. Maar het werd geleidelijk zoo, dat nauwelijks iemand meer van hen hcorde-. Af en toe kreeg Liska een opdracht voor een paar opnamen. Frans Thun, de onver moeibare, liep met een dik pak van haar foto's de heele stad af. Er was geen mensch, dien hij niet probeerde zoover te brengen, dat hij zich door Liska liet fotografeeren. Gisteren was hij triomfantelijk komen ver tellen: Morgenavond, Liska! De kleine Mia Droste, weet je wel, die bij ons op den feestavond op het atelier was, heeft een en gagement gekregen in een cabaret. Ik h b vrijkaartjes. Wanneer wij er heen gaan, kan je haar zien. En den dag daarna neem je een foto van haar. Het wordt misschien een reclame voor je! Voor het eerst sedert lang ging Liska weer 'n avond uit. Tot op dat oogenblik had zij zelfs de paar centen vor een kop koffie niet durven uitgeven, trots al het praten van Steffa. Frans Thun wachite op den hoek op haar. Het was een zoele Septemberavond. De bla deren van de boomen waren van een mat geel dat bij het licht der booglampen goud en metalliek leek. Frans stond te wachten met twee donkerroode late zomerrozen in zijn hand. Voor jou, Liska! zei hij onhandig. Zijn goede, heldere jongensoogen glommen. Verkwister! schold Liska hem, terwijl ze hem zacht de hand streelde. Maar mooi zijn ze, Fransje! Je moet we ten, dat dit de eerste bloemen zijn, die iemanc mij schonk, sinds wij indertijd sa men in de bar waren. Ze zweeg. Dat was die avond geweest, waarop zij mama en Studny in eikaars ge zelschap gezien had, die avond, waarop die onbekende jongelui minachtend over mama en Studny gesproken hadden. Hoe lang was dat alle al geleden! Studny zat nu er- fens in de gevangenis. En haar moeder leef de in een kleine tweekamerswoning, waar van oom Jobst de huur betaalde. Niet ter wille van eenig familiezwak maar uit angst dat anders nog meer schandaal door haar moeder zou veroorzaakt worden. Liska bezocht regelmatig haar moeder. Maar dat was altijd een zware gang voor haar. Haar moeder was volkomen uit haar evenwicht. Ze was erg oud geworden. Ze wist niets er deed niets dan maar over haar ongeluk jammeren. Wanneer Liska bij haar moedei op bezoek was, maakte ver twijfeling zich van haar meester. Het laat ste vonkje hoop en het laatste restje ver trouwen dreigde haar dan ontnomen te worden. Maar caar wilde zij voor ditmaal niet aan denken. Vandaag wilde zij weer eens jong zijn en vrij van alle sombere gedach ten. Het was heerlijk naast haar jeugd vriend te gaan, den goeden kameraad, naar zijn woorden te luisteren, de geur der late rozen te ruiken, te weten, dat ze niet hee- lemaal alleen op de wereld stond. Daar was Frans, daar was Steffa, daar waren al de vrienden. Zij streden als zij, zij leden als zij, maar zij hoopten ook nog als zij. Zij stak haar arm door dien van haar vriend. En zoo, verbonden door het ge voel van bü elkaar te hooren, wandelden zij verder. Het kleine cabaret, lag in een zijstraat. Ze moesten over een binenplaats en dan door een poort. Het was een eigenaardige entrée als van een hofje. Bonte aanplak biljetten hingen aan de muren en elegant gekleede menschen verdrongen elkaar voor de kleine cassa. Het was mode dit nieuwe, origineele cabaret te bezoeken. Als ik je maar niet kwijt raak, Liska, zei Frans Thun en drukte Liska's arm ste vig tegen den zijne. Ze keek hem lachend aan. Dan moet je mij maar goed vasthou den, Frans! Kon ik net maar voor altijd! fluister de hij haar toe. De beide jonge gezichten waren vlak bij elkaar, het blonde, scherp geprofileerde van Liska, nu met een zach te uitdrukking naar haar vriend gekeerd en het magere jongem^nnengezicht van Frans Thun, aac zich over het meisje boog. Een oogenblik stonden zij, als was er niets meer om hen hen. Hij door zijn lief de overmeesterd; zij door het gevoel ha- rer vriendschap, door het zich geborgen weten bij den toegewijden vriend. (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 5