STADSNIEUWS OMGEVING 1 RIJNSTREEK Laatste Berichten DUITSCHLAND Burgerlifke Stand MARKTBERICHTEN MAANDAG 18 AUGUSTUS 1941 CE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 VEREENIGING VAN MATHESIANEN. Door een aantal leden der V. v. M. werd Zaterdagmiddag j.l. een bezoek gebracht aan de in aanbouw zijnde „Ned. Herv. in richtingen voor Zenuw en Geesteszieken" te Leidschendam. Nadat het gezelschap door den hoofdopzichter, den heer J. Prijs, was ontvangen, werd door dezen in de di rectiekeet een uiteenzetting gegeven van het enorme werk, dat hier onder lfeiding van de architecten J. G. en P. K. Mensink te Apeldoorn, tot stand wordt gebracht. Op het uitgestrekte bouwterrein gelegen aan den Veurschen Straatweg worden mo menteel een aantal paviljoens gebouwd, welke zijn omringd door de verschillende bijgebouwen. De situatie is zoodanig geko zen, dat het complex in de toekomst voor uitbreiding vatbaar is. Vanzelfsprekend speelt ook op dit werk de materiaal- schaarschte een rol, zoodat met het oog hierop verschillende wijzigingen in de hoofdconstructies moesten worden ge bracht. Tijdens den rondgang over het werk bleek ook al uit de verklaringen van den heer Prijs, dat men dezen moeilijkheden moedig het hoofd biedt, hetgeen ook uit de constructies viel op te maken. De waarde van deze excursie, die nog door verschillende andere zal worden ge volgd, steeg echter juist hierdoor des te meer, omdat de deelnemers kennis maakten met enkele nieuwe constructiemethoden, die ongetwijfeld ook in de verre toekomst opgang zullen blijven maken. Ook de situeering en indeeling der ge bouwen maakte een zeer aangenamen in druk, terwijl de met zorg gekozen vormen en kleuren alsmede de ruime verlichting der lokaliteiten ëen smaakvol geheel waar borgen. Aan het einde dankten de leider van het gezelschap, de heer van Zwieten de Blom en de V. v. M.-voorzitter naméns deelne mers en bestuur den heer Prijs voor de ontvangst en de rondleiding. TAN EEN SCHUIT TE WATER GEVALLEN. Zaterdagmiddag ongeveer 2 uur speelde de 8-jarige Anton Br., wonende in de Lust hof laan op een in den Heerensingel liggen de zolderschuit. Hij begaf zich bovendien op een op die schuit liggende plank met het gevolg, dat hij zijn evenwicht niet.kon houden en plotseling irf den singel viel. Zijn broer Cor en een juist voorbijgaande wandelaar, die het ongeval zagen gebeu ren, mochten het genoegen hebben den drenkeling, die reeds kopje onder was ge gaan, door handreiking op den wal te trekken. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 7706. Heineken's Bier- handel Leiden N.V. Leiden, Rembrandt- straat 1216. Procuratie verleend aan: C. W. Lodders, Leiden (B. P.). 7575. N.V. Leidsche Meubelindustrie. Leiden, Hooge Rijndijk 94. N. Comm.: B. van Donselaar, Rotterdam. 6975. Leidsche Wolspinnerij N.V. Leiden, Zoeterwoudscheweg 3. N. Comm.: R. G. Descheeaeker, Brussel. Voor het eindexamen der Middelbare Technische School te Haarlem zijn de vol gende stadgenooten geslaagd. Voor de afd. Weg- en Waterbouwkunde M. Burger, K. H. Jung en F. A. Mastenbroek. Voor werktuigbouwkunde: A. J. Dinant, H. A. van Ingen-Schenau en W. H. van Kampen. Voor Electrotechniek: E. W. Spoor. KATWIJK AAN DEN RIJN ZILVEREN PRIESTERFEEST PASTOOR HESP. Zooals gemeld, werd na de viering van het Priesterjubileum van Pastoor Hesp op 15 Aug. aan den jubilaris nog-een feest avond aangeboden, bestaande uit declama tie, tooneel, en zang. De aula van het Mis sie-collega St. Willibrord, hiervoor be schikbaar gesteld, was geheel bezet voor deze feestelijkheid. Kapelaan de Graaf sprak namens het feestcomité den jubila ris en de genoodigd'en toe, waarna aan het programma werd begonnen. Een zeer geva rieerd programma, waarbij de vele mede werkenden, voor declamatie, tooneel. zang, één- en meerstemmig, als om strijd hun best deden. Tooneelisten, waarbij zeer jon ge, koor, aspirantenzangers en niet het minst „Maris Stella" oogstten van een dankbaar auditorium een hartelijk ap plaus. Pastoor Hesp sprak ten slotte een dankwoord, waarmede dit 25 jarig Pries terfeest beëindigd werd. CEGSTGEEST Kapelaansbenoeming. Tot kapelaan alhier is benoemd de weleerw. heer A. F. J. L. van der Boog. Kapelaan van der Boog is geboren in 1911, priester gewijd in 1936 en sedert 1938 kapelaan in de Kwakel. Kapelaan Steur is van hier overgeplaatst naar Amstelveen. VOORSCHOTEN K.J.M.V. Daar de afwerking van de vaardigheidsproven door het ten einde spoeden van de zomer zoo snel mogelijk moet geschieden, worden alle leden a.s. Woensdag 20 Aug. des avonds 7.30 uur op het V.V.L.V.-terrein verwacht. Ook zal dien avond de handbalploeg worden sa mengesteld, welke a.s. Zondag in de Haag- sche vierkamp zal uitkomen. Diefstallen. Ten nadeele van den heer H. K. alhier zijn op het land aan de Knip- laan aardappelen gestolen. Uit een schuur op een kweekerij aan den Veurscheweg alhier is een zilveren hor loge ontvreemd, toeobehoorende aan B. A. K. uit 's Gravenhage. Uit de barakken alhier is 400 meter ka bel gestolen ten dienste vap de electrifica- te van de barakken. NEDERLANDSCHE VOLKSDIENST. Het Nederlandsche volk op sociaal gebied op grootsche wijze te verzorgen en wel in het bijzonder door de onder linge hulp en steun, die alle Nederlan ders elkaar willen verleenen, is de taak van den Nederlandschen volks- dienst. De N. V. D. hoopt door een groot aantal medewerkers, die alom in den lande werkzaam zullen zijn, die con tact tusschen alle Nederlanders te leg gen. Iedere man, iedere vrouw, die in een sociale taak, een opgave ziet, mel de zich als vrywilliger(ster) aan bij (het) onderstaande adres(sen), waar alle inlichtingen te verkrijgen zijn. De kosten die de uitvoering van het sociale werk van den N. V. D. met zich brengt, zullen bestreden worden uit de offers van hen, wipn het lot van ons volk ter harte gaat. Daartoe is door den N. V. D. een lidmaatschap in gesteld, waaraan een vaste maande- lijkschc bijdrage is verbonden'. Helpt het welzijn van ons volk ver zorgen. Provinciale leider van den Neder landschen Volksdienst Zuid-Holland: drs. W. F. van Leeuwen, Javastraat 27a, Den Haag. WASSENAAR EERSTE PLECHTIGE MIS VAN PATER KLUIJSKENS, Redemptorist. In de parochiekerk „De Goede Herder" werd j.l. Zondagochtend te 9 uur de eerste plechtige H. Mis opgedragen door den wel eerw. pater J. P. Kluijskens, C.S.S.R. De neomist werd daarbij geassisteerd door den weleerw. heer P. Riep, kapelaan der pa rochiekerk, als presbyter-assistens, pater dr. Everts C.s.s.R. aLs diaken en pater Borghols C.s.s.R. als subdiaken. Ceremo- narius was de eerw. heer Wiegerinok, stu dent. aan het seminarie. Het zangkoor van de parochiekerk „St. Willibrordus", dat dezen ochtend te gast was, voerde onder leiding van den heer J. N. Beuk uit de 4- stemmige „Missa Festina" van Ph. Loots. In de feestpredicatie, die werd gehouden door pater v. Gassel C.s.s.R., belichtte deze bijzonder de taak van den priester als vre debrenger. Na de H. Mis voerde het voornoemde zangkoor nog uit de 4-stemmige „Cantate Domino" van Leo Hassler. Van de gelegenheid om tusschen 2 uur en half vier in de ouderlijke woning den neomist en diens familie te complimentee ren, werd een zeer druk gébruik gemaakt. Te half vijf celebreerde de neomist in de parochiekerk een plechtig Lof, waarbij de assistentie geschiedde door de paters dr. Everts C.s.s.R. en Borghols C.s.s.R. Ce- remoniarius was kapelaan P. Riep. In het priesterkoor merkten wij op de paters van Gassel C.s.s.R. en Sampers, C.s.s.R. De Gregoriaansche gezangen werden uitge voerd door het eigen zangkoor der paro- ohiekerk. Tijdens dit Lof vond de inwijding plaats van de nieuwe afbeelding van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand in het haar toegewijde kapelletje. Te dezer gelegen heid hield pater v. Gassel een predicatie waarin hij de beteekenis van Maria als Altijddurende Bijstand schetste. Met een Te Deum en den zegen met het Allerheiligste werd de feestdag besloten. ALPHEN AAN DEN RIJN Personalia. Voor het examen werk tuigbouwkunde slaagde aan de M.T.S. te Haarlem de heer J. v. d. Linden. Aanrijding Bij het oversteken van den Rijksweg werd het 13-jarig dochtertje van J. V. door een wierrijder aangereden. Het meisje werd tegen den grond gesmakt en bleef liggen. Het bleek, dat zij een lichte hersenschudding had bekomen. Dr. v. Kooten verleende de eerste hulp. LEIDERDORP EERSTE PLECHTIGE H. MIS VAN PATER J. BAKKER, Passionist. Zaterdagmiddag hebben de bewoners van de Koningstraat den weleerw. pater J. Bak ker van de Congregatie der Passionisten een waardige thuiskomst bereid. Door een commissie, bestaande uit de heeren v. Maarle, Kuilenburg, Moraal en Parmentier werd de neomist per rijtuig van het sta tion te Leiden afgehaald. Hij arriveerde omstreeks half vijf uur bij de ouderlijke woning. Met het aanbieden van bloemen en het zingen van een welkomstlied door de kin deren der Buurtvereeniging werd de jonge priester ontvangen. De burgemeester, de heer Brug, sprak namens de Buurtvereeniging „Samenwer king" en de heer v. Maarle namens de pa rochianen van Leiderdorp een hartelijk woord van welkom. Toespraak van burgemeester Brug. De burgemeester sprak als volgt: Het is mij vergund om op dit voor u zoo gedenk waardig oogenblik een enkel woord te spreken. Ik doe dit gaarne, ook al omdat de actie uitgaat van een buurtvereeniging, die practisch de medelevende inwoners om vat van het gedeelte der gemeente waar over zij haar werkzaamheden uitstrekt. Het is wel een bijzondere omstandigheid, die nu de aandacht heeft van deze straat en die gelegenheid geeft tot uiting van be langstelling. Gij staat als jong priester uw levenstaak te beginnen. De keuze van uw hart hebt gij kunnen volgen en bij alles wat ons volk verdeeld heeft, is er steeds een groote waardeering getoond voor de genen die een geestelijk ambt verkozen. Zij zien af van wereldlijk uiterlijk ver toon, om zich te richten, te bezinnen op de vraagstukken van den godsdienst en om die uit te dragen in kleinere of ruimere omgeving om zoo door hun leer en leven de aandacht van zich zelf en vooral ook van anderen te richten niet op de dingen die voorbijgaan, maar de dingen die blijven. Zij prediken dat ons leven niet wordt bestuurd tot toeval of noodlot. Zij willen dat wij dankbaar zullen zijn voor het goe de, dat wij mogen smaken en onze dank baarheid door daden en in het leven zullen toonen. Zij gaan ons voor om in tegenspoed geduldig en gewillig te zijn. Zij wekken ons op tot milddadigheid en medeleven met den naaste. Zij roepen ons'toe, en daarmede komt het contact met de wereldlijke overheid wel zeer sterk naar voren, om aan de gestelde machten te gehoorzamen. Alle ziel zij den machten over haar gesteld onderdanig, want er is geen macht dan in God en de machten die er zijn, zijn van God gegeven. En dat niet alleen met die, met welke men het kan vinden, maar ook die minder handelen overeenkomstig elk individueel inzicht. Wij veroorloven ons zooveel kritiek. Ik bedoel niet speciaal in onze dagen, maar ook in de gewone omstandigheden. Wij zien het vaak anders en beter naar wij meenen, dan onze overheden. Maar ook hierin kan de geestelijkheid zulke groote diensten aan de overheid bewijzen. Zoo vervult het geestelijke ambt een belang wekkende, een onmisbare schakel in ons volksleven, in het leven der wereld. Van die geestelijke overheid maakt gij nu deel uit. Gij hebt verklaard God dankbaar te zijn om tot die taak geroepen te zijn. Moogt gij getrouw worden bevonden en moge de belangstelling die gij heden en morgen zult ondervinden, u sterken om uw ambt en roeping tot heil der richting die gij hebt gekozen te Vervullen. Ik heet u bij dezen welkom in deze ge meente. Pater Paschalis Bakker, getroffen door deze vriendelijke ontvangst, dankte allen hartelijk en besloot deze plechtigheid met zyn eerste priesterzegen voor de kinderen. Zondagmorgen droeg pater Bakker zijn eerste plechtige H. Mis op aan het rijk met witte gladiolen versierde altaar in de pa rochiekerk van Zoeterwoude-Meerburg. De neomist werd daarbij geassisteerd door den zeereerw. heer pastoor v. Vastenhoven als presbyter-assistens, kapelaan Veldhoven uit Eindhoven als diaken, pater Marcellus O.P. als sub-diaken en kapelaan J. Rohde als ceremoniarius. Door het zangkoor on der leiding van den heer W. Hoogzaad werd uitgevoerd de 3-stemmige Mis Sint Jozef van Flor Peters. De feestpredicatie werd gehouden door kapelaan Veldhoven, die daarvoor tot tekst gekozen had „Wat is toch de mensch, dat Gij hem gedenkt". Na de H. Mis werd ge zongen de Priester-cantate van Emil Brou wers. Gistermiddag te 4 uur celebreerde de neomist een plechtig Lof met dezelfde as sistentie. Met, een plechtig „Te Deum Lau- damus" werd dit priesterfeest besloten. GEMEENTERAAD. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. Alle leden aanwezig. Alvorens burgemeester Brug opende werd eerst door de leden de nieuwe autobrandspuit bezichtigd, welke pas is gearriveerd. Na opening der vergadering werden eerst eenige van Ged. Staten ingekomen stukken behelzende goedkeuring van genomen raadsbesluiten voor kennisgeving aangeno men. De voorzitter deed hierna mededee- ling van de ontvangst der nieuwe veror dening van den Rijkscommissaris voor de bezetten gebieden betreffende o.a. het blijven rusten van de werkzaamheden van de gemeenteraden. Vervolgens werd de rekening over 1940 aangeboden. Deze bleek te sluiten met een batig saldo van 4638,68 terwijl van Rijk of Provincie nog een bedrag van circa 9000.over dat jaar moet worden ont vangen. Hierna was aan de orde het benoemen van een commissie voor het nazien van de ze rekening en van een commissie voor de begrooting 1942. Door de nieuwe verorde ning 152/41 had benoeming van deze com missies geen zin meer en werden deze pun ten van de agenda afgevoerd. Conform het voorstel van B. en W. wer den vervolgens vastgesteld een nieuwe schadevergoedingsverordening, een wijzi ging van het arbeidsovereenkomsten-be sluit en een nieuw arbeidsovereenkomsten- besluit van den luchtbeschermingsdienst. Betreffende den indertijd tot stand ge komen grondverkoop aan Gebr. Schouts werd nader nog besloten een strook van 1 M. van dit terrein eigendom van de ge meente te doen blijven. Aan dien 2e gemeente werkman werd eervol ontslag verleend. Aan de vereeni- ging „Het Groene Kruis" werd een sub sidie toegekend van 200. De voorzitter deed hierna nog eenige mededeelingen over de reorganisatie van de brandweer overeenkomstig het rapport van de inmiddels opgeheven Zuid-Holland- sehe Provinciale Brandweerbond. Het hier voor benoodigde crediet van 1100.werd toegestaan. Enkele belas ting ree lames werden nog afgedaan, waarna sluiting volgde. Personalia. Voor het examen weg- en waterbouwkunde slaagde aan de M.T.S. te Haarlem de heer J. H. Polhuys (met lof). ZOETERWOUDE Athletiekwedstrijd. Woensdagavond a.s. zal er op het sportterrein aan de Schenkelweg een athletiekwedstrijd ge houden worden'in Gezellenverband. Op het programma staan vijf nummers n.l.: vèr- springen, hoog-springen, hardloopen met hindernissen, zakloopen en touwtrekken. Zooals ge ziet, hebt ge keuze, ieder doe dus mee met datgene, wat hem het beste past. Het inleggeld bedraagt een stuiver voor elk nummer. Gezellen, vooruit, geeft je zelf op bij J. Ammerlaan, bij G. Koek en bij J. van der Geer, en wel zoo spoedig mogelijk. Animo! Spant je in, want de prijzen zijn het waard! Trouw aan Kolping! Personalia. Voor het examen bouw kunde der M. T. S. te Haarlem 6laagde mej. J. C. Zitman. DE NEDERLANDSCHE AMBULANCE. DANKT DE GEVERS. Onder den stroom van giften, die dage lijks bij de Nederlandsche ambulance binnenkomen, zijn er, die imen zou kunnen rangschikken onder de anonieme. Het zijn groote en kleine gedragen, ge schonken door mensch en, die zich beschei den op de achtergrond willen houden, het devies „Doe wel en zie niet om" huldigend. De storting vermeldt veelal een motto of een paar letters. De administratie van de Nederlandsche ambulance acht het haar plicht, ook deze, in grooten dank ontvan gen bijdrage, te verantwoorden. Hieronder volgt een opgave van bedoel de stortingen: van niet-ariër 50.iets meer dan ik kan L. B. te A. 10.aangeteekende brief missen 10.opbrengst ingeleverde me talen 7.82, voor de Ned. Ambulance 0.50, voor Ambulance Oostfront f 2.50, N.N. 4.L. te H. 3.voor de gewon den 10.witte enveloppe: ten behoeve ambulanoè f 3.50, oom Paul 300.een kleine bijdrage f 1.Geref. predikant 250.A. L. te R„ 1.50, B. L. O. te N. 2.iemand die veel aan Duitschland verdiend heeft 200.J. D. 25.voor de Hollandsche jongens 10.een Duit- sche uit Den Haag 2.50, oud-strijder Boerenoorlog 40.een kleine bijdrage voor uw groot werk 1.H. C. 5. Oh. de W. 25.voor uw mensohlieven- den ahbeid 10.voor de ambulance 3.Dietschland en orde f 1.K. 2.50, leeren 'begrijpen N. N. 2.50, uit Ensche de 3.Rose Marie uit Wageningen 2.N. N. 75.een vader wiens zoon aan het Oostfront staat f 10.voor vriend en vijand 15.bijdrage om het leed te verzachten 2.50, R. K. ambtenaar 12. Binnenland DOOR AUTOBUS DOODELIJK GEWOND Op den straatweg Enschede-Oldenzaal is gisteren de 79-jarige heer D. Lichten berg, die uit een zijweg kwam, door een autobus aangereden. De oude man werd een eindweegs meegesleurd. Met ernstige verwondingen werd hij naar een zieken huis te Enschede overgebracht, waar hij heden is overleden. Buitenland STRIJDT VOOR EUROPA ACHTERVOLGING VAN DEN VERSLAGEN VIJAND HOOFDKWARTIER van den FUE HRER, 18 Aug. (D.N.B.). Het opperbevel der weermacht maakt bekend: In de zuidelijke Oekraine wordt de achtervolging van den verslagen en deels op de vlucht geslagen vijand naar den benedenloop van den Dnjepr voortgezet. Ook aan de overige dee- len van het oostelijk front leverden de operaties belangrijke successen op. Nachtelijke aanvallen van de lucht macht waren met goede uitwerking gericht op militaire installaties in Mos kou, alsmede op verschillende belang rijke spoorlijnen. In den strijd tegen Engeland heb ben in den afgeloopen nacht vrij ster ke afdeelingen van de luchtmacht den ravitailleeringshaven Hull met een groot aantal bommen van elk kaliber bestookt. Voltreffers in de opslag plaatsen aan de Humber en in oor- logseconomisohe installaties der stad veroorzaakten verscheidene branden. Andere vliegtuigen, vernietigden bij de Sohotscbe oostkust een vrachtboot van 4.000 brt. en beschadigden een an der koopvaardijschip zwaar. Tijdens nachtelijke aanvallen o.p verschillende Engelsche vliegvelden werden hevige ontploffingen waargenomen. Britsche bommenwerpers wierpen in den nacht van 17 op 18 Augustus op enkele plaatsen van West- en Noord- west-Duitschland een gering aantal brand- en brisantbommen neer. De aanvallen leverden geen enkel militair succes op. Nacht jagers schoten twee Britsche bommenwerpers neer. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ROME, 18 Aug. (Stefani). Het 440ste communiqué van het Italiaansche hoofd kwartier luidt: „In Noord-Afriika heeft de Duitsoh-Ita- liaansche luchtmacht nieuwe successen be haald. Duitsche toestellen hebben opslag plaatsen en havenwerken van Tobroek aangevallen en 'branden teweeggebracht. Men constateerde, dat een eerder getrof fen sohip van 1000 ton gezonken is. Itali aansche vliegtuigen hébben installaties te Mersamatroeh met succes gebombardeerd en tusschen Mersamatroeh en Sidi Ber- rani een koopvaarder, die door oorlogs schepen begeleid werd, tot zinken gebracht Bij den aanval op Bardia, waarvan in het weermacht-bericht van gisteren melding werd gemaakt, werden twee vijandelijke vliegtuigen tiot een laniding gedwongen: de bemanningen werden door Duitsche detachementen gevangen genomen. Brit sche vliegtuigen hebben aanvallen gedaan op Benghazi en op een vooruitgeschoven vliegveld, waar een vijandelijk vliegtuig door afweergeschut werd neergehaald. In Oost-Afrika heeft de vijand nieuwe aanvallen ondernd'men op Gondar- en de vooruitgeschoven stellingen in dezen sec tor. Vijandelijke elementen, die onze stel lingen te Wolsjefit en Koelkwabert tracht ten te naderen, werden verstrooid en leden verliezen. In de Middellandsche Zee werd een on zer verkenningsvliegtuigen door vijf spit fires aangevallen; er ontspon zich een ge vecht, waarbij het verkenningstoestel, hoe wel het beschadigd werd en gewonden aan Gemeentel. Aankondiging DE NIEUWE UITREIKING. (Uitknippen en bewaren). De uitreiking van de nieuwe boter- en vetkaarten zal, zooals reeds is gemeld, plaats vinden van Woensdag 20 Aug. a.s. t/m. Vrijdag 29 Augustus e.k. Men kan zich hiertoe vervoegen op de volgende uitreikposten: 1. Morschweg No. 26 (voormalig win kelpand. 2. Stille Rijn No. 3 (voormalig bureau van Bevolking). 3. Utrechtsche Veer No. 3 (voormalig lokaal Burgerwacht). 4. Voormalige Bewaarschool (v. d. Werffstraat 98, hoek Oude Vest). 5. Hyacinthenstraat No. 18 (bestuurs gebouw Tuinstadwijk). De uitreikposten zullen op die dagen ge opend zijn van 8 u. 15 tot 12 u. 30 en van 13 u. 45 tot 17 u. 30, dus ook op Zaterdag 23 Augustus. De opkomst van de belanghebbenden dient te geschieden als aangegeven in on.r derstaande volgorde: Woensdag 20 Augustus: Zij wier familie naam beginnen met de letters A. B. t/m. Bri. Donderdag 21 Augustus: Zij wier fami lienaam beginnen met de letters Bro, C, D, E, F t/m. Fd. Vrijdag 22 Augustus: Zij wier familie naam beginnen met de letters Fe, G, H, t/m. Holl. Zaterdag 23 Augustus: Zij wier familiel naam beginnen met de letters Holm, I, J, K t/m. Ko. Maandag 25 Augustus: Zij wier familie naam beginnen met de letters Kr, L, M t/m. Meu. Dinsdag 26 Augustus: Zij wier familie naam beginnen met de letters Meij, N, O, P t/m. Pld. Woensdag 27 Augustus: Zij wier familie naam beginnen met de letters Pie, Q, R, S t/m. Sle. Donderdag 28 Augustus: Zij wier familie naam beginnen met de letters Sli, T, U, V t/m. Verk. Vrijdag 29 Augustus: Zij wier familie naam beginnen met de letters Verl, X. Y en Z. Ieder is verplicht bij het in ontvangst nemen van de kaarten nauwkeurig na te gaan of de kaarten waarop men recht heeft inderdaad zijn uitgereikt. Reclames na het verlaten van het lo kaal waarin de uitreikpost is gevestigd, kunnen niet in behandeling worden geno men. A. TEPE Weth.-lo.-Burgemeester. Leiden, 18 Augustus 1941. DISTRIBUTIE VAN PETROLEUM VOOR VERLICHTINGSDOELEINDEN Hoofden van gezinnen, die voor verlich ting van hun woning uitsluitend op het ge bruik van petroleum zijn aangewezen en op geen enkele andere wijze hierin kunnen voorzien (b.v. door aansluiting op het gas- en electrisch net, het gebruik van bron of butaangasinstallatie, windkracht of op an dere wijze) kunnen vanaf Maandag 25 Aug. t.m. Vrijdag 29 Aug. a.s., op het Distributie kantoor Bicestraat 119, een aanvraag-for- mulier (model MD 73) invullen. Het kan toor is geopend van 912 en van 14 tot 16 uur. Alleen zij die „hoofd" van een gezin zijn en ook in vorige seizoen petroleumzegels voor verlichting hebben ontvangen, komen in aanmerking. Ook nieuw gevestigde ge zinnen, die op petroleum zijn aangewezen, komen in aanmerking. Personen die op ka mers wonen, komen niet in aanmerking; zij dienen in de opgave van het „hoofd" be grepen te zijn. Met nadruk wordt erop gewezen dat na Vrijdag 29 Augustus géén aanvragen meer worden aangenomen. A. TEPE, r Weth., loco-Burgemeester. Leiden, 18 Aug. 1941. 936 LEIDEN. Geboren: Annie Louise d. van H. C. v. Leeuwen en A. L. v. d. Born t- Cornelia Lena dr. van C. Veerman en J. C. Welling Ondertrouwd: D. van der Burg, 27 j. jm. en H. Koekebakker, 23 j., jd. M. Eman, 25 j. jm. en H. E. M. Bodson, 22 j., jd. H. Labordus, 22 j., jm. en P. Cornet, 21 j,. jd. P. J. van de Wetering, 32 j., v/ednr. en J. P. Houps, 23 j. jd. M. F. Zandbergen, 29 j., jm. en J. P. C. de Graaf, 23 j. jd. H. S. van der Zeeuw, 27 j. jm. en M. C. Zirkzee, 26 j. jd. Overleden: G. Roelofswaard, m., 43 j. boord had, er in slaagde een vijandelijk toestel neer te schieten en op zijn basis terug te keeren". ERNSTIG ONGELUK IN DE ZWITSERSCHE BERGEN. BERN, 18 Aug. (D.N.B.) De Neue Zuercher Zeitung meldt, dat in de Mischa- bel-berggroep een ernstig ongeLuk is ge beurd. Dertien bergbeklimmers zijn neer gestort. Totdus ver is een doode geborgen. Vier alpinisten zouden gered zijn. Van acht toeristen heeft men nog geen bericht ontvangen. NOORDWIJKERIZOUT, 15 Aug. Veiling „De Eendracht". Aardappelen 2,505.40 per 100 kg., roodekool 4.50 per 100 kg., rijserwten 1.60, stqjcsnijboonen 1.40, stamsnijboonen 1.stok princesseboo- nen zonder draad 2.stam princesseboo- nen zonder draad 1.40, enkele boonen met draad f 1.20, dubbele boonen zonder draad f 1.40, tuinboonen 0.60, pronkboo- nen f 1.alles per 10 kg.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3