OMGEVING RIJNSTREEK Laatste Berichten DUITSCHLAND Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1941 Cl LEIDDE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 HILLEGOM Zilveren professiefeest. Dinsdag was het 25 jaar geleden, dat de eerw. Zuster Valeria (in de wereld mej. H. A. Holthuis), haar eeuwige geloften aflegde. De Zuster, die 22 jaar als vakleerares werkzaam was te Utrecht, zet alhier in Ma- ria-Oord haar zegenrijk werk voort. Des morgens droeg pastoor F. B. Kos ters van St. Martinus een H. Mis van dank baarheid op. De Zusters zongen de meer stemmige mis. De kapel van Maria-oord was schitterend versierd. Na het Evangelie hield de pastoor een korte predicatie. Hij wekte de jubileerende Zuster op, dankbaar te zijn jegens God, die haar zooveel genaden in de voorbije 25 jaar had geschonken. Moge die dankbaarheid voortdurend zijn! De gewijde redenaar dankte de Zuster namens het Kerkbestuur voor den zegen rijken arbeid, sinds haar komen in Hillegom voor de parochie verricht, en hoopte, dat zij nog lange jaren bij ons mocht blijven. De dag werd verder op intieme wijze in het klooster gevierd. LEIDSCHENDAM Sluiting distributiekantoor. Op Vrij dag 15 Augustus a.s. (Maria Hemelvaart) zal het distributiekantoor den geheelen dag voor het publiek gesloten zijn. Herziening uitbreidingsplan. De bur gemeester van Leidschendam maakt be kend, dat een herziening van het uitbrei dingsplan, voor zooveel betreft het gedeel te omvattende de terreinen gelegen tus- schen de Prinses Julianaweg, Rozenlaan, Smidslaan, Veursche Achterweg, Van Ruijsdaellaan, Mauvelaan, Looierslaan en Voorburgscheweg, wordt voorbereid. NOORDWIJK Personalia. Voor het examen Fransch L.O. is geslaagd de heer C. Mieog VOORSCHOTEN K.J.M.V. Zondag a.s. maken we ons zomeruitstapje naar Artis Amsterdam, zoo als bekend. Om 7 uur gaan we naar de H. Mis, waaronder alg. H. Communie. Di rect na afloop stappen we op de tram, waarin we ontbijten. Is de tram te vol, dan gaan we vanuit Leiden verder per trein. De leden kunnen hun meisje of ver loofde medebrengen. Ook is het nuttig eten voor twee maal mee te brengen: ontbijt en lunch. We vertrekken alleen wanneer het weer eenigszins schappelijk is. Komt echter allen in de H. Mis. WASSENAAR „Tuinbouw". In café van der Zalm werd door de afd. Wassenaar van de Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde de maandelijksche ledenvergadering gehouden onder voorzitterschap van den heer P. Zegwaard. De voorzitter bracht vervolgens hulde aan de beide leden der afdeeling, n.l. de heeren de Gans en Har deman, die ieder op de groote keuring een gouden medaille hadden veroverd met hun inzendingen Lathyrus. Door den voorzitter werd hierop verslag uitgebracht van de gehouden vriendschappelijke bijeenkomst der Maatschappij te Leiden. Na de pauze werd namens de jury, bestaande uit de heeren Jansse, Schipper en Kelderman, verslag uitgebracht. Voor de inzending voor de inzending voor de prijsvraag 6 knolbegonias verwierf de heer G. Ver- lind le prijs met 30 punten, terwijl ge noemde heer eveneens van het puntenstel- sel met een oranjenetmeloen gekweekt uit eigen gewonnen zaad 10 punten met lof der jury verwierf. Uitreiking van nieuwe boter en vetkaarten Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zullen nieuwe boter- en vetkaarten (de 3e serie) in de verschillende gemeenten wor den uitgereikt in het tijdvak van 18 tot en met 30 Augustus. Ook bij deze uitreiking is het verkrijgen van een boterkaart of een vetkaart afhan kelijk van het gezinsinkomen. Bepaald is, dat diegenen in aanmer king komen voor een vetkaart, wier ge zamenlijk inkomen ligt beneden de vol gende normen: 1 gezinslid minder dan 1000 gulden, 2 gezinsleden minder dan 1100, 3 gezinsleden minder dan 1200, 4 gezinsleden minder dan 1300, 5 gezinsleden minder dan 1400, 6 ge zinsleden minder dan 1500, en 7 ge zinsleden minder dan 1600 gulden enz. Uitsluitend zij die op grond van deze nor men voor een vetkaart in aanmerking ko men, moeten een daartoe strekkend formu lier indienen bij de uitkeering der kaarten. Leveren zijn geen formulier in, dan ont vangen zij boterkaarten. Voorts is de leeftijdsgrens, ten einde in aanmerking te komen voor een heele dan wel een halve boter- of vetkaart, thans be paald op 4 jaren en derhalve gelijk gesteld aan de leeftijdsgrens voor de distributie kaarten voor brood en vleesch. De personen, die voor 2 September 1937 geboren zijn, ontvangen derhalve een heele boter-, resp. vetkaart en zij, die geboren zijn na 1 September 1937, een halve. HET LANDBOUWVERLOF BLIJFT VOORLOOPIG GEHANDHAAFD In enkele bladen is aangedrongen op schrapping van het tweeweeksch landbouw- verlof uit de leerplichtwet. Naar aanleiding hiervan wordt opge merkt, dat men in landbouwerskringen er van overtuigd is, dat ook in den landbouw de kinderarbeid moet worden geweerd, doch dat verschillende lichte bezigheden, onder toezicht van de ouders, zonder ern stig bezwaar wel door kinderen, zij het met mate, kunnen worden uitgevoerd. Door hen dez bezigheden te laten verrichten, kan dan arbeidsrecht voor volwassenen, die nuttiger aanwending vinden kan, wor den vrijgemaakt. Nu er minder volwassenen arbeids krachten voor het landbouwbedrijf be schikbaar zijn, dan gewoonlijk het ge val is en de oogstwerkzaamhed'en bo vendien dit jaar meer arbeid vorderen dan anders, is het gewenscht het land- bouwverlof voorshands te handhaven. Een definitieve regeling kan bij het te- rugkeeren van normale omstandigheden een onderwerp van overleg vormen. ZOETERMEER GEMEENTERAAD Woensdag vergaderde de Raad dezer gemeente ten gemeente huize. Afwezig de heeren J. Groenewegen, J. Lamens en G. P. Roos. Na opening door den voorzitter, burgemeester mr. N. Vernède, met gebed worden de notulen vastgesteld. Een ver zoek is ingekomen van L. Réuneker om verhooging van salaris voor het aanmaken kachels in de Openb. School, daar er nu ook landbouwlessen worden gegeven, zoo dat er meer werk is. B. en W. adviseeren geen verhooging te geven, waartoe wordt besloten. Besloten tot wijziging en aanvul ling politie-verordening, alsmede tot het aflossen van waarborgsommmen hulplokaal Christelijke School. Tevens wordt be sloten tot een arbeidsovereenkomst met het personeel Luchtbeschermingsdienst en de verlenging overeenkomst destructiebedrijf Gekro te Overschie tot 31 Dec. 1942. Een verzoek van het bestuur der RK. Jongens- en Meisjesschool tot beschikbaarstelling van gelden Avoor het onderwijs in licha melijke oefening en aanschaffing school bord en lessenaar voor de R.K. Jongens school wordt ingewilligd. Tot onderwijzer van bijstand aan de O.L. school alhier werd met alg. st. benoemd no. 1 van de voor dracht den heer J. G. J. Beunder te Zaan dam. Vervolgens stellen B. en W. voor een bedrag van 1200.— beschikbaar te stel len voor het uitdiepen van de Leidsche Wallenwatering en het vaarwater tot de losplaats aan den Hoorn. De voorzitter licht dit voorstel toe en laat uitkomen, dat dit noodzakelijk is in verband met het meer dere vervoer per schuit wat voorheen per auto geschiedde. Spr. deelt mede, dat het de bedoeling is ook den Polder om een bijdrage te vragen. De heer van Straalen is hier niet tegen, doch acht het onbillijk dat dit ook aan de vaart ^an den Zeg- waartschenweg niet geschiedt, daar ook de Voorweg steeds van gemeenewege wat de vaart betreft wordt schoongéhouden. De voorzitter ziet hierin ook een onbillijk heid en wil dat wel onder het oog zien in de toekomst, doch nu wenscht hij het voorstel niet uit te breiden, omdat thans de handel en het verkeer het meeste be lang heeft bij die wateren die in het voor stel van B. en W. zijn genoemd. Verschil lende heeren zeggen hun meening waarna wordt besloten het voorstel van B. en W. aan te nemen, terwijl de Burgemeester zal onderzoeken of een wijziging aange bracht kan worden omtrent onderhoud van de vaart aan de Zegwaartscheweg enz. Hierna stellen B. en W. voor tot dem ping van den sloot voor de ambtswoning van den burgemeester. De voorzitter deelt mede, dat dit is begroot door den opzichter op 1086.doch spr. deelt mede dat ook het gedeelte dan gedempt moet worden links van de woning tot aan de Wed. Ver- wer waardoor het geheel minstens 2000 zal kosten. De heer Duinisveld is wel voor demping doch dan de geheele sloot daar er anders verschillende perceelen blijven liggen met de sloot er nog voor. Spr. zou graag een begrooting zien van het heele werk en de medewerking verzoeken van de eigenaren die daaraan wonen. De heer v. Well meent dat de gemeente het goede voorbeeld moet geven waarna anderen wel zullen volgen. Ook de heer van Duyven- bode ziet niet in dat de eigenaren uit zich zelf zullen komen en is er voor eerst een plan te maken voor algeheele demping. De voorzitter zegt, dat algeheele demping groote kosten meebrengt, die nu niet rechtvaardigd zijn. Spr. is bereid overleg te plegen met de provincie om te trachten een overeenkomst tot stand te brengen doch wenscht nu eerst dat gedeelte te dempen' wat van de gemeente is om het goede voorbeeld te geven; waarschijnlijk wordt de provincie wat toeschietelijker. Na eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. in stemming gebracht met als uitslag 4 stemmen voor en 4 tegen. Tegen stemden de heeren Vollebregt Duinisveld Dekkers en Duyvenbode. Betreffende de verpachting van het gras gewas in vorige vergadering wordt een nader onderzoek ingesteld en definitief op gelost. Na de begrootingswijziging dienst 1941 wordt de vergadering gesloten. ALPHEN AAN DEN RIJN Gouden huwelijksfeest in het St. Joseph- pension. Op 27 Augustus hoopt het echt paar H. Schmidt en C. Weenink in het St. Josephpension alhier zijn gouden huwe lijksfeest te herdenken. Oorspronkelijk ge woond hebbende te Amsterdam, waar de bruidegom jarenlang administrateur is ge weest van de firma Van Strater, heeft het echtpaar nog enkele jaren verblijf gehou den in Bennebroek. Het geniet thans sinds enkele jaren zijn welverdiende rust, in goede gezondheid, in het bekende pension van de Liefdezusters van St. Joseph, al waar de krasse jubilarissen een algemeene bekendheid hebben en het hun op dien dag zeker aan belangstelling niet zal ontbreken. Hun zoon, pastoor Schmidt van Schermer- horn, zal op dien dag de H. Mis van dank baarheid in de kapel opdragen tot intentie van het gouden echtpaar. REEUWIJK Inbraak in een piashuis. Door opschui ving van een raam hebben onbekenden zich toegang verschaft tot het piashuis van den heer H. Spaas uit Gouda, dat aan de Groe ne Reede alhier, staat. De in het piashuis aanwezige watersportkleeding, waaronder truien, zwempakken, poloshirts, badhand doeken enz. welke goederen eigendom wa ren van den heer Cats uit Gouda, zijn ge stolen. Voorts hebben de dieven zich te goed gedaan aan de in het piashuis aan wezige lekkernijen, als koek enz. en hebben voorts boter en vleesch en andere levens middelen medegenomen. De daders zijn tot heden onbekend. ZOETERWOUDE Ontwikkelingscursus. Voor de instel ling van een Ontwikkelingscursus alhier heeft zich onder voorzitterschap van den weleerw. heer W. G. Vroom, kapelaan, al hier een commisie van toezicht gevormd, waarin zitting namen de heeren A. C. Paardekooper, Th. Ammerlaan, G. P. van Leeuwen en Chr. Deckers. Het ligt in de bedoeling medio September a.s. aan te vangen met een wekelijkschen lesavond, waarbij de vakken als: Boekhouden, Han- delsrekenen, Rening-Courant, Ned. Taal en Corr., Geloofs- en Maatschappijleer, Recht en Wetskennis door bevoegde docenten zal worden gegeven, onder leiding van mr. D. A. Holtz, leeraar in de Staatswetenschap pen, R.K. H.B.S. te Leiden, als verant woordelijk hoofd van dezen cursus. De heer H. M. Verhulst, accountant te Leiden, gaf in deze waardevolle adviezen en werd bereid gevonden begin September as. een lezing te houden over het onder werp: „De Nieuwe Belastingen", welk onderwerp zeer zeker vele zakenlieden, zoowel uit Veehouderij- als uit Midden standskringen, zal trekken. Nader worden in de advertentie-rubriek van dit blad be kend gemaakt bepaalde wetenswaardig heden over dezen nuttigen leergang. Binnenland MISBRUIK VAN BANKBILJETEN. De Nederlandsche Bank deelt mede, dat het is gebleken, dat het door haar uitge geven bankbapier in den laatsten tijd we derom wordt misbruikt door het stellen van opschriften enz. Naar aanleiding hiervan wordt er de aandacht op gevestigd, dat de Nederland sche Bank soortgelijke biljetten als bescha digd bankpapier behandelt. PRIJSREGELING VOOR WILD. Naar de gemachtigde voor de prijzen me dedeelt, zijn thans met het oog op de ope ning van het jachtseizoen' prijzen voor de verschillende wildsoorten vastgesteld. Be halve de verkoopprijzen bij verkoop door jagers, opkoopers en groothandelaren zijn ook maximumprijzen vastgelegd voor le vering aan consumenten. De prijs, welke ten hoogste aan den con sument bij levering aan huis in rekening mag worden gebracht, bedraagt voor wilde konijnen f 1.70 per stuk, voor tamme konij nen 2.70 per kg. voor hazen f 3.per kg. en voor wilde eenden 2.10 per stuk. Al deze prijzen zijn panklaar. Voor de prijzen welke jagers, groothan delaren en opkoopers in rekening mogen brengen, alsmede voor de prijzen der an dere wildsoorten, wordt verwezen naar de officieele publicatie van den gemachtigde c de prijzen. Buitenland WAARSCHUWINGSDIENST AARDAPPELZIEKTE. Het Nederlandsche Meteorologisch Insti tuut deelt mede, dat in het etmaal van 's avonds 12 Augustus tot 's avonds 13 Augustus op de Zuid-Hollandsche eilanden en in Zeeland de weergesteldheid critiek is geweest voor het optreden van aardap pelziekte. EIGENAAR VAN BEDDENMAGAZIJN SLIEP IN ZIJN WINKEL. Onaangename verrassing voor twee dieven. Twee inbrekers wilden in den afgeloo- pen nacht hun siag slaan in een bedden magazijn aan de 2de Anjeliersdwarsstraat te Amsterdam. Dc deur werd geforceerd en de heeren stapten naar binnen, doch daar wachtte hun een onaangename verrassing. De winkelier, die zijn eigen zaak boven een ander oord als rustplaats verkoos, was wakker geworden door 't gerucht op gestaan en wachtte achter de deur de nachtelijke bezoekers op. Deze gaven er echter de voorkeur aan, de beenen te nemen en, gevolgd door den winkelier, zetten zij het op een loopen. In de eerste Tuindwarsstraat had de achter volging succes en werd een der inbrekers, met behulp van een agent, gegrepen. Het bleek eer. 27-jarige wijnkoopers- knecht te zijn, wonende in de Rozenstraat. De man werd gearresteerd en naar het bureau Raampoort gebracht. Zijn collega, die wist te ontkomen, zal wel spoedig door de politie worden ach terhaald. STRIJDT VOOR EUROPA AAN DE KUST VAN DE ZWARTE ZEE HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER, 14 Aug. (D. N. B.). Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: In de Oekraine is bij de verdere, rustelooze achtervolging door Duit sche en Roemeensche troepen de kust van de Zwarte Zee tusschen Odessa en de monding van de Boeg bereikt. Ook aan de rest van het front ver- loopen de operaties volgens de plan nen. Het luchtwapen heeft gisteren zware slagen toegebracht aan de voor den vlucht der Sovjettroepen in gereedheid gehouden transportschepen in het kust gebied van Odessa en Nikolajew. Het heeft twee transportschepen met te zamen 14.000 brt. inhoud vernield en nog vijf groote schepen zwaar bescha digd. Aan de Britsche kust hebben giste- teren vliegtuigen, die gestart waren voor gewapende verkenningen, in scheervluchten bomtreffers geplaatst op een staalfabriek ten Zuiden van Whitby en op ravitailleeringbedrijven in de stad Sunderland Marineartille rie heeft twee, een patrouilleboot één Britsch gevechtsvliegtuig neergescho ten. In Noord-Afrika hebben gevechts vliegtuigen groote deelen van een Britsch munitiedepot bij Tobroek ver nield. Aan het Suezkanaal hebben Duit. sche gevechtsvliegtuigen in den afge- loopen nacht Britsche luchtsteunpun- ten aangevallen. Gevechtshandelingen van den vijand boven Rijksgebied zijn overdag noch des nachts voorgekomen. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ROME, 14 Augustus. (Stefani). In zijn weermachtsbericht no. 436 maakt het Ita- laansche opperbevel het volgende bekend: In den nacht van 14 Augustus hebben on ze vliegtuigen de luchtbasis Malta gebom bardeerd. Noord-Afrika: De luchtmacht van de as trof verscheidene malen de verdedigings werken van Tob'/oek, waarbij branden en zware ontploffingen ontstonden. Twee vijandelijke torpedojagers werden aan de kust van het gebied van Marmarie in Noord Afrika met succes gebombardeerd. Ten Oosten van Solloem vielen onze vliegtui gen sterke concentraties Britsche geme chaniseerde strijdmiddelen aan, waarvan talrijke vernield werden. De vijand onder nam luchtaanvallen op Derna, Bardia en Tripolis. Oost-Afrika: In den sector van Cubqua- bert heeft onze artillerie een vijandelijk kamp bestookt en vernietigd. In andere sectoren hadden ontmoetingen met den vijand plaats, welke in ons voordeel ein digden. Britsche 'vliegtuigen hebben op nieuw Gondar aangevallen. Een duikboot onder bevel van den corvetten-kapitein Giu- lio Chialamberto heeft op den Atlantischen Oceaan twee groote schepen getorpedeerd. Het eene, dat een inhoud had van 8500 ton, is gezonken. In de Middellandsche Zee heeft een andere duikboot een vliegtuig van het type Blenheim neergehaald. TORPEDOJAGER DER SOVJETS VERNIETIGD. BERLIJN, 14 Aug. (D. N. B.). Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben op 11 Aug. aan den ingang van de Finsche Golf een torpe dojager der Sovjets vernietigd. Duitsche verkenners zagen op 13 Aug. hoe het geken terde oorlogsschip op de plek van den aan val met den kiel naar boven ronddreef. Voor Odessa hebben gevechtsvliegtuigen op 13 Aug. een koopvaardijschip der Sov jets van 5000 brt. beschadigd, zoodat het de reis niet kon vervolgen. De bemanning heeft het schip op strand gezet. Een ander koopvaardijschip van 6000 brt. maakte na een bomvoltreffer slagzij en voer langzaam in de richting Odessa terug. Bij een ver- geefschen aanval van Soyjetbommenwer- pers op de Roemgensche haven Constantza in den nacht van 12 op 13 Aug. werd een bolsjewistisch vliegtuig door Duitsche ja gers neergeschoten. LEIDEN. Geboren: Ebe Jacob z. van E. J. Wijntjes en A. G. de Vries Pancras z. van A. v. d. Vlist en F. M. den Hollander Samuel z. van H. Holswilder en J. Selier Gijsbertus Cornelis z. van G. C. van Diest en C. C. L. Krooswijk. Ondertrouwd: C. Mulder, jm., 23 j. en A. M. van Vliet, jd., 24 j. Getrouwd: J. H. Boom, jm. en M. C. Leijendekker, jd. J. P. Herscheid, jm. en J. W. Heijkoop, jd. H. Keijzer, jm. en W. Keijzer, jd. B. van Klinken, jm. en S. E. Huisman, jd. P. Erades, jm. en L. Stouten, jd. G. Kok, jm. en A. v. Polanen, jd. N. Korenhof, jm. en J. Lit, jd. J. A. Koster, jm. en S. M. C. Regeer, jd. C. Kriest, jm. en M. J. H. Verhoog, jd. A van Mastrigt, jm. en T. P. den Os, jd. P. de Mooij, jm. en E. de Bruin, jd. A. de Roode, jm. en M. J. Serdijn, jd. C. de Roode, gesch., en J. Slingerland, jd. P. Selier, jm. en W. Beekman, jd. P. Zaal berg, jm. en J. M. IJzerman, jd. C. D. Zandvliet, jm. en A. Beekman, jd. M. C. Zonneveld, jm. en C. H. Zwetsloot, jd. Overleden: P. du Croix, m., 29 j. Agenda VERGADERINGEN, UITVOERINGEN. Zaterdag, Bureau-zitting R.K. Reclassee- ringsvereeniging, afd. Leiden, St. Vincentiusgeb., Hoogl. Kerkgr. 32, 4 uur. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst Ier apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 9 Augustus 20 uur tot Zaterdag 16 Augus tus 8 uur waargenomen door: de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, Tel. 20552 en de Haven-Apotheek, Haven 18, Tel. 20035. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. TOKIO, 14 Aug. (Domei). Naar het ministerie van financiën meedeelt, is aan den Nederlandschen gezant, generaal J. C. Pabst en zijn staf, vrijstelling verleend van de bepalingen inzake de blokkeering van buitenlandsche saldi,. Naar verder wordt gemeld, is thans aan vier diploma tieke vertegenwoordigingen, n.l. die van Nederland, Groot-Brittannië, Austra lië en Canada deze uitzondering toege staan. Tevens werd kennis gegeven, dat ook de Britsche koloniën in Oost-Afrika, Kenya en Oeganda, zijn toegevoegd aan de lijst van landen, waarop de blokkeering van toepassing is. NEW-WORK, 14 Aug. (D. N. B.). Naar hier verluidt hebben de producen ten van palmolie op Sumatra ingestemd met het voorstel, om wegens gebrek aan scheepsruimte de productie met 25 procent te beperken. DE AANSLAG OP BARON HIRANOEMA. TOKIO. 14 Aug. (D. N. B.). Inzake den aanslag op baron Hiranoema wordt nog het volgende gemeld: Hedenochtend tegen 8 uur drong de dader de particu liere woning van den baron binnen en ver wondde hem door een revolverschot in den hals. De dader, die onder gebruik van ge weld de woning was binnengedrongen, kon korten tijd later door de politie gearres teerd worden. Hij komt uit de streek van Sjimonoseki en heet Nachiko Nisji. Over zijn persoon en over de beweegreden van zijn daar is tot dusver niets naders be kend. Da tentoonstelling van Westfaalscha an Nederrijnsche kunst te Amsterdam telt vela bijzondere Inzendingen. Een detail, dat het wezen van den arbeid en van den arbeider typeert (Pax-Holland-De Haan m) GOUDA, 14 Aug. Vee. Aangevoerd 766 stuks. 64 magere varken 2030.210 biggen 812.162 runderen, 11 nuch tere kalveren, overgenomen V.H.C., 3 gras kalveren, 16 bokken en geiten f 1030. per stuk. Handel: alle soorten stug. Kaas. Aanvoer 149 partijen, le kwal. met rijksmerk 62.50, 2e kwal. 59 61. Handel: vlug. Eieren. Aangevoerd 500 partijen, regeeringsprijzen. Eierenveiling g.a. (C. Z. H. E.) Aanvoer 84000 kipeieren, regeeringsprijzen. DELFT, 14 Aug. Vee. Aanvoer: 255 Runderen, 1 Gras/kalf, 26 Nuchtere kalve ren, 94 Magere varkens, 342 Biggen 4 Ccha- pen of lammeren, 12 Geiten of bokken. Prijzen: Kalfkoeien ƒ275—535, Varekoeien 175335, Magere varkens 1646, Big gen 816 per stuk. LEIDSCHENDAM, 12 Aug. Groentenvci- ling. Eng. komkommers AA 13.50, le soort 11.—, 2e soort f 8.50, 3e soort f 5.50, wankleurige 2.504.60, stek 2.005.00, gele komkommers le soort 8.50, 2e soort 5.50, 3e soort per kg. f 2.10—5.60, stek 14, kropsla le soort f 4.2e soort 2.50—3.00, stoofsla 8.8.— peen 5.—, bloemkool 12.—, 2e soort 9.—, uitschot f 4.10—7.20, tomaten midd. 8.50, groote ronden 8.50, 2e soort f 8.50, 3e soort 8.50, bonken 6.50, uitschot f 2—5, andij vie per 10 kg. 80 cent, spinazie 0.751.80, postelein 10.rabarber per 100 kg. 6, snyboonen 14.spercieboonen f 14. radijs 2.50—3.20. prei 2.80—3.50, sel derie 1.403.60, peulen 14.^, tuinboo- nen f 6.doperwten 14.—, appelen 15, peren f 15,meloenen 16.druiven LEIDSCHENDAM, 11 Aug. GrOentenvei- ling. Eng. komkommers AA 13.50, le soort 11.2e soort 8.50, 3e soort f 5.50, wankleurige 2.604.10, stek 1.803.50,, gele komkommers le soort 8.50, 2e soort 5.50, 3e soort per kg. 5.006.10, stek 1.803.50, kropsla le soort f 4.2e soort 2.503.60, stoofsla f 10.peen 5, bloemkool le soort 12.2e soort 9. uitschot 4.506.90, tomaten midd. 9.50, gr. ronden 9.50, 2e soort 9.50, 3e soort 9.50, bonken f 6.50, uitschot 2.006è00, rijp 3.103.60, andijvie per 10 kg. 1. spinazie f 0.581.16, postelein 12.ra barber per 100 kg. 6.snijboonen 14, spercieboonen f 14.radijs f 2 503.20, nrei 3.605.10, selderie 1.0Ö4.00, peu len 16.tuinboonen 6.doperwten 16.appelen 15.peren 15.me loenen 1874 cent, druiven 35.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3