Laatste Berichten ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 ZILVEREN JUBILEUM. Gisteren was voor den- heer B. Tolner, ambtenaar der belastingen een blijde dag, daar hij mocht herdenken, dat hij vóór 25 jaren te Afferden in 's Rijks dienst werd aangesteld. Na op de standplaatsen Vroomshoop, Ho- ten en Leeuwarden zijn ambtelijke taak te hebben verricht werd hij 1 November 1939 te Leiden geplaatst aan het Openbaar Slachtuis en belast met de verificatie van slachtvee. Ondre zijn collega's en slagers staat hij bekend om zijn groote veekennis, zijn nauwgezetheid, waarmee hij 's Rijks belangen behartigt. Toch weet hij in dit al les den juisten toon te treffen, steeds ge reedstaande om het publiek in het warnet van ambtelijke bepalingen ter zijde te staan, zoodat hij de juiste verhouding tus- schen ambtenaren en publiek steeds weet te bepalen, hetgeen in de slagerswereld ten zeerste wordt gewaardeerd. Na des middags door zijn superieuren, de inspecteurs van Dijk en Ottrspoor en de verificateur Iiekstra te zijn gecompli menteerd, werd des avonds zijn gastvrije woning opengesteld voor collega's en vrien den alwaar hartelijke woorden tot den ju bilaris en gezin werden gericht, vergezeld gaande 'van fraaie bloemstukken en een vulpen ter herinnering aan dezen voor hem onvergetelijken dag. DIPLOMA-ZWEMMEN IN DE ZIJL. Glunderende vaders en moeders en ver dere familieleden zaten gisteravond weer in lange rijen rond het bassin van de zwem inrichting de Zijl, om getuige te zijn van het zakdiploma-zwemmen hunner kinde ren. Er was weer een groot aantal candi- daten. Het was een lust zoo wel groote als kleine peuters het water te zien inspringen om de voorgeschreven rondjes op borst en rug te zwemmen en vol trots werden zij nageoogd door de vaders en moeders, vrien den en bekenden. De zwemmeesters P. Ar- noldus en A. Jongepier hadden alle eer van hun werk. De namen der geslaagden zijn: G. Alke made, Chr. Horrix, J. Oudshoorn, Leider dorp, P. v. d. Star, H. v. d. Star, C. v. Eg- mond, J. Bodenstaf, H. Jongeleen, A. T. M. Peeterse, J. Voogd, W. C. Eerland, H. Gul- demond, Herman Guldemond, Hen Gulde- mond, P. Metselaar, A. Koevoet, P. Schra- ma, Voorschoten, W. v. Kempen, A. Blans- jaar, H. Grimbergen, J. Zirkzee, A. Ver snel, L. Bloem, O. Oosthoek, K. Prevoo, F. v. Leeuwen, L. de Roode, H. Flaman, A. Arends, P. Pollman, J. Bekooy, J. Kwes- troo, K. Fray, F. Went, J. v. Berkel, A. Bollee, J. Kwestroo, Th. Theelen, J. M. Chaudron, J. de Groot, K. Kleer, H. Tros, W. v. d. Wilk, J. C. Ligtvoet, P. v. Dam. G. Seugling, C. J. M. v. d. Linden, P. Hille- brand, W. de Rijnsburger, A. L. Deegenaars, A. Blok, P. v. d. Waals, B. Gijsman, J. M. Koevoet, J. Verhoog, J. Visser, J. Visser, J. Horstman, P. Peereboom, G, Horrix, H. Helversteijn, A. Sjardijn en F- Fray. H. Maas, J. Peereboom, H. Schaap, E. Weerlee, R. Schouten, J. Piket, R. v. Leeu wen, L. v. d. Lucht, A. Huber, J. Stouten, B. Penseel, A. Rijsbergen, C. v. d. Zon, R. v. d. Berg, M. de Haas, A. Tuinhof de Moed, M. Guldemond, T. Hansen, C. Fasseur, A. de Bolster, W. Roest, S. de Visser, S. v. d. Berg, J. de Bree, B. Peteri, A. v. Tol, R. v. Houten, R. Penseel, J. Penseel, A. Schou ten, G. Rijsbergen, R. Boom, C. Abspoel, M. Pels, R. v. Gils, P. Jagel, C. v. Dende ren, T. v. Denderen, W. v. Denderen, R. v. Thiel, G. Teske, G. Klinkhamer, W. Greive, J. SlimmersOlivier. J. AssieSeyn, C. Kloosv. d. Broek, R. Massaar, G. Bloem, R. de Wolf, C. C. Kalkhoven, B. Kolder man, M. Verhaar, J. Boom, J. Develing en R. Louwrier. Waar geen woonplaats is vermeld, zijn allen te Leiden woonachtig. CONCERT LEIDSCHE HOUT Bij eenigszins gunstig weer zal door de Leidsche „cAcordeon-harmonie D.V.V." („Door Vriendschap Vereenigd") directeur de heer D. van Wouw, eep concert wor den gegeven morgen Zondag 3 Augustus, namiddag 5 uur. Een gevarieerd program ma zal worden uitgevoerd. Orgelconcerten Hooglandsche Kerk. Het programma der wekelijksche orgel concerten in de Hooglandsche kerk door den organist Feike Asma, vermeldt a.s. Maandagavond van 8.15 uur9.15 uur wer ken van Bach. Franck, Callaerts, Mendels sohn, Guilmont, Widor, Karg-Elert en den concertgever. De toegang tot dit concert is geheel vrij. Handelsregister K. 1 i K. W ij z i g i n g: Backer Co. N.V. Lei den, Turfmarkt 8. Fabricatie van caramel, fabricatie van bakkerijgrondstoffen. Uittr. Comm.: J. W. Ydo, Oegstgeest en H. W. Koning Pz., Oegstgeest. N. Comm.: J. A. W. Hofhuis, Hilversum. De 14-jarige W. N. is aangehouden we gens diefstal van een fiets. Na verhoor is hij op vrije voeten gesteld. INTERPAROCKIEELE ST. JOSEPHS- GEZELLENVEREENIGING LEIDEN, Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 89 uur Biblio theek; alleen boeken inleveren. Toegang tot de bijeenkomsten voor fietsers uitslui- teenn Pieterskerkhof; voetgangers Rapen burg 52. Beurtroostsr: Zaterdag: G. /ot en P. Reizevoort; Zondag: P. ReizevooSt, J. Post en J. Hillenaar; Maandag: H. Devi- léée en A. Koper; Dinsdag: C. v. d. Meel en A. v. Haarlem; Donderdag: C. Goddijn en H. Key; Zaterdag: G. Bot en D. v. Schaik Zondag: is de zaal geopend van 12.302.30 uur en van 710.15 uur; ver plichte bijeenkomst van 8.159.45 uur. Van 12 uur Bibliotheek; alleen boeken inleveren. 8.30 uur Prijsbiljarten, hoofd- pi'ijs en pracht vulpen. Om 10 uur wordt de zaal gesloten Maandag: 810 uur Bijeenkomst voor de gezellen. 8 uur Repe titie Tooneelclub „Adolf Kolping". 8 uur Tafeltennisclub. 8.15 uur Maandelijksche afrekening Zelateurs St. Petrus Liefde werk Dinsdag: 810 uur Bijeenkomst voor de gezellen Woensdag: 7.30 uur Biljartclub „TEP". 8 uur Repetitie Muziek gezelschap „Frans Schweitzer" Donder dag: 810 uur Bijeenkomst voor de ge zellen. 8 uur Biljart- en Tafeltennisclub 8.15 uur Cursus Geloofsverdeöi- igng Zaterdag: Bijeenkomst voor de ge zellen van 810 uur. 89 uur Bibliotheek; alleen boeken inleveren. 8 uur Kegelclub „De Poedelaars". 810 uur Lichamelijke oefening. Mededeelingen: Gezellen-re traite te Noordwijkerhout van 2528 De cember. Vergoeding 6.50. Op elke bijeen komst is er gelegenheid om te sparen. NED. R. K. VOLKSBOND, AFDEELING LEIDEN CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERSBEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het Gebouw is den geheelen dag gesloten. Maandag: Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio", 7.30 nam. (Zaal 6) Maandag: Bestuursverga dering Graf. Bond, 8 uur Dinsdag: Be stuursvergadering R. K. Hotel-, Café- en Restaurantbedienden, 8 uur Dinsdag: Geen Rechtskundig Adviesbureau. Voor spoedzaken chriftelijk Berkenstraat 57, Haarlem (Noord) Woensdag: Biljartclub „De Poedelaars", 8 uur (Zaal 9) Vrij dag: Uitbetalingen: te 6 uur Metaalbe- werkersbond; te 7 uur Transportarbeiders bond Zaterdag: Spaarbank op het Kan toor, 78 uur Zaterdag: Uitbetalingen: 10 uur v.m. Fabrieksarbeidersbond; 10 uur v.m. Textielarbeidersbond; 3.30 nam. Hout- bewerkersbond; 56 uur Fabrieksarbbi- dersbond. SINT ODO-KOORKNAPEN. Zondag: Volskzangmis: beurt is aan: B. Klein, P. Jacobs. J. v. Noord, J. Schouten, •Arn. Driessen, Herman Goddijn, H. Piela- nen, Ant. v. Schagen, Fr. Habraken en T. v. Berge Henegouwen. Lofbeurt aan St. Gregoriusgroep. Dinsdag: Om zes uur: Schola. Woensdag: Lofbeurt aan St. Am- brosjusgroep. Donderdag: 6 uur: Schola. Vrijdag: om half negen repetitie voor de Schola met de heeren. Zaterdag: Lofbeurt aan Pius X-Groep. Hallo boys! Volgende week ons Patroonsfeest op 15 Augustus. We moeten daarvoor deze week stevig repeteeren. Zorgt allen aanwezig te zijn op de repetities, ook Vrijdagavond! Als het warm isenfin, je snapt me wel! Hallo hoor! Tot kijks! Kapelaan E. A. M. PAAP. RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Elisabeth Geertruida Ca- tharina, d. van J. L. van Zeijl en J. A. Va neman Dirk Johannes Martinus, z. van J. M. Hoeksema en A. Onrust. Ondertrouwd: P. J. J. van Velzen 27 j., wonende te Alkemade en W. A. M. C. Kölker 28 j. H. van Triest 29 j. en M. de Vos 30 j. A. van der End 26 j. en J, Verkade 21 -j. Gehuwd: R. Vis 27 j. en M. J. Ges man 25 j. Overleden: C. van der Velden 86 j., echtgenoot van W. Dam Maria Cornelia van Keeken 36 j., overleden te Leiden. REEUWIJK Kerknieuws 9e Zondag na Pinksteren. Ie Zondag van de maand. De H.H. Missen om 8 uur voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. Om 10.30 uur jrgt. voor Cornells Rijkenhuizen. Onder de H. Missen collecte voor klooster, naai- en bewaarschool. Des avonds om 6.30 uur Uitstelling en Aanbid ding, om 7.30 uur Lof van O. L. Vr. voor den vrede. Dinsdag feest van O. L. Vr. ter Sneeuw. Woensdag feest der Gedaante ver andering O. H. J. C. Zaterdag feest van den H. Pastoor van Ars. Biechthooren van 2 tot 4 en van 6 tot 8 uur. A.s. Zondag 10e Zondag na Pinsteren, eest van de H. Lau- rentius. Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondag middernacht 12 uur de aflaten van Portiun- cula te verdienen, zoo dikwijls bij ieder kerkbezoek zes maal Onze Vader, Wees gegroet en Eere zij den Vader tot intentie van Z.H. den Paus zal gebeden worden, telkens een volle aflaat, na biecht en H. Communie. Maandag. De H. Missen om 7 uur in de kapel bij de Eerw. Zusters voor Wilhel mus Schinkel en echtgenoote; om 7 uur in de kerk voor Joanna Verkleij. Dinsdag. De H. Missen om 7 uur ter eere van St. Antonius voor Wilhelmus de Jong echtgenoote en Johan; 'Om 8 uur voor overleden ouders Den Dijker en Mich. Blom. Woensdag. De H. Missen om 7 uur voor Wilhelmus Bontekoe; om 8 uur voor Joes. Verkleij en echtgenoote. Donderdag. De H. Missen om 7 uur voor Joannes Bunnik; om 8 uur jrgt. voor Wil- helmina, Adriana Stolwijk, Wed. M. Wijs man. Vrijdag. De H. Missen om 7 uur voor Martinus v. Leeuwen en echtgenoote; om 9 uur voor leden Recommandatie-lijst. Zaterdag. De H. Missen om 7 uur voor Gerardus Vermeulen echtgenoote en kin deren; Om 8 uur voor Z. Eerw. Pater Schalkwijk. Zondag. De H Missen om. 8 uur voor overleden fam. Verbeij en Vergeer; om 10.30 uur voor de Parochie. BODEGRAVEN Aanbesteding. B. en W. hebben de verbetering van den weg in Buitenkerk aanbesteed. Laagste inschrijver was de Fa. S. van 't Verlaan Co. te Zeist voor 24.260.terwijl de raming van het werk 24.902 bedroeg. Verkooping. Ten overstaan van nota ris B. D. Krüsemann had in hotel van Haaf ten de verkooping plaats van verschil lende huizen. Perceel I, een heerenhuis met voor- en achtertuin aan de Burg. Le Coultrestraat 4, groot 1.73 A. werd door P. Vis alhier in bod gebracht op f 7.350.— en bij afslag door P. Plump op 250.— gemijnd. Perceel II en III, twee woonhuizen met schuren en het erfpachtsrecht van den grond aan den Goudscheweg nrs. 5 en 6, groot 3.20 A. werden resp. door W. van Dokkum te Hazerswoude en C. Hagen, al hier in bod gebracht op 2.025.en 270. Het eerste perceel werd bij afslag niet ge mijnd, het tweede op 5.door H. Paules te Gouda. Perceel IV en V, twee woonhuizen met schuur en erf aan de Nieuwstraat nr. 54 en de Aachter Nieuwstraat nr. 1, groot 1.55 A. werden door van Dokkum te Hazerswoude in bod gebracht op respectievelijk 1125 en 1175.—. Beide perceelen werden bij afslag gemijnd door H. Verboom op f 45. De perceelen VI en VII, twee woonhuizen met schuren en erven aan den Rijksstraat weg B 102 en B 101, onder de gemeente Zwammerdam, groot 2.09 A. werden door van Dokkum in bod gebracht op resp. 1225.— en 2025.—. Perceel VI werd bij afslag door H. Verboom op 30.gemijnd, terwijl perceel VII niet gemijnd werd. Perceel VIII en IX, twee woonhuizen met schuur aan de Rijnkade nrs. 5 en 6, groot 99 c.A. werden resp. door van Dok kum voornoemd en W. Boosman, Bode graven, in bod gebracht op 2050.en 1350.—. Beide perceelen werden bij afslag niét gemijnd. Perceel X, een woonhuis aan de Rijn kade, groot 24 c.A. werd door van Dok kum in bod gebracht op 750. In combinatie werden de perceelen 2, 3 en 4 op f 5.— gemijnd door S. Visser te Alphen aan den Rijn, zoodat deze voor 3475.— kooper werd. De perceelen 5 en 6 werden toegewezen aan H. Verboom. Perceelen 7 en 8 staande op 4075.— werden door S. Visser en cons, te Alphen aan den Rijn op f 5.gemijnd en aan hem toegewezen. De perceelen 9 en 10 werden niet gegund. Personalia. Voor de hoofdacte B. slaagde de heer A. C. Groot. Voor het U.L.O. diploma slaagden L. van Leeuwen, L. van der Nagel, J. Pfauth, T. Poot, J. Snaterse, H. Smit, N. Zaal, T. Zaal en G. Koning. Geboren: Jacobus Petrus .Johannes, z. van J. A. Wolswijk en A. E. Kok Cor nells, z. van P. Verkade en J. de Jong Aaltje, d. van P. van den Ent en E. Zwa- neveld Maria Geertruida Mathilda, d. van A. J. de Jong en C. T. M. Timp Arie, z. van M. Vervoorn en A. Dingemans Teuni Margaretha, d. van J. Zaal en G. Ho'ogendijk Maria Pieternella, d. van M. P. A. van Velsen en M. van Wijk. Ondertrouwd: J. Stigter 32 j. en C. A. Verburg 24 j. A. van Hanswijk 24 j. en G. Streefland 24 j. M. Houtman 22 j. en C. de Jong 23 j. (Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage). BINNENLAND. DISTRIBUTIE VAN SUIKER EN KOFFIESURROGAAT. De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherij maakt het volgende bekend met betrekking tot de distributie van suiker en van koffiesurro- gaat. Zooals reeds is gepubliceerd ligt het in de bedoeling den looptijd der verschillende bonnen, welke worden aangewezen voor het koopen van levensmiddelen met een distributieperiode van vier weken, met in gang van. 10 Augustus a.s. tegelijketijd te laten beginnen. In verband hiermede zal gedurende één week, en wel van Zondag 3 Augustus tot en met Zaterdag 9 Augustus a.s., de met „105" genummerde bon van de „bonkaart algemeen", recht geven op het koopen van een kwart van het gebruike lijke rantsoen suiker, derhalve op 250 gram suiker. Met ingang van 10 Augustus zal wederom een bon worden aangewezen voor den gebruikelijken looptijd van vier we ken, recht gevende op één kilogram sui ker. Tevens loopt de.met „104" genummerde bon van de „bonkaart algemeen" voor kof- fiesurrogaat niet, zooals aanvankelijk is ge publiceerd, af op Zondag 17 Augustus a.s., maar reeds op Zaterdag 9 Augustus a.s. De loopende distributieperiode voor koffie- surrogaat wordt dus ingekort van vier we ken tot drie weken. Met ingang van 10 Augustus a.s. zal wederom een bon voor het koopen van koffie-surrogaat worden aangewezen, welke den normalen loop tijd van vier weken zal hebben. DISTRIBUTIE VAN MELK. De secretaris-generaal van het Departe ment van Landbouw en Visscherij maakt het volgende bekend met betrekking tot de distributie Van melk. Zooals van bevoegde zijde reeds uit een is gezet, is het noodzakelijk geble ken de melkdistributie in dier voege te wijzigen, dat gestandaardiseerde melk nog slechts zal worden verstrekt aan kinderen tot den leeftijd van 14 jaar. Dit brengt dus mede, dat personen van 14 jaar en ouder of, om het precies te zeggen, personen, die geboren zijn voor 2 Februari 1927 aangewezen zullen zijn op het gebruik van tapte melk, welke vrij van distributie en dus zonder bon verkrijgbaar is. In ver band hiermede is dezer dagen de gele genheid opengesteld om de tot dusver re gebruikte groene melkkaarten, voor zoover het die van kinderen beneden 14 jaar betreft, bij de distributiedien sten in te wisselen voor nieuwe, licht blauw gekleurde kaarten R, waarvan de bonnen voorzien zijn van de aandui ding „melk" 1. De datum van invoering van bovenbe doelde wijziging is thans gesteld op Zondag 3 Augustus a.s. voor de distributieperiode van Zondag 3 Augustus tot en met Zaterdag 9 Augustus a.s. is derhalve de met „29 melk 1" gemerkte bon van de nieuwe uit gereikte, lichtblauw gekleurde melkkaart aangewezen Voor het koopen van 13/4 liter gestandaardiseerde melk. Het koopen met dezen bon is reeds op Zaterdag 2 Au gustus geoorloofd. In den vervolge zullen ook de uit te rei ken losse rantsoenbonnen voor melk het opschrift „een rantsoen melk 1" dragen. Deze bonnen geven derhalve met ingang van Zaterdag 2 Augustus recht op het koo pen van 1 3/4 liter melk. De nog in omloop zijnde, met „een rant soen melk" gemerkte bonnen blijven ech ter eveneens geldig. Hetzelfde geldt voor de met „1/7 rantsoen melk" gemerkte wissel- bonnen. Wehrmachtm arken voor'melk, welke in den vervolge nog slechts in bepaalde ge vallen in beperkte mate zullen worden uit gereikt, blijven ook in den vervolge recht geven op het koopen van gestandaardi seerde melk. Ambtelijke bekendmaking BETREFFENDE BIJZONDERE MAAT REGELEN NA VIJANDELIJKE LUCHTAANVALLEN. Op grond van art. 45 der verordening no. 138/1941 van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betref fende de handhaving van de openbare orde, wordt bepaald: 1. Het -fotografeeren van plaatsen en voorwerpen, welke ten gevolge van lucht aanvallen zijn beschadigd, is verboden. 2. Handelingen in strijd met het bepaal de in deze bekendmaking zijn overtredin gen. De daders worden gestraft met hech tenis van ten hoogste zes maanden en geld boete van ten hoogste duizend gulden of met een dezer straffen, voorzoover niet in gevolge andere bepalingen een zwaardere straf is verbeurd. 3. Het bepaalde in deze bekendmaking treedt in werking op den dag harer afkon diging. 4. De aandacht wordt er op gevestigd, dat fotografische artikelen, welke zijn ge bruikt om beschadigde plaatsen en voor werpen te fotografeeren, op grond van het bepaalde bij art. 5, lid 2, van de Ver ordening no. 3/1940 van den Rijkscommis saris voor het bezette Nederlandsche ge bied door Duitsche politieorganen in be slag kunnen worden genomen. De Commissaris-Generaal voor de openbare veiligheid, RAUTER, S.S.-Gruppenfuehrer. Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Hugo z. van J. P. Jansen en J. J. Wiekhart Antje d. van A. de Bruin en P. Vis Andries Marinus z. van A. N. v. Tol en C. E. v. d. Velde Chris tina Wilhelmina Maria d. van C. J. Luijven en A. J. Groenendijk Adolf Leonard z. van A. L. Angenent en M. A. J. de Groot Hendrik z. van N. Petersen en G. v. d. Heuvel Arie Teunis z. van J. J. Wassen- burg en C. Rietkerk. Ondertrouwd: A. v. Mastrigt jm. 30 j. en T. den Os jd. 27 j. P. Selier jm. 30 j. en W. Beekman jd. 29 j. H. A. de Vet jm. 31 j. en F. C. R. Schimmel jd. 28 j. B. v. Klinken jm. 22 j. S. E. Huisman jd. 27 j. N. Korenhof jm. 20 j. en J. Lit jd. 23 j. Overleden: J. E. L. C. Reuling hsvr. van A. Metz, 54 j. J. M. Lemair wed. van J. W. Guleij, 80 j. S. de Bruin m. 56 j. Land- en Tuinbouw GemeenfeL Aankondiging Für Reichsdei N.S.D.A.P. in d£ Leiden, finden Metalsammlung] Leiden Burgstee Die Reichtsdej buchstaben ihrc IQ Mittwoclj Samstag RZ Mittwocl Samstag scha .rbgiisbereich der .en, Qrtsgruppe betreffs Burcht" ieJ Einlieferungi in Hotel ;14 statt. t'schen mit drfï Anfangs- Familienan^is von 23—7—41 von 19—22 Uhr. 7—41 von 15—20 Uhr. -7—41 von 19—22 Uhr. 2841 von 15—20 Uhr. Ortsgruppenleiter: STEFFIN. UITREIKING VAN MELKKAARTEN. Uitsluitend Maandag kunnen zij, die nog van melkkaai'ten R 1 Februari 1941 nog n ren, op de ultreikpos het vroegere bureau deze kaarten ontva van de oude melkkaa Na Maandag 4 Augi ;t onherroepelijk geslote Leiden, 2 Augustus De Burgi gustus 1941 I bezit zijn Rndofren, die op wa- P. 3, gevoTking, alsnog tegen inriïling Us zal de uitreiking zijn. m. jèester Leiden, 1VENINCK. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: v. Alphen, v. d. Hoeven, Hovens Gréve, Renaud en Simons. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugenholtz, Tel. 390 Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag Augustus 20 uur tot Zaterdag 9 Augustus 8 uur waargenomen door: de Apotheek Kok, Rapenburg 9, Tel. 24807 en de apo theek „Tot Hulp der Menschheid", Hooi gracht 48 Tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, WiLhelminapark 8, Tel. 26274. UITVOERPRIJZEN TUINBOUW PRODUCTEN. De maximumprijzen van export naar Duitsohlandi zijn als volgt vastgesteld met ingang van Dinsdag, 5 August/tus: Tomaten A. B. C. en CC f 18.—, bonken j f 13.roode kool f 5.savoye kool f 5.spitskool f 4.witte kool f 3.50, j tuinboowen f 6.stokiboonen (snij- en j spek-) f 14.stamlboonen (witte princes.se z. dr.) f 14.m. dr. f 12.alle overigen soorten f 10.pronkboonen f 10.alles per 100 k.ig. Augurken A. f 27.id B. f 16.90, id. C. f 9.90, id. D. f 7.—, id'. E. f 2.A. en B. stippel f 9.90, C. en D. stip pel f 3.alles p. 100 K.g. komkommers (groene, gele en witte) AA (boven 85 k.g.) f 13.50, A (70—85 k.g.) f 11.—, B. (60—70 k.g.) f 8.50, C. (50—60 k.g.) f 5.50, alles per 100 stuks. Meloenen' (zes stuks per kist, minstens 6 k.g. netto) f 38.(acht stuks per kist, minstens 9 k.g. netto) f 30, bloemkool eerste soort f 12.id. tweede soort f 9.alles per 100 stuks, bospeen f 5.p. 100 bos, peen zonder lof A f 7. id. B. f 5.p. 100 k.g. peren A f 15.per 100 k.g. Binnenland RADIOUITZENDING. De tentoonstelling van Westfaalsche en Nederrijnsche kunst. Hedenavond van 20.1520.30 uiur heeft over dien zender Hilversum I een reportage plaats over de hedenmiddag in het Rijks museum te Amsterdam geopende tentoon stelling van Westfaalsche en Nederrijnsche kunst. Als sprekers tredien op; Rijksminister dr. Seyss-Inquart en prof. dr. T, Goedewaa- gen, secretaris-generaal van 'het departe ment van volksvoorlichting en kunsten. De landdag te 's-Hertogenbosch. Zondag 3 Augustus van 19.1519.30 uur wordt over den zender Hilversum I een reportage gegeven van den landdag in 's-Hertogenibosch, waar de heer Roskam en de heer Jansen het woord voerden oveT het onderwerp: bolsjewisme of boerenorde. Tevens zal van 20.1520.30 uur over den zender Hilversum I over hetzelfde on derwerp een andere spreker het woord voeren. Buitenland PARIJS, 2 Aug. (D.N.B.) De ochtendbla den verwachten van den vandaag bijeenge roepen ministerraad in Vichy belangrijke beslissingen. De aanwezigheid van den ge volmachtigde der Fransche regeering in de bezette gebieden, ambassadeur de Brinon, wordt door alle bladen naar voren ge bracht. De „Matin" wijst er eveneens op dat de vroegere minister-président en mi nister van buitenlandsche zaken, Laval, zich op het oogenblik ophoudt op zijn be zitting in Chateldo nin de nabijheid van Vichy. Marktberichten LEIDEN, 2 Aug. Boter. Aanvoer 20 kg. Prijs prima boeren boter 2.10 per kg. Han del matig. LEIDEN, 2 Aug. Groentenveiling. Per 100 kg.: roode kool 6, groene kool 5.80, prei 4.806.40, rabarber 8.4012.80, kroten 4.805.00, uien 8.peen 6,40 8.00, aardappelen 2.504.50, andijvie 8—10, sla 8—14, snijboonen 1418e stokboonen 25, pronkboonen 18, stam- boonen 1218, postelein 17.6022.0, tomaten A, B, C en CC f 19, per 100 stuks: komkommers f 4.4013.50, bloemkool 3 11, salade 1.70—4.00, perziken 431, per 100 bos: pieterselie 2,404.20, radijs f l.?02.20, selderie 0.903.30, peen 5.60—7.00. UTRECHT, 2 Aug. Vee. Totaal aanvoer: 1240 stuks vee, 350 koeien. Prijzen: vaarzen 270380, pinken 180280, melkkoeien 300460, kalfkoeien 320500, vare koeien 180310 per stuk, handel kalm, onveranderde prijzen; 140 magere kalveren 75160, handel redelijk, iets hoogere prijzen; 110 nuchtere kalveren, 100 magere varkens en schrammen 1627, 210 big gen 916 per stuk, handel flauw, onver- anderdee prijzen; 100 mageree schapen, handel kalm, prijshoudend. 130 lammeren (Texelaars) handel kalm, met terugloo- pende prijzen. Kaas. Aanvoer 200 kg. Prijzen 1.40 1.70 per kg. LEIDSCHENDAM, 2 Aug. Groentenvei ling. Eng. komkommers le soort 13.50, 2e soort 11.3e soort 8.50, wankleuri ge 5.50, gele komkommers le soort 11, 2e soort 8.50, 3e soort 5.50, kropsla le soort 4.2e soort 1.503.50, stoofsla 47, peen 6.bloemkool f 11.2e soort 8.uitschot 1.504.50, tomaten midd. 9.50, gr. ronden 9.50, 2e soort 9.50, 3e soort 9.50, bonken 7.uit schot 2.andijvie per kg. 610 cent, postelein 1622, spinazie per 4 kg. 16 22 cent, snijboonen f 18.spercieboonen 18—, radijs 1.50—3.50, selderie f 1.20 2.20, tuinboonen 6. TER AAR, 1 Aug. Centrale Veiling. Andijvie 4088 cent, sla 4.vellen 5060 cent, tuinboonen 70 cent, snijboo nen 1.441.80, princesséboonen 2.50, dubb. stamboonen 1.441.80, witte pron kers 1.80, spekboonen 1.80, postelein 17 cent, waschpeen 8.bospeen f 6. uien 414, spitskool f 5, kroten 35, rabarber 812, selderie 1.004.20, bloemkool 111 cent, komkommers f 1 11, tomaten 619, Augurken: fijn 27 Fijnbasterd f 16.90, basterd 9.90, grof 7,stippel f 3.komkommers f 2. NOORDWIJKERHOUT, 1 Aug. Veiling „De Eendracht." Aardappelen 2.504.50 per 100 kg., bospeen 6.per 100 bos, waspeen grof 6 per 100 kg., waspeen fijn 6.40 per 100 'kg., blauwe schokkers 1.60, rijserwten 1.60, stokboonen met draad 2.50, stokboonen zonder ^aad f 2.50, stamboonen met draad f 1.50* pronkboonen 1.20, snijboonen 1.8C, dubbeles boonen 1.80, tuinboonen 70 cent, alles per 10 kg. RIJNSBURG, 1 Augustus, Bloemenhan del. Anjers 0.300.65, Am. Anjers .1802.20, Statice 0.140.18, Leeuwen bekken 0.070.10, Margrieten 0.40 0.55, idem dubel 0.500.70, Riddersporen 1.40—1.70, Galardia 0.50—0.65, Con- vili 1.50—1.90, Witte Lelie 20.00—24.00, Lil. Auratum f 22.0022.50, Asclepia 1.90 —2.70, Gep. Godetia 1.40—1.55, Gladio lussen 1.002.70, Groote Zinnia 1.30 1.55, idem klein 0.600.85, Campanula 20.84.60, Centaurea f 0.3565, Liatris 3.50—5.30, Lathyrus 3.00—5.50, Helian- 1 thus 1.30—1.60.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3