Weerbericht Nieuwe uitgaven KERKNIEUWS STADSNIEUWS Burgerlijke Stand woensdag 30 juli 1941 trr, leidsche courant eerste blad pag. 2 Aboamementsprys: voor Leiden 20 cent per week; 2.63 per kwartaal Bij onze agenten 21 cent per week; 2.73 per kwartaal Franco per poet 3.10 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad f 0.52 per kwartaal. Losse nummers 6 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 32 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. Hoofdredacteur: Tb. Wilmer, Lelden. Red. Buitenland: Mr. H. Gelse, Lelden. Red. Stad en Sport: M. Zonderop, Lelden. Red. Omgeving: L. Roozen, Lelden. Red. Letteren en Kunst: Fr. Schneiders, Lelden. ZONS OP-EN ONDERGANG. Zon onder 9.35 uur Woensdagavond. Zon op 5.57 uur Donderdagochtend. MAANSTANDEN. 30 Juli: De maan komt op Woensdagmid dag om 1.23 uur en gaat Donderdagnacht om 1,21 uur onder. 31 Juli: De maan komt Donderdagmid dag om 2.41 uur op en gaat Vrijdagnacht 0.52 uur onder. 1 Augustus: De maan komt Vrijdagmid dag om 4.54 uur op en gaat Zaterdagnacht om 1.29 uur onder. (Eerste kwartier). 2 Augustus: De maan komt Zaterdag middag te 5.06 uur op en gaat Zondag nacht om 2.15 uur onder. 3 Augustus: De maan komt Zondagna middag te 6.12 uur op en gaat Maandag nacht om 3.08 uur onder. 4 Augustus: De maan komt Maandag avond om 7.09 uur op en gaat Dinsdagmor gen om 4.08 onder. 5 Augustus: De maan komt Dinsdagavond te 7.59 uur op en gaat Woensdagmorgen te 5.15 uur onder. 6 Augustus. De maan komt Woensdag avond om 8.39 uur op en gaat Donderdag morgen om 6.25 op. (Volle maan). WATERTEMPERATUUR. Zweminr.: „De Zijl" 20 gr. C. Zweminr.: „Poelmeer" 20 gr. C. WOERDEN, 30 Juli. Kaas. Aanvoer 285 partije kaas. Prijzen: le soort f 61—-6^50, 2e soort 57—60 per 50 kg. Handel matig. jOIIOIICDIIOIIOIIOIIOIICDIICDiiCj: 5 Verduisteringstijden n 0 0 Er is bepaald, dat er verduisterd E :r moet worden tusschen zonsonder- U 0 gang en zonsopkomst. - Deze tijden zijn voor hedenavond U y en morgenochtend: Q ZONSONDERGANG n Q 9.35 «ur. n ZONSOPKOMST Q 5.57 uur. 0 5 Tusschen deze beide tijden dient 0 0 er dus verduisterd te worden. "il|C3NOnC31IOI10IIOMOIIOIICs' Schipluiden door A .N. Duynis- veld en C. P. M. Holtkamp 1.—) De lezers van ons blad zullen altijd met genoegen terugdenken aan de serie histo rische studies, welke kapelaan A. N. Duy- nisveld aan eenige parochies in de omge ving van Leiden heeft gewijd (Nootdorp, Stompwyk, Voorschoten, Noordwijker- hout en Groenendijk) en in ons blad heeft gepubliceerd. Eenige er van die van Nootdorp en Stomp wijk zijn in boek vorm uitgegeven. Hetzelfde is thans ge schied met een historische studie van een parochie iets verder van honk, n.l. Schip luiden. De kranten-artikelen aan deze uit geschiedkundig oogpunt bijzonder interes sante parochie werden gebundeld, en, al is het formaat van het boek wat onhandig de inhoud er van is werkelijk zeer overzich telijk en spannend om te lezen. Kapelaan Duynisveld schreef het boek in samenwer king met C. J. M Holtkamp, lee- raar aan het Seminarie Hageveld te Heemstede. Deze samenwerking is zoo voortreffelijk geweest, dat er in het verhaal geen naad of stop te vin den is. De lezers kennen de nauwkeurig heid èn de volledigheid, waarmee kape laan Duynisveld zijn studies uitwerkt. Het laat zich alles zoo vlot lezen, maar welk een zoeken en ordenen is er aan vooraf gegaan. Daarop vestigt ook pastoor J. C. van der Loos in een begeleidend woord de aandacht: Het geldt een arbeid, waaraan veel tijd van voorbereiding, van zoeken en snuffe len naar oude en nieuwe gegevens, ver bonden is, en het gelukkigt talent van syn these of samenstelling> aan beide schrij vers eigen, leverde een doorloopende ge schiedenis op kerkelijk gebied van Schip luiden en de daartoe behoorende buurten en ambachten, naar mijn bescheiden mee ning, zoowel boeiend als leerzaam." Kapelaan Duynisveld verricht met zijn plaatselijke studies een zeer verdienstelijk werk. De lessen der historie zijn voor de Katholieken behartenswaard en zij treffen den lezer 't meest, wanneer die lessen hem gegeven worden uit de geschiedenis van zijn eigen parochie, van zijn eigen gemeen te. Een uitgebreid en onontgonnen terrein ligt nog voor hem. Misschien mogen wy kapelaan Duyniveld ook weer eens zien graven in de naaste omgeving van Lei den! De Mensch en zijn Engel door pater Hyacinth Hermans O.P. Uitgave Pax, Den Haag, (ingenaaid ƒ1.25). Uit dankbaarheid voor zijn redding uit het brandende Rotterdam heeft de beken de hors d'oeuvre-redacteur van „De Maas bode". pater Hyacinth Hermans, een boek je geschreven over zijn engelbewaarder. De engelbewaarders stappen zoo stil in ons leven mede, dat wij er gemakkelijk toe ko men, hun beschermende en weldoende aan wezigheid te vergeten, en zoo ver gaat onze onbeleefdheid zelfs, dat aan de engelbe waarders in onze moedertaal maar weinige boeken afzonderlijk gewijd zyn. ,,En toch" schrijft pater Hyacinth „in bange uren van gevaar en bezoeking konden wij weer opeens aan hem denken als den trouwsten van alle vrienden, riepen wij zijn hulp en bijstand in, verzekerd, dat wij niet tevergeefs een beroep op hem zouden doen. Zoo is 't ons persoonlijk gegaan in de ontzettende uren van het bombarde ment van Rotterdam, toen we ons alle men- schelyke steun en uitkomst zagen ontval len, en ieder alleen bedacht was op eigen redding. Engel, wien God bevolen heeft over ons te waken. Dit boekje, dat met reproducties van schilderijen van Rembrandt werd verlucht, zal velen opnieuw doen kennis maken met hun engelbewaarder, die zij sinds hun kin derjaren vergeten hebben een kennis making, die er toe zal leiden tot een be wust zij-aan-zij gaan door dit leven van den mensch en zijn engel. Het moge een ruime verspreiding vinden! De overlevering van den Bijbel tekst door dr. A. van der Born Uitgave Geert Groote-Genoot- schap (40 ets.). Nu het Bijbel-lezen in katholieken kring weer meer en meer in zwang komt - de lezers van ons blad zullen daarbij de we- kelijksche handleiding van prof. dr. N. Greitemann hoogelijk weten te waardee- ren zal de brochure van dr. Van der Born veler belangstelling trekken. In een overzichtelijke, populair-gehouden uiteen zetting is de schrijver er in geslaagd in kort bestek een kijk te geven, hoe de tekst van het Oude Testament aan ons is overgele verd. Voor Bijbelvrienden een te begee- ren boekje. L. Roozen. PLAATS VOOR JONGE BOEREN ALS LANDARBEIDER IN DEN NOORD OOSTPOLDER. Binnen enkele wreken zal met het in cul tuur brengen van den Noordoostpolder worden aangevangen. Ter voorbereiding van de werkzaamheden zijn reeds een aan tal landarbeiders tewerkgesteld, dat in den loop van dit najaar en volgend voorjaar belangrijk zal worden uitgebreid. Behalve aan landarbeiders zal ook aan een beperkt aantal jonge boeren gelegenheid worden gegeven om onder de voor de landarbeiders geldende arbeidsvoorwaarden aan het ont ginningswerk deel te nemen, mits zij be reid zijn alle voorkomende werkzaamhe den tè verrichten. In de toekomst zullen bij het ontginnings- en exploitatiewerk een aantal ploegbazen, trekkerchauffeurs, paar denknechten en landbouwkundige opzich ters noodig zijn. Het ligt in de bedoeling deze voor een deel uit de jonge boeren, die met enthousiasme aan het pionierswerk hebben deelgenomen en ook overigens ge schikt geacht worden, te recruteeren. Groote belangstelling bleek reeds van de zijde der jonge boeren voor deelneming aan de werkzaamheden in den nieuwen polder, doch deze belangstelling had groo- tendeels tot grondslag de latere vestiging als zelfstandig boer op een pachtbedrijf. Geen enkele toezegging kan thans echter nog worden gedaan, dat de pioniers in de gelegenheid zullen worden gesteld later als pachter op te treden. Alleen jonge boeren tusschen 18 en 40 jaar kunnen voor plaatsing in aanmerking komen. Zij kunnen zich uitsluitend sc™r. telijk wenden tot de directie van de Wie- ringermeer te Alkmaar, postbus 43, alwaar een aanvraagformulier voor tewerkstelling verkrijgbaar is. Uitdrukkelijk wordt er de aandacht op gevestigd. dat landarbeiders voor den Noordoostpolder ui t s 1 u i t e n d via de rijksarbeidsbureaux worden aangenomen, alwaar deze categorie van werknemers zich alleen kan aanmelden. VACANTÏETOESLAG. De N.V.V.-persdienst schrijft ons: De nationale bond van muziekinstru mentmakers en stemmers, aangesloten bij het N.V.V., heeft kortgeleden aan het col lege van rijksbemiddelaars verzocht een algemeene vergunning^ te verstrekken aan werkgevers om vacantie-toeslag uit te kee- ren. Thans heeft de bond van het college bericht ontvangen, dat deze algemeene vergunning is verleend. Dit beteekent, dat aan de betreffende werknemers voor zoover zij minder dan dertig gulden per week verdienen, een extra week loon mag worden uitgekeerd als vacantietoeslag en aan hen. die boven de dertig gulden per week verdienen, een halve week loon. DEKEN A. HOLLENBERG MET EMERIAAT Deken Adr. Hollenberg te Purmerend heeft om gezondheidsredenen ontslag aan gevraagd uit zijn geestelijk ambt. Z.H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft dit op de meest eervolle wijze verstrekt. Emeritus deken Hollenberg zal zich te Heiloo vesti gen. Deken Hollenberg, die geboren is in het jaar 1876 in den Schermer en die in 1899 de H. Priesterwijding ontving, werd eind Augustus van dat jaar benoemd tot kape laan te BeemSter, om deze functie na twee jaren te verwisselen met die van leeraar aan het Seminarie Hageveld. Daar bleef hy ruim dertien jaar om zich dan het rectoraat van het O. L. Vrouwe Gasthuis R.K. Ziekenverpleging te Amsterdam te zien opgedragen. Op 30 April 1920 volgde zijn benoeming tot deken en pastoor van Purmerend, waar hij in 1939 zijn veertigjarig priesterjubi leum vierde. zyn GEBEDSACTIE S. P. L. „Dat de huisgezinnen in de mis siën een geschikte kweekplaats voor priesterroepingen mogen is voor de maand Augustus 1941 de in tentie van de gebedsactie voor een inland- sche priesterschap in de missielanden van wege het Pauselijk Liefdewerk van den H. Apostel Petrus. God zelf kiest zijn priesters uit; Hijzelf legt in een jongen de roeping voor het heilig priesterschap. Maar dan moet zoo'n jongen ook eenigszins op die roeping voor bereid zijn en dat kan alleen door een deugdelijke godsdienstige opvoeding in het gezin. In de missielanden is het gezinsverband heel anders dan bij ons, het is er niet zoo hecht en in vele streken bestaan en wan toestanden in het gezin. Houden we ook voor oogen dat in de missielanden de ge zinnen gevormd worden door nieuw-be- keerden en dat dus in zulke gezinnen een heidensche geest nog grooten invloed heeft. Bidden we derhalve in de maand Augus tus veel tot den goeden God dat Hij in de gezinnen in de missielanden een goede ge zonde christelijke geest doet heerschen, waardoor vanzelfsprekend de kinderen een goede degelijke katholieke opvoeding ont vangen en uit hen vele roepingen zullen komen tot het heilig priesterschap: dan zal elk volk in voldoende aantal zijn eigen priesters krijgen, zonen van het eigen volk. Intentie-formulieren voor deze gebeds actie zijn op aanvrage gratis verkrijgbaar bij den Nationalen Secretaris van S. P. L. Mgr. Th. M. P. BEKKERS, te Voorschoten. Wapenverordening Het Verordeningenblad bevat een veror dening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende wapenen, munitie, springstoffen en ontste kingsmiddelen. Deze wapenverordening heeft betrekking op vuurwapenen, alarm pistolen, slag- en stootwapenen, munitie voor vuurwapenen, belangrijke onderdeelen van vuurwapenen en munitie, alle spring stoffen en ontstekingsmiddelen voor spring stoffen. Deze begrippen worden hierin nauwkeu rig omschreven. Afgifte en ontvangst van wapenen of munitie mogen slechts geschie den op vertoon van een wapenontvangst- vergunning. Het in bezit hebben en bij zich dragen van genoemde artikelen is aan di verse voorwaarden onderhevig. Onder verschillende uitzonderingen, die dienaangaande zijn toegestaan, val len o.a. de bezitters' van wapenverza- raelingen, die verplicht zijn binnen vier weken na het In werking treden dezer verordening een nauwkeurige lijst van de zich in deze verzameling bevinden de vuurwapenen en munitie bij het plaatselijke hoofd van politie van hun woonplaats in te dienen en veranderin gen binnen een week op te geven. Houders van een door Duitsche of Ne derlandsche burgerlijke of militaire in stantie uitgereikte, thans nog geldige ver gunning kunnen binnen een week een aan vrage om een thans benoodigde vergunning indienen. De oude vergunning blijft uiter lijk tot 1 November van kracht. De veror dening trad gisteren in werking. Marla-Congregatie St. Petrus-parochie (afd. Heeren). Per abuis is 1.1. Zondag verzuimd de con gregatie-oefening voor de heeren af te kon digen. Langs dezen weg wordt nu bericht, dat a.s. Donderdagavond de oefening is voor de heeren. Aanvang ditmaal: 8.30 uur inplaats van 8 uur. De Directeur. Heilig Uur voor priester-studenten, Mogenmiddag zal in de kapel van het St. Elisabeth-ziekenhuis van 3 tot 4 uur het Heilig Uur voor priester-studenten gehou den worden R. K. Bouwvakarbeidersbond. De verzilvering van de kwitanties van de vacantiebonnen vindt plaats op Donderdag 31 Juli des avonds van 7.30 tot 9 uur in zaal 6 van den Volksbond. Tevens is er contributiebetaling, daar Zaterdag geen zitting wordt gehouden Het Bestuur. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 7158. C. S. Kleinman, Leiden, Haarlemmerstraat 299, metsel- en betonbedrijf. Bijv. uitgeoef. bedr.: Café. on der den naam „De Ster". 3152. Leidsche Goud- en Zilverhandel van Rossum du Chattel en Driessens N.V. Leiden, Breestraat 95, N. Comm.: D. H. de Vries (zioh noemende en schrijvende Rood- huyzen de Vries) te Bussum. Voor het Mercurius-examen Engelsche Handelscorrespondentie slaagden de hee ren J. M. van Sisseren en J. van Zwieten, opgeleid door den heer J. C. Stafleu alhier. Het diploma V.T.H.-practijkleeraar han delscorrespondentie Engelsch behaalden de heeren P. Maaskant en J. C. Stafleu. Te Den Haag slaagde voor de Hoofdacte de heer B. A. A. van Dieren, te Leiden. Voor het examen handenarbeid slaagde te 's-Gravenhage mej. G. de Ru te Leiden. NEDERLAND ZENDT AMBULANCE Gierend suizen de projectielen over het slagveldratelend spuwen mitrailleurs hun kogelregenshoog laaien de vlammen van het krijgsgewoel. In het Oosten is een gigantische strijd ontbrand. Natuurlijk worden daar wonden Maar ook geheeld: er moet hulp ge. boden worden. Reeds snellen Roode Kruismannen toe. Gewonde strijders worden lief derijk opge nomen, er wordt niet gekeken of het vriend of vijand is: zoodra de strijder buiten Zoo verricht het Roode Kruis zijn zegen rijken arbeid op het slagveld. Het is de plicht van iedermede te werkenopdat deze arbeid zoo intensief mogelijk kan geschieden. Natuurlijk zal ook Nederland een ambulance uitzenden. Nederlanders, de vrijwilligers van onze ambulance doen een beroep op Helpt deze dappere mannen en zendt Uw bij dragen in, stort deze op girorekening no. 87600 CARILLONCONCERT Het programma van het carillonconcert, dat op Donderdag 31 Juli a.s. des avonds van 8—9 uur zal worden gegeven door den beiaardier Adriaan de Groot uit Bergen op Zoom, is het volgende: 1. Preludium, A. de Groot. 2. Gavotte en Musette, J. S. Bach. 3. Oud Nederland sche Liederen a. G'lijck den grootsten Rapsack (Ontzet van Leiden 1574); b. O Nederland let op u saack (1576(; c. Ik zag Cecilia komen. 4. Suite Louis XV 1. Les Presentations; 2. La Pompadour; 3. L'élégante et le vieux Marquis; 4. Scène d'ensemble. 5. Beiaardwals, G. Boedijn. 6. Volksliederen a. Meisken jong, mijn meide ken fier; b. Zeg, kwezelken, wil de gij dansen?; c. Vlaamsche Kermis, E. Huile- broek. 7. Variaties over „Est ce Mars", J. Pzn. Sweelinck. 8. a. Wiegelied, W. A. Mozart; b. Avondklokje, Th. Kullak. 9. Folklorische Suite „Oud Hoorn", G. Boe dijn. I. De Haven (In een rustige „Barcarole" wordt de impressie weergegeven van het oude, schilderachtige stadsgedeelte bij de Hoofdtoren met het „Houten Hoofd", waar de visschersschuiten afvaren en aan komen). II. Luielakken Vroeger meer dan tegenwoordig, trokken de kinderen in clubjes, heel vroeg in den Zaterdagmorgen vóór Pinksteren naar buiten met een z.g. „Luilak" een groene tak daarbij voortdurend het luilakliedje zingend, aat in dit deel verwerkt is. Te voren was er bij de „Luilakken" de langslapers flink aan de huisbel getrokken en met wit krijt een kruis op de deur geteekend). III. Inluiden der Kermis (Het inluiden der kermis geschied op den Woensdag vóór de Hoornsche kermis 1ste helft van Augustus 's middags om 12 uur. Gedurende het luiden der Groote Kerk klok krioelen de kinderen op het kerk plein en geven daarbij elkander en ook anderen die zich in de nabijheid wagen de noodige kermisstrepen door middel van een lat, die voortdurend met krijt wordt besmeerd). IV. Sinter Maarten (Sint Martinusfeest (11 November) hier „Sintermaarten' genoemd vindt in Hoorn steeds plaats in de 2de helft van Augustus, de eerste vier avonden van de 2de week na de Hoornsche kermis. Het liedje, dat gezon gen wordt door de kinderen, die met lam pions, kaarsjes op plankjes sommige met zand, schelpen en kaarsjes versierde tafeltjes door de straten en ook wel van huis tot huis trekken, is in dit lied ver werkt. Het liedje bestaat uit drie weinig van elkander verschillende motieven. Gistermiddag zijn op den Haagweg nabij de Boschhhuizer-brug van een vrachtauto twee linker-achterwielen, die aan elkaar gemonteerd waren geweest, afgeloopen. Een van de wielen kwam in een sloot te recht, en het andere liep ongeveer 200 M. verder en raakte den 40-jarigen wielrijder G. de G. uit de Hyacinthenstraat. Öe man viel en brak het linker-onderbeen. Hij is door de E. H. D. naar het Academisch Zie kenhuis gebracht. LEIDEN. Geboren: Jacoba, d. van C. Kuijpers en P. K. Boon Jacoba, d. van J. Jansen en A. J. v. Waas Johannes Gerardus Marinus, z. van N. v. Leeuwen en E. A. M. UI jee Teunis, z. van J. v. As en C. M. de Boer Margje, d. van D. J. Arnoldus en M. Spek. Ondertrouwd: A. H. V. Brero jm. 21 j. en J. Ciere jd. 21 j. P. de Mooy jm. 25 j. en E. de Bruin jd. 21 j. M. C. Zonne veld jm. 43 j. en C. H. Zwetsloot jd. 32 j. 487e STAATSLOTERIJ Trekking van 30 Juli. EERSTE KLASSE DERDE LUBT HOOGE PRIJZEN 200 No. 9222. PRIJZEN VAN ƒ20 1114 1152 1367 2117 2366 2437 2496 2788 2899 3200 3292 3933 4223 4324 4335 4371 4518 4670 5088 5535 5619 6165 6221 6287 6392 6422 6671 6711 6907 6927 7154 7309 7364 7434 7602 7736 8022 8089 8527 8566 9150 9191 9316 9389 9412 9489 10126 10508 10543 11066 11452 12011 12422 12471 12591 12740 12957 12971 13116 13155 13264 13420 13436 13635 13758 13772 13990 14542 14724 15018 15206 15572 15614 15752 15857 15934 15965 16319 16452 16512 16781 16853 16942 17027 17736 17772 17812 17877 18080 18232 18785 19130 19187 19504 20316 20481 20668 21048 21532 Gemeentel Aankondiging Inlevering van metalen door particulieren. Toezending oproepingen De Burgemeester van Leiden maakt be kend: dat de oproepingen, tot Inlevering op Maandag 4 Aug. zijn verzonden aan hen, die-woonachtig zijn: Hooigracht 48106a Houtstraat St. Jacobsgracht St. Jacobshof Jan Pesijnshof Jan Michielshof Jerusalemhof St Jorissteeg Kabel j auwsteeg Kampersteeg Kerksteeg Ketelboetersteeg Klikstraat Kloksteeg Koenesteeg Kolfmakerssteeg Komkommerhof Koornbrugsteeg Koppenhinksteeg Korevaarstraat Krauwelsteeg Lokhorststraat Maarsmanssteeg B. Jan Willemshof Kalvermarkt Pioenstraat - Plantsoen Plantage Prinses Wilhelminastraat, Resedastraat Tevelshof C. Gesloten Musschenbéoeksl Musschent|-oeks' Pasteurstri Raampoort Raamstraat Stadspolder Willemstraat Prins Hendrikstraat Koningstraat Loridanshof Weddesteeg Valkensteeg R embrandtstraat Kort Rapenburg. Amaliastraat v. d. Duinstraat Prins Hendrikplein van Hogendorpstraat J. W. Frisostraat Kemperstraat van Limburg Stirumstraat Mauritsstraat 193 De oproepingen vermelden tijd en plaats van het bureau, waar de inlevering dient te geschieden. Bureaux zijn gevestigd, voor groep: A Meisjes HBS, Garenmarkt; B Gymnasium, Fruinlaan; C Christelijke HBS, Kagerstraat; D School Paul Krugerstraat; E School van der Werffstr&at 98100, hoek Oude Vest, bij de Haven. N.B. Voor inlevering van metalen, deel uitmakende var tedryfs en magaziin- voorraden van overheidsbedrijven of toebe- hoorende aan winkeliers, warenhuizen, groot- en kleinhandelaren, fabrikanten en vertegenwoordigers volge men de gepubli ceerde aanwijzingen. De bureaux zijn geopend van 8.3012.30 en van 1417 uur. Rijksduitschers die een oproepingskaart mijnerzijds ontvangen moeten de inleve ring desniettemin uitsluitend verrichten bij den met de uitvoering der metaalleve ring belasten Ortsgruppenleiter; (zie on derstaande regeling). Het niet ontvangen van een oproeping ontheft de inleveringsplichtigen niet van hun verplichtingen. Leiden, 30 Juli 1941. 566 De Burgemeester: STEVENINCK. Für Reichsdeutsche im Arbeitsbereich der N.S.D.A.P. in den Niederlanden, Ortsgruppe Leiden, finden die Einlieferungen betreffs Metalsammlung in Hotel „De Burcht" Leiden Burgsteeg 14 statt. Die Reichtsdeutschen mit den Anfangs- buchstaben ihres Familienamens von IQ Mittwoch 23741 von 1922 Uhr. Samstag 26741 von 1520 Uhr. RZ Mittwoch 30741 von 1922 Uhr. Samstag 2841 von 1520 Uhr. Ortsgruppenleiter: 270 STEFFIN. Belanghebbenden worden er nogmaals op attent gemaakt, dat arbeiders, die tij dens hun werkzaamhedeu voortdurend met giftige stoffejtSftrigaan ep-«He in verband hiermede in lanlkerking jrijn gekomen voor een extra m«lkkaj|rt, tefeéh inlegering van twee oude rftelkl^artem Vvee K. kaarten kunnen ontv^ge®.. De inlevering sho^t coRedüef gefcehieden vóór 6 Augustus dooi de beaHjfslelders. Alleen zij, die zelfstandig en als zoodanig een extra melkkaart ontvangen hebben, kunnen ook zelfstandig deze kaart inruilen. Het Distributiekan tooit Jïreestraat 117 is geopend van 912.30 en jiran 1415.30 uur. Leiden, 30 Juli 1941. 567 Er zijn zeer vele middelen om te bezuinigen op GAS EN ELECTRICITEIT Probeer 't eens!

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2