STADSNIEUWS Laatste berichten OMGEVING Burgerlijke Stand MAANDAG 28 JULI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Grosskundgebung in het „Deutsche Haus" Zaterdagavond had in het „Deutsche Haus" op den Burcht een Grosskundge bung plaats, uitgaande van de Ortsgruppe Leiden der N.S.D.A.P. De bijeenkomst werd opgeluisterd door een muziekcorps van Duitsche artilleristen. Nadat de Ortsgruppenleiter, de heer Steffin, de bijeenkomst had geopend en de aanwezigen had verwelkomd, was het woord aan dr. Fr. Reiple, Gauredner uit Berlijn. Zoolang er menschen op aarde geweest zijn, is er oorlog ,en strijd geweest, aldus constateerde de spreker. En dat zal altijd zoo blijven, want de strijd is de vader van alle dingen. Slechts de vorm en de oor zaken van de oorlogen zijn aan verande ring onderhevig. Men heeft strijd gevoerd louter om economische redenen, uit machtsbegeerte of om de aanspraken van een of ander vorstenhuis. Sinds meer dan 300 jaar echter beginnen wereldbeschou wingen de inzet van den strijd te worden. Zoo heeft men de godsdienstoorlogen ge kend en die, welke het gevolg waren van de Fransche revolutie, terwijl de Spaansche burgeroorlog al een zeer duidelijk voor beeld daarvan was. Sinds het naar voren treden van Adolf Hitler is het nationaal-socialisme de inzet geworden van den strijd in Europa. Het nat.-socialisme staat in onoverbrugbare te genstelling tot de resten der democratie, tegen de plutocratie; het is de gemeen schapsidee tegenover het individualisme, het is het princiep van het offer van het eigen ik tegenover het naakte egoïsme, het is het instellen van den mensch en het volk tegen de zaak, het js de vrijheid in den zin zooals wij die opvatten tegenover de ongebondenheid, het is de strijd om een nieuwe orde tegenover geprivilegieer de uitbuiting. Hier in Nederland wil men ook wel zoo'n beetje aan nat.-socialisme doen, maar dat gaat niet; men is nat.-so cialist in alle vezelen, tot in de laatste con sequenties, of men is het niet. Zoo staat de nieuwe idee tegenover de oude, onverzoenlijk en zonder compro missen. Wil het plutocratische Engeland zijn machtspositie blijven behouden, dan moet het verhinderen, dat het morgenrood van deze revolutie over Europa opgaat. Deze oorlog moet eindigen met een totale overwinning van één van beide ideeën. Vervolgens kwam spr. op het Joden vraagstuk. Deze oorlog is in den grond de oorlog van het internationale Jodendom, want het Jodendom ziet in dezen oorlog de laatste gelegenheid om zijn machtsposi tie te handhaven. Adolf Hitler heeft het voorspeld, dat, als het den Joden gelukken zou, om nog eenmaal de volken tegen elkaar op te hitsen, deze oorlog met de volkomen vernietiging van de Joodsche wereldmacht zou eindigen. Ook wij heb ben deel aan die taak, deze wereldpest uit te roeien. Herinnerend aan het fameuse boek van Kaufmann, die het geheele Duit sche volk wil steriliseeren, zegt spr., dat hij voor de Joden een beter recept weet. Wij willen niets half doen en het is een gevaar te trachten, medelijden op te wek ken voor hen, die geen medelijden ver dienen en zelf ook geen medelijden had den. Jood blijft Jood, en de Jood is onze doodsvijand, Wij hopen, aldus spr., dat de Rijkscommissaris ook in dit land spoedig zal overgaan tot de totale oplossing van het Jodenvraagstuk. Wij zullen de lanta renpalen er niet mee versieren, doch zoo dra de treinen weer rijden kunnen, zullen wij ze naar het Oosten transporteeren. Het Nederlandsche volk is veel te goed om het tot schildknaap van het Jodendom te laten worden. Tot dezelfde kliek als de Joden en de bolsjewisten behooren ook de vrijmetse laars, waarvan Roosevelt er één is. Met hém en met het plutocratische Engeland gaat de anti-kapitalistische Sovjet-Unie thans hand in hand. Als wij het bolsjewisme als een werktuig van het Jodendom erkennen, beseffen wij ook, dat de oorlog in het Oosten onver mijdelijk was. Het nat.-socialisme is thans een wereld probleem geworden, waartegenover men stelling moet nemen, of men wil of niet. Hier te landen zijn er, die meenen als goede patriotten op een overwinning van Engeland te moeten hopen. Maar wat nut zou het voor Nederland hebben als Duitschland verloor? De oude vrijheid zou zeker niet terugkeeren, want dan zou het Engeland zijn, die Europa zou controlee ren. De invasie der bolsjewisten zou de vernietiging van de Duitsqhe industrie be- teekenen en het wegvallen van de Duit sche koopkracht. Bovendien zou Neder land dan eerst nog het tooneel van een verbitterden strijd zijn geworden en daar na zouden de bolsjewisten zeker niet halt houden aan de Nederlandsche grenzen. Welke Nederlandsche patriot wenscht dat? Neutraal blijven is thans onmogelijk; als de oorlog voorbij is, zal Europa ofwel na- tionaal-socialistisch ofwel bolsjewistisch zijn. Behalve Engeland is het thans alleen Zwitserland, dat niet deelneemt aan den kruistocht tegen het bolsjewisme. Neder land zal zijn vrijwilligers en nat.-socialis- ten eens dankbaar zijn, dat zij voor Ne derland de gelijkberechtiging hebben be vochten. Moge ieder in dezen grooten tijd zijn plicht beseffen. Koningen en konin ginnen mogen zich verbroederen met het bolsjewisme, wij hebben daar geen begrip voor. Spr. eindigde met een opwekking tot de aanwezigen om door wo.ord, daad en voor beeld als overtuigde nat.-socialisten de menschen van dit land te werven voor de nieuwe idee van een geordend Europa. De bijeenkomst werd gesloten met een Sieg Heil op den Führer en het zingen van het Deutschland-lied en het Horst Wessellied. GOEDE VANGST. Met de arrestatie van den 18-jariigen J. G. wegens diefstal van slaolie blijkt de po litie een goede vangst te hebben gedaan. G. blijikt zidh n.l. ook aan een aantal rij wieldiefstallen te hebben sohuldig ge maakt. Er zullen er nog wel meer aan het licht komen. In verband met den diefstal van slaolie is wegens heling en diefstal ^ok nog aangehouden de 18-jarige G. V. MULO-EXAMENS. Geslaagd zijn voor diploma A. (R.K. Mulo-examen) T. van Kuyk, A. Leicher, B. Omtzigt, A. Ramb, K. Reizevoort, J. Rijsbergen, T. Soupart, M. van Teylingen, M. Wesseling, J. van Zandwijk, E. v. d. Voorden, A. Welling, allen te Leiden; J. Waaijer, Voorschoten; A. Moons, Waddinx- veen; G. Nieuwesteeg, Boskoop; J. Rooy- mans, Waddinxveen; C. Raateland, Bos koop; T. Streng, Boskoop; A. Verleun, Bos koop. Afgewezen 6. De examens in Leiden zijn hiermee geëindigd. Bij de in de Stadsgehoorzaal voortgezette Mulo-examens zijn geslaagd voor diploma A: T. Switzer, W, Turkma, J. N. Eichhorn, G. G. Hekstra, M. Eikebont, J. N. Gayke- ma, J. v. d. Reyden, M. C. Rinkel, J. M. v. d. Berg, K. L. Wubben, A. Treur, G. Pont, C. C. J. Oostveen, D. Lamers, allen te Leiden; C. J. de Grauw, Katwijk aan Zee; B. A. Wille, Alphen a. d. Rijn; G. E. ter Steege, Hillegom; C. Star, Rijnsburg; G. Kamp, Leiderdorp, L. S. Ooserom, Warmond. Van de St. Barbarasöhool aan het Leven- daal, alhier, slaagden voor het R.K. Mulo- diploma A.; M. Am/merlaan, F. Bernard, J. v. Beukering, C. Bik, E. Braakman, B. Kluvers, T. Korsten, C. Martinot, J. Mei man, R. Middendorp, J. v. Noort, R. v. Noort, R. Pollmann, Th. Schamper, Th.- Sohermer-Voest, A. v. d. Fluit, L. v. d. Voorden, A. Welling, allen te Leidien. A. Bakker, C. Koek te Roel of sa rends wen, M. Kapbeyn, Hoogmade. R. v. Mil, Zoeter woude, N. v. d. Plas, Noordwijk. Voor het diploma R slaagden V. v. d. Sanden te Leiden en G. Bosch te Oegst- Van de St. Catharinaschool aan de Krau- welsteeg slaagden voor het diploma Linge rie: A. v. d. Akker, B. Bav'elaar, H. v. d. Berg, T. v. Bussiuim, R. Fonteyn, T. Frissen, R. v. d. Geer, T. d. Groot, C. Kerstens, C. v. Meurs, L. v. d. Hoorn, A. Quekel, D. Riechelman, A. Versteeg, A. Willekes, L. Zonderop en G. Gerritse allen te Leiden. Van de St. Cunerasohool aan de Hooge- woerd slaagden voor het diploma Costu- mière H. Verstraeten, C. v. d. Vooren, D. de Boer, J. Hop, L. v. Leeuwen te Leiden. C. v. d. Poel te Oud Ade, B. Versteegen, R. v. Velsen, C. v. d. Poel en T. Deckers te Zoeterwoude, J. Hoogenboom en C. Zwets- sloot te Hoogmade. Voor het diploma Lingerie H. Boogers, C. v. Hamers veld, T. v. d. Salm te Leiden, S. v. Schie te Warmond, C. Schijf te Hootg- made, C. v. d. Poel, C. v. Leeuwen en J. Rijkelijikhiui-en te Zoeterwoude. Voor het examen handenarbeid is ge slaagd de heer J. B. Volkers. Voor het eindexamen van den fabrikan- tenoursus der Middelbare Textieldag- school te Tilburg slaagde de heer H. Th. van Kampen. K.J.M.V. „ST. PETRUS CANISIUS" Het bestuur deelt mede, dat de bijeen komst van de studieclub hedenavond NIET doorgaat. Visohwedstrijd der Speeltuinvereeniging „Westerkwartier". Onder zeer veel belangstelling heeft Za terdagmiddag de speeltuinvereeniging „Westerkwartier" ip het Rijn- en Sohie- kanaal een visdhwedstrijid gehouden. Om ongeveer drie uur vertrokken de zestig deelnemers in optocht vanuit de Genestet- straat naar de plaats van den wedstrijd. Om ongeveer 3 uur nam de wedstrijd, die onder leiding van de heeren J. Pauw en K. Verlind van den Hengelaarsbond Leiden en Ostreken werd gehouden, een aanvang. Er werd met veel animo gevischt, maar door het warme weer werd er wei nig .gevangen. Om ongeveer 5 uur werd het eindsignaal gegeven. Nadat de scheids rechter'verzamelen had geblazen, werd de vangst gecontroleerd en de visöh welke zeer wemig, en niet groot was door den heer Pauw gemeten. Daar slechts door twee deelnemers visoh was gevangen (er waren zeven jongensigroepen en twee meis- jesgroepen) kon slechts aan groep I jon- ggnsgroep, en groep II meisjesgroep een eerste prijs worden toegekend. Groep I: Johan van Leeuwen le prijs; meisjesgroep groep 11; Rietje Pauw le prijs. Voor de geringe vangst konden geen 2e en 3e prijzen worden toegekend'. Als troost prijs kreeg iedere deelnemer (ster) een reep Chocolade en een ijsco. Binnenland NIEUW VERORDENINGENBLAD Morgen verschijnt een nieuw verordeningen blad dat een aantal belangrijke nieuwe ver ordeningen brengt. Verordening 187 machtigt den Secretaris generaal van het Departement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescherming om uni forme regelingen te stellen voor het ver krijgen van subsidies uit de openbare mid delen ten dienste van het Bijzonder Onder, wijs, alsook om voorschriften voor dit onder wijs uit te vaardigen en eventueel onder wijsinrichtingen te sluiten, indien de orde of de rust op deze scholen niet voldoende gewaarborgd is Verordening no. 146, dat hout onder de distributiebepalingen gebracht wordt. Bedrijfssportfeest te 's Gravenhage De eerste 's-Gravenhaagsche vereenig- de handelsondernemingen (N.V. Esveha) hebben Zondag nieuwe sportvelden in ge bruik genomen aan den straatweg Den HaagRotterdam, waar vroeger de Rijs- wijksche wielerbaan stond. Ter gelegen heid hiervan heeft de „Betriebsfuehrer", de heer B. Casselmann, een bedrijfssport feest georganiseerd in samenwerking met de werkgemeenschap „Vreugde en Arbeid". Het vroolijk met vlaggen versierde ter rein was tegen het begin van de plechtig heid bezet. Om 10 uur begon de opmarsch op het terrein, waaraan deelnamen de Be- triebsobmann, de veiligheids- en orde dienst, de E. H, B. O.-dienst, bedrijfsbrand weer met brandwacht, de bedrijfsnacht- wacht en voorts verschillende sportgroe- pen. Betriebsfuehrer Casselmann hield een begroetingstoespraak. Hij zette uieten, dat hij het van begin af als zijn taak beschouwd heeft, het licha melijk welzijn van zijn bedrijfsleden te ver beteren en op peil te houden. Het aange wezen middel om een harmonisch ontwik keld lichaam met groote weerstandskracht te verkrijgen is de sportbeoefening, De volkswelvaart is gediend met arbeiders, die over een harmonisch ontwikkelde lichaamskracht beschikken. Daarbij komt, dat het Noordsche ras door alle eeuwen heen de roeping heeft, aan de wereld cul tuur en beschaving te brengen. De be drijfsleden hebben sprekers sociale maat regelen begrepen en zijn gevoelen zich nu reeds in een gemeenschap geborgen. Ten bewijze daarvan diene, dat zij dit terrein zelf hebben ingericht, belangeloos en spon taan, voorts de groote opofferingen ten behoeve van Winterhulp: Een tiental ka meraden meldden zich voorts bij het vrij willigerslegioen Nederland. Spr. hoopt, dat dit sportterrein getuige zou zijn van blijde levensaanvaarding en van den steeds groeienden geest van kameraadschappelijk- heid en saamhoorigheid. Hiermede verklaarde hij het terrein voor De heer W. Keil voerde het woord na mens het Deutsche Arbeidsfront. Hij con stateerde met vreugde, dat de Esveha voor aan marcheert in de richting van een ideaal bedrijf. De arbeid bindt de menschen samen tot een gemeenschap. Ieder die tot een bedrijfsgemeenschap behoort, zal de kracht der gemeenschap zelf ondervin den. In dit verband zette spr. ook het be lang van de sportgemeensohap uiteen. De heer Woudenberg, commissaris van het N.V.V. voerde vervolgens het woord. In de opening van dit sportveld zag spr. een symptoom van de nieuwe orde. Ar beiders hebben hier' uit eigen wil en eigen kracht een sportveld tot stand gebracht. In dezen geest dient voortgegaan te worden. „Vreugde en Arbeid" wenscht dat deze geest door zal doordringen in andere be drijven. Als laatste spreker beklom het spreek gestoelte Oberdienstleiter general-kom- missar Z. B. V. Schmidt, die zeide, dat de bedrijfsleden van Esveha met de inrichting van dit terrein tot uitdrukking gebracht hebben, dat zij in een bedrijfsgemeenschap willen werken en spelen. In dit verband wees spr. op den groeten arbeid van dr. Ro bert Ley, den arbeidsleider van het Groot- Duitsche Rijk. Hij was de man, die voort- werkte toen anderen mismoedig werden. Thans staat hij aan het hoofd van de Duit sche arbeiders a Ook aan Needrland heeft zijn werk iets te zeggen. De nationaal-so- cialisten gelooven, dat de gemeenschap al les is en deze gedachte moet iederen ar beider steeds beheerschen. Spr. stelde daartegenover het bolsjewis me, dat tot den ondergang leidt. Wij staan echter aldus spr. aan den vooravond van een bevrijd Europa, dat slechts een adel zal kennen, namelijk den adel van den arbeid. Oberdienstleiter general-kom- missar Z. B. V. Schmidt verheugde zidh er over, dat ook duizenden. Nederlanders in het Oosten aantreden om mede te helpen den weg vrij te maken voor vrijheid en brood. Na deze redevoeringen werd het ope ningsfeest voortgezet met onderlinge sport wedstrijden. Aanwezig waren voorts nog vertegen woordigers van het N. V. V., Kraft duroh Freude, het Duitsche Arbeidsfront, de S.S., de N. S. D. A. P., de N. S. N. A. P., de N. S. B., de Haagsche en de R'ijswijksche politie en Winterhulp. HET GREBBELIED. Het departement van volksvoorlichting en kunsten maakt alle belanghebbenden er op opmerkzaam, dat tekst en muziek van het „Grebbelied" van Willy fDerby verboden zijn, daar de eer van onze geval len soldaten niet gedoogt, dat hun nage dachtenis in een koffiehuis- of variëtésfeer wordt ontwijd. COMMISSARISSEN VAN POLITIE. Bij beschikking van den secretaris-gene raal van het departement van justitie zijn in vasten dienst benoemd: tot commissaris van politie te Winschoten J. Bokma, met gelijktijdige verleening van eervol ontslag als commissaris van politie te Zutphen; tot commissaris van politie te Zutphen P. J. H. C. Herten, met gelijktijdige ver leening van eervol ontslag als districts commandant der rijks veld wacht. OEGSTGEEST Afscheid van den heer Westrik. Zater dagmiddag heeft het geheele personeel van het kantoor der P.T.T. alhier afscheid ge nomen van den beheerder, den heer W. F. Westrik, die met ingang van 1 Augustus a.s. is benoemd tot directeur der P.T.T. te Koog Zaandijk. Op hartelijke wijze werd de heer Wes trik toegesproken door den voorloopigen opvolger als beheerder, den heer V. v. d. Linden. Dat de heer Westrik niet alleen bij het publiek zeer gezien is, bleek wel sterk uit de waardeerende woorden hem bij dit scheiden toegesproken. Het was ons be kend, dat eenmaal een tijd van heengaan zou komen, zeide de heer v. d. Linden, maar toch valt ons dit scheiden zwaar, omdat u door uw persoonlijkheid en werk kracht naast uw prettige omgang ons aller sympathie verworven heeft. Daartegenover verheugt het ons dat dit scheiden voor u promotie beteekent. Als blijk van waardee ring overhandigde spj\ den heer Westrik een keurige kleurets en mevrouw Westrik een bloeiende plant. De heer Westrik dank te ook namens zijn vrouw voor de mooie cadeaux en hartelijke woorden en getuig de van de prettige samenwerking in Oegst- geest waaraan hij nog lang zal terugden ken. Hij sprak de hoop uit op een betere toekomst en wenschte allen het beste in hun ambtelijk en persoonlijk leven toe. Gemeentel. Aankondiging Inlevering van metalen door particulieren. Toezending oproepingen De Burgemeester van Leiden maakt be kend: dat de oproepingen tot inlevering op Vrijdag 1 Augustus zijn verzonden aan hen, die woonachtig zijn: A. Conscientiestraat Doezastraat Diefsteeg E. van Hoogev.hof Fr. Houttijnsh. Gangetje Garenmarkt Geeregracht Geerestraat Gerecht Gortestraat Groenesteeg 195a Dw. Koornbrugsteeg B. Brugmanspoort Jac. Dochtershof Kaarsemakersstraat Langestraat Looierstraat Oosterkerksteeg Oranjegracht 2134 Waardkerksteeg Nieuwe Waardstraat Werverstraat C. Haarlemmerstraat D. Bakkerkorfstraat 20a-einde C. Maartendr.hof Frans van Mieri^gtraat Gabriël Metzj* Groenoordsti Anna van Si Dillenburgerf! Dillenburger|j Louis de Cri_ Marnixstraat V Waldeck Pyrf$onts?rag£ 1- Waldeck Pyrmentstnrft 258 De oproepingëfe-vwmelden tijd en plaats van het bureau, waar de inlevering dient te geschieden. Bureaux zijn gevestigd, voor groep: A Meisjes HBS, Garenmarkt; B Gymnasium, Fruinlaan; C Christelijke HBS, Kagerstraat; D School Paul Krugerstraat; E School van der Werffstraat 98100, hoek Oude Vest, bij de Haven. N.B. Voor inlevering van metalen, deel uitmakende van bedrijfs en magazijn- voorraden van overheidsbedrijven of toebe- hoorende aan winkeliers, warenhuizen, groot- en kleinhandelaren, fabrikanten en vertegenwoordigers volge men de gepubli ceerde aanwijzingen. De bureaux zijn geopend van 8.3012.30 en van 1417 uur. Rijksduitschers die een oproepingskaart mijnerzijds ontvangen moeten de imeve- ring desniettemin uitsluitend verrichten bij den met de uitvoering der metaalleve ring belasten Ortsgruppenleiter; (zie on derstaande regeling). Het niet ontvangen van een oproeping ontheft de inleveringsplichtigen niet van hun verplichtingen. De Burgemeester: STEVENINCK. Leiden, 28 Juli 1941. Für Reichsdeutsche im Arbeitsbereich der N.S.D.A.P. in den Niederlanden, Ortsgruppe Leiden, finden die Einlieferungen betreffs Metalsammlung in Hotel „De Burcht" Leiden Burgsteeg 14 statt. Die Reichtsdeutschen mit den Anfangs- buchstaben ih'res Familienamens von IQ Mittwoch 23741 von 1922 Uhr. Samstag 26741 von 1520 Uhr. RZ Mittwoch 30741 von 19—22 Uhr. Samstag 2841 von 1520 Uhr. Ortsgruppenleiter: STEFFIN. 270 INLEVERING METALEN. Inzending inventarislijsten door bedrijven, handelaren, winkeliers enz. De Burgemeester van Leiden maakt be kend, dat de termijn voor inzending van inventarislijsten, voor de inlevering van metalen voorwerpen of deelen daarvan, behoorende tot den bedrijfs- of magazijn- voorraad van overheidsbedrijven, kleinhan delaren, winkeliers, vertegenwoordigers^ die voorraad houden, w|tepnhuizen, jróot- handelaren en mbrikant^i, üoor hem&ur- gemeester, is varlengd t®t L Augustni a.s. Formulieren pm de in^ent&rislijstfeiizijn ten Stadhuize, y^amer 27^ lei verdieping gratis verkrijgbair. - - - - tige toevoer vap dp kolenmijnen en de ver voersmogelijkheden onmogelijk voldaan kan worden aan alle wenschen der afne- yners. Het publiek dient te begrijpen, dat het den brandstofhtondelaren niet nggelijk is. steeds vaste brandstoffen te ledlPen in de gewenschte sooyPfen afmalingiK het door voervoersmoeilfjkhiden JfiuvjF onmogelijk is, op den ge^ens^liten/djp^ bestellingen thuis te bezo^gi Bij onregel afnemers verzocl heden rekening t moeilijkheden nii dag en uur van. waarop niet gelë&eu^f' kan worden. Leiden, 28 Juli ra41. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK DE AANVALLEN OP LONDEN. BERLIJN, 28 Juli. (D.N.B.) In den nacht van Zondag op Maandag hebben sterke strijdkrachten van het. Duitsche luchtwapen de haven instalaties en docks van Londen met succes aangevallen. De vliegtuigbemanningen namen een groot aantal branden waar, die zich uitstrekten ten Westen van de Theemsbocht. LEIDEN. Geboren: Catharina Maria Cornelia, dochter van B. V. Dirkse en P. C. Rem merswaal. Ondertrouwd: W. J. Kooreman jm 25 jaar en A. Hoek jd 23 jaar C. D. Zandvliet jm 24 jaar en A. Beekman jd. 22 jaar W. v. d. Tuin jm 23 jaar en A, den Os jd 23 jaar. Overleden: Th. A. M. v. d. Heijden dochter, 3 maanden. Na de inzendirtg volgt oprflepl^g, waarop tijd en plaats os vtriheld, foaaroak. J? - ----- jtJ1.1JIaL i 20436 20511 20653 20790 20904 21015 21290 tot de inlevering^ der vooitf erpen i moet worden overgegad^i. St Ten aanzien Van^handeyfrln, winkeliers enz., die vóór 1 Augustujf a.^geeff inven tarislijst hebben ingWCïiden, wordt aange nomen, dat zij geen voorwernen,Jtot den bedrijfs- of magazijnvoorraad fcehporende, hebben in te leveren. Voor nog iader in te leveren voorwerpen worden z\pals par ticulier inleveringsplichtige beschouwd, waardoor de regeling der verogeding, zooals die voor handelaren, winkeliers enz. voor in te leveren metalen voorwerpen is be paald, niet voor hen zal gelden. Voor zoover het netto gewicht der voor werpen of voorraden per inleveringsplicü» tige meer dan 1000 kg. bedraagt, worden door hem, Burgemeesteh, nadat de inven tarislijst in duplo is ontvangen, aan de in leveringsplichtige nadere verzendingsin structies gegeven. 524 Leiden, 28 Juli 1941. DISTRIBUTIE VASTE BRANDSTOFFEN. In verband met moeilijkheden, welke in het afgeloopen winterseizoen zijn voorge komen tusschen brandstofleveranciers en- afnemers, wordt de aandacht van het pu bliek erop gevestigd, dat door onregelma 4-^e STAATSLOTERIJ. EHB6-TE KLASSE DERDE LLJ6T Trekking van 28 Juli. HOOGE PRIJZEN 6805 1600; 15767 ƒ1000; 1274 100; m>2 100. 8406 400: 10936 100; 14871 200. 4562 ƒ1000: 3056 400; 6462 ƒ100. 15840 ƒ100; 19255 100; 21578 ƒ180. 4626 5000 7593 1000. 10870 ƒ100, 13352 100. 1&I04 1000. 18489 ƒ400, 21961 10« PRUZEN VAN 30. 1Ö02 1064 1003 1172 1173 1221 1263 13-10 1434 1581 1616 1765 1815 1936 1998 2010 2089 2073 2121 2193 2287 2334 2367 2448 2&4 2553 2622 2671 2773 2786 2807 2844 2875 2876 2904 2931 2974 3006 3037 3043 3061 3072 3109 3204 3236 3285 3431 3433 3434 3405 3543 3611 3641 3680 3951 4035 4067 4096 4128 417J 4236 4278 4283 4297 4352 4444 4479 4529 4536 4542 4546 4595 4605 4612 4616 4625 4628 4735 4771 4804 5051 5124 5153 5161 5192 5283 5380 5464 54*86 5520 5694 5787 5843 5850 5869 5894 5Ö92 6010 6016 6053 6122 6178 6198 6315 63-78 6420 6546 6699 6722 6903 6915 7031 7076 7105 7157 7203 7206 7215 7217 7219 7Ü40 7437 7450 7528 7628 7664 7707 784-1 7871 7899 7938 8007 8017 8020 8048 8052 8175 8378 8441 8533 8592 8598 8616 8623 8648 8696 8712 8754 8759 8883 8887 8891 8917 8925 8973 8980 9030 9099 9112 9189 9244 9360 9387 9897 9447 9603 9617 9056 9739 9742 9756 9843 9845 9848 9864 9998 10180 10181 10273 10278 10280 10372 10458 10526 10577 10659 10707 10797 10886 10956 11048 11081 11183 11203 11250 11259 11309 11342 11358 11393 11420 11596 11614 11626 11649 11674 11704 11774 11798 11829 11836 11857 12021 12121 12261 12304 12305 12394 12534 12601 12627 12667 12728 12748 12762 12770 12814 12872 12911 13003 13013 13160 13230 13232 13345 13364 13385 13555 13589 13615 13659 13673 13766 13793 13801 13837 13950 14039 14094 14132 14159 14192 14207 14309 14337 14423 14558 14606 14616 14700 14737 14751 14784 14788 14856 14894 14948 14985 1458 1806 2008 2014 2062 2109 2457 2276 2363 2552 2791 3647 3804 3915 4487 4756 4928 4956 5067 5484 5572 5641 5795 5804 6S47 6388 6410 6570 6670 6680 67,49 67,65 6|0b4 6926 7070 7164 7339 7408 7581 7011 7*843 7951 7952 I5W4 15142 15346 15374 15382 15484 15548 15^77 15649 15686 15767 15772 16144 16166 ldBOO 16241 16307 16351 10535 16584 16656 10600 16724 16841 16909 16956 17006 17007 17120 1-74-79 1-7387 17392 17509 17520 17543 17573 17584 17603 17718 17759 17815 17865 1.7891 17056 18035 18112 18120 18180 18182 18214 18215 18296 18323 18352 18386 18418 1&419 18427 18430 18447 18563 18564 18586 ie<5t>8 18644 18754 18879 18927 13936 18969 16992 19082 19082 19114 19134 19148 19178 19-188 19198 19348 19499 19535 19590 19708 1*9728 19754 19774 19776 19819 19862 19890 19941 19946 20021 20106 20118 20158 20176 20464 20560 20568 20599 20669 20725 20821 20990 20671 21051 21066 21147 21178 21292 213&7 21352 21360 21502 21611 21689 21743 2*7.44 21864 21874 21882 21999 15089 15-103 15159 15178 15344 15396 15606 15845 15968 16642 16714 16792 16847 16864 16971 17093 17245 17388 17588 17747 17959 r 18145 18385 18434 18989 19018 19227 19278 19298 19364 19656 19950 20226 20261 203§ 21284 21401 21448 21720 1176 1702 1818 1897 1934 2016 2124 2451 26S5 2710 2886 3368 3408 3603 3791 3358 4136 4633 4657 4744 4948 5016 5042 5105 5200 5243 5244 5420 5719 5888 5960 6100 6328 6512 6902 6917 7150 7165 7351 7384 7525 7578 7596 7677 7764 7733 7752 7832 7847 8063 8085 8148 8201 8287 8315 8735 9130 9337 9458 9571 9700 10029 10199 1Ó501 10561 10596 10601 10950 10958 10968 11190 11311 11443 11592 11953 12108 12133 12323 12525 12624 12636 12649 12709 12896 12989 13372 13623 13644 13681 13715 13854 13924 13949 13951 14062 14088 14115 14149 14194 14214 14376 14484 14629 14793 14879 8023 8119 8275 8314 8349 8473 8702 8767 8808 8840 8938 9171 9192 9364 9393 9502 9635 9798 10023 10041 10198 10406 10514 10651 10663 10814 11094 11456 11462 11528 11567 11701 11709 11726 11845 11875 11908 12009 12075 12200 12227 12370 12374 12398 12444 12520 12949 12955 13082 13136 13243 13254 13358 13419 13613 13642 13695 13870 13904 13988 14049 14074 14176 14281 14344 14358 14438 14498 14508 14571 14836 15056 15188 15370 15452 15460 15474 15602 15629 15652 15681 15999 16002 16024 16028 16372 16616 16685 16736 16762 16787 10801 16985 17021 17148 17192 17424 17476 17555 17587 17605 17717 17734 17773 17822 18002 18011 18019 18433 18531 18534 18617 18620 16750 18820 18856 19063 19123 19195 19411 19538 19680 19717 19799 19908 20031 20052 20104 20290 20352 20448 20498 20757 20884 20897 21000 21060 21103 21270 21503 21585 aWÊ=l 21748 21878 21881 21954

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3