0 OMGEVING 1 Burgerlijke Stand Laatste Berichten Marktberichten ZATERDAG 26 JULI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 Bioscopen LUCHTESKADER LÜTZOW In deze film wordt een schokkend beeld gegeven van de Duitsche veldtocht in Polen, en van het belangrijke aandeel, dat het luchtwapen daarin heeft gehad. Met tot slot een verandering van het strijdtooneel als aan de duinkust de aanval op Engeland be gint. Het is ook -een film van soldaten-ro- mantiek, welke, ondanks dat er in een modernen oorlog maar bitter weinig roman tiek te bespeuren valt, hier nog rijk verte genwoordigd is. De opnamen van de \'eld- tocht naar Polen zijn, voor een gedeelte, kennelijk geen truc; zij geven een getrou we, dus verschrikkelijke kijk, op de fel heid van de tegenwoordige oorlogvoering. Men ziet de hu.zen uit elkaar barsten door bom-inslag, troepen in wanorde zich ver spreiden als bommenwerpers laag over hun hoofden scheren en andere feiten, die zich ook thans dagelijks nog op het Sovjet front afspelen. In dit opzicht is deze docu mentaire van de Poolsche veldtocht weer zeer actueel. Spannend is het relaas van een ingevlochten bevrijding van Duit sche vliegeniers, wier toestel een noodlan ding had moeten maken in de Poolsche bos- schen spannend om de woudloopers-be- hendigheid, waarmede zij wisten te ont snappen en komisch om de geestige en bij- de-hande manier, waarop deze vlucht werd uitgevoerd. De romantiek wordt in het ver haal van het luchteskader gebracht door twee piloten, die verliefd raken op één meisje. Vader Cats heeft het reeds ge zegd: „twee musschen aan één korenaar, die maken nimmer vreedzaam paar". Doch in dit geval blijft de vrede bewaard, tot de sol daten-dood van één der partners aan de on derlinge vriendschappelijke nay ver een ein de maakt. Een prettige noot in deze oorlogs film is ook het optreden van den comman dant van het eskader een zeer geslaagde figuur, die met het wel en wee van zijn mannen krachtig meeleeft. In het programma draaien voorts uitvoe rige journalen van den oorlog in de Sovjet- Unie en een propaganda-filmpje voor de V-actie. Lido. DOUANEPOST NO. 3. Het is natuurlijk een knappe, jonge, blonde jongeman, die de held is van het filmverhaal „Douanepost no. 3". Deze (Gustav Fröhlich) is bij de havenpolitie, die den strijd heeft aangebonden met de dranksmokkelaars. Maar deze Gustav heeft een meisje, die het vak wat te gevaarlijk vindt en hem dit ambt tracht te doen op geven. Intusschen is de politie aan hqt snorren, waar de gesmokkelde drank van daan komt. En al vindt zij wel de thee salons, waar de sterke drank in theekop jes wordt geschonken, al weet zij ook wel enkele stroomannen te arresteeren en voorraden drank in beslag te nemen, de man, die aan de touwtjes trekt, blijft on- vindbaar. Nu zijn er twee menschen in deze film, waarvan men eigenlijk het rech te niet weet en naar filmlogica moet dus een van deze twee de hoofdman van de dranksmokkelaars zijn. Dat weet en snapt iddere bioscoopbezoeker. Maar dat weet politieman Kolk natuurlijk niet. Hij weet alleen, dat zijn broer, die ook bij de ha venpolitie was, in den strijd tegen de dranksmokkelaars is gevallen en dat- hij wraak wil. Hij komt in conflict met zijn superieuren en wordt ontslagen. Maar het heeft er veel van of hij dit ontslag gepro voceerd heeft om op eigen gelegenheid de zaak te kunnen oplossen. En nu komt er wat vaart in de film. Hij dringt zich middels een „thee"-salon bin nen in de kringen der smokkelaars, geeft anonyme inlichtingen aan de politie en weet tenslotte de aanvoerderop diens vlucht op een boot te achterhalen. Maar de boot gaat in vlammen op en de dap pere politieman wordt in eer en in liefde hersteld. De film zit dus vol van het gebruike lijke filmmateriaal, er zit een Ameri- kaansch tintje aan, en zij is gemaakt van wat liefde, sensatie en heldenmoed. Vooraf gaat een komische film „De Waakhond" en een uitgebreid oorlogsjour- naal, dat in het teeken staat van de V- actie. Rex. DRIE EN CHRISTINE. Christine (Maria Andergast) is een on derwijzeresje, dat een nieuwen onderwij zer in een dorpje, die plotseling ziek is ge worden, gaat vervangen. Van dat dorpje is Fritz Kampers onder den naam van Baohmoser burgemeester. Hij is er even wel ook bezitter van de herberg, waar het meisje komt wonen. De burgemeester, die weduwnaay is, heeft een zoon, die bij een klokkenmaker in de leer is, doch. hij droomt slechts van stuidteeren. Hij vindt het onderwijzeresje heel aardig, gaat van haar houden ondanks zijn kind-zijn maar komt dan tot de ontdekking, dat ook zijn vader het meisje tot vrouw wil. Bovendien is er nog een derde in het spel, in de persoon van een toerist, een di rigent die het meisje lief heeft en haar op een avondje noodigt. Kwade tongen, die dien jongeman het bezit van het meisje niet gunnen, gooien echter roet in het eten, zoodat het tot een scheiding tussohen bei den komt zonder dat er nog een vereeni- ginig 'bestaan heeft. De burgemeester meent de overwinning te hebben behaald, dooh 'het meisje neemt de vlucht, de zoon Van den burgemeester tracht zicht te verdrinken en tenslotte zien beiden in, dat het meisje niet voor henbestemd is geweest, maar voor den derden liefhebber, welke rol door Hans Söhnker vertolkt wordt. Er zijn sommige aardige momenten in deze film, doch over het algemeen mist zij de noodige actie. Er zit geen vaart in, geen spanning, geen climax. Een uitgebreid voorprogramma wordt voor de pauze gegeven, waarin een film over zon, wind en water, welke een beeld geeft van een opleidingskamp voor de zei- lerij. Een zeer goede film. Luxor, DE ZANGER VAN HARE HOOGHEID. Deze zanger van hare Hoogheid is de be kende Italiaan Benjamino Gigli, de man met het gouden stemgeluid. Men engageert Gigli niet zonder de gelegenheid uit te buiten en hem te laten zingen, zoodat men volop genieten kan van de stem van een der beste zangers ter wereld. Men moet deze film danook meer opvatten als een zangconcert, want het filmverhaal is slechts een encadreering van Gigli's zingen. Hij heet in het verhaal Gino Mari en heeft als kunstenaar vele bewonderaarsters, meer dan hem lief is. Een van die bewonderaar sters is prinses Helène, die zich zoo aan getrokken voelt tot zijn spel zelf heeft zij ook een passie voor piano-spel dat zij haar nog onbekenden verloofde, een prins, eenvoudig in den steek laat om naar een concert van Gino Mari te gaan'. Maar de prins is niet, zoo als prinses He lène dacht; hij is een sportieve jongeman, die de prinses toevallig in het concertge bouw ontmoet en liefde voor haar opvat. Het zou direct een ideaal paar geworden zijn, als Gino Mari er niet geweest was. Bij ontstentenis van een bekwame pianiste, accompagneert de prinses den zanger op het concert voor een „toegiftje" en zij kan er niet buiten om het gezelschap van Mari te vergezellen naar een buiten-restaurant, waar weer gezongen wordt, zoodat het vrij laat wordt. Dit geeft aanleiding tot mis verstand. De prins wil weg reizen, de prin ses wil niet alleen wegreizen maar doet het ook en alles sohijnt hopeloos in de war. Totdat mien elkaar inWeenen terug vindt, en de stem van Gigli de gelieven weer met elkaar verzoent en dan begint voor het paar de geschiedenis pas goed, maar de film is uit. In het voorprogramma treffen v/ij niet alleen een uitgebreid journaal aan, dat dit maal ook al in het teeken van de V-actie staat, maar eveneens een interessante film over een vulkaan-uitbarsting op Java. Dit eiland is behalve aan natuurschoon een bodemschatten ook rijk aan vulkanen en een uitbarsting is er geen zeldzaamheid, maar zulk een natuur-catastrophe van zoo dichtbij te kunnen meemaken is voor ons wel een zeldzaamheid. Casino BLEEKE BET. Wie deze film van Aaf Bouber en haar troepje ziet, zal het wel niet verwonderen, dat de directie van Casino Bleeke Bet een week geprolongeerd heeft en dat ondanks het heerlijke zomerweer de belangstelling groot blijft. Artistiek is de film onbelang rijk: de dialoog mist soms alle vlotheid en van de toepassing van het lied in de film hebben de makers blijkbaar niet veel be grip gehad, maar wie een avond genieten wil van een gezellige brokje Jordaan, kan zich in Casino kostelijk amuseeren vol gens het oude beproefde recept: een lach eri een traan, een tikje weemoed en een flinke dosis gein. Geen betere remedie om eens een avond alle zorgen opzij te zetten. Jong en oud kan ervan genieten. Behalve een uitgebreid journaal over de Duitsch-Russische oorlog wordt nog een dolle geschiedenis opgedischt, een dwaze cocktail van halsbrekende klimpartijen, een koene duik, liefdesverklaringen hoog in de lucht, een razende auto, een kletsende boksmatch en een happy end tot slot. 't Is weer een prima programma deze week in Casino. Agenda NED. R.K. VOLKSBOND, Zondag: Het Gebouw is den geheelen dag gesloten. Maandag: Repetitie R.K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio", 7.30 uur. (Zaal 6). Dinsdag: Rechtskun dig Adviesbureau voor de leden van de afdeeling Leiden en Omstreken op het Kantoor van het Bondsgebouw, Steen- schuur 15, nam. 6.307.30 uur. Woens dag: Biljartclub „De Poedelaars", 8 uur. (Zaal 9). Donderdag: Bonnen verzilve ren Bouwvakarbeiders nam. 7.309 uur. Vrijdag: Bijeenkomst vertrouwensman nen Metaalbewerkersbond, nam. 7 uur Vrijdag: Uitbetalingen: te 6 uur Metaal bewerkersbond; te 7 uur Transportarbei dersbond. Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor, 7—8 uur. Zaterdag: Uitbetalin gen: 10 uur v.m. Fabrieksarbeidersbond; 10 uur v.m. Textielarbeidersbond; 3.30 uur Houtbewerkersbond; 56 uur Bouw vakarbeidersbond; 56 uur Fabrieksarbei dersbond. Mededeelingen: Op Dinsdag 5 en 12 Augustus zal geen zitting worden gehouden van het Rechtskundig Advies bureau. Heden Zaterdag: van 89 uur Biblio theek; alleen boeken inleveren. Beurt- rooster: Heden Zaterdag: G. Bot 'en P. Rei- zevoort;-Zondag: H. Devilée, H. Key, en C. Goddijn; Dinsdag: C. v. d. Meel en J. Post; Donderdag: D. v. Schaik en J. Hille- naar; Zaterdag: G. Bot-en P. Reizevoort. Zondag: is de zaal geopend van 12.30 2.30 uur en van 7—10 uur. Van 1—2 uur Bi bliotheek; alleen boeken inleveren. Van 8.15—9.45 uur Verplichte bijeenkomst voor de gezellen. 8.30 uur Prijsbiljarten; hoofd prijs Om 10 uur wordt de zaal gesloten. 2.30 uur Puzzle Fietstocht; de deelnemers worden verzocht precies op tijd aan het gebouw aanwezig te zijn. Maandag: Eerste Lustrum Tafeltennisclub „Van Nis pen"; te 7.30 uur feestavond alleen voor de leden met verschillende attracties. Voor niet-leden der club is de zaal gesloten. Dinsdag: 8—10 uur Bijeenkomst voor de ge zellen. 8 uur Repetitie Tooneelclub „Adolf Kolping; allen op tijd aanwezig. Woens dag: 8 uur Repetitie Muziekgezelschap „Frans Schweitzer 2". 7.30 uur Biljartclub T.E.P. Donderdag: 810 uur Bijeen komst voor de gezellen. 8 uur Tafeltennis en Biljartclub Vrijdag: 8.15 uur Cursus Geloofsverdediging. Zaterdag: Bijeen komst voor de gezellen van 810 uur. 8 9 uur Bibliotheek; alleen boeken inleve ren. 8 uur Kegelclub „De Poedelaars". SINT ODO-KOORKNAPEN. Zondag: Des avonds zeven uur geeft de Schola een uitvoering in het St. LiduL nahuis aan de Zoeterwoudsche singel bij mooi weer in de openlucht! Groepleiders en assistenten om kwart over zes present de overige boys niet eerder dan kwart voor zeven Dinsdag: 6 uur Schola. Woensdag: Lof beurt: St. Ambrosiusgroep Donderdag: 6 uur Schola Vrijdag: Lofbeurt geheele Schola Zaterdag: Lof- beurt: Pius X-groep. Bravo boys! Prachtig gewerkt op onze twee uitvoeringen. Beiden zijn prachtig ge slaagd dank zij jullie aller medewerking. De zaal was uitverkocht! Reuze! De Lei- dersraad heeft geweldig gewerkt en stond LEIDEN. Huisartsen. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: v. Bockel, P. van Es, Flim, Kortmann, Lahr en Teeuwen. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt Oegstgeest wordt waargenomen door dok ter Varekamp, Tel. 1916. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag Juli 20 uur tot Zaterdag 2 Augustus 8 uur waargeonmen door: de Apotheek Duys- ter, Nieuwe R-n 18, Tel. 20523. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. ieder moment klaar! Geweldig! De oplei- dingsgroepen hebben nu vacantie tot Sep temberdan gaan we weer beginnen. De Schola werkt door: Zondag een uitvoering bij Rector Beune, 15 Augustus Patroons feest en Zondag 17 Augustus gaat een ge deelte van de Schola zingen in Leiderdorp des middags om 12 uur. Houdt alvast vrij. Okee! Kapelaan E. A. M. PAAP. MARIA-CONGREGATIE. Parochie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph Zondag: 1 uur Euch. sectie. Dinsdag: 8 uur Maria-Con- gregatie afd. A. In de va- cantiemaand Augustus verval len verder alle oefeningen. De verplichting, die de Euch. sec tieleden op zich namen, blijft echter, d.w.z. de leden van afd. A gaan 2 maal per week naar de H. Mis en (of) te Communie, de leden van afd. B 1 maal. Woensdag: den SOsten komt de B-sectie voor het laatst te zamen op haar vaste plaats in de kerk. Met Augustus kunnen jullie ook een an deren dag of tijd kiezen. Dat is gemakke lijker. 't Is nu zomer! We gaan naar buiten, we genieten van zon, bosch en water, maar denkt er toch altijd aan: Geniet Gods zo mer in Gods natuur als Gods kind. We kunnen méér waardeeren, meer genieten, méér ons verrijken dan welk schepsel ook, maar we kunnen ook méér verknoeien, want wij bezitten een onsterfelijke ziel. Weest waardig, weest fier, weest voorzich tig! Daarom: 'n Prettige en heilzame va cantie. Je Directeur, W. J. A. MULDER, pr. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE. Parochie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph Maandag: 7.309 uur Marg. Sinclair- groep 7.30—9 uur Agnes-groep Dins dag: 7.45 uur H. Mis en'Alg. H. Communie Donderdag: 8.30 uur Zang. De maand Augustus geen clubs wegens vacantie. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHSGEZELLEN VEREENIGING TE LEIDEN K. L. PUZZLE-FIETSTOCHT. Gezellen! Allen worden jullie aange spoord tot deelname. Ik doe ook mee aan de puzzle-tocht op initiatief van de K. L. uitgeschreven. 10 ct. inleggeld wordt verzocht te beste den aan een paar prijzen, te behalen door degenen, die de tocht het beste hebben volbracht. Zondagmiddag half drie start het eerste koppel. Telkens start een twee tal deelnemers, na eerst het puzzle-route- biljet te hebben ontvangen. Waarheen de tocht is? Uit en thuis Ra penburg 52. Men moet de route juist zelf uitvisschen, aan de hand van de gegevens op het biljet, waarop onderweg een en an der door de deelnemers zelf genoteerd moet worden. Je komt wel ergens bij een trambaan en bij 'n gevel met bijzondere -gedenksteen, Intusschen is het aantal klokken en aan wijzingsborden te noteeren. Je gaat over 'n brug, 'n pad op, dat verboden is voor motorrijtuigen. Je telt de huizen tusschen brandwekker en brandmeester ergens in Nederland, de tocht vervolgt langs „die mooie molen" en door de Bokenkofferman- straat. Je bent al op de terugreis gaande langs beroemde plaatsen en gebouwen, rechtsaf, linksaf, tot je weer bent waar je hoort: Rapenburg 52. Om 6 uur kan je ge makkelijk weer thuis zijn, anders 'n half uurtje later. Doe mee! H. C. A: P. VAN DRUNEN, vice-praeses, BIJZONDERE MEDEDEELING. De uitslag van de gehouden examens na afloop van de Commissarissen-cursus is be kend geworden. Van onze afdeeling zijn ge slaagd: S. v. d. Aar (met lof); C. Goddijn, C. J. N. v. d. Meel, J. v. d. Post, J. W. Bent veld, G. Bot. A. B. de Gunst, Th. M. v. Schaik, H .Devilee, H. J. Keij, en N. v. Haarlem. Inlevering van metalen door particulieren. Toezending oproepingen De Burgemeester van Leiden maakt be kend: dat de oproepingen tot Inlevering op Donderdag 31 Juli zijn verzonden aan hen, die woonachtig zijn: A. Aalmarkt Aalmoeshof St. Annahof Barbarasteeg Begijnhof Berkendaalstraat Beschuitsteeg Bethaniehof Bethlehemshof 4e Binnenvestgracht 5e Binnenvestgracht Bloemmarkt Boisotkade Dwars Bolwerkstraat Brouckhovenhof Burgsteeg Cathrijnestraat Choorlammersteeg B. Oranjegracht 1151a Waardgracht C. Bouwelouwesteeg Donkersteeg Havenplein St. Janshof Hoogl. Kerksteeg Koestraat Kuipersts Leegeurëu Lombardsteej PelilÉËianstraa KATWIJK Badgasten. Het aantal ingeschreven badgasten is flink toenemend. Ruim 160 badlijsten met meer dan 1800 namen wer den reeds ingeleverd. 'Alhoewel dat nog lang niet opnormaal lijkt (in 1939 waren deze cijfers op deze datum bijna 1100 bad lijsten niet ruim 4300 ingeschrevenen) is nien in de badplaats, gezien de buitenge wone tijdsomstandigheden, zeer tevreden over het verloop. En er kan in de maand Augustus nog veel worden ingehaald. Het mooie weer kan hiertoe veel bijdragen. Gemeentel. Aankondiging 5,;i' 2 SE, Binnerilaan Dillen thirgerstral Heerenïingel 45- MeckleAburgerstrajit Nassausi Verl. NaJIaustri Oranjestra! Schoolstraat De oproepingen vermelden tijd en plaats van het bureau, waar de inlevering dient te geschieden. Bureaux zijn gevestigd, voor groep: A Meisjes HBS, Garenmarkt; Gymnasium, Fruinlaan; Christelijke HBS, Kagerstraat; School Paul Krugerstraat; School van der Werffstraat 98100, hoek Oude Vest, bij de Haven. N.B. Voor inlevering van metalen, deel uitmakende van tedrijfs en magazijn- voorraden van overheidsbedrijven of toebe- hoorende aan winkeliers, warenhuizen, groot- en kleinhandelaren, fabrikanten en vertegenwoordigers volge men de gepubli ceerde aanwijzingen. De bureaux zijn geopend van 8.3012.30 en van 1417 uur. Rijksduitschers die een oproepingskaart mijnerzijds ontvangen moeten de inleve ring desniettemin uitsluitend verrichten bij den met de uitvoering der metaalleve ring belasten Ortsgruppenleiter; (zie on derstaande regeling). Het niet ontvangen van een oproeping ontheft de inleveringsplichtigen niet van hun verplichtingen. De Burgemeester: STEVENINCK. Leiden, 26 Juli 1941. Für Reichsdeutsche im Arbeitsberelch der N.S.D.A.P. in den Niederlanden, Ortsgruppe Leiden, finden die Einlieferungen betreffs Metalsammlung in Hotel „De Burcht" Leiden Burgsteeg 14 statt. Die Reichtsdeutschen mit den Anfangs- buchstaben ihres Familienamens von IQ Mittwoch 23741 von 1922 Uhr. Samstag 26741 von 1520 Uhr. R—Z Mittwoch 30—7—41 von 19—22 Uhr. Samstag 2841 von 1520 Uhr. Ortsgruppenleiter: 270 STEFFIN. OEGSTGEEST KLOOSTER-JUBILEUM. LEIDEN. Geboren: Antonius Franciscus, zn. van J. Boot en A. H. Ouwerkertk. Helena dr. van B. Knet en E. Werkhoven. Ge- rardus Jacobus, zn van P. Kuhn en W, Brugman. Petronella Jacoba, dr. van Th. Groen in 't Woud en C. M. Zwetsloot. Dirk, zn van D. Hoogendoorn en F. v. Muiswinkel. Gerardus Albertus, zn. van A. W. Vblwater, S. v. Dijk. Emma Elisa beth dr. van I. van Kooperen en S. Ruij- venhoven. Willem Marie zn van W. M. Dusoswa en M. J. Teunissen. Lena, dr. van H. R. Feijen en A. Arentsen. Overleden: A. v. d. Haven Gesoh. vrouw, 38 jaar. Ondertrouwd1: C. Fliok, jm. 24 j. en J. E. v. d. Fompe jd. 19 j. Foto L. Crt. De eerw. Zuster Selesia, in de wereld Gerarda van Beek, hoopt 28 Juli haar zil veren kloosterjubileum te herdenken in het Sint Antonius-ziekenhuis te Utrecht. WASSENAAR Uit zee gered. De 15-jarige A. R., die zioh te ver in zee had gewaagd, is daaruit gered door een lid van den Arbeidsdienst. Toen de jongen op het droge was, geraak te hij bewusteloos. Na eerste hulpverlee- ning door dr. Baart de la Faille is de jon gen per politieauto naar de ouderlijke wo- 1 ning alhier gebracht. Binnenland DISTRIBUTIE VAN JAM. De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherij maakt het volgende bekend: In verscheidene gemeenten des lands heerscht, tengevolge van een persbericht betreffende boschbessenpluk, die opvat ting, als zou boschbessenjam niet onder de distributie vallen. Deze opvatting is on juist. Boschbessenjam mag, eveneens alle overige jamsoorten, uitsluitend tegen af gifte van bonnen worden verkocht. ZUINIG MET GAS EN ELECTRICITEIT. Radio-causerie. Zondagavond zal over den zender Hil versum I van half acht tot kwart voor acht een causerie worden uitgesproken, waarin nogmaals op het zuinig zijn met gas en electriciteit wordt aangedrongen, ter wijl nog een aantal practische wenken om trent de wijze waarop men de noodige be sparing kan bereiken naar voren worden gebracht. DOODELIJK ONGELUK. De 65-jari'ge arbeider G. S. uit IJmuidén is gisteren van een zeven meter hoog dak gevallen, tijdens werkzaamheden aan een schoorsteen. Het slachtoffer is enkele uren later overleden. JONGETJE ONDER HOOIKAR GERAAKT Bij het spelen geraakte gisteravond het 4 y2-jarig zoontje van den heer C. Vos aan den Dieskant onderEmpel (N.B.) on der een geladen hooikar. Een der wielen ging het ventje over de 'borst, met het ge volg, dat het spoedig aan de bekomen ver wondingen overleed. Buitenland STOCKHOLM, 26 Juli. (D.N.B.) Vol gens een officieel communiqué van den Britschen berichtendienst der Engelsche regeering, dat gepubliceerd wordt door den Londenschen nieuwsdienst, heeft het de partement van financiën zich aangesloten bij de anti-Japansche maatregelen van de Ver. Staten en alle saldi van Japan in goud en effecten geblokkeerd. Een soortgelijke actie in de andere deelen van het Britschc wereldrijk wordt voorbereid. LEIDEN, 25 Juli. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool f 7, groenekool f 7.20 8.80, rabarber 14.3019.20, uien 18 29, peen 810, aardappelen 2.50 5.50, andijvie 10—21, sla 1524, snij- boonen 1822, stokboonen 22, pronk- boonen f 1618, stamboonen 1822, dop erwten 1418, peulen 1518, postelein 1726, spinazie f 1324, tomaten A, B, C en CC 22, per 100 stuks: komkommers 4.4013.50, bloemkool 311, meloenen 45, salade 3.406.60, perziken f 4—31, per 100 bos: kroten 4.105.60, pieterselie 2.404.20, radijs f 1.002.60, selderie 0.30—2.70, uien 2.80—5.20, peen 5.60 —7.00. LEIDEN, 26 Juli, Boter. Boerenboter prima f 2.10 per K;g. Aanvoer 30 K.g. Han del matig. UTRECHT, 26 Juli. Vee. Totaal aange voerd 1280 stuks vee waarvan 350 runde ren. Prijzen: vaarzen 260380. pinken 180270, melkkoeien f 300450, kalf- koeien 320490, en varekoeien 180 310 per stuk, handel matig gelijke prijzen. 120 magere kalveren 70—150,, handel rusti, nuchtere kalveren 160, 120 schram men 1628, 130 biggen 916 per stuk, handel flauw, onv. prijzen; 100 magere schapen 45—60 per stuk, handel kalm, onv. prijzen. 300 weidelammeren 2128 en Lammeren (Texelaars f 2734 per stuk. Kleinhandel: kaas f 7085 per 50 kg., eieren 1.07 per kg. Pluimvee, kippen 2.003.50. een den 1.001.50 per stuk, duivén 6080 cent per paar, konijnen 1.408.00, jonge hennen f 2.003.25, jonge hanen 0.80 1.80. LEIDSCHENDAM, 24 Juli. Groentvei- ling. Eng. komkommers le sort 13.50, 2e soort ƒ113e soort ƒ8.50, wankleuri ge 2—4.50. Gele komkommers le soort 7ll, 2e soort ƒ8.50, 3e soort ƒ5.50, Krop sla ƒ69.50, Peen ƒ7, Bloemkool ƒ11, 2e soort 8, Uitschot f 1.503.50. Tomaten midd. ƒ11, gr. ronden ƒ11, 2e soort ƒ11, 3e sort ƒ11, bonken 7.50, Andijcie per K.G. 315 ct. Spinazie per 4 K.G. 3472 ct. Postelein ƒ1922. Snijboonen ƒ22, Spercieboonen 22. Peulen 16. Selderie 12.50. Tuinboonen 7. Doperwten 16. KATWIJK a. d. RIJN, 25 Juli. Groenten- veiling. Vroege aardappelen groote ƒ5.50, Drielingen ƒ2.50, Pootuien 6—8, Tuinboonen 6.50—7, Prinsesseboonen ƒ.23—26, per 100 K.G. Sla ƒ1.40—7, Bos- peen ƒ67, Bloemkool I ƒ10.1011, idem II ƒ7—9, Kroten per kist ƒ2—2.90, Peen per kist ƒ22.40.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3