NIEUWS Weerbericht Land- en Tuinbouw ZATERDAG 26 JULI 1941 OE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 2(1 cent per week; 2.63 per kwartaal. Bij onze agenten 21 cent per week; 2.73 per kwartaal. Franco per post 3.10 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad t 0.52 per kwartaal. Losse nummers 6 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 32 cent per regeL Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. Hoofdredacteur: Th. Wilröer, Leiden. Red. -Buitenland: Mr. H. Geise, Leiden. Red. Stad en Sport: M. Zonderop, Leiden. Red. Omgeving: L. Roozen, melden. Red. Letteren en Kunst: Fr. Schneiders, Lelden. ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 9.42 uur Zaterdagavond. Zon op 5.52 uur Zondagochtend. Zon onder 9.40 uur Zondagavond. Zon op 5.53 uur Maandagochtend. MAANSTANDEN. 26 Juli: De maan komt Zaterdagmorgen te 8.25 uur op en gaat Zaterdagavond om 10.31 uur onder. 27 Juli: De maan komt Zondagochtend te 9.39 uur op'en gaat Zondagavond om 10.58 uur onder. 28 Juli: De maan komt Maandagochtend ie 10.52 uur op en gaat Maandagavond om 11.25 uur onder. 29 Juli: De maan komt Dinsdagmiddag om 12.07 uuv op en gaat Dinsdagavond om 11.52 uur cnaer 30 Juli: De maan komt op Woensdagmid dag om 1.23 uur en gaat Donderdagnacht om 1,21 uur onder. 31 Juli: De maan komt Donderdagmid dag om 2.41 uur op en gaat Vrijdagnacht 0.52 uur onder. 1 Augustus: De maan komt Vrijdagmid dag om 4.54 uur op en gaat Zaterdagnacht om 1.29 uur onder. (Eerste kwartier). 2 Augustus: De maan komt Zaterdag middag te 5.06 uur op en gaat Zondag nacht om 2.15 uur onder. 3 Augustus: De maan komt Zondagna middag te 6.12 uur op en gaat Maandag nacht om 3.08 uur onder. WATERTEMPERATUUR. De Zyl 21 gr. C. Poelmeer 21 gr. C. .pilOIICDIICDIIOIIOIIOIICDIIOIIC^ Verduisteringslijden Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder gang en zonsopkomst. Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: ZONSONDERGANG 9.42 ZONSOPKOMST 5.52 Tusschen deze beide tijden dient er dus verduisterd te worden. Hun mandaat blijft tot nader order gehandhaafd. Door bemiddeling van Gedeputeerde Staten der provinciën heeft de secretaris generaal van het departement van Bin- nenlandsche Zaken een circulaire tot de gemeentebesturen gericht, waaraan wij het volgende ontleenen: Volgens bericht van den Rijkscommissa ris voor het bezette Nederlandsche gebied hebben door de ontbinding, krachtens par. 1 der Verordening nr. 120/1941, van de daar genoemde parlementaire partijen die leden der Provinciale Staten, gemeentera den en andere publiekrechtelijke^ verte genwoordigende lichamen, die dit lidmaat schap op grond van het feit, dat zij tot een der genoemde partijen behoorden, heb ben verkregen, hun mandaat niet verlo ren. Bijgevolg blijven de mandaten van de leden der bovengenoemde »publiekrech- telijke vertegenwoordigende lichamen, die op grond van hun lidmaatschap van een der ontbonden parlementaire partijen ver kregen werden, tot nader order gehand- haald. Hetzelfde geldt vdbr die leden van een publiekrechtelijk vertegenwoordigend lichaam, die op grond van dit lidmaat schap tot lid van Gedeputeerde Staten eener provincie, of tot wethouder of tot lid van een ander publiekrechtelijk bestuurs orgaan benoemd zijn. Mocht een der gehandhaafde mandaten afloopen, dan wordt de plaats niet ver vuld, indien het een lid van een publiek rechtelijk vertegenwoordigend lichaam betreft, dat niet tevens lid is van een be stuursorgaan (Gedeputeerde Staten, Col lege van Burgemeester en Wethouders, enz.). Is dit wel het geval, dan moet ver vulling van de plaats volgens de geldende voorschriften plaats vinden. Bij besluit van den Secretaris-Generaal van het D-partement van Onderwijs enz. is dr. O. Bottema, thans directeur van Rijks H.B.S. te Deventer, tot gewoon hoogleeraar in de afdeeling der algemeene wetenschap pen aan de technische hoogeschool te Delft benoemd, om onderwijs te geven in de zui vere en toegepaste wiskunde en de theore tische mechanica. DE VOLKSTUINTJES En de registratie Ter wegneming van misverstand. Zooals eenigen tijd geleden is meege deeld, ligt het in het voornemen, over te gaan tot een registratie van de volkstuin tjes. Uit den opzet van het onderzoek blijkt, dat van de registratie en van de daarna te nemen overheidsmaatregelen, geen nadee- len zijn te duchten voor de, van'oudsher gevestigde, bonafide volkstuintjes, uitgege ven aan leden van volkstuindersvereenigin- gen. Ook is het duidelijk, dat de bewerkers van tuintjes, aangelegd op alle, buiten de normale productie vallende, gronden (bij voorbeeld op bouwterrein, langs spoorlij nen, verkeerswegen, kanalen, op gedeelten van fabrieksterreinen, enz.), geen reden hebben om zich ongerust te maken. Veel eer kunnen de bewerkers van deze tuintjes slechts voordeelen van een ordening van het volkstuinwezen verwachten. Anders staat de zaak voor de, sedert den oorlog vrij sterk opgekomen, particuliere teelt van voedingsgewassen op land- en tuinbouwgronden, welke daarvoor aan hun normale bestemming zijn onttrokken. Aan de hand der resultaten van het te houden onderzoek zal de overheid moeten vaststel len, in hoeverre de voedselvoorziening van het volk, door deze onttrekking van gron den aan de normale, agrarische productie, wordt benadeeld, en welke maatregelen hiertegen moeten worden genomen. Van bevoegde zijde is ons verzekerd, dat in dit jaar geen inlevering zal behoeven plaats te vinden van groenten en fruit, door particulierën in eigen tuin of op ge- huurden grond (in volkstuinen) geteeld. Ook van de bruine boonen en andere peul vruchten, door particulieren op deze wijze gekweekt, behoeft niets te worden ingele verd en evenmin zullen de desbetreffen de rantsoenen welke hun zijn toegewezen, worden gekort. Slechts voor de aardappelen, door particulieren geteeld, zal -- los van de voorgenomen registratie een bijzondere regeling worden getroffen.. Vermoedelijk zal het iheerendeel der volkstuintjes onder de vrijstelling van be doelde regeling vallen. En van de overige zal gelijk reeds eerder is gemeld bij de berekening van het aantal bonnen, dat zal moeten worden ingeleverd, de aardap pelenopbrengst zeer laag worden geschat. De vaste norm voor deze inlevering zal laag worden gesteld. Wie zich de moeite hebben getroost, voor eigen gezinsverbruik aardappelen te telen, zullen daarvoor in den vorm van een ruimeren voorraad wor den schadeloos gesteld. De desbetreffende regeling zal binnenkort worden bekend ge maakt. DE GRENSWIJZIGINGEN VAN ZUIDHOLLANDSCHE GEMEENTEN. De staatscourant bevat een beschikking van den secretaris-generaal van het de partement van Binneiilandsche Zaken be treffende wijziging van de grenzen van Rotterdam en eenige andere Zuid-Holland- sche gemeenten. Blijkens deze beschikking worden met ingang van 1 Augustus 1941 aan de ge meente Rotterdam toegevoegd de ge meenten Hillegersberg, Overschie, Schie- broek, behoudens een aan de gemeente Berkel en Rodenrijs toe te voegen gedeel te, en IJsselmonde, behoudens een aan de gemeente Barendrecht toe te voegen ge deelte, zoomede gedeelten van de gemeen ten Barendrecht, Capelle aan den IJssel, Berkel en Rodenrijs, Kethel en Spaland en Rozenburg. In de beschikking is de nieuwe grens van de gemeente Rotterdam nader omschreven. Aan de gemeente Schiedam worden met ingang van denzelfden datum toegevoegd gedeelten van de gemeenten Vlaardingen, Vlaardinger-Ambacht. Kethel en Spaland, Overschie en Rotterdam. Aan de gemeente Vlaardingen worden voorts toegevoegd gedeelten van de ge meenten Schiedam en Vlaardinger-Am bacht, terwijl de gemeente Schiplulden wordt vergroot met een gedeelte van Vlaardinger-Ambacht en de gemeente Berkel en Rodenrijs met een gedeelte van de gemeente Schiebroek. Zoo spoedig mogelijk na het ln werking treden dezer grenswijzigingen wordt de gemeenteraad van Rotterdam aangevuld met vier leden, t.w. een lid van elk der zittende raden der gemeenten Hillegers berg, Overschie, Schiebroek en IJsselmon de, welke gemeenten, evenals Kethel en Spaland en Vlaardinger-Ambacht, ten ge volge van de grenswrzigingen op 1 Augus tus worden ODgeheven. De zittende raad der gemeente Vlaar dingen wordt vervangen door een nieu wen raad, waarvan deel uitmaken 19 le den van den zittenden raad en 4 leden van den zittenden raad der gemeente Vlaardinger-Ambacht. De burgemeesters der gemeenten Hille gersberg, Kethel en Spaland, Overschie en IJsselmonde, alsmede de burgemeester- secretaris van de gemeente Schiebroek en die van de gemeente Vlaardinger-Am bacht zijn met ingang van den datum van grenswijziging uit hun ambt eervol ont- NEDERLAND EN EUROPA Sociaal-economisch genootschap In verband met het dezer dagen gepubli ceerde bericht, dat op Vrijdag 8 Augustus ongeveer vierhonderd Nederlandsche kin deren voor een vacantieverblijf naar de Oostmark zullen vertrekken wordt ons van bevoegde zijde verzocht, mede te deelen, dat de daarvoor in aanmerking komende kinderen reeds zijn aangewezen en dat uit breiding van dit aantal, gelijk reeds in het bericht werd opgemerkt, in de gegeven omstandigheden niet mogelijk is. UITGESLOTEN SLAGERS Het Rijksbureau voor de Voedselvoorzie ning in Oorlogstijd maakt bekend, dat we derom een dertigtal slagers o.w. één te Nootdorp wegens frauduleuze slachtin gen of het voorhanden hebb'en van vleesch, afkomstig van frauduleuze slachtingen, voor geruimen tijd van het verkrijgen van een toewijzing van vee en vleesch door de Nederlandsche Veehouderij centrale zijn uitgesloten. In het Kurhaus te Scheveningen is een bijeenkomst gehouden van het sociaal- economische genootschap „Nederland en Europa". Eenige maanden geleden is van prof. dr. G. A. S. Snijder het initiatief uitgegaan tot oprichting van het genootschap „Neder land en Europa". Dit genootschap stelt zich tot taak, de problemen, welke naar voren zullen komen bij de herordening van ons werelddeel onder leiding van Duitschland voor zoover deze Neder land betreffen, reeds thans te' bestudeeren. Zooals bekend, werd reeds in den herfst van verleden jaar de Nederlandsche sociale economische kring gevormd, onder leiding van prof. dr. J. van Loon, met het doel, op economisch gebied die Nederlanders te vereenigen, die de volkshuishouding van het nieuwe Europa willen helpen op bouwen. Intusschen heeft het Duitsche Rijk in het belang van het Europeesch bestel den strijd tegen de Sovjets aanvaard, hetgeen tot gevolg zal hebben, dat de Russische gebieden wederom deel zullen uitmaken van de Europeesche economische levens- ruimte. Het is te verwachten, dat Rusland, dat. tot 1914 als de Europeesche graan schuur gold, wederom die functie zal kun nen vervullen, terwijl dan het groote, in Rusland braak liggende afzetgebied voor industrieele producten binnen het bereik van het Europeesche bedrijfsleven zal komen. Ongetwijfeld ligt hier een waarlijk grootsche taak voor geheel Europa. Er zal een dringende behoefte blijven bestaan aan leiders, die opgewassen zijn tegen de moeilijkheden, welke de organisatie der nu vrij komende gebieden zal meebrengen. Willen wij Nederlanders, deze verantwoor delijkheid aanvaarden, dan moeten wij ons tot die taak gereed maken! Het is zaak, allen te vereenigen, die aan deze nationale plichtsvervulling willen meewerken en met een eerlijken wil tot opbouw van het nieu we Europa- zijn bezield, zonder daarbij op grond van groepeeringen, waartoe elkeen behoort, verschil te maken. Onder deze omstandigheden bleek het gewenscht, tot overeenstemming te ge raken, zoodat tot samengaan van den N ederlandschen Sociaal Economischen Kring en het genootschap „Nederland en Europa" werd besloten, onder den naam: Sociaal Economisch Genootschap „Neder land en Europa". Het doel van deze genootschap is samen werking tot stand te brengen tusschen alle Nederlanders, die op grond hunner over tuiging bereid en in staat zijn actief mede te werken aan den sociaal-economischen opbouw van den nieuwen Nederlandschen staat binnen het kader van de Europeesche levensruimte. Reeds zijn binnen het kader van het ge nootschap tal van commissies gevormd die zich zullen bezig houden met de bestudee ring van actueele vraagstukken. Zoo zijn ingesteld commissies voor het prijzen- vraagstuk, voor de oprichting van een maatschappij van volkswelvaart, voor de herorienteering der visscherij, tot opstel ling van een volks-economisch plan, voor de volksch-cultureele opbouw van de Nederlandsche dorpen en steden, voor de bestudeering van de Nederlandsche deel name aan den wederopbouw van Europa, e.a. Er zal naar worden gestreefd door regelmatige publicaties en het organiseeren van lezingen en samenkomsten, het con tact tusschen de deelnemers te verstevigen, en het inzicht in de wijzigingen van het sociaal-economisch bestel te verhelderen. De bijeenkomst werd door tal van auto riteiten en personen uit vooraanstaande N.S.B.-kringen bijgewoond. Onder de ge- noodigden merken wij op den commissaris- generaal voor financiën en economie dr. H. Fischböck, den voorzitter van het ge nootschap prof. dr. J. van Loon, den onder voorzitter prof. dr. G. A. S. Snijder, K. W. Boekholt, zaakvoerend secretaris, prof. dr. J. van Dam, H. J. Woudenberg, mr. Bakker, gevolmachtigde voor Noord-Holland, A. Meyer Schwencke, mr. dr. H. J. Brucken- Fock, H. Roskam, leider van het Agrarisch Front, mr. H. C. Schokker, M. M. Rost van Tonningen, lt.-generSal b.d. Seyffardt, oud chef van den generalen staf, comman dant van het Nederlandsche Vrijwilligers legioen, mr. J. C. h. Zuyderhoff, President der Rekenkamer. Prof. Ernst Wagenmann, hoogleeraar te Berlijn:, die zou spreken over het onder werp: „Wo kommt das viele Geld her?" was door ongesteldheid verhinderd zijn rede uit te spreken. In zijn plaats werd de heer H. C. Maasdijk, lid en secretaris van de organisatie-commissie voor het bedrijfs leven, bereid gevonden over het thema: „De organisatie van het Nederlandsche be drijfsleven" te spreken. De heer Fiscnböck zegde den aanwezigen zijn principieele bereidwilligheid toe, dat hij genegen is, een houding te bepalen ten opzichte van de uit te werken voorstellen Verder verklaarde hij, dat htf het zeer toe juichen zal, wanneer aan de Duitsche instanties voorstellen en wenken worden toegezonden, die kunnen bijdragen tot de welvaart van het Nederlandsche volk. Zulks evenwel onder de voorwaarde, dat zij rekening houden met de eischen, die de tegenwoordige positie van het Duitsche rijk vereischt. NIEUW GEBOUW VAN HET ECONOMISCH FRONT N.S.B. Gistermiddag heeft Mussert, de leider der N.S.B.het nieuw gebouw van het Economisch Front aan het Nassauplein 8 officieel geopend. DE SUBSEDIEERING VAN GIERKELD ERS. Nu het tekort aan kunstmeststoffen het belang van de meststoffen uit eigen bedrijf des te meer doet spreken, is besloten om voor gierkelders, die in de periode 15 Juli 194131 December 1941 worden gebouwd en aan redelijke eischen voldoen, subsidie te verleenen. Het is onder deze omstandig heden van groot gewicht, dat van den na- tuurmest zoo weinig mogelijk verloren gaat en een der doeltreffendste middelen daar bij is wel de gierkelder. Alleen gierkelders, welke van metsel steen zijn gemaakt, komen voor deze sub- sidieering in aanmerking, met dien verstan de, dat het deksel, en in uitzonderingsge vallen, bij hoogen grondwaterstand en zachten bodem, de geheele kelder van ge wapend -beton mag zijn. De constructie moet van soliden aard zijn en er zal moeten worden voldaan aan een luchtdichte sluiting. De subsidie zal, indien de aanvrage en de bouw is goedgekeurd, een derde deel der totale bouwkosten kunnen bedragen met een maximum van 7.per M3. inhoud. Voorlichting omtrent de constructie wordt op verzoek gegeven door het Insti tuut voor Landbouwwerktuigen en Gebou wen te Wageningen. Voorloopige aanvragen om subsidie kun nen worden ingediend met vermelding van naam en volledig adres, inhoud en vermoe delijke kosten van de te bouwen gierkel ders bij den Rijkslandbouwconsulent te Rotterdam, ir. H. de Groot. GIFTEN VOOR DE AMBULANCE VAN HET VRIJWILLIGERS LEGIOEN NEDERLAND. Even spontaan als de vrijwilligers zich melden voor het legioen, even spontaan weert zich het „thuisfront'" en steunt met giften van 2.50 tot 5000 de oprichting van de ambulan ce van het legioen. Zij die achterblijven hebben be grepen, dat er plichten zijn tegen over hen, die zich gaan inzetten tegen het bolsjewistische gevaar, tegen de bedreigers van Kerk, beschaving en cultuur. Het inrichten van de beste ambu lance is het minste wat gedaan kan worden voor onze dappere Neder landsche strijders. Voor hen, die er eveneens een eer in stellen hun plicht te doen vermel den wij, dat het gironummer van het Vrijwilligerslegioen Nederland, hoofd kwartier: Koninginnegracht 22, Den Haag, is: 8 7 6 0 0 Tuinisheid is thans ons aller plicht Bij het gebruik van gas of licht VERBINDEND VERKLARING C. A. O. IN HET LOODGIETERS- EN FITTERS- BEDRIJF. Bij beschikking van het college van rijks- bemiddelaars zijn eenige bepalingen, deel uitmakende van de landelijke C.A.O. voor het loodgieters- en fittersbedrijf in Neder land, verbindend verklaard. De algemeen verbindend verklaarde be palingen zijn niet van toepassing op sme denpatroons, voor zoover zij voor hun lood gieters en fitters, werkzaamheden verrich tende, als waarop de onder werpelijke overeenkomst betrekking heeft, gebonden zijn aan de landelijke C.A.O. voor het sme- 1 denbedrijf. PROF. Dr. H. KREKEL Zooals reeds gemeld, is dr. H. Krekel benoemd tot buitengewoon hoogleeraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit alhier, om onder wijs te geven in de wijsbegeerte van de geschiedenis. De heer Krekel is in 1888 te Rotterdam geboren. Van 19101914 heeft hij te Lei den in de Nederlandsche letteren gestu deerd. Nadat hij een jaar te Hoogezand les had gegeven in de Nederlandsche taal, hervatte hij zijn studie in 1916. In 1918 v/erd hij redacteur van de Nieuwe Courant te 's-Gravenhage, welke functie hij tot 1920 heeft vervuld. Van 19211923 heeft de heer Krekel voorts te Groningen wijs begeerte gestudeerd. Sedert 1927 is hij als redacteur aan het Vaderland verbonden. Op 8 Juli 1938 is hij op proefschrift „Engeland en Europa", cum laude gepro moveerd. Zijn werk „Engeland en Europa", dat ongeveer twee jaar geleden is verschenen, behandelt uitvoerig de grondslagen der buitenlandsche politiek van Engeland, het vraagstuk der betrekkingen tusschen Enge land en Frankrijk, de crisis in het Fransche alliain'tie-systeem na 1756, het beleid van Pitt enz. Voorts noemen wij zijn bundel „Politik und Seele Hollands", schetsen die in den loop der jaren, sinds 1935, in die „Wochen- zeitung für die Niederlande" hebben ge staan. Dr. Krekel is sids vele jaren lid van de Kantgesellschaft. MULO-EXAMENS Bij het in ,,'t Schuttershof' gehouden R.K. Mulo-examens zijn geslaagd: voor di ploma A: Hans v. Tol, Alb. v. d. Stok, Bern. Lut, Joha. v. d. Fluit, Ther. Schermer Voest, Theoda. Schamper, Maria Pollmann, Maria v. Noort, Josa. v. Noort, Maria Middendorp, Joha. Melman, allen Leiden; Adr. v. Eeden, W. v. d. Plas, Noordwijk, Hendr. Voordouw, Joh. Piket, Zwammerdam, Jan Spaas, Joha. v. d. Pavoordt, Em.» Koopman, Joha. Kok, Joh. Knalmann, allen Bodegraven, Maria v. Mil, Zoeterwoude. Afgew. 2 cand. Voor diploma B: Virg. v. d. Sanden, Alleg. Broek, beiden Leiden, Elis. Seyen ten Hoorn en Adèle Seyen ten Hoorn, beiden Oegstgeest. Afgew. geen. Bij het in de Stadsgehoorzaal gehouden MULO-examen zijn geslaagd: voor diplo ma B: C. C. van Weeren en H. L. Boter Leiden, afg. geen. Voor diploma A: H. van der Star, G. M. de Smet, S. Vreeland, J. de Jong, E. M. C. Hertel, J. F. de Groot, W. P. Groeneveld, allen te Leiden, C. v. d. Bijl, M. B. Bese- mer, J. H. Hymans, allen Alphen a. d. Rijn, F. C. Schiereck Katwijk aan Zee, A. van Duin, Noordwijk aan Zee, L. van Til Hil- legom, C. J. Segers en C. M. Kroon Lisse, J. A. de Wit Zoeterwoude, J. P. A. Kap- pert Leiderdorp. Afgew. 8 cand. HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. Getuigschriften. Op 24 Juli zijn aan onderstaande leer lingen getuigschriften uitgereikt: Huishoudkundige aan de dames: C. Boogerd te Noordwelle, M. E. Boon en A. C. Koppen te Oegstgeest, G. Haantjes te Valkenburg, D. C. Kuenen te Leiden, M. Lanser en W. P. Vogelaar te Sassenheim, G. H. Pleijte te Noordwijk, C. W. van der Sterre te Benthuizen. 1 leerling afge wezen. Kinderverzorgster (met praktijk): G. H. van Beek, A. Rombeek, A. Slootweg, A. E. Vellekoop en L. A. van Wijk te Alphen a. d. Rijn, A. Kantebeen, Q. A. de Ligny, H. M. Scharloo, J. Wassink, te Leidep; Y. J. Moraal te Leiderdorp, W. J. Schuitema ker, J. M. Witmans, M. Eldering te Oegst geest; D. Volbeda te Katwijk, A. M. Dijks man te Voorschoten en T. Wiepkema te Sassenheim. Kinderverzorgster: P. A. van Donselaar, M. van Leeuwen, H. J. van der Meer, M. J. S. Mennes te Leiden; H. Goudberg, A. M. Zaunbrecher te Alphen a. d. Rijn, E. A. J. M. E. Hol te Zoeterwoude, M. de Jong en E. M. van Werkhoven te Oegst geest, P. A. de Kroes te Rynzaterwoude, G. Pet te Rijnsburg en I. de Vries te War mond N. E. E. W. van der Burgh, E. Denz ier en G. M. Storm te Leiden. Afgewezen 1 leerl., herexamen 1 leerl. Coupeuse: M. Abspoel, H. A. Otgaar, J. G. Montenberg, A. C. M. Segaar, M. Stik- kelorum te Leiden, en J. van Woudenberg te Oegstgeest. Costuumnaaister: A. W. Brouwer, J. M. H. den Hertog, E. Landwaart, J. M. Ouds hoorn, E. M. G. de Roos, J. E. Spanjaard, D. H. van der Steen, J. M. Teljeur, A. J. Aitink te Leiden, W. G. Tij sterman te Rijnsburg, J. van Vliet te Aarlanderveen. 1 leerl. uitgesteld examen. Hulp in de huishouding: G. M. Eenmeij, G. van Beek, E. van Beest, M. E. Berlimon, J. Bobbe, J. M. Guleij. H. H. Janssen, W. Klinkenberg, M. W. Kok, J. E. Korswagen, M. E. Laman, C. Luijendijk, C. C. Vlas veld te Leiden, G. C. Boer te Woubrugge, K. van Herwaarden te Wassenaar, A. Jon- gerbloed te Hazerswoude, C. M. Ouds hoorn te Sassenheim, J. H. van Kleef te Boskoop, P. C. J. E. den Os te Oegstgeest, D. P. Verheul te Benthuizen. 1 leerl. af gewezen, 1 leerl. herexamen. 2-Jarige voorbereidende cursus: M. Beij, A. de Bree, A. C. Cats, D. van Duivenbode, H. de Geus, H. J. Hendriksen, A. D. van Iterson, J. van Iterson, G. E. van der Kooy, J. Lasschuit, A. H. Menijn, C. H. Overduin, J. G. Overduyn, A. P. M. Reijngoud, R. Segal, A. Verlind, J. W. Wassenaar, M. Weeda, C. van den Wijngaard, J. H. Aitink te Leiden, E. Bakker te Sassenheim, W. C. A. Dekker, E. van Mastrigt, C. E. de Nie, A. Struys te Warmond, T. Diezen- raad, M. A. de Jongh, P. Slootweg te Oegstgeest, L. de Haas en J. T. van der Voort te Leiderdorp, J. H. de Klerk, L. van Wilsum te Zoeterwoude en B. W. Ver steeg te Wassenaar. Afgewezen 3 leerlin gen. Bevorderingen: tot 2e leerjaar opl. Huishoudkundige: J. van den Berg, B. Bos, B. de Feber, Cl. Grommé, F. van Ham, M. Huisman, M. Hins, J. Hüner, E. Kattenbusch, T. van der Kemp, T. Koers, L. Landré, T. Maartense, J. Marks, W. van Muiswinkel, G. Nieu- wendijk, B. Postma, L. Roodenburg Ver- maat, M. van der Ruit, H. Snorn, M. Ten- sen, M. Timmer, J. Wagemans, A. van der Zeeuw. Niet bevorderd 1 leerl. Herexamen 1 leerl. Tot 2e leerjaar opl. Hulp in de Huishou ding: A. Endedijk, G. Grolleman, J. van Hoorn, A. van Koolbergen, C. Kok, J. Mulder. Th. Polman, I. van Reckow, Tr. Schouten, T. Teeuwen, C. Veldhuijzen, H. Voorhoeve. Niet bevorderd 4 leerlingen. Tot het 2e leerjaar opl. costuum- en lin- nennaaien: C. Abspoel, I. Bins, S. van der Boon v.w., J. van den Bosch, A. Bregman, J. van Goeverden. Gl. de Jong, J. de Jong, A. Kettenis. E. Kling, E. Kukler, A. Los, G. Planje, J. van Rijn, Th. van Schaik, C. de Tombe, N. Veerman, A. de Wolf, G. de Zwijger. Tot 2e leerjaar voorbereidende klasse: J. de Beer, A. van den Berg, Gr. Blok, M. Cossée, J. van Delft, R. Guldemond, M. Hoppenbrouwer,. R. van Leeuwen, M. Phi- lippo. J. de Tombe, P. Verbrugge. C. Ver- ra, M. Verwer, A. de Visser. C. Voorzaat, B de Water, Th. de Wolf. B. Bouter, J. Delmeer, W. Dexel, K. Ginjaar, M. Gou- tier. J. Jongeleen. A. de Koning. M. van der Laan, J. Lefeber, J. Mensert, W. Paats, D Pison. Th. Plu, T. Ramp. A. Regeer, C. Schout M. Seri ie. Th. Sjardin. Tr. Tege laar, G Wendt, S. van de Wiingaard. I. Binnendijk, W. Bins. M. Bos, E. van den Eijkel, G. van Goeverden. M. Hendriksen, I. van' Heuven. E. van Klaveren. M. Lugt, C. van der Maas, B. Moot. J. Nijdam. E. Overduin, M. van Rossen. R. Rijnsburger, J. Thierry, M. Verhaar, B. Versprille, Y. de Vreugd. Niet bevorderd 8 leerlingen. De navolgende leerlingen van de naai school der St. Cunera-school aan de Hoogewoerd slaagden voor het examen van costumiëre. Corrie v. d. Vooren, Hanny Verstraeten, Jeanne Hop, Lida van Leeuwen, Dora de Boer, uit Leiden. Cor van der Po°l uit Oud Ade, Jeanne Hoogeboom, Corrie Zwetsloot uit Hoogmade, B^ts Versteeg, Cor v. d. Poel, Riet van Velsen. Toos Deckers uit Zoeterwoude. Afgewezen geen. ORGELCONCERTEN HOOGLANDSCHE KERK. Het programma dier wekelijksche orgel concerten in de Hoaglandsche kerk door den organist 'Feike Asma, vermeldt a.s. Maandagavond van 8.15 uur tot 9.15 uur werken van Baoh, Handel, Guilmaint, Jan Zwart e.a.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2