Weerbericht 5)e hennen, die 11 neodig heeft! Wilt U iets weten? SPORT STADSNIEUWS Burgerlijke Stand DONDERDAG 24 JULI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Hoofdredacteur: Th. Wilmer, Leiden. Red. Buitenland: Mr. H. Geise. Leiden. Red. Stad en Sport: M. Zonderop, Leiden. Red. Omgeving: L. Roozen, Leiden. Red. Letteren en Kunst: Fr. Schneiders, Leiden. ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 9.45 uur. Maan op 5.49 uur. MAANSTANDEN. 24 Juli: De maan komt Donderdagmor gen om 6.07 uur op en gaat Donderdag avond om 9.26 uur onder. (Nieuwe maan). 25 Juli: De maan komt Vrijdagochtend om 7.13 uur op en gaat Vrijdagavond om 10 uur onder. 26 Juli: De maan komt Zaterdagmorgen te 8.25 uur op en gaat Zaterdagavond om 10.31 uur onder 27 Juli: De maan komt Zondagochtend te 6.39 uur op en gaat Zondagavond om 10.58 tour onder. 28 Juli: De maan komt Maandagochtend te 10.52 uur op en gaat Maandagavond om 11.25 uur onder. S9 Juli: Le maan komt Dinsdagmiddag om 12.07 uur op en gaat Dinsdagavond om J1.62 uur cr.aer 30 Juli: De maan komt op Woensdagmid dag om 1.23 uur en gaat Donderdagnacht om 1,21 uur onder. 31 Juli: De maan komt Donderdagmid dag om 2.41 uur op en gaat Vrijdagnacht 0.52 uur onder. WATERTEMPERATUUR. Zweminr.: „Poelmeer" 19.5 gr. C. Zweminr.: „De Zijl" 20 gr. C. .OIIOIIOIICDIIOIIOIIOIIOIIOIIC-- Verduisteringstijden Er is bepaald, dat er verduisterd moet v/orden tusschen zonsonder gang en zonsopkomst. Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: ZONSONDERGANG .9.45 uur. ZONSOPKOMST 5.49 uur. Tusschen deze beide tijden dient er dus verduisterd te worden. VRIJWILLIGERSLEGIOEN NEDERLAND Het aantal aanmeldingen voor het „Vrij willigerslegioen Nederland1" overtreft ver re de verwachtingen. Daarom is het noo- dig een nieuwe serie keuringen vast te stellen. 25 Juli van -1018 tuur: Leeuwarden, Huize Schaaf, Breedstraat; 1013 uur: Eindhoven, Huis Maria, Kruisstraat 53; 15 19 uur: Den Bosch, Prins Hendriikka- aerne. 26 Juli van 1018 uur: Groningen, Com- oerthuis, Poelestraat; 912 uur: Breda, Restaurant Modern. 27 Juli; van 1018 uur: Zwolle, School aan de Turfmarkt. 28 Juli van 1018 uur: Arnhem, Wil lemskazerne. 29 Juli van 1018 uur: Amsterdam, School Iepen weg 13. 30 Juli van 1019 uur: D enHaag, Ko ninginnegracht 22; 31 Juli van 1018 uur: Rotterdam, Deutsohes Haus, Volkspark. VERVALLEN EMOLUMENTEN BIJ DE WERKVERRUIMING. De N.V.V.-persdienst meldt: Nu het besluit loonibepaling werkverrui ming afgekondigd is en op 28 dezer in wer king zal treden, heeft cle wnd. secr.-gen. van het departement van sociale zaken in aansluiting hierop het volgende aan de ge meentebesturen medegedeeld. Tot dusverre werden aan diegenen, die bij de werkverruimings-objecten waren ge plaatst, boven het loon in geld zgn. emo lumenten verstrekt. Daar bij de samenstel ling van het loodbesluit de gedachte voor gezeten beeft, de arbeidsvoorwaarden in de werkverruiming zoo nauw mogelijk aan te passen aan die, geldende in het vrije be drijf, zal er, wanneer de nieuwe regeling in werking is getreden, geen plaats meer zijn voor de bedoelde emolumenten. Voor de personen, die bij de werkveirui- mdngsobjecten geplaatst zijn, zullen met ingang van 28 dezer niet meer gelden: 1. De regeling tot verstrekking van goed- koope levensmiddelen; 2. de regeling voor extra-hulp in den vorm van kleeding, dekking en schoeisel (zgn. b-steun); 3. de zgn. spaarregeling; 4. de regeling voor de brandstoffenibij- 5. de regeling voor toekenning van een extra-bijidrage van inwonende kinderen; 6. de in enkele Groningsohe gemeenten geldende regeling voor den industrie-bij slag. Er zal geen enkel bezwaar tegen bestaan, dat de gemeentebesturen doorgaan met het verstrekken aan bij de werkverruiming geplaatste personen van een tegemoetko ming in de contributie wegens het lidmaat schap van een ziekenfonds. GELDIGE DISTRIBUTIEBESCHEIDEN. Zeepkaarten P. en Q. De destijds in de dagbladen geplaatste opsomming van de verschillends distribu- tiébonboekjes en -kaarten, welke thans in omloop zijn, heeft bij enkelen de meening doen ontstaan, dat de bonnen van de zeep kaarten P en Q thans reeds gebruikt kon den worden. Dit is echter niet het geval. Met ingang van de volgende distributie periode voor zeep, d.i. dus 3 -Augustus a.s. zal bekend gemaakt worden, wellke bonnen van deze zeepkaarten geldig zijn. 27 27 10 24 25 24 25 101 27 A rijst papkaart 27 26 27 104 26,27 27 (eieren) 103 102 55 44 45 54 K 38 Brood of gebak iBloemkaart) Meel, brood e (Boterkaart) boter, (Vetkaart) boter Rijst, rijstebloem Havermout enz. Vleesch Vleeschwaren Vleeschwaren Koffiesurr. Thee Havermout enz. Macaroni enz. Scheerzeep Textielkaart HOEVEELHEID 14 Juli—10 Aug. 17 Juli3 Aug. 14 Juli—10 Aug. 14 Juli—10 Aug. I Juli16 Augustus 14 Juli—27 Juli (10 Aug.) bon 69, 79 nog tot 27 Juli. 14 Juli10 Augustus 14 Juli10 Aug. 16 Juni10 Aug. 16 Juni10 Aug. 16 Juni10 Aug. 16 Juni10 Aug. 1 Mei—31 Aug. 30 Juni3 Augustus 16 Juni10 Aug. 100 (400) gr. brood of 1 (4) rants, gebak. 35 gram tarwe-meel of -bloem, roggemeel of 50 gram wittebrood of 1/2 rantsoen gebak 250 gram boter 250 gram boter (m. 22 M ct. red.) Bon 27 vleesch: Per twee bonnen 100 gram vleesch of één rantsoen vleeschwaren. Bon 26 en 27 vleeschwaren: Per bon één rantsoen vleesch of vleeschwaren. 250 gram koffie-surrogaat of 40 gram thee. £lk der bonnen 100 gram kaas. 500 gram jam, stroop, honing e.d. 100 gram (op 2 bonnen 1 pakje) 50 gram scheerzeep 150 gram toiletzeep, 120 gram huis houdzeep, enz. voor de keuken 2 liter In verband met het feit, dat er inspec teurs van de omzetbelasting waren, die de fooien der kellners beschouwden als „in komsten wegens bewezen diensten", met het gevolg, dat zij hiervan omzetbelasting verlangden van de kellners, heeft het hoofdbestuur van den Nederlandschen R.- K. Bond van hotel-, café- en restaurant geëmpl. Sint Antonius zich tot het depar tement van financiën gewend. Naaa aanlei ding hiervan is van de zijde van dit depar tement een circulaire gericht tot de des betreffende ambtenaren van de invoer rechten en accijnzen, waarin wordt mede gedeeld,, dat kellners. ook al ontvangen zij geen vaste vergoeding, doch uitsluitend fooien, niet geacht kunnen worden zelf standig een beroep uit te oefenen in den zin van het besluit op de omzetbelasting 1940 en derhalve niet als ondernemer kun nen worden aangemerkt. Benoeming bij directoraat-generaal van politie. Bij besluit van dien secretaris-generaal van het departement van justitie is be noemd tot referendaris bij het directoraat- generaal van politie (departement van ju stitie) D. C. Roth, thans hoofdcommies bij voormeld directoraat-generaal. Benoeming burgemeester. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement en binnenlandsche zaken is J. A. G. van Bokhoven benoemd tot burgemeester vgn de gemeenten Riet hoven en Westerhoven benoemd. Gemeentesecretaris van Zaandam. Aan den gemeente-secretaris van Zaan dam, dr. H. G. Scholten, is ontslag ver leend met toekenning van pensioen. De heer Scholten heeft deze functie ruim 25 jaren vervuld. Als loco-secretaris is benoemd de heer G. Blom, hoofdcommies ter gemeentesecre tarie. bow offerde daarop een pion en verkreeg door een spitvondig berekenden toren zet een kennelij ken voorsprong. Hij kon reeds in den achttiendien zet een stuk bemachti gen, doch liet toen zijn keus vallen op het behoud van kwaliteit. In den twintigsten zet maakte Ir. Euwe in een reeds vrijwel hopelooae positie een fout, hetgeen tot ge volg had, dat hij in dien 23sten ziet moest kapituleeren. De vierde partij wordt morgen gespeeld, daar de beide schaakkampioenen een dag rust hebben. De derde partij in den schaakwedstrijd tussohen omzien nationalen kampioen dr. Max Euwe gn den Duitscben kampioen Bogoljubow, welke gistermiddag te Karls bad werd gespeeld leverde een fraaie over winning op voor Bogojubow, zqodat na doze derde partij de stand wederom gelijk is. De Duitscher zette terstond bij de ope ning alles op alles, waartegenover onze landgenoot de Pruisische verdediging stel de. De Duitscher riskeerde daarbij evenwel de buitengewoon scherpe voortzetting van zijn tegenstander. Om op zijn beurt tot den aanval te kunnen overgaan ruilde dr. Euwe een toren tegen een looper. Bogolju- Vraag: Bestaat er een bootgelegen heid van Amsterdam naar Meppel en zoo ja, wanneer, waar is de ligplaats in Am sterdam en wat zijn de kosten? A n t w o o r d: Ja, van Amsterdam naar Meppel via GenemuidenZwartsluis, op Maandag, Woensdag en Vrijdag te 9.15' uur vertrek van de De Ruyterkade, stei ger 56, Amsterdam, aankomst Meppel 18.00 uur en op Dinsdag, Donderdag en Za terdag vertrekt 8 uur, aankomst 17 uur, kosten enikele reis le kaj. f 1.50, 2e kaj. f l.OO, retour resp. f 2.25 en f 1.50. Rijwie len f 0.30. Vraag: 1. Weg van Voorschoten naar Enschede? 2. Is er onderweg (ongeveer halverwege) voor dames gelegenheid tot nachtlogies in een Jeugdherberg. Hoeveel zijn hiervan de kosten? A m a w o o r d: 1. Voorschoten, Leiden, Alphen a. du Rijn, Woerden, Utrecht, de Bildt, Amersfoort, Barneveld, Hoenderloo, Apeldoorn, Zutphen, Loohem, Diepenheim, Goor, Delden, Hengelo, Enschede. Afstand 193 K.M. 2. Er zijn vacantie-huizen voor dames in Utrecht (Oude Gracht 46 bis) en te Deven ter (Delemarre, Zwolsc'neweg 131). Voor Deventer zoudt U vain Apeldoorn via De venter kunnen rijden naai- Lochem. Kosten naohtlogies (slapen met ontbijt) f 1.15 in Utrecht, f 1.25 in Deventer (lakens zelf me debrengen) Vraag: 1. Weg van Leiden naar Oos terbeek via Amsterdam en Amersfoort? 2. Van Oosterbeek naar Eibergen via Apeldoorn. 3. Van Oosterbeek naar Leiden via 's-Hertogenbosch en Geldermalsen? Antwoord: 1. Leiden, Oud Ade, Rijpweterimg, Roelofarendsveen, Oudewe tering, Leimuiden, Kudelstaart, Amster veen, Amsterdam, Diemerbrug, Muiden, Naaiden, Bussum, Hilversum. Soest, Amersfoort, Woudenberg, Scherpen rceel, Rienswoude, De Klomp, Ede, Planken Wam- bius, Liohternbeek, Oosterbeek. Afstand1 134 K.M. 2. Oosterbeek, Sehaarsbergen, Hoender loo. Uohelen, Apeldoorn, Voorts, Zutphen, Locheren, Barcbem, Boroulo, Eibergen. Afstand 55 K.M. 3. Oosterbeek, Arnhem, Elden, Eist, Lent, Nijmegen, Grave, Heesch, Rosmalen, Den Bosch, Hedel, Zalt Bommel, Geldermalsen, Oulemiborg, Utrecht, Woerden, Alphen, Leiden. 180 ILM.. WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN ZWERVERS. We lezen in de Provinciale en 's-H ertogenbossche Courant: Dezer dagen is de directeur vam het P. T.T.-kantoor te Leiden gepensionneerd na een dienstvervulling van 45 jaren. Als een moderne Ahasverus heeft deze ambtenaar gezworven. Hij begon zijn loopbaan in Ze venaar en spoedig ving het ziwerversleven aan. Hij ging van Zevenaar naar Kampen én vervolgens naar Rotterdam, Den Haag, Alphen, Hoorn, Haarlem, Roosendaal, 's-Gravenhage, Deurne, Leeuwarden, Zetten, Oosterhout om ten slotte in de Sleutelstad het directoraat te bekleed'en dat eindelijk naar rust voerde. De moedige man had derhalve 14 stand plaatsen en moest dus 13 keer verhuizen. Gemiddeld om de IVi jaar kreeg hij den verhuiswagen voor de deur en doorleefde de man en die zijnen den rompslomp van inpakken, boel-over-hoop, passen en me ten, huiszoeken, inpakken, nieuwe buren, •nieuwe kennissen, nieuw bureau. En zoo voort. Da capo. Het is ons niet bekend of het P.T.T.-be- stuur met al zijn ambtenaren zoo om springt. Zoo ja, dan ware het tijd dat bij diezen tak van dienst een afdeeling „ver huizing" werd gevoegd, welke zorgt voor een snelle en doeltreffende verhuizing en voor de verstrekking van meubelen, gordij nen en andere huiselijke zaken, welke overal passen. Wij vragen ons ai of zulk een onrustig ambtenaarsbestaan, als hierboven ge schetst, bevorderlijk is voor een goeden gang van zaken. Een mensch is nu eenmaal geen machine, welke overal waar men ze neerzet, maar hoeft te worden opgewon den, om weer te loop en. Evenzeer als de P.T.T. vain zijn ambte naren hun geheele persoonlijkheid mag opeisohen, heeft er deze recht op dat men zijin particuliere zorgen en eischen tege moet komt. Een ambtenaar, die zoo vaak wordt verplaatst, moet, zoo hij schoolgaan de kinderen heeft, permanent in moeilijk heden hebben verkeerd. Wellicht is de afgetreden ambtenaar een wondermensch geweest, dien men gaarne overal tegelijkertijd had willen werkzaam zien, maar wondermenscben loopen er niet veel rond en tenslotte is men zelfs in zijn leven niet onmisbaar. Waarmee wij maar willen hopen dat de Leidsche, thans gepensioneerde directeur een zeer hooge uitzondering is. Zoo niet, dan wordt het tijd dat de veribuisafdeeling wordt gereorganiseerd en aan dien dienst tak iets wordt gewijzigd. Twee bijzonder hoog leeraren benoemd Dr. GOEDEWAAGEN EN Dr. VAN GENECHTEN BENOEMD TOT BIJZONDER HOOGLEERAAR. De raad van beheer van de Nederland- sche stichting tot bevordering van de stu die van het nationaal-socialisme, daartoe gemachtigd bij besluit van den secretaris generaal van het departement van opvoe ding en cultuurbescherming, heeft be noemd tot bijzonder hoogleeraar in de nieu were wijsbegeerte aan de universiteit te Leiden: dr. T. Goedewaagen te 's-Graven hage, secretaris-generaal van het departe ment van volksvoorlichting en kunsten. Voorts heeft voornoemde raad van be heer benoemd tot bijzonder hoogleeraar in de volkshuishoudkunde aan de universi teit te Leiden, dr. R. van Genechten, pro cureur-generaal bij het gerechtshof te 's Gravenhage. Dr. T. Goedewaagen, benoemd tot bijzon der hoogleeraar te Leiden, is 15 Maart 1895 te Amsterdam geboren. Hij bezocht de gymnasia te Utrecht en Hilversum en stu deerde te Utrecht klassieke letteren en wijsbegeerte, waarin hij in 1923 met lof pro moveerde. In 1925 werd hij privaat-docent in "de geschiedenis der filosofie na Kant aan de Utrechtsche universiteit en verle den jaar November secretaris-generaal van het toen ingestelde departement van volks voorlichting en kunsten. Kort na den oorlog was hij opgetreden als voorzitter van den raad van voorlichting der Nederlandsche pers. Van zijn hand zijn werken over filo sofie verschenen, zoomede tal van artike len in wijsgeerige tijdschriften. De laatste jaren publiceerde hij ook politieke artike len. Hij is eenigen tijd, o.a. als hoofdredac teur, verbonden geweest aan het weekblad De Waag. Mr. dr. R. van Genechten, die een leer stoel in de nieuwere oeconomie aan de rijks universiteit te Leiden heeft aanvaard, werd op 25 October 1895 te Antwerpen geboren. Hij studeerde aan de Vlaamsche hooge- school te Gent. In 1919 werd hij wegens zijn Vlaamsch activistisch streven tot acht jaar gevangenisstraf veroordeeld. In November 1918 was hij echter reeds uitgeweken naar Utrecht, waar hij zijn studie in de rechten voortzette, nadat hij reeds in 1918 te Gent zijn candidaatsexamen in de letteren en wijsbegeerte had afgelegd. In 1924 verwierf hij te Utrecht den meesterstitel,, drie jaar later promoveerde hij cum laude in de rech ten op een proefschrift „Ontwikkeling der waardeleer sinds 1870". In 1928 werd Kij privaatdocent in de staathuishoudkunde aan de rijksuniversiteit te Utrecht. In 1938 bereikte hem het aanbod van een professoraat te Lausanne. Hij zag zich echter genoodzaakt hiervoor te bedan ken, in verband met de taak, welke hij kort tevoren als leider van de afdeeling vorming van de N.S.B. op zich had genomen. Prof. van Genechten trad in 1934 toe als lid van de N.S.B. In September 1940 werd hij benoemd tot procureur-generaal bij het Gerechtshof te 's Gravenhage. Prof. van Genechten schreef verschillen de boeken over het Vlaamsche nationalis me, waarin hij in het bijzonder de oecono- mische zijde van het Vlaamsche vraagstuk belichtte. In 1932 verscheen zijn Verminde rende Meeropbrengsten in 1933 Beginse len der Geldtheorie. Van den bundel „Waar gaan wij heen?" (1934) schreef hij het GIFTEN VOOR DE AMBULANCE VAN HET VRIJWILLIGERSLEGIOEN NEDERLAND Even spontaan als de vrijwilligers zich melden voor het legioen, even spontaan weert zich het „thuisfront" en steunt met giften van 2.50 tot 5.000 de oprichting van de ambulan ce van het legioen. Zij, die achterbleven, hebben begre pen, dat er plichten zijn tegenover hen, die zich gaan inzetten tegen het bolsjewistische gevaar, tegen de be dreigers van kerk, beschaving en cul tuur. Het inrichten van de beste ambulan ce, is het minste wat gedaan kan wor den voor onze dappere Nederlandsche strijders. Voor hen, die er eveneens een eer in stellen hun plicht te doen, vermelden wij, dat het gironummer van het Vrij willigerslegioen Nederland, hoofdkwar tier: Koninginnegracht 22, den Haag is: 87600. LEIDEN. Geboren: Josephine Christine d. v. L. Kloos en E. W. Bernard. Leendert Pe- tro z. v. J. den Hoed en P. Hazevoet. Jacobus z. v. F. J. Scheffer én M. C. E. v. Leeuwen. Gerdina d. v. H. Koetsier en A. v. d. End. Adriaantje d. van G. Schoenmakers en H. Roeland. Willem z. v. W. Nijgh en L. Hus. Jacoba Gerarda d. v. G. v. Houten en J. P. den Os. Pleuntje d. v. A. Nagtegaal en P. v. Kla veren. Paulus z. v. H. v. d. Leek en A. C. Ottevanger. Jaantje d. v. H. v. d. Leek en A. C. Ottevanger. Frans Joseph Leopold z. v. F. J. L. Smit en M. E. v. Went. Johannes z. v. C. v. Ede en G. Borsboom. Johannes z. van J. Blansjaar en J. G. J. Brands. Willem Rudolf z. v. W. R. Rijsbergen en S. Redel. Ondertrouwd: A. Spruit jm. 25 j. en R. C. Hilhorst jd. 23 j. Gehuwd: J. M. Verkade jm. en J. v. Putten jd. J. C. Falentijn jm. en C. P. Nieuwenburg. jd. P. L. Berbee jm. en A. C. M. v. d. Bosch jd. W. Gijsman jm. J. E Vinkesteijn jd. C. J. v. d. Kaay jm. en W. Breijer jd. A Th. Reijken jm. en C. de Ridder wed. J. v. d. Waals jm. en W. Heuzen jd. Overleden: A. G. v. Nobelen hsvr. van H. A. Brederode 34 j. hoofdstuk: kapitalisme, in 1937 verscheen „De Zelfmoord van het Kapitalisme". Hij is jarenlang medewerker van het tijdschrift De Economist geweest, in welk tijdschrift hij tal van bijdragen schreef van staathuis houdkundigen en sociologischen aard. Ook verleende hij medewerking aan het Zeit>- schrift für National-Oekonomie en het Vlaamsche Tijdschrift voor Economie en Sociologie. Dit jaar zag een werk van lit teraire strekking het licht, Van den Vos Reinaerde, dat reeds voor den oorlog in af leveringen was verschenen in Nieuw Ne derland. De redactie van de Economist heeft hij het vorige jaar verlaten, daar de redactie van dit tijdschrift weigerde een joodschen medewerker uit te laten treden. MULO-EXAMEN Bij de in 't Schuttershof gehouden R.K. MULO-examens zijn geslaagd voor diplo ma A: J. Juffermans, Ha. E. M. van Kimme- naede, Pa. C. Juffermans, allen Oegstgeest, Ma. Chr. J. Jagers, Rijpwetering, Joha. M. P. Hooymans, Voorschoten, Cath. Jos. A. de Hollander, Anna A. M. Heetvelt, Cath. H. van Haasteren, Ala. El. M. van Haaste ren, Josa. W. M. de Graaf, Gertr. M. Cup pen, Hill. M. Catin, G. Albers, E. Schoonder- gang, J. Post, J. Pley, Theo Nagel, J. Kok, allen Leiden, Marg. E. M. Godé, G. v. d. Schalk, beiden Noordwijk, J. v. d. Meer, Roelofarendsveen, Adra. H. A. v. Wielin gen, Oudewetering. Afgew. 4 cand. Geslaagd voor diploma B: Theo Stik- voort, Voorschoten. Afgewezen: 1 cand. Bij de in de Stadsgehoorzaal gehouden MULO-examens zijn geslaagd: voor diploma A: G. Veldhuijzen, H. C. Spanjaard, P. Philippo, L. Ouwerkerk, G. Harteveld, H. Eelsingh, E. P. T. Wielinga, A. Sollie en A. G. Mosies, allen Leiden, L. Noordanus, Leiderdorp, C. Weststeijn, Haarlemmermeer, J. E. Jongeneel, A. C. Lautenbach, beiden Voorschoten, M. C. van Winkel, Alphen a. d. Rijn, H. Tempelman, Koudekerk, M. M. Kroeze en M. Ph. Zand- voort, beiden Oegstgeest: afgew. 2 cand.; voor diploma B: M. van der Werf, J. M. Jansen, B. A. den Hollander, B. C. Heyde- man, allen Leiden, G. van der Ven, Rijns burg; G. Kraak, Lisse en G. Stoutenbeek, Hillegom. Afgew. 1 cand. Voor het Mercuriusdiploma Engelsche handelscorrespondentie is geslaagd de heer D. B. Gaykema, alhier. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 7751. Firma van Wijk Kroon, Alphen aan den Rijn, Toussaintstr. 31. Handel in nieuw en ge bruikt hout en houtproducten. Venn.: W. G. van Wijk, Alphen aan den Rijn en A. Kroon, Alphen aan den Rijn. W ij z i g i n g. 2242. Oosthoek Zoon's Industrie- en Handelmaatschappij N.V., Al phen aan den Rijn, Emmalaan 105. Uittr. Comm.: Mr. G. H. E. Nord Thomson, Lei den.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2