Sspxwt en Mledófoyden DE KAAGWEEK BELEEFDE TWEE GOEDE ZEILDAGEN De wielerkampioenschappen in het Amsterdamsche Stadion MAANDAG 21 JULI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 Verrassingen der Friezen, maar het Holland-team nam Zondag de leiding in den Regenboogwedstrijd De Kaag-week is reeds tot over de helft gevorderd en als deze regels onder de oogien onzer lezers komen, is het einde reeds in het zicht. De Zaterdag en Zondag werden voor de Kaagweek even goede zeildagen als de Vrijdag en dus mogen we dit zeilersfeest reeds grootcndeels geslaagd noemen. Het zag er Zaterdagmorgen allerminst naar uit, dat het een goede Kaagdag zou worden, dooh de stroomende regen bleef tot de vroege vroegte beperkt en tijdens de wedstrijden regende het niet, Nd een katoen aanvang kwam er allengs meer wind en de zeilers konden hum zeilers- hart grooten deels bevredigen. De wedstrijden van Zaterdag vonden hum bekroning in den grooten strijd der Regen boogklasse, welke vanwege de overtalrijk- heid voor de A-klasse in twee groepen was gesplitst. Niet minder dan dertig schepen waren ingeschreven: 26 Hollanders en 4 Friezen en met twee eerste, een tweede en een dierde prijs bleven de gasten den Hol landers de baas. In de A I-afdeeling der Regenboogklasse had Frans Maas geruimen tijd de leiding met de twe£ Friezen Oppenhuizen en Vro lijk dicht 'achter zich. Bij het opkruisen van de Dieperpoel naar het Norremeer slaagden de Friezen er evenwel in Frans Maas te passeeren en onbedreigd aan den kop te blijven. Wel wisselden beiden nog van plaats, maar dat veranderde niets aan het feit, dat zij onbedreigd op de finish af gingen en de dertien meedingende Hollan ders leelijk te pakken hadden! Doch zoover was het nog niet. De onbe dreigde Friezen passeerden den keer boei op 100 M. van de finish aan den verkeerden kant Door de woonschuit- en jaohtbewoners nabij de Laeck opmerkzaam gemaaktop hum vergissing keerden zij ijlings terug naar den boei om deze aan bakboord te nemen. Maar van den anderen kant nader de de Phecda H van Deickmann Met spanning werd vanaf de schepen langs het wedstrijdterrein en vanaf den wal deze plotseling spannende strijd gade geslagen. Wie zou winnen? De Hollander of de beide Friezen? Het gelukte Vrolijk nog juist bijtijds den boei te nemen en tusschen dezen en de Phecda door te glip pen. Dat was zijn behoud, want doordat hij den Hbinmienbocht had kreeg hij een kleine voorsprong, welke 'hem mog juist de over winning bezorgde. OppenlfLuizen was min der fortuinlijk geweest en moest de Phec da laten passeeren, hetgeen den Fries de tweede plaats kostte. In de tweede A-afdeeling begon de strijd heel anders. De Friezen P. van Dijk en dr. J. W. van der Zijp zagen zich tegenover veertien comourrer^ten geplaatst, bij wie zij al dadelijk minstens honderd meter ten achter lagen, omdat zij te vroeg startten. Op het Norremeer had van Dijk reeds weer de leiding terwijl v. d. Zijp nog steeds in de achterhoede lag. Evenwel had hij op den terugweg op het Norremeer reeds de zevende plaats veroverd en in de twee de romide slaagde hij er in alle overige concurrenten te passeeren en als tweede achter zijm stadgenoot binnen te komen. Het was een mooi slot van den Zaterdag. De uitslagen van dezen dag luiden; 45 M2-klasse: 1. Walta, st. C. A. Ver- maat; 2. de Blauwe Vogel, st. P. Molenaar; 3. Benati, st. E. J. Alois. Vrijibuitenklasse: 1. 't Zonnekind, st. C. J. de Bergh; 2. Lumey, st. Th. W. G. Vis- soher; 3. Pro Patria, st. L. W. G. Niehorster. Valkklasse A: 1. Sas, st. J. Loopudt; 2. Valk, st. C. Bruynzeel; 3. .Goesting, st, W. Ritman; 4. Emoe, st. M. G. v. d. Arend; 5. Zeevogel II, st. A. M. J. van Ruystee jr. Valkiklasse B: 1. Rulle Brega, st. mej. K. Schouten; 2. Pip-Pip, st. H. P. Pie tense; 3. Joelwajoski, st. W. Couwemberg; 4. Dwaalster, st. B. Eykensluyter; 5. All Wa ter, st. J. Reeuwkes. Drakenklas.se Al: 1. Toch, st. E. Molt- zer; 2. Sint Mangriet, st. W. de Vries Lenitsoh jr; 3. Ran, st. Ph. Keegstra; 4. Hin de, st. L. van Essen. Drakenklasse A2: 1. Goedewind, st. L. P. Vollebregt; 2. Jan van Brakel, st. A. J. H. Dokkum: 3. de Vliegende Hollander, st, A. Warners; 4. Jan van Galen, st. C. W. Jonker. .Olympiajollenklasse Al: 1. Zomerweel de, st. J. H. H. J. de Jomig; 2. Sleipnir, st. J. Vollebregt; 3. Terangi, st. J. Proper; 4. Dolf je, st. Lemstra; 5. Daphina, st. P. H. R. Borgenhoff Mulder. Olympiajollenklasse A2: 1. Magneet, st. J. R. v. d. Berg; 2. Ree, st. H. Recourt; 3. Nr. 24, st D. Flemrning; 4. Slof, st. P. H. W. Veltbuys; 5. Teb II, st. A. D. Bakker. Olympiajollenklasse B: 1. Skal, st J. Vis; 2. Maria Sekhyta, st. A. Vis; 3. Be- roebee n, st. P Scholten; 4. Kapimis, st. J. A. van Zutphen. 12 M2-klasse A: 1. Ronny HI, st. Ohr. Overmans; 2. Dinges, st. C. H. M. Nauta; 3. All Weather, st. J. Stap; 4. Hiphaan, st E. J. J. van Werkhoven; 5. WÜgenhoek, st. J. H. Louwerse. 12 M2-klasse B: 1. Thetis, st. K. Kant; 2. Hring'horm, st. J. C. Bollee; 3. Tineke H, st. J. H. de Koningh; 4. Sirius H, st E. F. Lokin; 5. Odar, st. B. G. Dijken. N.N. 16 M2-klasse: 1. Squall, st. W. de Jongh; 2. Algri, st. J. Alberda; 3. Rixt, st. G. de Boer; 4. Aeolus, st. A. Hofkamp; 5. Arendsjong, st. A. Arendse.' Idem klasse A2: 1. Ibis, st. P. C. v. d. Wilt; 2. Cheetah, st. Ch. J. G. Pietersen; 3. Horzel II, st. J. E. Scharphuis; 4. Zwer ver II, st. W. Reyndens; 5. Surcouf, st. J. E. de Jong. Idem Toerklasse: L. Roerdomp II. st. J. Brunt: 2. Nix. st. G. H. van Harten; 3. Vic- torytory, st J. E. Donker; 4. Slipper, st. J. R. v. d. Ley; 5. Téb, st. J. Bakker jr. Pampusklasse met bij zeilen: 1. Pinguïn, st.. F de Jong; 2. Kampersteur, st. P. H. Cramer; 3. Oppassertje, st. H. W. Stiumpe; 4. Norremeer, st. W. D. Th. van Werkho ven. Pampusklasse zonder bijzeilen: 1. Spriet, st. J. M. G. Sohrama; 2. "toguin, st. W. Klomp jr.; 3. Donderkop je, st. J. P. Dam me; 4. Pluvier, st. N. J. Cuperus. Regenboogklasse Al: 1. Dolfijn, st K. Vrolijk; 2. Phecda H, st. G. Deichmann; 3. Windekind, st. D. Oppenhuizen; 4. Eleko, st. W. Bergsma; 5. Titia, st. F. Maas. RegenJboog'klasse A2: 1. Schelm, st. P. van Dijk; 2. Jan van Gent st. dr. J. W. v. d. Zypp; 3. Kikker, st. J. de Vries; 4. Duke II, st. J. C. v. d. Velde; 5. Waterrot, st J. L. v. Dieten. Twaalfvoetsjollenklasse Al: 1. Duike laar je, st. A. H. Mastenbroek2. Doordrij ver, st. K. G. Idema; 3. Dr. Knock, st. R. Kagohelland4. Phoenix, st J. van 't Oever; 5. de Glinper, st. J. C. Tims. Idem klasse A2: 1. Ideaal, st. mej. E. Karreman; 2. Joke, st. P. Gerdt; 3. Bora, st. mevr. M. J. de Wit-van der Stadt; 4. Mi stral, st. F. Daniels; 5. Nelly V, st. P. Moerman jr. Idem klasse B: 1. Lucky Rascal, st. L. D. van Eek; 2. Klaveren Vier, st mej. J. H. B. de Wilde; 3. Pinokkio, st. mevr. M. H. Schoen-Stroeve; 4. Mug, st. K. Brueck- maran; 5. Deup, st mej. J. M. van der Gles sen. Idem klasse C: 1. Turkuy, st. J. H. Key; 2. Duikelaartje, st. D. v. d. Berg; 3. Jutter, st. J. C. van Houweningen Graftdijk; 4. Libel, st. J. W. Noordduyn. DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. De inzet van den derden dag der Kaag- week vormde als gewoonlijk de eerste race in den HollandFriesland wedstrijden der Regenboogklasse, ditmaal een strijd van Vier Friezen tegen vier Hollanders. De strijd ging ditmaal voor alle klassen, dus ook voor deze Regenbogen via den Eymerspoel. De oorzaak hiervan was, dat de wind uit het Zuid-Westen woei en de schepen bij normale baan dus moesten gij pen op het Zweiland. Bij een zoo groote deelname in nagenoeg elke klasse zou dit tot groote ravage-partijen kunnen leiden en het bestuur achtte dit in dezen tijd al lerminst verantwoord, omdat ieder zoo zuinig mogelijk op zijn spullen moet we zen. Dus werd vanaf liet Zweiland doorge legd via den Eymerspoel naar den Dieper poel. Daar leverde het gijpen lang niet zoo veel gevaar voor moeilijkheden op, omdat de schepen hier meer uit elkar liggen. In den Regenboog wpdstrijd nu had Klaas Vrolijk reeds spoedig de leiding. Op het Zweiland was thans v. d. Velde nummer twee, maar voor den wind liep de Eelko van Bergsma hem voorbij en ook de schelm van Piet v. Dijk passeerde hem. Bij het op- kruisen in het stoombootengat ontstond een loefpartijtje tusschen de nummers laatst: L. de Wit en dr. v. cL Zijp, waarbij deze laatste er door een aanvaring uit gewipt werd. De Friezen waren daardoor in ieder geval 1 punt kwijt. In het verdere verloop van den strijd was Sam de Wit, die de Kikker van J. de Vries zeilde, steeds meer komen opzetten. Hij passeerde thans v. d. Velde en daarna ook van Dijk. De uitslag werd ten slotte, dat de Friezen de eerste, vierde en vijfde plaats bezetten, terwijl Holland de tweede, derde, zesde en zeven de plaats veroverden en daarmede 18 pun ten veroverden tegen Friesland 17.1 pnt. Met nog geen punt verschil had het Hol land-team na den eersten dag dus de lei ding. In' de 45 M.2 kruiserklasse zorgde Piet Molenaar voor de groote verrassing, want nadat hij aanvankelijk vijfde had gelegen, kwam hij tot de vierde plaats, maar in de tweede ronde wist hij door een fortuin lijke slag zijn drie voorgangers achter zich te laten. Voor Jan Heinen, die de zege zoo goed als in zijn zak had, een tegenvaller, welke hij evenwel heel sportief opnam, zoo als het een goed zeiler betaamt en niemand kan van dezen ronden zeiler anders ver wachten. De Regenboogwedstrijderi in den middag hadden eenigszins gebrek aan wind. Een klein regenbuitje was er de oorzaak van. Niettemin was er in beide afdeelingen toch wel strijd en afwisseling. In de A I-afdeeling deed Hans v. d. Velde het weer best. Hij had geluk, toen hij onmiddellijk na den start, heel laag liggend, naar den kop liep, óm daarna de leiding niet meer af te staan en zelfs nog een heel stuk uit te loopen. Ook Bergsma bracht het er weer goed af: hij bezette de tweede plaats, maar Klaas Vrolijk volgde als der de. Zijn stadgenoot Dirk Opperhuizen deed het nog beter. Deze was in de tweede af- deeling voor Scheerden, Sam de Wit en Willem v. d. Meij. Van de overige klassen noemen we de nieuwe overwinningen van Loopuit in de Valkklasse, van ir. de Bergh bij de Vrij buiters, van Warners in de Drakenklasse, de Jong in de Olympiajollenklasse en Mas tenbroek in de 12 Voetsjollenklasse A. De uitslagen waren: Holland-Friesland Regenboogwedstrijd: I. Dolfijn, st. K. Vrolijk (F.); 2. Eelko, st. W. Bergsma (H.); 3. Kikker, st. S. de Wit (H.); 4. Schelm, st. P. van Dijk (F.); 5. Windekind, st D. Oppenhuizen (F.).; 6. Duke II, st. J. C. van de Velde (H.); 7. Saenden, st. L. de Wit (H.); 8. Jan van Gent, st. dr. J. v. d. Zijp (F.) opgegeven. Holland 18 p.; Friesland 17.1 pnt. 45 M.2-klasse: 1. de Blauwe Vogel, st. P. Molenaar; 2. Janmaat, st. J. Heinen; 3. Föhn. st. A. G. Sijthoff. Vrijbuiterklasse: 1. 't Zonnekind, st. ir. C. J. de Bergh; 2. Reiger II, st. M. A. Raas- veldt; 3. Lumey, st. Th. G. W. Visscher. Valkklasse A: 1. Sas, st. J. Loopuit; 2. G. 50, st. G. Key; 3. Elvee, st. J. de Graaf; 4. Emoe, st. M. G v. d. Arend; 5. Voila, st. J. v d. Wilk. Valkklasse B: 1. Dwaalster, st. B. Eyken- sluyters; 2. Joewajoski, st. W. Couwenberg; 3. Bries II, st. J. J. van Monsjou; 4. Pip- Pip, st. H. P. Pieterse. Drakenklasse A I: 1. Jan van Galen, st. F. W. Jonker; 2. Claes Compaen, st. E. G. v. d. Stadt; 3. Zenith, st. H. W. Nijman; 4. Stormvogel, st. H. W. v d. Steen. Idem klasse A 2: 1. de Vliegende Hollan der, st. A. Warners; 2. R. Stena, st. J. C. Tims; 3. Jan van Brakel, st. A. J. H. van Dokkum; 4. Thedo HI, st. A. Carpentier. Olympiajollenklasse A 1: Zomerweelde, st. J. H. H. J. de Jong; 2. Glipper, st. D. M. J. Kagchelland; 3. Terangi, st. J. Proper; 4. Poolster, st. H. Langeler; 5. Brasemer- meer, st. H. Nathan. Idem klasse A 2: 1. Daphina, st. P. H. R. Borgerhoff Mulder; 2. Magneet, st. J. R. v. d. Berg; 3. Beroeboe III, st. J. Bier; 4. Teb II, st. A. D. Bakker; 5. Flossy, st. E. H. v d. Berg. Idem klasse B: 1. Skal, st. J. Vis; 2. Ka- pinis, st. J. A. van Zutphen; 3. Beroeboe II, st. P. Scholten; 4. Maria Sekhyta, st. A. Vis. 12 M.2-klasse A: 1. All Weather, st. J. F. Stap; 2. Ronny ni, st. C. Overmans; 3. Jas- saan, st. J. W. Uylenbroek; 4. Ronny II, st. H. Overmans; 5. Whirlwind, st. W. P. van Duyl. Idem klasse B: 1. Sirius II, st. E. F. Lo kin; 2. Saenden, st. W. G. Jungschlager; 3. Hringhorn, st. J. C. Bollee; 4. Thetie, st. K. Kant 5. Tineke II, st. J. H. de Koningh. N.N. 16 M.2-klasse A 1: 1. Cheetah II, st. Ch. J. G. Pietersen; 2. Ibus, st. P. G. v. d. Wilt; 3. Zwerver II, st. W. Reynders; 4. Cycloop II, st. ir. J. v. d. Hoek; 5. Aronds- jong, st. A. Arense. Idem klasse A 2: 1. Algri. st. J. Albarda; 2. Horzel II, st. J. Scharphuis; 3. Unrest, st D. Flemrning; 4. Rivaal II, st. S. de Lang Jr.,; 5. Rixt, st. G. de Boer. Idem Toeiklasse: 1. Snip-Snap, st. J. v. d. Smit Jr.; 2. Roerdomp II, st. J. Brunt; 3. Nix, st. G. H. van Harten; 4. Slipper, st. J. R. v. d. Ley; 5. Teb, st. J. Bakker Jr. Pampusklasse met bijzeilen: 1. Kamper steur, st. P. H. Cramer: 2. Oppassertje, st. H. W. Stumpe; 3. Norremeer, st. W. D. Th. van Werkhoven; 4. Pinguin, st. F. de Jong. Idem zonder bijzeilen: 1. Alk, st. A. Vol- ker Jr.. 2. de Bries, st. F. Schoenmaker; 3. Windhapper, st. P. A. de Jong; 4. Donder- kopje, st. J. P. Damme, Regenboogklasse A 1: 1. Duke II, st. J. C. v. d. Velde; 2. Eelko, st. W. Bergsma; 3. Dolfijn, st. K. Vrolijk; 4. Saende, st. L. de Wit; 5. Tjebbe. st. T. Maas. Idem klasse A 2: 1. Windekind, st. D. Op penhuizen; 2. Karekiet. st. D. Scheerder; 3. Nr. 57, st. S. de Wit; 4. de Leede III, st. W. van der Mey; 5. Phecda II, st. G. Deich- Twaalfvoetsjollenklasse A 1: 1. Dr. Kook, st. R. Kagchelland; 2. Ideaal, st. mej. E. Karreman; 3. Hotsy-Totsy, st. mej. M. van Dieten; 4. Doordrijver, st. K. G. Idema; 5. Klavertje Drie, st. van Kampen. Idem klasse A 2: 1. Duikelaartje, st. A. H. Mastenbroek; 2. Joke, st. P. Gerdt; 3. Popeve, st. D. Schoen; 4. Bora, st. mevr. de Witv. d. Stadt; 5. Mereltje, ct. War ring. Idem klasse B: 1. Lucky Rascal, st. L. D. van Eek; 2. Rakker, st. K. de Korte; 3. Rietvoorn, st. J. van Dijk; 4. Pinokkio, st. mevr. Schoen—Stroeve; 5. Flits, st. A. Prins. Idem klasse C. 1. Libel, st. J. W. Noor- duyn; 2. Rhu, st F. A. R. Barge; 3. Swayer, st. M. van Swaay; 4. Jutter, st. J. C. Van Houweningen Graftdijk. De gruwelen van Lemberg Deze hebben de beschaafde wereld een kreet van afschuw ontlokt. Deze gru weldaden van de Sovjet-bandieten zijn een voorproef van wat ons te wachten zou staan, indien inderdaad het communisme zou overwinnen, indien Stalin met zijn dui- velsche medewerkers irderdaad zi'n mis- dadigen opzet zou kunnen volvoeren, in dien de belagers van Christendom, bescha ving en cultuur niet Vernietigd :ouden worden door de dappere soldaten die zich op dit oogenblik inzetten voor de toekomst van Europa. Nederlanders, terwijl u dit leest wordt in het Oosten een titanenstrijd gestreden, met Europa als inzet, hetzelfde Europa, waartoe ook ons land behoort! Daarom mag en kunt u zich niet afzijdig houden, daarom is het uw dure plicht te bewijzen dat u Nederlanders zijt, dat wil zeggen, dat ook in uw aderen het oude geuzenbloed stroomt, dat gij de afstamme lingen zijt van een volk welks daden me- nive roemruchte bladzijde vullen in de ge schiedenisboeken van ons vaderland. De gruwelen van Lemberg, die moet en zult u ons volk en ons vaderland oespa- ren. Daarom zult u doen wat uw hart u in geeft. Daarom moet u Uw plicht vervullen, daarom schaart u zich-aan de zijde van hen, die daden weten te stellen, daarom Meldt u aan bil het Vrijwilligerslegioen Nederland: Koninginnegracht 22 te 's-Gravenhage. volgende, doch die vasthield en de regel maat van haar tegenstandster bleken te verminderen. Steeds beter plaatsend, goed volleerend ook, won mgj. Couquerque ge leidelijk en niet zonder bard vechten, game na game: van 22 6—2, in de derde set 61. In het heerenonkelspel zette van Swol den eindstrijd zoo goed in dat hij de le set, dank zij zijn serveeren, zijn goede smashes en goede returns met 62 won. In de tweede set von Hughan een antwoord op de harde kogels, vond hij ook beter back hand. Na 34 won hij de service van van Swol op love, speelde listige lobs en won de set met 64. Aldoor de leiding houdend in de derde, kwam zijn kans na 55, nadat hij opnieuw de service van van Swol ge wonnen had door een volley-campagne. En juist nu verloor hij zijn eigen service: 56. Van Swols kans kwam nu: na drie deuces kreeg hy setpoint: te snel was zijn wil om te scoren. Ver uit ging de bal. En vier games later, na een uitermate spannende game, slaagde Hughan er in om de gevaar lijke service wederom te winnen en de lei ding te nemen met twee sets tegen een: 2—6 6—4 9—7. In de vierde kreeg hij er-h r geen voet aan den grond. Na 0—3 liet hij dan ook zijn tegenstand zakken, verloor de set met 06. Doch in de vijfde herstelde hij zich. Ieder verloor twee maal zijn service. Daar na kwam Hughan op 32. En van Swol kwam in gevaar, toen hij tot drie maal toe de kans tegen zich had om de game te ver liezen en op 24 te komen. Twee van die kansen deed hij te niet. De derde miste Hughan, omdat hij te snel was: zijn te vroeg genomen volley ging tegen den band. Een reactie volgde na die 33 inplaats van 42. Van Swols spel, onregelmatig tot nu toe, werd beter en beter. Hij dorobrak Hughans service, vind meer controle in zijn smashes en passings, won de set met 0—3. In het gemengd dubbelspel waren mevr Blaisse en van Swol vooral aan het net te stek voor mej. v. d. Wal en Hughan. Met 63 62 wonnen zij dit kampioenschap. De uitslagen waren: Heeren enkelspel, eindstrijd: van Swol slaat Hughan 62, 46. 79, 60, 63. Dames enkelspel, eindstrijd: mej. Rollin Couquerque slaat mej. Klein 46. 62, 6—1. Gemengd dubbelspel, eindstrijd: mevr. BlaisseTerwindt en van Swol 'slaan mej v. d. Wal en Hughan 63, 62. Om den derden prijs dames-enkelspel: mevr. Blaisse—Terwindt slaat mej. Mechel 10—8, 5.7, 6—3. Om den derden prijs heerendubbelspel: Rinkel en Jacobson slaan de Brauw en Borren 62, 16, 61. CRICKET N.L.C.C.AJAX (L.) Tweede klasse. Gewonnen door N.L.C.C. op de eerste innings met 19 runs. Ajax 68, waarvan Versteeg 21. Boezeman 20 n.o. Van Boven 4—20, Koch 2—22/Flemer 3— 14, Mr. Bolk 110. N.L.C.C. 87, waarvan de Groot 12. van Outeren 26, Muller 15, van Heuven 11 n.o Wenting 341, Versteeg 5—43. QUICK (H.)L.C.C. Gewonnen door Quick met 16 runs op de eerste innings. L.C.C. 92, waarvan Harmsen 45 n.o., Stikvoort 10. De Vos 4—17. Mabelle 6—39. Quick 108 voor 8, waarvan Hiërmeiss 13. Kramer 21, de Vos 21, van Helsdingen 23 n.o. Van Es 403, Harmsen 231. L.M.C.C.—H.C.C. 5. Gewonnen door L.M.C.C. met 106 runs op de eerste innings. L.M.C.C. 193, voor 3; Coebergh 78 n.o., Bergsma 56, Wagner 49; Vermeulen 370. H.C.C. 87 waarvan Willebeeck le Miar 25, von Oven 29; Coebergh 525, Huurman 4—33. WATERPOLO ZIAN VI—DE ZUL III 0—4. Het derde zevental van de Zijl speelde voor de competitie van den Kring den Haag tegen Zian VI. Onze stadgenooter wonnen deze wed strijd verdiend met 04. Russtand 0—2. U.Z.C. WINT FINALE POLODAG. In den na afloop van de nationale wed strijden van U.Z.C. te Utrecht gespeelden waterpolowedstrijd welke als competitie en finale van den Utrechtsche polodag gold tusschen N.Z.C. (Utrecht) en D.W.R (Haarlem) eindigde in een 20 overwin ning voor U.Z.C. De sprint voor van Vliet, Wals J wint den stayerswedstrijd DE NATIONALE WIELERKAMPIOEN SCHAPPEN. Resultaten van den eersten dag De eerste dag van de nationale wieler kampioenschappen welke op Zaterdag en Zondag in hei Olympisch Stadion te Am sterdam worden gehouden, werd begun stigd door uitstekend weer. Deze dag leverde uiteindelijk als resul taat op, dat Van Vliet en Derksen zich in de finale plaatsten voor den sprint der be roepsrenners. Bij ^e onafhankelijken plaatsten v. d. Linden en Kremers zich in de finale, ter wijl bij de amateurs Remkes en Bijster de sterksten waren. In de achtervolging toonden B. v. d. Voort zijn groote kracht. Hij plaatste zich met Groenewegen in de finale. De finales hadden over het algemeen een spannend verloop. De Woerdenaar Arie van Vliet, wereldkampioen op oen spr.nt, slaagde er in voor de zevende maal in suc cessie beslag te leggen o? het nationale kampioenschap der beroepsrenners. Derk sen leverde goed partij, doen met uitzon-* denng van den tweede-.: rit, leverde de we- r.-'dkampioen het bewijs, dat hij nog steeds etn speciale klasse beheerscit. In de tweede manche verrvte Derksen den wereldkampioen, door reeds vroeg tot der. aanval over.te gaar Van Vliet was niet waakzaam genoeg, waardoor hij een te grooten achterstand opliep, zoodat zijn poging met een flinken eindsprint toch nog over Derksen heen te komen, faalde. In den derden rit gaf van Vliet evenwel Derksen geen schijn van kans. Bij de onafhankelijken behaalde van der Linden op overtuigende wijze het kam pioenschap door Kremers in twee ritten te slaan. Bij de amateurs was de strijd wederom spannend. Remkes behaalde het kampioen schap, doch niet zonder in den tweeden rit op verrassende wijze door Bijster gesla gen te zijn. In den derden rit nam hij geen enkel risico. Nauwelijks 100 meter van den start verwijderd, ging hij tot den aanval over, daarbij zijn rivaal geen schijn van kans gevend. In de achtervolging moest Groenewegen zijn meerdere erkennen in v. d. Voort. Het kampioenschap van Nederland werd een vrij gemakkelijke prooi voor onzen we reldkampioen. Eerst sloeg hij den kam pioen der onafhankelijken Arie van der Linden op gemakkelijke wijze, daarna kwam de amateur kampioen Remkes aan de beurt, waarmede tevens de beslissing viel. De stayerwedstrijd over 75 km. leverde een volkomen verdiende overwinning op voor Wals. Gemakkelijk heeft hij het hier bij niet gehad, daar hij reeds kort na den start met pech te kampen kreeg. Hij liet zich hierdoor evenwel niet ontmoedigen. Fanatiek zette hij door en met succes. In dezen wedstrijd toonde hij zich een klasse beter dan de overig? stayers. Alleen van Amsterdam was in staat hem tot het einde te volgen, zonder nu bepaald een bedrei ging te zijn. Over het verloop van dezen strijd nog het volgende: Na enkele ronden kreeg Wals, die in zesde positie startte, met kettingbreuk te kampen. Snel wisselde hij van fiets en slaagde er niet alleen in zijn oude positie te behouden, doch deze aanmerkelijk te verbeteren, door in een snel tempo rijdend zich op te werken tot de tweede plaats. Het rijden van de overige renners beantwoord de geenszins aan de gestelde verwachtingen Motké was te zwak om het tempo te vol gen. Hij zakte meer en meer af en telde in dezen strijd absoluut niet mede Ook Domhof bleek niet in staat behoorlijk strijd te leveren. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat v. d. Voort zou gaan meespreken in dezen wedstrijd, doch toen hij eenmaal was achterhaald door Wals, zonder dat hij in staat bleek het hooge tempo van Wals over te nemen en even later van zijn fiets stap te,, bleek reeds spoedig, dat Wals ook van hem geen gevaar te duchten had. Er bleven dus nog over de renners van Amsterdam en Bakker. Alleen van Amsterdam slaagde er in tot het einde in de nabijheid van Wals te blijven, waarbij hij herhaalde pogingen aanwendde den opgeloopen achterstand in te loopen. Hij slaagde hierin evenwel niet, terwijl ook Bakker niet in staat was de aanvallen van Wals af te slaan. Het werd op deze wyze een overtuigende zege voor Wals. Na van Amsterdam was het Bakker, die nog het beste reed. De strijd zelf werd evenwel door het absolute falen van de meeste renners en in het bijzonder van v. d. Voort een teleurstelling. De uitslagen luiden: Finale kampioenschap achtervolging voor beroepsrenners. Klink wint van Van Eg- mond. Finale kampioenschap sprint amateurs over 500 meter: eerste rit 1. Remkes 13.8 sec., 2 Bijster Tweede rit: 1. Bijster 14.6 sec., 2. Remkes. Derde rit: 1. Remkes (kampioen) 13 sec., 2. Bijster. Finale kampioenschap sprint onafhanke lijken: eerste rit: 1. van der Linden 13 sec., 2. Kremers. Tweede rit: 1. van der Linden (kam pioen) 12.4 sec 2. Kremers. Finale kampioenschap sprint beroepsren. ners: eerste rit: 1. Van Vliet 12.4 sec., 2. Derksen. Tweede rit: 1. Derksen 12.6 sec.; 2. Van Vliet. Derde rit: 1. Van Vliet (kampioen) 13 sec., 2. Derksen. Om den derden en vierden prijs van de finale kampioenschap sprint voor ama teurs: eerste rit: 1. van Boheemen 13 sec 2. Duyns. Tweede rit: 1. van Boheemen 13 sec., 2. Duyns. Om den derden en vierden prijs van de finale kampioenschap onafhankelijken: eerste rit: 1. Van Rooy 13.8 sec., 2. Pronk. Tweede rit: 1. Pronk 14 sec., 2. van Rooy. Derde rit: 1 van Rooy 14 sec., 2. Pronk. Om den derden en vierden prijs finale kampioenschap sprint beroepsrenners: eer ste rit: 1. van de Vijver 13.2 sec., 2. van Egmond. Tweede rit: 1. van de Vijver 13 sec., 2. van Egmond. Finale kampioenschap achtervolging: van der Voort win, van Groenewegen, den af stand van 4 km. afleggend in 5 min. 8.4 sec. Finale kampioenschap van Nederland: eerste rit: 1. Pemkes 13 sec., 2. van der Linden Tweede rit: 1. Van Vliet 13.4 sec., 2. v. d. Linden. 1 T' - 2 Femkes. Vierde rit: 1. Remkes 13.4 sec., 2. v-, d Linden. Vijfde rit: 1. Van Vliet 14.8 sec., 2. v. d. Linden. Zesde rit: 1. Van Vliet (kampioen 14 sec,.) 2. Remkes Kampioenschap van Nederland achter groote motoren op de baan over 75 km. 1. Cor Wals (Wiers™*1) 1 uur 1 min. 47.6 sec.; 2. A. van AmsterAim (van der Bom) op y, ronde; 3. C. Bakker (Bustraan) op drie ronden; 4. D. Groenewegen (Sterke) op vier ronden: 5. Domhof (Slesker) op vijf ronden; 6. L. Motke (de Graaf) op ze ventien ronden, v. d Voort staakte den strijd. LAWNTENNIS Van Swol wint drie titels bij de nationale kampioenschappen BUITENGEWOON SPANNENDE PARTIJ OM HET KAMPIOENSCHAP HEEREN-ENKELSPEL. Niet zonder moeite en groote inspanning hebben de kampioenen van verleden jaar, mej. Rollin Couquerque en van Swol hun titels in de eindstrijden kunnen handhaven. Voor van Swol beteekende dit, daar hij ook het heeren dubbelspel en het gemengd dub belspel won, een succesvol tournooi: drie titels. Mej. Couquerque heeft zich ditmaal met twee moeten vergenoegen. Ondanks den regen was er een zoo groote belangstelling, als er voor de nationale kampioenschappen nog nimmer is geweest. Mej. Rollin Couquerque heeft de eerste set moeten afstaan aan mej. Klein. Een lichte sensatie! Te meer daar zij alles in het werk stelde om de mooie vaste slagen van haar moedige tegenstander onzeker te maken, zoowel door kort spel als door lobs en door scherpe cross-drives. Na 44 ver loor zij haar servicegame en dit beslechtte de 1ste set. En toen zij in de tweede op 22 gekomen was en 15.40, toen leek de situatie bedenkelijk, leek 't of mej. Klein die niet over deveine te klagen had, op weg was naar een nieuwe zege. Het was de dropshot die mej. Couquerque niet al leen de volgende game gaf, ook de daarop

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 5