OMGEVING RIJNSTREEK LIED VAN DEZEN TIJD 6 ZATERDAG 19 JULI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 /:uinigheid met gas en licht een nationale plicht LE1DSCHENDAM GEMEENTERAAD. Onder voorzitterschap van burgemeester lanning kwam gisterenavond de raad der emeente Leidschendam in openbare ver- jadering bijeen. Aanwezig alle leden, be- lalve de heer Van Wijk. Bij het voorstel tot het aangaan van een jeldleening vraagt de heer Ten Hoopen, of [e rente niet wat hoog is. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. tot le conclusie gekomen zijn, dat deze niet hoog is en dat dit wel de gunstigste aan- >leding was. De heer Willemse vraagt, of het niet mo gelijk is de leening af te sluiten zonder jusschenpersoon, zoodat men niet ver- ichuldigd is de 1/4 pet. voor afsluitprovisie, waarop de voorzitter ontkennend ant woordt. Het voorstel wordt dan z. h. s. aan genomen. Ter tafel komt het voorstel om toe te ff eden tot de gemeenschappelijke regeling tusschen gemeente inzake centrale behan deling van personeelsaangelegenheden. De heer Vink zal zich niet tegen het oorstel verzetten, doch wil er op wijzen, at naast de voordeelen, die aan een toe- -eding verbonden zijn, er ook nadeelen zijn; het practische bezwaar is, dat de ge- ïeenteraden in deze zaken niets meer te oen zullen hebben en het moeilijk zal zijn jierin iets speciaals te doen. Hij bespreekt enslotte nog de contributie. De heer Willemse merkt op, dat het ge organiseerd overleg zal komen te vervallen n is bang, als dit weg is, dat er geen re- cening meer zal kunnen gehouden worden met de plaatselijke toestanden; hij wil het jlaatselijk overleg, dat nuttig werkt, niet veg hebben. De heer Blokland is het met den heer Vink eens, doch kan niet begrijpen, dat het plaatselijk overleg zou vervallen en zou pezwaar maken als alles centraal zou moe- en geschieden. De voorzitter is niet bang, dat het plaat selijk overleg zal verdwijnen; -wij zullen advies krijgen en kunnen daarover dan be slissen, hij ziet niet in, dat er verplichtingen zullen worden opgelegd. Bij de verdere besprekingen, merkt de voorzitter op, dat men het voor een jaar moest probeeren; wij zijn vrijwillig toege treden en kunnen, als het niet bevalt, er weer uitgaan. Het voorstel wordt hierop z. h. s. goedgekeurd. Tot lid in de commissie tot wering van schoolverzuim wordt benoemd de heer H. Hoenselaar en als plaatsvervangend lid voor de commissie bedoeld in art. 4 der „schadevergoedingsverordening" de heer H. van Weelden. Voorstel tot wijziging van het uitbrei dingsplan. De heer Vink is niet blij met deze wijziging, doch zal zich er niet tegen verzetten. De heer Koerts meent, dat er besloten was industrieterrein beschikbaar te stel len op een andere plaats, en vraagt, of het niet mogelijk is nu daarmede te beginnen. We krijgen nu langzamerhand overal in dustrieterrein en daarom wil hij het ter rein, dat op het uitbreidingsplan daarvoor is aangewezen, ook gereed te maken en bij eventueele aanvragen daarnaar verwijzen. De voorzitter wil de vraag gaarne in B. en W. in overweging nemen. Wethouder de Koning merkt op, dat het terrein, dat als industrieterrein werd aan gewezen, minder geschikt was. Z.i. moet men het toejuichen, dat er industrie geves tigd wordt, mits dit de bebouwing niet schaadt en ander industrieterrein was er niet aan te wijzen. De heer Koerts zegt, dat men dan ander terrein moet aanwijzen, als het aangeweze ne niet als industrieterrein geschikt is. Nadat de voorzitter nog heeft opgemerkt, dat men in het oog moet houden, welke geest er bij de fabrikanten leeft en men in deze voorzichtig moet handelen, wordt het voorstel z. h. s. aangenomen. Ten slotte worden nog z. h. s. goedge keurd de wijziging gemeentebegrooting en wijziging bedrijfsbegrooting 1941. NOOTDORP Vr. Jeugdbeweging. Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie (Cir kel samen één). Dinsdagavond zeven uur Tabithagroep in de naaischool, bij de Eerw. Zusters. Woensdagavond kwart voor acht tot half tien, derde les E.H.B.O. onder lei ding van dr. N. Versteeg (middengroep). Vrijdagavond kwart voor acht tot kwart over negen jongste groep. NOORDWIJKERHOUT N. V. L. De afdeeling Noordwijker- hout van de Ned. Ver. voor Luchtbescher ming vergaderde voor den eersten keer. De bijeenkomst, waarbij een 50-tal leden tegenwoordig waren, werd met een kort woord door den burgemeester geopend. Deze las het reglement van de vereeniging voor, waarna tot verkiezing van 7 bestuurs leden werd overgegaan. Gekozen werden de heeren dr. Postel, J. v. d. Voet, L. de Winter, C. J. Ruigrok, N. v. d. Klauw, Th. van Schaik en D. J. Westrik. Daar het te laat geworden was om nog denzelfden avond een propagandacommissie te benoe men werd dit uitgesteld tot de eerstvol gende bestuursvergadering. Hierna slui ting. SASSENHEIM Personalia. Voor het Mulo-diploma A slaagdien de volgende leerlingen der „De Vissersohool": Apl. v. Breda, G. Punt, A. v. Zonneveld, C. Meeldijk, C. Wistenbeek, G. Los, E. Vis en W. Balkenende. WASSENAAR Eerste plechtige H. Mis Op Zondag 24 Juli a.s. zal de weleerw. heer Val. B. Stuivenwold, missionaris van de H. Familie, de H. Priesterwijding ont vangen. De neomist zal op Zondag 3 Aug. a.s., des morgens te 9 uur, in de Parochie kerk van den H. Willibrordus te Wassenaar, zijn eerste plechtige H. Mis opdragen. Verbodsbepalingen voor Joden te Wassenaar Naar aanleiding van de ambtelijke be kendmaking van den Rijkscommissaris in de pers van 4 Juni j.l., houdende verbods bepalingen voor Joden, luidende als volgt: „Op grond van de verordening Q van den Rijkscommissaris voor het bezette Neder- landsche gebied No. 201941 wordt be paald: Aan de Joden in den zin van par. 4 der Verordening van den Rijkscommissa ris No. 1891940 wordt verboden: a. Het publieke baden in zee-, strand- zwembaden en overdekte badinrichtingen, b. het betreden van publieke plantsoe nen en lokalen, evenals het huren van ka mers in publieke logeergelegenheden (ho tels, pensions, logementen) in zee- en strandbadplaatsen en andere dergelijke plaatsen, c. Het bezoek aan paardenrennen als toeschouwer. - Handelingen in strijd met dezen maat regel zijn overtredingen en worden met hechtenis van maximaal zes maanden en boete tot 1000 of met een van beide ge straft, voor zoover niet volgens andere be palingen een hoogere straf is bepaald. Deze regeling treedt heden in werking." Brengt de commissaris van politie te Wassenaar ter kennis van belanghebben den, ingevolge een aanschrijving van den Procureur-Generaal van Politie te 's-Gra- venhage d.d. 15 Juli 1941, dat de gemeente Wassenaar een „dergelijke plaats", als in de bekendmaking bedoeld, is. ALPHEN AAN DEN RIJN Diamanten huwelijksfeest. In allen eenvoud en stilte herdacht het echtpaar A. vam Gils, C. J. van Gils-van Noord Woensdag zijn 60-jarig huwelijksfeest. Slechts de statig wapperende Nederland- sche driekleur, boven 't huisje van 't echt paar in het bekende „Maria-hofje" aan den Gouwskiisschenrweg, verkondigde aan bui tenstaanders, dat er wel een bijzonder feest gaande moest zijn. Conform dien wensdh van de jubilarissen, die bescheiden van aard zijn, wend het feest beperkt tot den familiekring. Verbetering filters van de waterleiding. Door de omstandigheden daartoe ge noodzaakt ziet B. en W. zich verplicht voorstellen bij den Raad in te dienen be treffende verbetering der filterinrichting van het waterleidingbedrijf, waarmede in normale gevallen tot het opmaken der be grooting zou zijn gewacht. Zoowel de wij ze van reiniging als de behoefte aan filter capaciteit eischt voorziening, een voorzie ning, welke door geheel bijzondere standigheden urgent is geworden. Wat het eerste betreft wordt nog de methode gevolgd, dat, wanneer het filter- zand na eenigen tijd zijn functie te heb ben verricht meer en meer dichtslibt, tel kenmale het bovenste laagje zand wordt weggeschept, welke werkwijze uit bacte riologisch oogpunt niet meer overeenkom stig de eischen des tijds is, terwijl door verschillende omstandigheden de af te scheppen laag steeds dikker moest wor den genomen, zoodat tot veel sneller ver nieuwing van het filterzand moest worden overgegaan dan voorheen het geval was. Brengt het vernieuwen van het filterbed jaar, nu geen pas gebaggerd rivier zand meer ter beschikking staat, was dit in meerdere mate het geval, terwijl de kosten der verwisseling van het zand reeds tot /800 per jaar zijn opgeloopen. Hoewel B. en W. in de toekomst uitbrei ding van de filters mogelijk onder de oogen zullen hebebn te zien om bij even tueele defecten aan een der bestaande, de overblijvenden niet te sterk te belasten is voor het oogenblik de vraag aan de or de, hoe de bezwaren der verontreiniging kunnen worden weggenomen en tevens een snellere filtratie kan worden bereikt. Daartoe bestaat inderdaad de mogelijk heid. Sedert enkele jaren heeft men bij enkele waterleidingbedrijven, o.a. Alblas- serdam, Leerdam en Bodegraven toege past de z.g. terugspoeling, systeem Vis ser en Smit. Het dichtgeslibde bovenlaagje zand wordt daarbij niet afgeschept, doch op den bodem der filters wordt een watersproei- inrichting aangebracht, die al het vuil, dat zich in den filter heeft vastgezet dus niet alleen het bovenlaagje naar boven drijft en aan den bovenrand der filters middels goten, doet afvloeien. Na 1/2 h 1 uur is dan de filter volkomen van alle on reinheid gezuiverd. Het betreden van het filterzand is daarbij overbodig, zoodat nieuwe infectie achterwege blijft. De zandbesparing kan voor ons bedrijf op 90 pet. van het totaal 720 worden begroot, terwijl de filtercapaciteit aan merkelijk wordt opgevoerd. De kosten zullen bedragen als volgt: Te- rugspoelinrichting voor 4 filters, met alle bijbehoorende werken systeem Visser en Smit ƒ14.989; 4 automatische filterregula teurs systeem NoorlanderSmit &200, totaal ƒ18.189. Volgens de meening van den directeur bestaat nog de mogelijkheid welke ech ter eerst tijdens de uitvoering kan worden beoordeeld dat het eerstgenoemde be drag met 2460 zou kunnen worden ver minderd. Met het bureau Visser en Smit is een voorloopige overeenkomst ter zake getroffen. De bedoeling is te beginnen met de 2 halfronde filters, waarvan de uitvoering 6 7 weken vragen zal. Het totale werk wordt geacht circa 3 maanden te vorderen. Uitbreidingsplan Groeneweg. B. en W. bieden den Raad aan een ontwerp voorstel met bijbehoorend besluit, betref fende de vaststelling van een uitbreidings plan voor een complex grond, gelegen aan den aan te leggen provincialen weg beoos ten de Gouwehoek Groeneweg, waarop thans nog staan acht onbewoonoaar ver klaarde woningen. Zooals uit het voorstel blijkt, betreft het hier een plan, uitsluitend voorgesteld in het belang van de verbetering der volks huisvesting, n.l. om den bouw van een viertal nieuwe arbeiderswoningen in de plaats van oude onbewoonbaar verklaarde, mogelijk te maken ter aangegeven plaatse. Verkoop bouwgrond. B. en W. stellen aan den Raad voor aan den heer S. Kooi c.s., te verkoopen een perceel bouwgrond, gelegen aan de Vondelstraat, in totaal groot ongeveer 1440 M2. en wel tegen den prijs van 7 per M2. voor den grond tot een diepte van 23 M., zijnde pl.m. 1250 M2. en van f3 per M2. voor den dieper dan 23 meter gelegen grond, zijnde pl.m. 190 M2. Het is de bedoeling op den grond zeven middenstandswoningen te stichten. Geboren: Cornells Johannes z. van Cornelis Jan Zweserijn en Johanna de Gans. Ondertrouwd: Ruurd Vis 27 j. en Maria Johanna Gesman 23 j. Gehuwd: Franciscus Maria Verbakei 28 j. te Boskoop en Gerarda Cornelia Ro- zestraten 22 j. Andreas Theodorus Pont 21 j, wonende te Hazerswoude en Alida van Deuren 28 j. Cornelis Jan van Am sterdam 24 j. en Keetje van den Ent 24 j. Marinus Davelaar 21 j. en Jannie Willy Zandbergen 18 j. AARLANDERVEEN Zeldzaamheid. Bij d<e tuinderij „Mar tha" is dezer dagen geplukt een tros toma ten welke het res-pectable gewioht hadi, van ruim 5 'a poind, en waaraan ruim 80 stuks tomaten zaten. BODEGRAVEN Vacantieweek. - De plaatselijke manu- facturiers en stoffeerders hebben op een vergadering besloten om alle zaken gedu rende de week van 4 tot en met 11 Augus tus te sluiten. (Dat is dus van Maandag tot en met Maandag). Kringwedstrijden. Onder zeer groote belangstelling werden de kring wedstrijden gespeeld van den kring Gouda van den Ned. Zwembond in het zwembad alhier. De organisatie was in handen van de Bode- graafsche Zwem- en Poloclub. Het uitge breide programma had een vlot verloop. De spannendste evenementen waren wel in de klasse 50 M. schoolslag tusschen de heeren J. T. Gravesteyn uit Gouda en onze plaatsgenoot W. van Aelst. Eerstge noemde heer wist met een zeer gering ver schil de overwinning te behalen. Eveneens was er veel spanning tusschen Gouda en Boskoop in de 3 x 50 M. wisselslag, waar bij de Gouwenaars met 1 sec. zegevierend uit den strijd traden. Na deze wedstrijden werd door eenige deelnemers een demonstratie gegeven in schoonspringen en duiken. Tot slot had nog 'n polo wedstrijd plaatsg tusschen Elfhoeven I en G. Z. C. III, welke docr Elfhoeven met 21 werd gewonnen. Personalia. Voor het examen boek houden slaagden de heer A. van de Poll en mej. M. J. Ranke. Voor het eindexamen H. B. S. B slaagde te Alphen aan den Rijn mej. L. G. Maaskant. Voor het candidaats- examen rechten slaagde te Groningen de heer J. A. La Gro. Ondertrouwd: E. A. van Winsen 28 jaar en E. E. M. Ranke 28 j. J. van Rijn 26 j. en A. K. van Luinen 28 j. Getrouwd: C. H. Koene 24 j. en J. Sluijk 21 j. Overleden: A. W. Pit 3 maanden. BOSKOOP Zwem en Poloclub „Boskoop". De Boskoopsohe Zwem- en Poloclub nam gis teren deel aan die Kringkampioensohappen der Kring Gouda van de Kon. Ned. Zwem bond, georganiseerd door de Bodegraafsohe Z. en P.C. in het zwembad te Bodietgraven. Niet minder dan 17 prijzen werden door onze Boskoopsche zwemkuinstenaars im de wacht gesleept. 1. 50 M. Borstcrawl. Da mes van 1316 jaar: 2e prijs T. v. cL Hoorn 42.4 sec. 2. 50 M. Borstcrawl. Dames boven 16 jaar: le prijs L. 't Hart, 38 sec. 2e prijs C. Graatsma, 39 sec. 3e prijs M. v. Bergen 40 sec. 3. 50 M. Borstcrawl. Heren boven 16 jaar. 2e prijs Rob. Alers, 30.8 sec. 5. 50 M. rugcrawl. dames vam 1316 jaar. le prijs: M. Nijhof. 6. 50 M. rugcrawl dames boven 16 jaar: le prijs C. Graatsma 46.7 sec. 8, 50 M. rugcrawl heeren boven 16 j., 3e prijs G. v. d. Geur, 40.3 sec. 9. 50 M. schoolslag dames 1316 jaar 2e prijs H. Trapman, 51 sec. 10. 50 M. schoolslag da mes boven 16 jaar, 2e prijs M. v. Bergen 46 sec. 11. 50 M. schoolslag, heren 1316 jaar, le prijs P. Oosterwijk 46 sec. 2e prijs R. Booy 46.4 sec. 12. 50 M. schoolslag, hee ren boven 16 jaar, 3e prijs A. Vermey, 41 sec. 13. 3 x 50 M. Wisselslag estafette da mes, le prijs C. Graatsma, G. Turkenburg en L. 't Hart in 2 min. 13.3 sec. 14. 3 x 50 M. Wisselslag estafette heeren, 2e prijs: G. v. d. Geur, J. Ramp en H. Aarts 1 min. 52,4 sec. 3e prijs; R. Aarts, Ad. Vermey en R. Alers 1 min. 59.3 sec. 15. 5 x 50 M. Borst crawl estafette dames: le prijs M. v. Ber gen Gr. Turkienburg, M. Nijhof, C. Graats ma, D. 't Hart, 3 min. 29.6 sec. 16. 5 x 50 M. Borstcrawl estafette heeren: 2e prijs: G. v. d. Geur, J. Ramp, R. Alens, R. Aarts en H. Aarts. 2 min. 51,5 sec. Alle hierboven genoemde personen zajn lid van de Zwem- en Poloclub Boskoop. De geboekte successen beloven zeer veel door Prof. Dr. P. Greitemonn 21e Week 20—26 Juli Handelingen 25:2327:38. Festus is overtuigd, dat Paulus onschuldig is, maar het proces heeft nu zulk een wen ding genomen, dat Paulus zich op den kei zer heeft beroepen, zoodat de zaak moet worden afgehandeld in Rome. Tijdens een gesprek van Festus met koning Agrippa is het gebjjeken, dat deze laatste belang stelde in Paulüs. Er werd nu een gunstige gele genheid afgewacht, en deze deed zich voor, waarschijnlijk bij een plechtige receptie, omdat er ook krijgsoversten en aanzienlij ke burgers uit de stad aanwezig waren. Van deze gelegenheid maakt men gebruik, om ook Paulus te doen voorkomen. Festus houdt nu een korte rede, waarin hij de aan gelegenheid kort uiteenzet, en waarbij hij laat uitkomen, dat hij eigenlijk geen raad weet met het geval. Hij moet een verslag naar Rome sturen, maar hij weet niet onder welke rechtstermen hij de beschuldigingen, die tegen Paulus waren ingebracht, kon on derbrengen. Nu schijnt de Romein Festus als het ware een beroep te doen op den Jood Agrippa, die van deze godsdienstige zaken beter op de hoogte is en hem derhalve bij de formuleering van de aanklacht zal kun nen helpen. (Zondag). In zijn inleiding beroept Paulus zich dan ook op het feit, dat Agrippa van deze zaken beter op de hoogte is (vers 1—3). Daarna begint hij met een overzicht van zijn leven, om aan te geven, dat hij zich niet heeft ver grepen aan de wet of de vaderen. Dit is het tweede levensbericht, dat Paulus over zich zelf geeft; het eerste voor den Hoogen Raad en het volk in Jerusalem (hoofdstuk 22) en het tweede hier voor Festus en Agrippa met de heele hofhouding. In het eerste deel be handelt Paulus zijn leven tot voor zijn be keering en hij laat zien, dat er eigenlijk een groote lijn loopt vanuit die joodsche periode en zijn huidig christelijk leven. Want het christendom, dat hij nu predikt, is niets an ders dan de vervulling van de beloften in het Oude Testament omtrent den Messias. Welnu: deze Messias is Christus en deze is verrezen uit de dooden. Dit kan voor de Jo den niets verwonderlijks zijn, omdat zij ln het Oude Testament meerdere voorbeelden moeten kennen van doodenopwekkingen, b.v. 1 Koningen 17:22; 2 Kon. 4:35. (Maan dag). Het tweede gedeelte van Paulus' verdedi ging handelt oVer zijn wonderlijke bekee ring. Men ziet: Paulus wordt niet moe. dit wonder telkens en telkens weer te besenrij- ven en te verheerlijken. Ook hier weer speelt de herinnering aan Stephanus hem door het hoofd, wanneer hij zegt, da\; hü in stemde in den moord op de christenen. Daarop volgen dan de beroemd geworden woorden van Christus tot Paulus: Het valt u hard terug te slaan tegen de prikkel. De prikkel was een landbouwwerktuig, waar mee ondermeer de ossen werden aangedre ven of bij onwilligheid in toom gehouden. Paulus moet zich onderwerpen aan den wil van God en zal als apostel der heidenen den naam van Christus moeten prediken. De woorden, waarmee Paulus tot het Aposto laat wordt geroepen, hebben ook nu nog niets van hun beteekenis verloren. Het Apostolaat, in welken vorm ook uitge oefend, bestaat in het verwijderen van de duisternis, in het brenger van het licht, en wel door het breken van de macht van den duivel door het doopsel en de zondenver- geving. Aan die roepstem is Paulus getrouw Seweest, en dat is de reden waarom hij door e Joden werd beschuldigd. (Dinsdag). Als Paulus zoover gekomen is, wordt hij niet door Agrippa, maar door Festus onder broken. Deze Romein heeft wel bemerkt, dat Paulus een ontwikkeld man is, maar nu hij begint te spreken over dingen waarvan deze Romein niets begrijpt, zooals de ver rijzenis der dooden, nu zegt hij dat Paulus raaskalt. De apostel antwoordt echter zeer hoffelijk en richt zich dan tot Agrippa, waarvan h(j weet, dat deze woorden wel heeft begrepen. Paulus wordt zoo vurig, dat hij zich rechtstreeks tot Agrippa richt en hem als het ware dwingt kleur te be kennen. Deze wil er echter buiten blijven en maakt zich er met een dubbelzinnigheid van af. Dit antwoord was bedoeld als een geestige uitvlucht, maar nog raker is het antwoord van Paulus: ik bid God, dat allen zoo mogen worden als ikuitgezonderd deze boeien! De bijeenkomst wordt nu ont bonden, omdat de zaak pijnlijk zou kunnen worden. Maar het is allen toch duidelijk, dat deze „gevangene" onschuldig is (Woens dag). Daarna vangt de vierde reis van Paulus aan; maar het is geen missiereis! Uit het feit, dat hier wederom „wij" wordt ge bruikt, blijkt dat de schrijver Lukas den Apostel heeft vergezeld. Men kan zelfs uit de uitvoerigheid van de rechtsverhandelin- gen opmaken, dat Lukas dikwijls bij Pau lus geweest is tijdens diens hechtenis in Cesarea. Het hoofdstuk 27, dat nu volgt, wordt ge noemd „het zeemanshoofdstuk" uit de Han delingen. Het is zonder eenigen twijfel het dagboek, dat Lukas heeft bijgehouden en het is zoo nauwkeurig en vakkundig ge schreven, dat het door geleerden op zee vaartkundig gebied is geprezen. Het verdient ook vermelding, dat de Engelsche zeeheld Nelson dit hoofdstuk gelezen heeft in den morgen, vlak voor den zeeslag vón Trafal gar, waarbij de vereenigde Fransche en Spaansche vloot werd vernietigd. Naast de nauwkeurigheid van Lukas, valt boven alles het gedrag van Paulus op. Hij is wel een gevangene, maar men behandelt hem goed en Paulus tracht met goeden raad de menschen bij te staan. Hij is on tegenzeggelijk de man die de heele situatie beheerscht en die straks de leiding zal moe ten nemen. (Donderdag). Dit blijkt wel het duidelijkst tijdens de storm. Men ziet stuk voor stuk de lading en het scheepstuig over boord gaan, en de nood wordt nu zoo groot, dat Paulus zich gedwongen voelt de leiding op zich te ne men. (Vrijdag). Hoe slecht de situatie is, blijkt wel uit de poging der matrozen om er met de sloep alleen vandoor te gaan. Paulus heeft dit weer bemerkt en zorgt er voor dat rust en orde worden gehandhaafd. (Zaterdag). „Hoofdstuk 27 is het waardevolste zeevaartkundige document dat uit de oudheid tot ons is gekomen (Dr. Breusing). Zondag 20 Juli: Hand. 25:2337. Maandag 21 Juli: Hand. 26:1—11. Dinsdag 22 Juli: Hand. 26:1223. Woensdag 23 Juli: Hand. 26:2432. Donderdag 24 Juli: Hand. 27:1—12. Vrijdag 25 Juli: Hand. 27:1326. Zaterdag 26 Juli: Hand. 27:2738. goeds voor de toekomst, temeer waar slechts met minimale tijdsverschillen meer dere prijzen niet werden behaald. De Zwem- en Polocluib „Boskoop" heeft bij deze wedstrijden op welsprekende wijze getoond dat zij er mag zijn. REEUWIJK Kerknieuws. Zevenden Zondag na Pinksteren. De H.H. Missen om 8 uur voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie, om 10.30 uur jrgt. voor Nicolaas Vergeer. On der de H.H. Missen de drie maandelijksche collecte voor de kerk. Des avonds om 7.30 uur Lof van O. L. Vr. voor den vrede. Vrij dag feest van den H. Apostel Jacobus en Christophorus. Zaterdag biechthooren van 2 tot 4 en van 6" tot 8 uur. A.s. Zondag 8e na Pinksteren: De H.H. Missen om 8 en 10.30 uur. Feestdag van de H. Anna op Zaterdag a.s. Maandag: De H.H. Missen om 7 uur in de kapel bij de Eerw. Zusters voor Wilhel mus Schinkel en echtgenoote; om 7 uur in de kerk voor Joanna Verkleij. Dinsdag: De H.H. Missen om 7 uur ter eere van St. An- tonius voor Elisabeth Goemans; om 8 uur voor Martinus van Leeuwen en echtgenoote. Woensdag: De H.H. Missen om 7 uur voor Gerardus Vermeulen echtgenoote en kinde ren; om 8 uur voor de geloovige zielen. Don derdag: De H.H. Missen om 7 uur voor over. leden familie Kool en Blonk; om 8 uur voor Petrus van Leeuwen en echtgenoote. Vrij dag: De H.H. Missen om 7 uur voor Joannes Verkleij en echtgenoote; om 9 uur jrgt. v. Cornelis Verkleij en echtgenoote. Zaterdag De H.H. Missen om 7 uur voor Franciscus Lenoble en echtgenoote; om 8 uur voor Jan Schalkwijk en echtgenoote. Zondag: De H.H. Missen om 8 uur voor Joanna van Theilin- gen en echtgenoote; om 10.30 uur voor de parochie. TER AAR Geboren: Theodorus Hubertus Johan nes z. van A. Poelwijk en Heemskerk. Arie z. van A. Cats en Liebeton. Johan nes Adrianus z. van J. H. AA. Koeleman en Mol. UITHOORN Geboren: Pieter Cornelis, zoon van G van Ankeren en W. G. van Schaik Te Leiden: Johannes Cornelis, zoon van A. de Groote en J. C. Snijders. Getrouwd: H. Th. Vermey en P. A. M. van Egmond. INGEZONDEN STUKKEN Leiden, 16 Juli 1941. Geachte hoofdredacteur, Beleefd verzoek ik u, onderstaand be richt in uw dagblad te willen opnemen. Bij voorbaat dank. Wij namen met genoegen kennis van de beslissing van den heer Secretaris-Generaal van Waterstaat, dat tot saneering van het spoorwegpensioenfonds is besloten en dat een annuïteit groot 16.296.000 gedurende 50 jaar in het fonds zal worden gestort. Langs dezen weg wenschen wij openlijk onzen dank te betuigen voor dat genomen besluit, waarmede ook de door den Bond van Gepensionneerden jaren gevoerde actie met prachtig resultaat is bekroond. Het afdeelingsbestuur: J. GROOT, Secretaris. Leiden, Morsphweg 36. DE ONTEVREDEN MENSCH. Zoodra de lente komt in 't land, Zoodra de kachel niet meer brandt, Zoodra der winterjassen last Is opgeborgen in de kast, Roept heel de wereld luid en blij, Hoera, de winter is voorbij! Het wordt wat warmer op den duur, Het is niet meer zou koud en guur, Maar spoedig wordt er al gebromd, Dat niet direct de lente komt. Het is niet koud, maar 't regent nog. Hè, waar blijft nou de lente toch? En als de lente er dan is, Dan is het feit'lyk nog te frisch. Verlangend zijn wij allemaal Naar 't heerlijk zomer-ideaal, Naar zomerzon en zomerlust In bosch of duin of aan de kust. Dan komt de zomer, maar 't begin Stemt niet met ons verlangen in. Om water vragen grond en gras En 't regent ied'ren dag een plas. Dan mort de mensch, die loopt op straat, Zooiets van Holland's pracht-klimaat. Maar plots, je snapt niet hoe het kon, Schijnt glorievol de zomerzon. We wand'len in den gouden schijn, Nu zal de mensch tevreden zijn. 'k Zie iemand gaan, hij puft en zweet En klaagt: och, och, wat is het heet! TROUBADOUR.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 7