STADS NIEUWS OFFICIEELE PUBLICATIE Clpwep Uw handmachine ZATERDAG 19 JULI 1941 DE LEIDSCHE COURANT ÉERSTE BLAD - PAG. 2 ZATEI Hoofdredacteur. TL Wilmer, Lelden. Red. Buitenland: Mr. H. Gelse, Lelden. Red. Stad en Sport: M. Zonderop, Lelden. Red. Omgeving: L. Roozen, Lelden. Red. Letteren en Kunst: Fr. Schneiders, Lelden. Weerbericht ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 9.51 uur Zaterdagavond. Zon op 5 41 uur Zondagochtend. Zon onder 9.50 uur Zondagavond. Zon op 5.42 uur Maandagochtend. MAANSTANDEN. 20 Juli: De maan komt Zondagnacht om 2.44 op en gaat Zondagnamiddag om 6.21 uur onder. 21 Juli: De maan komt Maandagnacht om 3.24 uur op gaat Maandagnamiddag om 7.16 uur onder. 22 Juli: De maan komt Dinsdagmorgen om 4.12 uur op en gaat Donderdagavond om 8.05 uur onder. 23 Juli: De maan komt Woensdagmor gen om 5.06 uur op en gaat Woensdagavond om 8.48 onder. 24 Juli: De maan komt Donderdagmor gen om 6.07 uur op en gaat Donderdag avond om 9.26 uur onder. (Nieuwe maan). 25 Juli: De maan komt Vrijdagochtend om 7.13 uur op en gaat Vrijdagavond om 10 uur onder. 23 Juli: De maan komt Zaterdagmorgen te 8.25 uur op en gaat Zaterdagavond om 10.31 uur onder. 27 Juli: De maan komt Zondagochtend te 9.39 uur op en gaat Zondagavond om 10.58 uur onder. WATERTEMPERATUUR. _L Zweminr.: „Poelmeer" 21 gr. C. "r Zweminr.: „De Zijl" 21 gr. C. ."O li CD 110 i I CD 11 CD II CD 11 CD (I CD 11 CD IIC— Verduisteringstijden 0 Er is bepaald, dat er verduisterd moet v/orden tusschen zonsonder- U 0 gang en zonsopkomst Deze tijden zijn voor hedenavond U U en morgenochtend: q 0 ZONSONDERGANG n n 9.51 uur. j; ZONSOPKOMST r Z 5.41 uur. Q Q Tusschen deze beide tijden dient Q n er dus verduisterd te worden. - 0 3MCDIICDIICDIICDIICDIICDIICDIICDIICD EEN MAXIMUMPRIJSREGELING GENEGEERD. Zeep te duur verkocht. Een-groote zeepfabrikant te Amsterdam heeft zich in de maanden December 1940 en Januari en Februari 1941 niet gehouden aan de officieele maximum-prijsregeling, welke voor haar product was vastgesteld. De prijs van eenheidstoiletzeep werd n.l. op 21 December j.l. voor verkoop aan consu menten op 12 1/2 cent per stuk gebracht; deze prijsstelling gold met terugwerkende kracht vanaf 6 December 1940. De fabriek, welke den prijs van haar zeep in groot- en kleinhandel vast in han den heeft door middel van z.g. prijshandha- vingscontract, bepaalde echter, dat de oude prijs van 0.15 gehandhaafd moest blij ven. Eerst nadat met ingang van 1 Januari een vermindering van het vetzuurpercenta- ge was voorgeschreven, ging zij er bij het in den handel brengen van deze zeep van veranderde samenstelling toe over den officieelen prijs te berekenen. De vóór 1 Januari vervaardigde zeep echter werd tot einde Februari tegen den oorspronkelijken prijs uitverkocht. Dit handelen in strijd met de bepalin gen werd door de fabriek als volgt ge motiveerd: Grossiers en detaillisten zouden toch niet bereid zijn geweest de vroeger duurder ingekochte zeep tegen den voorgeschreven prijs te verkoopen. Bovendien zou dezelfde zeep, ook al werd zij na 21 December goedkooper geleverd, door den handel toch tegen den ouden prijs verkocht zijn. De fabriek achtte deze redenen voldoende om op eigen gezag den ouden prijs in reke ning te blijven brengen. De inspecteur voor de prijsbeheersching te Amsterdam stelde hier tegenover, dat deze redeneering lijnrecht ingaat tegen het dwingende voorschrift van de prijzenbe- schikking zeep no. 1, welke juist onder alle omstandigheden den detailprijs van toiletzeep op 1234 cent wilde brengen. Wegens overtreding van genoemd be sluit werd de onderneming dan ook, reke ning houdend met den onrechtmatig ver kregen winst, tot een boete van 6000. veroordeeld. ST. JOSEPHSGEZELLENVER. Hedenavond aanvang der lichamelijke oefening. Gezellen, die hierin belangstellen o.a. zeker de leden van de tafeltennisclub, wandelsportclub en de K. L., worden ver wacht. Aanvang 8 uur in het gymnastiek lokaal aan het Pieterskerkhof. 50 JAAR GETROUWD. Dinsdag 29 Juli a.s zal het 50 jaar gele den aijtn, dat het echtpaar H. Taffijin-J. M. J. Taverne, wonende Rosen of Zijlhof 2 op de Middelstegraoht alhier in het huwe lijksbootje stapte. De bruidegom, die heel zijn leven werkzaam is geweest bij die fir ma Koorenman, lompenhandel alhier, is thans 76 jaar en zijn bruid 78 jaar. Beiden zyn in die 50 jaren noodt ziek geweest, en verheugen zich nog steedis in een uitste kende gezondheid. Onlangs mocht Taffijm nog zijn 40-jarig jubileum bij de firma Koorenman herdenken. Uit het huwelijk werdien 7 kinderen en 16 kleinkinderen geboren, die allen nog in leven zyn» zoodat 29 Juli voor het kras se gouden bruidspaar niet onopgemerkt zal voorbij gaan. TRAMVERKEER GESTREMD. Hedenmorgen liep van een groot met paarden bespannen vrachtwagen op de Breestraat ter hoogte van de Stadsgehoor zaal een wiel af. Dit veroorzaakte ernstige stagnatie, daar de wagen zwaar beladen was en het euvel niet zoo spoedig te ver helpen was. Het tramverkeer in de rich ting van het station was geruimen tijd ge stremd. MULO-EXAMENS. By de in 't Schuttershof voortgezette Mulo-examen zijn geslaagd: Voor het diploma B: F. G. Hofman, Al phen aan den Rijn, A. Verloop, Noordwij k aan Zee. J. Pereboom idem, J. Lmygenddjk Leiden, A. J. Hemerdk idem, H. J. E. Stra- ver, Alphen aan den Rijn, J. L. Blom idem, J. v. d. Mark Leidien, A. Mieog idem. Voor het diploma A: A. F. Huisman Al phen aan den Rijn, A G. Burggraaf Kat wijk aan Zee, R. L. van Vliet ALphen aan dien Rijn, N. C. Balkenende Sassenheim, G. G. A. Punt idem, C. Westerbeek idem, M. Slootweg Lisse, L. de Visser idem, G. E. v. d. Zaal idem, J. de Jonge idem, A van Breda Sassenheim, G. Los idem, A. W. van Zonneveld idem, E. J. Vis Lisse, E. P. Meeldijk Sassenheim. Geslaagd voor het examen boekhouden en aanverwante vakken „Federatie" (Mer curies) de heeren: A. P. van den Berg, Leiden, W. Lagendijk, Leiden, B. Pleij, Leiden, J. M. Ravelli, Leiden, G. Th. Scholte, Leiden, H. M. van Wel, Leiden. Dito „Vereeniging van Leeraren in het Boekhouden" de heeren: B. Pleij. Leiden, W. Lagendijk, Leiden. Dito „Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen" de heeren: A. P. van den Berg, Leiden, J. M. Ravelli, Lei den, Q. Kortekaas, Oude Wetering. Allen leerlingen van den heer J. A Jansen, Kamerlingh Onneslaan 15, alhier. Bij gehouden examen door de bond van leeraren bij het Modevak-onderwijs slaag de voor het diploma „coupeuse" mej. Gre v. Kempen Leiden. Voor het dipl. costu- mière de dames N. de Jeu, Oude Wetering, Netti Robertz, Ter Aar, Tini Berk, Leiden. Allen leerlingen aan de Modevakschool van mej. H. M. Goddijn Korevaarstr. 47. Geslaagd voor Praktijkexamen Boek houden, enz. Mercurius en Verg. van Leeraren in de Handelswetenschappen de heeren Th. Opdam, en J. v. d. Lelie, opge leid door de heeren mr. Holtz en J. H. W. Rotteveel verbonden aan de Ontwikke lingscursussen „Systeem Verhulst", te Leiden. Het programma der wekelijksche orgel concerten in de Hooglandsche Kerk door den organist Feike Asma, vermeldt a.s. Maandagavond van 8.159.15 uur werken van Handel, Dvorak, Rachmaninoff e.a. Medewerking verleent mevr. Gertrude Schut (zang). De toegang tot dit concert is geheel vrij. Handelsregister K. van K. W y z i g i n g. 6108. Garage W. van der Pas. Katwijk aan Zee, Secr. Varkevisser- straat 64. Autobusonderneming Katwijk IJmuiden. Overl. E.: W. van der Plas, Kat- wyk aan Zee, d.d. 5 Jui 1941. VAM DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. VASTGESTELDE MAXIMUMPRIJZEN. 1 Bericht no 15. De volgende prijzen mogen ten hoogste aan het publiek in rekening worden ge bracht: Inmaakglazen. Ned. fabrikaat Per stuk 1/2 L. inhoud 3/4 L. inhoud 1 L. inhoud 11/2 L. inhoud 2 L. inhoud 0.18 0.20 0.22 0.25 0.28 buitenl. fabrikaat per stuk 0.22 0.24 0 26 0.30 0.32 Bioscopen ONDER GELE VLAG. Z Ida. Het journaal van deze week geeft een uitgebreide reportage van den strijd tegen de Sovjets. Dit journaal op zich is een adembenemende film. De geweldige stoot kracht der Duitsche wapens wordt hier wel op overtuigende wijze getoond, maar tevens ziet men de droeve gevolgen der barbaarsche moordpartijen, waaraan de Sovjets zich schuldig maakten. De auto's, pantserwagens en tanks daveren door het Russische land, rivieren worden overge stoken, steden ingenomen, terwijl de Sov jets niet veel beter weten te doen dan dorpen in brand te steken en alles te ver nielen. Ook in andere theaters wordt deze indrukwekkende film vertoond. Ook is er een opname van generaal Seyffart, die voor de microfoon de Neder landers oproept voor den strijd tegen de Sovjets. Deze opname wordt door beelden van Sovjet-misdaden suggestief geïl lustreerd. Waar Hans Albers op het witte doek pa radeert, kan men verzekerd zijn van een serie wilde avonturen, vele minnende da mes, doodsverachting in doodsgevaar en wat dies meer zij. Hans Albers is de Douglas Fairbanks van de Duitsche film met dit verschil, dat hij zich nog wat meer om de dames be kommert dan zijn Amerikaansche colle ga's. Ook in de film „Onder gele vlag" is dit weer het geval. De gele vlag is de quarantaine-vlag. Het schip, dat Hans Al bers meevoert, heeft een matroos, die sterft aan longenpest. Het schip moet in quarantaine in San Luis Rei en de direc teur van het quarantainestation, die al ja ren geen schip meer heeft gezien, is niet van plan het gezelschap passagiers, waar van de dames hem het meest aantrekken, weer zoo gauw los te laten. Hier beginnen de avonturen van Hans Albers, die eerst tracht te ontvluchten, omdat hij mee moet met een expeditie naar het binnenland. Hij wordt echter weer aan boord gehaald, bevrijdt een jongedame uit de handen van den directeur, door eenvoudig 'n deur in te loopen. En er gebeurt natuurlijk nog heel wat meer. De kern van de film is echter, dat men hem bij het geneeskundig onder zoek verwisselt met een ander. Er worden namen verwisseld en nu meent Hans Albers, dat hij nog slechts een half jaar te leven heeft. Hij slaat op een geweldige manier aan het boemelen met enkele Spaansche schoonen, wint aan een speel bank door op no. 13 te zetten zooveel, da$ hij het nauwelijks in een half jaar kan opmaken en als men hem wil berooven, slaat de doodzieke met één vuist nog gauw een stelletje caballeros knock-out. U ziet: Hans Albers op b'n best. Tenslotte redt hij nog op een vervaarlijke manier de expedi tie die in het binnenland door inlanders is omsingeld door met een mitrailleur het heele legertje inlanders omver te schieten. En als dan tenslotte ook de liefde wordt beloond is het afgeloopen. Al munt de film dan ook niet uit door originaliteit, men krijgt een overvloed van avontuur en bra- vour. Trianon. De deksels van de inmaakglazen van Nederlandsch fabrikaat dragen dit jaar als kenmerk den naam „Vegla". HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR. BEWAAR DEZE OP GAVE EN GEBRUIK HAAR. 372 Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. VERGEET MIJ NIET. Deze week kan men de beroemde tenor, de tweede Caruso. Benjamino Gigli, be wonderen in Trianon, waar hij optreedt in de film „Vergeet mij niet". Op hem is deze film geschreven en goed geschreven. Het is wel duidelijk, dat zijn hoofdtaak was te zingen en dat doet hij voortreffelijk. De film is daarom bovendien zoo aantrek kelijk, omdat het verhaal door zijn zang nimmer onderbroken wordt. Het verhaal staat niet stil om Gigli gelegenheid te ge ven zijn stem te doen hooren. De spanning blijft er in tot aan het einde," waar men zich afvraagt wat Liselotte zal doen. Deze spanning heeft men werkelijk tot de laatste seconde bewaard. Behalve de waarlijk prachtige zang vooral muziek liefhebbers mogen deze film niet verzui men is er mooi snel van Magda Schnei der als Liselotte. Hier zien wij een an dere Magda Schneider dan wij gewoon zijn. Zij beeldt hier een dramatisch gege ven uit en het is niet de .Magda Schnei der die wij kennen uit de vroolijke Ween- sche films, maar zij speelt haar spel in deze film even bekoorlijk als zij anders was. Wie dus een avond wil genieten van prachtige zang en schitterend spel, moet niet verzuimen een bezoek aan Trianon te brengen. Een actueel voorprogramma van den geweldigen strijd in Polen, de geweldda den en gruwelen der Sovjets, als hierbo ven vermeld completeeren het programma. Casino FEEST IN DE JORDAAN. Als er feest is In de Jordaan, de oude volksbuurt van Amsterdam, dan gaat het er gemoedelijk naar toe. Het Amsterdam- sche volk weet van feestvieren, omdat het van een verzetje houdt. En een verzetje heeft het wel eens noodig, want er is al ellende genoeg in de wereld en van de el lende krijgt een dichtbevolkte volksbuurt in'een groote stad altijd een flink portie mee. Zoo is het hier in deze film ook, de lach en de traan wisselen elkaar af. Wat zullen wij nog veel zeggen van deze Hollandsche film. welke reeds zoovele ma len gedraaid heeft en altijd toch weer be zoekers trekt? Het is de drank, de groote geesel van het volk, die ook dezen keer on geluk brengt in een huisgezin. Meubel na meubel wordt verkocht om aan die harts tocht te kunnen voldoen, totdat moeder de vrouw er ten slotte genoeg van krijgt en naar haar ouders teruggaat. Dan zet de man het heelemaal op een drinken, maar als er feest is in de Jordaan, de ouders hun gouden bruiloft vieren, dan gebeurt het ongeluk, dat ten slotte het begin vormt van de verzoening. De bekende Nederland- sche artisten Joh. Elsensohn hij op de eerste plaats Sylvain Poons, Aaf Bou- ber enz. hebben een groot aandeel in het succes van deze film, die een stuk rauw Amsterdamsch volksleven te zien geeft. Jammer, dat de dronkemanstafreeltjes te veel het karakter van vermakelijkheid dra gen; het komische gedeelte van de film is Gemeentel. Aankondiging Inlevering van metalen door particulieren. Toezending oproepingen De Burgemeester van Leiden maakt be kend: dat de oproepingen tot inlevering op Dinsdag, 22 Juli zijn verzonden aan hen, die woonachtig zyn: A Jan van Houtkade Magd. Moonstraat 175 Magd. Moonstraat 252. Meloenstraat Philosofenpad Tomatenstraat Zoeterwoudscheweg B Kapteynstraat 167 Kapteynstraat 214 De Sitterlaan Zoeterwoudsche Singel 95-eind. C Maredijk 83a191. Maredijk 294 -]& Maredijkhofje Poelgeesterstraat 121 Poelgeesterstraat 220a Vaartkade Vaartstraat Warmonderstraat D Cronjéstraat Lopsenstraat Joubertstraat 13 Plesmanlaan Pretoriusstraat Reitzstraat de la Reystraat Rijnzichtstraat Transvaalkade Transvaalhof E Ambonstraat 2531 Ambonstraat 240 Formosastraat Soembastraat 4987 Soembastraat 4870 De oproepingen vermelden tijd en plaats van het bureau, waar de inlevering dient te geschieden. Bureaux zijn gevestigd, voor groep: A Meisjes HBS, Garenmarkt; B Gymnasium, Fruinlaan; C Christelijke HBS, Kagerstraat; D School Paul Krügerstraat; E School van der Werffstraat 98100, hoek Oude Vest, bij de Haven. N.B. Voor inlevering van metalen, deel uitmakende van tedrijfs en magazijn- voorraden van overheidsbedrijven of toebe- hoorende aan winkeliers, e warenhuizen, groot- en kleinhandelaren, fabrikanten en vertegenwoordigers volge men de gepubli ceerde aanwijzingen. De bureaux zijn geopend van 8.3012.30 en van 1417 uur. Rijksduitschers die een oproepingskaart mijnerzijds ontvangen moeten de inleve ring desniettemin uitsluitend verrichten bij den met de uitvoering der metaalleve ring belasten Ortsgruppenleiter;. (zie on derstaande regeling). Het niet ontvangen van een oproeping ontheft de inleveringsplichtigen niet van hun verplichtingen. Leiden, 19 Juli 1941. 370 De Burgemeester: STEVENINCK. Für Reichsdeutsche im Arbeitsbereich der N.S.D.A.P. in den Niederlariden, Ortsgruppe Leiden, finden die Einlieferungen betreffs Metalsammlung 'in Hotel „De Burcht" Leiden Burgsteeg 14 statt. Die Reichtsdeutschen mit den Anfangs- buchstaben ihres Familienamens von AH Mittwoch 16741 von 1922 Uhr. Samstag 19741 von 1520 Uhr. IQ Mittwoch 23741 von 1922 Uhr. Samstag 26741 von 1520 Uhr. R—Z Mittwoch 30—7—41 von 19—22 Uhr. Samstag 2841 von 1520 Uhr. Ortsgruppenleiter: 270 STEFFIN. voornamelijk gebaseerd op de zotteklap, welke de dronken kerels uitslaan en op de schildering van de herrie, welke er het ge volg van is. Maar ja, de drank speelt nu eenmaal een groote rol in het verhaal en de uitwerking van het vocht moet derhal ve uitvoerig geschilderd worden, terwijl niemand er iets aan kan doen, dat dit op de lachspieren der toeschouwers werkt! Wie lachen wil, kan deze week in Ca sino terecht. Casino heeft met de voor-film en ibrat journaal een aantrekkelijk pro gramma. Rex. LIEFDE, VROUWEN EN JUWEELEN Deze film, die deze week in Rex draait, is amusant en spannend en het vlotte en natuurlijke spel van Olga Tschechowa en Paul Klingen treedt wel bijzonder op de voorgrond. Het geheel speelt zich hoofdzakelijk al tusschen Olivia en Tom Bradley, die echter tot het einde van deze vroolijke liefdes geschiedenis, een onbekende voor Olivia is. Eveneens een figuur van beteekenis is de politie-prefect Max Marèchal, die op aller lei wijzen de gunst van Olivia ziet te ver krijgen en haar met attenties overlaadt. Op een morgen dat Max een afspraak met haar heeft gemaakt om een kostbaar gobelin te koopen, wordt zij onderweg opgemerkt door Tom Bradley, die, getroffen door haar charmante verschijning, haar volgt en op vallend haar telkens weer ontmoet. Olivia is echter niet gediend van dezen onbeken de. Zij zegt hem dit onomwonden en wil zelfs zijn naam niet wetén. Tom blijft steeds in haar omgeving zwerven en op een avond, dat zij met Max in de Opera is weet hij de prefect op handige wijze weg te lokken en neemt diens plaats in de loge van Olivia in. Hij weet het zelfs zoo ver te brengen, dat na afloop een bezoek ge bracht wordt aan de bar, bij welke ge legenheid Olivia door een handigen op lichter haar brillanten armband wordt ontstolen. Als zij dit bij thuiskomst ont dekt, staat het voor haar vast, dat de on bekende minnaar haar dit ontstolen heeft. I Direct besluit zij hem te achtervolgen, daar hij verteld heeft naar Nice te moe- HET „VRIJWILLIGERSLEGIOEN NEDERLAND" 20 Juli: 1018 uur in Zwolle, school aap de Turfmarkt. 1013 uur in Tilburg, Werk liedenver. Tuinstraat 68. 1519 uur in Breda, Restaurant Modern. 21 Juli: 913 uur in Deventer, Park weg 2. 1519 uur in Hengelo, Deutschea Haus. 1019 uur in Rotterdam, Deutsches Haus, Volkspark. 22 Juli: 1018 uur in Amsterdam, school Iepenweg 13, 1019 uur in den Haag, Koninginnegracht 22. Aangenomen worden Nederlandsche on derdanen van 17 tot 40 jaar, die wel of geen militairen dienst hebben verricht, met een minimum lengte van 1.65 meter. Voor officieren bestaat geen leeftijdsgrens. Voor de gezinsleden van de aangenome ns wordt gezorgd, voor zoover het kost winners betreft. Behalve bij deze bureaux kunnen aan meldingen geschieden op de volgende adressen: Amsterdam, hotel van Gelder, Dam rak 34. Heerlen, hotel du Nord, J. Pommé, Stationsstraat 17. Groningen, Rademarkt 23a. Arnhem, hotel Keizerskroon, Markt 32. Breda, Boschstraat 67. Deventer, hotel van Wely, Keizerstraat 1. Utrecht, hotel Thalia, Stationsplein 9. Den Haag, Koninginnegracht 22. Een vrijbiljet voor de reis van de woon plaats naar het keuringsbureau kan afge haald of aangevraagd worden bij het „Vrijwilligerslegioen Nederland" Den Haag, Koninginnegracht 22, resp. bij de hierboven genoemde bureaux. Een vrij biljet voor de terugreis bij de keuring onverschillig of de candidaat wordt aan genomen of niet uitgereikt. Meldt U aan bij het vrijwilligers legioen Nederland, Koninginnegracht 22, Den Haag. A. V. ;laan Ceizers iade, 1 ferwee Jroene: Jroerse l. Broe L. C C. J penvee .aar, i Tlaard ier, D am., 1 C. :9b D. weg 1 r. He oorn, Saand 'eest, ïout- H.1 i enstr pippe op Zc erdai jasor Maeij itraai istr. A 5 - 35 - E 141 <L.), fam., 3cho C dijk strae hove Ams d. Gen rem sche tooveren wij om in 'n OLD-FINISH SALONKAST Vraagt inlichtingen: 365 N.V. MEERPOEL's Naaim. Bedrijf i.o. Breestraat 171, Leiden, Tel. 24815 ten vertrekken en haar -vermoeden wordt nog versterkt, als zij ontdekt, dat in Nice de Diamanten-koningin Mrs. Merrival is aangekomen. Een amusante geschiedenis ontwikkelt zich nu als zij Tom in Nice ont dekt, vooral als hij haar de familie-juwee- len van Mrs. Merrival overhandigd, waar door hij haar nog meer overtuigt, dat zij met een geslepen juweelendief te maken heeft. Het is interessant te zien hoe deze geschiedenis afloopt en te ontdekken wie en wat eigenijk Tom Bradley is. Ook hier het uitgebreide interessante journaal van den strijd tegen die Sovjets. Luxor. EEN LEVEN LANG. Deze film is eenige maanden geleden eveneens in Leiden vertoond. Wij hebben toen met het oog op de a-moreele strek king van deze film ons genoopt gezien deze film, waarin Paula Wessely de hoofd rol vervult, te ontraden. Dit oordeel moeten wij handhaven. De film stelt zich op het standpunt van vrije liefde en kan door niemand, die een chris telijke levenshouding huldigt, worden aan vaard. Ook aan dit programma gaan het indrukwekkende journaal van den Duit- schen strijd tegen de Sovjets vooraf, bene vens een reportage van de barbaarsche misdaden der Sovjets en de ontvangst der Duitsche bevrijders door de bloedig on derdrukte bevolkingen. IN LEIDEN GEVESTIGD. G. M. van der A, St. Jacobsgr. 1 Wed. W. M. Keol-v. Beek en fam., Langebrug 55 A. B. E. M. Beekman, hulp i. d. huish., Maarsmanstg. 21 J. F. v. Berkel, winkelbediende, Lombokstr. 8 K. Bizot, H Rijndijk 238 M. Blanken. Levendaal 35a M. W. A. de Bruyn, étaleur, de Goe- jestr. 38 J. I. H. Burgel en fam., kan- toorbed., de Sitterln. 66 A. v. d. Burgh en fam., magazijnknecht, Pesthuisin. 4 J. de la Bije en fam., boutbouwer, Morsch- weg 168a J. W. Classen, Buitenruststr. 4 Th. B v. Doorn, hulp i. d. huish., R. en Schiek. 1*0 H. D. J. Fenijn, kantoorbed., Heerenstr. 142 C. Fransooi, botermaker, Lokhorststr. 16 P. F. v. d. Groep, arb. steenfabr., Dwarshavenstr. 7 J. de Groot, Gasstr 66 J. H. Gunning, adj. dir. Mij. Comero, Utr. Jaagpad 27 N. C. v. Haas teren, onderw. B.L.O., Koningsstr. 10 E. v. d. Heij, verpleegster, Rijnsb.weg 3 G. K. Hogenberk, dienstbode, Plantsoen 29 J. C. J. Hogerzeil, Rijnsb.weg 62a M. Horstman, dienstbode, Wassenaarschew. 6 P. W M. de Hosson en fam., verkooper, de Sitterln. 66a P. J. B. de Jager, groen- tenhandelaar, Kanaalstr. 28 W. J. de Jongh en fam., opzichter N.Z.H.T.M., Oos- terdw.str. 3a J. Joosten, ambten. W. H. N., H. Rijndijk 13 M. J. B. Kortman, on derwijzeres, Schelpenkade 9 - H. Krekel en fam., hoogleeraar, H. Rijndijk 13 J. Kwakkenbos, timmerman, Morschw. 132a A J W. Lemaire, hulp i. d. huish., Haag- weg 38 H. H. Doeven-Lok, Hoogewoerd 129a D. Meijlink, aardewerker, H. Rijn dijk 74 F. H. Neisingh, contr. Dep. v. Waterstaat, Groenhovenstr. 15 J. Ouwer- kerk, kok, Apoth.dijk 17 J. H. A. J. M. Popp'e, ass. afd. chef touwfabr., Bilderdijk- straat'2 G. M. Meijer-v. d. Pouw Kraan, Oude Singel 64 J. Rijsbergen, landbou wer, 4e Binnenv.gr. 34 E. H. Sirks, ver pleegster, Rijnsb.weg 10 J. A. Sjaarde- ma, tuinknecht, K. Mare 8 Wed .G. Ger ritsen-v. d. Sluis, J. Lievensstr. 1 J. M. v. Veldhuizen, chauffeur, Haven 42 S. J.' Verburg, dienstbode, Rapenburg 34 P. Verhoogt, koopman in bloemen, Hoogl. Kerkgr. 18 H. v. Wees, dienstbode, v. d. Waalsstr. 8.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2