SPORT Voor de Kinderen ZATERDAG 19 JULI 1941 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 DE TEAMWEDSTRIJDEN DER KAAGWEEK 1941 AEGIR, DE KAAG EN DE KOENEN WINNAARS DAMMEN WIM HUISMAN KAMPIOEN VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. Foto L. Crt Ongeslagen en op overtuigende wijze heeft Wim Huisman wederom den titel weten te behalen. Na in 1938 en 1939 kam pioen van Leiden te zijn geweekt moest hij vorig jaar de titel afstaan aan L Laterveer. Overtuigender dan ooit heeft hij echter nu deze titel weer heroverd. Hij won in de finale 4 partijen en speelde er een remise tegen W. Olivier. Wij kunnen niet anders schrijven dan dat de sterkste speler o. i. de titel heeft gewonnen. Wij hebben al zijn partijen gevolgd en waren getuige hoe Wim een klein positie-voordeel wist uit te buiten en rustig en met kennis van zaken tot winst wist te brengen. Theoretisch is deze dammer goed onder legd en vrijwel alle openingen en sctanden zijn hem bekend. Ongeloofelijk is het soms hoe ze de combinaties in zijn partijen weet te brengen. Na afloop van een partij liet hij ons dan ook dikwijls zien wat er op een bepaalde zet van zijn tegenstander zou kun nen gebeuren Deze jeugdige speler blijft bij al zijn successen eenvoudig. Wij zijn overtuigd, dat hij nog vele successen zal weten te be halen en wenschen hem toe, dat hij als kroon op zijn resultaten van dit jaar de meestertitel zal behalen. Als no. 2 eindigde W. F. Olivier eveneens ongeslagen, met 2 gewonnen en 3 remise partijen. WATERPOLO S.Z.C." IPOELMEER I 1—2 Deze wedstrijd werd Donderdagavond te Schiedam gespeeld. S.Z.C. verscheen volle dig. terwijl Poelmeer met invallers voor G. Groen en Slegtenhorst opkwam. De opstelling van Poelmeer was als volgt: K. IJdens D. Timmermans A. C. Westen D. H. de Jong J. H. Witte J. IJdens G. Rooyakkers Direct nadat scheidsrechter van Senus liet beginnen, begon S.Z.C. met een aanval, die echter veel te weifelend opgezet werd. Dit werd voor Poelmeer het sein voor een aanval. J. IJdens zwom op, Witte plaatste heel goed voor hem. Een hard schot op de middenvoor Rooyakkers volgde de bal werd even aangeraakt en vloog in het net (01). S.Z.C. liet het er niet bij, zette eeni ge goede aanvallen op, maar voor het Poel meer-doel wisten zij aanvankelijk weinig te bereiken. Er volgde een periode van vrijwel gelijk opgaande strijd. Een van de Schie- damsche aanvallen had succes, de midden voor ontsnapte aan de bewaking en wist te scoren (11). Met dezen stand kwam de rust. Na de rust probeerden beide partijen een voorsprong te krijgen. Poelmeer was de meeste tijd in den aanval. Enkele goed- gerichte schoten werden door de S.Z.C.- keeper onschadelijk gemaakt. Witte kwam eenige malen snel naar voren, t evenals de Jong, maar hun schoten werden goed ge stopt. Aan den anderen kant hield keeper IJdens een mooie bal uit. Rooyakkers werd te zwaar gedekt, kreeg een vrij schop te nemen, plaatste snel naar middenvoor IJdens, die met een hard schot het net vond (12). Vrij kort daarop floot scheids rechter R. van Senus het einde, van de zeer prettig gespeelde wedstrijd, die door Poelmeer verdiend gewonnen was. Loopuyt, Warnerj, v.d. Velde en Stumpe winnaars der eenmanswedstrijden De inzet der Kaagweek mag zeker niet slecht genoemd worden. Het weer hield zich goed den geheelen dag en er stond een uitstekende wind uit het Zuiden, die op eenige rakken het kruisen noodzakelijk maakte, zoodat er den geheelen dag volop gelegenheid was tot strijd. De zeilers heb ben daarvan natuurlijk ruimschoots ge bruik gemaakt, niet in het minst in den teamwedstrijd der Olympiajollen. Na de eerste race had de Haarl. Jacht Club een voorsprong van 8.1 punt, zoodat er door de vertegenwoordigers der vier concurrenten hard gewerkt moest^worden om dezen voorsprong teniet ,te doen. In de tweede race waren het voornamelijk de vertegenwoordigers van De Kaag, Borger- hoff Mulder en van Helvert en van de Wa tersportver. „Amsterdam", H. Recourt en J. Proper, die het de H. J. C.'ers Jan Bier en C. Flemming danig lastig maakten. Bor- gerhoff Mulder had al dadelijk zijn man netje gevonden in Jan Bier en hem in zijn zwakste zijde getroffen. Een aanvaring was het gevolg geweest, hetgeen tot gevolg had, dat de Haarlemmer den strijd moest staken. Flemming evenwel zette onbedreigd aan den kop de race voort en won, zoodat hij weer 10.1 punt in de wacht sleepte. Van Helvert volgde als goede tweede, behaalde dus 9 punten en Borgerhoff Mulder bezette de zesde plaats, hetgeen 5 punten opleverde. De Amsterdammers Proper en Recourt deden niet veel voor hen onder door de derde en vierde plaats te bezetten', waar door zij 15 punten veroverden, zoodat de stand nu was: H. J. C. 29.2 pnt., De Kaag 25 en Amsterdam 23 pnt. In de derde race moest de Kaag dus min stens 4.2 pnt. op de H.J.C. inloopen. Het begon al weer goed. Borgerhoff Mulder leverde weer strijd met Jan Bier en weer werd hy winnaar, want hij slaagde er in den Haarlemmer naar de laatste plaats te dringen. Daarna liet hij hem los en begon zelf in te loopen, verder en verder om ten slotte als vierde te eindigen, terwijl v. Hel vert de derde plaats bezette na Recourt en E. H. v. d. Berg. Vijftien punten waren het resultaat voor de Kaagzeilers, terwijl de H. J. C. er slechts 9 en Amsterdam 16.1 p. behaalde. Zoo eindigde de H.J.C. tenslotte nog op de derde plaats, want de Gaag had 40 pnt., Amsterdam 39.1, de H.J.C. 38.2, Loosdrecht 26 en Aegir 16 pnt. In de 12 M2. Sharpieklasse maakte Aegir dezen keer een heel goede beurt. De eerste race leverde een voorsprong van 6.1 op de naaste concurrenten op, nl. op de Kaag-ver tegenwoordigers, terwijl het verschil met Loosdrecht 12.1 pnt. bedroeg. De tweede wedstrijd bracht het meeste aantal punten voor Loosdrecht, maar Aegir bleef met 14.1 pnt. slechts 1.9 hierbij achter, terwijl het verschil met de Gaag en Amsterdam, die slechts 9 punten veroverden, nog grooter werd. Aegir had dan ook na de tweede race 33.2 pnt., Loosdrecht 23, de Kaag 22, Amsterdam 18 en de Koenen 14 punten. Dien voorsprong van Aegir teniet te doen, was voor de vier concurrenten lang niet gemakkelijk. De resultaten der derde race ontliepen elkaar niet veel.. De Kaag ging bovenaan met 14, dan volgde Loos drecht met 13, Aegir met 12, Amsterdam met 11.1 en de Koenen 5 pnt. Aegir kwam aldus met 45.2 pnt. als eerste uit den strijd. Daarna volgden Loosdrecht en de Kaag, elk met 36 pnt., doch omdat de Loosdrech tenaren over het geheel genomen betere plaatsen hadden bezet, werden zij tweede geplaatst en de Kaag derde. Amsterdam volgde als vierde met 29.1 pnt. en de Koe nen sloot de rij met 19 pnt. Had de Watersportver. de Koenen In de twee eerste teamwedstrijden de vlag moe ten strijken, in den strijd der 12 Voetsjol- len ging de vlag In top, want uit de twee eerste races werd telkens 12.1 punt be haald, uit de derde 11, waartegenover Aegir 9, 9 en 4 punten stelde en de Kaag 12, 5 en 10.1. De Kaag had overigens in Masten broek en Tinus geen slechte afgevaardig den, doch het was jammer, dat eerstge noemde door een aanvaring in de tweede race geen enkele punt behaalde. De onderlinge zeilwedstrijden hadden een vrij rustig verloop. Er stond nog juist jiiet teveel wind voor de eenmanswedstrij den en sommigen konden het nog heel ge makkelijk af. In de Valkklasse vond Wim Ritman zijn evenknie in Jan Loopuyt, die eerste werd, in de Draken klasse was het de Amsterdam mer Warners, die zijn Vliegende Hollanders als eerste over de finish stuurde. Hans v. d. Velde schijnt zijn krachten voor de Kaagweek bewaard te hebben. Zijn minder succes tijdens de wedstrijden van de Braassemermeer viel niet te verklaren, zij het dan in den wedstrijd, waarin hij averij opliep. Maar reeds toen fluisterde hij ons in, dat het met de Kaagweek wel beter zou gaan en ziet: de eerste dag reeds begon hij met een nieuw eclatant succes. Zijn nieu we Duke nu bijna al weer oude liep zooals hij het wilde en met een straat lengte voorsprong werd hij winnaar. Frans Maas volgde als tweede, Bergsma als derde. In de Pampusklasse was het wederom de Warmonder Stumpe, die den prijs in de wacht sleepte. Waar „Oppassertje" onder de deelnemers is, zijn de concurrenten ge waarschuwd op te passen, 't Is waar, de strijd was niet zoo fel, omdat eenige der meest bekepde Pampuszeilers op het ap pèl ontbraken, maar Oppassertje deed het intusschen toch weer goed. De uitslagen der eenmanswedstrijden waren als volgt: Valkklasse: 1. Sas, st. J. Loopuyt, 2. Goes ting, st. W. Ritman, 3. Emoe, st. M. G. v. d. Arend, 4. Windjammer, st. K. Sixma. Drakenklasse: 1. de Vliegende Hollander, st A. Warners, 2. Claes Compaen, st. E. G. v. d. Stadt, 3. Sterna, st. K. H. Warburg, 4. Goedewind, st. L. P. Vollebregt. Regenboogklasse: 1. Duk II, st. J. C. v. d. Velde, 2. Titia, st. F. Maas, 3. Eelko, st. W. Bergsma, 4. Woelwater, st. E. Schiff. Pampusklasse: 1. Oppassertje, st. H. W. Stumpe, 2. Norremeer, st. W. D. Th. van Werkhoven, 3. Eider, st J. Roos. De uitslagen der teamwedstrijden luid den: 12 M2-klasse: 1ste wedstrijd: 1. Ronny Hl, st. F. Overmans (Aegir), 2. Ronny n, st. C. Overmans (Aegir), 3. All Weather, st. J. Stap (W. v. Amsterdam); 4, Dinges, st. W. J. H. Nauta (de Kaag), 5. Hiphaan, st. H. J. J. van Werkhoven (de Kaag); 6. Wil- genhoek, st. J. H. Louwerse (Loosdrecht), 7.. Hoera, st. J. Vlaming (de Koenen), 8. Pluvier, st. de Boer, 9. Flevo in, st. M. Du- dok van Heel (Loosdrecht), 10. Thetis, st. Rademaker (Amsterdam). Puntentelling: Aegir: 19.1 p., de Kaag 13 p., Amsterdam 9 p., Loosdrecht en de Koenen 7 p. 2de wedstrijd: 1. Ronny IH, 2. Wilgen- hoek, 3. All Weather, 4. ïlevo HI, 5. Hip haan, 6. Pluvier, 7. Ronny H, 8. Dinges, 9. Hoer,a 10. Thetis. Puntentelling: Loosdrecht 16 p., Aegir 14.1 p., de Kaag en Amsterdam 9 p., de Koenen 7 p. 3de wedstrijd: 1. All Weather, 2. Dinges, 3. Ronny IH, 4. Flevo Hl, 5. Wilgenhoek, 6. Hiphaan, 7. Ronny II, 8. Pluvier, 9. Hoera, 10. Thetis. Puntentelling: de Kaag 14 p., Loosdrecht 13 p., Aegir 12 p., Amsterdam 11.1 p., de Koenen 5 p. Totaal klassement: 9egir 45.2 p., Loosdrecht en de Kaag 36 p., Amsterdam 29.1 p., de Koenen 19 p. Olympiajollenklasse: 1ste wedstrijd: 1. Estamtam, st. C. Flemming (H.J.C.), 2. Be- roeboe IH, st. J. Bier (H.J.C.), 3. Ree, st. H. Recourt (Amsterdam), 4. Magneet, st. J. R. v. d. Berg (Loosdrecht), 5. Daphnia, st. P. H. R. Borgerhoff Mulder (de Kaag), 6. Vagebond, st. Th. van Helvert (de Kaag), 7. Flossy, st. E. H. v. d. Berg (Loosdrecht), 8. My Hobby, st. J. Hofland (Aegir), Sleip- nir, st. J. Vollebregt (Aegir) en Terangi, st. J. Proper (Amsterdam) opgegeven. Puntentelling: H.J.C. 19.1 p., de Kaag en Loosdrecht 11 p., Amsterdam 8 pAegir 3 p. 2de wedstrijd: 1. Estamtam, 2. Vagebond, 3. Terangi, 4. Ree, 5. Sleipnir, 6. Dahpnia, 7. My Hobby, 8. Magneet, Beroeboe Hl op gegeven, Flossy niet gestart. Puntentelling: Amsterdam 15 p., de Kaag 14 p., H. J. C. 10.1 p., Aegir 10 p., Loos drecht 3 p. 3de wedstrijd: 1. Ree, 2. Flossy, 3. Vage bond, 4. Daphnia, 5. Terangi, 6. Estamtam, 7. Beroeboe III, 8. Magneet, 9. Sleipnir, 10. My Hobby. Puntentelling: Amsterdam 16.1 p., de Kaag 15 p., Loosdrecht 12 p., H. J. C. 9 p., Aegir 3 p. Totaal klassement: de Kaag 40 p., Amsterdam 39.1 p., H.J.C. 38.2 p., Loosdrecht 26 p., Aegir 16 p. Twaalfvoetsjollenklasse: 1ste wedstrijd: 1. Pinguin, st. B. Markus (de Koenen), 2. Duikelaartje, st. A. H. Mastenbroek (de Kaag), 3. Joke, st. Gerdt (Aegir), 4. de Glipper, st. J. C. Tims (de Kaag), 5. Lucky Strike, st. B. Jongsma (de Koenen), 6. Mis tral, st. F. Daniels (Aegir), 7. Popeye, st. D Schoen (de Kaag), 8. Mooie Nel, st. W. Smit (H.J.C.) Puntentelling: de Koenen 12.1 p., de Kaag 12 p., Aegir 9 p., H.J.C. 3 p. 2de wedstrijd: 1. Pinguin, 2. Joke, 3. Po peye, 4. de Glipper, 5. Lucky Strike, 6. Mooie Nel, 7. Mistral, Duikelaartje opgegeven. Puntentelling: de Koenen 12.1 p., Aegir en H.J.C. 9 p., de Kaag 5 p. 3de wedstrijd: 1. Duikelaartje, 2. Mistral, 3, Pinguin, 4. Lucky Strike, 5. Joke, 6. Po peye, 7. de Glipper, 8. Mooie Nel. Punten telling: de Koenen en Aegir 11 p., de Kaag 10.1 p., H.J.C. 4 p. Totaal-klassement: de Koenen 35.2 p., Aegir 29 p., de Kaag 27.1 p., H.J.C. 16 p. Vandaag vingen de nationale wedstrijden aan, welke vanaf morgen worden voorafge gaan door den Holland-Friesland Regen boogwedstrijd. In dezen wedstrijd starter, voor Friesland: K. Vrolijk met de Dolfijn, P. v. Dijk met Schelm, D. Oppenhuizen met Windekind en Dr. J. van Zijp met de Jan van Gent, ter wijl de Hollandploeg wordt gevormd door S. de Wit met de oude Saenden, Hans v. d. Velde met de Duke, W. Bergsma met de Eelkoo mi L. de Wit met de nieuwe Saen- den. LAWNTENNIS DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN Spannende partijen. In de kwart eindstrijden van de nationale kampioenschappen op de M. E. T. S. te Scheveningen zijn twee spannende partijen gespeeld. In beide kwamen de speelster en de speler, die geacht werden zonder veel moeite te winnen, in gevaar. Mevr. Blaisse Terwindt had alle moeite om van mevr. Jonquière te winnen. Zij won de eerste set dank zij aanvallend spel in de laatste ga mes, met 86. Zij was te onzeker op haar drives in de tweede en verloor die tegen de uitstekend plaatsende mevr. Jonquière met 57, nadat zij 35, 55 had gemaakt. In de derde kwam eindelijk haar goede net- spel los, zij liep uit tot 41 doch zag haar vorsprong verminderd, tot 43. Na een lan- geo en spannende game werd het 53 en in de laatste kwam er in het spel van de kranige mevr. Jonquière een depressie. Den Hoed heeft zich eveneens kranig ge houden tegen Teschmacher. Sterk was diens spel niet, zoodat het verschil in kracht genivelleerd werd. In de critieke momenten bleek de internationale speler echter beter te kunnen afmaken dan de jongere. Na zeven setpoints wan deze de eerste set met 64, verloor de tweede met dezelfde cijfers, wist den voorsprong van 52 te verkleinen tot 54, dank zij uit stekend volleeren, doch faalde in de laat ste game Mej. Couquerque heeft, ondanks haar min dere beweeglijkheid wegens een verrekte beenspier, door uitstekend manoeuvreeren met 62, 64 van mevr. Vleugels Schut ter gewonnen. Ook in de dubblspelen was zij zeer goed op dreef. In het gemengd dubbelspel kwam zij in de laatste vier, zon der een set te verliezen. Mevr. Blaisse en van Swol hadden heel wat meer moeite ,97, 64) om zoover te komen. De uitslagen waren: Heeren-enkelspel, kwart-eindstrijden: T. Hughan slaat jhr. E. de Brauw 62, 84; D. Teschmacher slaat E. den Hoed 46, 6—4, 64; H. Wilton slaat A. Borren 62, 2—r-6, 6—3. Dames-enkelspel, kwart-eindstrijden: mej. Rollin Couquerquemevr. Vleugels Schut ter 62, 64; mevr. BlaisseTerwindt mevr. Jonquière 86, 57. 63. Heeren-dubbelspel, halve eindstrijd: H. van Swol en J. van der Heide slaan J. Ja- cobson en I. Rinkel 60, 57, 60. Dames-dubbelspel, tweede ronde; mej. Schmier en mevr. v. Loon slaan mej. Klein en mej. Felix 64, 57, 62. Gemengd dubbelspel, tweede ronde: mej. Rollin Couquerque en W. Karsten slaan mevr. Hoy ervan Herwijnen en E. den Hoed 60 62. Kwart-eindstrijden, derde ronde: mej. Rollin Couquerque en W. Karsten slaan mej. E. Klein en J. Jacobson 64 60; mevr. Blaisse en H. van Swol slaan mej. Mechel en J. Bouman 97 64; mevr. Vleugels Schutter en A. Borren slaan mevr. van Berkel en Techmacher 16 75 63; mej. J. v. d. Wal en T. Hughan slaan mej. A. Knottenbelt en I. Rinkel 64, 26, 6—2. WIELRENNEN SWIFT-COMBINATIE. Donderdagavond nam Jac. de Groot deel aan een grasbaanwedstrijd te Zaandam en wist zich daar in een wedstrijd op eigen kracht eerste en in de afvalrace tweede te plaatsen. Twee fraaie prijzen en een tuil bloemen werden daardoor zijn deel. VOETBAL. HET VOETBALVERBOD OOK VOOR NIET BIJ DEN N V. B. AANGESLOTENEN. De secretaris-generaal van het Departe ment van Opvoeding, Wetenscvhap en Cul tuurbescherming maakt bekend, dat het door het bestuur van den Nederlandschen Voetbalbond in overleg met het college van gevolmachtigden voor de sport uitgevaar digde voetbalverbod tot 1 September 1941, eveneens geldt voor vereenigingen, die niet zijn aangesloten hij den N. V. B. BILJARTEN. T.E.P.-TOUNOOI 1941. Th. v. Beek „Carr". Kampioen. De Biljartclub „TEP" heeft ook ddt jaar een bilj-arttournooi georganiseerd, dat bui tengewoon goed geslaagd mag genoemd worden. Ondanks het zeer mooie zomer weer haddien niet minder dan 119 deelne mers ingeschreven, om elkanders krach ten te meten. Op Zondag 29 Juni werd het toumooi om 12 uur geopend door den wel- eerw. vice-praeses kapelaan van Drunen. In een korte speech moedigde hij de spe lers aan om een sportieve strijd te spelen. Direct daarop namen de wedstrijden een aanvang. In den loop van de eerste Zondag stand die hoogste serie op naam van G. v. Klink met 31 carr. In den namiddag werd hij verbeterd op 32 carr. door Th. v. Beek. Zondag j.l. werden de demifinales en de finales gespeeld. In de 1ste klasse wist Th. v. Beek „Carr." als 1ste te eindigen. Te vens wist hij de wisselbaker voor de 2de maal te winnen door 'het behalen van bet hoogste algemeen moyenne. Ook de hoog ste serie-prijs wist hij te bemachtigen door het scoren van 41 carr. De verdere uitsla gen waren: 2e prijs G. v. Klink „carr.", 3e prijs N. v. Klink „Carr.", 4e prijs Th. Blok land „Ado", 5e prijs M. Tuik „Carr." In de 2e klas werd P. C. v. Noort „TVB" na een zeer spannende strijd, winnaar. Te vens behaalde hij de hoogste serie dezer klasse nl. 22 carramiboles. De verdere uitslagen waren in de 2e klasse: 2e prijs P. Zwartjes „Carr." 3e p<r. D. Devi Lee „TEP", 4e pr. C. Pieterse „Vriendekring". In de 3e klasse wist J. Hillenaar uit „TEP" beslag te leggen op de beker. De 2e, 3e, en 4e prijzen werden respectievelijk gewonnen door H. Nijsse „TEP", H. Hoo- gienboam „Carr" (tevens hoogste serie- prijs: 11 carr.) en Th. v. d. Holos „TEP". Na afloop van dit toumooi werden de prij zen door de voorzitter der biljartclub „TEP" met een toepasselijk woord uitge reikt. In de afgeloopen week werden de onder linge competities der afd B. voortgezet, waarin S. Tuithof zijn overwinningenreeks voortzette en twee punten wist te behalen op L. v. d. Steen. H. v. d. Veer haalde in deze competitie het hoogste aantal punten in de 30 beurten. De opstelling voor Woensdag 23 Juli aa. is als volgt:N. BiegstratenS. Tuithof; L. v. d. SteenA. Romein II; P. Alkemade B. Smits; A. BerbeeH. Nijssen; G. Schoon H. v. d. Veer; A. v. d. WeijdenP. Kluts. Donderdag 24 Juli a.s. wordt er een thuis wedstrijd gespeeld tusschen E. T. P. m „De Poedelaars". Aanvang der wedstrij den op beide avonden om half acht pre cies. Komt dus allen op tijd! CORRESPONDENTIE Voor ik aan 't beantwoorden der brieven begin, wil ik eerst even zeggen, dat, door misplaatsing, verleden week mijn naam stond onder een versje van Anny van Diest. Zij maakte twee versjes, waarvan nu 't eene geplaatst is aan 't slot van de rubriek. Het andere hoop ik vandaag te laten volgen, als nog plaats over is. Nellie Zoet, Voorhout. Wel kom in ons kringetje, Nellie! De verjaar dagen zyn genoteerd. En, wat zul jij je voe len, nu je tante geworden bent. Dat Neefje wou ik wel 'ns zien. Dat het ook zoo'n aardig jongetje is, begrijp ik best. Hoe kan het anders, de naam zegt genoeg, is niet Nellie? Ik beloof je, dat er den 23sten Juli een naam in de lijst zal staan, die jou heele- maal niet vreemd is. Wedden? Dag Nellie! Groet je Wimmie en Tirye van me en geef je ouders in mijn plaats de hand. Daag! Leo van Bennekom, H'woude. Die film had ik ook eens willen zien. Het is altijd interessant zoo iets te zien en is leerzaam bovendien. Alles wat betrek king heeft op het zeewezen, is actueel voor al nu. En zoo'n kiekje van Katwijk, Wijk aan Zee, Egmond aan Zee, en Petten, neen maar, ik kan me voorstellen, dat niemand van alle kinderen er was, die het niet mooi vond. En smaakten de vischjes goed? Dat noem ik pas een fijn leventje! En dan zwemmen en spartelen naar hartelust in het lauwe water! Het is om te watertanden! Dag Leo! De hand van U allen en veel groeten aan je ouders! B. en A. Henzing, Morschstr. 56 Leiden. Ik heb jullie namen in de krant gezet, maar wie is A.? Ik heb er Adriaan van gemaakt. En zoo ook B. Wie is B.? Is dat Bernard of Barend of Berthus of Bertha of Bernardina of Balthasar of Bartholomeus of wie? Wie voortaan alleen een voorletter opgeeft, in plaats van de „voornaam" neem ik niet meer op. Denkt er voortaan aan! en geeft den juisten, vol-' ledigen naam op. Annie en Crisje Kempe, Zoe- terwoude. Aan jullie beiden vriende lijk verzoek is voldaan! Den len Jan. kom ik Cris feliciteeren, of het moest zoo koud zijn, als verleden jaar. Dan blijf ik liever bij het warme kacheltje. Dag Annie! Ik druk ook jou in den geest den 23sten de hand en vier jouw groote feest mee. Met veel goeds voor U allen! Rie v. Amsterdam, R'veen. Ik wed, dat je den 26 Juli in de lijst een bekende naam ontmoet. .Zie maar eens goed. Wat zal Gerrie dat fyn vinden! Net als Corrie! Veronderstel, dat% er nog eens 100 jaartjes bij kwamen Dan zou ik heusch Methusalem naar de kroon steken! En dat zou tegenwoordig bezwaarlijk gaan. Ik be grijp dat Lenie en Annie van de partij waren en dat het dien dag pakjes regende voor de jarige Rie! en dan zal het arm bandhorloge van Vader wel het meest wel kome cadeau geweest zijn, wel? Zonde van je „blazer"! Wat zei moeder wel! Het is altyd onplezierig, als men zoo iets verliest. Jouw brieven lees ik altijd met genoegen en kunnen nooit „te lang" zijn! Dag Rie! De hand en beste groeten voor U allen! Gerard van Bennekom, Ha- ze r s w o u d e. Hoe gaat het met Stien- tje. Zij is al zes weken ruim en dus al een heele meid, hè! En is die op denzelfden dag als Egbert jarig? Dat is leuk, zeg, dan hebben jullie twee feestelingen op één dag! Ik zal eens opletten of je het volgend jaar aan mijn feest denken zult. Dag jon gen! Veel groeten aan alle huisgenooten en bijzonder aan Stientje! En niet ver geten aan Ansje mijn dank te brengen voor felicitaties en leuk briefje! Sjaantje v. d. Veer, Leiden. Zoo Sjaantje, als jij het zegt, geloof ik het En omdat je de waarheid gesproken heb, laat ik jouw versje, als slot van deze corres pondentie plaatsen. Dat vind je zeker wel goed. Nu dan! Daar is Sjaantje en vertelt wat van: Een drukke dag Zus gaat met haar popje spelen. Die zij pas gekregen had; Dadelijk gaat ze kleertjes wasschen En gaat popje in het bad. Moeder, zei nu tot haar meisje: „Speel nog wat mijn kleine meid, 't Water moet eerst nog wat koken *t Is nog heelemaal geen tijd". Moeder gaat weer naar de keuken, Zusje is nu weer alleen. Ze zit weer eenzaam op haar bankje, En de pop zit op haar been. Daar komt Moeder uit de keuken En wat heeft ze in haar hand? 't Is een keteltje met water, Vol tot aan de bovenrand. Zusje holt al naar 't schuurtje En haalt daar de kuip vandaan. En gaat dan weer vlug naar Moeder, Nu is zusje pas voldaan. Nu gaat zij, 't popje wasschen Heerlijk schoon is 't poppekind, En als de kleertjes zijn ge wasschen Droogt 't heerlijk in de wind. Krijgt pop 'n pyama net, Zus mag voor Moe de kleertjes strijken, Maar eerst moet popje warm in bed. Als alles nu weer heerlijk droog is, En nu wensch ik U allen, van groot tot klein, een heerlijke, fijne, prettige vacantie, met veel zon en weinig regendagen. En dan nog tijd genoeg te over om ovev 't een en ander van je doen en laten eens een mooie brief te schrijven, die ik wel beantwoorden zal. Tot Zaterdag! Dan gaan we met de Cor respondentie door! OOM WIM Wie zifn Jarig an 20 tot en met 26 Juli. Op 20 Juli: Lenie Hoogervorst, Jaagp. G 55, Nieuwveen. Frans Pieck, Stationsweg 23. Cootje Straathof, Geldersw. A 17. Z'woude. Piet van Otten, van Duynstraat 12. Corrie v. d. Laan, Potgieterslaan 28. Maria Vaneman, D 72, Rijpwetering. Marietje Ouwendijk, Utr. Jaagpad 59. Ploon van Santen, Stompw.weg 90, Stomp- wijk. Op 21 Juli: Marie Disseldorp, Oud-Ade E 69. Dirk v. d. Hulst, Rijnd. 7, Voorschoten. Jo Hoogervorst, Geerw, 432, Langer aar. Rie v. Veen, Veursche Straatw. 34, Leerdam Truus Hoogeveen, Da Costastraat 31. Marietje en Keesje v. Leeuwen, B 258, Hoogmade. Anny UI jee, v. Hoogendorpstraat 13. Truus v. Rijt, Dorpsstr. D 81, Z'woude. Dora Kuyer, Uiterstegracht 64. Op 22 Juli: Dora de Boer, Lindestr. 40. Antje Sloos, St. Agn^traat 7. Annie Berendsen, Rijnd.str. 80. Toos Disseldorp B 295, Hoogmade. Piet v. d. Salm, Z.B. C 12, Z'woude. Jan Kleiweg, Dr. v. Nootstr. 27, Stompwijk. Clara v. Dijk, Julianastraat 100, Lisse. Arend v. d. Steen, Geerw. 10, Stompwijk. Jos. v. Kempen, Garenmarkt 30. Nico v. d. Meel, Stationsw. 16a. Toos van Maris, Duinz^tr. 46, Oegstgeest. Joke Romijn, Gooweg 6, N.'hout. Op 23 Juli: Adriaan Henzing, Morschstraat 56. Kees v. d. Hulst, G. 42, Nieuwveen. Joop v. d. Holst, Bergamolaan 23, Voorhout. Alfons Meiman, Wasstraat 3. Bertus v. d. Helm, H. Rijnd. F 69, Z'woude. Nelly Zoet, Engelschel. 2, Voorhout. Trees je van Leeuwen, Julianastraat 19. Corrie v. d. Peet, Schoolstr. 22, Voorschoten Wim Vermeulen, A 61, Langeraar. Kees Otto, R'wetering D 178. Beppie Bakker, Groenend 55, H'woude. Annie Kempe, B 74, Weip. Z'woude. Dirk Leune, B 170, Roelofarendsveen. Op 24 Juli: Ria v. d. Reep. Haarl.str. 204. Jan Fles. Hooigracht 24. Paul en Beppie Wijdeveld, Stieltjesstr. 24. Maria den Haan, Pulmot, Langeraar. Lena Zonneveld, Hoogmade. Johan Bakker. B 347, R'veen. Adri v. d. Voort, Z.weg 1. Bep v. d. Weyden, Haverzak!. 9. Jacoba Overdevest, W.E.weg, Leidschendam Op 25 Juli: Keesje v. d. Kerkhof, Heer en weg 26a, War mond. Corrie Mooyman, C 112, W.E., Z'woude. Mientje Hilversüm, Dr. v. Noortstr. 99, Leidschendam. Koos v. d. Voorden, J. v. Houtkade 28. Frans Hoogervorst, Papenv., Ter Aar. Gerard en Otto Havik, Dr. v. Noortstraat 5, Stompwijk. Pietje den Haan, Pulmot, Langeraar. Annie Borsje, H. Rijndijk 164a. Helene v. d. Geest, Roggebr.hof 2. Cobie van Ovost, Willemsstraat 10. Op 26 Juli: Co van Klink, 114 B, R'veen. C Gerri Voorn, De Kwakel 70a, Boterdijk. Jan v. d. Ploeg, Vondellaan 5. Walter Stol, Rijndijkstraat 38. Adri van Bennekom, Rijnd. 364, H'woude. Willie Bakker, Weip., B 104, Z'woude. Willy v. d. Berg, Amb.str. 12. Ik feliciteer de jarigen. Wie zijn of haar naam van schoolgaande kinderen in deze lijst wil opgenomen zien, schrijve me minstens 14 dagen vóór den verjaardag. Zoo ook, wie de school verlaat en van de lijst wenscht afgevoerd te wor den. (Met opgave van den verjaardag!). En evenzoo, wie "verandert van plaats, straat of huisnummer, of wie in de lijst een fout ontdekt. OOM WIM.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 10