Weerbericht STADSNIEUWS VRIJDAG 18 JULI 1941 CE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 20 cent per week; 2.S3 per kwartaal. Bij onze agenten 21 cent per week; 2.73 per kwartaal. Franco per post 3.10 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad t 0.52 per kwartaal Losse nummers 6 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 32 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. Hoofdredacteur: Th. Wilmer, Lelden. Red. Buitenland: Mr. H. Gelde, Lelden. Red. Stad en Sport: M. Zonderop, Lelden. Red. Omgeving: L. Roozen, .^eiden. Red. Letteren en Kunst: Fr. Schneiders, Leiden. EONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 9.51 uur Vrijdagavond. Zon op 5.41 uur Zaterdagochtend. MAANSTANDEN. 19 Juli: De maan komt Zaterdagnacht om 2.11 op en gaat Zaterdagmiddag om 5.24 onder. 20 Juli: De maan komt Zondagnacht om 2.44 op en gaat Zondagnamiddag om 6.21 uur onder. 21 Juli: De maan komt Maandagnacht om 3.24 uur op gaat Maandagnamiddag om 7 16 uur onder. 22 Juli: De maan komt Dinsdagmorgen om 4.12 uur op en gaat Donderdagavond om 8.05 uur onder. 23 Juli: De maan komt Woensdagmor gen om 5.06 uur op en gaat Woensdagavond om 8.48 onder. 24 Juli: De maan komt Donderdagmor gen om 6.07 uur op en gaat Donderdag avond om 9.26 uur onder. (Nieuwe maan). 25 Juli: De maan komt Vrijdagochtend om 7.13 uur op en gaat Vrijdagavond om 10 uur onder. WATERTEMPERATUUR. Zweminr.: „Poelmeer" 21 gr. C. Zweminr.; „De Zijl" 21 gr. C. moiioiicDiioiioiioiioiicDiicr- Verduisteringstijden Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder gang en zonsopkomst. Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: ZONSONDERGANG 9.51 uur ZONSOPKOMST 5.41 uur. Tusschen deze beide tijden dient er dus verduisterd te worden. 11 CD 11 CD 11 CD II OII O 11011 CD 11 CD 11 O NEDERLANDSCHE EN DUITSCHE KINDEREN BRENGEN VACANTIE IN DUITSCHLAND DOOR De Nazional Sozialistische Volkswohl- fahrt der N.S.D.A.P. heeft een voortreffe lijk initiatief genomen. Dezen zomer worden op geregelde tijden Nederlandsche en Duitsche kinderen in de gelegenheid gesteld, een vacantie van vijf weken in de schoonste streken van Duitsch- land door te brengen. Deze week is het eer ste transport jongens en meisjes naar Wurttemberg-Hohenzollern gezonden. 525 Kinderen, waarvan meer dan de helft Ne derlandsche, vertrokken van het Centraal Station te Amsterdam. Intusschen is reeds het bericht van hun aankomst in Wurttemberg ontvangen. De kinderen hebben een prachtige reis gehad en zij zijn met hun Nederlandsche en Duit sche begeleiders op hel platteland onder gebracht. Zij zijn hartelijk ontvangen, het ontbreekt hun aan niets en er wacht hun een heerlijke tijd. Binnen zeer korten tijd gaat een tweede transport vacantiegangers naar Duitsch- land en dit transport zal nog belangrijk grooter zijn. Maandag 21 Juli vertrekken 27 Neder landsche en vijf Duitsche kinderen voor hun gezonheid naar het kindertehuis te Sachsa in de Harz. Dit zijn zwakke kinde ren, die onder geneeskundige controle staan. Zij zullen een kuur van vijf weken doormaken in een der gezondste streken van Duitschland; in de streek, welke men het groene hart van Duitschland noemt. Ongetwijfeld moet men de N.S.V. dank baar zijn voor het prachtige initiatief en men moet bewondering hebben voor de or ganisatie, die zulk een initiatief in oorlogs tijd weet uit te voeren. EXTRA HAVERMOUT VOOR MOEDERS De secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat voortaan de a.s. moeders en jonge moeedrs gedurende de laatste drie maanden vóór en de eerste drie maanden na de bevalling, in aanmerking kunnen komen voor een extra-hoeveelheid haver mout. Deze hoeveelheid zal 150 gram per week bedragen. Belanghebbenden kun nen zich ter verkrijging van losse rantsoen bonnen wenden tot den plaatselijken dis- tributiedienst. Uiteraard kan deze extra-hoeveelheid slechts worden verstrekt, indien met de aanvrage bij den plaatselijken distributie- dienst tegelijkertijd een attest van een me dicus of vroedvrouw wordt overgelegd DE NIEUWE DISTRIBUTIE MAATREGELEN Landwirtschaftrat dr. Schönbeck gaf op de persconferentie, gelijk die dagelijks in Den Haag plaats vindt, gisteren een inte ressante toelichting op de nieuwe distribu tiemaatregelen. De vleeschportie wordt vergroot. Dit heeft tot oorzaak, dat de van elders inge voerde krachtvoervoorraden opgebruikt zijn en ors vee nu leven moet van wat het eigen land opbrengen kan. Tengevolge hier van moet de veevoorraad allengs terug worden gebracht tot de hoeveelheid, die op gezonde wijze gehandhaafd kan blijven. Om deze reden is er thans meer slachtvee en is het mogelijk de vleeschdistributie ruimer te maken. Het is te verwachten, dat deze grootere ruimte niet gedurende een korten termijn zal bestaan, doch van betrekkelijk bliivenden aard zal blijken te kunnen zijn. Een goede raad is, dat de huisvrouw z'ch niet angstig make over de vraag, of de sla ger wel voldoenden vleeschvoorraad zal hebben of krijgen. De grootste dwaasheid is, als ieder zich angstig maakt en winkels plat loooen gaat. Men doe gewoon en dan loopt alles het vlotste. Er is rijkelijk vol doende voorraad vleesch en de toewijzing aan de slagers verloopt volkomen normaal. Dat op Maandag en Dinsdag geen vleesch verkocht zal worden (vanaf 28 Juli) heeft een administratieve re den. Men wil dan namelijk rustig de noodige organisatorische maatregelen treffen, o.a. de toewijzingen regelen. Er wordt op gerekend, dat het meeren- deel der bevolking gewoon is tegen het einde der week vleesch te koopen. De 2% pet. vet, die thans in de melk aan wezig is, zal er uitgeroomd worden, zoodat thans alleen getapte melk overblijft. De oorzaak is, dat door de warmte de weiden riet genoeg voedsel voor het vee leverden en daardoor weer de vet- positie van ons land ongunstig beïn vloed werd. De autoriteiten achten het belangrijker om in elk geval te zorgen, dat de vetdistributie op de huidige hoogte gehandhaafd kan worden en ne men zoodoende de 2^ pet. vet uit de melk. Nu is dit niet zoo erg als het lijkt, want de getapte melk is een uitstekend voedsel en bevat o.a. de noodige eiwit stoffen in precies dezelfde hoeveelheid als de volle melk. Alleen het vet is er uit. Voor kinderen beneden de 14 jaar, voor zwangere vrouwen en voor enkele categorieën blijft inmiddels de gestan daardiseerde melk, gelijk die tot op he den verkrb>baar was, bereikbaar. Wat de thee betreft, deze is bijna op. Liever echter, dan het restant ook te laten consumeeren, wilde men dit bewaren voor andere gelegenheden, b.v. in de koude maanden, in den tijd van St. Nicolaas of Kerstmis. Aanbevolen werd de „Ersatz- koffie" niet te verachten. Deze is in Neder land zelfs beter dan in Duitschland, daar er hier in dezen ersatz een veel grootere hoeveelheid koffieboonen verwerkt is dan ginds. Ook geve men aandacht aan ver schillende in het land zelve vervaardigde theesoorten. Inzake vruchten en groente zeide dr. Schönbeck, dat natuurlijk een deel wordt uitgevoerd. Het zou dwaas zijn om dit niet te doen. In de eerste plaats kan niemand wenschen, dat men in Duitschland gebrek aan groente zou hebben en hier met de overschotten geen goeden raad zou weten. Natuurlijk moet er worden geëxporteerd. Dit is aller belang. Dit neemt echter niet weg, dat hier toch in dit opzicht een be voorrechte positie blijft bestaan, hetgeen normaal is. In de streek waar de productie zelve plaats vindt, blijft steeds de verkrij ging het gemakkelijkst. Ook wordt er bij den export steeds rekening mee gehouden, dat, wat hier noodig is, ook hier blijft en dat voor export bij voorkeur de soorten worden genomen, die hier weer minder in trek zijn. Overigens heeft niemand reden om bij het vernemen van export van groen ten bedenkelijk te kijken. In de wereldge schiedenis zal men zeer moeilijk een voor beeld vinden van een land, dat na een ver loren oorlog nochtar.s op voet van gelijk heid in de verzorging behandeld werd, ge lijk thans hier het geval is. De verzorging geschiedt volkomen op de basis van broe derlijke lotsverbondenheid. Wat wij tekort komen ontvangen wij naar vermogen. Wat wij over hebben verzenden wij naar ver mogen. Een zeer hartig woord werd gesproken over het feit, dat volgens de tellingen er thans meer dan 500.000 varkens minder bij de boeren aanwezig bleken te zijn, dan er volgens de oorspronkelijke aargiften na aftrek van de veroorloofde slachtingen zou den moeten zijn. De ontbrekende varkens zijn natuurlijk grootendeels in den sluik handel verdwenen. Dit wijst er op, dat er in Nederland minder verstandige menschen zijn, dan men normaal zou mogen ver wachten. Men denke zich in, aan welke hygiënische gevaren men zich bij het be trekken van vleesch uit geheime slachte rijen blootstelt, epidemische gevaren zelfs. Wie dit riskeert komt in verantwoordelijk heidsbesef voor eigen gezin en omgeving te kort. Voorts moet opgemerkt worden, dat degenen, die hierin tekort komen, het meest bij de zoogenaamde betere klassen gezocht moeten worden, daar de woeker prijzen in den sluikhandel door den min deren man niet betaald kunnen worden. Dat men tenslotte zeer onsociaal handelt en door het koopen van zulk vleesch aan de volksgemeenschap onttrekt, wat aan allen gezamenlijk toekomt, behoeft niet eens meer gezegd te worden. Dit is bekend, ook aan de overtreders. Maar daarom des te meer zijn ook de strenge straffen gerecht vaardigd, die dit euvel aantasten. Van Duitsche zijde doet men wat men kan, o.a. door de smokkelarij aan de grenzen op de scherpste wijze tegen te gaan. Maar ook elke Nederlander moet van harte meewer ken. De schuldigen zijn zoowel de stelers als de helers, zoowel zij die verboden slach tingen verrichten en dit vleesch verhan delen als zij die dit koopen. Het getal van meer dan 500.000 verdwenen varkens wijst er op, dat de schuldigen dubbel scherp moeten worden aangepakt. Wie niet hoo- ren wil, moet voelen. Tot de discipline, die men als mensch in de samenleving behoort Inlevering van metalen door bedrijven NADERE AANWIJZINGEN IN VERBAND MET ENQUêTE NAAR DE SCHADE. Nu de procedure, welke is voorzien in art. 12 van de beschikking van 27 Juni 1941 betreffende de inlevering van metalen om practische redenen eenigszins is gewijzigd, is het Rijksbureau voor non-ferro metalen gebleken, dat niet alle bedrijven (fabri kanten, handelaren enz.) nauwkeurig zijn ingelicht omtrent de formaliteiten, welke moeten worden vervuld in verband met de enueteering van de schade, welke door in- leveringsplichtige bedrijven wordt geleden als gevolg van de inlevering van metalen voorwerpen op grond van de verordening No. 108 van 18 Juni 1941 en de uitvoerings beschikking van 27 Juni 1941. In verband hiermede volgt hieronder een uiteenzetting daarvan. Het inleveringsplichtige bedrijf ontvangt bij den oproep van den burgemeester (for mulier model 1) tevens een inventarislijst in tweevoud (formulier model 6). Voor groote bedrijven kunnen vervolgbladen op deze inventarislenst eveneens in tweevoud bij den burgemeester worden aange vraagd. Bedoelde inventarislijst moet vóór de in levering volledig worden ingevuld (in tweevoud). Bij de inlevering van hoeveelheden van 1000 K.G. en minder, welke gescheidt bij een door den burgemeester aangewezen plaats in de gemeente, wordt bedoelde in ventarislijst in tweevoud gecontroleerd en \oor accoord geteekend door den vanwege den burgemeester aangewezen ambtenaar. Hoeveelheden boven 1000 K.G. moeten wor den ingeleverd bij een vanwege den bur gemeester aan te wijzen provinciaal ma gazijn, in welk geval de beheerder van dit magazijn de inventarislijst controleert en voor accoord teekent. In dit geval dient het inleveringsplichtige bedrijf deze gecon- aroleerde inventarislijst in tweevoud naar den burgemeester te zenden, die deze in ventarislijst zijnerzijds voor accoord para feert en de lijst, wederom in tweevoud, aan het inleveringsplichtige bedrijf terugzendt. Het inleveringsplichtige bedrijf beschikt derhalve na de inlevering (zoowel indien het gaat om hoeveelheden van 1000 K.G. en minder, als wanneer het betreft inle vering van hoeveelheden boven 1000 K.G.) over de door of vanwege den burgemeester geteekende inventarislijst in tweevoud. Na de inlevering ontvangt het bedrijf een schade-inquêteformulier, voor fabrikanten fomulier model 7a en voor handelaren for mulier model 7b, alsmede daarbij behoo- rende vervolglijsten. Dit schade- enquêteformulier moet door het inleveringsplichtige bedrijf worden in gevuld. Op de bij het formulier behooren- de lijsten dient een uiteraard met de inventarislijst overeenkomende specifi catie te-worden gegeven, waarbij door fa brikanten de kostprijs en door handelaren de inkoop (factuur) waarde in de daar- vor bestemde kolommen dient te worden aangegeven. Dit enquêteformuliéf dient volledig in gevuld en onerteekend vóór 10 September 1941 in tweevoud rechtstreeks te worden ingezonden aan het Rijksbureau voor non- ferro metalen, afdeeling inlevering meta len schaderegeling (I.M.S.), postbus 95 te 's-Gravenhage. Met hadruk wordt er op gewezen, dat bij deze formulieren (met bijbehoorende lijst (en) dient te worden gevoegd het eerste exemplaar van de door of vanwe ge den burgemeester onderteekende inven tarislijst. De speciale aandacht van de bedrijven wordt nog er op gevestigd, dat op de bo venbedoelde enquêteformulieren slechts moet worden aangegeven de schade, gele den als gevolg van de inlevering van be drijfsvoorraden en dat derhalve niet mag worden 'opgenomen de waarde van ge bruiksvoorwerpen e.d., welke zouden zyn ingeleverd. Den bedrijven wordt ten slotte er op ge wezen, dat zij zich ter voorkoming van ver traging stipt dienen te houden aan de aan wijzingen, welke ook op de schade-enque- teformulieren zelf zijn vermeld. PERSONEEL DER NEDERLANDSCHE BANK IN HET VRIJWILLIGERS LEGIOEN. De directie van de Nederlandsche Bank deelt ons mede, dat voor de leden van haar personeel, die zich opgegeven of reeds heb ben opgegeven voor het „Vrijwilligers Le gioen Nederland" een regeling is getroffen, welke belangrijk gunstiger is dan die voor het overheidspersoneel. Zoo zullen de vrijwilligers gedurende hun diensttijd het volle salaris ontvangen, terwijl in geval van verwonding of overlij den een vérgaande regeling ten bate van familie en nabestaanden is tot stand geko- VASTE BRANDSTOFFEN OF PETRO LEUM VOOR KOOKDOELEINDEN De Secretaris-Generaal van het departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt bekend, dat door de plaatse lijke distributiediensten na Zaterdag 26 Juli géén aanvragen voor bonkaarten M, N of O van personen, die voor kookdoelein- den uitsluitend op het gebruik van vaste brandstoffen of petroleum zijn aangewezen, meer in behandeling zullen worden geno- ie bezitten, doch blijkbaar in vele gevallen niet bezit, moet dan met de harde hand gedwongen worden. Ten slotte merkte dr. Schönbeck nog op, dat varkensvleesch slechts in be perkte mate in de distributie komt en dat er bij de beschikbaarstelling gere kend wordt met degenen, die zwaar werk hebben, daar deze extra-aan spraak op vet kunnen doen gelden. Om deze reden gaat er nogal wat varkens vleesch naar de mijnstreken van Lim burg. De mynarbeid behoort tot den zwaarsten arbeid, die er is. Gemeentel. Aankondiging Inlevering van metalen door particulieren. Toezending oproepingen De Burgemeester van Leiden maakt be kend: dat de oproepingen tot inlevering op Maandag 21 Juli zijn verzonden aan hen. die woonachtig zijn: A Ger, Doustraat 5395 Ger. Doustr 214 J. van Goyenkade Schelpenkade B v. d. Brandelerk. 2531 Lorentzkade Zoeterw^ingel 194 C Lijsterstraat Maredijk 183 Nachtegaallaan Terweepark D Floralaan Hertzogstraat P. C. Hooftlaan Pesthuislaan De Wetstraat Wolmaransstraat E Ambonstraat 123 Bankastraat Lombokstraat 62-einde Parkstraat. De oproepingen vermelden tijd en plaats van het bureau, waar de inlevering dient te geschieden. Bureaux zijn gevestigd, voor groep: A Meisjes HBS, Garenmarkt; B Gymnasium, Fruinlaan; C Christelijke HBS, Kagerstraat; D School Paul Krugerstraat; E School van der Werffstraat 98100, hoek Oude Vest, bij de Haven. N.B. Voor inlevering van metalen, deel uitmakende van tedrijfs en magazijn- voorraden van overheidsbedrijven of toebe- hoorende aan winkeliers, warenhuizen, groot- en kleinhandelaren, fabrikanten en vertegenwoordigers volge men de gepubli ceerde aanwijzingen. De bureaux zijn geopend van 8.30—12.30 en van 1417 uur. Rijksduitschers die een oproepingskaart mijnerzijds ontvangen moeten de imeve- ring desniettemin uitsluitend verrichten bij den met de uitvoering der metaalleve ring belasten Ortsgruppenleiter; (zie on derstaande regeling). Het niet ontvangen van' een oproeping ontheft de inleveringsplichtigen niet van hun verplichtingen. Leiden, 18 Juli 1941. De Burgemeester: STEVENINCK. Für Reichsdeutsche im Arbeitsbereich der N.S.D.A.P. in den Niederlanden, Ortsgruppe Leiden, finden die Einlieferungen betreffs Metalsammlung in Hotel „De Burcht" Leiden Burgsteeg 14 statt. Die Reichtsdeutschen mit den Anfangs- buchstaben ihres Familienamens von AH Mittwoch 16741 von 1922 Uhr. Samstag 19741 von 1520 Uhr. I—Q Mittwoch 23—7—41 von 19—22 Uhr. Samstag 26—7—41 von 15—20 Uhr. R—Z Mittwoch 30—7—41 von 19—22 Uhr. Samstag 2841 von 1520 Uhr. Ortsgruppenleiter: 270 STEFFIN. BESTRIJDING VAN WANDGEDIERTE Burgemeester en Wethouders van Leiden maken nogmaals bekend, dat inzake de be strijding van wandgedierte de volgende be palingen zijn vastgesteld ingevolge het Be sluit van den Secretaris-Generaal van het Departement van Binnenlandsche Zaken van 29/30 Januari 1940 B.Z. no. 1 V., onver minderd de voorschriften, vastgesteld in de „Verordening, houdende voorschriften no pens behoorlijke bewoning van woningen" (verzamelnummer 104): le. Het is, te rekenen van 1 April 1941 af, verboden als verhuurder of uit anderen hoofde een woning of gedeelte daarvan al dan niet gemeubileerd of gestoffeerd in ge bruik te geven, zonder dat een verklaring is ingeleverd bij het bureau van de Bevol king, Stadhuis, alhier, waaruit blijkt, dat noch in de woning, noch in de daarin even tueel aanwezige huisraad wandgedierte is aangetroffen. Van hetzelfde tijdstip af is het verboden bij het als huurder of uit anderen hoofde betrekken van een woning of van een ge deelte daarvan, daarin huisraad te plaatsen of aan te brengen, zonder dat een verklaring als voren bedoeld is ingeleverd bij het voor meld Bureau. Overtreding van deze bepalingen wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste 2 maanden of geldboete van ten hoogste drie honderd gulden. 2e. Een verklaring sub le bedoeld wordt uitsluitend afgegeven door de Directie van den Gemeentelijken Ontsmettingsdienst, Noorderstraat 18 (telef. 21319) en wel zoo dra na de door dezen dienst ingestelde con trole is gebleken, dat in de woning en/of het huisraad geen wandgedierte is aange troffen. Voor het instellen van de controle, die, na aanvrage, op korten termijn wordt ver richt, moet vooraf tegen ontvangst van een gewaarmerkte kwitantie aan voormelden dienst worden betaald: 1 voor de controle van woningen met in huurprijs tot 800 per jaar en 1 voor den voor deze woningen bestemden in boedel; 2 voor de controle van woningen met een huurprijs van 800'of hooger per jaar en 2 voor den voor deze woningen bestem den inboedel. STEVENINCK, Burgemeester. 333 VAN STRIJEN, Secretaris. Dr. G. C. Hlrsch benoemd tot hoogleeraar te Utrecht Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van opvoeding, we tenschap en cultuurbescherming is benoemd tot hoogleeraar in de algemeene dierkunde en de dierkundige histologie aan de Rijks universiteit te Utrecht dr. G. C. Hirsch, thans lector aan die universiteit. Clptaep Nederlanders te wapen Aan het Oostelijk front, daar bulderen de kanonnen, daar ratelen de machinege weren, daar gieren de stuka's door het luchtruim, daar denderen de pantserwagens langs de wegen, tfaar strijden millioenen dappere kerels. Aan het Oostelijk front, daar worden de babarenhorden van Stalin, daa rwordt 't bolsjewistische beest teruggeslagen door de legerscharen, die zich inzetten voor de Westersche beschaving. Teruggeslagen wordt het Sovjetmon ster, maar dit is niet voldoende; zoolang de wereldpest, die^ communisme heet, niet totaal vernietigd is, zoolang is het uitgeslo ten, dat de opbouw van het nieuwe Euro pa er een zijn zal, die een vrede voor hon derden jaren waarborgt. Aan het Oostelijk front woedt de strijd, die beslissen zal over de toekomst van Europa. Daar wordt gestreden door Duit sche soldaten, schouder aan schouder met strijders uit alle beschaafde landen van Europa. Zij Vormen het front der bescha ving, zij trekken op en zij zullen ze ver nietigen, de duivelsche machten, ontke tend door de misdadigersbende in Moskou. In dat front Nederlanders is ook uw plaats. Het is uw plicht tegenover uw volk en uw vaderland, uw plicht als christen boven al, u in te zetten, opdat de plaats van ons land, straks in het nieuwe Europa, een eervolle plaats zal zijn. Nederlanders, te wapen. Op voor chris tendom, beschaving en cultuur. De tijd van praten is voorbij, er wordt een daad van u verwacht en daarom: Hoofdkwartier vrijwilligerslegioen Nederland, Koninginnegracht 22, Den Haag. HET „VRIJWILLIGERSLEGIOEN NEDERLAND" 19 Juli: 1013 uur in Meppel, hotel Westerbeek, Woldstraat. 15—19 uur in Coevorden, café Abel, Markt. 1013 uur in Roermond, Swalmerstraat 61. 1519 uur in Maastricht, hotel Momus, Vrijthof. 20 Juli: 1018 uur in Zwolle, school aan de Turfmarkt. 10—13 uur in Tilburg, Werk liedenver. Tuinstraat 68. 15—19 uur in Breda, Restaurant Modern. 21 Juli: 9—13 uur in Deventer, Park weg 2. 1519 uur in Hengelo, Deutsches Haus. 1019 uur in Rotterdam, Deutsches Haus, -Volkspark. 22 Juli: 1018 uur in Amsterdam, school Iepenweg 13, 1019 uur in den Haag, Koninginnegracht 22. Aangenomen worden Nederlandsche on derdanen van 17 tot 40 jaar, die wel of geen militairen dienst hebben verricht, met een minimum lengte van 1.65 meter. Voor officieren bestaat geen leeftijdsgrens. Voor de gezinsleden van de aangenome- ne wordt gezorgd, voor zoover het kost winners betreft. Behalve bij deze bureaux kunnen aan meldingen geschieden op de volgende adressen: Amsterdam, hotel van Gelder, Dam rak 34. Heerlen, hotel du Nord, J. Pommé, Stationsstraat 17. Groningen, Rademarkt 23a. Arnhem, hotel Keizerskroon, Markt 32. Breda, Boschstraat 67. Deventer, hotel van Wely, Keizerstraat 1. Utrecht, hotel Thalia, Stationsplein 9. Den Haag, Koninginnegracht 22. Een vrij biljet voor de reis van de woon plaats naar het keuringsbureau kan afge haald of aangevraagd worden bij het „Vrijwilligerslegioen Nederland" Den Haag, Koninginnegracht 22, resp. bij de hierboven genoemde bureaux. Een vrjj- biljet voor de terugreis bij de keuring onverschillig of de candidaat wordt aan genomen of niet uitgereikt. Meldt U aan bij het vrijwilligers legioen Nederland, Koninginnegracht 22, Den Haag. EINDEXAMEN CHR. H. B. S. Voor de afd. B. zijn gesiaagd: D. v. Barneveld, W. F. C. Boon, J. W. Coenraads Nederveen, Amy M. Dekker, H. J. Dreef, D. v. Eek, A M. L. Entzinger, J. Gesink, G. B. Griede, J. H. de Gruyter, Lu cie P. W. Harts, J. Ph. v. Hasselt, C. H. ten Haven, K. de Jong, J. C. de Keulenaar, Ine ke C. Kobes, J. F. v. Nes, G. Nugteren, C. D. Ouwehand, W. W. Rietdijk, D. H. W. v. Santbrink, J. Sepers, A. J. de Stoppelaar, C. G. v. Vlaanderen, H. L. J. Vogelzang, Tine M, IJdens. Afgewezen 3. MULO-EXAMENS. Bij de in 't Schuttershof voortgezette Mulo-examens slaagden voor het diploma B: M. W. H. v. d. Werf, N. van Duyvën- 'bode, Katwijk aan Zee, B. J. Galjaard, N. J. Dell, J. J. Leenhouts, J. Witte, Zoeter- woude, G. Westerlaken, Hillegom, C. de Wilde, W. F. Tuinhof de Moed, M. Ko nijn, Voorschoten, J. Nieboer, J. v. Baaren. Voor het diploma A slaagden: J. Wil- lems. S. de Tombe, A. v. Donk, Alphen aan den Rijn, G. C. Posthumus, Alphen a. d. Rijn, G. A. Cammenga, Lisse, K. van Schaik, Voorhout, G. Windhorst, Hazers- woude, M. J. v. d. Plas, G. Bulten, J. Ver loop, Katwijk aan Zee, P. Lafeber, Katwijk aan Zee, J. Slingerland, Katwijk a. d. Rijn, G Parlevliet, Katwijk aan Zee, J. M. Par- levliet, Katwijk aan Zee, M. de Dikken, Katwijk aan Zee, L. Greup, Noord wijk aan Zee. Waar geen plaatsnaam vermeld, Is deze Leiden. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n. 1621. B. Volwater. Al kemade, Reolofarendsveen B430. Handel in versche en gezouten groenten, groenten- zouterij. De zaak is d.d. 1 Jan. 1941 omgezet in een vennootschap onder firma o. d. naam B. Volwater en Zonen. 6131. Administratie- en Incassobureau. Oegstgeest. van Assendelftstraat 21. Bo vengenoemde zaak is omgezet in een ven nootschap onder firma onder den naam: Administratie en Incassobureau J. W. v. d. Post en Zn. (B.P.) Venn.: J. W. van der Post en J. W. N. van der Post, Oegstgeest

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2