OMGEVING Academienieuws RECHTZAKEN Laatste Berichten OFFICIEELE PUBLICATIE Burgerlijke Stand PAG. WOENSDAG 16 JULI 194i DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 iter^ai Utrech] 13 ui 19 uur Voor het examen Boekhouden en aan- 'érwante vakken, afgenomen door de Ver. 'an Leeraren in de Handelswetenschappen, laagde mej. A. van Dieren, alhier, opge- eid door den heer J. J. M. Bruschke te Jegstgeest. Programma van het Carillonconcert op londerdag 17 Juli a.s., des avonds van 9 uur. Beiaardier: de heer Ferdinand 'immermans, stadsbeiaardier van Rotter- Schiedam. 1. Praeludium „de koekoek", Matth. van (en Gheyn. 2a. Iele wil te landt uitrijden, 'alerius. b. Batavia ghy syt de bruyd, alerius. 3. Praeludium en Menuet Jef van !oof. 4a. Naar het bosch, J. C. Andreae. Zonnelied. Cath. van Rennes. c Jubel- ed, dr. Joh. Wagenaar. 5. Sc voor eiaard, Ferd. Timmermans uillegro- ndante-Menuet-Rondo). 6a. Klokke Roe- ndt, J. de Stoop. b. Soldatenliedje, Henri lag wijn. c. Carillon van Duinkerken, olksliedje met varianten van Jef Denijn. s. Avonds als ik slapen ga, Joh. Verhulst. Improvisatie, Ferd. Timmermans. OEGSTGEEST tsches Personalia. Voor het examen nuttige (handwerken zijn geslaagd de dames H. Cle- >chool nients en P* Mulder. Haag, e on- el of met Voor WASSENAAR DOODELIJK ONGEVAL. De heer E. alhier, werd gistermiddag half 6 bij het oversteken van de trambaan op de v. Zuylen v. Neyeveltstraat door een in de richting Leiden gaande tram gegrepen. De heer E. bekwam een gecompliceerde linkerbeenbreuk, een gebroken rib en een lichte hoofdwonde. Na eerste hulpverlee ning door dr. Hubbeling is de heer E. over gebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Lei den, alwaar hij hedenmorgen is overleden. Personalia. Voor het examen apothe kers-assistente is geslaagd mej. A. L. Oudendal. LEIDEN. Geslaagd: Economisch doctoraal examen Indologie: de heer Ha de Meel, Den Haag. Doctoraal examen Geneeskunde, mej. W. A. Aliing von Geusau, Den Haag en die heeren H. A. van Leeuwen, Rotterdam, A. W. Verbeek, Rotterdam, H. M. Steenks Rijswijk. Doctoraal examen Wis- en Naturkunde, (hoofdvak Pharmacie, de dames W. J. v. d. Broek, Wassenaar, H. A. E. Schip per, Den Haag. Doctoraal examen Wis- en Natuurkun de, hoofdvak Wiskunde, de heer N. G. de Bruyn, Den Haag. HAAGSCHE RECHTBANK EEN KWART MILLIOEN BROOD BONNEN GESTOLEN. Flinke gevangenisstraffen geëischt. De werkster F. W. J. S. afkomstig uit Leiden, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring, had zich wegens diefstal van duizenden broodbonnen te verantwoor den. De broodfabriek te 's-Gravenhage, waar zij als werkster werkzaam was, ver miste een groot aantal vellen met opge plakte broodbonnen, welk aantal meer dan 250.000 bedroeg. Na een langdurig onder zoek was gebleken, dat de werkster telkens weer opplakvellen met bonnen weg nam uit een kist op het kantoor. Ruim zes maanden had zij dit volgehou- den. „Ik kwam broodbonnen te kort voor mijn kindertjes", vertelde de verdachte. „En daarom nam u er duizenden en dui zenden weg", was de meening van den pre sident. De Officier vond deze verdediging van verdachte een uitvlucht, want in werke lijkheid liet zij ze verkoopen door haar man. Spr. vond het gebeurde zeer ernstig en alhoewel verdachte nog nooit veroordeeld is geweest, eischte hij acht maanden gevangenisstraf. Uitspraak 22 Juli. Daarna had zich te verantwoorden de echtgenoot van de vorige verdachte H. T. Deze had de opplakvellen, die zijn vrouw meebracht, in de circulatie gebracht. „Niet uit winstbejag maar om de men- schen te helpen", zei hij. „Maar u ontving er toch maar van 2 tot 4 per vel voor! Mooie hulp", vond de president. Dè Officier geloofde niets van deze hulp vaardigheid van verdachte. Hij had er een mooi winstje uit denken te slaan. Aangezien verdachte reeds viermaal ver oordeeld is geweest, eischte spr. thans een jaar gevangenisstraf. Uitspraak 22 Juli. De laatste verdachte in deze zaak was de broodbezorger J. L. A. v. d. K. Hij had een groot aantal opplakvellen met bonnen ge kocht. „Hoeveel waren het er zoo ongeveer", vroeg de president. „Dat weet ik niet precies", was het ant woord. „Precies hoeven wij het niet te weten, het komt er op een duizend bonnen niet op aan", zei de president royaal. Maar ook bij benadering wist verdachte het niet. De Officier wees er op, dat verdachte op ruime schaal gestolen broodbonnen gekocht heeft en eischte wegens heling vier maanden gevangenisstraf. Uitspraak 22 Juli. Uitspraken. De rechtbank veroordeelde D. S., los werkman te Leiden, thans gedetineerd, wegens rijwieldiefstal driemaal gepleegd te Leiden, conform den eisch tot e e n j a a r gevangenisstraf. B. uit Leidschendam wegens dief stal en diefstal met braak tot vier maan den gevangenisstraf. B. uit Leiden, evenals de vorige ver dachte gedetineerd, wegens oplichting meermalen gepleegd tot een jaar gevan genisstraf. AZIEN VAN ITLOTINGEN Haagsche Politierechter Verzet tegen de politie. H. C. V. en J. J. de R.„beiden te Was senaar, waren in den nacht van 11 op 12 Mei van dit jaar, na genoten biertjes, ver velend en baldadig geweest op den Zijde- weg te Wassenaar. Het was zelfs zoo erg geweest, dat men de politie op had moeten bellen. Twee agenten waren ter plaatse gekomen en hadden vier personen, die zich o.a. schuldig hadden gemaakt aan vernieling van bloemen en struiken, aan willen hou den. Alle vier de aangehoudenen konden de agenten niet meenemen en daarom had den ze zich hoofdzakelijk bezig gehouden met de verdachten V. en de R. Maar deze voelden niets voor een ver blijf in de cel en begonnen te rukken en te trekken en sloegen zelfs naar de agen ten. Het werd een formeele vechtpartij waar bij zelfs een waarschuwingsschot gelost was. Het uiteindelijk resultaat was geweest, dat de beide verdachten toch het onderspit hadden gedolven en zich nu wegens hun wederspannigheid hadden te verantwoor den. De Officier vond het gebeurde dusdanig ernstig, dat hij tegen elk der verdachten zes weken gevangenisstraf eischte. De Politierechter hield rekening met het feit, dat de verdachten nog nooit veroor deeld waren, veroordeelde hen tot drie weken gevangenisstraf. Snel recht. L. B.. uit den Haag had enkele dagen ge leden een fiets gestolen aan de Haarlem merstraat te Leiden, welke fiets toebe hoorde aan mej. C. M. J. Devilee te Leiden.' Hij was nagenoeg op heeterdaad betrapt en werd thans reeds voorgeleid voor den Politierechter. Deze vond zes maanden ge vangenisstraf te weinig voor dit feit en verwees de zaak naar de strafkamer van de Haagsche rechtbank en beval de onmid dellijke gevangenneming van verdachte. De rijwieldieven worden thans met de uiterste gestrengheid aangepakt. Oud-minister Mr. J. Schokking -f- Foto L. Crt. Gisteravond is te Den Haag onverwacht op 77-jarigen leeftijd overleden mr. J. Schokking. oud-minister van Justitie en oud-lid van den Raad v#n State. De begrafenis is vastgesteld op Vrijdag 18 Juli om half drie op de algemeene be graafplaats. Mr. J. Schokking heeft een rol van be- teekenis vervuld in het politieke en staats kundige leven hier te lande. Te Amster dam is hij geboren op. 10 Mei 1864. In de hoofdstad heeft hij gestudeerd zoowel aan de gemeentelijke als aan de vrije universi teit en wel tegelijkertijd in de theologie en in de rechten. In 1894 promoveerde hij in de rechten op een proefschrift over de wet tot regeling van het toezicht op de dat jaar werd hij candidaat tot den heiligen dienst bij het provinciaal kerkbestuur van Zuid-Holland om in 1895 zijn intrede te dt>en als predikant bij de Ned. Herv. ge meente te Wezep in Gelderland. Achter eenvolgens diende hij de gemeentenvan Koudum (Friesland), Dordrecht en Lei den. In laatstgenoemde gemeente was hij tevens godsdienstleeraar in het Rijksopvoe dingsgesticht. Reeds in 1901, toen hij predikant te Kou dum was, deed hij zijn intrede in de Tweede Kamer. Het toenmalige kiesdis trict Harlingen vaardigde hem af naar ons parlement, dat toen, gedurende de regee ring Kuyper, uitsterst bewogen dagen be leefde. In 1905 werd Schokkings mandaat vernieuwd. Hij was in de Kamer een een ling. Hij vertegenwoordigde toen namelijk de Friesch Christelijk Historischen, de zoo genaamde „Hoedemakerianen". Mr. Schokking en de zijnen traden eerst in 1908 toe tot de Chr. Hist. Unie. Tusschen 1909 en 1918 maakte mr. Schokking geen deel der volksvertegenwoordiging uit. In laatstgenoemd jaar deed hij zijn weder- intrede. Hij bleef toen kamerlid tot 1925, toen hij geroepen werd, als Minister van Justitie op te treden in het ministerie- Colijn. Gedurende laatstgenoemde parle mentaire periode was de heer Schokking tevens eerst lid van Provinciale Staten van Zuid-Holland, waarna hij zitting kreeg in het college van Gedeputeerde Staten. Zijn ministerschap duurde tot 8 Maart 1926. In dat jaar begon zijn derde parle mentaire periode. Na het aftreden van dr. de Visser in 1929 werd mr. Schokking voorzitter der Chr. Hist, kametgroep. In 1927 vond zijn benoeming plaats tot bur gemeester van Katwijk aan Zee. Zijn kamerlidmaatschap duurde tot 1932, in welk jaar mr. Schokking benoemd werd tot lid van den Raad van State, bij welk BEKENDMAKING van den Commissaris-generaal voor het veiligheidswezen De commissaris-generaal voor het veilig heidswezen, S.S.-gruppenfuehrer Rauter, heeft de volgende bepaling uitgevaardigd: Op grond van de verordening van den Rijkscommissaris voor de bezette Neder- landsche gebieden no. 20/41 wordt be paald: 1. Het houden van marschen in gesloten kolonnes of waarbij de deelnemers zijn gekleed in uniforme kleedij, zoowel te land als te water, zijn tot 1 September 1941 ver boden. Dit verbod heeft geen betrekking op tochten en wandelingen van scholen of tochten waarvoor een bijzondere toestem ming is verleend. 2. Het niet nakomen van dit verbod is een overtreding en wordt gestraft met nechtenis van ten hoogste 6 maanden en met geldstraffen tot 1000 gulden, ofwel een van beide, voor zoover niet volgens andere bepalingen een hoogen straf wordt opge legd. 3. De verordening treedt met haar afkon diging in werking. De bekendmaking geschiedt door middel van publicatie in de pers. HET VERBOD VAN MARSCHEN. De statuten van den Nederlandschen Wandelbond" verbieden het deelnemen van politieke organisaties in uniform aan wed strijden. De W.A. en de N. S. B. hebben derhalve besloten dit jaar niet deel te ne men aan wandelmarschen. Het grootste deel van de wandelsport- vereenigingen, dat zich er steeds op beriep, dat het zijn hoogste doel was de politiek verre te houden van de sport, heeft op dit besluit van de W. A. en N. S. B. geant woord door zooveel mogelijk de vrije loop te laten aan de politieke stroomingen, wel ke zoowel tegen de bezettende macht als tegen de N. S. B. zijn gericht. Er was dan ook bijna geen marsch, waarbij geen anti- nationaal-socialistische liederen werden gezongen, enkele deelnemers niet versche nen in uniformen of onderdeelen hiervan van verboden organisaties of geen politieke insignes droegen. Zoo werden deze mar schen bijna iedere keer misbruikt voor po litieke demonstraties. Nu de N. S. B. van haar zijde besloten heeft, de politiek niet in de sport te bren gen, kon in alle opzichten worden verlangd, dat dit niet wordt gebruikt als aanleiding om op groote schaal een politiek te voeren, weffte gericht is tegen de belangen van de bezettende macht. De hoogere S.S.- en Polizeifuehrer ziet zich derhalve genoodzaakt, om bovenge noemde redenen onmiddellijk tot 1 Sep tember 1941 alle marschen in gesloten ver band of in uniforme kleedij in het bezette Nederlandsche gebied te verbieden. college hij zitting nam in de afdeeling voor de geschillen van bestuur. Hier volgde hij mr. Fabius op. In 1923 maakte de heer Schokking deel uit van de toen ingestelde staatscommis sie in zake regeling der verhouding tus schen het openbaar en bijzonder onderwijs. Voorts was hij lid van het algemeen col lege van toezicht, bijstand en advies voor het Rijkstucht- en opvoedingswezen en het college voor de visscherijen. Hij is ook voorzitter geweest van het hoofdbestuur der Chr. Historische Unie. Mr. Schokking was ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw. ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN OP ONS LAND. Ook in den afgeloopen nacht vlogen eenige Britsche vliegtuigen boven ons land. De neergeworpen bommen richtten echter zeer weinig schade aan. Eenige woonhuizen en boerderijen werden licht beschadigd. Dooden en gewonden zyn niet te betreuren. DE NIEUWE GEDEPUTEERDEN IN DE PROVINCIE UTRECHT Gisteren vond te Utrecht de beëediging plaats van de heeren C. H. Schouten en mr. J. Frima tot gedeputeerden in de provincie Utrecht. De heer Schouten werd op 16 November 1879 te Arnhem geboren. Na het afloopen van de Muloschool en na in het leger te hebben gediend als onderofficier der infan terie, vestigde hij zich als boomkweeker. In 1933 trad hij toe tot de N.S.B. Mr. J. Frima werd te Groningen geboren op 13 Februari 1890. Hij studeerde aldaar aan de universiteit van 19091914. Nadat hij van 19141919 als res.-officier der in fanterie had gediend, promoveerde hij in 1920 tot doktor in de rechtswetenschappen op het proefschrift: Het strafproces in de Ommelanden tusschen Eems en Lauwers van 1602 tot 1749. In den zomer van 1937 trad hij toe tot de N.S.B. De twintigjarige landbouwersknecht J. Nysink uit Baaider is in het Overijsselsch Kanaal in de gemeente Hardenberg ver dronken. Hoewel de jongeman de zwemkunst niet machtig was en men hem nog waarschuwde zich niet in het diepe water te begeven, sloeg hij alle waarschuwingen in den wind en sprong, alsof hij een volleerd zwemmer was, met een grooten sprong van den wal in het kanaal. Hij zonk onmiddellijk en hoewel het eenigen zwemmers gelukte, hun vriend spoedig boven te brengen, waren zijn levensgeesten reeds geweken. Gelijk een ijlings te hulp geroepen dokter con stateerde. Buitenland HET DUITSCHE WEERMACHTSBERICHT HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEH- RER, 17 Juli.'(D. N. B.). Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede: „In het Oosten blijven de operaties zich gunstig ontwikkelen. Op verscheidene plaatsen zijn wanhopige tegenaanvallen der Sovjets met bloedige verliezen voor den vijand afgeslagen, In den strijd tegen Engeland heeft de luchtmacht ter Oosten van New Castle twee groote vrachtschepen ernstig beschadigd. Gevechtsvliegtuigen hebben in den afgeloo pen nacht de havenwerken van Margate gebombardeerd. In den afgeloopen nacht hebben zwakke vijandelijke strijdkrachten een klein aan tal brisant, en brandbommen in West- Duitschland laten vallen. Drie der Britsche gevechtsvliegtuigen werden door nacht ja gers neergeschoten. Zooals reeds in een speciaal bericht is gemeld, heeft luitenant-kolonel Moelders, commodore van een jachteskader, gisteren opnieuw vijf Sovjet-vliegtuigen neerge schoten en daarmede zijn 101ste overwin ning in de lucht in dezen oorlog behaald." HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ROME, 16 Juli. (Stefani). Het 406de com muniqué van het Italiaansche hoofdkwarter luidt: „In Noord-Afrika hebben Italiaansche en Duitsche vliegtuigen opnieuw versterkings- werken, batterijen en havenwerken van Tobroek aangevallen. Andere Duitsche af- deelingen hebben vooruitgeschoven vlieg velden van den vijand bestookt. De vijand heeft luchtaanvallen gedaan op eenige plaatsen in Cyrenaica. In de nabijheid van Bardia is een Britsch vliegtuig door den afweer neergeschoten. In Oost-Afrika heeft op 13 Juli een Ita liaansche colonne van het garnizoen van Wolsjefit een moedigen aanval onderno men op de vijandelijke stellingen. De vijan delijke tegenstand werd op voorbeeldige wijze overwonnen: de vijandelijke afdee- lingen werden op de vlucht gedreven. Op .14 Juli hebben afdeelingen koloniale troe pen van het garnizoen van Wolsjefit Britsch Indische afdeelingen aangevallen en uit haar stellingen verdreven. In de nabijheid van Gondar heeft onze artillerie een vijan delijk vliegtuig neergeschoten." DE KOMINTERN IN FRANKRIJK. PARIJS, 16 Juli. D. N. B.). Een speciale correspondent van de „Matin" meldt uit Vichy, dat de Komintern in Frankrijk 30.000 bezoldigde agenten had, van wie er reeds 25.000 onschadelijk zijn gemaakt. Na het vertrek der Sovjet-ambassade is in het ambassadegebouw een huiszoeking ver richt, waarbij kisten met documenten zijn gevonden, welke bewezen, dat de Sovjets onder bescherming van hun diplomatieke onschendbaarheid een reusachtige bolsje wistische propaganda voerden. In een kel der vond men de overblijfselen van een geheimen zender. Ofschoon het ambassade personeel al zeer uitgebreid was, waren er bovendien nog 80 handelsattaché's in de verschillende industriestreken. Ongeveer 19.000 der bezoldigde Komin ternagenten zijn thans gearresteerd, 6000 bevinden zich in voorloopige hechtenis. BERLIJN. 16 Juli. (A.N.P.) Bij de groote pantserslagen in het Oosten is dui delijk aan den dag getreden, hoe verschil lend de Duitsche en de Sovjet-Russische opvatting is van het tankwapen. Uit be richten van het front blijkt, dat jde Sovjets steeds weer getracht hebben door in den strijd werpen van hun allernieuwste en al lerzwaarste tanks, die in den waren zin des woords „rollende vestingen" genoemd moe ten worden, de Duitsche pantserregimenten tot den strijd te dwingen 'en op te houden. Het is echter den reuzentanks der Sovjets in geen enkel geval gelukt, het vorderen der operaties belangrijk te beinvloeden en de superioriteit van de Duitsche middel zware pantsers tegenover de middelzware en lichte Sovjettanks op te heffen. Zelfs aanvallen met den 120-ton wegende VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. VASTGESTELDE MAXIMUMPRIJZEN. Bericht No. 14. De volgende prijzen voor vroege aardappelen mogen ten hoogste in rekening wor den gebracht aan den gebruiker: Vroege aardappelen: Sorteering 28 m.m. vierkantsmaat en grooter: 10 t/m 16 Juli 0.10 per kilog.u., 17.tM 23 Juli /0.09 24 /m 30 Juli 0.08^ 30 t/m 6 Aug. 0.08 Voor kriel van de .sorteering 25 tot 28 m.m. vierkantsmaat t/m 6 Aug. 0.06 Bij thuisbezorging mag een cent per kilogram meer worden berekend. HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR. Bewaar deze opgave en gebruik haar. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. 281 LEIDEN. Overleden: T. Crama, hsvr. van: A. Borché, 57 j. W. Cornelisse, m., 35 j. P. A. Versteegen, vr., 54 j. G. J. M. Schretlen, vr., 74 j. W. v. d. Leek, vr., 93 j. Agenda LEIDEN. VERGADERINGEN, UITVOERINGEN. Zaterdag, R.K. Reclasseeringsvereeniging bureauzitting St. Vincentiusgeb., Hoogl. Kerkgr. 32, 4 uur nam. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 12 Jul 20 uur tot Zaterdag 19 Juli 8 uur waargenomen door: de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, Tel. 21060 en de Doeza-Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Ocgstgecstsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. „Mamoettank", die het Sovjetleger als spe ciale verrassing had voorbereid, mislukten door de op alle taken berekende Duitsche pantserafweer en de elasticiteit van de Duitsche oorlogvoering. De reuzentanks, die de vuurkracht ontwikkelen van een bunker, konden door hun traagheid en de gebon denheid aan de wegen geen verrassende acties uitvoeren. Zij werden door de Duit sche troepen in een kanslooze positie ge manoeuvreerd en zonder moeite afgemaakt. De hoop van de Sovjets om door hyper- groote tanks in den strijd te werpen een nieuwen factor in de oorlogsvoering te brengen, is onjuist gebleken, terwijl de Duitsche middelzware pantsers in het Oos ten gebleken zyn tegen alle taken te zijn opgewassen. Uit dit feit blijkt de groote tactische superioriteit van de Duitsche oor logvoering, die geen paradewapens in het veld brengt en die de techniek niet be schouwt als doel op zichzelf maar alleen beschouwt als middel tot het tactische doel. STERKE AARDBEVING IN JAPAN. TOKIO, 16 Juli. (Domei). Een sterke aardbeving had gisteravond om kwart voor twaalf in het Noordelijke gebied van het district Nagano plaats. Hierbij kwamen 5 personen om het leven, terwijl 12 gewond werden. Meer dan dertig huizen stortten in, zooals door het departement van binnen- landsche zaken hedenmorgen om 10 uur werd bekend gemaakt. Deze instantie deel de tevens mede, dat door de aardbeving het spoorwegverkeer tusschen de districten Nagano en Niigata tijdelijk werd onderbro ken. Blijkens een mededeeling van het me- tereologisch instituut lag het epicentrum der beving in het Noorden van Nagano. De schok werd tevens in Tokio, Nakoya en Niigata gevoeld. DE THUISREIS DER DUITSCHE VROUWEN EN KINDEREN UIT INDIc. TOKIO, 16 Juli (Domei). In Tokio zijn 70 Duitsche vrouwen en kinderen uit Ned. Indië aangekomen, van het gezel schap van 358 Duitsche onderdanendie op 14 Juli jl. in Koibe aan land zijn gegaan. Zij spraken het vaste vertrouwen uit. dat zij spoedig met den Tramsiberischen spoor weg naar Duitschland zullen terugkeeren. Aan het station in ïokio werden zij ver welkomd door den Duitschen ambassadeur, generaal-imajoor Buigen Ott, de leden van het personeel der ambassade en door in Tokio wonende Duitschers. 25 vrouwen zijn comfortabel ondergebracht in het Yasj torna- hotel in Tokio. Zij vertelden ongerust te zijin over het- lot van bun echt gen ooen en deden verhalen over het 'bekrompen be staan im de Indische concentratiekampen. De behandeling der Duitschers in Ned. In dië werd slechter naarmate de oorlogsfor tuin voor Groot-Britannië achteruit ging, zoo vertelden zij en zij voegden hieraan toe, dat in- het begin van d'it jaar alle Duit schers im concentratiekampen zijn ge plaatst. waar zij weinig ruimte tot hun beschikking hadden, terwijl de Nederland sche politie iedere beweging naging. Marktberichten WOERDEN, 16 Juli. Kaas. Aanvoer 290 partijen kaas: met rijksmerk le kwal. 61 6.50 en 2e kwal. f 5860 per 50 kg. Han del matig. NOORDWIJKERHOUT, 15 Juli. Veiling De Eendracht." Aardbeien 88 cent per slof, aardappelen 2.506.50, per 100 kg., wortelen 39 per 100 bos, peulen f 1.60 krombekken 1.151.60, doperwten 1.60 blauwe schokkers 1.902.35, tuinboonen 80 cent, en stamerwten 1.252.00 per 10 kg., Aanvoer 72.000 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 15 Juli. Groenten- veiling. per 100 kg.: Vroege aardappelen: groote 6.50, drielingen 2.50, pootuien 69, doppers 16.5023, tuinboonen 7 8 per 100 stuks sla 1.505.00, bospeen f 6.508.00, bloemkool I 10.5011,id. 11 7.109.00, waspeen per 100 kg. 11 12;—. TER AAR, 15 Juli. Centrale Veiling. Peulen 0.501.60, doperwten 1.35 1.60, capucijne^s 1.001.60, witte capu- cijners f 1.60, blauwschokkers f 1.60, tuin boonen 80 cent, snijboonen 1.702.60, prinsesseboonen 3.003.90, dubb. stam- boonen f 2.60, Augurken: grof 2.60, stip pel 55 en komkommers f 125. LEIDSCHENDAM. 15 Juli. Groentenvei- Jing. Eng. komkommers le soort 15.2e soort 12—, 2e soort 9.wankleurige 6.gele komkommers le soort f 12.2e soort 9.3e soort 6.kropsla le soort 1.50—6.00, 2e soort f 0.50—1.50, stoofsla 5.007.50, peen 9.bloem kool 11.2e soort 8.uitschot f 3.50 6.50, tomaten midd. f 14.gr. ronden 14.2e soort 14.3e soort 14. bonken 9.uitschot 7.rijp 11—. spinazie per 4 kg. 1652 cent, postelein f 12.0017.50, rabarber per 100 kg. f 10 15, snyboonen f 2832, spercieboonen 34 —40, selderie f 1.20—3.60, peulen 18.—, tuinboonen 10.doperwten 18.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3