OMGEVING RIJNSTREEK Academlenieuws Land- en Tuinbouw SPORT Laatste Berichten Burgerlijke Stand Marktberichten DINSDAG 15 JULI 1941 t DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 AFSCHEID A. v. d. ÊELAART. Als directeur der P. T. T. Met ingang van 1 Augustus a.s. is aan den directeur van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor alhier, den heer A. v. d. Eelaart, wegens het bereiken van den pen sioen gerechtigeden leeftijd eervol ontslag uit den dienst verleend. Vandaag heeft de heer v. d. Eelaart op eenvoudige wijze afscheid genomen van zijn werkking, bij gelegenheid waarvan het personeel hem vandaag in de bloeme tjes heeft gezet. Op zijn verzoek bleef een officieele afscheidshulde achterwege. De heer v. d. Eelaart werd 8 Juli 1876 te Schiedam geboren en werd mij K. B. op 16 oct. 1895 aangesteld als surnumerair bij de P. T. T., waarna hem als eerste standplaats Zevenaar werd aangewezen. Achtereenvol gens was hij voorts werkzaam aan het spoorwegpostkantoor 2 te Rotterdam en het P T. T.-kantoor te Kampen. Daarna keerde hij weer terug naar het telegraafkantoor te Rotterdam. Op 1 Juni 1893 werd hij be noemd tot commies 4e klasse en kwam hij aan het postkantoor te Den Haag. In 1902 werd hij verplaatst naar Alphen aan den Rijn, vervolgens naar Hoorn en in het vol gend jaar op 1 April naar het postkantoor te Haarlem. Op 10 Juli 1903 volgde zijn benoeming tot commies 3e klasse, en op 1 Aug. van dat jaar zijn aanstelling bij het {jostkantoor te Roosendaal. Zes maanden ater werd hij overgeplaatst bij het hoofd bestuur der P. T. T. te Den Haag en drie jaar later volgde zijn benoeming tot com mies 2e klasse. Op 16 Maart 1910 werd hij benoemd tot directeur van het postkantoor te Deurne, op 18 Nov. 1915 tot adjunct-in specteur te Leeuwarden, op 16 Sept. 1917 tot directeur te Zetten en vier jaar later te Oosterhout. Op 1 Juli 1925 werd de heer v. d. Eelaart overgeplaatst naar Leiden, waar hij zijn omzwervingen staakte. Op dien datum werd hij benoemd tot directeur van het telegraaf- en telefoonkantoor en zeven jaar later ook tot directeur van het postkantoor hier ter stede. Maria-Congregatie, Parochie Maria Hemel vaart en St. Joseph Over de feestavond zal niet veel worden nageboomd! Daar was nu I I z0° op §ev^a?t- Steeds uitgesteld en |£f weer besprolcen En nu we met plm. 270 meisjes samenwaren, was de hitte zoo intens, dat 't plezier bijna wegsmolt. Zelfs de „ijs"-nummers vooraf baatten niet. Je moet maar pech hebben. Maar er is gedaan, wat kon, en yelen heb ben toch nog genoten van den „Zeehond" en zijn lotgevallen. Over de uitnoodigingen nog 't volgende. Alle trouwe (over een half jaar genomen) en niet al te nieuwe leden kregen een uit- noodiging. Dat waren er bijna 300. Meer plaats was er niet en zoo was 't billijk. Ik kan toch de meisjes die meer verzuimden dan aanwezig waren, of die na 't triduum lid werden, en zegge) en schrijve eenmaal een M.C-oefening volgden, direct maar geen feestavond gaan aanbieden. Enkelen heb ben die avond wel geprobeerd er in te mo gen, maar dat kon heusch niet. Als jullie van nu af trouw komt, heb je later ook recht. Van te voren kon ik die regeling niet mededeelen, omdat ik niet wist, hoeveel trouwe leden, en hoeveel plaatsen ik had. Voor de wandelclub gaven zich 2 meisjes op. Dat gaat dus niet. En ik dacht, dat jullie zoo sportief waren!? Nu zullen we Dinsdag eens zien, óf er grooteren boven de 18 jaar zin in hebben. Dinsdag, 8 uur Maria Congregatie, Afd. A. Kwartier over 9 uur Kemvergadering in de Maria Gijzensteeg. De zang wordt met die warmte uitgesteld. Tot ziens dus. W. J. A. MULDER, Pr., Dir. M. C. Dames-congregatie St. Petrus-parochie. Hedenavond na het Lof in de St. Petrus- kerk rozenhoedje bidden voor de zielerust van het overleden lid van de Congregatie Geertruida Schretlen. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 7035. N.V. Schoenfabriek voorheen J. Findhammer, Sassenheim, Hoofdstraat 15. Het kantoor is verplaatst naar Vinkeveen, Groenlandschekade C 65a. Wijzigingen: 5648. Melkinrichting „De Rhijnstroom", Leiden, Lage Rijndijk 6. De zaak te Leiden, Lage Rijndijk 6 is over gegaan aan de N.V. Leidsche Melkinrich ting „De Landbouw", te Leiden. 5723. De Vereenigde Nederlandsche Ma- kelaarsbureaux „Eigen Haard", Oegstgeest, Boonstraat 11. Óverl. Venn.: J. C. J. Wit- mans, Oegstgeest, d.d. 6 Juli 1941. De brigadier G. van Es, hoopt Donderdag, 17 Juli, zijn 25-jarig ambtsjubileum te vie ren. Te kwart voor drie des middags van dien dag zal den brigadier in de theoriezaal van het bureau een huldeblijk worden aan geboden. Het overzicht der Vervoersopbrengst van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij N.V. gedurende Juni 1941 (ongecontroleerd): totaalopbrengst in 1941: ƒ415.667.— in 1940: ƒ277.039. Zooals vorige jaren houdt L. F. C. haar vischwedstrijd, en wel haar 1ste Lustrum, welke geanimeerd zal zijn. Er zal gevischt worden met 80 deelnemers in de Nieuwe Vaart, aanvang 6.30 uur voorm. onder lei ding van den hoofdcontroleur, den heer J. Lawlier. Aan spanning zal het niet ontbreken bü een zoo groot aantal strijders om den wis selbeker, waarvan de heer J. Harteveld het vorige jaar houder was. Mocht hij dezen wederom winnen, dan is hij definitief hou der van den beker geworden. Verder zijn er vele andere prachtige prijzen w. o. vooral huishoudelijke arti kelen en vischgerei. Na den wedstrijd gaan de deelnemers gezamenlijk naar het L. F. C.-terrein, (Haagweg), alwaar de prijzen zullen wor den uitgereikt. Door de politie hier ter stede zijn we gens rij wield ielstaf in bewaring gesteld de 25-jarige J. H. G. en de 19-jarige P. G. De Buurtcomniissie Oude Vest-Oude Sin gel is voornemens een avondrondvaart te organiseeren over de Kager- en Braasse- mermeer met de salonboot „Succes" op Dinsdag 19 Juli a.s., 6 uur n.m., afvaart voor de Lakenhal. PLANTSOENCONCERT. Door de Chr. Muziek Vereeniging „Atha- lia" onder leiding van den directeur, den heer H. v.d. Veld, zal Donderdag a.s. een concert gegeven worden in het Plantsoen dat om 8 uur zal beginnen. Men wordt beleefd verzocht gedurende het concert niet te loopen en bij eventueel slechts weer zal het niet doorgaan op de bekende wijze gepubliceerd worden. Programma: 1. Florentiner-Marsch; 2. Le Calif de Bagdad, Gustave Cernet; 3. Do- nausagen, wals, Julius Fucik; 4. Fantaisie van Weber, Jos. Bauwens; 5. De Residen- tie-Marsch, Willy Schootemeijer. Pauze. 6. Day of Triumph, Marsch, Frits Jakma; 7. Heloise, ouverture, F. J. Schweinsberg; 8. Fantaisie Ballet, L. Montagne; 9. Groet aan Kaatsheuvel. (Deze laatste marschen wor den met medewerking van Tamboers, Ba zuin en Pijpers verricht); 10. De Noordster, M. J. Gerfontaine; 11. Mobilisatie-Marsch 1939, Leo Dekker; 12. Turiso, G. Gadenne. KATWIJK AAN DEN RIJN KERKDIENSTEN IN HET BADSEIZOEN Gedurende het badseizoen van 20 Juli tot en met 31 Augustus beginnen de H. Mis sen des Zondags: te kwart over zeven; te kwart over negen (Hoogmis); te kwart over elf. VOORSCHOTEN Diefstal. Ten nadeele van den heer D. van S. is Zondagmorgen j.l. een Burgers rijwiel-ontvreemd, staande achter de Ge reformeerde kerk alhier. Ongeval. Gistermiddag sloeg een auto aan den Veurschenweg alhier om. De wa gen werd bestuurd door J. D. De auto was beladen met groenten en fruit. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. ALPHEN AAN DEN RUN Overgangsexamens Chr. H. B. S. Van klas 1 naar 2 zijn 'bevorderd: L. v. d. Ak ker, C. W. Anker, G. Anker, W. J. E. v. d. Bos, G. den Braver, P. v. Donk, B. van Ech- teren, H. P. Herfst, G. Honselaar, P. Hoo- genboom, M. Knabbe, F. H. Koning, J. Koopman, Clasina I. Struve, Jannigje Trapman, P. Vlaanderen, N. Beck, H. Boo ij W. J. v. d. Briruk, M. J. Dijk, D. Engel, Dieuwke Hetzel, Z. J. Koning, J. Kooi, A. H. Kruit, P. C. Langeveld, J. J. C. v. Leeuwen, J. Lemkes, P. J. v. Loo, Wilhel- mina G. Schijf, W. v. Vliet, P. J. Waarden- burg, J. Wassenaar, B. v. Wijk, Tj. Zweers, afgedwezen 5; herexamen 2. Van klas 2 naar 3 zijn bevorderd: H. H. Beck, D. v. Beek, N. C. v. Bockel, Corne lia Boot, G. Boot, P. J. C. Boot, M. Booij, C. E. Bos, G. Goedhart, A. D.. Ham, D. A. v. Haselan, O. de Jager, E. Kwakernaak, J. B. Lam, H. Laros, K. van Loo, Deetje M. Meyer, Lieske Meyer, Helena E. van Muiswinkel, P. v. Oosterom, A. Paul, Jo hanna C. de Pijper, Graoe N. J. Somsan, J. T. H. C. Schepman, G. F. P. Straver, J. T. Wamaar, J. Windhorst, J. E. Wol- fert, H. A. Wendt, J. Woudenberg, L. Zoe- temeyer. Afgewezen 4. Vain klas 3 naar 4 zijn bevorderd: P. Baars, Johanne J. Dijk, R. v. Dijk, A. v. Driel, E. J. Jongejan, J. Jongeneel, N. Kar- semeyer, Gerarda M. D. v. d. Kley, Albor- dina J. C. Korver, L. v. d. Linden, J. B. v. Loo, O. J. Offrings, B. Oskam, E. de Rul ler, G. Samipimon, L. W. Scherpbier, J. G. Sierink, Louise Spreij, I. S. Zonneveld, Wilhelm ina J. Bergshoef, Petronella J. Booij, N. J. Bremmer, J. G. v. Bruonmen, Hilda C. Goedhart, B. D. Hoomstra, J. Kalkman, W. J. v. Keulen, D. Koning, J. Kromhout, Lijntje A. de Kwant, Adriana v. d. Leeden, Edith N. v. leeuwen, C. Lok, Trijntje H. B. Maaskant, Marie H. van Muiswinkel, J. H. v. Oosterom, J. W. T. Schram, P. Seinen, Th. E. Visser, Clasina W. J. van Haselen (auritrix). Afgewezen 12, herexamen 2. Van klas 4A naar 5A zijn bevorderd: M. H. den Besten, C. M. H.Bosch, Hiltje Fok- kema, Hendrika A. Herbig, O. Klinken berg, A. P. van Nes, G. Vesseur, W. L. de Vos, Grada H. ter Wee. Afgewezen 5. Van klas 4B naar 5B zijn bevorderd: W. J. Boeijenga, D. Boer, H. G. W. Eelde- rink, C. G. Benckhuyzen, D. Binnenkamip, F. W. Hemerijck, D. den Hertog, H. P. Hoo- gendijk, H. de Kwaasteniet, D. W. Lange veld, A. L. Oskam, W. Ripping, G. v. Tuyl, J. Voordouw C.Jzn., B. J. Westerhof, E. Bos, W. v. Driel, A. A. Leeuwenhoek, D. C. Oosterwijk, M. M. Schepman, W. L. Veerman, I. Voordouw Gzn. Afgewezen 13. Herexamen 1. Geboren: Johannes Gerardus, z. van G. C. Kraan en A. J. Bunnik. Albert, z. van M. Loedeman en E. Ketel. Adria na Petronella Maria, d. van W. J. A. Hoog- diuijm, en F. M. Vreeswijk. ZEVENHOVEN Tragisch. De landarbeider C. werd Zaterdagmiddag op zijn werrk door de warmte bevangen en binnengedragen. De ontbonden geneesheer gelastte overbren ging naar het Ziekenhuis te Leiden, waar hij Zondagmorgen aan de gevolgen is overleden. LEIDEN. Geslaagd: Candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde letter L: de heer J. G. Krauss, Den Haag; Doctoraal examen Wis- en Natuurkunde hoofdvak Natuurkunde de heeren: J. C. Hupse, Den Haag, W. K. Westmijze, Lei den; Doctoraal examen Wis- en Natuurkunde hoofdvak Sterrekunde de heer C. K. Noor denbos, Leiden. TUINBOUWPRIJZEN. Volgens mededeeling van de Groenten en Fruitcentrale zijn de maximumprijzen van sommigen der tuinbouwproducten met ingang van heden verlaagd. Deze veiling- prijzen zijn thans: van bospeen 8 per 100 bos en moet niet meer K.G. doch 600 gram peen aan een bos zijn. Vroege aard appelen: groote 6.50, kleine 2.50 per 100 K.G. Bloemkool 11 per 100 voor 1ste soort, 9 voor 2e soort. Ook voor waspeen is een maximumprijs gesteld, n.l. 12 per 100 K.G. WATERPOLO POELMEER—LZC 3—3 Gisteravond optving Poelmeer de Leid sche Zwemclub, welke volledig was, terwijl Poelmeer K. Ydens weer in het doel had. Reeds spoedig na den aanvang wisten I. Ydens en Westen goede schoten te lossen, maar zij hadden geen succes. Elsinge deed het voor de L.Z.C. beter en kort na elkaar trof hij tweemaal doel (02). Met een goed achterwaartsch schot wist Westen den ach terstand daarna te verkleinen (12, met welken stand de rust kwam. Na de hervat- hing ging het spel met wisselende kansen voort, totdat Westen wegens opstellen bin nen de 2 M.-lijn uit het water werd gezon den. De numerieke meerderheid werd door v. d. Reyden benut (13). Daarna was het gedaan met de L.Z.C.- meerderheid en Poelmeer wist tenslotte met twee goede schoten gelijk te maken, zoo dat het einde kwam met 33. De stand in de afd. D. is nu: gesp.gew.gel.verl. v.-t. pnt. ZIAN 5 5 35—9 10 LZC 7 3 1 3 19—20 7 Maas 4 2—1 11—10 4 SZC 5 2—3 11—15 4 Poelmeer 5 14 931 1 Binnenland Engelsche bommen op Nederland DRIE DOODEN EN DRIE GEWONDEN. In den afgeloopen nacht hadden de door Britsche vliegtuigen op ons land geworpen brisant- en brandbommen op eenige plaat sen meer of minder zware beschadigingen van woonhuizen en boerderijen tengevolge. In een stad in Zuid-Holland werd een woon huis totaal vernield en werden vier andere beschadigd In totaal werden drie meisjes ge dood, een man, een vrouw en een knaap werden gekwetst. De hier en daar door brandbommen veroorzaakte branden, meest bosch- en heide-branden, konden snel wor den gebluscht. GEMEENTESECRETARIS VAN BEN SCHOP IN DE LEK VERDRONKEN Gisteravond omstreeks acht uur is in de Lek onder gemeente Jaarsveld de heer C. P. van Beusekom, secretaris van de ge meenten Benschop, Hoenkoop en Polsbroek bij het baden verdronken. Bij laag water kwam de heer van Beu sekom, die geen zwemmer was, door den sterken stroom in moeilijkheden. Een van zijn metgezellen, die een geoefend zwem mer is, was door dezelfde omstandigheden niet in staat, den drenkeling te redden. Het slachtoffer was 31 jaar oud. BRUTALE INVAL TE AMSTERDAM. Een ongewone sensatie, weliswaar van minder prettigen aard, maar die per saldo nog goed afliep, beleefde gisteravond een kruidenier aan de Amstellaan te Amster dam. Kort na elf uur, toen het dus vrijwel ge heel duister was, werd er eenige malen hard gebeld en op de winkeldeur geslagen. Op de vraag van den winkelier, wie er nog zoo laat op bezoek kwam, was het ant woord: „Direct opendoen, we komen van de politie", waarop de kruidenier de deur opende en twee mannen, in burgerklee- ding, binnenstapten. De onthutste winkelier kreeg te hooren, dat hij gearresteerd moest worden en dat bovendien ook al zijn geld, juweelen e.d. in beslag werden genomen. Daarbij dreigden de beide indringers (van wie één, om nog meer te imponee- ren, een Duitsch accent in zijn woorden trachtte te leggen) met een voorwerp, dat in het donker gelijkenis met een pistool vertoonde. De vrouw van den kruidenier ging daar op met een der mannen naar boven, waar de woning van het echtpaar is, om daar het geld en de sieraden ter hand te stel len. zoodat Intusschen de winkelier met slechts een der overvallers achterbleef. Van deze gelegenheid maakte eerstge noemde gebruik, om alarm te maken: hij greep een leeg koekblik en wierp dat te gen de winkelruit, op welk geluid eenige voorbijgangers kwamen toegeloopen. Intusschen was een worsteling tusschen den kruidenier en zijn belager ontstaan. De bandiet riep zijn makker te hulp, doch ook de winkelier roerde zich. hevig en riep om assistentie. Begrijpende, dat de over val toch geen succes meer zou hebben, maakten de beide bandieten zich haastig uit de voeten. Hoewel direct egn achtervolging werd in gezet, gelukte het hun, in de duisternis te ontkomen. De „echte" politie, die daarop werd ge,- waarschuwd, is onmiddellijk met het on derzoek naar de bedrijvers van dezen bru talen overval begonnen. Een vaag signale ment van hen is bekend. Buitenland HET DUITSCHE WEERMACHTS3ERICHT HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEH- RER, 15 Juli. (D. N. B.). Het opperbe vel der Duitsche weermacht maakt be kend: „De operaties in het Oosten schrijden gestadig voort. In den strijd tegen Groot-Brittannië heeft het luchtwapen in den afgeloopen nacht met sterke strijdkrachten wederom de ra- vitailleeringshaven Huil gebombardeerd. Uitgebreide branden ontstonden. In het kanaal van St. George is een koopvaarder van 600 b.r.t. door neergeworpen bommen tot zinken gebracht. In Noord-Afrika hebben Duitsche jagers concentraties van Britsche vrachtauto's bij Sidi el Barrani uiteen gedreven. Duitsche gevechtsvliegtuigen brachten vijandelijke batterijen rondom Tobroek tot zwijgen. Een formatie Duitsche gevechtsvliegtuigen heeft in den nacht van 13 op 14 Juli Britsche schepen op de reede van Suez gebombar deerd. Twee vrachtschepen van in totaal 12.000 b.r.t., werden vernietigd. Twee an dere groote sjhepen kregen voltreffers. Bij aanvalspogingen van Bvitsche ge- vechts- en jachtvliegtuigen aan de Kanaal- kust zijn gisteren door jagers en afweerge schut 12, door marinegeschut één vijande lijk vliegtuig neergeschoten. Britsche gevechtsvliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht brisant- en brand bommen in Noordwest-Duitschland, vooral in Hannove,r, en in het kustgebied neerge worpen. De burgerbevolking leed eenige verliezen aan dooden en gewonden. Nacht jagers en afweergeschut schoten zeven aan vallende Britsche gevechtsvliegtuigen neer'* HET ITAL1AANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ROME, 15 Juli. (Stefani). Het Italiaan- sche weermachtsbericht van heden luidt als volgt: In Noord-Afrika hebben aan het front van Solloem onze troepen een naderings poging van pantserstrijdkrachten afgesla gen. Aan het front van Tobroek is een aan val van vijandelijke troepen op een van on ze steunpunten afgeslagen. De luchtstrijdkrachten van de spil heb ben herhaalde malen de fortificaties erf de haven van Tobroek aangevallen. Andere formaties bombardeerden Britsche vooruit geschoven steunpunten en installaties. In de Oiase Siwa, tusschen Sidi el Barani en Merse Matroeh, hebben jachtvliegers in scheervlucht gemotoriseerde eenheden aan gevallen en daarbij eenige auto's vernield. De vijand heeft luchtaanvallen uitge voerd op Derna, Bardia en Benghazi. In Benghazi is een Britsch vliegtuig door on ze jagers neergeschoten. In Oost-Afrika vijandelijke luchtaanval len op Gondar. Onze luchtafweer greep terstond in en haalde een vliegtuig omlaag, welks bemanning bestond uit dissidente Franschen. In dert nacht hebben Britsche vliegtuigen bommen geworpen op de stad Messina. Er ontstond schade aan gebou wen. Onder de burgerbevolking viel één doode, vier personen werden gewond. VAN HET OOSTELIJK FRONT. BERLIJN, 15 Juli. (D. N. B.). Naar 'blijkt uit een verslag van een oorlogscor respondent aan het Oostelijk front, dat door het D. N. B. is ontvangen, zijn de Duitsche troepen in die Stalinlinie komen te staan voor bolsjewistischen troepen, die uit het binnenland dier Sowjet-Unie af komstig zijn en die als tweedie transport- beweging van het door de bolsjewisten laat in den zomer voorgenomen offensief tegen Duitsohland in opmansch waren naar de Westelijke grens van de Sowjet-Unie. Aan de Dnjepr, d.us reeds 500 K.m. vóór hun eigenlijke opmarsoh-gebied werden zij door de Duitsche divisies opgevangen en weggedrukt naar een verdedigingszone. Hieruit trachtten zij door krachtige tegen aanvallen den opmarsch der Duitsche strijdkrachten en de concentratie van Duitsche artillerie voor hun Stalinlinie te hinderen. Al deze tegenaanvallen eindig den echter met vernietigende nederlagen. De grootste uitbraakpoging der bolsjewis ten is ondernomen uit de streek van S. Een daar ingestelde bolsjewistische poging tot een flankaanval in den rug van de Duitsche vooruitgeschoven divisie is door een gemotoriseerde Duitsche infanteriedi visie en een pantserafdeeling opgevangen en met groote verliezen voor de Sowjets aan mensohen en materiaal over de Dnjepr teruggeslagen. Aangezien de Stalinlinie eich achter de Dnjepr en zijn breede, moe rassige stroomgebied honderden kilome ters lang uitstrekt, moeten de Duitsche oprukkende troepen niet alleen de rivier, maar eigenlijk het geheele -fier tot vijf ki lometer bretde dal met zijn moerassen en wateren overbruggen. BERLIJN, 15 Juli. (D.N.B.). In te genstelling tot de optimistische voorstel ling van zaken, die de Engelsche pers nog enkele dagen geleden* meende te kunnen geven van de positie der Sowjetlegers is thans in de Londensche bladen, naar uit den Emgelschen berichtendienst blijkt, een sterke ontnuchtering ingetreden. De mi litaire deskundige van de „Times" spreekt over een periode van zware beproevingen, welke nu voor het Sowjetleger is aange broken. De instandhouding van den strijd- geest der bolsjewisten, aldus het blad, is nu belangrijker dan het lot der verster- kingslinie. Alles zou echter afhankelijk zijn van het transportprobleem, warit het voornaamste probleem bestaat er voor de Sowjets thans in, de munitie naar het front te brengen en de reserve te transpor teeren naar de sectoren, waar zij dringend noodig zijn. Het blad roep het Sowjetleger op om ook wanneer zij het onderlinge contact verloren hebben nog. stand te hou den tegen over den Duitschen aanval. BERLIJN, 15 Juli. (D. N. B.). Duitsch- Finsche troepen hebben Maandag in Noord- Finland twee Sovjetbataljons omsingeld en deels vernietigd, deels gevangengenomen. Een paar dagen geleden is in den Noorde lijken sector van het Oostelijk front even eens een divisie schutters vernietigd, na dat zij door Duitsch-Finsche formaties was ingeslóten. Gebaren: Arie z. van J. Boot en A. Vlieland Marijtje d. van A. Dubbelde- man en A. M. Strijk Clasina Wilhelmina d. van W. B. F. Swart en W. C. Borsboom Jan Alexander z. van W. Eigeman en J. J. Vermeulen Maria Margaretha d. van A. Steenbergen en C. J. Tcgelaar Dirk z. van J. v. d. Zwart en A. J. Noorde loos Antoinette Alida Maria Gerarda d. van J. J. Lodewijks en A. E. M. Groenen dijk Hendrica d. van J. Duiverman en J. I. Bctgen Grietje d. van G. Nasveld en P. Noort Cornelia Hendrika d. van A. de Mooij en J. A. Ippel Hanna Chris tina d. van Th. G. Barthen en C. v. d. Zeeuw Francisca d. van W. Paalman en F. G. Wavers Elisabeth Jacqueline Maria d. van P. S. F. Kienjct en J. C. Voskuil Hermanus Wilhelmus Maria z. van P. S. F. Kienjet en J. C. Voskuil. Gehuwd: J. H. Visser jm. en P. G. Friedhoff jd. D. W. Wansinck jm. en J. J. Zee jd. Overleden: A. J. v. Brederode v. 72 j. G. Th. Strijk z. 1 j. A. de Bolster hsvr. van C. Broekhof, 77 j. G. M. v. Dongen d. 27 j. M. v. Rooij hsvr. van W. de Vrind, 26 j. P. N. den Uijl z. 2 mnd. M. de Groot m. 38 j. BRITSCHE PATROUILLEBOOT TOT ZINKEN GEBRACHT BERLIJN. 15 Juli (D.N.B.) De Engel sche admiraliteit maakt bekend, dat de En gelsche patrouillesboot „Auckland" in den grond is geboord. Do naaste bloedverwan ten van de slachtoffers zijn op de hoogte gebracht. De „Auckland" was een schip van 1200 ton, dat in 1938 gereed was gekomen. GAULLISTEN IN RABAT GEARRESTFFRI» TANGER, 15 Juli (D.N.B.) In Rabat zijn 20 Gaullisten gearresteerd, bij wie een groote hoeveelheid propagandamateriaal is gevonden. De gearresteerden hadden deser ties van Gaullisten uit de Fransche zone begunstigd en aanwerving van Franschen voor een buitenlandsch leger mogelijk ge maakt. ERNSTIG AUTO-ONGELUK AGRAM, 14 Juli (D.N.B.) Op enkele kilometers van Jajee in Bosnië is een ern stig auto-ongeluk gebeurd. Een auto met 40 scholieren viel. toen de chauffeur in een bocht de macht over zijn stuur verloor, van een diepe helling 40 m. naar beneden in de rivier Wribas. Tot dusver zijn 8 lijken en 11 zwaar gewonden geborgen. Duitsche sol daten hielpen bij het reddingswerk. LEIDEN, 14 Juli. Grocntenveiling. Froene kool ƒ4.20—5.70. Uien 14—21, Peen ƒ1124, Aardappelen 2.506.50, Andijvie 4—17, Snijboonen 32—50, Stok- boonen 4547, Stamboonen 3038, Doptrwten ƒ10—26, Peulen ƒ10—14, Pos telein 1017, Spinazie 813, Tomaten ƒ28, per 100 K.G. Komkkommers ƒ4.80 15, Bloemkool ƒ5—11. Meloenen ƒ57. Sa lade 0.503.70, Perziken 522, Kro ten 2.405.20, Pieterselie 2.205.40, Ra dijs ƒ0.70—1.60, Selderie 3—4.70, Uien ƒ2.20—6.20. Peen 5.80—7, Rabarber 16.1019.20. per 100 bos. BODEGRAVEN, 15 Juli. Kaas. Aan voer 236 partijen Goudsche kaas, in totaal 10520 stuks, wegende 94680 K.G. le soort 6162.50, 2e soort 5860. Handel matig. - ROTTERDAM, 15 Juli. Vee. Heden werden ter veemarkt aangevoerd 1978 die ren, waaronder 1000 runderen. 159 paar den, 16 veulens, 4 schapen, 502 nuchtere kalveren, 243 graskalveren, 52 bokken en geiten, 2 lammeren. Prijzen per stuk: Melk- kieien 545—440—330, Kalfkoeien 550— 440—335, Varekoeien 360—275—225, Vaar zen 350—280—200, Pinken ƒ285—210— 165, De aanvoer van melk- en kalfkoeien was korter, de handel stug en de prijzen iets lager. De aanvoer van varekoeien was iets kleiner, de handel stroef en de prij zen bleven constant. De aanvoer van vaar zen en pinken was als vorige weck met tragen handel en onveranderde prijzen. LEIDSCHENDAM, 14 Juli. Grocntenvei ling. Eng. komkommers le soort 15, 2e soort ƒ12, 3e soort 9, wankleurige 6, Gele komkommers le srt ƒ12, 2c srt 9, 3e srt 6, Kropsla le soort ƒ1.506, 2c soort 0.50—1.50, Stoofsla f 57.50, Peen ƒ9, Bloemkool ƒ11, 2e srt. ƒ8, uitschot 3.506.50, Tomaten midd. 14, gr. ron den ƒ14, 2e soort 14, 3e srt ƒ14, bonken ƒ9, uitschot 7, rijp ƒ1118. Andijvie per 100 K.G. 2—10.50, Postelein 12—17.50, Spinazie per 4 K.G. 16—52 ct., Snijboonen ƒ28—32, Rabarber per 100 K.G. ƒ10—15, Spercieboonen 34—40, Radijs ƒ3.50. Sel derie 1.203.60, Peulen 18, Tuinböonen ƒ10, Doperwten ƒ18. •.ROELOFARENDSVEEN, 14 Juli. Groen- tenveiling. Auguarken D ƒ2.50, id. E ƒ1.25, Stippel CD 1 per 25 K.G., Sniiboo- nen 2.60—2.65. id. stek ƒ1—1.75, Tuin- boonen 0.700.80,, Dubb. stamboonen z. dr. ƒ3.103,60, Enkele stamboonen ƒ2.30, Wagenaarsboonen 2.30, Prinsesseboonen z. dr. ƒ3.40 per 10 K.G., Bloemkool ƒ1.80 —10.10, Sla ƒ2.40—3, per 100 st.. Peen 7 per 100 bos, Tomaten- 1328 per 100 KG., Kas-snijboonen ƒ1.652.15. id. stek ƒ0.95 1.20 per 10 K.G. TER-AAR, 14 Juli Centrale Veiling. Andijvie 749 ct.. Peulen ƒ0.601.30, Dop erwten ƒ0.601.70, Capucijners ƒ0.601.60 Witte Capucijners 1.101.70, Blauw schokkers 1.401.80. Tmnboonen ƒ0.80 1, Snijboonen ƒ2.603.20, Dubb. Stamboo nen ƒ2.753.65, Postelein 518 ct., Wasch- peen ƒ49. Spitskool 4.10, Bospeen 7 —9, Selderie ƒ0.50—3.30, Sla 1—6.60, Eloemkool 111 ct., Komkommers 412 ct.. Tomaten 14 ct., Augurken, grof ƒ2.50, Stippel 1, Komkommers 1.50—2. Prin sesseboonen 3.504.50. KATWIJK a. d. RIJN, 14 Juli. Groenten- veiling. Vrogee aardappelen groote ƒ7.50, Drielingen 2.50,- Pootuien ƒ6.20 7.90, Doppers 1723, Tuinboonen ƒ8.50 9.— per 100 K.G., Sla 1.40—6.40, Bospeen 7.50—9. Bloemkool I ƒ210—11. id. II 7 9.per 100 stks. Peen per kist f 1.75 2.50.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3