WATERPtO-TOIRNOOI Spa%t m Wledó fotydeti ,që zijl" MAANDAG 7 JULI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 nederlandsche voetbalbond. De uitslagen. AFDEELING I. Prom. 2e klasse: EDO—ZFC 52. AFDEELING II. Prom. 3e klasse: SpartaanDe Musschen 3—4; SVW—VFC 6—3. Prom. 4e klasse: GSV'DOSR 61; Was senaarDHL 53. Prom. res. 2e klasse: HBS IINeptunus II 2—0; UVS II—Sparta II 2—1. Prom. res. 3e klasse: Alphen IIBEC II 13—0. AFDEELING IV. Trom. 2e klasse: MirandaLimburgia 25; PicusStandaard 43. AFDEELING V. Prom. 2e klasse: G. R. C.L. S. C. 41. u. v. s. II—sparta II 2—1. Ondanks het feit, dat Sparta niets meer te verliezen of te winnen had, hebben de Rotterdammers toch hun sportieven plicht vervuld tot de laatste minuut toe. Het zat den U. V. S.-aanval dezen middag niet bijs ter mee en de gasten hadden niet over ge luk te klagen. De wedstrijd stond niet op het peil van de vorige week tegen H. B. S., maar een excuus mag het zeker wel hee- ten, dat de warmte nu een hartig, woordje meesprak. Over het geheel genomen heeft U. V. S. verdiend gewonnen, mede omdat het veldspel beter verzorgd was én de vele kansen, die het zich vooral na de rust wist te scheppen. u. v. s. trapt met wind in den rug af en zit direct voor het Spafta-doel. Maar de gasten zijn van plan zich niet direct als gewillig slachtoffer over te geven en wer ken hard om de score blank te houden. Vooral de keeper toont wat hij waard is en schoten van v. Weerlee en Fasel stopt hij meesterlijk. Het wil bij U. V. S. maar r.iet lukken, ondanks het herhaaldelijk op brengen van de vleugels. Ondanks het na deel van den wind zet Sparta- snelle aan vallen op, in den regel door den linksbui ten geleid, die zich een uiterst gevaarlijken 6peler toont, maar de U. V. S.-verdediging weet stand te houden. De eerste helft blijft het beeld geven -van een sterk aanvallend U. V. S. en een zich goed verdedigend Sparta. Tegen de rust denken we U. V. S. de leiding te zien nemen, toen een afgeme ten voorzet van Verhoogt door van Weer- jee goed werd gekopt, maar helaas iets te hoog. hoewel een ieder reeds een goal tel de Vlak hierop is het rusten. De aanvoer der van U. V. S. v. Duijl had zich reeds na een half uur wegens ongesteldheid laten vervangen door J. de Wolf. Na de rust heeft Sparta het voordeel van den wind en maakt daarvan gebruik door het U. V. S.-doel onder vuur te nemen. Steeds grooter wordt de druk en ieder oogenblik wordt een goal verwacht, on danks het goede verdedigen van de U. V. S.-achterhoede. De U. V. S.-aanvallen heb ben niet veel om het lijf en vooral het plaatsen laat veel te wenschen over, waar door de bal een gemakkelijke prooi wordt voor de Sparta-verdediging. Een kwartier na de hervatting weet Sparta de leiding te nemen door een goed schot van den links binnen. Onvlee, die nu als aanvoerder op trad, laat de voorhoede wijzigen. Midvoor v. Bovene verhuist naar de rechtsbuiten plaats, terwijl Fasel midvoor gaan spelen en Verhoogt rechttsbinnen. En dat deze zienswijze juist was bewees direct het feit, dat er nu veel meer dreiging van deze linie uitging. U. V. S. pakte de zaken nu veel beter aan en vooral de aanvoerder gaf door zijn onvermoeid werken een goed voorbeeld dat zoo aanstekelijk op zijn medespelers werkte, dat de U. V. S.-ploeg klaar wakker was geworden en besefte, dat er nu flink moest worden aangepakt, wilde men nog succes boeken. En jawel, een .schitterende pass van Verhoogt naar v. Bovene en met een sneltreinvaart]e rende deze langs de lijn, passeerde in een rush twee tegenstan ders en voor de keeper het wist lag de bal reeds in het net. (11). Dit was werkelijk verbluffend werk. U. V. S. rook de over winning en nog geen vijf minuten later zorgde van Weerlee voor de winnende goal (21). U. V. S. beheerschte nu het geheele veld en de gasten waren finaal uitgespeeld. Verschillende kansen deden zich nog voor. Zoo passeerde Verhoogt de beide backs (maar zag toch nog kans om den bal naast de,goal te plaatsen en tegen het einde had van Bovene geen geluk toen de bal van den binnenkant der paal in het veld terug- spröng. In de laatste minuten probeerde Sparta nog een gelijk spel uit de wacht te sleepen en deed de verdediging van U. V. S. een beetje onzeker, maar gelukkig wist zy stand te houden en toen de goed leiden de scheidsrechter het einde aankondigde was de vreugde bij spelers en publiek groot. Doordat Neptunus met 2O van H. B. S. verloor, heeft U. V. S. nu de leiding geno men en heeft zij de volgende week tegen Neptunus uit reeds genoeg aan een gelijk spel om te promoveeren. De stand luidt nu als volgt: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. U. V. S. U 5 4 1 9—5 8 Neptunus III 5 3 2 148 6 H. B. S. II 5 3 2 7—8 6 Sparta II 5 5 4—13 ALPHEN n—B. E. C. II 13—0. Door dezen uitslag hebben Alphen en O.N.A. beide 6 punten en zal dus tusschen deze beide elftallen een beslissingswedstrijd moeten worden gespeeld. VermoedelijK zal deze wedstrijd in Bodegraven worden ge speeld. R. K. Sportver. „Docos". Dinsdagavond 7.30 uur training voor de adspiranten. Woensdagavond 7.30 uur training junio ren en om 8.30 uur senioren. R. K. Sportver. „Concordia". Concordia moest haar laatsten wedstrijd spelen voor den bloembollenstreekbeker tegen BSM, welke zij op het nippertje met 32 verloor. Van het begin af aan werd er aardig gevoetbald met BSM iets in de meerderheid. Deze weet dan ook de leiding te nemen door een goed schot van Ve'r- nooij (01). Concordia beantwoordt dit met een fikschen tegenaanval, waarbij Pe ters een schot lost dat de keeper van BSM niet voldoende wegwerkt, waarna Kleijn er als de kippen bij is en den bal in de tou wen jaagt (11). Direct na de rust wordt er aan beide kanten flink aangepakt en BSM weet weer de leiding te nemen door v. d. Meij (12). Als even later een* back van BSM in het beruchte gebied hands maakt, plaatst v. d. Westen zich achter den bal en maakt geen fout (22). 3 Miruten voor het einde weet Vernooy' voor BSM op gelukkige wijze de overwinning veilig te stellen (2—3). R. K. Sportver. „D. O. S.". Het nieuwe secretariaat van D. O. S. is voorloopig: de heer J. van Klink, Roelof- arendsveen D 514. De promotie- en degradatiewedstrijd van G. S. V.D. O. S. had tot uitslag 61. WATERPOLO de competitie. De L.Z.C. speelde, gisteren in Rotterdam tegen Maas en verloor daar met 20. De Rotterdammers namen daardoor revanche op de 3—2 nederlahg, eenige weken gele den in Leiden geleden. In de afgeloopen week speelde ZIAN in Schiedam tegen de SZC en won daar met 62. De Hagenaars stevenen weer veilig op het kampioenschap af. De stand is nu: gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. Z. I. A. N. 4 4 29—7 8 Maas 3 2—1 9-^ 4 s. Z. C. 4 2—2 10—12 4 L. Z. C. 5 2—3 13—16 4 Poelmeer -4 4 628 0 In de Afd. f speelde de Maas- en LZC- reserven tegen elkaar gelijk. Het resultaat was 22, zoodat de stand hier is: Z. I. A. N. II 3 3 16—3 6 L. Z. C. II 3 1 1 1 8—6 3 Maas II 1 1 2—2 1 Poelmeer II 3 3 414 0 maas—l. z. c. 2—0. In een prettigen wedstrijd wist L. Z. C. tegen de club van Van Senus goed'partij te geven. Maas wist echter de kansen beter te benutten, waarbij kwam, dat Elsinga, Lut en Tegelaar met hun schoten bepaald geen geluk hadden. Bovendien werden de goede schoten door den Maaskeeper op uitsteken de wijze gestopt. Even na het begin wist Maas te doelpunten met een schot uit het midden, dat onhoudbaar voor den Leidschen keeper, die zijn doel overigens zeer goed verdedigde, in het net verdween. Na de rust wist de Maas-rechtsvoor, die door te veel afdrijven vrij was komen te liggen, (hetgeen den scheidsrechter ontging), het 2e doelpunt uit een vrijen worp të scoren. Kort hierop brak het einde aan, en had L. Z. C., onverdiend met 20 verloren! maas ii—l. z. c. n 2—2. L. Z. C. II kwam met twee invallers uit. Ondanks een klein overwicht van Maas II kwam toch eenigen tijd na den aanvang een doelpunt aan den anderen kant en wel door Verberg. Daarna ging de strijd gelijk op totdat H. Walenkamp met een mooi ach- terwaartsch schot het net wederom wist te vinden, waarna rust. Na de rust veroor zaakte Verberg in het 4 M. gebied een strafworp, die door Maas 2 in een doelpunt werd omgezet. Een seconde voor het eind signaal had Maas nogmaals succes en was de stand 2—2. MORGENAYPND 6/^.F ACHT POELMËW^TJE ZIJL in V Deeln. L.Z.C. ZES WEDSTRIJDE In verband .DE ZIJL" MORGEN 147 I - TOEGANG 10 CENT liermede is de Zwemlnr* jr GESLOTEN om de lepelaar-prijzen Morgenavond te half acht wordt in de zweminrichting „De Zijl" het polo-tournooi gehouden om de Lepelaarprijzen tusschen de eerste en tweede zeventallen van L.Z.C., Poelmeer en de Zijl. Aangezien vorige ja ren vee] moeilijkheden werden ondervon den bij het doen verspelen op verschillende avonden, zal thans het geheele programma in een keer worden afgewerkt, zoodat zes wedstrijden zullen worden gespeeld. Het programma (voor beide afdeelingen wordt in een halve competitie gespeëld) luidt als volgt: De Zijl IIPoelmeer II (A. H. van Eg- mond). L.Z.C. IPoelmeer I (N. J. Moonen). Poelmeer IIL.Z.C. II (N. J. Moonen). De Zijl IL.Z.C. I (B. Moolenaar). LZ..C. H—De Zijl II (B. Moolenaar). Poelmeer IDe Zijl I (H. v. d. Reyden). De speeltijd is voor de eerste afdeeling 2 x 10 min. en voor de 2de afdeeling 2x7 min. bruto. a. z. C.—forel. Woensdagavond speelt A.Z.C. in Alphen's zwembad tegen Forel I uit Woerden. De reserven spelen tegen Elfhoeven I uit Reeu- wijk. R.K. SPORTVER. „DOCOS" Zooals ieder jaar zullen thans zeer waar schijnlijk, na goedkeuring door de diverse instanties de jaarlijksche populaire Natio nale Athletiek-wedstrijden georganiseerd worden op Zondag 7 Sept. a.s., aanvang 1 uur, en indien mogelijk op de Sintelbaan aan het Leidsche Hout. Het volgende programma zal worden verwacht: Klasse A: 100 M., 400 M., 1500 M. en 3000 M. hardloopen, hoogspringen, ver springen, polstokhoogspringen, kogelstooten discuswerpen, speerwerpen. Klasse B: 100 M., 400 M., 1500 M. en 3000 M. hardloopen, hoogspringen, ver springen, polstokhoogspringen, kogelstooten discuswerpen, speerwerpen. Klasse C: 100 M., 1500 M. hardloopen, kogelstooten en verspringen, 4 x 100 M. estafette. Vrije inschrijving: Hinkstapsprong, 3 x 1000 en 4 x 100 M. estafette. Junioren A. 60 M. hardloopen en' ver springen. Junioren B: 80 M., hoogspringen, kogelstootenj 4 x 80 M. estafette. Het bestuur heeft tevens besloten om na goedkeuring op Zaterdag 3 Sept. a.s. een singelloop te organiseeren. Nadere berich ten volgen nog. Wij maken tevens bekend, dat op 3 en 10 Aug. de tienkamp wordt georganiseerd op het Sportpark aan den Haagweg. De deelnemers, kunnen zich op de trai ningsavonden hiervoor opgeven. Er wordt getraind op Maandagavond van 8 tot 10 uur op de Sintelbaan en Donder dag van 7.30 tot 9 uur aan den Haagweg. De jaarlijksche wedstrijden om het club kampioenschap van Nederland, ditmaal op de Nenyto-sintelbaan te Rotterdam gehou1 den en georganiseerd door de athletiek— vereeniging Pro Patria hebben op alle num mers een sportieve en veelal zeer feilen strijd tusschen de verschillende rivalen op geleverd. Negen vereenigingen kwamen aan den start, nl. A.A. C., A V. '23, Haar- iem, Hellas, Holland, Trekvogels, Vlug en Lenig, P. S. V. en Pro Patria. De verwachting, dat het zou gaan tus schen A. A. C., Trekvogels en Haarlem is bewaarheid geworden, maar de Haarlem- sche vereeniging heeft den strijd niet dan na een verbeten middag kunnen winnen. De spanning bleef er inderdaad tot aan het al lerlaatste nummer in, telgeens waren het A. A. C. of Trekvogels, die een gooi naar den hoogsten nationalen titel deden, maar telkens weer was het Haarlem, dat met een zeer goede ploeg athleten den leider wist te onttronen. Met 54.5 punt, d. w. z. met slechts een halve punt voorsprong op A. A. C. kon Haarlem zich in het bezit stellen van den begeerden beker, dien zij thans voor een jaar haar eigendom mag noemen. Houdster was Trekvogels. Wat de verschillende nummers betreft, de hordenloop bood al dadelijk een en al span ning. Van Leeuwen, AAC, Hagedoorn, Trekv., Butselaar, Hellas en Kaan wonnen hun serie en in de finale bleek Kaan nog de beste papieren te hebben. Hij won in den fraaien tijd van 15.8 sec. Zeer groot was de spanning in het num mer 100 meter, dat in drie series werd ver- loopen. In den eindstrijd traden aan Osen darp, Nota, Houtman, Van Osta, Boersma en Spree. Na een valschen start, omdat Nota te vroeg wegging, ontspon zich een felle strijd. Osendarp leidde, Osta volgde hem prachtig, waarna Houtman en Spree vólgden. Naar de beslissing van de jury van aankomst bleek het dat Spree tweede geworden was met 10.8 sec. (tijd van Osen darp was fraai: 10.6 sec.) en Van Osta der de in denzelfden tijd. De 809 meter leverde een prachtige over winning op voor den A. A. C.'er Bouman in 2 min. 15 sec. en de 400 meter was een succes voor diens clubgenoot Bakels, die als nieuweling voortreffelijk debuteerde in gezelschap van Haagh, Trekv. Zijn tijd was 51.2 sec. De 1500 meter was voor den Haarlem mer de Roode (4 min. 6.3 sec.) terwijl de Bruyn tweede werd. Een ongemeen felle strijd werd geleverd op den 5000 meter, die voor Bakker A.A.C. was, wien door den P.P'er de Róoy en den Haarlemmer Hartin- gius het vuur wel zeer na aan de schenen werd gelegd. 3 estafettes waren ditmaal niet voor Trekvogels. Vlug en Lenig bleek op de 4 x 100 meter over een homogene ploeg te be schikken en won na een prachtigen strijd in 43.6 sec. Het laatste nummer, de 4 x 400 meter, gaf al niet veel minder strijd te zien. In de derde ronde nam A. A. C. de leiding over van V. en L., dat weer een poging deed om de overwinning in de wacht te sleepen en stond die met Bakels als voortreffelijke laatste niet meer af. Haar tijd was 3 min. 30.4 sec. De Holland-ploeg was zeer gehavend door het ontbreken van o. a. Kees Pley, Stimoenberg, Visser. Schiisz e. a. De laatste plaats stond hierdoor reeds vast. De finale van Nota was slecht, hij maakte eerst een valschen start en daarna ging hij iets te laat weg Knuttel was. reeds in de rerie uitgeschakeld. Bij het hoogspringen werd Noordenbos 5e, terwijl hij bij het polstokhoogspringen een behoorlijke 3e plaats bereikte (3.30 meter). Op de 4 x 100 M estafette was Holland 5c. Van de andere deelnemers valt geen bijzonder te vermel den. De eindresultaten luiden: Finale 100 meter: 1. T. Osendarp, Trekv. 10.6 sec.; 2. A. Spree, V. en L. 10.8 sec.; 3. Van Osta, Trekv. 10.8 sec.; 4. Houtman, AV235. W. Ncta, Holl.; 6. Boersma AAC. Finale 800 meter: J. Bouman AAC 2 min. 1.6 sec.: 2. T. Giesen Trekv. 2 min. 3.2 sec.; 3. Van Gog Haarlem 2 min. 3,2 sec.; 4. Noach AAV 2 min. 3,7 sec.; 5. W. Lenselink. Haar lem 2 min. 4,4 sec.; 6. J. Elsinger, AV23 2 min. 4,8 sec. Finale 400 meter: 1. Bakels AAC 51.2 sec.; 2. Hhagh Trekv. 51,5 sec.; 3. Rijper- man V. en L. 52.6 sec.; 4. Mahieu V. en L.; 5. Van Tulder; 6. Zandbergen ACC. Finale 110 meter .horder.: 1. W. Kaan. Haarlem 15,8 sec.; .2. Butselaar Hellas 15 sec.; 3. Van Leeuwen AAC 16.1 sec.; 4. Hagedoorn Trekv.; Jansz V en L. 17.1 sec.; 6 Ziepzeerder AAC 17.7 sec. Finale 1500 meter: 1. De Roode Haarlem 4 mni. 6,3 sec.; 2. De Bruyn Trekv. 4 min. 8 sec.; J. Koopman Haarlem 4 min. 17.1 sec.; 4. Schutz AAC 4 min. 18.4 sec.; 5. J. M. Kloos PP 4 min. 19,6 sec.; 6. J. Evers AV23 4 min. 12.8 sec. Finale 4 x 100 meter estafette: 1. Vlug en Lenig Den Haag met Geul, Spree, Van Es en Abbenbroek 43.6 sec.; 2. A. V. 23 Am sterdam 43.9 sec.; 3. Trekvogels Den Haag 44.2 sec.; 4. Haarlem Haarlem; 5. Holland, Leiden; 6. Pro Patria Rotterdam. Finale 5000 meter hardloopen: 1 Bakker AAC 16 min. 10.6 sec.; 2. Hagtingius Haar lem 16 min. 11 sec.: 3. De Rooy PP 16 min. 24.6 sec.; 4. Overdijck AAC 16 min. 35.5 sec.; 5. Slegt PSV 16 min. 42 sec.; 6. Paap Haarlem 16 min. 43.1 sec. Finale 4 x 400 meter estafette'; 1. AAC Amsterdam met Spaak, Peereboom, Bou man en Bakels 3 min. 30.4 sec.; 2. A.V.23 Amsterdam 3 min. 51.2 sec.; 3. Trekvogels Den Haag 3 min. 33.9 sec.; 4. V. en L. Den Haag; 5. Haarlem, Haarlem; 6. Pro Patria Rotterdam. Veldnummers: Finale Discuswerpen: 1. Brasser AAC 44.86 meter; 2. De Bruyn V. en L. 44.05 me ter: 3. Enklaar V. en L. 58.91 y meter; 4. Wellerdieck Hellas 37.85 meter; 5. N. H. Kluft Haarlem 36.49 meter; 6. Appel Trekv. 34.77 y meter. Finale Hoogspringen: 1. Carlier AV23 1.80 meter; 2. C. Lamoree. Haarlem 1.75 meter; 3. Spanjaard PSV 1.75 meter; 4. v. d. Too ien PP 1.75 meter; 5. Noordenbos Holland 1.70 meter; 6. W. Ketel PSV 1.65 meter. Polsstokhoogspringen: 1. Lamoree, Haar lem 3.70 meter; 2. Verkes, Haarlem 3.55 meter; 3. Noordenbos, Holland 3.30 meter; 4. en 5. Butselaar, Hellas en v. d. Post PP beiden 3 20 meter; 6. Markestein PP 3.20 meter. Kogelstooten: 1. De Bruyn V. en L. 13.68 meter: 2. Houtzager V. en L. 13.17 m.; 3. Aopel, Trekv. 12.25 m.; 4. Eysker. Haarlem 12.13 m.; 5. Verhoeven, Hellas 11.58 meter; 6. Kluft, Haarlem 11.35 m. Soeerwerpen: 1 Brasser AAC 55.40 m.; 2. Bakker, Trekv. 52.90 m.: 3. L. Darts, PSV 51.10 m.; 4. P. van Meyl PSV 49.95 me ter; 5. Wolvetant? AAC 48.10 meter; 6. Ver. haeen AV23 47.25 m. Verspringen: 1. Houtman AV23 6.90 m.; 2. Wellerdick, Hellas 6.65 meter: 3. Bouman PSV 6.60y meter: 4. H. van Es, V. en L. 6.53 meter; 5. W. Roest. Trekv. 6.48 meter; 6. M. Klazema. V. en L. 6.52 meter. Eindstand: 1. (Winnaar P. H. Beker) Haarlem" Haarlem 54.5 punt; 2. AAC. Amsterdam 54 punten; 3. Trekvogels. Den Haag 48 punten: 4. V. en L.. Den Haag 47 mmten: 5. A. V. 23 Amsterdam 28 punten; PSV 20.5 punt; 7 Hellas 17.5 punt; 8. Pro Patria 13.5 punt; 9. Holland 10 punten. WANDELSPORT wandelclub „o. K. e." Alle leden worden opgewekt deel te ne men aan de puzzlemarsch op Donderdag 10 Juli waarvoor aardige prijzen zullen wor den gegeven. Men kan zich opgeven met twee man als koppel. Inschrijven bij D. De- vilee voor Dinsdag a.s. Zondag 20 Juli wordt er een marsch ge- loopen naar Wassenaar -{Dierenpark). In schrijven by bovengenoemd adres. p. p. a. P.P.A. nam Zondag met een groep van 22 personen deel aan de jubileummar- schen der IJmuider Wandelsportvereeni- ging „De Kenenmer Jagers". De parcour- sen voerden door het fraaie duinland schap rondom IJmuiden. Na afloop dezer zware 40 K.M. marsch mocht ieder lid een fraaie herinneringsmedaille in ontvangst nemen, terwijl de groep tevens in bezit kwam van een mooien groepsprijs. een succes der l. w. s. v. Onder begunstiging van mooi weer, heeft gisteren de Leidsche Wandelsportvereni ging den 30 K.M.-marsch „Rond Den Haag en omstreken", uitgeschreven door „De Nieuwe Haagsche Vierdaagsche" te Den Haag geloopen. Na om 9 uur van Oud-Hor- tuszicht gestart te zijn, keerden de deelne mers gistermiddag in den besten welstand terug. De deelnemers verwierven den uit geloofden groepsprijs, een zilveren lau werkrans en 'ieder ontving voor de goede wijze waarop de 30 K.M. afstand was afge legd, een zilveren sierspeld. wandelsportvereeniging „wandel en geniet". De jeugdgroep van de Wandelsportver- eeniging „Wandel en Geniet" nam deel aan den 20 K.M. marsch „Rond Den Haag". Zij ontving den groepsprijs (zilveren lauwer tak) en de leden .persoonlijk een zilveren sierspeld. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. deetos kampioen. De beslissingswedstrijd inzake het ham- pioenschap van Nederland, gisteren tus schen Deetos en Westerkwartier op het ter rein der Sportstichting „Leiden" aan den Zoeterwoudschen Singel gespeeld, leverde een 21 zege voor de Dordtenaren op, waardoor zij opnieuw den titel van lands kampioen veroverden. Er was voor Leiden flinke belangstelling bij dezen wedstrijd, hetgeen natuurlijk een gevolg was van het feit, dat -oowel Deetos als Westerkwartier een groote schare aan hangers had meegebracht. Deetos won den toss en koos voor de rust de zon in den rug. Onmiddellijk na den aanvang zetten de Dordtenaren een eoeden aanval op, waarop het Seits gelukte de score te openen (10). Westerkwartier bleek hierdoor geenszins ontmoedigd, maar de Amsterdamsche aanval ondervond in de Dordtsche defensie geduchten tegenstand, zoodat doelpunten uitbleven. Daarentegen slaagde de Dordtsche aanval er na onge veer een half uur in den voorsprong te vergrooten, toen mej. v. d. Graaf naar den vrijstaanden Seits plaatste, die daarop on berispelijk inschoot (20). Onveranderd kwam de rust. Na de hervatting had Westerkwartier de zon in den rug, maar dit bracht den Am sterdammers weinig voordeel, want Deetos verdedigde uitstekend. Slechts een minuut voor het einde slaagde Hoeltie er in de eer voor Westerkwartier te redden (21). v.o.c. n—l.c.c. Gewonnen door L.C.C. op de tweede in nings met 4 wkts. V.O.C. II: 41 runs, C. Geurts 14, A. van Es 320, A. Harmsen 619.. L.C.C 30 runs. W. van Lent 612, J. W. Koopman 47. V.O.C. II (2e innings) 23 runs. A. van Es 311, A. Harmsen 510. L.C.C. (2e innings) 556 wickets (ge stopt), T. Kantebeen 33 n o.. W. van Lent 3 —16, J. W. Koopman 2—20. h.d.v.s. ii—Ajax (l.) Gewonnen door H.D.V.S. II met innings en 34 runs. Hermes D.V.S. II: 2158 wkts. P. Janse 101 n.o., P. de Leeuw 13, A. van Wieringen 52, C. van Geerenstein 12. Bowlingcijfers: E. Versteeg 363, C. Wenting 459, N. Boezeman 126. Ajax: 78 rnus, J. Langhout 17. J. Gouds waard 18, E. Versteeg 10, C. Wenting 19. Bowlingcijfers: P. v. d. Hammen 118, J. Engering 631, J. Offerman 225. Ajax (2de innings) 103 runs, L. Janssen 13, J. Goudswaard 22, I. Dozy 24, C. Ver steeg 17, C. Wenting 14. Bowlingcijfers: J. Offerman 346, J. En- gering 628, C. van Geerenstein 116. l.m.c.c.—h.d.v.S. iii Gewonnen door L.M.C.C. met 100 runs op de eerste innings. H.D.V.S. Ie innings 41 (M. de Jong 15), H. Coebergh 526, W. Walther Boer 38, W. v. d. Heyden 14. L.M.C.C. Ie inning 141 voor 9 (D. Wag ner 21, W. Walther Boer 13, A. Beurs 25, c. Ruys 46), A. Roest 2—25. W. Keuze kamp 227, L. van der Walter 416. H.D.V.S., 2e innings 74 voor 3 gestaakt (A. Schilperoord 19, M. de Jong 12. A. Roest 19), H. Coebergh 123, W. Walther Boer 1_17, w. Müller 1—9. DAMMEN kampioenschappen van het leidsche district. De laatste ronde van de voorwedstrijden bracht weer eenige finalisten, terwijl voor sommige groepen hoogstwaarschijnlijk een beslissingspartij noodig zal blijken te zijn. Ook nu werd er hieT en daar weer flink geblunderd, wat gezien het warme weer verklaarbaar is. Hoofdklasse. W. v. d. BlomNachtegeller. Zwart, die reeds in de finale geplaatst was, speelde een raar partijtje met diverse blunders en Blom wist dan ook deze partij te winnen. De eerste en laatste winstpartij van Blom, in deze wedstrijden. J. v. OeverenA. Pronk. Door te winnen zou Pronk zich vrij zeker in de finale ge plaatst hebben en langen tijd stond hij door voortreffelijk spel ook gewonnen. Ook hier verloor Pronk door een blundertje. W. HeemskerkJ. H. Mertens. Een duel tusschen twee clubgenooten. Bij 'remise was Mertens reeds verzekerd van een plaats in de finale. Heemskerk speelde fel op winst maar moest bij het afbreken de vlag strijken. Mertens zal dus de finale komen vullen. J. v. OfwegenL. F. v. Steenbergen. Zwart geraakte in de opening door onvoor zichtig spel een schijf achter. Het 'is echter bekend dat v. Steenbergen met een achter stand juist fel speelt en ook nu moest v. Ofwegen gedwongen afruilen om nadeel te voorkomen. Het ontstane eindspel hield remisekansen in maar door een damzetje verloor v. Ofwegen nog deze partij. Het is jammer dat hij hiermede ook zijn kansen op de finale vrijwel verspeelde. Eerste klasse. Hier won de kleine F. La- terveer van de geroutineerde VoorkamD. Brouwer herstelde zich goed door van A. v. d. Meü te winnen. Nijenhuis gaat op den goeden weg voort en won van J. de Vink. De finale belooft ook hier spannend te worden. Hoofdklasse: W. v. d. BlomL. Nachte geller 20, J. v. OeverenA. Pronk 20, M. OprendreesG. Zijlstra afgebr. in o.i. gewonnen stand voor Optendrees, W. HeemskerkJ. H. Mertens 02, J. v, Of wegenL. F. v. Steenbergen 02. Eerste klasse: P. VoorkampF. Later- veer 02, H. BrouwerA. v. d. Mc ij 20, F. ZeilstraH. Verkuil 02, J. de Vink W. Nijenhuis 02. Tweede klasse: C. TeunissenF. Fran ken Sr. 11. Arbitraal besliste partijen 2de en 3de ron de: W. OlivierL. F. v. Steenbergen 11, J. de VinkD. Schonenwelt 11, A. Pronk L. Nachtegeller 20, J. v. OfwegenW F. Olivier 20. Woensdag 9 Juli wordt de laatste ronde gespeeld voor de eerste klasse. Donderdag 17 Juli vangt de finale aan voor alle klassen. De uitgestelde partijen moeten dus voor de volgende week alle uitgespeeld z jn. WIELRENNEN swift-combinatie. Zooals gemeld reden Segaar en Rijsber- gen Zaterdag in Meersen. Ook A. van Am sterdam was van de partij en zij hebben de Leidsche kleuren daar schitterend verde digd. Van Amsterdam werd daar ccste, Segaar en Rijsbergen resp. 5 en 6 bij de amateui-s. Zrr.riag namen zij deel aan de Ronde van Purmerend, waar ook Lodewijks, de Groot ën Noest mede van de paftij waren. Jam-* mer, dat van Amsterdam door pech zijn kans niet kon verdedigen, evenmin als Lo dewijks. Maar Segaar deed het dan maar uitstekend en wist daar uit een groot veld de eerste plaats te bezetten. Rijsbergen kwam hier als 4e over de streep. De Groot, die als beginneling rijdt, een categorie welke bij de nieuwelingen start, wist daar ook op de eerste plaats beslag te leggen. Hoewel de Swift-combinatie r.ic in. er op een groot kwantum renners kan hogen de omstandigheden zijn voor c'o \vi"lcr- sport funesttoch zijn de renners, waar zij uitkomen, gevreesde tegenstanders. Voor deze twee wedstrijden stor.d van Am -'.er- dam bij de profs op de 4e plaats. Rijnber gen op de 7e en Segaar op de lie plaats m het algemeen klassement, over geheel Ne derland. Op de Alexanderbaan te Rotterdam wist Schüller in een achtervolging Hellemons le_ kloppen. Met R. Riethoven bezetten zij in den koppel wedstrijd de 4e plan's.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 5