Academienieuws Faillissementen SPORT Laatste berichten MarRberichten VRIJDAG 4 JULI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 TRAMWEGMAATSCHAPPIJEN In de op 3 Juli 1941 gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders in de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Mij. N.V. werd verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar en werden de balans en verlies- en winstrekening per 31 December 1940 goedgekeurd. Na exploitatie-saldo bedraagt 835.829.34 (vorig jaar 653.830.49)4). Na afschrij vingen sluit de verlies- en Winstrekening met een nadeelig saldo van f 67.591.38 (vorig jaar 281.457.71). Dividend-uitkeering heeft niet plaats (als vorig jaar). Aan den heer Ir. W. J. Burgersdijk werd op diens verzoek met ingang van 1 Sep tember 1941 eervol ontslag als lid van het bestuur verleend. De aan de beurt van aftreden zijnde Commissaris, de heer Ir. A. G. A. van Eelde werd herkozen, terwijl het College van Commissarissen werd uit gebreid met den heer Ir. W. J. Burgers- dijk en wel met ingang van 1 September 1941. In de op 3 Juli gehouden Algemeene Vergadering van Aandeelhouders in de Electrische Spoorweg-Maatschappij N.V. werden de balans en verlies- en Winst rekening over het afgeloopen jaar goed gekeurd. Dividend kan niet worden uitgekeerd (evenals voi'ig jaar). Aan den heer Ir. W. J. Burgersdijk werd op diens verzoek, met ingang van 1 Sep tember 1941, eervol ontslag verleend als Directeur, met gelijktijdige benoeming van den heer Jhr. Ir. J. Röell tot Directeur. De aan de beurt van aftreden zijnde Commissaris, de heer Ir. A. G. A. van Eelde, werd herhozen, terwijl het College van Commissarissen werd uitgebreid met de heeren Drs. D. J. Wansink, Dr. F. F. de Bruyn en Ir. W. J. Burgersdijk, de laatstgenoemde met ingang van 1 Septem ber 1941. In de op 3 Juli 1941 gehouden alge meene vergadering van aandeelhouders in de Eerste Nederlandsche Electrische Tram maatschappij N.V. werden de balans 'en verlies- en winstrekening over het af geloopen jaar goedgekeurd. Aan den heer Ir. W. J. Burgersdijk werd op diens verzoek, met ingang van 1 Sep tember 1941, eervol ontslag verleend als Directeur, met gelijktijdige benoeming van den heer Jhr. Ir. J. Röell tot directeur. De aan de beurt van aftreden zijnde Commissaris, de heer Ir. A. G. A. van Eelde, werd herkozen, terwijl het College van Commissarissen werd uitgebreid met de heeren Drs. D. J. Wansink, Dr. F. F. de Bruyn en Ir. W. J. Burgersdijk, de laatstgenoemde met ingang van 1 Sep tember 1941. In de op 3 Juli 1941 gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders in de Maatschappij tot Exploitatie van Tram wegen N.V. werden de balans en verlies- en winstrekening over het afgeloopen jaar goedgekeurd. Aan den heer Ir. W. J. Burgersdijk werd op diens verzoek, met ingang van 1 Sep tember 1941, eervol ontslag verleend als directeur, met gelijktijdige benoeming van den heer Jhr. Ir. J. Röell tot directeur. In de plaats van de aan de beurt van af treden zijnde commissaris, de heer H. M. van Bemmelen, die wegens verblijf bui tenslands een hernieuwd commissariaat niet zal kunnen waarnemen, werd gekozen de heer Ir. W. J. Burgersdijk en wel met ingang van 1 September 1941. VOLKSBONDNIEUVVS. De Thermometer-actie. Nu het ledigen der Thermometers van het Kanunnik J. G. van Schailcfonds ten einde loopt, blijkt dat er nog enkele bezitters zijn, die door verhuizing of anderszins de. thermometers nog niet hebben laten ledi gen. Vriendelijk verzoeken wij hun, om aan de comitéleden J. H. Nijhuis, Mare 52, telef. 22682 en-aan J. A. M. v. Oyen, Anna Paulownastraat 1, telef. 23784, mondeling of telefonisch bericht te zenden. Het Comité. LEIDEN. -^Geslaagd: candidaats-examen Rechten: Mej. J. Ger- ris, Den Dungen; doctoraal examen Rechten: de heer D. de Baan, Den Haag; doctoraal examen Kunstgeschiedenis: de heer R. F. van Eijck, Wassenaar. candidaats-examen Theologie: -mej. mr. L. S. W. van Straaten, Den Haag en de heer W. de Jong, Rottevalle (Fr.); doctoraal examen Rechten: de heeren H. Rijk van Ommeren, Den Haag, en P.- R. Beelaerts van Blokland, Zwolle; doctoraal examen Geneeskunde: de heer C. W. C. Deurman, Den Haag; artsexamen le gedeelte: mej. M. L. de Best, Oegstgeest; en de heeren Th. E. Schuur, Den Haag, G. Burger, Den Haag, L. P. Walburgh Schmidt, Oegst geest, A. K. Iwena, Den Haag, Chr. H. van Dee, Den Haag, J. W. Beek. Den Haag, "W. Luyendijk, Den Haag, en A. Th. M. Bakker, R ij p w e t e r i n g. Bevorderd: tot arts: de heeren F. W. H. M. Radema- ker, Rotterdam. A. v. d. Valk, Den Haag. J. P. Boomsma, Rotterdam, F. L. M. Steen winkel, Scheveningen, J. Ferguson, Vo o r_ schoten, J. W. H. Nota, Oegstgeest, en W. A. M. Driessen, Den Haag. NIJMEGEN. Geslaagd: candidaatsexamen rechten: mej. C. D. A. E. Krootjes, te Bergen op Zoom, mej. J. L. C. de Haes te Eindhoven, J. H. Deurvorst, te Zutphen en F. J. Dof eren te Heexden; candidaatsexamen wijsbegeerte: mej. M. J. A. van Sambeek te Nijmegen; candidaatsexamen Germaansche taal- en letterkunde (Duitsch) H. M. Beckers te Wuerselen bij Akeri. Uitgesproken: W. van der Oest, meubelhandelaar, Kerk- weg 6. Waddinxveen; cur. mr. J. I. van Doorninck. WATERPOLO WEDSTRIJDEN POELMEER. Gisteravond speelde Poelmeer tegen Z. I. A. N. en verloor met 50, terwijl de re- serven van Poelmeer met 32 van Z. I. A. N. III verloren. De stand in de afdeeling D. is nu: Z. I. A. N. 3 3 23—5 6 S. Z. C. 3 2—1 8—6 4 L, Z. C. 4 2—2 13—14 4 Maas 2 1—1 7—4 2 Poelmeer 4 4 628 In Afd. F. is de stand: Z. I. A. N. III 3 3 16—3 6 L. Z. C. II 2 1—1 6—4 2 Poelmeer II 3 3 419 Maas II 00 Op Zaterdag 12 Juli zal in de zwemin richting Poelmeer het jaarlijksche zwem feest dezer vereeniging gehouden worden. Binnenland Engelsche bommen op Nederland OP VERSCHILLENDE PLAATSEN BOMMEN NEERGEWORPEN. In den afgeloopen nacht was de Engel sche luchtmacht hier tamelijk actief. Op verschillende plaatsen van ons land wer den brisant- en brandbommen neergewor pen. Meerendeels vielen deze in het water of op het vrije veld en deden derhalve geen schade van eenige beteekenis. Ten deele werd echter ook meer of minder ern stige schade teweeggebracht. Zoo werd in een stad in het westen des lands door een tweetal brandbommen een garagebedrijf in brand gezet en stei-k beschadigd. De brand werd betrekkelijk spoedig gebluscht. Pei-soonlijke ongelukken kwamen er niet bij voor. In een dorp, eveneens in het Wes ten des lands werd door brisantbommen de kerk zwaar beschadigd, zoo ook een drietal woonhuizen in de nabijheid. Van de be woners dezer huizen werden er vier ge kwetst. Voorts kregen hier een 20-tal an dere woonhuizen glasschade. Verder werd een dorp in het Oosten des lands zwaar door een aanval geteisterd. Daar werden drie boerderijen, het ziekenhuis en ver schillende arbeidei-swoningen getroffen en in brand gezet. Eén dezer boerderijen brandde geheel af. De overige branden werden spoedig bedwongen. Persoonlijke ongelukken waren hier niet te betreturen. Dan nog zijn hier en daar in het land boer derijen of woonhuizen geraakt en bescha digd. In een dezer gevallen werden van de bewoners een man en een vrouw zwaar ge wond. Ten slotte moet vermeld worden, dat door onvoorzichtigheid wederom een on geluk plaats vond. Aan de kust van de pro vincie Groningen kwam een daar aange spoelde mijn door het toedoen van twee knapen tot ontploffing. Beide knapen wer den daax-bij gedood. Een in de nabijheid aangespoelde tweede mijn kon tijdig door de politie geisoleerd worden. Nogmaals wordt er ernstig op gewezen, dal de bevolking en met name de jeugd, met bommen en mijnen de grootste voor zichtigheid in acht moet nemen. Men blij- ve zoo ver mogelijk uit de buurt en waar schuwe de plaatselijke politie of den dichtstbijzijnden commandant van de Duit- sche weermacht. OPROEP VA*4 DR. VAN RAPPARD TOT DIENSTNEMEN. De landelijke leider der N. S. N. A. P. Dr. E. H. van Rappard, heeft den volgenden oproep tot daadwerkelijk deelnemen aan den strijd tegen het bolsjewistische Rusland in de Waffeil S.S., tot alle Nederlanders gericht: De laatste kans om de eer van ons volk te redden en de eeuwige vrijheid van ons volk te verzekeren, ds thans aangebroken. Tot heden toe waart gij een overwonnen volk. Door uw eigen schuld, door het vol gen van gekroonde en ongekroonde leiders hebt gij uw rechten verloren en uw vrij heid verspeeld. Wat wist gij van den strijd van Adolf Hitler, van de groote sociale re volutie aller tijden, die ook voor u strijdend tegen de plutocratische-bosjewistische vijanden van het volk, een socialistisch va derland, van eer en vrijheid wilde verzeke ren? Beseft gij nu hoe groot de Duitsche revolutie en hoe klein de Hollandsche reac tie was? De aan Londen verkochte regee- ringskliek heeft u gedwongen uw wape nen te keeren tegen het volksche leger der Duitsche socialistische revolutie. Vergel ding van deze schande vragen duizenden uit ons volk. En voor deze vergelding roep ik u op. Het 'eerste blad van een nieuwe, van een socialistische geschiedenis heeft ons volk geschreven. Gij kunt u vereenigen met de Duitsche zegevierende legers. Gij hebt toch datzelfde socialistische vuur in het hart, als uw Duitsche kameraden. Door uw aderen vloeit toch dat zelfde Duitsche bloed, waarvan het bewustzijn uw millioe- nen kamex*aden onoverwinnelijk heeft ge maakt. Vereenigt u met hen. Schouder aan schouder strijdend met uw Duitsche kameraden voor de eerste socialistische volksgemeenschap der geschiedenis, redt gij de eer van uw socialisme, de eer van uw Duitsche bloed en de eer van uw on sterfelijk vrijheidsgevoel. ECONOMISCHE RECHTE* KOFFIE IN DEN KETTINGHANDEL. De 39-jarige koopman W. G., die tot voor eenigen tijd in auto's had gehandeld, doch nu daarmede niets meer te verdienen viel, zich op den kettinghandel in koffie had be geven, heeft voor den economischen rech ter moeten ondervinden, dat deze handel flink strafbaar is. De officier van justitie eischte een gevangenisstraf voor den tijd van zes maanden, met last tot onmiddel lijke gevangenneming. Verdachte beriep zich erop, dat het feit in December reeds was geconstateerd, toen er nog niet zulk een tekort aan koffie be stond, en dat hij er eigenlijk was ingeloopen door een ander, die hem had gevraagd, sa men dergelijke zaakjes op touw te zetten. Zijn vextdediger voegde hieraan toe, dat koffie geen levensmiddel doch een genot middel is, dat gemist zou kunnen worden. Verder voerde de raadsman aan, dat ver dachte geen behoorlijke opvoeding had ge noten, waarvan de gevolgen al merkbaar waren, toen hij op 17-jarigen leeftijd in een gesticht moest worden ondergebracht. Pléi- ter achtte alleen een overtreding van de distributiewet, dus geen misdrijf in den zin der wet aanwezig, weshalve hij een geldboete beter op haar plaats achtte. De economische rechter kon zich met de ze opvatting niet vereenigen en wees erop, dat menschen als verdachte het geheele Nederlandsche volk benadeelen en onze staatkundige belangen min of meer in ge vaar brengen. Overeenkomstig den eisch veroordeelde de rechter hem tot zes maan den met last tot gevangenneming. De compagnon van den verdachte, ze kere de V., die met verschenen was, werd bij verstek tot dezelfde straf veroordeeld. HIJ KWAM HET KOPERWERK „CONTROLEEREN"! „Ik kom het nikkel en koper bij u contro leeren en noteeren", was de boodschap, waarmede gisteren een onbekende zich ver voegde bij een bewoner van den Amstel- veenscheweg te Amsterdam. Maar de vlieger ging niet op, want de bewoner was zoo verstandig den man naar zijn legitimatiebewijs te vragen, waarop het antwoord kwam, dat zulks niet noodig was en het „wel in orde" zou zijn. Juist dat antwoord gaf den bewoner de overtuiging dat het niet in orde was en dies toog hij, nadat de bezoeker vertrokken was, naar de politie om zijn ervaring mede te deelen. Men zij voor dergelijke lieden op zijn hoede. Buitenland HET DUITSCHE WEE RM ACHTSB E RICHT HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEH- RER, 4 Juli. (D. N. B.). Het opperbevel der Duitsche weermacht "deedt mede: „In weerwil van den slechten toestand der wegen duurt de achtervolging der Sovjet weermacht over het geheele front onweer staanbaar voort. De in aftocht zijnde vijand lijdt de zwaarste verliezen door de meedoo- genlooze operaties onzer luchtmacht, die zich tot diep in het achterland uitstrekken. In het centrum van het aanvalsfront zijn de Duitsche troepen op verscheidene plaat, sen over de Berezina getrokken. Ten Noor den daarvan is de grens tusschen Letland en de Sovjet-Unie bereikt. Onder den buit, die gisteren geregis treerd is, bevinden zich ook kaarten van den generalen stof, die het sluitstuk der bewijzen voor de offensieve bedoelingen der Sovjet-weermacht leveren. Die offensieve bedoelingen worden ook bewezen, doordat men thans een nauwkeurig overzicht heeft over de geweldige uitbreiding van het aan tal sovjetvliegvelden aan onze Oostelijke grens in den laatsten tijd. Terwijl er voor de Sovjet-bezetting in Bessarabië, Polen, Littauen, Letland en Estland in totaal slechts 90 vliegvelden waren, is dat aan tal in den korten tusschentijd gestegen tot 814 vliegvelden, waarvan - een deel zeer goed is. Uit een onderzoek der veroverde Sovjet-vliegvelden, ingesteld door officie ren, die daartoe een bijzondere opdracht hadden, is gebleken, dat het aantal vlieg tuigen, dat op 22 Juni op den grond ver nietigd is, 20 tot 25 procent grooter is dan aanvankelijk door waarneming uit de lucht werd geconstateerd en gemeld. In den strijd tegen Engeland heeft de luchtmacht voor de Engelsche Oostkust twee bewakingsvaartuigen met een geza- menlijken inhoud van duizend ton tot zin ken gebracht en bij Landsend een grooten koopvaarder door bomtreffers beschadigd. Des daags en des nachts waren aanvallen van gevechtsvliegtuigen gericht op de ha venwerken in het Zuid-Westen en Zuid-Oos ten van Engeland. Bij aanvalspogingen van Britsche vlieg tuigen op de Kanaalkust hebben jagers en luchtafweergeschut gisteren elf vijandelij ke vliegtuigen neergeschoten. Twee Duitsche vliegtuigen worden ver mist. De vijand heeft in den afgeloopen nacht op verschillende plaatsen in het Westen en Noord-Westen van Duitschland brisant- en brandbommen laten vallen. De burgerbe volking leed geringe verliezen. In Bremen werd onbeteekenende schade aan de oorlogs economie veroorzaakt. Zolderbranden, voor al in Dortmund, konden spoedig gebluscht worden, tien der aanvallende Britsche ge vechtsvliegtuigen werden door jagers en luchtafweergeschut neergeschoten. De commandant van een i'egiment in fanterie, kolonel Hipp, en de commandant Van een regiment artillerie, Welcker, als mede de eerste luitenants Hackenschmitt, de „Oberfeldwebel" Petermann en de infan terist Ansinu van een bataljon tirailleurs op motorrijwielen hebben zich door bui tengewone dapperheid onderscheiden. Bij de luchtgevechten der laatste dagen heeft kapitein Oesau zijn vijf en veertigste en de eerste luitenant Franziskat zijn een en twintigste overwinning in de lucht behaald HET ITALIAANSCHE WEERM ACHTSBERICHT. ROME, 4 Juli. (Stefani). In zijn weer- machtsbericht No. 394 maakt het Italiaan- sche opperbevel het volgende bekend: In Noord-Afrika werd een aanval van vijandelijke pantserwagens door onze ar tillerie afgeslagen. Onze lucht fox-ma ties bleven de vestingwerken van Tobroek be stoken en bombardeerden een belangrijk spoorwegknooppunt ten Oosten van Mer- sa-Matroe. De vijand ondex-nam eenige aan vallen op Triplois.en op eenige plaatsen in het gebied van Benghasi. Er werd schade aangericht in woonwijken en er vielen eenige slaclitoffei's te betreuren. In Oost-Afrika heeft een van onze co lonnes met succes een verwoed gevecht gevoex-d ten Zuiden van Gore (Galla en Sidamo), waai-bij zij den vijand aanzien lijke verliezen toebrachten. Engelsche vliegtuigen deden een aanval in he't gebied van Gondar, waarbij een ziekenhuis ge raakt werd. Een vliegtuig werd brandend neergehaald door ons luchtdoelgeschut. ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DUITSCHLAND. BERLIJN. 4 Juli. (D. N. B.). In den nacht van 3 op 4 Juli hebben Britsche vliegtuigen plaatsen in Noord-West-Duitschland met brisant- en brandbommen aangevallen. Ver scheidene huizen werden verwoest en ver scheidene andere beschadigd. Eenige bur gers werden gedood en vex-scneidene an deren gewond. Er ontstond geen militaire schade. Volgens tot dusver ontvangen be richten hebben r.achtjagers en luchtdoel artillerie drie vijandelijke vliegtuigen neer geschoten. LUCHTAANVAL OP BREMEN VERIJDELD. BERLIJN, 4 Juli. (D. N. B.). In de vroe ge ochtenduren van heden probeei-den twaalf Britsche gevechtsvliegtuigen een aanval op Bremen te doen, waai-bij vier Eritsche bommenwerpers door de Duitsche luchtdoelartillerie werden neergeschoten. Het gelukte den Britten slechts enkele bom men te laten vallen, die in de stad en de haven slechts geringe schade veroorzaak ten. Naar thans bekend wordt, werden bij de Britsche aanvallen op Duitsch Rijksge bied in den nacht van 3 op 4 Juli door luchtdoelartillerie en nachtjagers bij eikaar zes vijandelijke gevechtsvliegtuigen neer- geschoten. Daar komen nog bij de vier neer geschoten machines in de ochtenduren van heden boven Bx-emen, zoodat de Britten-bij elkaar tien vliegtuigen verloren hebben. FRANSCHE DUIKBOOT GEZONKEN. VICHY, 4 Juli. (D. N. B.) De Fransche admiraliteit deelt mede, dat tijdens de laatste gevechten aan de Syrische kust een Fransche duikboot tot zinken is gebx-acht. AARDSCHOKKEN IN ARGENTINIë. BUENOS AIRES. 4 Juli. CD. N. B.). Het geheele gebied van de Andes in Argenti nië is in de vroege ochtenduren van Don derdag door herhaalde sterke aardschok ken opgeschrikt, waarvan de uitloopers tot in Buenos Aires merkbaar waren. Uit alle steden der Noord-Westelijke provinciën komen berichten over de aardbeving, die vergezeld ging van een dof onderaardsch gerommel. Minuten van panischen schrik beleefden voora] de bewoners van de pro vincie in de Andes, San Juan, waar in het plaatsje Caucete ruim vijftig huizen ver woest wex'den. De scholen moesten wegens gevaar voor instorting gesloten en ver scheidene openbare gebouwen ontruimd worden. Gelukkig schijnt de aardbeving slechts op enkele plaatsen offers aan men- schenlevens geëischt te hebben. De uitwer king van de schokken in de seismologische instituten van het land was zoo hevig, dat de toestellen vernield werden, zoodat nauwkeurige metingen onmogelijk werden. Het epicentrum van de aaardbeving wordt vermoed in het centrale deel van de Cor dilleras, en wordt in verband gebracht met schokken, welke dagen tevoren uit Chili gemeld v/aren. MELKSTAKING IN VER. STATEN. NEW YORK, 4 Juli. (D. N. B.) Naar uit Rutland (Vermont) gemeld woxdt, is bij een aanval van stakende boeren op melktransporten een sheriff gedood. Vooi'ts wordt gemeld, dat in drie steden van den staat Vex-mont meer dan 24.000 liter melk Verloren is gegaan, toen stakende boeren volle melkwagens omver gooiden. Ook in Utica (New York) ontstonden dergelijke incidenten. Zelfs werden melktransporten beschoten. Er werd echter niemand ge troffen. 'Gemeentel. Aankondiging INLEVERING VAN METALEN. De Burgemeester voor deskundige* ^Jor de b ordeeling van [iden verzoekt ;ren metalen n welke aan- [en hoogere ver- zich schrif- en, zulks met Ivens op grond 'richten van be de waarde vanfdg^in te 1< voorwei'pen, t< spraak wordt g goeding dan di telijk bij heirtf ajyi£te mi vermelding wn $c gei waarvan zij zK-h/ot^et vj. doelde schattSigêh beVe^jfd achten. Voor elk cmdérzoek en het daaromtrent op te makenf iapport kan ten hoogste een bedrag van fc*5.aan dengene, die om schatting verzoekt, in rekening worden ge bracht. STEVENINCK, Burgemeester. Leiden, 4 Juli 1941. LEIDEN, 4 Juli. Vee. Aanvoer: 13 stie- ren; 70 kalf- en melkkoeien 300560, handel tamelijk; 416 varekoeien e. a. 200 370, handel tamelijk vlug; 11 pinken 160270, handel matig; 1 gi-askalf; 14 vette kalveren, 134 nuchtere slachtkalve- ren; 54 weideschapen; 532 lammeren 25 33 handel matig; 19 zeugen 6080, 161 mestvarkens 24—36 en 250 biggen 14— 18, handel zeer matig; 1 paard; 35 bokken of geiten f 3070, handel tamelijk. Kaas. Aanvoer in totaal 92 partijen, waarvan 79 partijen Goudsche kaas le soort 6162.50 en 2e soort 5960 en 13 par tijen Leidsche kaas le soort f 5760 per 50 kg. LEEUWARDEN, 4 Juli. Vee. Aanvoer: 44 stieren, 270 vette koeien, 321 melk- én kalfkoeien 175430, 62 pinken 125 320, 198 graskalveren 60125, 222 nuch tere kalveren, 142 weideschapen, 174 lam meren 1632, 46 magere vai'kens, drach- tige en loopei's drachtige 80170, loopers f 2564, 305 kleine biggen f 2564, 123 bokken of geiten en 1 paard. Totaal aan voer 2013 stuks GOUDA, 3 Juli. Vee. Aangevoerd in to taal 879 stuks vee, waarvan 56 magere var kens, prijs 2535 per stuk; 533 biggen 15—20; 197 runderen en 30 nuchtere kal veren, overgenomen door N. V. C.; 40 lam meren 2530; 23 bokken en geiten 15 - 50;; handèl matig, bokken en geiten stug; algemeene markt: Aangevoerd 192 partijen kaas. Prijs le kwal. met rijksmerk 62 62.50, 2e kwal. 5991; handel matig. Aan gevoerd 1500 kippeneieren handel vlug. KATWIJK a. d. RIJN, 3 Juli. Groenten- veiling. Per 100 bos: radijs 0.801.50, ra barber 3.005.50, slauitjes 0.601.05, bospeen 9.6010.per 100 kg. vroege aardappelen 8, idem kriel 2.25, per 100 stuks: natuursla f 0.401.10, bloemkool I 10—11, idem II 6—8. LEIDSCHENDAM, 3 Juli. Groentenvci- ling. Eng. komkommers A.A. 15.2dè soort 12.3e soort f 9.3e soort 6. wankleurige 2.50—4.60, stek f 2.00—6.00. gele komkommers le soort 9.2e sooi't f 6.stek 2.004.90, kropsla f 1.00 1.80, peen f 10.bloemkool 11.2e roort 8.uitschot 27, tomaten midd. 15.50, gr. ronden 15.50, 2e soort 15.50, 3e soort 15.50, bonken 1014, uitschot 48. rijp f 13. andijvie per 10 kg. 4186 cent, postelein f 11.5014.10. spinazie per 6 kg. 0.301.08, snijboonen 4251, ra- bai-ber per 100 kg. 14.6015.spercie- boonen 3948, radijs 2.002.60, selde rie f 2.503.00, peulen f 20.tuinboonen f 12.-r. doperwten 20. ROELOFARENDSVEEN, 3 Juli. Grocn- (enveiling. Aardbeien 40 cent per kg., snij boonen 5.356.15, idem stek 2.753.30, snijboonen volle grond 5.dub. stamb. 6.106.20, peulen 1.602.00, doppeulen 1.60, doperwten 1.602.00, capucijners 1.201.40, idem bl. 2.00, tuinboonen f 1.20 per 10 kg., sla 1.001.80 per 100 stuks, peen 7 cent per bos. KathoËek Comité van actie „Voor God" HET WAARACHTIG CHRISTELIJK LEVEN Dat is God liefhebben, maar Die nog niet gekend is, zooals later, van aanschijn tot aan* schijn, en zooals Hij is; het is God liefhebben in de lichtende donkerte van het geloof en van de hoop. In deze voortdurende wilsdaadGod liefhebben, Die in ons is, bestaat de kern van bet waarachtig, christelijk leven. M. Molenaar M.S.G. Officieele publicatie van het Departement van LandLouw en Visscherij VERBOD TOT VERHANDELEN VAN TE VELDE STAANDE GEWASSEN, WAARVOOR EEN INLEVERINGSPLICHT KAN WORDEN OPGELEGD Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd maakt het volgende bekend. Aangezien door den verkoop van te velde staande gewassen, ten aanzien waarvan een inlevex'ingsplicht kan worden opge legd, zooals granen, peulvruchten, aardappelen en vlas, moei lijkheden worden veroorzaakt met beterkking tot de inneming .dier producten, heeft de Secretaris-Generaal van het Departe ment van Landbouw en Visscherij thans bij besluit bepaald, dat het verhandelen (waaronder het koopen en verkoopen is begrepen) van de bovenbedoelde te velde staande gewassen verboden is. Bij dit besluit is tevens aan de Provinciale Inkoop centrale van Akkerbouwproducten, binnen welker werkgebied de bedrijfsgebouwen van den teler-verkooper gelegen zijn, de bevoegdheid gegeven, ontheffing van gemeld verbod te ver- leenen. Aan deze ontheffing kunnen door deze centrale voor waarden verboden worden. Den belanghebbenden wordt er met nadx*uk op gewezen, slechts met een vergunning van de Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten over te gaan tot het koopen en ver koopen van de vorenbedoelde te velde staande gewassen, aan gezien zij zich anders aan een tuchtrechtelijke of strafrechte lijke vervolging blootstellen. 74

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3