Weerbericht Land- en Tuinbouw SPORT STADSNIEUWS WOENSDAG 2 JULI 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG, jgjj Abonnementsprijs: voor Leiden 20 cent per week; 2.63 per kwartaal. Bij onze agenten 21 cent per week; 2.73 per kwartaal. Franco per post 3.10 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.52 per kwartaal. Losse nummers 6 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 32 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. Hoofdredacteur: Th. Wilmer, Leiden. Red. Buitenland: Mr. H. Geise, Leiden. Red. Stad en Sport: M. Zonderop, Leiden. Red. Omgeving: L. Roozen, Leiden. Red. Letteren en Kunst: Fr. Schneiders, Leiden. ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 10.05 uur Woensdagavond. Zon op 5.23 uur Donderdagochtend. MAANSTANDEN. 2 Juli: De maan komt Woensdag 14.18 uur op en gaat Donderdagnacht 1.46 uur onder. 3 Juli: De maan komt Donderdag 15.35 uur op en gaat Zondagnacht om 2.16 uur onder. 4 Juli: De maan komt op Vrijdag 16.53 uur en gaat Zaterdagnacht 2.50 uur onder. 5 Juli: De maan komt Zaterdag 18.09 uur op en gaat Zondagnacht 3,31 uur onder. 6 Juli: De maan komt Zondag 19.21 uur op en gaat Maandagnacht 4.21 uur onder. 7 Juli: De maan komt Maandagavond om 8.25 uur op en gaat Dinsdagochtend om 5.20 onder. 8 Juli: De maan komt Dinsdagavond te 9.20 op en gaat Woensdagmorgen te 6.24 uur onder. (Volle maan). 9 Juli: De maan komt Woensdagavond te 10.06 uur op en gaat Donderdagavond te 7.35 uur onder. WATERTEMPERATUUR. Zwe'minr.: „De Zijl" 19.5 gr. C. Zweminr.: „Poelmeer" 19.5 gr. C. IIOIIOIICDIIOIIOIIOIIOllOIICi Verduisteringstijden 0 Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- 0 gang en zonsopkomst. Deze tijden zijn voor hedenavond U en morgenochtend: ZONSONDERGANG 10.05 uur. ZONSOPKOMST 5.23 uur. 0 0 Tusschen deze beide tijden dient Q er dus verduisterd te worden. HCDIICDIICDIICDIIOIIOIICblIOIIcP PROF. DR. J. J. SCHRIEKE. De nieuw benoemde secretaris-genèraal van Justitie, Jacobus Johannes Schrieke werd op 19 Octobeer 1884 te Pijnacker (Z. H.) geboren. In 1898 bezocht hij het gym nasium te Kampen, waarna hij in 1903 te Leiden aan de universiteit rechtsweten schappen en Indisch recht studeerde. Hij promoveerde vijf jaar later tot doctor in de rechtswetenschappen op het' proef schrift, getiteld „De ordonnantie met ko ninklijke medewerking". In 1909 vertrok hij naar Nederlandsch Indië als substituut-griffier bij den raad van justitie te Batavia. Hij bleef in Indië tot 1916, keerde daarna in Nederland te rug, waar hij tot 1919 gedetacheerd was bij het departement van Koloniën te 's-Gravenhage, en daarna tot 1922 in ver schillende functies ter beschikking van de Nederlandsch Indische regeering bleef, Gedurende de zes daaropvolgende jaren was hij regeeringsgemachtigde» voor alge- meene zaken bij den volksraad in Neder- landsch-Indië, om in 1929 als lid der Ne- derlandsche delegatie ter 12e internatio nale arbeidsconferentie te Genève aanwe zig te zijn. Hij vertrok daarna weder naar Neder- landsch-Indië en was tot 1934 directeur van justitie aldaar. Sinds 1935 is hij buitengewoon hooglee raar aan de universiteit te Leiden in staats- en administratief recht vdor Nederlandsch Indië, Suriname en Curasao. Professor Schrieke is lid van de N.S.B. en lid van de stichting tot bevordering van den leerstoel van de studie van het nationaal socialisme (N.S.B.N.S.). Van zijn hand verschenen een aantal be langrijke publicaties, o.a. „Bepalingen en beginselen der decentralisatie van 1903 tot 1912", ,.De voornaamste bepalingen be treffende de decentralisatie" 1917; „Ont staan en groei der stads- en landgemeen ten in Nederlandsch Indië" 1918; „De la gere inlandsche rechtsgemeenschappen in Nederlandsch Indië" 1921; „De Indische politiek" 1929. INZAMELING VOOR HET DUITSCHE ROODE KRUIS. De persdienst van de N.S.B. meldt: Deze en volgende week wordt door de N.S.V.O. in het geheele land een inzame ling gehouden voor het Duitsche Roode Kruis. Toont daadwerkelijk uw medeleven in deze grootsche worsteling en offert mede voor de getroffen strijders, die hun leven voor het nieuwe Europa hebben ingezet. Mannen en vrouwen van Nederland, legt uw gave gereed. N.V. Nederlandsche spoorwegen Financieele resultaten Verschenen is het verslag van de N.V. Nederlandsche Spoorwegen over het boek jaar 1940. Hieraan is ontleend, dat de gunstige ont wikkeling van het bedrijf, welke in 1939 viel te constateeren, zich in versterkte mate in de eerste vier maanden van 1940 voort zette. Er viel weliswaar een zekere stijging van de exploitatiekosten waar te nemen, doch deze werd belangrijk overtroffen dooi de stijging der ontvangsten, zoodanig zelfs, dat het saldo der exploitatie-rekening over de eerste vier maanden rond 5.500.000 gunstiger was dan over dezelfde periode van 1939, waardoor een jaar met weinig of geen spoorwegtekort in het vooruitzicht kwam. Teneinde de beschikbare capaciteit zoo veel mogelijk voor het zakenverkeer en voor het vervoer van goederen van vitaal belang te reserveeren, zag men zich ge noodzaakt alle bijzondere tarieven voor reizigers tijdelijk buiten werking te stellen terwijl voor het vervoer van goederen be paalde categorieën uitgesloten moesten worden en voor de overige een rangorde in verband met de urgentie van het ver voer werd vastgesteld. Op het door den oorlog in zijn capaciteit zoozeer beperkte net ontstond, alles bijeen genomen, een dicht verkeer. Dit blijkt uit de ontvangstcijfers. Nadat deze t/m April een accres van 8.414.000 t.o.v. de eerste vier maanden van 1939 vertoond hadden, steeg de toeneming in de rest van het jaar tot 1.085.000. Daartegenover staat de sinds den oorlog scherpere stijging der kosten en de daarmede samenhangende noodzaak van hoogere afschrijvingen. De daling van het verlies houdt dan oók geenszins gelijken tred met de stijging der ontvangsten. Het beloopt 14.876.000 tegen 17.456.000 over 1939. Daarnaast is een bedrag van 4.500.000 wegens uitgaven tot vooi'loopig herstel van met den oorlog verband hou dende schade ten laste van de verlies- en winstrekening gebracht. Mét groote voldoening wordt vast gesteld, dat onder deze moeilijke om standigheden aan de groote veiligheid, welke ons bedrijf kenmerkt geen af breuk is gedaan. Onder de door ons vervoerde reizigers zijn ook in het af- geloopen jaar geen dooden te be treuren. Het spreekt vanzelf, dat bovengeschetste omstandigheden, waarbij zich de verduis teringsmaatregelen voegden, zeer zware eischen aan het personeel hebben gesteld. Dit heeft zich op bijzondere wijze van zijn taak gekweten. Wij danken, aldus het be stuur, het aan den grooten ijver, aan de be kwaamheid en toewijding van ons geheele personeel, dat het ons is mogen gelukken, het verkeer' in betrekkelijk korten tijd over het geheele land te herstellen en dit verkeer op behoorlijk peil te houden. Teneinde die leden van het personeel te helpen, die in den oorlog have en goed ge heel of ten deele verloren, werd in over leg met de vakvereenigingen, de steun- commissie N.S. 1940 ingesteld, wier op roep tot het personeel, voor dit doel gelden bijeen te brengen, een zeer krachtigen weerklank vond. Voor deze uiting van saamhoorigheidsgevoel betuigen wij gaar ne onze waardeering. In het jaar 1940 werden in de treinen, wachtkamers enz. 75.893 door reizigers achtergelaten voorwerpen gevonden. 58.242 reizigers vroegen een achtergelaten voor werp terug. Hiètvan konden 37.560 perso nen, dat is circa 65 weer in het bezit van hun eigendom worden gesteld. De oorlogshandelingen, die in de Mei maand in ons land plaats vonden, hadden onder meer tot gevolg, dat velen onder het personeel alsmede onder de gepensionneer- defi hun have en (of) goed geheel of ge deeltelijk verloren zagen gaan. Aan gezien spoedige hulp noodzakelijk was, werd in overleg met den personeelraad een „steuncommissie N.S. 1940" in het dringend beroep gedaan op het personeel leven geroepen. Tegelijkertijd werd een om door een wekelijksche of maandelijk- sche bijdrage de commissie de noodige gel den te verzekeren. Deze actie, waarin eenigen tijd later ook de gepensionneerden werden betrokken, leverde een dermate bevredigend resultaat op, dat voor het einde van het jaar aan het personeel en de gepensionneerden kon worden medege deeld, dat inhouding en inning van alle bij dragen aan gemelde commissie konden worden stopgezet. Met de bijdragen van de zijde der fonds-geneesheeren en -apothe kers, organisaties enz. meegerekend, werd een bedrag van ruim f 215.000 ontvangen, terwijl door de gepensionneerden ongeveer 54.000 bijeengebracht werd, waaronder een bedrag $d 1000.gestort door den „Bond van Gepensionneerden". Door deze ruime ontvangst kon aan meer dan 600 oorlogsslachtoffers onder het actief-dienende personeel een totaal bedrag van circa f 170.000, in den vorm van voor schotten, worden uitgekeerd, waaronder circa 2000 in den vorm van huurbijslagen werd gegeven. 240 slachtoffers onder de gepensionneerden kwamen tezamen voor een bedrag van 55.000 in aanmerking. Aan personeeluitgaven (loon, premie, gratificatie, bijdrage aan fondsen, dienst- kleeding, enz.) werd in het geheel be taald 62.299.000.d.i. 67.3 der exploi tatiekosten, tegenover 63.069.000.if 71.1 der exploitatiekosten in 1939. Het aantal personen in vasten dienst be droeg op 31 December 1940: 28.561 tegen 29.478 op ultimo 1939 en verminderde dus met 917 personen. DE STIJGENDE ONTVANGSTEN DER HAAGSCHE TRAMWEG MAATSCHAPPIJ De eerste vjjf maanden van dit jaar zijn voor de Haagsche Tramweg Maatschappij zeer gunstig geweest. Van 1 Januari tot en met 31 Mei 1941 werd ontvangen 2.489.262.27 (vorig jaar 2.407.212.45), een meerdere ontvangst over de eerste vijf maanden van 1941 tegenover die van 1940 van 82.050.27. Dit is gemiddeld per maand f 16.401.05, een niet onbelangrijke vooruit gang in ontvangsten, en, aangezien het tramv^rvoer zich nog steeds in stijgende lijn ontwikkelt, wordt verwacht dat 1941 voor de Haagsche Tramweg Maatschappij in vergelijking met de voorafgaade laatste WATERSTAAT GAAT AAN HET WERK BIJ 's-MOLENAARSBRUG Geen ontsiering van het landschap Binnen het kader van de door den pro vincialen waterstaaj, van Zuid-Holland voorgenomen en ten deele reeds uitgevoer de verbetering van den belangrijken vaar weg tusschen Amsterdam en Rotterdam, valt ook het bij velen zoo bekende 's Mole- naarsbrug, waar Oude Rijn en Heimans wetering elkaar in een, bij de binnenscheep vaart beruchten rechthoek ontmoeten. Nadat de hef bruggen over de Gouwe tus schen Gouda en Alphen aan den Rijn met de daarbij behoorende waterwerken gereed ge komen zijn, is het gedeelte tusschen Gouw- sluis en het Brasemermeer aan de beurt en al zullen onder de huidige omstandigheden de werkzaamheden eenigszins worden ver traagd, toch vinden de plannen verderen voortgang en wordt gedaan, wat in dezen tijd gedaan kan worden. Allereerst zal thans een begin worden gemaakt met den bouw van een brug over de Woudwatering onder de gemeente Wou- brugge, maar in tusschen hebben ook de plannen tot verbetering van de nauwe doorvaa# bij 's Molenaarsbrug vasten vonn aangenomen, zoodat hierover nu een en an der kan worden medegedeeld. Het groote probleem was ook hier de oeververbinding en er is heel wat aan voor afgegaan, alvorens men tot een definitief besluit kon komen. Aanvankelijk toch lag het in de bedoeling van den provincialen waterstaat oók op deze plaats een hefbrug te bouwen, welke nu eenmaal de minste kosten meebrengt. Gelukkig echter heeft het gemeentebestuur van Alphen a. d. Rijn zich onmiddellijk tegen dit voornemen ver zet, omdat de meters hooge torens, zooals wij van Gouwsluis, Boskoop en Waddinx- veen kennen, het landschap voorgoed dreigden te zullen bederven. Wat bij Gouwsluis nog getolereerd kon worden, om dat de brug daar betrekkelijk midden in het polderland ligt, zou voor 's Molenaars een onvergeeflijke verminking van de schil derachtige omgeving hebben beteekend. Derhalve heeft het gemeentbestuur zich in verbinding gesteld mét den A.N.W.B. en de commissie „De weg in het landschap" uit den Bond „Heemschut" en te zamen en in vereeniging is men er in geslaagd den pro vincialen waterstaat van dit plan te doen afzien. Basculebrug Thans is definitief besloten, dat onge veer 35 meter Noordelijk van de tegen woordige ouderwetsche ophaalbrug een bas culebrug zal worden gelegd. In verband met de breedte van de vaargeud ter plaatse zal de klap van deze brug een lengte moeten hebben van ongeveer 25 meter, zoodat het een vrij kostbaar bouwwerk wordt. Van groot belang is daarbij evenwel, dat de, het landschap beheerschende heftorens ge mist kunnen worden, zoodat van een ont siering der omgeving geen sprake zal zijn. Daar de nieuwe brug tevens veel hoo- ger moet komen te liggen dan de oude de doorvaarthoogte zal ongeveer 5 meter bedragen zijn uiteraard lange opritten noodig. Aanvankelijk had de provinciale waterstaat zich, al weer ter. besparing van kosten, ook hier een oplossing bedachte als bij de Rijnbrug over het Aarkanaal, waar de steile opritten loodrecht op den verkeers weg zijn geplaatst. Gelukkig hebben het gemeentebestuur en de andere hiervoor ge noemde instanties ook dit nog tijdig weten te voorkomen. Men zal nu wel is waar aan het geheel wat meer ten kosten moeten leggen, maar daarvoor ontstaan dan ook 175 a 200 meter lange opritten, die met een flauwe bocht op de aan weerszijden be staande wegen aansluiten. Ten einde het verkeer langs de Hijmans- wetering niet te bemoeilijken en tevens in verband met de daar gelegen fabrieks- en kantoorgebouwen, komt ongeveer de helft van den oprit op pijlers te rusten, waar door een viaduct ontstaat met "een hoogte van 2 tot 4>2 meter, zoodat ook het verkeer over de fabrieksterreinen ongestoord zal kunnen plaats vinden. Aan beide zijden van de Hijmanswetering zullen echter eenige perceelen moeten worden gesloopt. Vaarweg Bij het geheele omvangrijke werk 'prae- valeert uiteraard de verbetering van den vaarweg en zoo zal dan ook de uitmonding van de Hijmanswetering in den Ouden Rijn belangrijk worden verbreed. De vaar geul, welke nu tusschen de hoofden van de oude 's Molenaarsbrug slechts acht meter bedraagt, zal op 34 meter worden gebracht, waarbij de scherpe bochten zullen worden afgesfteden. Vermoedelijk zal de uitvoering van het werk nog wel eenigen tijd op zich laten wachten. Wanneer men in Woubrugge ge reed is, komt waarschijnlijk eefst nog de brug over de Ringvaart onder Leimuiden aan de beurt, daar deze ten nauwste ver band houdt met den aanleg van den nieu wen provincialën weg achter de bebouwde kom van deze gemeente en van Rijnzater- woude. Daarna staat 's Molenaarsbrug op het programma en ten slotte de Alphensche brug in het centrum van de gemeente. „Telegraaf" ERZILVEREN Ï(AN COUPONS 24 acht jaren een record-jaar zal worden wat de ontvangsten betreft, daar de ontvang sten over 1941 die van 1940 zeker met een 200.000 zullen overtreffen. Het jaar 1941 zal voor de H.T.M. een succesvol jaar wor den ook al mogen er in verband met het in gebruiknemen van de gas-generatoren voor de exploitatie van den autobusdienst bijzondere onkosten aan verbonden zijn. Vooral op de Leidsche lijn LeidenWasse naarDen Haag nam het reizigers vervoer belangrijk toe, waardoor de ontvangsten zeer stegen. EERSTEJAARSSTUDENTEN WIER OUDERS IN INDlë ZIJN. In plaats van collegegeld een schuldbekentenis. De secretaris-generaal van het Departe ment van Opvoeding, Wetenschap en Cul tuurbescherming maakt blijkens een pu blicatie in de Staatscourant van 1 Juli be kend: Zij, wier ouders, voogd of verzorger in de overzeesche gewesten of in het buiten land verblijf houden en die voornemens zijn in het studiejaar 1941/'42 het volledi ge onderwijs van de hoogleeraren en an dere docenten aan de Rijksuniversiteiten of de Technische Hoogeschool bij te wo nen, kunnei^ volstaan met de afgifte van een schuldbekentenis ter grootte van het verschuldigde bedrag, indien zij ten ge noegen van curatoren van de betrokken rijksuniversiteit of van de Technische Hoogeschool kunnen aantoonen, dat zij tengevolge van de tegenwoordige buiten gewone omstandigheden de verschuldigde collegegelden niet aanstonds kunnen beta len. De vorm van de hierboven bedoelde akte van schuldbekentenis wordt vastge steld doör den secretaris-generaal van het Departement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescherming. DE OPHEFFING VAN KWEEKSCHOLEN TIJDELIJK AFGEWEND. In de Chr. Kweekschool, het orgaan van den Bond van Protestantsch Chr. Kweek scholen, meldt ds. H. C. v. d. Brink: Bijzonder verrast en verblijd nam ik kennis van de mededeeling, mij als voor zitter van onzen bond gedaan door den secretaris-generaal van het departement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuur bescherming, van dezen inhoud: „dat ik, in verband met zich nader voorgedaan hebbende omstandigheden, voorloopig afzie van mijn voornemen tot opheffing van een aantal kweekscholen'? DONKERE OLIE EN SMEEROLIE. In de Nederlandsche Staatscourant van gisteren zijn opgenomen beschikkingen van den secretaris-generaal van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, betreffende opgave aan het Rijksbureau voor aardolie producten van voorraden donkere olie grooter dan 2000 liter of smeerolie grooter dan 100 kg. Voor verdere bijzonderheden kan wor den verwezen* naar de officieele publicatie, welke hieromtrent in de dagbladen is op genomen. BEDRIJFSRAAD VOOR HET BLOEMBOLLENBf)7DRlJF. Advies aan de Werkgevers. De Bedrijfsraad voor het Bloembollen- bedrijf heeft krachtens besluit van zijn jongste vergadering een advies uitgebracht aan alle werkgevers in het bloembollenbe- drijf om het namiddagschaft, waartegen in verband met de broodrantsoeneering in het algemeen bezwaren zijn gerezen, te doen vervallen en de werktijd des middags vast te stellen van 1.306 uur. Aan de Werkgeversorganisaties werd verfzocht de naleving van dit advies bij hun leden warm aan te bevelen. In zijn nadere motiveering van het voor stel wijst de Bedrijfsraad er op, dat gelet op de veelal inspannende en zware arbeid in het bloembollenbedrijf bij de huidige verminderde voeding bijzonder veel van het uithoudingsvermogen van de arbeiders ge vraagd wordt. De Raad is overtuigd van de goede wil der werkgevers om waar mogelijk de ar beiders in dezen tegemoet te komen en vertrouwt dan ook op een algemeene door voering van zijn voorstel, waardoor zou worden bereikt, dat de arbeiders na 6 uur met hun huisgenooten gezamenlijk de maal tijd kunnen gebruiken. Hetgeen bovendien een zoo economisch mogelijke aanwending van de vastgestelde rantsoenen zou bevor deren. De voorgestelde wijziging, welke con-' tractueel mogelijk is, zal naar het oordeel van de Bedrijfsraad ten zeerste door de arbeiders worden gew&ardeerd. Anderzijds zal zij onder de huidige omstandigheden de arbeidsintensiviteit ten goede kunnen ko men, waardoor ook het verschil van een half uur geen bezwaren voor de werkge vers behoeft mede te brengen. De Raad spoort dan ook de werkgevers aan om uniform de arbeidsdag vast te stel len van 66 uur, met een voormiddagschaft van een half uur en een middagsehaft van 1 30 uur. DeetosWesterkwartier te Leiden. Naar wij vernemen zal de beslissingswed strijd om het korfbalkampioenschap van Nederland tusschen Deetos en Westerkwar tier Zondag a.s. op het terrein aan den Zoeterwoudschesingel te Leiden gespeeld worden. Als scheidsrechter is dr. C. J. Bak ker te Eindhoven aangewezen. TAFELTENNIS T.O.G;-V. NISPEN. Zondag werd er een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tusschen T.O.G. (Noord- wijk) en van Nispen (Leiden). Deze spor tieve wedstrijd werd gewonnen door T.O.G. met 97. De uitslagen luiden: Enkelspel: J. Cas- persM. Scheffers 21; W. SmitJ. Post 02; M. v. d. SchieA. Romijn 20; J. OnderwaterM. Soheffers 21; M. Zon neveld1—J. Post 12; J. MeskersA. Ro- 1 Gemeentel. Aankondiging A oor f t tnen VERSTREKKING ZIEKBJfVOEDSEL.. en Voor het i: vrage moet G.D., Nieuwe Indien men doch indien dan dient mei G.D. te wendeL. - Wanneer ietsjpp/het o< anderd of ^jj^eschr^1 moet men ziel* eerst al dienst, Breestrj^t 117, v muiier, afhalen^én daari of bijschrijving bij dei' M. ien nieuwe en tot den Qoldl een formulier he "ormulier heef der moet wordeifoh, lelijk tot den Oden, jhen Ie formulier veijersol n moet wordei>age den Distributie woegen, het for \de veranderinj 1G.D. doen ge[n d> imdi y.Or ;er van Leiden*8^ STEVENINCK. 'u schieden. Leiden, 25 Juni 1941.- idii mijn 20; B Steen voordenS. v. d. Schaak# g< 2—0. i's Dubbelspel: J. Caspers-M. v. SchieJ.De v. Dam 0—2. - trte Clubnieuws v. Niispen: Deze week wor-lns den er geen wedstrijden gespeeld voor de per onderlinge competitie. ng Als lid van den L.T.T.B. heeft T.O.G. Na uit Noord wijk zich opgegeven met lCpeden, in alle 2e klas. Nieuwe leden wenden zioh tot e den secretaris J. v. Dam, Oude Singel 26, an Leiden. 2 h De zamercompetitie gaat niet door. Ni Gemeentelijke arbeidsbeurs in Leiden iu Het komt nog herhaaldelijk voor, dat werkgevers zioh om arbeidskrachten wen- j? den tot de voormalige Arbeidsbeurs op het - „Levendaal". In verband hiermede wordt er op gewe- zen, dat de gemeentelijke Arbeidsbeurs op 30 April 1.1. is opgeheven en dat te reke- nen van 1 Mei af alle zaken, welke de ar- beidsbemiddeling betreffen, worden behan- r deld: door het Gewestelijk Arbeidsbureau Leiden, Doezastraat 2a te Leiden (gebouw van het voormalige Gymnasium). Werkgevers, die arbeidskrachten zoeken v en werknemers, die zich als werkzoekend j wenschen te laten inschrijven, dienen zioh derhalve te wenden tot laatstbedoeld bu- reau. Dit geldt voor werkgevers en werkne- mers in de gemeenten Leiden, Oegstgeest, Le.iderdorp, Zoeterwoude, Warmond, Al kemade en Voorschoten. Het Gewestelijk Arbeidsbureau is voor werknemers geopend van 8.3012.30 uur en bovendien iederen Donderdagavond van 19,00 tot 20.00 uur; voor werkgevers dage lijks van 8.30 tot 17.30 ur en eiken Don derdagavond van 19.0020.00 uur. Het Bureau is telefonisch aangesloten onder No. 22741. In spoedgevallen is, buiten de kantooruren, de directeur telefonisch bereikbaar onder No. 26630; de plv. direc teur onder No. 23616. Onder het Gewestelijk Arbeidsbureau Leiden ressorteeren de bijkantoren Alpben, Katwijk en Lisse. Het bijkantoor te Alphen treedt op voor de gemeenten Alphen, Benthuizen, Hazers- woude, Koudekerk, Leimuiden, Nieuw koop, Nieuwveen, Rijnzaterwoude, Ter Aar, Woubrugge en Zevenhoven; het bij kantoor te Katwijk voor de gemeenten Katwijk, Noordwijk, Rijnsburg en Valken burg; het bijkantoor te Lisse voor de ge meenten Lisse, Hillegom, Noordwijkerhout, Sassenheim en Voorhout. EINDEXAMEN GYMNASIUM Voor het eindexamen afd. B. is aan het stedelijk Gymnasium alsnog geslaagd J. Overduin te Leiden. EINDEXAMEN CHR. H. B. S. Aan de Chr. H.B.S. met 5-jarig:e cursus zijn geslaagd! voor het eind-examen A-afd. J. G. H. Boon, G. H. Boon, K. L. v. Her waarden, L. R. D. Kloprogge, Augusta van Konijnenburg, J. N. J. Noorlandt, Maria Parmentier, L. L. Spaanderman, Maartje E. Teeuwien, R. I. v. Til, A. L. Verhoeff, Nelly. M. v. Vliet, Geertrui van Wijhe. Teruggetrokken 1; afgewezen 2.- EXAMEN L.O. Aan de Chr. Kweekschool alhier zijn ge slaagd voor het akte examen L. O. de da mes J. Hoekstra en J. A. Smits, beiden te Alphen aan den Rijn, A. Seinstra, Katwijk aan Zee, R. P. de V.iet, Leiden en W. S. Vogelaar, Sassenheim. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. Confectiebedrijf W. F. Kors en Zoon, Leiden, Haarlemmerstraat 241. Den handel in manufacturen en aanver wante zaken en van het confectiebedrijf, al les in den meest uitgebreiden zin des words genomen. Bovengenoemde zaak is met in gang van 1 Januari 1941 omgezet in een Comm. Venn, onder den ouden naam-. Be- heerende vennoot: A. J. Kors, Leiden. Café „De Roskam", Katwijk a. d. Rijn, Bruggestraat 2. Uittr. Eig.: Wed. J. M. Sdhoonenbergvan der Gugten. N. eig.: P. Schoonenberg, Katwijk a. d. Rijn. N. H. de Klerk, Noordwijkerhout, Zee straat 9. Schoenmakerij en schoenhandel, tevens den handel in tapijten, vloerkleeden, gordijnen, bedden en aanverwante artike len en het plaatsen daarvan. De eigenaar van bovengenoemde zaak zal de schoen makerij en schoenhandel overdragen aan zijn zoons J. A. de Klerk en H. N. de Klerk, die deze zullen drijven onder de firma Gebr de Klerk, terwijl den handel in tapijten, vloerkleeden, gordijnen, bedden en aanver wante artikelen door hem met 4jn zoori H. N. de Klerk zal worejen voortgezet on der firma N. H. de Klerk en Zoen. Roozen en de With, Leiden. Boerhaave- laan 41. Import en Export. Agentuur en Commissies ïri Technische Artikelen en win kel in ijzerwaren. Het winkelbedrijf van bovengenoemde zaak is opgeheven. Ontheffing: Wasch- en Strijkinrich- ting „Rhijnzigt", Leiden, Norschweg 130.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2