Qemmgdeffi&tieMen RECHTZAKEN SPORT PAM BIJ DE MAANAPEN Veuhueaen DINSDAG 1 JULI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 ONDER WAGEN GEKOMEN EN GEDOOD De 12-jarige M. Gaasbeek, te Ede, wilde op den weg RenswoudeDe Klomp met een melkwagen meerijden. Hi* stapte echter mis, waardoor hij een voorwiel over het been en een achterwiel over het hoofd kreeg. Hij was onmiddellijk dood. Het lijk is naar de begraafplaats te Renswoude vervoerd. ERNSTIG ONGEVAL MET EEN SPRINGSTOFPROEF. Een 16-jarige schilder, wonende in de Madurastraat te Amsterdam, wilde gister avond een proef nemen met een zelf ge maakte springstof, waartoe hij o.m. eenig buskruit en magnesiumpoeder gebruikt had. De proef verliep echter zoo ongeluk kig, dat de jongen zware brandwonden aan het gezicht kreeg. Hij werd door den Gem. Geneesk. Dienst naar het Wilhelminagast- huis gebracht. Gevreesd wordt, dat hij het licht zijner beide oogen zal moeten missen. Kantongerecht te Leiden Niet voordeelig voor den vischstand. De fabrieksarbeider G. Leiden was in de Haarlemmertrekvaart te Leiden aange houden, toen hij, in gesloten vischtijd, 68 K.G. zoetwatervisch vervoerde. Natuurlijk was toen uitgekomen, dat verdachte deze visch zelf gevangen had en toen hem ge vraagd werd naar een vischacte kon hij deze niet toon en. Bovendien had hij alle mogelijke vischtuig bij zich gehad, zooals een zegen, fuiken enz. enz. De ambtenaar was heelemaal niet te spre ken over deze vischpartij van verdachte. De vischtijd wordt juist gesloten ter ver edeling van den vischstand. Verdachte trekt zich daar maar niets van" aan en gaat op groote schaal visch vangen, bovendien nog zonder acte. De eisch werd dan ook een geldboete van 12 subs. 6 dagen met verbeurdverklaring, en dat was erger voor verdachte, van alle inbeslag genomen vischtuig plus de visch. De uitspraak werd conform. De arbeider P. K. te Leiden had voor den vorige verdachte de visch helpen ver voeren, voor welke moeite hij een zoodje zou krijgen. Inplaats van visch kreeg hij een verbaal, welk verbaal hem thans ƒ6 subs. 6 dagen kost. Men zou zoo zeggen: de visch wordt duur betaald. Slechte verduisteraar. A. W. K. te OegstgeesT had zijn wo ning niet goed verduisterd met als resul taat, dat over een grooten afstand den weg, waaraan verdachtes woning ligt, verlicht werd. De ambtenaa'r zeide, dat er voortaan zwaardere straffen geëischt zullen worden tegen personen, die hun plicht niet vol doende nakomen en eischte een geldboete van 5 subs. 5 dagen. Uitspraak conform. Een vergeetachtige. Een meneer uit Leiden was aange houden ter vertooning van zijn identiteits bewijs en hij kwam met het verhaal, dat hij het absoluut vergeten was, hetgeen als gevolg had, dat hij een verbaal kreeg. Hij was in de rechtzaal aanwezig om zijn straf te aanhooren. Hij bekende het ten- laste gelegde grif en voerde ook thans als zijn excuus aan: vergeten. „Maar het overkomt mij thans niet meer", zei verdachte. „Dat is eens maar nooit meer, want dat wordt me te duur". „Laat mij u indentiteitsbewijs maaj- eens zien", zei de magistraat. Triomphantelijk dook onze vriend in zijn zak om de hand ledig terug te trekken. Alle andere zakken leverden een gelijk resultaat op. „Dan heb ik het zeker vergeten", was de meening van verdachte, die zou zorgen, dat zooiets hem niet meer overkwam. Voor de vergeetachtigheid zal hij ƒ3 moe ten offeren en het is voor hem te hopen, dat hij bij zijn terugkeer van het kanton gerecht niet opnieuw aangehouden is, want dan zien wij hem nogmaals terug. Haagsche Politierechter De niet goed gevonden verloving. De dochter van meneer B. uit Leiden had een verloofde, trouwens ze heeft hem nog, hetgeen meneer B. niet goed vond en het thans nog niet goed vindt. Mevrouw B. vond Aet echter wel goed, zoodat pa en ma B. nogal eens ruzie had den. „Oneenigheid is schering en inslag in uw huisgezin", zei de magistraat met ken nis van zaken. „Dat is haar schuld", zei pa. „Nietes het is zijn schuld", zei ma. Zouden ze warenpeltje zelfs in de recht zaal nog ruzie krijgen? Maar zulks werd in de kiem gesmoord. Enfin, op 31 Januari waren pa, ma en de dochter tezamen in de huiskamer aan wezig. Toen kwam de verloofde van de dochter ten huize B. om den avond gezellig bij zijn Toos door te brengen. „D'r uit", brulde pa toen de schoonzoon in spé zijn gelaat in de 'huiskamer ver toonde. „Kom di'r maar in, Toon, beste jongen en laat die vent van me maar prate", zei ma O En Toon kwam er in, omdat pa geen kans kreeg om tegen ma en de dochter op te schreeuwen. Een poosje had men zoo „gezellig" bij een gezeten, toen ma een kopje thee aan Toon presenteerde waarbij pa overgesla gen werd, omdat er geen thee genoeg in de pot aanwezig bleek te zijn. Pa voelde zich achteruit gezet, werd kriebelig en de hel brak los. Na veel geschreeuw en gekijf, plus een aantal slagen op de tafel, verplaatste pa het terrein van deze slagen, want zij kwa men vervolgens op het gelaat van ma te recht, waabij haar tanden in haar lip ge slagen werden. De verloofde, die zich in het geval wilde mengen en het voor zijn toekomstige schoonmoeder op nam, kreeg zulk een soe- jang op zijn kakement, dat hij uitgeteld kon worden, redien voor de dochter om pa voor moordenaar uit te gaan schelden en Toon's kaak te gaan wrijven. Pa zei, dat hij met ma bezig was en de- dochter later wel krijgen zou. De 'bezigheid van pa bestond hierin, dat hij zijn wettige echtgenoote en gade, door de salon achterna zat waarbij diverse meu belen uit het evenwicht geraakten, het geen aan deze meubelstukken niet ten goe de kwam. Pa probeerde nog een stoel op zijn gade's hoofd te verbrijzelen, maar Toon, die inmiddels zoo gewreven was, dat hij weer belang in het leven begon te stel len, stak zijn been uit waardoor pa het evenwicht verloor en zijn voorhoofdsbeen beproefde op den rand van de tafel. De tafelrand won het glansrijk en pa raakte even van den weg, van welke gelegenheid de aanwezigen gebruik maakten om pa te verwij<ieren door de voordeur, opdat hy af kon koelen. Pa had deze afkoeling ge zocht en gevonden in een lokaal, waar een bierpomp werkte. Inmiddels had ma beslo ten, op aandringen van Toon en Toos, pa aan te klagen en zoo stond pa terecht we gens mishandeling van zijn vrouw. Hij deed een verhaal van samenzwering tegen zijn vaderlijk gezag, hetgeen de Of ficier nog geen reden vond om tanden door iemands lip te gaan slaan en met stoelen te gaan zwaaien. Er mangelt, volgens de inlichtingen wel een meer iets in het huis gezin B. Hy moet evenwel zijn vrouw met rust laten en om hem dat te leeren werd de eisch een geldboete van f 25 subs. 25 dagen. „Hoeveel of pa verdiende, wilde de Po litierechter weten. „Dat 'hangt van het weer af", zei pa ge heimzinnig. Dat kon gebeuren, omdat pa zoo nu en dan een ijswagen exploiteert. Vijftien gulden of vijftien dagen werd ten slotte het vonnis. HAAGSCH GERECHTSHOF DIEFSTAL VAW TWEE VARKENS. Een jaar gevangenisstraf opgelegd. P. A. den U. te ZoeMerwoude had van een landbouwer te Zevenhuizen twee varkens gestolen, deze varkens gedood met een schietmasker en ze daarna vervoerd om ze ergens anders deskundig verder te behandelen. De rechtbank had verdachte deswege veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Verdachte was van dit vonnis in hooger beroep gekomen bij het Haagsche Hof, al waar de procureur-generaal een jaar en zes maanden gevangenisstraf had geëischt. Het Hof veroordeelde verdachte tot een jaar gevangenisstraf. DE FRAUDE OP HET DISTRIBUTIE KANTOOR TE LEIDERDORP. Een der verdachten vrijgesproken. De koopman J. W. K. te Leiden had, volgens de dagvaarding, uit winstbejag op- plakvellen broodbonnen en een kinder manteltje gekocht van den voormaligen directeur van het distributiekantoor te Leiderdorp, die deze artikelen had ge stolen en deswege ook is veroordeeld. De Haagsche rechtbank had verdachte wegens heling veroordeeld tot acht maan den gevangenisstraf. Hij was van dit vbnnis in hooger beroep gekomen bij het Hof, alwaar de procureur- generaal het feit zoo ernstig had gevonden, dat hij een jaar gevangenisstraf had ge- eischt. Het Hof achtte het ten laste gelegde niet bewezen en sprak verdachte vrij. De koopman J. W. H. te Leiden had zich eveneens schuldig gemaakt aan heling en wel door het koopen van een winter en regenjas, welke goederen eveneens door den voormaligen directeur, van B., gesto len waren. Verdachte was daartoe geko men, omdat hij van van B. nog 100 te goed had. Hem had de rechtbank veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. In hooger beroep had de procureur-gene raal acht maanden gevangenisstraf ge- eischt. Het Hof veroordeelde verdachte tot twee maanden gevangenisstraf. ATHLETIEK „HOLLAND"-NIEUWS. Op de Zaterdag j.l. gehouden atletiek wedstrijden van Vlug en Lenig aan de Laan van Poot te Den Haag is het Holland-lid L. Mulder tweede geworden bij het kogel stoten met een stoot van 10.87 M. GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK Maandagavond kwam onder praesidiium van burgemeester J. B. V. M. J. van de Mortel de raad dezer gemeente bijeen. De heer de Witt was "wegens ziekte verhinderd de vergadering bij te wonen. Nadat de voorz. de vergadering geopend had, memoreert hij in een kort woord de heer H. Liefferink, die jarenlang wethou der en raadslid onzer gemeente is geweest. De aanwezigen hoorde deze woorden staan de aan. Als oudste lid in jaren feliciteert de heer Caspers namens den raad de voorzitter met zijn herbenoeming als burgemeester van Noordwijk. Spr. hoopt, dat de burge meester nog lange tijd voor onze gemeen te mag arbeiden. De voorzitter dankt den heer Caspers voor zijn vriendelijke woor den. Reeds twaalf jaar, aldus spr. ben ik reeds als een kapitein in deze gemeente werkzaam. Er zijn in die tijd wel eens stor men en onweerbuien geweest. Het laatste jaar was zeker wel het ergste. Doch altijd ben ik in staat geweest Noordwijk en zijn belangen in veilige haven te brenigen. Ik hoop, dat ik hierin ook in de komende moeilijke jaren zal slagen. Besloten wordt aan drie kinderen van de Wed. C. M. Mooijekind en een kind van de w:ed. M. v. Venetiën-van Hooidank een halfweezengeld toe te kennen van f 60. per jaar per kind. Tengevolge van een per 1 Mei j.l. inge voerde reorganisatie van den rijksdienst der arbeidsbemiddeling is de functie van plaatselijk agent der arbeidsbemiddeling opgeheven. In verband hiermede stellen B» en W. voor, den heer L. J. Droogh, die al hier als zoodanig was benoemd, onge vraagd eervol ontslag te verleenen. Het volle jaarwedde van genoemde functionaris valt titans ten laste van de gemeente. Verder wordt besloten de benzinepom pen, voorzoover die voor verkoop gesloten moeten zijn, ontheffing te verleenen van recognitiebetaling. Reclames' vergunningsrecht. Er zijn bij B. en W. eenige bezwaarschrif ten tegen de opgelegde aanslagen in het vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank ingediend. De adressanten, in totaal acht, verzoeken den raad de aan slag te verminderen, op grond van het feit, dat de omzet van sterken drank over het werkster. Plaatst een Telefoontje 205. Eindelijk kan hij het niet langer uithouden, want zijl) ongerustheid over Pam wordt steeds grooter en hij besluit den jongen te gaan zoe ken. Hij klimt en klautert over de rotsen, doch van Pam geen 6poor. 206. Hij bevindt zich thans ih de buurt van de verblijf plaats der maanapen. Zijn veldkijker heeft hij meegeno men en al zoekende speurt hij de omgeving af. Doch geen levend wezen valt te bespeuren. verguniningsjaar 1041-1942 door de be langrijke verminderde toewijzing van ge distilleerd, veel kleiner zal zijp dan In het voorafgaande jaar. B. en W. zijn echter yam meen in g, op deze bezwaarschriften afwij zend te moeten beslissen, aangezien in onze gemeente de gewoonte bestaat, deze aan slagen te schatten in verband met de om zet en huurwaarde van het voorafgaande jaar. Wanneer zal blijken, dat de omzet en dus ook de huurwaarde lager zijn, zal dus het volgende jaar minder worden betaald. De heer Meijer is het niet met B. en W. eens. Spr. wil deze kwestie nog een verga dering aanzien en eerst dan beslissen. De voorz. zegt dat het niet gewenscht is. deze aanslagen midden in het jaar te wijzigen en zegt toe de zaak op het eind van het jaar nog eens te bekijken. Bij de wijzigingen der gemeen tebegroo- ting vraagt de heer Meijer, hoe het staat met de verbreeding van de Oude Zeeweg. De voorzitter antwoordt, dat de goedkeu ring van Ged. Staten is ontvangen. Hier mede zal in het naseizoen worden begon nen. Op verzoek van 16 maniufacturiers wordt besloten bij verordening te bepalen, dat manufacturenzaken Dinsdags na één uur gesloten moeten zijn. Het verzoek der ma nufacturiers .tot verplichte sluiting In de middaguren wordt afgewezen. Hierna slui ting. Radio-programma WOENSDAG 2 JULL HILVERSUM L 415,5 M. 6145 Gramo- foonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.00 Ovhtend- gymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.40 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huis vrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.46 Pianospel. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Omroeporkest. 12.00 Puszta-orkest, 12.25 Voor dien boer. 12.40 Aknaïiak. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Cello met pianobegelei ding. 1.30 Gramofoonmuziek. 2.16 De Melodisten en solist. 3.00 Voor de vrouw. 3.20 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 4.00 Bijbellezing. 4 20 Voor de jeugd. 5.00 Gramofoon- muzi. 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Voor de rijpere jeugd. 5.45 Klaas van Beeck en zijn or kest. 6.15 Voor den Binnenschipper. 6.30 Omroeporkest. 7.00 BNO: Econo mische vragen van den dag. 7.15 Voor de kleuters. 7.25 Gramofoonmuziek. 7.20 Volkszang met pianobegeleiding. 8.00 BNO; Nieuwsberichten. 8.15 Spie gel van den dag. 8.30 Cabaretprogram ma. 9.30 Berichten (Engelsch). 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.0010.15 BNO: Engelsche uitzending). HILVERSUM II. 301,5 M. 6.45 Gramo foonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgen wijding (Voorbereid door het Vrijzinnig ProtestantsCh Kerkcomité). 10.20 Pia- novoordracht. 10.40 Causetie „Een 'her innering aan P. A. de Genestet, gestorven 80 jaar geleden op 2 Juli 1861". 11.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoon muziek. 11.30 Viool met pianobegelei ding. 12.00 Berichten. 12.15 Orgelcon cert. 12.45 BNO: Nieuws- en economi sche berichten. 1.00 Ensemble Erica He len. 1.45 Omroeporkest. 2.15 Voor de jeugd. 2.30 Verkorte opera „Tosca" (gr. pl.) 4.00 Viool, fluit en alt. 4.25 Gra mofoonmuziek. 5.00 Cursus „Het gees telijk karakter van ons volk" (Voorbereid door het Vrijzinnig Prolestantsch Kerk comité). 5.15 BNO: Nieuws-, economi sche- en 'beursberichten. 5.30 Amuse mentsorkest en solist. 6.15 Orgelconcert. 6.45 Reportage, 7.00 BNO: Brabantsch praatje. 7.15 Pianospel. 7.30' Causerie „Volksgezondheid". 7.45 Gramofoonmu ziek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Residentie-orkest en soliste. 9.00 Boek bespreking. 9.20 Gramofoonmuziek. 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.00 Dag sluiting (Voorbereid door de Christelijke Radio Stichting). - 10.0510.15 Gramo foonmuziek. GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie Programma: 6.45—22.00 Hilversum I 22.0024.00 Duitsch Programma. Ze Programma: 8.00—22.15 Hilversum II 22.1523.00 Hollandsch Programma uit sluitend voor Radio Central.es 23.00 24.00 Duitscfy Programma. 3e en 4e Programma: 7.00—24.00 Duitsch Programma. FEUILLETON naar het Engelsch bewerkt door A. J. HUISMAN. 43) Verrassing was op Grell's gelaat geko men, toen de chef herhaalde wat hij al dien tijd had gedaan. Dit werd gevolgd door een uitbarsting van woede bij de laatste woorden. Pas op, mijnheer, zei hy woedend. U behoeft tegen mij niet te liegen. Het is de eenvoudige waarheid. Lady Eileen ontving een briefje van u, waarin u haar om geld vroeg. Zij had het niet en haar vader was uit; zij teekende dus een chèque met zijn naam en inde ze persoon lijk. Grell's gezicht was grauw geworden en hij verborg zijn hoofd in zijn handen. Zijn schouders schokten en Foyle kon begrij pen hoe hevig hy getroffen was. Het meis je om geldelijke hulp te vragen was al erg genoeg. Te hooren dat zij een misdaad had begaan om hem te helpen was zijn ge voelens ^tot een marteling maken, zooals hij te voren niet had gekend. Ergens in het huis sloeg een klok mid dernacht. De diepe, langzame slagen weer klonken zwaar. Ze deed dat voor mij!, zei Grell, zijn hoofd oplichtend, verwrongen en in gezonken. Toen, alsof hem plotseling een gedachte inviel: Ze is toch niet in arrest? Neen. Ik had haar woord, dat ze het haar vader zou vertellen. Grell antwoordde niet. Somber staarde hij voor zich uit. De chef had geen lust zijn gepeins te verstoren. Hij liep de ka mer door, nam een tijdschrift op en ging weer tegenover den gevangene zitten, ter wijl hij langzaam de bladen omsloeg. Grell's hoofd viel voorover. Hij was ingeslapen. ZEVEN EN VEERTIGSTE HOOFDSTUK. De dag brak aan boven de bosschen. toen Robert Grill rillend waker werd. Hy stond op en rekte zich uit. Goeden morgen, Mr. Foyle, zei hij op gewekt. Ik vrees dat ik ben ingeslapen, maar ik heb den laatsten tyd vermoeiende dagen gehad. En wat is nu het programma? Ik veronderstel dat een bad buiten kwes tie is, of met een blik op zijn geboeide handen zelfs wasschen zou gevaarlijk kunnen zijn. Ja, u laat niet veel aan het toeval over. Foyle glimlachte als antwoord op dien scherts. Slechts een dwaas laat dingen aan het toeval over, als er niets bij te winnen is. Maar ik ben van plan het toch te doen, als u het eens bent met een plannetje, dat ik heb bedacht, u behoeft het niet te zijn als u getuigenis wilt afleggen, wanneer het geyal voor de rechtbank komt. Want u bent op het oogénblik de eenige, die de heele zaak kan ophelderen. Let wel, van de getuigenis hangt het af of wij u daar na arresteeren of niet. Ik kan u hiervoor geen garantie geven. Maar als u het aan neemt, zal ik alleen maar 'n paar van mijn mannen bij u inkwartieren. Grell liep naar het raam en keek over het boschrijke landschap. Daarna keerde hij zich met een korten lach naar den re chercheur. Mijn beste man, riep hij uit, u blijft erg aanhouden op dat punt. Ik apprecieer uw aanbod van betrekkelijke vrijheid, maar als ik het aannam, zou ik dit doen onder valsche voorwendsels, want mijn getuigenis zou zijn dat ik niets weet. U kunt mij niet beletten achter de wakrheid te komen, antwoordde Foyle on verschillig. Vroeger of later zal ik in staat zijn ze te bewijzen. En als u blijft volhar den kan ik de dingen heel onaangenaam voor u maken. De ander zei een poosje niets. Een strijd had blijkbaar plaats in zijn geest, die werd aangeduid door een zenuwachtig trekken van zijn vingers. Zijn schouders waren ge bogen en zijn hoofd hing voorover, Foyle wachtte geduldig. Buiten begon een vogel te sjilpen. De boomen bewogen door een pas opgestoken bries, ruischten onrustig. Neen, het gaat niet, zei Grell ten slot te. Ik weet niéts. Wilt u mij vertellen of u den avond van den moord bezoekers hebt gehad?, vroeg hij kalm de weigering van den ander ignoreerend. Hy zag een trek van verbazing snel over Grell's gezicht glijden en maakte zijn ge volgtrekkingen. Snel kreeg hij een nieuw idee. Is Goldenberg alleen bij u gekomen? De gevangene bleef zwijgen en Foyle wist dat hij dacht over de raadzaamheid van een antwoord. Ik zie niet in waarom u dit niet zoudt Vernemen, als u dit wil. Hij kwam met nog iemand. Zij is kort daarna heengegaan. -Zij? Foyle viel op dit woord aan. Het is dus een vrouw? Grell beet op zijn lip. Hij had meer ge zegd dan zijn plan was. De chef fronste peinzend zijn wenkbrauwen, en zijn vlug ge hersens begonnen de dingen duidelijker in te zien. Het duurde meer dan vijf mi nuten voor hij weer sprak als iemand, die een bewering uitte meer dan iemand, die een vraag steelde. Dat was natuurlijk Lola. Ik vrees dat ik u verveel. Het is een slechte gewoonte van mij, overluid te den ken. Het lijkt zoo overbodig, gaf prell toe. U behoeft u werkelijk niet in die richting te oefenen. Zoo, denkt u? Ik begin te gelooven, dat er nog een weinig meer noodig is. Het zou kunnen zijn dat de dolk gehanteerd is door iemand, nadat de moord had plaats gehad. Maar laten wij het onderwerp laten rusten. Misschien kan uw huishoudster eenig ontbijt voor ons gereed maken, ter wijl een van de meisjes naar Dalehurst gaat? Terwijl hij op een antwoord wachtte, belde hij reeds en gaf eenige bevelen en een briefje voor de huishoudster. Het ontbijt, dat ze even later opdiende, was een getuigenis van haar bekwaamheid als keukenmeid. Beide mannen aten met een eetlust, welke de ongewone positie niet kon verstoren, ofschoon Grell de hand boeien lastig vond. Met een zucht van tevredenheid legde de chef mes en vork neer. Het geluid van een autohoorn werd in de verte gehoord. Binnen weinige oogen- blikken bracht de huishoudster Green en Malley in de kamer. *De hoofdinspecteur beantwoordde Foyle's groet en wierp zijn zware overjas op een stoel. Zijn blikken gleden met vergeeflijke nieuwsgierigheid over den gevangene. Glimlachend verdroeg Grell dit onderzoek. Ik wensch u geluk, mijnheer, zei Green. Wij zullen nu binnen een dag of twee 't heele zaakje voor elkaar hebben. Dat hoop ik, zei Foyle. Mr. Malley, wilt u vijf minuten bij dien heer blijven? Ik wensch in een andere-katner met je te spreken, Green. Hij ging hem voor naar de kleine zitka mer, waar hij door het venster was binnen gekomen. Een begrijpende blik kwam op Green's gezicht, toen hij de ontbrekende ruit zag. De chef gaf een kort overzicht van do stappen, die hij had gedaan sedert hij Lon den verliet. Green wreef zijn grijzend voorhoofd en Volgde het verhaal met in tense bewondering. Hij voelde zich vel- strekt niet beleedigd, doordat Foyle zelf standig hhd gehandeld. Ik heb op het oogénblik een bevel tot huiszoeking in mijn zak en wij-zouden die vandaag gedaan hebben. Ik zag er niét veel voordeel in, omdat hij zich gemakke lijk in de bosschen uit de voeten gemaakt kon hebben. Ik heb de landelijke politie 'n cordon van schildwachten in het rond laten zetten en hoopte hem op die manier in handen te krijgen. Maar het was een kleine kans. Wij hebben hem echter r" 0

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 7