V&tduteiieti SPORT VRIJDAG 27 JUNI 1941 DE LEIDSCHE COURANT l'WEEDE BLAD PAG. 6 Qenietiqde [Betichten SLACHTOFFERS VAN DE WARMTE. Mej. C. te Oostwold, die naar Groningen was geweest en in Winschoten in de bus zou stappen, werd plotseling ten gevolge van de warmte onwel en was eenige oogen- blikken later overleden. Te Ekamp was Woensdag de tachtig jarige E. Z. op het land van zijn zoon aan het werk, toen hij door de warmte werd bevangen en kort daarop overleed- Verdronken. Gisteren is bij het zwemmen in den IJssel nabij Deventer de 21-jarige J. v. Kerkhof, afkomstig uit Groesbeek, leerling der mid delbare Koloniale Landbouwsohoot te De venter, verdronken. De 63-jarige organist v. d. W. te Dru- ten is bij het nemen van een bad in de Waal verdronken. Gisteren is de 17-jarige P., wonende te Soest, in de zweminrichting „Baarn" ver dronken. Het slachtoffer kon niet zwem men, doch had zich desondanks en zonder toestemming in het diepe bassin begeven. Toen het lichaam werd opgehaald, bleek het te laat om de levensgeesten nog op te wekken. Woensdag ontving de Rotterdamsche politie bericht, dat een ongeveer 18-jarige jongen in het Schiekanaal verdronken zou zijn. Eerst gisteren, Donderdag, werd het lijk van het slachtoffer, G. van N., ge woond hebbende aan de Watstraat te Schie dam gevonden. Dinsdagavond is in het Aleida Kra merziekenhuis te Coevorden aan de gevol gen van een ongeval, hem Maandagavond bij het zwemmen in het kanaal van Coevor den naar Alte Picardie, overleden, de ruim 26-jarige A. F. C. van Leeuwen. De heer van Leeuwen had gedoken en was niet bo ven gekomen. Vier zwemmers hebben hem uit het water gehaald. Geneesheeren heb ben opneming in een ziekenhuis noodzake lijk geacht, maar ingrijpen leverde geen baat meer op. Bij het zwemmen in de Rijswijksche zwemgelegenheid „De Put" is gisteren een 16-jarige jongen uit 's-Gravenhage verdron ken. Hij was met vrienden gaan zwemmen, die eerst bij het weggaan bemerkten, dat de kleeren van den jongen nog in het kleed hok hingen. Na eenige uren slaagde men er in het lijk op te halen. MOTORSCHIP UITGEBRAND. Ongeveer 30.000 K.G. stroo door de vlammen verteerd. Gistermiddag 4 uur is te Hoogkerk by Groningen, ten gevolge van het vlamvat ten door vonken uit de pijp van den motor in het ijzeren motorschip „Dollard", eige naar Anton Abels, gedomicilieerd te Nieu- weschans, brand ontstaan. Binnen korten tijd stond de geheele lading, bestaande uit 800 pakken stroo, wegende in totaal 32.000 kg. in lichterlaaie. De brandweer uit Hoog kerk verleende assistentie, doch kon niets anders uitrichten dan de lading overboord werpen. Alles werd een prooi der vlammen; alleen het ijzeren geraamte is intact ge bleven. Verzekering dekt de schade. BRAND IN ZUIVELFABRIEK. Gistermiddag ontstond door tot nu toe on bekende oorzaak brand in het machinege bouw van de Coöperatieve Zuivelfabriek „De Hem'' te Oosthem (Fr.). De wind joeg het vuur in de richting van het eigenlijke fabrieksgebouw en de directeurswoning. Spoedig waren twee groote automobiel spuiten van de gemeente Wijmbritseradeel aanwezig, welke onmiddellijk water gaven, daarbij nog geholpen door twee slangen op de waterleiding. Het vuur werd aangetast met zes stralen. De motorspuit uit IJlst, welke ook op het terrein van den'brand verscheen, behoefdegeen dienst te doen. Het vuur kon beperkt gehouden worden tot het machinegebouw, dat echter geheel uitbrandde. De fabriek is tegen brand schade verzekerd. Hoewel het groote hoofd gebouw geen schade heeft opgeloopèn, mist de fabriek kracht en licht en zal daardoor gedurende geruimen tijd niet kunnen wer ken. In het uitgebrande perceel waren, be halve een stoommachine, een dieselmotor en eenige andere, voor het bedrijf noodza kelijke. instalalties opgesteld. B. en W. van Wijmbritseradeel en IJlst waren by het blusschingswerk tegenwoordig. FEUILLETON naar het Engelsch bewerkt door A. J. HUISMAN. 40) Soms is een onderhoud met iemands bankier iets, dat niet uitgesteld kan wor den, zei hij luchtig. Een lichte kleur brandde op elk harer wangen en zy wierp een snellen blik op den rechercheur. Dat was een zy aanval, dien zij niet had verwacht. Mijn bankiers?, loog ze oogenblikke- lijk, ik ben niet bij mijn bankiers geweest. Vergeef mij, zei hij op koelen toon. Ik was in de meening dat u had hm dat u een chèque van 200 had ingewis seld. Zij trachtte een nieuw gevoel van on rust onder een glimlach te verbergen. En als ik dit nu eens had gedaan, vroeg zij uitdagend. Dan is dat een zaak, die mij alleen aangaat, Mr. Foyle. U bent toch waarschijnlijk niet gekomen om mij een verhoor af te nemen omtrent myn ver kwisting? Gedeeltelijk, weerde hij af. Zullen wy openlijk met elkander spreken? Ik heb niets gedaan, dat u het recht geeft mij te ondervragen, vervolgde zy uit dagend. En ik ben niet van plan mij aan meer vragen te onderwerpen. Goeden mor- BLIKSEM IN BOERDERIJ GESLAGEN. Tijdens het onweer van Woensdagavond sloeg de bliksem in de boerderij van den landbouwer J. Vrugteneel te Nijverdal. In een oogwenk stond de boerderij in lichter laaie. Alleen het vee kon worden gered. De vrouw van V. werd bewusteloos geslagen, terwijl een achtjarig dochtertje brandwon den opliep. Het huis en de inboedel waren laag verzekerd. Voorts werd een begin van brand ver oorzaakt op een boerderij van Haarle. Hier wist men met behulp van de buren het vuur te blusschen. FAMILIEDRAMA TE HALSTEREN. Zoon steekt zijn vader dood. Gisteravond heeft zich in het gezin van den 40-jarigen J. van den B. te Halsteren een drama afgespeeld, dat dezen man en vader het leven heeft gekost. Er heerschte ruzie tusschen man en vrouw, waarover de 18-jarige zoon G. van den B. zich^oo drif tig op zijn vader maakte, dat hij dezen met een tweetal messteken, een in het hoofd en een in de hartstreek, het leven benam. De jeugdige dader, die als een oppassen de jongen bekend stond en veel berouw over het gebeurde toonde, heeft den dokter gewaarschuwd en heeft zich ter beschikking van de politie gesteld, die hem in voorloo- pige bewaring heeft genomen. De getroffene laat 7 kinderen achter, van wie G. de oudste is. TWEE CLANDESTIENE SLAGERIJEN TE BUSSUM. Nauwelijks heeft een ingezetene van Bus- sum 8 maanden gevangenisstraf tegen zich hooren eischen wegens het frauduleus slachten of de politie ontdekte Woensdag weer twee clandestiene slagerijen. De po litie werd hierbij geholpen door een niet onaardig toeval. In Naarden hield zij een slagersknecht aan uit Bussum, die in een mandje wat ongekeurd kalfsvleesch ver voerde. De knecht legde een verklaring af en werd aan de Bussumsche politie overgege ven, daar bleek dat een groot deel van den verkoop te Bussum had plaats gevonden. De knecht gaf als adres, waar het vleesch van daan kwam een woning aan den Plaggen- weg te Bussum op en de politie onderzocht hierop de betreffende woning. Daar bleek men van niets te weten, men kende zelfs den knecht niet. Het bleek echter een dub bel perceel te zijn en vermoedende, dat de aangehouden knecht zich in het nummer vergist had, stelde de politie een onderzoek in in het naastliggende perceel. Hoewel men ook hier den knecht niet kende en niets met hem uitstaande had, had men echter juist frauduleus een kalf geslacht. Zoodat deze bewoner het slachtoffer van de vergissing werd en procesverbaal kreeg wegens frauduleus slachten, terwijl het vleesch in beslag werd genomen. De politie ondervroeg den knecht nog eens en nu bleek, dat hij een woonhuis aan den Gooiberg, een straat verder van den Plaggenweg, bedoeld had. De politie trof ook hier de sporen van frauduleuze slacht aan. Het vleesch was bijna geheel verkocht en kon voor een groot gedeelte by de koo- pers worden achterhaald. Ook tegen den bewoner van den Gooi berg werd procesverbaal opgemaakt. De huid en andere overblijfselen had de man naar 's-Graveland vervoerd, waar zy nu in beslag genomen zijn. „IK GEEN GAS JIJ GEEN GAS". De zomerwarmte weerhield gisterochtend twee bewoners van de Quellijnstraat te Am sterdam niet een onderlinge ruzie te laten ontbranden. De een had een deel van zijn woning aan den ander onderverhuurd en door financieele oorzaken was een twist ontstaan. De huurder, als machtigste par tij, nam dwangmaatregelen tegen zijn on derhuurder en sloot den gastoevoer van het onderverhuurde gedeelte der woning af, tot verklaarbaar ongenoegen van de tegenpartij* „Ik geen gas jij geen gas" repliceerde de gedupeerde, schroefde een dop van de gasleiding af en liet er een hoeveelheid water in loopen. Het gevolg was, dat beide partijen nu zonder gas zaten. Het gasbedrijf kan nu het zaakje weer opknappen. Tegen den waterenthousiast is proces verbaal opgemaakt. gen, u kunt den weg naar buiten wel vin den? Ik zou die bel niet aanraken, als ik u was, zei hij barsch. Het zal voor ons bei den beter zyn als ik hetgeen ik te zeggen heb alleen in uw bijzijn vertel. Foyle trad op haar toe, legde zacht zijn hand op haar schouder en dwong haar plaats te nemen. Zij was toch ten slotte met al haar schoonheid en verstand slechts een afgewaaid kind. Haar oogen ondervroe gen hem en haar lippen trilden. Komaan, zei hij streng. Vertel mij of uw vader de chèque heeft geteekend, wel ke u hebt ingewisseld, of dat u zelf uw handteekening er onder hebt gezet. Zwijgend bewoog zij haar lippen en de kamer scheen om haar rond te draaien. Hoeveel zelfbeheersching zij tot nu toe had getoond, thans was ze geheel krachteloos. Zy bedekte haar gelaat met haar handen en haar tenger figurtje schudde van inge houden snikken. Foyle wachtte geduldig tot de uitbarsting voorbij was. Plotseling sprong zy op en stond met gebalde vuisten tegen over hem. Ja, ik heb ze geteekend, siste zij. Va der was uit en ik had het geld dadelijk noodig. Het zal hem niet kunnen schelen hij had ze my gegeven als hij thuis was geweest. Kalmeerend wuifde hy met zijn hand. Wilt u my nu vertellen, waarom u dit geld zoo beslist moest hebben waarom u niet een uur of twee kon wachten tot üw vader thuiskwam? Haast u niet. Denk na. Herinner u, dat ik in staat zal zijn te con troleeren wat u zegt. Ik ik Zij kon niet vérder en slikte met moeite. Zou het u helpen als ik u vertel dat VOETBAL HET PROTEST VAN G.R.C. TEGEN L.S.C. AFGEWEZEN. Naar vandaag aan het bestuur van L. S. C. is medegedeeld, is het bekende protest van G. R. C. tegen het in den promotie wedstrijd L. S. C.G. R. C. gescoorde doel punt door het bestuur van den N.V.B. in overleg met de protestcommissie afgewe zen. L. S. C. behoudt dus haar beide winst punten uit dien wedstrijd. Het behoeft uit den returnwedstryd tegen G.R.C. nog maar 1 punt te behalen om naar de eerste klas te promoveeren. WIELRENNEN SWIFT-COMBINATIE. Nog twee wedstrijden in de competitie zijn te verrijden en de spanning zit er aardig in. M. Segaar, die Dinsdagavond als le over den streep kwam en in de klassementwed strijd als 4e eindigde kon daardoor aan zijn totaal 14 punten toegevoegd, waardoor hij met 42 punten nog altijd op kop gaat. J. Schüller voegde deze week eveneens 14 punten aan zijn totaal toe en blijft dus met slechts 2 punten verschil een goede twee de. W. Rijsbergen won gisteren het alge- heele klassement, en doordat hij Dinsdag met pech te kampen had, heeft hij deze week 12 punten vergaard en staat met 36 punten op de 3e plaats. Waar er nog een peleton en een tijdrace op het programma staat, kunnen we nu reeds vaststellen, dat de 3 eerste plaatsen voor deze 3 renners zijn. In welke volgorde dit zal zyn is niet te bepalen. Zonder pech vermoeden wy wel, dat Rijsbergen in de peletonrit de eer ste plaats zal bezetten, Segaar de 2e en Schüller de 3e. In de tijdrace geven wij Schüller de meeste kans, met Rijsbergen 2e en Segaar 3e. Indien deze voorspelling uitkomt, dan zou de einduitslag aldus zyn: Schüller en Segaar 56 punten, Rijsbergen 54 punten. Veel verschil zal er in de kop groep in elk geval niet zijn. Lodewijks staat nu met 28 punten op de 4e plaats, gevolgd door de Romyn, die 24 punten vergaard heeft, met een wedstrijd minder gereden. F. v. d. Berg 18 p., Noest 16 p., v. Vliet 10 p.. R. Riethoven en J. de Groot hebben resp. 12 en 10 p, doch hebben 2 wedstrijden minder gereden. Zaterdag rijden Segaar, Rijsbergen en Lodewijks mee in de ronde van Franken- dael te Amsterdam en Zondag in het cri terium van Den Bosch. Schüller cn Rietho ven zyn dan gecontracteerd op de Mathe- nesserbaan te Schiedam. WEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM. Opening van het baanseizoen 1941. Gisteren had te Amsterdam de opening plaats van het baanseizoen 1941 in het Olympisch Stadion. Het programma bevatte prachtige sprint nummers en daar ook in de achtervolging uitstekende krachten aanwezig waren, kon met recht gezegd worden, dat dit pro gramma er zijn mocht, ongeacht de ver schillende zeer interessante wedstrijden tusschen amateurs en nieuwelingen. Het feit, dat grootheden als Van Vliet, Derksen, Van de Vijver, Groenewegen, Motké e.a. op de baan uitkwamen, was na tuurlijk van groote beteekenis. De inhaalwedstrijd voor beroepsrijders over 4 km. bracht allereerst van der Voort tegenover Klink. Zeven ronden lang was er weinig verschil tusschen beide renners, doch in de laatste ronde gelukte het van der Voort met gering verschil Klink in te loopen. Zijn tijd was 5 min. 14 1/5 sec. De tweede rit bracht een groote verrassing. Hier startte D. Groenewegen tegen L. Mot ké en na een aanvankelijk gelijk opgaan- den stryd slaagde Groenewegen er in, den afstand tusschen hem en zijn tegenstander aanmerkelijk te verkleinen. Niettemin was de tijd 5.22 3/5, belangrijk hooger dan in den eersten rit. De wedstrijd voor nieuwelingen bracht een twaalftal renners aan den start. Win naar werd hier F. Homma, voor A. Voo- ren, J. Oomen en J. Septer. De eerste rit van den sprintw ^'.strijd voor beroepsrij ders bracht Derksen tegenover van de Vij ver. De laatste moest den kop nemen en behield deze tat op de laatste 200 meter toen Derksen hem op zij kwam en gedeci deerd won. Tijd 13 3/5 sec. Hierna kwamen Klink en Motké aan den start om de 3e en 4e plaats in den inhaal wedstrijd voor beroepsryders. Klink nam reeds na enkele ronden een gedecideerden voorsprong en won ten slotte met een kwart baan voorsprong in den tijd van 5 min. 18 sec. Groote belangstelling ging uit naar de verrichtingen van de beroepssprinters. twee van de bankbiljetten, welke u voor uw chèque hebt ontvangen, gewisseld zijn in een kleedingmagazijn te Kingston, waar een ruw uitziend man een overjas en een costuum kocht? Dat weet u?, hijgde zy, terwy'l de woorden langzaam, een voor een over haar lippen kwamen. De juistheid van zijn inichtingen en de snelheid, waarmee hij die had verkregen, verbaasden en verbluften haar. Dat weet ik, herhaalde hij. En ik weet nog meer. Ik weet b.v. dat Mr. Grell zich tot Sir Raljfh Fairfield heeft gewend vóór hij tot u kwam. Heeft hij u dit verteld? Hij wachtte, maar zij antwoordde niet. Ik weet ook dat hij Londen heeft ver laten. U weet waar hy heengaat. Waar is dat? Langzaam schudde zy haar hoofd. Dat kan ik u niet vertellen, schreeuw de zij heftig. U kunt mij er niet toe dwin gen. Hij is onschuldig. U weet dat hij dit is. U kunt my aanklagen de geheele we reld vertellen dat ik mij schuldig heb ge maakt aan 'n valsche handteekening, als u dat wil u zult mij niet kunnen dwingen een vinger uit te steken om hem zyn dood vonnis te brengen. Het was Foyle mislukt. Hij wist dat het nutteloos zou wezen op de zaak langer aan te dringen. Hij nam zyn hoed en hand schoenen op en streek werktuigelijk met zijn hand over zyn voorhoofd. Maar er was nog een ding dat hij moest doen voor hij heen ging. Ik zal u niet langer lastig vallen, zei hij kalm. U zult zeker uw vader vertellen van die bankgeschiedenis? Dat zal mij van een pijnlijke taak ontlasten. Ik zal het hem vertellen, zei ze dof. Van Vliet toonde weer zyn uitstekenden vorm door zoowel Derksen als v. d. Vij ver te kloppen. In beide ritten dwong hij zyn tegenstanders den kop te nemen om tenslotte met felle eindspurt te winnen. Ook in den wedstrijd a trois wist hij van de derde positie uit een fraaie overwin ning te behalen. Tegen v. d. Vijver maakte hij over de laatste 200 meter den tyd van 12 2/5 sec., tegen Derksen 12 2/5 sec., in de laatste serie 12 3/5 sec. De eindstrijd van de amateurs werd een fraaie overwinning voor den jeugdigen Bijster, die in prachtigen stijl van Bohee- me en Remkes won. Vooral zijn tijd van 12 3/5 sec. over de laatste 200 meter be looft wat voor de toekomst. De inhaalwedstrijd werd gemakkelijk ge wonnen door Van der Voort van Groene wegen in den tijd van 5 min. 57 sec. De 10 km. voor amateurs leverde een overwinning op voor Ott in den tijd van 13 min. 20 2/5 sec. Lakeman werd tweede, Petri derde en Lust vierde. Tenslotte werd nog een wedstrijd voor beroepsrenners over 6 km. gehouden met drie klassementen. Hoewel Van Vliet favoriet was, wist dit maal Derksen een fraaie overwinning te behalen. De uitslagen van de klassementen luid den als volgt: lste klassement: 1. v. d. Voort, 2. Derk sen, 3. v. d. Vijver, 4. Motke. 2de klassement: 1. Derksen, 2. Motke, 3. v. d. Vijver, 4. v. d. Voort. 3de klassement: 1. Van Vliet, 2. Derksen, 3. v. d. Vijver, 4. v. d. Voort. De totaaluitslag luidde: 1. Derksen, 11 pnt.; 2. v. d. Voort. 7 pnt.; 3. v. d. Vijver. 6 pnt.; 4. Van Vliet, 5 pnt.; 5. Motke, 4 pnt.; Groenewegen en Klink, 0 pnt. PAARDENSPORT DUINDIGT OP A.S. ZONDAG. De volgende paarden staan voor het programma van Zondag a.s. ingeschreven: Rennen. Prijs van Groningen. Handicap B. Afstand circa 2500 meter: Icare, 94 kg., eig. L. J. H. Englebert; Graques 84 kg., eig. Stal Caroline-Hoeve; Mon Petit Ami 82 kg., eig. G. C. Dekker; Mac. Mellan, 82 kg., eig. Stal Gruno; Grand Prix, 81 kg., eig. J. H. W. Pasman; Zuénoula 80 kg., eig. F. J. Frowein; Hardie Jolie 76 kg., eig. Stal Carolina-Hoeve; Flying Dutchman 69 kg., eig. D. Stam Jr.; Polyfat 66 kg., eig. R. E. Simers; Kitchener 66 kg., eig. J. W. Schlim- mer. Juni-Prijs. Handicap A. Afstand circa 2000 meter: Quadrantal 79 kg., eig. Stal Prospéro; Echillais 76 kg., eig. F. J. Fro wein; Icare 75 kg., eig. L. J. R. Engelcbert; Etna II 73 kg., eig. Stal Prospéro; Petite Artiste 72 kg., eig. P. v. Weelden; Indian Prince 69 kg., eig. W. Jochems; Palk 66 kg., eig. Stal Gruno; Cracques 66 kg., eig. Stal Caronie-Hoeve; Mon Petit Ami 64 kg., eig. G. C. Dekkers; Granz Prix 64 kg., eig. J. H. W. Pasman; Coronation 62 kg., eig. E. A. H. B. Graaf v. Bylandt. Tetratema-prijs. Afstand circa 1400 me ter. Sarata 72 kg., eig. D. Siem Jr.; Echil lais 67 1/2 kg., eig. F. J. Frowein; Catinaise 64 1/2 kg., eig. Stal Gruno; Looc Mó 66 kg., eig. dr. H. L. M. v. Schaik; Coronation 611/2 kg, eig. E. A. H. B. Graaf v. By landt; Thoricourt 58 1/2 kg eig. mevr. H. G. Dekkers; Magneet, 481/2 kg., eig. W. Jochems. Draven. Immervoor-prys. Prijzendra- very 4e klasse. Afstand 2040 meter: De Prinses Juliana. 2000 m., eig. Ph. Knijnen- burg; Dirk Norton, 2000 m., eig. F. A. Bos- veld; Darnon, 2000 m., eig. Stal Hollandia; Decent Guy, 2000 m., eig. H. Boer; Elisa beth 2000 m., eig. S. J. Brouwer; Doffer G., 2000 m., eig. J. v. d. Graaff; Drome- league 2000 m., Stal Gruno; Eulogie Scott 2020 m., Stal Good Luck; Croton, 2040 m., eig. A. A. Nottelman; Ex. Brewer, 2040 m., Stal De Wildhoef; Aïda, 2040 m., eig. J. L. v. d. Knoop; Doctor Scott 2040 m., eig. G. J. v. d. Elshout Pzn.; Diadema, 3040 m., eig. Stal De Wildhoef; Belinda, 2060' m., eig. J. Wagenaar; Borlena Scott 2060 m., eig. G. J. Olsthoorn. Niet meer gequalificeerd: Darius G. Iris-prijs. Pr ij zendraverij 2e en 3e klas se. Afstand 2400 meter. Dictator Spears, 2360 m., eig. Ph. Knijnenburg; David C. 2400 m., eigen C. A. Ölshoorn; Beatrix B, 2400 m., eig. J. Hijkerk; David Volo, 2400 m., eig. J. de Vliger; Senna Dosa, 24420 m., eig. J. Altena; Dutch Hanover, 2420 m., eig. Stal Hollandia; Clauly O. 2420 m., eig. G. v .d. Oord; Barolina, 2420 m„ eig. N. Groot; Zn. v. David Guy, 2460 m.. Stal Hollandia; Baronesse K, 2460 m., eig. Stal Gruno. International-prijs: Heat-prijzendraverij le kl. Afstand: 1700 meter: Baronesse Hollo, 1700 m., eig. E. G. in 't Veen; Young Ooststar, 1700 m., eig. stal Peellandt; Son- nie's Norton, 1700 m., eig. Stal Gruno; An- selor, 1700 m., eig. F. W. Wichers; Y Ker nei, 1700 m., eig. J. Haan Jzn.; Crack, 1270 m., eig. G. J. v. d. Elshout Pzn.; Senator Norris, 1740 m., eig. L. J. v. Harlingen; Goeden avond dan, Lady Eileen. Goeden avond. De chef trok zijn handschoenen aan, ter wijl hij de straatdeur uitging. Dat meisje weet wat ze wil. dacht hij. Zij zal niets los laten. Of ze is dol ver liefd op hem, of Hij sloeg den hoek om naar Berkeley Street. VIJF EN VEERTIGSTE HOOFDSTUK. Het was naar Heidon Foyle's huis en niet naar Scotland Yard dat Green telefo neerde. Gekleed in een licht blauwe ka merjapon luisterde de chef, met eenige wei nig zeggende uitroepen, tot zijn collega ge ëindigd had. Op eigen grond, hè?, zei hij ten laat ste. Wat dunkt je er van, Green? Is het waar of heeft hij dit alleen maar gedaan, om ons op een dwaalspoor te leiden en is op zijn eigen spoor teruggekeerd? Het lijkt wel, alsof hij het er op gezet had ons dit autospoor te laten vinden. Green was het niet eens. Het was een verlaten blinde weg, ja ren geleden voor houthakkers gemaakt. Ik veronderstel, dat er het een of an dere huis op het land is?, vroeg Foyle. Ja, ik ben er nog niet heen geweest, maar men heeft mij verteld, dat het een groot uitgestrekt gebouw is. Dalehurst Grange genaamd, alleen maar te bereiken langs de gloeiende velden en met een ach ter-uitgang in het bosch. Het zou heel ge makkelijk zijn voor iemand op te letten wanneer een man aan den voorkant het huis binnen kwam en dan zelf in 't kreu pelhout te verdwijnen. Malley is er heen gegaan om te zien hoe de boel eruit ziet. Axkit, 1740 m., eig. Stal Hollandia; Mesnil Cher, 1740 m., eig. Stal Gruno; M. le Ma jor, 1740 m.. Stal Gruno; Lutin Sins Suite, 1740 m., eig. Stal Good Luck. DAMMEN KAMPIOENSCHAPPEN VAN HET LEIDSCHE DISTRICT De gisteren gehouden voorlaatste ronde van de voorwedstrijden kenmerkten zich door eenige tamme partijen met hier en daar eenige blunders. Het abnormale war me weer zal hier wel eenige schuld aan hebben. In de hoofdklasse speelde W. Huisman tegen S. Kooten. Wim. die al spoedig een schijf voorkwam, speelde niet op zijn best en de partij werd remise. Wij mogen ech ter Kooten de eer niet onthouden, dat hij de eenige is geweest, die Huisman een puntje afhandig heeft weten te maken, Koree had een gemakkelijke 2, daar zijn tegenstander Zwetsloot niet kwam opdagen. Koree plaatste zich hiermede in de finale. v. OeverenW. v. d. Blom. Wit komt er nu pas in. Door een foutzet won v. Oeveren deze party al vrij spoedig. Van eenigen in vloed op de finalisten in deze groep zal echter dit resultaat niet zijn. L. NachtegellerM. Optendrees. Ook hier een tam partijtje dat door Nachtegeller. die het best bestand bleek tegen de zomer hitte, werd gewonnen. Nachtegeller komt door dit resultaat eveneens in de finale. L. F. v. SteenbergenJ. H. Mertens. Ken vrij ingewikkelde partij. Beide spelers tra den offensief op en het middenspel kwam zeer vast te staan. v. Steenbergen had ech ter steeds een tempo meer en na een mooien afruil kreeg hij dan ook winst kansen. Onbegrijpelijk zag hij de vrij een voudige winst over het hoofd en moest nut remise genoegen nemei. Wanneer verbetert v. Steenbergen eens zijn eindspel? J. v. Of wegenJ. A. J. Wortman. Ook een partij, die door een onbeteckenend zetje werd verloren door Wortman. Dat hadden wij van dezen bekenden problemist niet verwacht. Aan de zweetdruppels te zien had Wortman het ook zeer warm. In de eerste klasse won de meer gerouti neerde Voorkamp van Klein. Voorkamp heeft hiermede in deze klasse groep 1 de leiding genomen met 3 winstpartijen. Bra vo Voorkamp! In groep 2 eerste klasse moest de Rijnsburger Schcnevelt een punt laten aan Brouwer. W. Nijenhuis bevestig de zijn goeden vorm van het oogenblik door wederom te winnen. In de tweede klasse doet de oude garde het nog steeds best. C. Klinkenberg won ditmaal van Fran ken Sr. De verdere uitslagen luiden: Hoofdklasse: W. HuismanS. Kooten 1 1, C. J. KoreeTh. Zwetsloot 20 regl., J. v. OeverenW. v. d. Blom 20. L. Nachte gellerM. Optendrees 20, L. F. v. Steen bergenJ. H. Mertens 11, J. v. Of wegen J. A. J. Wortman 20. Eerste klasse: J. KleinP. A. Voorkamp 02, J. W. v. BemmelenA. de Vleitcr 0- 2, D. SchoneveldH. Brouwer 11, W. NijenhuisH. Verk'uil 20. Tweede klasse: F. Franken Sr.C. Klin kenberg 02, G. DilleD. Ladan 02. Volgende week Donderdag wórdt de 5de ronde verspeeld. DAMVEREENIGING „VOORSCHOTEN". Voor den eindstrijd van den kamp wer den de volgende uitslagen verkregen: le klasse J. van BemmelenA. Tempelman 02 H. OudshoornJ.J. Braggaar 20 2e klasse K. WaasdorpS. v. d. Meij, 11 Wil! U iets wctcn? Vraag; Welke is de kortste weg van Lisse naar Volendam door de Meer of over Haarlem? Antwoord: De route door de Haar lemmermeer is enkele K.M. korter. Vraag: Welike is de mooiste en korlstc weg van Leiden naar Tilburg? Hoeveel K.M.? Mogen we al deze wegen berijden? Antwoord: Leiden, Zoelerwoude, Zoetermeer, Hillegersberg, Rotterdam, Rijsoord, Dordrecht, Willemsdorp, Moer dijk, Zevenibergsohe Hoek, Terneyden, Breda, Dorst, Tilburg. Afstand 112 K.M Vraag: Kan ik met een boot van Am sterdam naar Meppel? Zoo ja, hoe laat ver trekt deze dan? Gaat er meer dan een boot per dag en eiken dag? Waar vandaan ver trekt hij, en wat zijn de kosten? Antwoord: Op Maandag, Woens iag en Vrijdag vertrekt er des morgens te 9.15 uur een boot van Amsterdam naar Mep pel, afvaart de Ruyterkade, steiger 56 te Amsterdam. Enkele reis AmsterdamMep pel le kajuit f 1.50, 2e kajuit f 1.00. retour resp. f 2.25 en f 1.50. Rijwielen f 0.30. Wij zullen een gerechtelijk bevel moeten hebben om het landgoed te betreden, maar ik geloof niet dat het iets zou helpen. Ik ook niet, stemde Foyle toe. Het moet op een andere manier gedaan wor den. Je hebt zeker de politie in het graaf schap gevraagd een onderzoek in te stel len en de stations in het rond te laten br- waken! All right. Behandel de zaak zooal je zelf goeddunkt en als jij of Malley mij ziet, doet dan alsof ge mij niet herkent. Geef mij nu je adres en breng als gewoon lijk aan de Yard rapport uit. De nachtploeg was nog aan het werk, toen Foyle den volgenden morgen Scot land Yard bereikte. De inspecteur der re cherche keek naar een corpulenten nr.m, gekleed in een Norfolk pak. een bruine, korte rijbroek en zware laarzen, die over de gang stampten. Het haar, de snor en de wenkbrauwen van den indringer waren git zwart en een weinig gebruik van de schaar en kam en borstel hadden het voorkomen van den chef evenzeer veranderd, als de kleeren zijn figuur veranderd hadden Hij hield niet van vermommingen. Val sche baarden en pruiken hadden altijd nei ging scheef le gaan zitten op critieke oogenblikken. Hij knikte den inspecteur geruststellend toe en zette zijn handkoffer tje op den vloer. Het is all right. Ik ben zeer zeker Hei don Foyle. Ik denk er over een paar dagen verandering van lucht te neemn, was de eenige verlaring, die hij gaf. Ik wil alleen maar even mijn brieven doorloopen en den trein van negentien van Waterloo pak ken. Ik zal een briefje hier laten voor Mr. Mainland, die mjj zal vervangen, terwijl ik afwezig ben. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 5