QemengdeffiexicAten SPORT PAM BIJ DE MAANAPEN Veuliaenen DONDERDAG 26 JUNI 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 HET WATER E1SCHT WEER VELE SLACHTOFFERS DOKTER EN ECHTGENOOTE BU BADEN VERONGELUKT De dokter van Spaarodam is gistermid dag te ongeveer 4 uur, toen hij met zijn vrouw in het buiten-LI wilde baden veron gelukt. Dr. O. Deggeler Jr. was van Spaarn- dam met zijn vrouw het Buiten-IJ opgeroeid en was voornemens daar te gaan zwemmen, toen de boot zonk. Hulp kwam helaas te laat. Gisteren is de 19-jarige A. W., wonende aan de Spoorstraat te Culemborg, bij het zwemmen in de Lek verdronken. Hoewel het personeel van de veerpont er vrij spoe dig in slaagde, den drenkeling op het droge te brengen, mocht toepassing van kunst matige ademhaling niet meer baten. Het lijk is naar de ouderlijke woning overge bracht. Dinsdagmiddag ging de heer M., wo nende te Voorthuizen, naar het Aanschoter- gat, een klein meertje onder Voorthuizen, een daar te zwemmen. Toen M. des avonds niet huiswaarts keerde, toog men op onder zoek uit. Bij het meer vond men zijn fiets en zijn kleeren liggen, doch verder niets. Men vreest, dat M. in het diepe gedeelte van het meer, dat door de vele waterplan ten, die daarin groeien, als gevaarlijk be kend staat, verdronken is. De politie 'is gisterochtend vroeg aan het dreggen ge gaan, doch tot nu toe zonder resultaat. M. is gehuwd en vader van twee kinderen. Dinsdagavond omstreeks acht uur is in het Eindhovensche kanaal onder de ge meente Mierlo, bij het zwemmen ver dronken de 18-jarige J. M., wonende in de Wolffstraat te Helmond. Ofschoon de dren keling spoedig op het droge was gebracht, faalden de pogingen om de levensgeesten op te wekken. Dokter Kerssemakers uit Mierlo kon slechts den dood constateeren. Een droevig ongeval deed zich voor te Zandeweer (Gron.) waar twee kinderen van de familie J. G., een 8-jarig meisje en haar 12-jarige brdertje in ,,'t Maar" aan het ba den waren. Het meisje raakte in te diep water. Aangezien zij niet kon zwemmen, wilde haar broertje haar helpen, doch ook hij zonk weg. Het jongetje werd vrij spoedig uit het water gehaald en gelukkig konden bij hem de levensgeesten nog worden opgewekt. Het meisje bleek, nadat zij gevonden was, reeds te zijn overleden. In Kantens (Gron.) is de 17-jarige J. F. B., die in het Boterdiep was gaan zwem men, door tot nu toe onbekende oorzaak verdronken. Men heeft, nadat het lichaam gevonden was, nog getracht de levensgees ten op te wekken, doch dit heeft niet mo gen baten. Gistei-middag te 6 uur is te Vught, een meisje van 13 jaar bij het pootje baden in den „IJzeren Man" op een gedeelte, dat niet behoort tot het zwembad en waar geen toezicht wordt gehouden, verdronken. Gistermiddag heeft de rivierpolitie bij het eiland Brienenoord te Rotterdam het stoffelijk overschot gedregd van het 12- jarig meisje A. Knilst, gewoond hebbende in de Beverstraat, die Zondag j..l bij het zwemmen verdronken is. De 19-jarge G. van Miele uit Schie dam, die Dinsdagavond was gaan zwemmen in het kanaal van de Delfshavensche Schie naar de Rotte, wordt vermist. Zijn kleeren zijn gevonden. De politie heeft gedregd, doch niets gevonden. VROUW DOOR BLIKSEM GEDOOD. Gisteravond is ijjdens het hevige onweer, dat te Vlijmen gewoed heeft, de 32-jarige vrouw M. Biezemans door den bliksem ge troffen en op slag gedood. De vrouw was gehuwd en moeder van twee kinderen. DOODELIJKE VAL Gistermorgen is in de Haverstraat te En schedé de 25-jarige ongehuwde glazenwas- scher D. de Vos, die aan een winkelpand bezig was werkzaamheden te verrichten, van 'n hoogte van ongeveer 12 meter geval len. Gistermiddag is hij in het ziekenhuis aan de gevolgen overleden. BOSCHBRAND IN DRENTE Dinsdagmiddag omstreeks drie uur werd de brandweer te Beilen gealarmeerd voor een boschbrand te Tiendeveen, in het Zui den van die gemeente. Daar de bodem veen bevat en bovendien ongeveer een halve hectare uit gekapt hout bestond, liet de brand zich ernstig aanzien. Gelukkig was er geen wind. waardoor kon worden voorko men, dat het vuur in het hooge bosch vat kreeg op de kruinen der dennen. Het werd echter middernacht voor de brandweer het vuur bedwongen had. Van ongeveer twee hectaren hoog bosch is het onderhout ver brand, doch waarschijnlijk zal het bosch behouden blijven. Een halve hectare kap en schilhout ging verloren. De schade is aanzienlijk. GROOTE HOEVEELHEID SMOKKEL WAAR INBESLAG GENOMEN Bij de controle van ambtenaren van den entralen Crisis Controledienst en politie, op den weg onder de gemeente Mijdrecht, deden zij een goede vangst. Zij hielden een passeerend voertuig aan, waarop onder een deklaag een groote partij smokkelwaar werd aangetroffen. Een partij kaas van ruim 200 pond, ruim 100 pond vleesch, een belangrijke hoeveelheid vet, en een groot aantal eieren werden in beslag genomen. Tegeh de smokkelaars werd procesverbaal opgemaakt. VREEMD VERHAAL VAN EEN „AANGERAND" MEISJE In den nacht van jl. Maandag op Dinsdag meldde zich aan de wbning van een vee houder in het Gein te Weesper karspel, een 19-jarig meisje, wonende te Amsterdam, dat onderdak verzocht. Zij vertelde, dat zij aangerand was en het bleek, dat zij eenige niet onbeteekenende wonden aan het dij been had opgeloopen. De veehouder vond het verhaal eenigs- zins vreemd en achtte het beter eerst de politie te waarschuwen. De gemeente veldwachter heeft zich daarop met de zaak bemoeid en het meisje gehoord, waarbij zij vertelde, op de Prins Hendrikkade met haar fiets gevallen te zijn. Haar taschje en fiets waren daar achter gebleven. Een voorbij rijdende automobilist zou hebben aangebo den, haar naar haar woning te brengen, doch later zou hij haar hebben aangerand. De verwondingen aan het dijbeen zouden hiermede verband moeten houden. Voorloopig is het meisje bij den veehou der binnengebracht en* daar heeft dr. R. Wartena van Weesp, gemeente-arts van Weesperkarspel de wonden gehecht, waar op de politie heeft zorg gedragen, dat het meisje naar de Amsterdamsche politie werd gebracht, opdat deze haar naar haar woning zou kunnen brengen. De gemeenteveldwachter van Weesper karspel, die evenmin als de veehouder in het Gein, bij wien het meisje om onderdak had gevraagd, aan lichtgeloovigheid lijdt, stelde in het Gein eens een nader onder zoek in en toen bleek hem datergens aan den waterkant een fiets lag benevens een taschje, welke voorwerpen volgens het meisje op de Prins Hendrikkade te Am sterdam achtergebleven zouden zijn. Ook een doosje lucifers was gebruikt, klaarblij kelijk, om de fietsrijdster in staat te stel len sigaretten te rooken. Een en ander is door de politie voorloopig in beslag geno men. Tot nu toe is nog niet vastgesteld kunnen worden in hoeverre het verhaal van het meisje gefantaseerd is geweest, maar in elk geval staat vast, dat zij aan de politie onjuiste inlichtingen heeft ver strekt. „Vad.". WATERPOLO DE COMPETITIE. Gisteravond zijn wederom verschillende wedstrijden voor de zomercompetitie ge speeld. De uitslagen daarvan zijn: Afd. D: L. Z. C.—Poelmeer 7—3 Afd. F: L. Z. C. nPoelmeer II 61 Afd. S: A. Z. C.Gouwe 40 Forel—W. Z. C. 0—0 Afd. Z: A. Z. C. n—Gouwe II 1—3 Door deze resultaten zijn de standen in deze af deelingen als volgt geworden: gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. ZIAN 2 2 18— 5 4 L. Z. C. 4 2—2 13—14 4 S. Z. C. 3 2—1 8—64 Maas 2 1—1 7—4 2 Poelmeer 3 3 623 0 AFDEELING F ZIAN n 2 2 L. Z. C. n 2 1 Poelmeer II Maas II 13— 1 1_1 6—4 2 2—16 AFDEELING S. A. Z. C. 3 2 1 8— 3 5 W. Z. C. 2 1 1 2—13 Boskoop 2 11 23 1 Forel 2—11 2—31 Gouwe 1 1 04 0 AFDEELING Z. Elfhoeven 1 1 80 2 Gouwe n 11 31 2 A. Z. C. II 2 1 1 7—3 2 Boskoop II 2 2 014 0 L.Z.C.—POELMEER 7—3. Poelmeer verscheen voor dezen wed strijd met Moolenaar in het doel, die reeds een wedstrijd met het tweede zevental had meegespeeld. Na den uitworp was Poelmeer het eerst in den aanval, doch de bal werd in het zijnet geschoten. Bij een LZC-aanval kreeg v. d. Reyden een vrijen worp te nemen, hij plaatste goed naar Elsinga, die Westen verrastte door een alhterwaartsch schot, dat doel trof (10). De volgende aanval was weer voor LZC. Frits Teegelaar zwom van de LZC- doellijn op met zijn tegenstander voort durend naast zich, dien hij tenslotte van zich af wist te schudden, waarop hij met een achterwaartsch schot, dat doel trof vergrootte (20). Dadelijk daarop maak te Teegelaar een fout door slecht plaatsen, hetgeen LZC bijna een doelpunt kostte, doch de bal werd tegen de lat geschoten. De LZC-keeper de Laive weert zich ge ducht, maar Poelmeer wordt hoe langer hoe sterker en als Westen vrij is opge- zwommen plaatst hij precies in den hoek (21). LZC forceert een corner, maar de bal wordt weggewerkt. Lut schiet vervol gens naast en Westen plaatst een vrijen worp naar Groen, die een hard schot lost. De Laive slaat den bal weg en deze komt precies bij J. Ydens, die snel en fraai in schiet en de partijen op gelijken voet brengt (22). De LZC is wat beduusd door het fanatieke weloverlegde spel der gasten, maar dan is het Lut, die voor het keerpunt in den wedstrijd zorgt door een kans fraai te benutten (32). Teegelaar forceert nog een corner, maar als deze is genomen, is het rusten. Na de hervatting was Poelmeer het ini tiatief volkomen kwijt. Lut stelde zich voor het gastendoel uitstekend op en tweemaal achter elkaar wist hij geheel vrij liggend te doelpunten (52). Het LZ C-overwicht duurde voort. Teegelaar schoot in het zijnet, doch even later zorg de hij met een fraai enboogbal voor het zesde doelpunt (62). Uit een vrijen worp scoorde Lut opnieuw (72) en daarna verslapte het spel der LZC-ers eenigszins. De Laive stopte toen een hard schot, doch zijn collega in het Poelmeer-doel maakte drie schoten onschadelijk. Tenslotte wist Slegtenhorst v. d. Reyden te verschalken en vrij te zwemmen, waardoor hij den achterstand verkleinde tot 73. Daarmee kwam het einde. L.Z.C. H—POELMEER n 6—L De jonge reserve-ploeg van Poelmeer heeft het tegen LZC II, dat over veel meer wedstrijdroutine beschikt, niet kun nen bolwerken. LZC was dadelijk in den aanval en na een afgeslagen corner opende Spoor uit een nieuwen aanval de score (1—0)£ Van Vliet in het Poelmeer-doel stopte dan een schot van de la Court, maar deze speler had even later succes (20). Bijna had Poelmeer dan succes, doch de bal stiet precies op den hoek van een doellat af. Wegens te vroeg wegzwemmen moest een der Poelmeer-zwemmers het water uit en Ouwerkerk benutte daarop de numerieke meerderheid (30). Uit een goed aangegeven vrijen worp wist Boekkooi in de tweede helft den ach terstand te verkleinen (31), maar daar mee hadden de gasten al hun kruit ver schoten. LZC daarentegen doelpuntte we derom nog driemaal, door de la Court tweerpaal en eens docr Spoor, zoodat het einde kwam met 61. A. Z. C. I—DE GOUWE I 4—0. A. Z. C. is geheel volledig en komt da delijk na het begin sterk in den aanval. Nadat de Gouwe-doelman een paar for- sche worpen van Thim heeft gehouden, opent de Vries voor A. Z. C. de score door den bal over d^n uitgezwommen doelman in het net te werpen (10). Direct daarna passeert dezelfde speler handig de Gouwe achterhoede en scoort (20). Van der Vel den maakt er dan 30 van. Tot slot brengt de Vries den stand op 40. De Gouwe slaagde er niet in door een tegenpunt de eer te redden. DAMES A. Z. C.—DE GOUWE 0—0. Een onbelangrijk partijtje polo, waarbij meer van hilariteit dan van sport sprake was. Fel werd er op los gesparteld, maar als er een doelpunt in de lucht kwam, raakten de dames de kluts kwijt. Begin en einde kwam met 00. A Z. C. H—DE GOUWE H 1—3. De Gouwe reserven deden het beter. Zij wisten met 31 te winnen. A. Z. C. nam eerst de leiding doch voor rust werd de stand reeds 21 voor de Gouwe.Hierna wisten de bezoekers nogmaals eenmaal den voorsprong te vergrooten. Ook A. Z. C. III moest het tegen de Gou we afleggen en verloor met 2—0. De rust kwam met 10. WANDELSPORT JUBILEUMMARSCHEN P. P. A De bekende Leidsche Wandelvereeniging Per Pedes Apostolorum organiseert op 12 en 13 Juli a.s., ter gelegenheid van haar jubilea, wandeltochten over afstanden van 20, 30 en 40 K.M. P. P. A. mocht reeds meer dan 500 in schrijvingen ontvangen uit alle deelen des lands, o.a. Velp, Bussem, Hilversum, Den Helder, Breda, Amsterdam, Den Haag, 197. Pam heeft thans een vermoeden van wat er zal ge beuren. Fluks neemt hij een zuurstoftablet uit de doos, die de apen hem niet afhandig hebben gemaakt en hij voelde dadelijk zijn krachten terugkeeren. 198. De krijgsdans is nu afgelyoopen en een der apen stapt naar voren, neemt een steen van de hoop en gooit deze naar Pam. „Wat een geluk, dat zij mijn armen hebben vrij gelaten", denkt Pam. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Afdeeling Leiden. SCHEIDSRECHTERSCURSUS. De oproep voor een te houden echeids- i echterscursus heeft tot gevolg gehad, dat zich 6 (zegge zes) personen hebben aange meld voor den te houden cursus. Ongetwijfeld zal men in het aanstaande seizoen te kampen hebben met een tekort aan scheidsrechters. De vereenigingen zul len hiervan de onaangenaamheden onder vinden! Nogmaals doet de Scheidsrechtscommis sie een beroep op de vereenigingen om er bij de oud-spelers op aan te dringen zich voor den cursus aan te melden. Utrecht en Rotterdam. De start zal plaats hebben van café-res taurant Oud-Hortuszicht, Witte Singel 59, Zaterdagmiddag van 14.30 tot 15.30 uur, Zondags van 10 tot 12 uur. Nadere inlichtingen en inschrijvingen bij: J. B. de Groot, Bloemistenlaan 24, Lei den; C. Ruigrok, Duinzichtstraat 20, Oegstgeest. Schriftelijk bij het secretariaat: A. van Heusden, Bilitonstraat 15, Leiden. SCHAKEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. De vierde ronde. Deze werd gisteravond wederom in „De Harmonie" gespeeld, met de volgende te spelen partijen: Teleng—De Hondt, Kuil manDe Blécourt, D. PosthumaC. Brunt, BarkemaTummers en D. Brunt v. d. Nat. De partijen hadden het volgen de verloop: KuilmanDe Blécourt. De Grünfeld-variant van het Damegambiet. Kuilman, die niet erg op dreef is, verloor reeds bij den 12en zet op zijn minst de kwaliteit, doch het werd een officier. Toch kreeg hij nog tegenkansen, doch toen hij dezen niet benutte, kon hij spoedig opge ven, zoodat De Blécourt zijn derde winst punt boekte. C. Brunt speelde wederom het Budapester gambiet van de d4 ope ning en kreeg een behoorlijken stand. Posthuma speelde het vervolg niet te best en kreeg ten slotte een verliesstand, zoo dat C. Brunt de partij won. De partij Bar kemaTummers is uitgesteld, wel is af gespeeld de afgebroken partij Barkema B. Brunt. Deze werd na interessant eind spel door D. Brunt gewonnen. Teleng De Hondt speelden een Siciliaansche par tij met de voorzetting f4. Langen tijd ble ven de partijen in evenwicht, totdat het De Hondt gelukte een pion te winnen. D. Brunt en Van der Nat speelden een va riant der Réti-opening. De gambietpion op c4 werd door de koningin genomen. Hier was van voordeel voorloopig niet veel te bespeuren. Het kwam tot een eindspel van koning, pionnen en looper te gen paard, dat nog een spannend slot ver toonde. De stand was zeer waarschijnlijk remise, doch Van der Nat speelde op winst en dit kostte hem de partij. Intus- schen was de partij tusschen Teleng en De Hondt gevorderd. Wit drong met zijn paard in de zwarte stelling, doch het bleek, dat voor dit paard ge enterugweg was, zoodat het verloren ging voor slechts één pion. In den afgebroken stand heeft De Hondt goede wienstkansen. De stand is na deze 4e ronde als volgt: Tummers 3x, C. Brunt 3 1/2, D. Brunt en De Blécourt, elk 3, Van der Nat 1 l/2x, Barkema l/2xx, D. Posthuma lx, De Hondt xx, Teleng 1/2 x en Kuilman 0. A.s. Woensdag zal de- 5e ronde gespeeld worden, wederom in „De Harmonie". R.K. S.C. „ZOETERWOUDE" „Zoeterwoude" speelde haar laatsten serie-wedstrijd tegen de R.K. S.C. „De Twee Koningen". Ook ditmaal moest „Zoe terwoude" erkennen, dat „D.T.K." abso luut de sterkste was. Met 151 werd nu van „D.T.K. verloren én wist het 16e bord de eer te redden door zijn partij te winnen. Na den wedstrijd overhandigde de voor zitter van „Zoeterwoude" een beker aan „D.T.K" ter herinnering aan deze eerste wedstrijden tusschen de beide R.K. slubs en hfj sprak de hoop uit D.T.K spoedig weer als gast te mogen begroeten. Voor a.s. Vrijdag zijn de volgende par tijen voor de zomercompetitie vastgesteld: Gr. I. H. SieverdingC. Paardekooper; P. Schouten—J. van Leeuwen; H. Paarde kooperPater C. Kauling; A. Paarde kooperD. v. Gelder. Gr. II. C. v. NiekerkP. Janson; J. v. HeterenG. van Bemmelen; A. Paarde kooperW. Vink; J. v. HaasterJ. v. Velij sen. Gr. m. J. de BoerJ. v. d. Zon; C. BroxtermanW. Fontijn. Alle eerst ge noemde spelers spelen met wit. FEUILLETON naar het Engelsch bewerkt door A. J. HUISMAN. 39) O, is het dat? zei White, tot zijn ver lichting bemerkend, dat hij niet hier was geroepen voor een overtreding. Ja, mijn heer. Ik heb daar een lady opgenomen. Ik bracht haar naar het hoofdpostkantoor en wachtte terwijl zij binnen was. Toen Wacht een oogenblik, viel Foyle hem in de rede. Hoe lang is zij binnen geble ven? Zoowat tien minuten, volgens de taxi meter onder het wachten. Toen zij buiten kwam, vroeg zij mij of ik haar naar King ston kon brengen. Ik zei ja. En ze beval mij te stoppen aan den Surreykant van Put ney Bridge, omdat ze daar een vriend wachtte, mijnheer. Hij stond daar al op ons te wachten Wat soort man was hij? Een raar heer, mijnheer. Gekleed als .een werkman. Ik vond het een raar geval, maar het ging mij niet aan en ladies heb ben soms zulks rare invallen. Ze zei niets tot hem dat ik kon hooren, maar zij leunde uit het raampje en wenkte hem. Hij sprong in de wagen en wij reden weg. Wij hiel den stil voor een kleerenwinkel in King ston en de man ging naar binnen, terwijl de dame in het rijtuig bleef. Wat was de naam van den winkel? Baar heb ik niet op gelet. Ik zou het echter iedereen kunnen aanwijzen, als ik er weer heen ging Best. Ga verder, zei Foyle kortaf. Welnu, na een paar minuten kwam de kerel er weer uit en sprak met de dame. Ze stapte uit en betaalde mij. Hij ging den winkel weer in en zij wandelde de straat uit. En dat was zeker het laatst dat je ze zag?, vroeg de chef, hard over zijn kin wrijvend. White schudde het hoofd. Neen, mijnheer. Ik ging weg en at een hapje voor ik verder ging. Terwijl ik Kingston Station passeerde, zag ik de da me staan bij een groote auto, pratend met den man die aan het stuur zat. Ik dacht eerst dat het de man was, die met mij ge reden had, maar toen ik dichterbij kwam, zag ik dat hij het niet was. Hij was beter gekleed en was rechter van houding. Aha! Zou je hem kunnen beschrijven? Heb je op het nummer van de auto gelet? De chauffeur krabde zijn hoofd. Een heel gewoon uitziende man, mijn heer. Ik heb hem niet goed opgenomen. De auto was A 1245 een groot bruin ding met een open wagen. Mooi zoo, White, zei Foyle met een afscheidsknik. Dat is genoeg voor het oogenblik. Ga nu naar beneden en wacht met je taxi op de binnenplaats, dan zullen wij iemand opdragen met je naar King ston te gaan. En praat geen woord over hetgeen je ons hebt verteld. Toen ging de deur dicht achter den man en Foyle's blik ontmoette dien van den hoofd-inspecteur. Je zult naar Kingston moeten gaan. Green. Het is daar een warm spoor. Jij hebt de nummers van de bankbiljetten, die Maxwell van de bank heeft gekregen. On derzoek of bij dien kleermaker een of meer er van gewisseld zijn. Zij hebben maatre gelen genomen om hun spoor uit te wis- schen. Ik denk dat zij in het hoofdpostkan toor getelefoneerd heeft naar den een of an deren autoverhuurder om een wagen naar Kingston Station te sturen, vermoedend dat dit het minst riskant zou wezen. Hij ging naar den kleerenwinkel om een ander pak kleeren te koopen en als voorzichtig heidsmaatregel zond zij de taxi weg. Het was gelukkig, dat de man op het autonum mer gelet heeft, maar wij kunnen niet ab soluut zeker zijn van het nummer dat hij opgaf. Hy had geen bijzondere reden om er op te letten. Hoe dan ook, ik zal het naar de politie zenden en hun vragen de oogen open te houden. Intusschen zal ik eenige mannen aan het werk zetten om te zien of een van de .groote garages een wagen naar Kingston heeft gezonden en te zien af het nummer sluit. Als je mij tele foneert, wanneer je daar aankomt, zal ik je laten weten hoe de zaken hier staan. Green had zijn hand al aan den knop van de deur, maar plotseling viel hem iets in. Zou u denken dat ze met hem mee is gegaan, mijnheer? Heidon Foyle maakte een kleine ontken nende beweging. Dat vind ik niet waarschijnlijk. Het zou het gevaar van herkenning verdubbe len. Maar wij kunnen er spoedig achter ko men of zij naar haar woning is terugge keerd. Ik heb Taylor, die Berkeley Square bewaakt, opgedragen mij onmiddellijk te verwittigen, wanneer ze thuis komt. Hij drukte op een schel en vroeg den man die binnenkwam, iets. Ja, mijnheer, was het antwoord. Hij heeft een half uur geleden opgebeld. U zei mij, dat ik U niet mocht storen. Hij ver telde dat Lady Eileen Meredith juist was thuis gekomen. Ziezoo, Green, zei Foyle, dat beslist de zaak. Ga nu haen. Ik wilde dat ik mee kon gaan, maar ik kan Londen nu niet verla ten en de hemel weet waar je tocht zal eindigen. Vaarwel en veel geluk. De telefoon ging achter hem. E en oproep uit Liverpool, mijnheer, zei de man aan het schakelbord. Mr. Bla ke verlangt u te spreken. Eenige minuten verliepen voor Foyle de stem hoorde van den man, dien prinses Petrovska er in had laten loopen. Spreek ik met mr. Foyle? U spreekt met Blake. Wij zijn de dame weer op het spoor. Ze logeerde in een pension, bewe rend dat ze lid was van een tooneelspelers- troep. Een stadsagent herkende haar en kwam mij halen om zeker te zijn van haar identiteit. Maar zij moet er, hoe dan ook, de lucht van gekregen hebben, want zij huurde een auto en verdween. Wij vervol gen haar thans. Ze is ons een half uur voor en wij hebben getelegrafeerd dat de wegen bewaakt moeten worden. Ik ver moed dat wij haar binnen een paar uur in handen hebben. De chef kuchte. Vooruit dan, Blake. En rook niet de zen keer als je aan het werk bent. Goeden dag. Hij hing den hoorn op en keerde tot zijn kop thee terug. Er was blijkbaar gang in de zaak. Was het alleen maar toeval dat prinses Petrovska dezen dag had gekozen om er vandoor te gaan? Vreemde gelijktij digheden gebeuren soms, maar toch was het mogelijk, dat haar bewegingen in verband stonden met die van Grell. Hadden die twee met elkaar in verbinding gestaan? Welnu, hij kon in elk geval op Blake en zijn mak kers rekenen om er achter te komen of zij brieven of boodschappen had ontvangen. De zaak was hem nu uit handen genomen en het was niet zijn gewoonte te piekeren over dingen, waarop hij geen invloed kon hebben. VIER EN VEERTIGSTE HOOFDSTUK. Precies om zes uur bracht de lakei Lady Eileen een kaartje. Zijn houten gezicht deed niets blijken van het feit dat hij een oogenblik te voren Foyle had toegefluis terd: Zij scheen nog al in haar schik mijn heer, toen zij thuiskwam ze heeft al dien tijd alleen gezeten. Toen werd Foyle aangediend kalm en onverstoorbaar, alsof hij alleen maar een beleefdheids visite kwam maken. Ijskoud beantwoordde zij zijn buiging. Ik hoop dat mijn bezoek u niet deran geert, Lady Eileen, zei hij vriendelijk. Ik vond het van belang u zoo spoedig moge lijk te spreken. Zij keek hem rustig aan. Het spijt mij, dat ik uit was toen u vanmorgen kwam. Als ik het geweten had, zou ik"u gewacht hebben. De rechercheur bewonderde de manier, waarop het meisje zich in die moeilijke om standigheden gedroeg. Zij sprak zoo onver schillig mogelijk en toch wist hij dat ze vol maakt op haar hoede was. Hij streek met zijn hand over den bol van zijn hoed. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 8