RIJNSTREEK LEIDERDORP - BEKENDMAKING. DONDERDAG 26 JUNI 1941 OE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG, 6 De samenvoeging van Katwijk en Valkenburg De een voelt er weinig, de ander niets voor. Katwijk beducht voor financieele gevolgen- De raad der gemeente Katwijk vergader de gisteravond. Voorzitter was burge meester Woidringh van der Hoop. Aan wezig alle leden. Na vaststelling der notulen mededeeling van ingekomen stukken, waaronder een adres van de bewoners van de Duinoord straat waarin verzocht wordt de naam de zer straat te handhaven. B. en W. meenen dat, waar in de vergadering van 24 April 1.1. deze naam gewijzigd is, thans geen grond gevonden kan worden om dit re cente besluit in te trekken en stellen der halve voor aan adressanten te berichten dat aan hun verzoek geen gevolg kan wor den gegeven. Een lange discusie wordt hierover nog gehouden waarna de heer Schonenberg voorstelt de naam Duinoord te handhaven. Dit voorstel werd verwor pen met 107 st. Tegen de heeren Wasse naar, Hoek, Schoneveld, Bloot, Meerburg, Dubbeldam, Veltkamp, Grimbergen, v. d. Marei en v. Rijs. Een ingekomen schrijven van „Kat- wijks's Weekblad" om voor de Distributie- mededeelingen in dit blad in aanmerking te komen kon niet in behandeling komen aangezien de burgemeester en niet de raad hierin zeggenschap heeft. Voorstel tot opnieuw vaststelling van het vermenigvuldigingscijfer tot heffing der straatbelasting voor het jaar 1941. In de vergadering van 24 April 1.1. werd het ver menigvuldigingscijfer vastgesteld op 9/10 Hiertegen is door Ged. Staten bezwaar ge maakt in verband met de raming der straatbelasting in de gemeente-begrooting dienstjaar 1941 op 67000.—. Op verzoek van Ged. Staten stellen B. en W. voor het vermenigvuldigingscijfer te bepalen op 1. De heer v. Tongeren vraagt vergadering in comité generaal. Hierna werd het voorstel aangenomen. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening op de heffing van rechten ten behoeve^ van den keuringsdienst voor vee en vleesch. Vorig jaar heeft de Veehouderij Centrale beslist, dat slachting van varkens in den Kring Katwijk te Leiden moest plaats hebben. Na onderhandelingen is het den slagers gelukt hierin verandering te brengen en is Katwijk aangewezen als centrale slachtplaats in den Kring Katwijk. Ter dekking der kosten moet thans een slachtrecht geheven worden. B. en W. zijn van meening hiervoor een belasting-ver ordening in het leven te moeten roepen waarin de heffing wordt vastgesteld. B. en W. stellen voor deze heffing te bepalen op 2.per varken. De Raden der Kring- gemeenten hebben, zooals in bericht, geen bezwaar tegen deze verordening. Na eeni- ge discussie wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. Voor het keuren van slachtdieren moet worden betaald: een varken van minder dan 50 kg. 1.50, voor een koe 6.een schaap 1. Voorstel tot verkoop van grond. De heer H. van der Voet, pottenbakker wenscht ter uitbreiding van zijn bedrijf van de ge meente te koopen een stuk grond bij de Remisestraat tegen den prijs van 3.per M2 en verder de gewone voorwaarden. Al dus wordt z.h.st. besloten. Voorstel tot aankoop van gronden van L. van Duyvenhode, aannemer te Katwijk In verband met de uitvoering van het uit breidingsplan, is het noodig dat de ge meente de beschikking krijgt over een strook grond, gelegen ten Noorden van den Zeeweg op den Zuid-Oosthoek van den Vreugdeweg, groot 1254 M2, aangezien deze strook voor straat- en plantsoen- aanleg bestemd is. Na langdurige onder handelingen met den eigenaar, den heer L. v. Duyvenbode, zijn B. en W. er in ge slaagd deze gronden in koop te krijgen tegen 1.per M2 vrij geld. Aangezien B. en W. zich met den prijs en de voor waarden hebben vereenigd is een voor- loopige koopovereenkomst opgemaakt en wordt den raad voorgesteld tot definitieve aankoop over te gaan. Besloten. Kindertoeslag gemeente- personeel. Prae-advies op het voorstel van den heer Schoneveld inzake het verleenen van een kindertoeslag aan het gemeentepersoneel. Volgens dit voorstel zal het gemeente- personeel, ongeacht de grootte der bezol diging, een kindertoelage genieten van 78.per kind te rekenen van het derde kind beneden den leeftijd van 18 jaar. Af gezien nog van het bezwaar, dat de mini mumkindertoelage niet hooger mag zijn dan 75.per kind, is dit voorstel naar de meening van B. en W. niet aanvaard baar. Een regeling van den kindertoeslag, zonder dat daarbij met de hoogte der be zoldiging rekening gehouden wordt achten B. en W. uit een sociaal oogpunt verwerpe lijk terwijl zulk een regeling niet in over eenstemming is met de wettelijke regeling betreffende de kinderbijslagverzekering, noch met elke andere regeling op dit punt B. en W. adviseeren mitsdien het voorstel van den heer Schoneveld niet aan te nemen. De heer Wassenaar geeft als zijn mee ning te kennen dat de laagst bezoldigden de meeste kindertoeslag noodig hebben. In het wet staat het precies fout. De heer Schoneveld is van ongeveer eenzelfde ge voelen en acht een dergelijke progressie onverantwoordelijk en onsociaal. De sala rissen van de lagere ambtenaren en werk lieden zijn in het algemeen toch al te laag, en spr. is het met het principe van B. en W. in 't geheel niet eens. De voorzitter zegt, dat het geen principe is van B. en W. doch dit college heeft alleen de wettelijke regeling verdedigd. De heeren Meerburg en v. d. Zwan zeggen te meenen, dat het lo gisch is dat als het salaris lager is, qpk de bijslag lager moet zijn. Iets anders is, of de salarissen te laag zijn. Nog enkele leden voeren hierover het woord tot ten slotte een voorstel van den heer Schoneveld in stemming komt om kinderbijslag te ver leenen volgens deze schaal: salarissen van 1200.— tot 24.00— 75.— meer dan 24.0078.—. Dit voorstel wordt ten slotte, nadat er nog discussie gevoerd wordt over den leeftijd der kinderen, welke in de verordening staat aangegeven tot 18 jaar, aangenomen met 10--16 st. (De heer Grim bergen was afwezig). Tegen de heeren v. Elk, v. Tongeren, Meerburg, Dubbeldam, v. d. Zwan, Veltkamp. De geheele verorde ning wordt vastgesteld met 115 st. Tegen v. Tongeren, Bloot, Schonenberg, Meerburg v. d. Marei. Voorstel tot het verleenen van een cre- diet voor verbetering van den toegang door de duinen naar „de Pan". Dit werd is eenige weken reeds uitgevoerd weshalve hierover weinig te bespreken en te ver melden is. De lezers zijn reeds voldoende met de situatie bekend. De voor de ge meente uit een en ander voortvloeiende kosten bedragen: aankoop tegels (die eigendom van de gemeente blijven) 4000.arbeidsloon, inbegrepen het later overbrengen van de tegels op de eigendom men van den heer, Jochems naar het door getrokken gedeelte van de aarden baan 3000.Deze uitgave behoeft de bekrach tiging nog van den raad, die thans wordt gegeven. Voorstel tot verhooging van het crediet ten behoeve van „Kleine Zelfstandige tuin ders". Op 23 Dec. 1940 is reeds goedkeuring verleend tot een bedrag van 7000.voor het aankoopen van mest, zaad, en andere benoodigdheden voor het bedrijf. Aangezien aanvragen zijn binnengeko men tot een totaalbedrag van rond 7900.dient het maximumbedrag te worden verhoogd, waartoe de raad met alg. st. besluit. N De inning van strandgelden. Voorstel tot het verleenen van een cre diet in verband met de inning van strand gelden. Voorheen waren met het innen dezer gelden tijdelijke agenten belast. Door de uitbreiding van het politiekorps zijn geen tijdelijke agenten benoemd. De politie kan bezwaarlijk met dit werk worden be last, dus dienen voor de inning der strand gelden thans afzonderlijke personen te worden benoemd. Mitsdien stellen B. en W.voor hen te machtigen voor dit doel ge durende Juli en' Aug. 4 personen in dienst te nemen tegen een weekloon van 27.50 en daarvoor een crediet van 1000.be schikbaar te stellen. Enkele leden hebben nogal bezwaar tegen de kosten doch het voorstel wordt ten slotte z.h.st. aange nomen. De toevoeging van Valkenburg. Praeadvies op een ontwerp-beschikking king van den' Secr.-Gen.. van het Defr. van Binn. Zaken tot toevoeging van de ge meente Valkenburg aan het gebied dezer gemeente. Met gebruikmaking van de hem verleende bevoegdheid heeft de Secr.-Gen". bepaald, dat ten aanzien van dit plan zal worden volstaan met het hooren van de Raden van beide gemeenten. B. en W. zet ten in eeft zeer uitvoerig rapport hun mee ning hierover aan den Raad uiteen. Uit vele overwegingen is de toevoeging ge- wenscht. Een en ander pleit dus voor een gunstige opinie omtrent de conceptbe schikking van den Secr.-Generaal. Maar niet mag uit het oog verloren worden, en dit schijnt de voornaamste drijfveer voor samenvoeging te zijn, dat de financieele positie van Valkenburg verre van roos kleurig is te noemen. Reeds sedert eenige jaren was het begrootingsevenwicht zeer labiel, aoch nu Valkenburg tengevolge der oorlogsgebeurtenissen in ernstige ma te is geteisterd, is dit evenwicht verloren gegaan. Zeer sterk komt naar Voren, dat de gemeentehuishouding van Valkenburg niet kan worden voortgezet zonder finan cieele bijstand van het Rijk. Na de samenvoeging krijgt Katwijk de taak toebedeeld het tekort op te vangen. Het samenvoegen zal niet beteekenen een besparing op personeelsuitgaven. Het is b.v. uitgesloten dat volstaan kan worden met 1 veldwachter. In sterke mate geldt dit voor den Dienst van Gemeentewerken. Het staat b.v. vast dat op het gebied van straataanleg, rioleeringswerkzaamheden, aanleg begraafplaats enz. in Valkenburg nog een belangrijk kapitaal zal moeten worden geïnvesteerd (een raming van 150.000 lijkt B. en W. niet overdreven voor de volgende jaren). De verbetering van den straatweg zal 1000 per jaar kos ten ondanks de hulp van het Wegenfonds. Een aantal woningen wordt thans ge bouwd om in de behoefte aan woningruim te tengevolge van oorlogshandelingen te voorzien. De bouwkosten zijn zoodanig, dat op een jaarlijks nadeelig saldo van rond ƒ1000 zal moeten worden gerekend. Bleef Valkenburg zelfstandig, dan zou 9/10 voor rekening van het Rijk komen. Als conclusie uit vorenstaande fei ten en becijferingen mag veilig wor den aangenomen, dat de Katwijksche begrooting na de samenvoeging de noodige middelen zal moeten kunnen verschaffen om een verhooging der uitgaven met ƒ20.000 per jaar op te vangen. Ook is het een open vraag in hoeverre vergoeding zal worden ontvangen voor de vernielde bezittingen der gemeente, waar bij gedacht dient te worden aan de ver nielde school voor bijzonder lager onder wijs. Uit den financieelen gezichtshoek be zien, houdt de aanvaarding van de voor gestelde samenvoeging dus in, dat het bud get van Katwijk in niet onaanzienlijke mate zal worden belast, hetgeen in de hui dige tijdsomstandigheden nu o.a. de sociale zorgen aan de gemeentelijke schatkist zware eischen stellen en de financieele positie van de bevolking zich in dalende lijn beweegt, ernstige bedenkingen ont moet. Als tegenhanger kan natuurlijk ge wezen worden op toekomstige uitbrei dingsmogelijkheden voor de gemeente, doch waar thans, minder dan ooit, met eenige zekerheid valt te voorspellen, kan deze wissel op de toekomst niet in cijfers worden gewaardeerd. Vast staat, dat al thans in de eerstvolgende jareh de samen voeging Katwijk alleen financieele offers zal vragen, terwijl het Rijk ontheven is van de verplichting om Valkenburg te steunen. De samenvoeging zal dan ook, zonder eenige financieele compensatie van de zij de van het Rijk, voor de Katwijksche fi nanciën ernstige gevolgen hebben. B. en W. zijn dan ook van oordeel verplicht te zijn na de definitieve samenvoeging een tegemoetkoming van het Rijk te vragen. Zulks is zeer billijk, daar Valkenburg als zelfstandige gemeente toch ook een zor genkind van het Rijk zou zijn gebleven. Mogelijk zal de samenvoeging ook kunnen leiden tot een nieuwe overeenkomst om trent de levering' van water door de L. Duinwatermij. Dan zou tegelijk de moge lijkheid benut kunnen worden om een her ziening der grenzen tusschen Katwijk Noordwijk (genoorden het Uitwaterings kanaal) en idem met Rijnsburg (ten Noordwesten van het Missiecollege St. Willibrord) tot stand te brengen. Wan neer de annexatie een feit zal zijn gewor den, telt de gemeente ruim 20.000 zielen. Dit kan tot gevolg hebben, dat het aantal Wethouders tot 3 zou moeten worden uit gebreid, tenzij Ged. St. goedkeuren, dat dit aantal op twee blijft gehandhaafd. Ver volgens zou de raad 19 leden moeten tel len. Waar thans geen verkiezingen wor den gehouden, zijn B. en W. voornemens Ged. St. te verzoeken den bestaanden toe stand te bestendigen. Overigens zullen bij samenvoeging de raad nog meer voorstel len bereiken, welke een gevolg zijn van de stijging van het inwonertal boven 20.000. Uit den aard der zaak zal eerst de beslissing van den Secr.-Gen. dienen te worden afgewacht. B. en W. stellen ten slotte den raad voor in den zin als in deze toelichting het gevoelen van den raad ter kennis te brengen van Ged. Staten. Ook hierover voeren, begrijpelijk, vele leden het woord. De heer Hoek leest een lang betoog voor en wenscht uitstel. De heer v. Tongeren ziet veel meer schadu wen dan lichtpunten en verwacht alleen tegenvallers. De heer de Jong vraagt hoe Valkenburg er zelf over denkt. (Unaniem tegen, zegt de voorzitter). De heer v. d. Zwan zou er alleen iets voor gevoelen als het Rijk financieel helpt. De heer Varke- visser verwacht nog grooter financieele zorgen dan worden aangevoerd, maar prin cipieel is zulks veel erger. Iedere gemeen te, ook Valkenburg, wil zelfstandig blij ven. De voorzitter zegt, dat deze aangele genheid als een donderslag uit den helde ren hemel gekomen is. Pas op 29 Mei zijn de stukken hierover ontvangen. Het prin- cipieele standpunt kan spr. best begrij pen. Aanvankelijk gevoelden B. en W. ook niets voor deze samenvoeging en toen drie jaar geleden te Valkenburg een nieuwen burgemeester werd benoemd heeft het college er nimmer meer over gedacht. Na de ernstige omstandigheden van vorig jaar is er wel iets gewijzigd. De raad moet ook begrijpen, want dit is de leden nog niet bekend, dat Katwijk ten Zuiden geheel vast zit. Geen meter grond is daar meer van de Domeinen te koopen. Valkenburg heeft veel gemeenschappelijks met Kat wijk a. d. Rijn, kerk, school, veiling. De heer v. d. Marei merkt nog op, dat men Valkenburg geen dienst doet en Katwijk heeft er ook niets aan. Uit de besprekin gen bleek overduidelijk, dat de raad voor samenvoeging eigenlijk niets gevoelt, doch de Secr.-Generaal vraagt alleen het gevóe len van den raad om daarna te beslis fm. De voorzitter bracht dan het volgende be sluit in stemming: de raad der gemeente Katwijk, kennis genomen hebbende enz., besluit: als zyn gevoelen kenbaar te maken, dat dè toevoeging van de gemeen te Valkenburg aan het grondgebied van Watwijk wenschelijk wordt geoordeeld, mits het Rijk voor den duur van 12 jaren aan de gemeente Katwijk ter compensatie van de financieele nadeelen uit deze ver- eeniging voortvloeiende een afloopende bijdrage verzekert en overigens de wijzi gingen in de grenzen worden aangebracht, een en ander zooals nader in het praead vies van B. en W. werd uiteengezet. Dit werd aangenomen met 107 st., tegen de heeren: v. Elk, Hoek, de Jong, Schone veld, Varkevisser, v. d. Marei, v. Rijs. Praeadvies op de bezwaarschriften tegen aanslagen in het vergunningsrecht. De heeren F. Lafeber, M. J. Lafeber en P. Pijl hebben bezwaarschriften ingediend binnen den gestelden termijn van reclame. De heeren K. Schuitemaker alhier en I. v. Engel, Kagerstr. 18, Leiden, niet binnen den beroepstermijn. Volgens een reeks van cijfers, gegeven door B. en W., zijn er geen termen aanwezig om aan het verzoek der drie eerstgenoemde heeren te voldoen en laatstgenoemde bezwaarschriften kunnen niet in behandeling genomen worden, zijn de de beroepstermijn verstreken. Besloten. Het volgende voorstel beoogt het be krachtigen eener uitgevaardigde verorde ning welke verbiedt aan kinderen beneden den leeftijd van 15 jaar zich na 8 u. des avonds in het openbaar op te houden, ten zij onder directe geleide van him ouders. Besloten. Ingevolge ontvangen aanwijzingen kan geen gelegenheid meer worden gegeven tot het bespreken van zaken die de agen da niet raken, en kunnen de raadsleden dus voortaan, na afdoening der punten di rect heengaan, d.w.z. geen rondvraag meer. INVOERRECHT OP VLEESCH. De waarnemende secretaris-generaal van het departement van Financiën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de com missie van deskundigen voor de vaststel ling van de prijscourant op versch of ge koeld vleesch in haar vergadering van 23 dezer bedoelde prijscourant heeft vastge steld als volgt: Rund- en kalfsvleesch, versch of gekoeld 100 kg f 90; paardevleesch, versch of ge koeld, 100 kg. f 100. Gedurende Juli 1941 zal mitsdien het invoerrecht voor de hier boven bedoelde vleeschsoorten bedragen: 12% pet. van de aldus vastgestelde waarde voor het rund- en kalfsvleesch, zijnde f 11.25 per 100 kg. bruto, met dien verstan de, dat dit recht voor het als zoodanig ten invoer aangeboden Duitsch rund- en kalfs vleesch 10 pet. dier waarde en dus f 9 per 100 kg. bruto bedraagt; 10 pet van de waar de, voor het paardevleesch vastgesteld, zijnde f 10 per 100 kg. bruto, welk recht voor als zoodanig ten invoer aangegeven Duitsch paardevleesch in het geheel niet verschuldigd is. ALPHEN AAN DEN RIJN Dertien kappers op de bon. Door de politie werd tegen dertien kappers proces verbaal opgemaakt wegens overtreding van de prijsopdrijvingswet. Geboren: Hanna d. van J. A. Basie en D. M. Erkelens Adriana d. van C. van den Boom en A. Hesseling Jacobus Jo hannes Hermanus, z. van H. Pop en N. J. Poortman. Overleden: Hendrik Naber, 58 j., ge huwd met Hillichje van Goor Cornelia van Diest, 80 j. wed., van Heleonardus Lochmans Antonia den Haan, 89 j. ALKEMADE GeborenJohanna Martha, dochter van L. C. Koek en C. W. van Veen Da- mianus Nicolaas, zoon van D. J. v. d. Geest en A. C. v. d. Geest Wilhelmus Simon, zoon van C. Borst en W. Bartels Cathari- na Maria, dochter van L. J. N. Jansen en M. Loos Petrus Johannes Bavo, zoon van A. P. v. d. Poel en A. C. C. v. d. Geest Gerardus Hendrikus Adrianus, zoon van A. H. Rotteveel en M. J. Munsterman Geertruida Anthonia Maria, dochter van Th. N. Weenink en M. H. Ganzevles Maria Catharina Theresia, dochter van Th. v. d. Meer en J. Th. Bakker Simon Her manus Maria, zoon van S. F. van Ruiten en M. A. C. Schouten Paulinus Jozef Gerardus, zoon van J. van 't Hart en E. Koek Geertruida Johanna Maria, doch ter van J. C. v. d. Hulst en W. A. v. d. Geest. Overleiden: Apolonia .Opdam, oud 72 jaar Frans Zegel, oud 83 jaar Jo hanna van Berkel, oud 60 jaar J. J. Vesseur, oud 63 jaar. Ondertrouwd: A. F. v. d. Meer, oud 35 jaar en C. C. M. Huigsloot 24 jaar W. Ritman 28 jaar en N. H. de Graaf 24 jaar H. A. v. d. Tang, 24 jaar en C. de Boer, 24 jaar. G'etrouwd: L. J. van Diemen, 28 jaar en J. E. van Es £4 jaar J. Everaadt 24 jaar en A. M. Zoetenmelk 28 jaar. BOSKOOP Personalia. Onze plaatsgenoote, mej. P. M. v. Groos, slaagde te Schoonhoven voor het examen L. O. Wie z'n omzet wil vermeeren, moet adverteeren! BODEGRAVEN GEMEENTERAAD Op de gistermiddag gehouden raadsver gadering ontbraken 3 leden, nl. de heeren Boer, v. d. Maat en Burggraaf, welke laat ste ernstig ziek is en denzelfden dag ge opereerd zou moeten wordeh. De voorzit ter wijdde aan diens herstel enkele warme wenschen. Onder de ingekomen stukken was de goedkeuring van de geementebegrooting voor 1941 en ,de goedkeuring van het be sluit tot overname van bruggen. De heer v. Veis en, die in de vorige vergadering een klacht had ingediend over het niet uitbeta len van de geheele aannemingssom voor schilderwerk, op grond van bezwaren van den gemeenteopzichter, kwam daar nu op nieuw op terug. B. en W. adviseerden op grond van de rapporten en een onderzoek ter plaatse tot afwijzing, waarmee de raad accoord ging, al had de heer la Gro enkele bedenkingen tegen het beleid van den op- ziohter, die achteraf klachten heeft over vo rige karweien, maar die destijds zonder be zwaar heeft laten uitbetalen. In de politieverordeningen worden en kele nieuwe bepalingen toegevoegd over het opruimen van sneeuw en ijs, zulks op aanwijzing van het departement. Aan mej. J. M. van Benten wordt eer vol ontslag verleend als agente van de ar beidsbemiddeling, waarbij echter haar sa laris als le ambt. ter secretarie met f 300 wegens te derven salaris voor deze functie wordt verhoogd. De heer Jongeneel had enkele bedenkingen. Door initiatief van de stichting „De elf gemeenten" en blijkbaar sterk gesteund door den Prov. adviseur, zal waarschijnlijk een koppeling tot stand komen van de wa terleidingnetten van die stichting met die van de gemeenten Bodegraven, Alphen en Woerden, waardoor ook de laatste 3 gekop peld zullen-zijn. Overwogen wordt voorts nog een koppeling met Gouda via het Bode- gravensche net. Op verzoek van den heer la Gro, die meende dat er mogelijk ook op gewone en regelmatige leverantie werd aangestuurd, werd vastgelegd, dat het al leen ging om een noodmaatregel, ter meer dere bedrijfszekerheid, terwijl de wethouder erbij voegde dat de kans evenzeer bestond dat Bodegraven hulp zou moeten hebben als „de elf gemeenten". Bodegraven moet ech ter evenals Woerden een aanjaagstation bouwen, omdat de druk van elf gemeenten hooger is dan die van het plaatselijk net, doch de kosten daarvan draagt de stichting. Wel zal men vermoedelijk een 800 M. bui zen moeten vervangen door zwaardere, waarvan de kosten gezamenlijk gedragen moeten worden. De kwestie met Gouda is nog niet in nadere besprking. Aan de stichting „Zwembad Bodegraven" werd een subsidie van 1200 toegekend. Aan de R.K. school in de Meije 351.75 voor de aanschaffing van leermiddelen voor gymnastiek en meubelen. Besloten werd een verhoogd crediet van 800 toe te staan om de muren van de politiepost, die immer water doorlaten, te vervangen door nieuwe. De totale kosten zijn 1200, waarvan f 400 reeds was toegestaan. Tenslotte werd besloten tot ondershand- schè aankoop van het perceel Kerkstraat sctie B 3525, aansluitend aan de reeds aan gekochte panden, voor 6000. het uitreiken of UITREIKING VAN KAARTEN. BONKAARTEN VOOR ZWARE EN ZEER ZWARE ARBEID. Op Vrijdag 27 Juni a.s. zal een aanvang worden geméakt met het uitreiken van konkaarten C en D (C voor zware en D. voor zeer zware arbeid). De uitreiking ge schiedt uitsluitend aan personen die in het bezit zijn van de nieuwe verklaringen waarvan een door de werknemer en een kaart door de werkgever geteekÉnd is. Deze formulieren ontvangt mien op#anvrage bij Jaats^Svaar betrok- personen zijn fbn dep Verklaringen, tiedienst te tn uitreiking werknemer fld. Voor per- an de verkla- loor eeiff andere distri- uitreikj_ Juni, Woens- 3 Juli, Vrijdag 4 lli, Dinsdag 9 Juli, Woens mderdag 11 Juli van de bonkaarten A, B, E., P. Q., Kerklaan no. 3. Zij die reeds in het bezit zijn van genoem de bonkaartenj doch nog geen formulier voor zware of zeer zware arbeid hebben ontvangen worden verzocht deze zoo spoe dig mogelijk aan te vragen op Kerklaan no. 1, geopend van 9 tot 12.30 uur. In tegenstelling met de vorige uitreiking dat men de kaarten voor zware en zeer zware arbeid ontving in de plaats waar men in het bevolkingsregister was opgeno men is deze regeling gewijzigd en zal men voortaan de kaarten voor extra rantsoen ontvangen in de plaats waar het bedrijf gevestigd is. De uitreiking geschiedt op Kerklaan no. 1, uitsluitend geopend van 9 uur tot 12.30 uur. 8462 LEIDERDORP Geboren: Hendrina d. van P. v. Dam en H. Verhaar Keimpe z. van J. J. Kas teel en N. Gouma Hillegonda Aleida d. van D. Bergman en J. Strickling. Overleden: P. H. v. Sprong, 65 j., echtgenoot van J. v. d. Pol. HAZERSWCUDE Geboren: Niesje Cornelia d. van P. de Gelder en A. M. Slappendel Pieter, z. van P. Francken en K. van der Mey. Ondertrouwd: H. W. Oostdam, 41 j., en J. M. Hoogeveen,'35 j. Overleden: Bastiaantje van Muyen, wed. van D. Harkes, 77 j. REEUWIJK 26 processen-verbaal op een nacht. In deze gemeente werd in'den nacht van Za terdag op Zondag tegen niet minder dan 26 personen proces-verbaal opgemaakt wegens het zich in de openlucht bevinden tusschen 12 en 4 uur. Het waren vrijwel allen vreemdelingen, die op of om de Reeu- wijksche plassen vertoefden. Personalia. De heer B. Ringeling slaagde te 's-Gravenhage voor het examen gemeente-administratie. Radio-programma VRIJDAG 27 JUNI 1941. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gramo- foonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtendgym nastiek 8.00 B. N. O.: Nieuwsberichten 8.15 Schriftlezing en Meditatie (voorbe reid door de Christ. Radio-Stichting) 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.) 8.45 Gra mofoonmuziek (9.159.20 Voor de huis vrouw) 11.00 Orgelspel 11.20 Decla matie 11.40 Gramofoonmuziek 12.00 Oakest Malando en ?olist 12.40 Almanak 12.45 B. N. O.: Nieuwr- en economische berichten 1.00 Musiquette met piano-in- termezzi 2.00 De Haarlemsche orkest vereniging, solist en gramofoonmuziek 4.00 Lezen in den Bijbel (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité)4.20 Gra mofoonmuziek 5.15 B. N. O.: Nieuws-, economische en beursberichten 5.30 Voor de jeugd 5.45 Kamerorkest „Ars Nova et Antiqua" en gramofoonmuziek 7.00 E. N. O.: Vragen van den dag 7.15 Voor de kleuters 7.25 Gramofoonmuziek (7.30 7.45 Boekbespreking) 8.00 B. N. O.: Nieuwsberichten 8.15 Spiegel van den dag 8.30 Om en om-programma 9.30 Berichten (Engelsch) 9.45 Sport 10.0010.15 B. N. O.: Engelsche uitzending: „Economie news from Holland." HILVERSUM H, 301.5 M. 6.45 Gramo foonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtendgym nastiek 8.00 B. N. O.: Nieuwsberichten 8.15 Gramofoonmuziek 10.35 Orgel concert 11.00 Voor de kleuters 11.20 Zang met pianobegeleiding en gramofoon muziek 12.00 Berichten 12.15 Ensem ble Erica Helen 12.45 B. N, O.: Nieuws- en economische berichten 1.00 Geva rieerd programma 3.00 Vrouwenuitzen ding en gramofoonmuziek 3.45 Amabile- sextet 4.30 Voor de jeugd 5.00 Gra mofoonmuziek 5.15 B. N., O.: Nieuws- economische en beursberichten 5.30 Gramofoonmuziek 6.00 Boekbespreking (voorbereid door de Christ. Radio-Stich ting) 6.15 Orgelspel 6.45 Toeristische raadgevingen 7.00 B. N. 00.: Economi sche vragen van den dag 7.15 Musiquette 8.00 B. N. O.: Nieuwsberichten 8.15 Rotterdamsch Philharmonisch Orkest (pl.m. 9.00 Voor den Boer) 9.35 Gramo foonmuziek 9.55 Avondwijding (voor bereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité) 10.00 B. N. O.: Nieuwsberichten; slui ting. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. le Programma: 6.4522.00 Hilversum I; 22.0024.00 Duitsch Programma. 2e Programma: 6.4522.15 Hilversum II; 22.1523.00 Hollandsch Programma Uit sluitend voor Radio-Centrales 23.00 24.00 Duitsch Programma. 3e Programma: 6.45—24.00 Duitsch Pro gramma. 4e Programma: 6.4521.00 Duitsch Pro gramma 21.0022.00 Gramofoonmuziek G. R. D. 22.0024.00 Duitsch Program ma.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6